Tanzania – Safari w cieniu Ngorongoro

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Poznaj rdzenne plemiona i dzikie zwierzęta Afryki, czyli gospodarzy żyznych terenów wulkanu Ngorongoro i Jeziora Manyaran w Tanzanii.

Program wycieczki dostosowany jest do cyklu migracji dzikich zwierząt z równin Serengeti do krateru Ngorongoro. Będziemy mieli szansę zobaczyć Wielką piątkę Afryki, czyli lwa, słonia, bawoła, lamparta i nosorożca, a także inne gatunki zwierząt takie jak: żyrafy, gepardy, hipopotamy, krokodyle i antylopy. Wybierzemy się nad Jezioro Manyaran powstałe na dnie afrykańskiego rowu tektonicznego, gdzie żyją różowe flamingi i pelikany. Na brzegu jeziora pragnienie gaszą hipopotamy, bawoły i słonie, a w koronach drzew spokojnie drzemią lwy. Największą atrakcją tej wyprawy jest safari w żyznym kraterze Ngorongoro. Nosorożce, lwy i słonie występują tam w niespotykanych nigdzie indziej w Afryce ilościach. 

Podczas wyprawy będziemy nocować głównie w obiekcie Bougainvillea Safari Lodge, położonym malowniczo na wyżynie wulkanu Ngorongoro. Ponadto odwiedzimy rdzenne plemiona Afryki Wschodniej, których życie codzienne nie zmieniło się wiele od setek lat. Zwieńczeniem wycieczki będzie pobyt na wyspie Zanzibar. Zamieszkamy bezpośrednio przy plaży Jambiani Beach na wschodnim wybrzeżu wyspy. Te dni można przeznaczyć na plażowanie, nurkowanie i odkrywanie miejscowej kultury suahili.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Safari

 • Pilot Polski

 • Wiza Tak

 • Szczepienia Tak

 • Waluta TZS, USD

Program wycieczki
Dzień 1 Warszawa – Arusza
Dzień 2 Przylot na lotnisko Arusza Kilimanjaro
Dzień 3 Arusza – Karatu. Prezentacja tradycyjnych metod uprawy i suszenia kawy, pobyt w wiosce Masajów
Dzień 4 Safari w Parku Narodowym Lake Manyara
Dzień 5 Jezioro Eyasi, odwiedziny u plemienia Hadzabe
Dzień 6 Wizyta w Parku Narodowym Tarangire 
Dzień 7 Wioska Mto wa Mbu i wizyta w lokalnej szkole 
Dzień 8 Safari w Kraterze Ngorongoro wpisanym na listę UNESCO
Dzień 9 Samolotem na Zanzibar. Zakwaterowanie w Jambiani
Dzień 10–11 Odpoczynek na Zanzibarze 
Dzień 12 Wylot z Zanzibaru 
Dzień 13 Przylot do Warszawy

Hotele

Mount Meru Game Lodge

 • Recepcja 24h
 • Pranie samoobsługowe
 • Bezpłatne Wi-Fi
 • Restauracja
 • Basen

Mount Meru Game Lodge znajduje się ok. 30 minut od lotniska Arusza Kilimanjaro. Obiekt noclegowy założony przez przez doktora Von Nagy w 1959 r. Do dziś loża nadal znajduje się w rękach rodziny. W swojej historii gościła zamieszkiwała kilku prezydentów i inne ważne osobistości.

Główny budynek składa się z recepcji, salonu i baru. Przed głównym budynkiem znajduje się taras w cieniu ogromnych drzew mango  z widokiem na piękny ogród. 

Obiekt posiada 17 pokoi.

Bougainvillea Safari Lodge

 • Recepcja
 • Hol
 • Bar
 • Sklep z rozmaitościami
 • Jadalnia wewnętrzna i zewnętrzna
 • Bezpłatne Wi-Fi
 • Duży basen
 • Brodzik
 • Gabinet masażu
 • Tropikalny ogród

32 przytulne domki rozrzucone po bujnej okolicy. Wszystkie wyposażone są w łóżko typu king-size lub dwa łóżka pojedyncze, moskitiery oraz dużą łazienkę i werandę, z której można podziwiać tropikalny ogród.

Spice Island Hotel & Resort

 • Ogrody botaniczne
 • Basen o długości 32 metrów
 • Bar i restauracja
 • Wellness Spa

Spice Island Hotel & Resort posiada 34 bungalowy. Każdy bungalow składa się 2 pokoi i prywatnego tarasu Hotel otoczony jest dużymi ogrodami botanicznymi z ponad 3000 egzotycznych drzew i kwiatów. Wszystkie pokoje są urządzone meblami z Zanzibaru, inspirowanych kulturą afrykańską, indyjską i arabską.

W obiekcie jest basen o gługości 32 metry długości i głębokości do 4 metrów.

Wskocz do wody, zrelaksuj się, poczytaj książkę lub napij się chłodnego drinka na hotelowych leżakach Kamba. Jest piękny grill, a w niektóre wieczory muzyka na żywo pod pięknym gwiaździstym niebem nad Jambiani.

Jest bar i restauracja. Wyrafinowana kuchnia serwuje świeże ryby, które wkoponowuje w kuchnie indyjską, arabską i afrykańską.

W hotelu znajduje się również spa z bogatą ofertą zabiegów kosmetycznych i masażami.

Zdjęcia

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
15 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Warszawa – Arusza

Wylot z Warszawy w kierunku lotniska Arusza Kilimanjaro.

Dzień 2
Przylot na lotnisko Arusza Kilimanjaro

Bezpośrednio po przylocie przejazd do czterogwiazdkowego hotelu Mount Meru Hotel w Aruszy.

Dzień 3
Arusza – Karatu. Prezentacja tradycyjnych metod uprawy i suszenia kawy, pobyt w wiosce Masajów

Rano udamy się do restauracji Arusha Coffe Lodge, gdzie poznamy lokalny sposób uprawiania, zbierania i suszenia kawy. Następnie wyruszymy w teren, zatrzymując się po drodze w wiosce Masajów. Będziemy mogli zobaczyć jak wygląda życie codzienne tej półkoczowniczej grupy etnicznej. Następnie zjemy lunch z grilla w buszu.  

Zakwaterujemy się w Bougainvillea Safari Lodge, obiekcie noclegowym typu lodża, gdzie zostaniemy przez 6 kolejnych nocy. Lodża posiada 24 bungalowy z prywatnymi łazienkami i tarasami, które zostały rozmieszczone w ogrodzie dookoła basenu. Bougainvillea Safari Lodge leży w Karatu, w połowie drogi między kraterem Ngorongoro a jeziorem Manyara, dzięki czemu będziemy mieć stąd blisko na wyprawy safari. 

Dzień 4
Safari w Parku Narodowym Lake Manyara

Dzisiejszego dnia czeka nas wyprawa do Parku Narodowego Lake Manyara. Park Narodowy, zamieszkiwany przez mnóstwo różnych gatunków ptaków, leży u stóp stromego grzbietu górskiego, który tworzy jeden z boków Wielkich Rowów Afrykańskich (Great Rift Valley). Większość parku stanowi ogromne jezioro Manyara, ale pomiędzy grzbietem górskim a jeziorem znajduje się również część lądowa położona na relatywnie wąskim pasie ziemi. Znajduje się on pomiędzy dwoma trudnymi przeszkodami naturalnymi: wodą i górą, wobec czego jest odizolowany, a przez to dobrze chroniony. Chociaż park jest domem wielu dzikich zwierząt, w ostatnich czasach nie jest tak popularny jak dawniej z uwagi na zmniejszenie się populacji lwów, czyli największej atrakcji parku. Nadal można jednak mieć szczęście i spotkać wspinającego się na drzewo króla zwierząt. Lwy wydają się doskonale czuć w koronach drzew. Paradują po konarach tak pewnie jak leopardy, a nawet wylegują się ze wszystkimi kończynami zwisającymi z gałęzi. W innych miejscach w Afryce również udaje się zaobserwować lwy na drzewach w okresie, kiedy ziemia jest bardzo mokra a ilość owadów zbyt dokuczliwa. Jednakże lwy z parku Manyara potrafią poruszać się po drzewach najpewniej i najzgrabniej.

Nawet jeżeli nie uda się nam ujrzeć słynnych lwów, to w parku Manyara nie zabraknie  okazji do bliskiego kontaktu z afrykańską fauną. Prawdopodobieństwo ujrzenia dzikich zwierząt jest tu bardzo wysokie przez cały rok, w dodatku w niezwykle malowniczej scenerii. Możemy liczyć na spotkanie hipopotamów czy barwnych ptaków takich jak pelikany i flamingi. 

Przez wiele lat jezioro stanowiło względnie łatwo dostępny teren łowiecki. Ogromna popularność polowań w połowie dwudziestego wieku doprowadziła do prawie całkowitego wyginięcia populacji słoni. 

Ernest Hemingway uwiecznił obszar jeziora Manyara w swojej książce „Zielone wzgórza Afryki”.

Dzień 5
Jezioro Eyasi, odwiedziny u plemienia Hadzabe

Dzisiaj wybierzemy się na wycieczkę nad rzadko odwiedzane jezioro Eyasi. To niemal idealnie prostokątne jezioro zajmuje obszar 1160 km² i rozpościera się na sawannach Tanzanii wzdłuż chronionego obszaru Ngorongoro. Jego okolice zamieszkują niewielkie grupy Buszmenów, którzy polują z łukiem i strzałami oraz zbierają korzenie i dzikie owoce w taki sam sposób, w jaki ludzkość robiła to jeszcze w epoce kamienia. Tego dnia odwiedzimy plemię Hadzabe, które osiedliło się na stałe dookoła jeziora Eyasi, ponieważ  silniejsi Masajowie przepędzili ich z Ngorongoro i Serengeti. Kilku Buszmenów z plemienia pokaże nam, w jaki sposób polują i jak wygląda ich codzienne życie. Po południu zwiedzimy położone w okolicy gospodarstwo lokalnych farmerów. 

Dzień 6
Wizyta w Parku Narodowym Tarangire 

Po śniadaniu pojedziemy do Parku Narodowego Tarangire, który jest drugim po Serengeti największym skupiskiem dzikich zwierząt w Tanzanii. W porze suchej rzeka Tarangire przyciąga spragnione zwierzęta jak magnes. Gromadzą się tutaj duże stada słoni, antylop gnu, zebr, impali, gazel i elandów, a za nimi podążają oczywiście drapieżniki. Jest to również jedyne miejsce w Tanzanii, w którym można regularnie ujrzeć oryksa pręgobokiego i gerenuka długoszyjego. Tarangire jest również znane z potężnych  baobabów i spektakularnego widoku na Step Masajów oraz góry na południu. Tarangire to prawdopodobnie również najlepsze miejsce bytowania ptaków w Afryce Wschodniej.

Dzień 7
Wioska Mto wa Mbu i wizyta w lokalnej szkole 

Dzisiejszego dnia odwiedzimy szkołę Kilimatembo w okolicy Karatu i wioskę Mto wa Mbu – „Wioskę nad rzeką komarów”. Przyjrzymy się codziennemu życiu lokalnej społeczności, która składa się z kilku różnych plemion. W wiosce toczy się zawsze aktywne życie, a jej mieszkańcy utrzymują się głównie z produkcji bananów (rośnie tutaj ponad 30 różnych gatunków bananów). 

Dzień 8
Safari w Kraterze Ngorongoro wpisanym na listę UNESCO

Po śniadaniu wybierzemy się do słynnego krateru Ngorongoro, który zasłużył sobie na miejsce na światowej liście dziedzictwa UNESCO. Przejazd pod wejście do krateru zajmuje 30-45 minut w zależności od tego, czy zatrzymamy się po drodze, żeby podziwiać mijaną przyrodę. Po dotarciu do krawędzi krateru i zejdziemy w dół kaldery, czyli ogromnego zagłębienia wulkanu powstałego na skutek gwałtownej eksplozji, która zniszczyła szczyt wulkanu. Wulkan Ngorongoro wznosił się niegdyś prawdopodobnie na wysokość około 6 000 m, co odpowiada dzisiejszej wysokości Kilimandżaro. Potem jego górna część zapadła się i wpadła do krateru, formując dzisiejszą kalderę wielkości 260 km². Na dnie krateru powstało jezioro, a cały obszar cechuje się większą ilością opadów i lepszą żyznością w porównaniu z innymi miejscami w Tanzanii – z tego względu krater cieszy się ogromną popularnością wśród zwierząt. W obrębie stromych zbocz wchodzenie i wychodzenie z krateru jest trudniejsze niż poruszanie się po płaskich sawannach, mimo to  gatunki przebywających w kraterze zwierząt zmieniają się znacznie w ciągu roku. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że podczas naszego safari na dnie krateru zobaczymy nosorożce, lwy, hieny, słonie, bawoły, elandy i wiele innych gatunków antylop.

Dzień 9
Samolotem na Zanzibar. Zakwaterowanie w Jambiani

Po ostatnim śniadaniu przyjdzie czas na pożegnanie z Bougainvillea Safari Lodge. Pojedziemy do Aruszy, gdzie zatrzymamy się na lunch, następnie polecimy na Zanzibar. Po wylądowaniu udamy się na wschodnie wybrzeże do naszego hotelu w Jambiani. To niewielka osada rybacka, w której panuje wakacyjna atmosfera. Wioska położona jest w pobliżu idyllicznych białych plaż z palmami i lazurowym morzem.

Do końca dnia będziemy mieć czas wolny na rozgoszczenie się w hotelu, zapoznanie z okolicą lub po prostu wypoczynek po ostatnich intensywnych dniach podróży.

Dzień 10–11
Odpoczynek na Zanzibarze 

W tropikalnym raju Zanzibar będziemy wypoczywać w promieniach słonecznych. Można skorzystać z uroków plaży, popływać w przejrzystej, turkusowej wodzie lub spróbować swoich sił w kitesurfingu. Kolejnymi propozycjami są: żeglowanie, wizyta w miejscowej fermie wodorostów, nurkowanie pośród wielobarwnych koralowców i wiele innych atrakcji, które oferuje ta niezwykła okolica.

Dzień 12
Wylot z Zanzibaru 

Opuszczamy Zanzibar i wylatujemy w kierunku Warszawy.

Dzień 13
Przylot do Warszawy

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 15 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego

698 PLN

Dopłata za dziecko do 11 r.ż. podróżujące z 2 osobami dorosłymi

9 998 PLN

Cena zawiera
 • Polski pilot w Tanzanii – brak pilota na Zanzibarze
 • Przelot w obie strony na trasie Warszawa – Tanzania z międzylądowaniem
 • Wycieczki według programu
 • Śniadanie dzień 3-12 (w dniu 2 i dniu 13 śniadanie na pokładzie samolotu)
 • Kolacje w dniu 2-11 (w dniu 12 kolacja na pokładzie samolotu)
 • Lunch w dniu 4-8 (w dniu 2 lunch na pokładzie samolotu)
 • 10 noclegów w obiekcie typu lodża (obóz) w pokoju dwuosobowym 
 • Opieka polskiego pilota
 • Podatki i opłaty
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Wiza do Tanzanii
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego
 • Lunch w dniu 3 oraz dniach 9-12
 • Napoje
 • Napiwki dla lokalnych przewodników i kierowców
 • Wydatki indywidualne
 • Wszystko, czego nie wymieniono w punkcie ”Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 6 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Zakaz używania plastikowych toreb

Uwaga: władze Tanzanii uchwaliły niedawno ustawę, która zabrania wwożenia i stosowania plastikowych toreb, w związku z czym do Tanzanii nie można również wwozić popularnych reklamówek z zakupów w strefie wolnocłowej. Jeżeli planują Państwo zakupy podczas podróży samolotem, proponujemy zabrać z domu torbę materiałową, w której będą mogli Państwo przechowywać zakupione produkty. Pozwoli to uniknąć sytuacji, że reklamówka zostanie Państwu odebrana po wjeździe do Tanzanii.

W związku z tym po przylocie na lotnisko w Tanzanii należy wyrzucić reklamówkę otrzymaną podczas zakupów w strefie wolnocłowej – ustawiono tam w tym celu duże kontenery na plastikowe torby – i przełożyć swoje zakupy wolnocłowe do zabranej z domu torby materiałowej bądź przepakować je w inny sposób stanowiący alternatywę dla plastikowych reklamówek. 
Ustawowy zakaz wwożenia i stosowania wszelkiego rodzaju plastikowych toreb oznacza również, że nie wolno wwozić reklamówek w bagażu.

Podsumowując: prawo w Tanzanii zakazuje używania WSZELKIEGO rodzaju plastikowych toreb. Złamanie tego zakazu może grozić wysoką grzywną.

UWAGA!

Przewodnicy safari dokładają wszelkich starań, żeby podczas wyprawy samochodowej goście ujrzeli możliwie jak najwięcej zwierząt, jednak nie możemy zagwarantować, że uda się nam je zobaczyć. 

Transport

Należy być przygotowanym na to, że niektóre drogi mogą być w bardzo złym stanie.

Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

20TZRTR04APL2011