Szampański Sylwester w Moskwie

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Zobacz Moskwę w jej zimowo-świątecznej odsłonie i przywitaj Nowy Rok z kieliszkiem szampana Sowietskoje Igristoje w dłoni.

Wybierz się z Albatros Travel do rosyjskiej stolicy, gdzie poznasz wspaniałą kulturę, sztukę i architekturę tego miasta. W atmosferze zbliżającego się Nowego Roku zobaczymy najbardziej interesujące atrakcje Moskwy. Odwiedzimy Plac Czerwony i znajdujący się tam Sobór Wasyla Błogosławionego, dobrze wszystkim znany ze względu na swą charakterystyczną architekturę. Będziemy podziwiać rosyjską sztukę w Galerii Tretiakowskiej, a także kunsztownie zdobione stacje moskiewskiego metra.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Boże Narodzenie i Nowy Rok

 • Pilot Polski

 • Wiza Tak

 • Szczepienia Nie

 • Waluta RUB

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy do Moskwy. Zakwaterowanie w hotelu.
Dzień 2 Zwiedzanie Placu Czerwonego, Soboru Wasyla Błogosławionego i Kremla.
Dzień 3 Zwiedzanie dzielnicy Zamoskworieczje oraz Cerkwi Św. Klemensa. Wizyta w Państwowej Galerii Tretiakowskiej. Kolacja sylwestrowa w hotelu.
Dzień 4 Wzgórza Worobiowe, metro, ulica Arbat.
Dzień 5 Wylot do Polski.

Hotele

Hotel Alfa Izmailovo

 • Sejf
 • Kantor wymiany walut
 • Przechowalnia bagażu
 • Bankomat
 • Centrum Spa & Wellness
 • Centrum fitness
 • Wypożyczalnia samochodów
 • Mini-bar
 • Bezpłatne Wi-Fi

Hotel położony jest w zielonej okolicy parku Izmailovsky i zaledwie 50 metrów od stacji metra Partizanskaya. Znajduje się on obok teatru, galerii i katedry. Obiekt został otwarty w 1979 roku, odnowiony w 2012 roku mieści się w 30-piętrowym budynku. We wszystkich częściach hotelu można bezpłatnie korzystać z wi-fi. Wszystkie 945 jasnych pokoi wyposażonych jest w ogrzewanie, klimatyzację, prywatny balkon i mini lodówkę. Codziennie rano w kawiarni serwowane jest śniadanie. W całodobowej restauracji goście mogą delektować się daniami kuchni włoskiej. Bar przekąskowy serwuje sushi i dania z rusztu.  

Więcej o hotelu: https://www.alfa-hotel.ru/en

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
4 398,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Moskwy. Zakwaterowanie w hotelu.
Witaj Moskwo!

Polecimy z Warszawy do Moskwy, największego miasta w Rosji, którego liczba ludności wynosi 12,5 mln mieszkańców. Tradycyjnie uznaje się, że miasto założył w 1147 r. Jerzy I Dołgoruki. Moskwa była stolicą do 1712 r. Po ponad 200 latach przerwy (od 1918 r.) jest nią do dzisiaj. Po przylocie udamy się do naszego hotelu.  

Podczas czasu wolnego będziemy mogli rozsmakować się w bogatej ofercie gastronomicznej, która uznawana jest za absolutnie doskonałą w skali europejskiej - moskiewskie restauracje serwują przysmaki kuchni rosyjskiej i kaukaskiej, ale także francuskiej, japońskiej czy włoskiej.

Dzień 2
Zwiedzanie Placu Czerwonego, Soboru Wasyla Błogosławionego i Kremla.
Sobór Wasyla Błogosławionego

Śniadanie w hotelu.   

Dzień zaczniemy od przejścia przez Plac Czerwony, na którym niegdyś krzyżowały się wpływy władzy cara i kościoła, a od czasów Związku Radzieckiego odbywają się tu główne uroczystości państwowe. Plac z jednej strony zamyka czerwony mur Kremla, a w głębi widać budynek Soboru Wasyla Błogosławionego, którego dach wieńczą charakterystyczne cebulaste kopuły.  

Sobór Wasyla Błogosławionego zbudowany w latach 1555–1561 przez cara Iwana Groźnego miał upamiętniać zwycięstwo w wojnie z kazańskimi Tatarami i zdobycie ich stolicy – miasta Kazań. Za autora uważa się pskowskiego mistrza Postnika Jakowlewa, zwanego Barmą. Od 1990 Sobór jest filią Muzeum Historycznego, w której zbiorach znajduje się m.in. 19 historycznych dzwonów. W jego posiadaniu znajduje się również niezwykła kolekcja broni z czasów Iwana Groźnego  

Rosjanie mówią, że wszystkie drogi prowadzą na Kreml - nasza również tam poprowadzi. Oddamy się atmosferze Kremla, który już od czasów założenia miasta był centrum państwa religijnego i świeckiego.  Kreml jest niezaprzeczalnym centrum Moskwy - zarówno w przenośni jak i w rzeczywistym tego słowa znaczeniu. Był siedzibą książąt Księstwa Moskiewskiego, carów oraz przywódców sowieckiej Rosji, a obecnie jest budynkiem władzy centralnej i siedzibą prezydenta.  

Większość budynków otoczonych 2,25 km murem to pałace, kościoły i katedry, jednak obiekty sakralne w okresie radzieckim zostały zamienione na muzea. Ten ogromny obszar pełen jest interesującej architektury i sztuki, a obfitą w wydarzenia historię czuć na każdym kroku. Stąd Iwan Groźny i Stalin siali terror na podległych sobie terenach, stąd rządzili w okresie zimnej wojny Chruszczow, Breżniew i Gorbaczow.  

Zbrojownia jest częścią tego ogromnego kompleksu. Budynek ten został wzniesiony w latach 1844-1851 na planie architektonicznym Konstantina Thona. Już na etapie projektowym przewidziano w tym miejscu przechowywanie drogocennych przedmiotów należących do carów.  

Zbiory muzeum mieszczą się w 9 salach, gdzie można zobaczyć biżuterię, carskie suknie i stroje koronacyjne carów, karoce, zbroje, broń i wiele innych fascynujących przedmiotów obrazujących historię Rosji. Doskonałym przykładem jakości tych zasobów jest kolekcja 10 jajek Fabergé wykonanych na specjalne zamówienie przez złotnika Petera Carla Fabergé. Pierwsze zlecenie przedsiębiorstwo Fabergé otrzymało od cara Aleksandra III - było to wykonanie jajka wielkanocnego z niespodzianką. Jajko podarowane zostało cesarzowej Marii Fiodorownej. Projekt okazał się wielkim sukcesem, stąd od tamtego czasu każdego roku przedsiębiorstwo Fabergé wykonywało jedno jajko na zamówienie cesarza (poza latami 1904 i 1905 z powodu wojny z Japonią). Po rewolucji w większości został sprzedany, dlatego dzisiaj w Moskwie pozostało jedynie 10 jajek. Za najpiękniejsze uważa się srebrne jajko z wygrawerowaną mapą Kolei Transsyberyjskiej, w środku którego jest niespodzianka. Jest nią miniatura pociągu wykonana ze złota, z kryształowymi oknami i czerwonymi rubinami w miejscach frontowych latarni. Klejnoty koronacyjne, najcenniejsza biżuteria i diamenty znajdują się w Diamentowej Komnacie (wstęp płatny dodatkowo).

Dzień 3
Zwiedzanie dzielnicy Zamoskworieczje oraz Cerkwi Św. Klemensa. Wizyta w Państwowej Galerii Tretiakowskiej. Kolacja sylwestrowa w hotelu.
Szczęśliwego Nowego Roku!

Śniadanie w hotelu.  

Tego dnia postaramy się bliżej poznać oblicze Moskwy. Odwiedzimy dzielnicę Zamoskworieczje i dowiemy się dlaczego pisarze, dramaturdzy i poeci, tacy jak np. Siergiej Jesienin czy Anna Akhmatova zakochali się w tym miejscu. Tak zwana "stara Moskwa" jest położona blisko Placu Czerwonego i Kremla. Podczas gdy wiele innych dzielnic stolicy Rosji przez wieki burzliwych przewrotów politycznych ucierpiała, to duża część Zamoskworieczja nie została naruszona. Można tu znaleźć kilka miejsc mających ponad 100 lat. Odwiedzimy Cerkiew św. Klemensa, a także zobaczymy inne budynki, które są świadectwem charakterystycznej rosyjskiej architektury z imponującymi fasadami i elementami drewnianymi. Tutaj można naprawdę poczuć moc dawnej Rosji.  

Udamy się również do Galerii Tretiakowskiej, która gromadzi obecnie jedną z największych i najbardziej znaczących w świecie kolekcji dzieł rosyjskiego malarstwa od X do końca XIX w.  

Zbiór ikon jest imponujący, a na miłośników literatury rosyjskiej czekają zbiory biblioteczne wielkich pisarzy XIX w., których ideały odzwierciedlone są w sztuce malarskiej z tego samego okresu. Wybierzemy się w podróż śladami historii „arcydzieł” okresu socrealizmu i dzieł z okresu powojennej sowieckiej awangardy.  

Wieczorem będziemy uczestniczyć w imprezie sylwestrowej zorganizowanej przez hotel. Czeka nas uroczysta kolacja z napojami (również alkoholowymi) oraz zabawa przy muzyce.

Dzień 4
Wzgórza Worobiowe, metro, ulica Arbat.
Metro Moskiewskie

Śniadanie w hotelu.   

Dzisiaj wjedziemy na Wzgórza Worobiowe - wysoczyznę położoną na prawym brzegu rzeki Moskwy, będącą najwyższym wzniesieniem w Moskwie. Na szczycie, na wysokości ok. 85 m nad poziomem rzeki, znajduje się punkt widokowy, z którego rozciąga się piękna panorama miasta.  

Worobiowe oznacza „wróblowe”. Kiedyś tak nazywała się wioska, która położona była w niedalekiej okolicy. W dawnych czasach piesi podróżnicy wdrapywali się na te wzgórza, aby dostrzec cel swojej podróży: Moskwę.   
Z punktu widokowego można podziwiać prawie całe centrum Moskwy: stadion Łużniki, na którym odbywały się Igrzyska Olimpijskie w 1980 r., kopuły Klasztoru Nowodziewiczego, kościoły na Kremlu, katedrę, Siedem Sióstr Stalina - wieżowce w stylu socrealizmu. W jednym z takich budynków mieści się gmach główny Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego, usytuowany na Wzgórzach Worobiowych.  Dzięki położeniu Uniwersytet widoczny jest z dowolnego miejsca w centrum Moskwy.  

Następnie czeka nas przejazd moskiewskim metrem. System podziemnych tuneli jest wielką atrakcją turystyczną. Metro to nie tylko transport publiczny, ale również swoiste muzeum sztuki.  

Stacje są przyozdobione połyskliwymi mozaikami, malowidłami ściennymi w ramach ze stiuku, a ściany pokrywa marmur i granit sprowadzony z odległych zakątków Rosji. Pomimo, że dekoracje i motywy odzwierciedlają historię XX-wiecznej Rosji Radzieckiej, forma ekspresji artystycznej jest tu znacznie inna niż wzory z tego okresu spotykane w innych zakątkach ziemi. Każda stacja ma swój urok i niepowtarzalną atmosferę.  

Wysiądziemy na kilku najpiękniejszych, najciekawszych stacjach, by poznać ich oryginalny wygląd. Codziennie metrem podróżują miliony pasażerów, więc podczas naszej przejażdżki na pewno poczujemy tętno tej wielkiej metropolii, a pilot, który będzie z nami przez całą drogę, opowie wiele ciekawostek.  

W kolejnym etapie programu przejdziemy się starą ulicą Arbat, gdzie daje się odczuć ducha XVIII-wiecznej Moskwy. Tu mieszkali m.in. Aleksander Puszkin, aktorzy, muzycy i artyści, którzy również tutaj grywali i tworzyli sztukę. Dzisiaj nadal można spotkać artystów tworzących na ulicy. Miejsce to było i jest najmodniejszym deptakiem zarówno wśród turystów jak i moskwian.  

Nazwa ulicy Arbat pochodzi prawdopodobnie od arabskiego słowa "arbad" jako liczby mnogiej od słowa "rabad", czyli przedmieście, chociaż dzisiaj przylega bezpośrednio do centrum Moskwy.  

Budynki położone przy Arbat wzniesiono w XVIII i XIX w. Tu również znajduje się jeden z najsławniejszych teatrów Moskwy - Teatr im. Wachtangowa, od nazwiska rosyjskiego aktora i reżysera teatralnego.

Dzień 5
Wylot do Polski.

Po śniadaniu czas wolny, a wieczorem wylot do Polski.

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 4 398,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego

498 zł

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot samolotem rejsowym w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Moskwa – Warszawa
 • Wycieczki i bilety wstępu wymienione w programie
 • Zakwaterowanie w hotelu 4* w pokojach 2-osobowych
 • Transport zgodny z programem
 • Wyżywienie: śniadania oraz kolacja sylwestrowa
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW oraz ubezpieczenie potrzebne do wizy
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego 
 • Wstępu do Diamentowej Komnaty w wys. 12 Euro
 • Wizy do Rosji, więcej informacji tutaj: https://www.albatros.pl/kierunki-podrozy/europa/rosja/wiza
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (ok. 25 EUR/os.)
 • Wydatków indywidualnych 
 • Napojów do posiłków 
 • Wszystkiego, co nie jest zawarte w “Cena zawiera“

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Zwiedzanie obiektów sakralnych w Rosji

W ortodoksyjnych cerkwiach kobieta zobowiązana jest zakryć włosy chustą. Polecamy zabranie ze sobą nakrycia głowy na tę okoliczność. Mężczyzna przed wejściem do cerkwi powinien zdjąć nakrycie głowy.

Wiza do Rosji

O wizę do Rosji można aplikować samodzielnie lub korzystając z pomocy naszego biura partnerskiego.
O wizę można aplikować nie wcześniej niż 3 miesiące i nie później niż 1 miesiąc przed wylotem.

Czas oczekiwania na wizę wynosi około 14 dni.
Prosimy o zapoznanie się z formalnościami wizowymi tutaj: https://www.albatros.pl/kierunki-podrozy/europa/rosja/wiza

Więcej informacji o Rosji

Więcej informacji o Rosji znajduje się na naszych stronach www.albatros.pl/kierunki-podrozy/europa/rosja 
gdzie znajdziecie Państwo  informacje dotyczące np. klimatu, różnicy czasu, napiwków, ewentualnego wymogu posiadania wizy czy wykonania odpowiednich szczepień.

Ubezpieczenie

Wyjeżdząjąc do Rosji obywatele Polscy muszą posiadać ubezpieczenie KL na sumę nie mniejszą niż 30 000 EUR. Należy pamiętać o zakupie odpowiedniej polisy, która jest niezbędna do ubiegania się o wizę do Rosji.

Z ręką na sercu

Kolejność zwiedzania muzeów

Ponieważ muzea w Moskwie są zamknięte w dni świąteczne i niektóre dni pracujące, może zaistnieć konieczność zmiany harmonogramu zwiedzania. Nie będzie to miało wpływu na plan wycieczki, ponieważ zmieni się tylko kolejność odwiedzanych zaplanowanych atrakcji.

Ruch uliczny w Rosji

Z roku na rok liczba samochodów w Moskwie gwałtownie rośnie. Z tego powodu może się zdarzyć, że będziemy stali w korku. Jeżeli pilot naszej wycieczki albo lokalni przewodnicy uznają, że korzystniej będzie przemieszczać się metrem, planowany transport autokarowy będzie zastąpiony przejazdami komunikacją miejską.

Plac Czerwony

Tak samo jak podczas zimnej wojny, Plac Czerwony zamykany jest na czas dużych parad, koncertów i innych wydarzeń. Istnieje ryzyko, że nie będzie możliwości wejścia na Plac Czerwony. W takich przypadkach będziemy się starali podejść jak najbliżej, aby zobaczyć jak wygląda, nie możemy tego zagwarantować. Na szczęście z naszego doświadczenia rzadko się to zdarza.

Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 4 out of 5 by from Wrażenia z mojej 97-ej wycieczki turystycznej grupowej Oferta była dla mnie bardzo interesująca, więc z niej skorzystałem. Program ok, ale mam drobne zastrzeżenia do materiałów informacyjnych o imprezie: - Wbrew zapowiedzi w pokoju hotelowym nie było czajnika. Jak Biuro ma zamiar to zrekompensować? - Z zapowiedzi kolacji sylwestrowej trudno było się zorientować, że chodzi o prawdziwy bal do rana z orkiestrą i występami. Jako niedoinformowany nie wziąłem odpowiedniego obuwia na takie szaleństwo. - Błędnie zakłada się powroty ze zwiedzania miasta autobusem zamiast metrem. W jednym przypadku program został racjonalnie zmodyfikowany, a w innym grupa czekałą 50 minut, bo były utrudnienie komunikacyjne.
Date published: 2020-01-03
Rated 3 out of 5 by from CIEKAWA PODRÓŻ Ciekawa podróż sentymentalna. Ostatni raz byłem w Moskwie w 1985r. Zmiana gruntowna. Zadbane miasto. Stolica europejska .Dekoracje noworoczne wspaniałe. Warto choć raz wybrać w tym czasie do Moskwy.
Date published: 2020-01-07
Rated 4 out of 5 by from Sylwester w Moskwie Bardzo udana wycieczka. Świetna opiekunka pani Halina.Wspaniała zabawa Sylwestrowa.
Date published: 2020-01-04
Rated 5 out of 5 by from suuuper Sylwek w Moskwie 2019/2020 oto nasza grupa z przemiła przewodniczka - Pania Halinka :)
Date published: 2020-01-03
 • y_2021, m_8, d_2, h_19
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.18
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_2, tr_4
 • loc_pl_PL, sid_RUVCB02, prod, sort_[SortEntry(order=RELEVANCE, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

21RUVCB02CPL2912