The Great Wall Marathon

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Absolutne wyzwanie sportowe - The Great Wall Marathon, połączone z pobytem w Pekinie i Jixian

WKRÓTCE

Historia The Great Wall Marathon miała swój początek w maju 1999 roku, kiedy to duża grupa duńskich biegaczy udała się do Chin na wyjazd organizowany przez nasze biuro Albatros Travel, aby przebiec pierwszy na świecie maraton wzdłuż Wielkiego Muru Chińskiego. Wydarzenie odniosło ogromny sukces. Wśród uczestników panowała niepowtarzalna atmosfera, wielu z nich ogłosiło bieg „najtrudniejszym, ale i najpiękniejszym maratonem świata”.

W 2018 roku The Great Wall Marathon odbędzie się po raz 19. Bieg zyskał międzynarodowy charakter i obecnie uczestniczą w nim osoby z ponad 80 krajów. Zainteresowanie biegiem jest z roku na rok coraz większe. W ostatnich latach uczestniczyło w nim ponad 2 500 biegaczy, dlatego warto szybko podjąć decyzję, aby zagwarantować sobie miejsce na wyprawie.

Biegaczy czeka trudne wyzwanie związane z pokonaniem stromych wzgórz i tysięcy schodów.Bieg przeznaczony jest przede wszystkim dla biegaczy amatorów i obejmuje długie odcinki prowadzące przez płaskie trasy dolin i malownicze wioski.

Nie jest to maraton, podczas którego ustanawiane są światowe rekordy, mimo że oczywiście dokonywane są pomiary czasu. Ale przede wszystkim jest to świetny bieg w niezwykłym, egzotycznym otoczeniu dla biegaczy, którzy chcieliby spróbować swoich sił w nowym i bardziej wymagającym terenie.

Do wyboru są 3 dystanse: maraton, półmaraton i Fun Run o dł. 8,5 km.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczka objazdowa, Maraton, Albatros aktywnie

 • Pilot Anglojęzyczny

 • Wiza Tak

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Yuan (renminbi)

Program wycieczki
Dzień 1 Przylot do Pekinu, Świątynia Nieba
Dzień 2 Pekin – Jixian. Sprawdzenie trasy na Wielkim Murze Chińskim
Dzień 3 Jixian. Wycieczka na miejscowy targ, do Świątyni Duleshi i grobów dynastii Qing
Dzień 4 Jixian – Pekin. The Great Wall Marathon
Dzień 5 Pekin. Plac Tiananmen, Zakazane Miasto, wizyta w dzielnicy hutongów i uroczysta kolacja
Dzień 6 Wylot z Pekinu do Warszawy

Daty wyjazdu

Liczba terminów Długość Cena Lotnisko wylotu Uwaga
0,–
Warszawa
Na zapytanie
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Przylot do Pekinu, Świątynia Nieba

Po przylocie do Chin, udamy się do hotelu. Następnie wybierzemy się na wycieczkę do kompleksu Świątyni Nieba. Powstał on w latach 1406-1420. To tutaj Cesarz Chin uważany za Syna Niebios w czasie przesilenia zimowego składał ofiary i odprawiał modły o obfite plony w nadchodzącym roku. Cały kompleks Świątyni Nieba został wpisany w 1998 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Po wizycie w świątyni będziemy mieli okazję skosztować tradycyjnego chińskiego dania, którym jest kaczka po pekińsku. Przyrządzenie mięsa kaczki to wielogodzinny proces, po którym kaczkę podaje się z chrupiącą skórką, małymi, cienkimi naleśnikami, sosem hoisin i cebulką dymką.

(Wstęp do Świątyni Nieba i kaczka po pekińsku nie są uwzględnione w cenie wycieczki, lecz wchodzą w skład zamawianego oddzielnie pakietu wycieczkowego. Więcej informacji można znaleźć w sekcji Ceny).

Dzień 2
Pekin – Jixian. Sprawdzenie trasy na Wielkim Murze Chińskim

Nie ulega wątpliwości, że każdy będąc w Chinach marzy o zobaczeniu Wielkiego Muru Chińskiego, a w tym dniu naszej wycieczki będziemy mogli spełnić to marzenie. Po bardzo wczesnym śniadaniu pojedziemy w góry, by znaleźć się w pobliżu specjalnie wybranego odcinka Wielkiego Muru, przy Huangyaguan, skąd za dwa dni wystartuje The Great Wall Marathon.

Wielki Mur w Huangyaguan znajduje się na wysokości 200-500 metrów nad poziomem morza, a szerokość muru wynosi od 1,5 do 4 metrów. W niektórych miejscach mur zwęża się do rozmiarów wąskiej ścieżki i ze względów bezpieczeństwa nie należy się tam wyprzedzać.

Podróż z Pekinu do Huangyaguan przy Wielkim Murze Chińskim trwa około 3 godziny. Na miejsce dotrzemy około godziny 9:00. Na placu Yin & Yang w starym forcie, który będzie również punktem startu i metą podczas wyścigu, odbędzie się spotkanie informacyjne, podczas którego kierownictwo biegu przekaże wszystkie potrzebne informacje. Następnie KAŻDY biegacz MUSI przejść fragment trasy, znajdującej się na murze. Jest to odcinek o długości ok. 3,5 km, a zapoznanie się z nim jest niezbędne dla odpowiedniego przegotowania się do wyścigu.

Osoby towarzyszące, które nie będą brać udziału w biegu, oczywiście również zachęcamy do uczestnictwa w tej przyjemnej, choć nieco męczącej fizycznie, wędrówce po murze.

Po sprawdzeniu trasy będą serwowane kanapki na placu Yin & Yang. W tym też czasie kierownictwo biegu odpowie na wszelkie pytania związane z udziałem w maratonie.

Na dwa kolejne noclegi pojedziemy do hotelu, znajdującego się w miaście Jixian.

Dzień 3
Jixian. Wycieczka na miejscowy targ, do Świątyni Duleshi i grobów dynastii Qing

Po śniadaniu pojedziemy na miejscowy targ w Jixian. Wolny rynek w Chinach jest wciąż w fazie rozwoju, a tutaj można zaobserwować, jak sektor prywatnych przedsiębiorstw powraca do rąk chińskiego społeczeństwa po latach ucisku.

Stamtąd wyruszymy dalej do swiątyni Duleshi, który została wzniesiona w czasach dynastii Tang (lata 618 – 907 n.e.). Świątynia słynie zwłaszcza z zabytkowego, drewnianego pawilonu oraz licznych, rzadko spotykanych fresków.

Podążając dalej na wschód, trafimy do grobowców cesarzy z dynastii Qing. To imponujący i rozległy teren grobowców, w których pochowanych jest 5 cesarzy Chin, 14 cesarzowych i 136 konkubin cesarza. Pomimo faktu, że grobowce te są bardziej imponujące niż słynne grobowce dynastii Ming znajdujące się bliżej Pekinu, region grobowców dynastii Qing nie został jeszcze odkryty przez masową turystykę. Jest tu pochowany również ostatni wielki cesarz, Qianlong, a także ostatnia wielka władczyni z dynastii Quing – Cesarzowa Wdowa, Cixi.

(Wyjazd na miejscowy targ, do Świątyni Duleshi i grobowców dynastii Qing nie jest uwzględniony w cenie wycieczki, lecz wchodzi w skład zamawianego oddzielnie pakietu wycieczkowego. Więcej informacji można znaleźć w sekcji Ceny).

Wieczorem spotkamy się na kolacji w hotelu i wszyscy zbierzemy siły przed zmaganiami, jakie czekają nas kolejnego dnia.

Dzień 4
Jixian – Pekin. The Great Wall Marathon

To dzień, dla którego przybywa tu większość uczestników naszej wyprawy. The Great Wall Marathon – do biegu, gotowi, start! Wczesnym rankiem zawodnicy i obserwatorzy wymeldują się z hotelu w Jixian i o godz. 5:00 zostaną przewiezieni, około 30 kilometrów dalej, do Huangyaguan pod Wielkim Murem Chińskim. Bieg rozpocznie się o godz. 7:30. Więcej o biegu można przeczytać w sekcji Informacje praktyczne.

Podczas biegu będzie trzeba pokonać ponad 2500 schodów na 3,5-kilometrowym odcinku muru, a maratończycy będą musieli przebiec ten odcinek dwukrotnie. Pozostała trasa przebiega drogą asfaltową, w górę lub w dół stromych wzniesień. Ponadto zarówno uczestnicy maratonu, jak i półmaratonu będą biegli przez kilka wiosek, po drodze szutrowej lub asfaltowej.

Chociaż jest to oficjalny międzynarodowy maraton z pomiarem czasów i medalami dla każdego, pragniemy podkreślić, że jest to również bieg dla sportu, którego celem jest przeżycie wspaniałej przygody, a ukończenie biegu jest ważniejsze niż jego wygranie. Po wyścigu wrócimy autokarem do hotelu w Pekinie.

Dzień 5
Pekin. Plac Tiananmen, Zakazane Miasto, wizyta w dzielnicy hutongów i uroczysta kolacja

Program wycieczek tego dnia zaprowadzi nas ponownie do epoki cesarstwa – do czasów, w których Chińczycy nazywali cesarza Synem Nieba i uważali go za władcę całego świata.

Pierwszy przystanek to Plac Tiananmen, z którego udamy się na północ do miejsca będącego symbolem władzy cesarskiej, zwanego Zakazanym Miastem. Ciemnoczerwone budowle o złotych dachach były w ciągu wieków domem dla 24 cesarzy. Przemierzając Plac Tiananmen, czyli Plac Niebiańskiego Spokoju oraz stojąc przed imponującą bramą główną, można poczuć potęgę i niedostępność pałacu. Takie wrażenia wzbudzał również u Chińczyków w czasach, gdy zabronione było wznoszenie budowli wyższych niż mury pałacu, a jego złote dachy były widoczne z każdego miejsca w mieście. Za czerwonymi murami pałacu cesarze wiedli życie w luksusie, otoczeni przez konkubiny i pokornych eunuchów. Obecnie pałac jest przekształcony w gigantyczne muzeum, które pozwala nam wyobrazić sobie codzienne życie panujących w przeszłości wielkich i niedostępnych cesarzy. Z Zakazanego Miasta pojedziemy autokarem do lokalnej chińskiej restauracji na obiad.

Potem przejdziemy wąskimi uliczkami Pekinu, które zaprowadzą nas do słynnych hutongów, czyli dzielnic z tradycyjnymi budynkami mieszkalnymi, które powstały w czasach, gdy przestrzegano jeszcze zasady, by budynki nie przekraczały wysokości murów pałacu cesarskiego. Tutaj zobaczymy z bliska, jak Chińczycy żyją na co dzień.

(Wyjazd na Plac Tiananmen, do Zakazanego Miasta, obiad i wizyta w dzielnicy hutongów nie są uwzględnione w cenie wycieczki, lecz wchodzą w skład zamawianego oddzielnie pakietu wycieczkowego. Więcej informacji można znaleźć w sekcji Ceny).

Wieczorem wszyscy uczestnicy i osoby kibicujące pojadą na uroczysty bankiet, podczas którego będziemy świętować zakończenie jednego z najbardziej spektakularnych maratonów na świecie.

Po uroczystej kolacji można wrócić autokarem do hotelu lub zostać na oficjalnym „After Party”, aby tańczyć i kontynuować zabawę z pozostałymi uczestnikami biegu do białego rana.

Dzień 6
Wylot z Pekinu do Warszawy
Tego dnia przejedziemy po raz ostatni zatłoczonymi ulicami Pekinu w kierunku lotniska, skąd polecimy do Warszawy.

Pakiet wycieczkowy

Jeśli chcesz zwiedzić z polskim przewodnikiem największe atrakcje w Pekinie i jego okolicach, przygotowaliśmy pakiet wycieczkowy obejmujący następujące wycieczki:

 • Świątynia Nieba
 • Kolacja w Pekinie
 • Miejscowy targ w Jixian
 • Świątynia Duleshi
 • Grobowce cesarzy z dynastii Qing
 • Plac Tiananmen
 • Zakazane Miasto
 • Wizyta w pekińskich hutongach

Cena: 652 zł za osobę

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju jednoosobowego
1 210 PLN
Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Zakwaterowanie w hotelu 3* w pokoju 2-osobowym (5 nocy)
 • Wyżywienie zgodnie z programem (5 śniadań, 2 obiady, 3 kolacje)
 • Transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
 • Numer zawodnika, medal, t-shirt, pomiar czasu i wyżywienie uczestnika podczas The Great Wall Marathon 2017
Cena nie zawiera
 • Wizy do Chin www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/chiny/wiza
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Pakietu wycieczkowego – 652 PLN/os
 • Napiwków dla kierowców i lokalnych przewodników
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego, czego nie wymieniono w "Cena zawiera"
Wybierz swój bieg

Podczas dokonywania rezerwacji należy podać następujące informacje:

 • w którym biegu chcesz wziąć udział
 • rozmiar koszulki (XS-XL)
 • Twój najlepszy osiągnięty wynik w ciągu ostatnich dwóch lat (podaj odległość biegu)

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje dotyczące podróży

Wakacje z maratonem

Wyjazd odbywa się w porze łagodnej, chińskiej wiosny. Podczas wyjazdu jest możliwość zobaczenia znanych zabytków Pekinu, takich jak np. Zakazane Miasto, Plac Tiananmen, Świątynia Nieba, a także doświadczenia niezwykłych doznań kulinarnych w różnych chińskich restauracjach. Oczywiście odwiedzimy też Wielki Mur Chiński, gdzie zarówno biegacze, jak i współtowarzysze podróży będą mieli możliwość przyjrzeć się bliżej konkretnemu fragmentowi muru w ramach przygotowania do biegu.

W następnym dniu po maratonie odbędzie się wielka, uroczysta gala dla wszystkich uczestników, osób towarzyszących i oficjalnych organizatorów.

Wyjazd można wykupić z pakietem wycieczkowym lub bez niego, zatem oferta jest odpowiednia dla osób, które chcą przeżyć własną przygodę, jak i dla tych, którym zależy na zobaczeniu największych zabytków w okolicy Pekinu. Podczas całej wycieczki, także w ramach pakietu wycieczkowego, obecny jest polski przewodnik Albatros Travel. Przewodnik chętnie doradzi również, gdzie można się wybrać i co warto zobaczyć na własną rękę.

Dystanse

W ramach The Great Wall Marathon do wyboru są biegi na trzech dystansach: maraton, półmaraton lub Fun Run (8,5 km).

Podczas rejestracji należy wybrać swój dystans, jednak można go bez problemu zmienić aż do dnia sprawdzenia trasy, czyli do czwartku 18 maja.

Numer zawodnika

Numer zawodnika / rejestracja w wyścigu są wliczone w cenę wycieczki.

Wymagania wiekowe dla uczestników The Great Wall Marathon:

 • Maraton – 18 lat w dniu biegu
 • Półmaraton – 16 lat w dniu biegu
 • Fun Run (8,5 km) – brak ograniczeń wiekowych, jednak dzieci poniżej 12 roku życia muszą być pod opieką osoby dorosłej

Pomiar czasu

Pomiar czasu przebiega elektronicznie przy pomocy Champion Chip Bib Chip. Jest to system elektroniczny, w którym chip umieszczony jest w numerze zawodnika. W związku z tym numeru nie można zginać ani składać, gdyż mogłoby to uszkodzić chip. Wyniki są aktualizowane on-line w trakcie wyścigu, a listy z wynikami są drukowane na bieżąco w strefie mety.

W przypadku Fun Run czas również jest mierzony, lecz nie ogłasza się zwycięzcy, a lista z wynikami drukowana jest w porządku alfabetycznym.

Wybierz swój bieg

Podczas dokonywania rezerwacji w polach należy podać następujące informacje:

 • w którym biegu chcesz wziąć udział
 • rozmiar koszulki (XS-XL)
 • Twój najlepszy osiągnięty wynik w ciągu ostatnich dwóch lat (podaj odległość biegu)

Mapa trasy

Mapa trasy z zaznaczonymi punktami dożywiania itp. dostępna jest w angielskojęzycznej witrynie internetowej The Great Wall Marathon. Kliknij tutaj

Bagaż w dniu biegu

Po wykwaterowaniu się rankiem w dniu biegu z hotelu w Jixian walizki zostaną umieszczone w autokarze. Dlatego dobrze jest zabrać ze sobą do strefy startu plecak z ubraniami na zmianę i innymi rzeczami potrzebnymi po wyścigu. Plecak lub torbę można pozostawić w strzeżonej przechowalni bagażu przed rozpoczęciem biegu.

Wiza

Obywatele polscy podróżujący do Chin muszą  przed wyjazdem uzyskać wizę.

Wymaganym dokumentem podróży jest paszport, którego ważność powinna być o 6 miesięcy dłuższa niż termin ważności wizy. W paszporcie musi znajdować się co najmniej sześć wolnych obok siebie stron przeznaczonych na wizę.

Informacje na temat obowiązujących przepisów wjazdowych, Polacy oraz obywatele innych państw, uzyskają kontaktując się z Ambasadą Chin w Polsce tel. +48 22 831 38 36 lub naszym biurem partnerskim 2 Ways www.wizaserwis.pl

Dla klientów ALBATROS rabat za pośrednictwo wizowe 30%.

Każdy uczestnik wycieczki powinien we własnym zakresie zadbać o to, by posiadać wszystkie wymagane dokumenty uprawniające do przekroczenia granicy.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 10 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.
Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane.
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. Mogą wystąpić okoliczności, których nie znasz lub do których nie jesteś przyzwyczajony, jak na przykład zwyczaj dawania napiwków. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.

Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki na pokładzie samolotu

W przypadku większości wycieczek korzystamy z lotów regularnych. Na trasach na terenie Europy zazwyczaj istnieje możliwość zakupu różnych napojów czy też kanapek. Nieliczne linie lotnicze serwują bezpłatnie wodę, soki, kawę lub herbatę. Na trasach międzykontynentalnych wliczone są posiłki, a u niektórych przewoźników również napoje.
Wino, piwo i napoje alkoholowe są z reguły płatne oddzielnie. Zakres usług na pokładzie znacznie różni się między przewoźnikami i ciągle się zmienia, dlatego niestety nie możemy udzielić dokładniejszych informacji przed podróżą.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.

Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Biuro podróży Albatros Travel nie zapewnia możliwości wybrania stałego miejsca w autokarze, nie można kupić konkretnego miejsca przed rozpoczęciem podróży. Możliwe jest natomiast w porozumieniu z pilotem podróży ustalenie rotacji w trakcie podróży, aby uczestnicy mogli siedzieć na zmianę z przodu i z tyłu autokaru.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty.

Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.

Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Rated 4 out of 5 by from Wyjazd do Chin to strzał w dziasiątkę! Postanowiłem jechać do Chin, bo The Great Wall Marathon 2018 miał być maratonem wyjątkowym...i taki był w rzeczywistości! To podróż i bieg nie do zapomnienia!
Date published: 2018-05-23
 • y_2018, m_7, d_14, h_19
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_2.0.8
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_1
 • loc_pl_PL, sid_CNAMA01, prod, sort_[SortEntry(order=RELEVANCE, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskal Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

19CNAMA01APL1905