The Great Wall Marathon

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Absolutne wyzwanie sportowe - The Great Wall Marathon

JUŻ W SPRZEDAŻY

Historia The Great Wall Marathon miała swój początek w maju 1999 roku, kiedy to duża grupa duńskich biegaczy udała się do Chin na wyjazd organizowany przez nasze biuro Albatros Travel, aby przebiec pierwszy na świecie maraton wzdłuż Wielkiego Muru Chińskiego. Wydarzenie odniosło ogromny sukces. Wśród uczestników panowała niepowtarzalna atmosfera, wielu z nich ogłosiło bieg „najtrudniejszym, ale i najpiękniejszym maratonem świata”.

W 2019 roku The Great Wall Marathon odbędzie się po raz 20. Bieg zyskał międzynarodowy charakter i obecnie uczestniczą w nim osoby z ponad 80 krajów. Zainteresowanie biegiem jest z roku na rok coraz większe. W ostatnich latach uczestniczyło w nim ponad 2 500 biegaczy, dlatego warto szybko podjąć decyzję, aby zagwarantować sobie miejsce na wyprawie.

Biegaczy czeka trudne wyzwanie związane z pokonaniem stromych wzgórz i tysięcy schodów.Bieg przeznaczony jest przede wszystkim dla biegaczy amatorów i obejmuje długie odcinki prowadzące przez płaskie trasy dolin i malownicze wioski.

Nie jest to maraton, podczas którego ustanawiane są światowe rekordy, mimo że oczywiście dokonywane są pomiary czasu. Ale przede wszystkim jest to świetny bieg w niezwykłym, egzotycznym otoczeniu dla biegaczy, którzy chcieliby spróbować swoich sił w nowym i bardziej wymagającym terenie.

Do wyboru są 3 dystanse: maraton, półmaraton i Fun Run o dł. 8,5 km.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Maratony

 • Pilot Anglojęzyczny

 • Wiza Tak

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Yuan (renminbi)

Program wycieczki
Dzień 1 Przylot do Pekinu, Świątynia Nieba
Dzień 2 Pekin – Jixian. Sprawdzenie trasy na Wielkim Murze Chińskim
Dzień 3 Jixian. Wycieczka na miejscowy targ, do Świątyni Duleshi i grobów dynastii Qing
Dzień 4 Jixian – Pekin. The Great Wall Marathon
Dzień 5 Pekin. Plac Tiananmen, Zakazane Miasto, wizyta w dzielnicy hutongów i uroczysta kolacja
Dzień 6 Wylot z Pekinu do Warszawy

Daty wyjazdu

Liczba terminów Długość Cena Lotnisko wylotu Uwaga
Uwaga! Program tej wycieczki różni się od wybranej przez Ciebie wycieczki Kliknij datę, aby przejść do programu tej wycieczki
6 310,–
Podana cena jest orientacyjna. Cena w USD wynosi 1680$. Ostateczna cena w PLN zostanie przeliczona wg kursu sprzedaży USD Danske Banku z dnia rezerwacji
5 455,–
Podana cena jest orientacyjna. Cena w USD wynosi 1450$. Ostateczna cena w PLN zostanie przeliczona wg kursu sprzedaży USD Danske Banku z dnia rezerwacji
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Przylot do Pekinu, Świątynia Nieba

Po wylądowaniu na lotnisku w Pekinie należy znaleźć naszych przedstawicieli, którzy wskażą autobus transferowy. Autobusy odjeżdżają bardzo często dlatego nie ma obawy, że ktoś nie zostanie zabrany. 
Po zameldowaniu się w hotelu należy sprawdzić tablicę ogłoszeń hotelowych, aby potwierdzić nazwisko i numer telefonu przewodnika. Torebki z gadżetami będą rozdawane przez przewodnika. Jeśli nie otrzymasz jej dziś, z pewnością otrzmasz ją w dniu inpekcji trasy. Resztę dnia jest przeznaczona do własnj dyspozycji. Zachęcamy do spaceru po Pekinie.

Posiłki: tego dnia posiłki nie są wliczone w cenę

Dzień 2
Pekin – Jixian. Sprawdzenie trasy na Wielkim Murze Chińskim

Nie ulega wątpliwości, że każdy będąc w Chinach marzy o zobaczeniu Wielkiego Muru Chińskiego, a w tym dniu naszej wycieczki będziemy mogli spełnić to marzenie. Po bardzo wczesnym śniadaniu pojedziemy w góry, by znaleźć się w pobliżu specjalnie wybranego odcinka Wielkiego Muru, przy Huangyaguan, skąd za dwa dni wystartuje The Great Wall Marathon.

Wielki Mur w Huangyaguan znajduje się na wysokości 200-500 metrów nad poziomem morza, a szerokość muru wynosi od 1,5 do 4 metrów. W niektórych miejscach mur zwęża się do rozmiarów wąskiej ścieżki i ze względów bezpieczeństwa nie należy się tam wyprzedzać.

Podróż z Pekinu do Huangyaguan przy Wielkim Murze Chińskim trwa około 3 godziny. Na miejsce dotrzemy około godziny 9:00. Na placu Yin & Yang w starym forcie, który będzie również punktem startu i metą podczas wyścigu, odbędzie się spotkanie informacyjne, podczas którego kierownictwo biegu przekaże wszystkie potrzebne informacje. Następnie KAŻDY biegacz MUSI przejść fragment trasy, znajdującej się na murze. Jest to odcinek o długości ok. 3,5 km, a zapoznanie się z nim jest niezbędne dla odpowiedniego przegotowania się do wyścigu.

Osoby towarzyszące, które nie będą brać udziału w biegu, oczywiście również zachęcamy do uczestnictwa w tej przyjemnej, choć nieco męczącej fizycznie, wędrówce po murze.

Po sprawdzeniu trasy będą serwowane kanapki na placu Yin & Yang. W tym też czasie kierownictwo biegu odpowie na wszelkie pytania związane z udziałem w maratonie.

Na dwa kolejne noclegi pojedziemy do hotelu, znajdującego się w miaście Jixian.
Posiłki: Śniadanie, lunch, kolacja.

Dzień 3
Jixian. Wycieczka na miejscowy targ, do Świątyni Duleshi i grobów dynastii Qing

Dzień jest przeznaczony na rlaks prze jutrzejszym wyścigiem. Zachcamy do wykupienia wycieczki fakultatywnej do Jixian.
Po śniadaniu pojedziemy na miejscowy targ w Jixian. Wolny rynek w Chinach jest wciąż w fazie rozwoju, a tutaj można zaobserwować, jak sektor prywatnych przedsiębiorstw powraca do rąk chińskiego społeczeństwa po latach ucisku.

Stamtąd wyruszymy dalej do swiątyni Duleshi, który została wzniesiona w czasach dynastii Tang (lata 618 – 907 n.e.). Świątynia słynie zwłaszcza z zabytkowego, drewnianego pawilonu oraz licznych, rzadko spotykanych fresków.

Podążając dalej na wschód, trafimy do grobowców cesarzy z dynastii Qing. To imponujący i rozległy teren grobowców, w których pochowanych jest 5 cesarzy Chin, 14 cesarzowych i 136 konkubin cesarza. Pomimo faktu, że grobowce te są bardziej imponujące niż słynne grobowce dynastii Ming znajdujące się bliżej Pekinu, region grobowców dynastii Qing nie został jeszcze odkryty przez masową turystykę. Jest tu pochowany również ostatni wielki cesarz, Qianlong, a także ostatnia wielka władczyni z dynastii Quing – Cesarzowa Wdowa, Cixi.

(Wyjazd na miejscowy targ, do Świątyni Duleshi i grobowców dynastii Qing nie jest uwzględniony w cenie wycieczki, lecz wchodzi w skład zamawianego oddzielnie pakietu wycieczkowego. Więcej informacji można znaleźć w sekcji Ceny).

Wieczorem spotkamy się na kolacji w hotelu i wszyscy zbierzemy siły przed zmaganiami, jakie czekają nas kolejnego dnia.
Posiłki: śniadanie i kolacja. Dla osób wybierających się na wycieczkę fakultatywną również lunch.

Dzień 4
Jixian – Pekin. The Great Wall Marathon

To dzień, dla którego przybywa tu większość uczestników naszej wyprawy. The Great Wall Marathon – do biegu, gotowi, start! Wczesnym rankiem zawodnicy i obserwatorzy wymeldują się z hotelu w Jixian i o godz. 5:00 zostaną przewiezieni, około 30 kilometrów dalej, do Huangyaguan pod Wielkim Murem Chińskim. Bieg rozpocznie się o godz. 7:30. Więcej o biegu można przeczytać w sekcji Informacje praktyczne.

Podczas biegu będzie trzeba pokonać ponad 2500 schodów na 3,5-kilometrowym odcinku muru, a maratończycy będą musieli przebiec ten odcinek dwukrotnie. Pozostała trasa przebiega drogą asfaltową, w górę lub w dół stromych wzniesień. Ponadto zarówno uczestnicy maratonu, jak i półmaratonu będą biegli przez kilka wiosek, po drodze szutrowej lub asfaltowej.

Chociaż jest to oficjalny międzynarodowy maraton z pomiarem czasów i medalami dla każdego, pragniemy podkreślić, że jest to również bieg dla sportu, którego celem jest przeżycie wspaniałej przygody, a ukończenie biegu jest ważniejsze niż jego wygranie. Po wyścigu wrócimy autokarem do hotelu w Pekinie.
Posiłki: Śniadanie i lunch.

Dzień 5
Pekin. Plac Tiananmen, Zakazane Miasto, wizyta w dzielnicy hutongów i uroczysta kolacja

Dzień przeznaczony do własnej dyspozycji. Zachęcamy do wykupienia wycieczkek fakultatywnych.

Pierwszy przystanek to Plac Tiananmen, z którego udamy się na północ do miejsca będącego symbolem władzy cesarskiej, zwanego Zakazanym Miastem. Ciemnoczerwone budowle o złotych dachach były w ciągu wieków domem dla 24 cesarzy. Przemierzając Plac Tiananmen, czyli Plac Niebiańskiego Spokoju oraz stojąc przed imponującą bramą główną, można poczuć potęgę i niedostępność pałacu. Takie wrażenia wzbudzał również u Chińczyków w czasach, gdy zabronione było wznoszenie budowli wyższych niż mury pałacu, a jego złote dachy były widoczne z każdego miejsca w mieście. Za czerwonymi murami pałacu cesarze wiedli życie w luksusie, otoczeni przez konkubiny i pokornych eunuchów. Obecnie pałac jest przekształcony w gigantyczne muzeum, które pozwala nam wyobrazić sobie codzienne życie panujących w przeszłości wielkich i niedostępnych cesarzy. Z Zakazanego Miasta pojedziemy autokarem do lokalnej chińskiej restauracji na obiad.

Potem przejdziemy wąskimi uliczkami Pekinu, które zaprowadzą nas do słynnych hutongów, czyli dzielnic z tradycyjnymi budynkami mieszkalnymi, które powstały w czasach, gdy przestrzegano jeszcze zasady, by budynki nie przekraczały wysokości murów pałacu cesarskiego. Tutaj zobaczymy z bliska, jak Chińczycy żyją na co dzień.

(Wyjazd na Plac Tiananmen, do Zakazanego Miasta, obiad i wizyta w dzielnicy hutongów nie są uwzględnione w cenie wycieczki, lecz wchodzą w skład zamawianego oddzielnie pakietu wycieczkowego. Więcej informacji można znaleźć w sekcji Ceny).

Wieczorem wszyscy uczestnicy i osoby kibicujące pojadą na uroczysty bankiet, podczas którego będziemy świętować zakończenie jednego z najbardziej spektakularnych maratonów na świecie.

Po uroczystej kolacji można wrócić autokarem do hotelu lub zostać na oficjalnym „After Party”, aby tańczyć i kontynuować zabawę z pozostałymi uczestnikami biegu do białego rana.
Posiłki: śniadanie i kolacja. Dla osób biorących udział w wycieczce fakultatywnej również lunch.

Dzień 6
Wylot z Pekinu do Warszawy
Ostatni dzień pobytu w Pekinie. Wymeldowanie z hotelu jest przed południem.
Uwaga: transfer na lotnisko ne jest wliczony w cenę. Można go dodatkowo zarezerwować. 
Posiłki: śniadanie.

Pakiet wycieczkowy 1

Jeśli chcesz zwiedzić z anglojęzycznym przewodnikiem największe atrakcje w Pekinie i jego okolicach, przygotowaliśmy wycieczkę Miasto Cesarzy.

Od 800 lat Pekin jest stolicą Chin. Ta wycieczka zabiera nas w podróż do trzech najważniejszych i najpopularniejszych atrakcji cesarskich Chin.

Zaczynamy wycieczkę na Placu Tiananmen, jedenym z największych placów na świecie. Położony w samym sercu nowoczesnego Pekinu Plac Tiananmen został zbudowany po raz pierwszy w czasach dynastii Ming. Ogromny plac, miał powierzchnię 44 hektarów i służył jako wejście do Zakazanego Miasta.

Pójdziemy dalej na północ do Zakazanego Miasta i wejdziemy przez łukowatą bramę z kultowym portretem Mao. Ten wspaniały kompleks z licznymi pałacami i salami oferuje ponad 800 budynków z ponad 9000 pokoi, olśniewającymi dachami ze złotym szkłem, lakierowanymi słupami i ścianami z czerwonej cegły. Większość poranka upłynie na zwiedzaniu rozległych terenów i wielu budynków.

Obiad będzie składał się z charakterystycznego dania miasta, pieczonej kaczki po pekińsku.

Po lunchu będziemy kontynuować zwiedzanie pięknej świątyni Nieba w południowej części Pekinu. To było miejsce kultu dla cesarzy Ming i Qing. Ceremonie na lepsze zbiory zostały wykonane w Świątyni Nieba. Obszar składa się z 38-metrowej sali modlitewnej, Cesarskiej Krypty Nieba, trójpoziomowego Okrągłego Ołtarza, Ściany Echa i Kamienia Trzykroć-Echa. Popołudnie zakończymy wizytą w jedwabnej hali wystawienniczej, w której poznamy zawiłości jedwabnictwa od nawijania jedwabiu z kokonów do barwienia tkaniny. Można tu nabyć wiele różnych produktów jedwabnych, takich jak sukienki, bluzki, pościel i czapki.

Cena: 66 USD/ za osobę
Termin: 19.05.2019

Pakiet wycieczkowy 2

Ta wycieczka zabierze nas do zoo w Pekinie, aby zobaczyć zagrożoną wyginięciem pandę. Następnie udamy się do Pałacu Letniego na przedmieściach Pekinu.

Nasz dzień rozpocznie się od wizyty w pekińskim zoo, aby zobaczyć niedźwiedzie panda. Gigantyczna panda jest gatunkiem zagrożonym, a jej populacja jest niewielka i wrażliwa. Pomimo tego, że są gatunkiem chronionym, niszczenie siedlisk i kłusownictwo nadal stanowią zagrożenie dla gatunku. Po wizycie w zoo udamy się do Pałacu Letniego, znajdującego się na obrzeżach Pekinu.

Pałac Letni powstał kilkaset lat temu podczas dynastii Jin, ale od tego czasu był wielokrotnie odnawiany. W 1860 r. został splądrowany podczas drugiej wojny opiumowej. W 1888 r. cesarzowa Cixi odbudowała ją za pieniądze przeznaczone dla marynarki wojennej i zamieniła go w letnią rezydencję dla cesarskiej rodziny.

W drodze powrotnej zrobimy sobie zdjęcie przed wioską olimpijską i będziemy mogli zobaczyć Stadion Narodowy oraz Pływalnię Olimpijską. Lunch jest wliczony w cenę.

Cena: 59 USD/za osobę
Termin: 19.05.2019

Pakiet wycieczkowy 3

Udamy się do wspaniałych grobowców Qing znajdujących się w Zunhua i położonych między czterema górami.

Cesarskie grobowce Qing zajmują olbrzymi obszar. Jest tu pochowanych pięciu chińskich cesarzy, 14 cesarzowych i 136 konkubin. Chociaż grobowce Qing są bardziej imponujące niż słynne groby z dynastii Ming, miejsca pochówku Qing odwiedza stosunkowo niewiele osób.

Nasz pierwszy przystanek będzie się w Yuling, w jednym z najwspanialszych grobowców królewskich. Cesarz Qianlong jest tutaj pochowany we wspaniałej komnacie składającej się z serii pokoi oddzielonych solidnymi marmurowymi drzwiami. Ściany i łukowe sufity są ozdobione olśniewającymi postaciami Buddy i ponad 30 000 słów pism tybetańskich.

Następnie odwiedzimy Ding Dongling, grób cesarzowej Cixi, kobiety, która rządziła cesarskimi Chinami za zasłoną przez 48 lat. Główna sala zawiera reprodukcje obrazów wyprodukowanych w 1903 roku przez studio fotograficzne Cixi znajdujące się w Pałacu Letnim. Grób jest uderzająco podobny do kwatery Cesarzowej Wdowa w Zakazanym Mieście.

Wycieczkę można kupić wybierając 6-dniową wycieczkę.

Uwaga: wycieczka rozpoczyna się w holu hotelowym. Dokładny czas zostanie podany przez przewodnika z wyprzedzeniem. Opcjonalne wycieczki muszą być zarezerwowane przed przybyciem do Chin.

Cena: 92 USD/os
Termin: 17.05.2019

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 5 455,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju jednoosobowego
1 210 PLN
Cena zawiera
 • Zakwaterowanie w hotelu 2* w pokoju 2-osobowym 
 • Wyżywienie zgodnie z programem 
 • Transport autokarem z lotniska do hotelu
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
 • Numer zawodnika, medal, t-shirt, pomiar czasu i wyżywienie uczestnika podczas The Great Wall Marathon 2019
Cena
Podana cena wycieczki jest przeliczona z USD po kursie sprzedaży Danske Banku ( kurs USD z dn. 24/08/2018 - 1 USD=3,7531zł. Zostanie ona ponownie przeliczona po aktualnym kursie sprzedaży USD z dnia założenia rezerwacji.
Cena nie zawiera
 • Przelotu do/z Pekinu
 • Wizy do Chin www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/chiny/wiza
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Dopłaty do zakwaterowania w hotelu 3* lub 4*
 • Pakietu wycieczkowego
 • transferu na lotnisko 50$
 • Napiwków dla kierowców i lokalnych przewodników
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego, czego nie wymieniono w "Cena zawiera"
Wybierz swój bieg

Podczas dokonywania rezerwacji należy podać następujące informacje:

 • w którym biegu chcesz wziąć udział
 • rozmiar koszulki (XS-XL)
 • Twój najlepszy osiągnięty wynik w ciągu ostatnich dwóch lat (podaj odległość biegu)

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje dotyczące podróży

Wakacje z maratonem

Wyjazd odbywa się w porze łagodnej, chińskiej wiosny. Podczas wyjazdu jest możliwość zobaczenia znanych zabytków Pekinu, takich jak np. Zakazane Miasto, Plac Tiananmen, Świątynia Nieba, a także doświadczenia niezwykłych doznań kulinarnych w różnych chińskich restauracjach. Oczywiście odwiedzimy też Wielki Mur Chiński, gdzie zarówno biegacze, jak i współtowarzysze podróży będą mieli możliwość przyjrzeć się bliżej konkretnemu fragmentowi muru w ramach przygotowania do biegu.

W następnym dniu po maratonie odbędzie się wielka, uroczysta gala dla wszystkich uczestników, osób towarzyszących i oficjalnych organizatorów.

Wyjazd można wykupić z pakietem wycieczkowym lub bez niego, zatem oferta jest odpowiednia dla osób, które chcą przeżyć własną przygodę, jak i dla tych, którym zależy na zobaczeniu największych zabytków w okolicy Pekinu. Podczas całej wycieczki, także w ramach pakietu wycieczkowego, obecny jest polski przewodnik Albatros Travel. Przewodnik chętnie doradzi również, gdzie można się wybrać i co warto zobaczyć na własną rękę.

Transfer

Transfer z lotniska do hotelu będzie dostępny od 15 maja 2019 roku w godzinach 08:00-21:00. Autobusy odjeżdżają z lotniska w odstępach 30-45 minutowych. Przedstawiciele Great Wall Marathon w hali przylotów pokażą ifromację, gdzie będzie czekał autobus. Uprzejmie informujemy, że czas oczekiwania na lotnisku może wynieść nawet godzinę. W celu zarezerwowania transferu rosimy o przesłanie informacji dotyczących danych lotu. 

Transfery w dniu wylotu nie są wliczone w cenę i można je zarezerwować osobno. Opcjonalny transfer w dniu wylotu odbywa się tylko na międzynarodowe lotnisko w Pekinie lub na dworzec kolejowy w Pekinie. Jeśli są Państwo zainteresowani dorezerwowaniem transfer w dniu wyjazdu, prosimy wybrać odpowiednią opcję w formularzu rezerwacji i przesłać szczegółu lotu.

Pokój jednoosobowy

Jeśli jesteś podróżujesz sam/sama i wybierasz wspólny pokój dwuosobowy podczas rezerwacji, połączymy Cię z innym podróżnikiem tej samej płci. Jeśli wolisz mieć pokój tylko do własnej dyspozycji wybierz pokój jednoosobowy. Obowiązuje wtedy dopłata do pokoju 1-osobowego..

Dystanse

W ramach The Great Wall Marathon do wyboru są biegi na trzech dystansach: maraton, półmaraton lub Fun Run (8,5 km).

Podczas rejestracji należy wybrać swój dystans, jednak można go bez problemu zmienić aż do dnia sprawdzenia trasy, czyli do czwartku 18 maja.

Numer zawodnika

Numer zawodnika / rejestracja w wyścigu są wliczone w cenę wycieczki.

Wymagania wiekowe dla uczestników The Great Wall Marathon:

 • Maraton – 18 lat w dniu biegu
 • Półmaraton – 16 lat w dniu biegu
 • Fun Run (8,5 km) – brak ograniczeń wiekowych, jednak dzieci poniżej 12 roku życia muszą być pod opieką osoby dorosłej

Pomiar czasu

Pomiar czasu przebiega elektronicznie przy pomocy Champion Chip Bib Chip. Jest to system elektroniczny, w którym chip umieszczony jest w numerze zawodnika. W związku z tym numeru nie można zginać ani składać, gdyż mogłoby to uszkodzić chip. Wyniki są aktualizowane on-line w trakcie wyścigu, a listy z wynikami są drukowane na bieżąco w strefie mety.

W przypadku Fun Run czas również jest mierzony, lecz nie ogłasza się zwycięzcy, a lista z wynikami drukowana jest w porządku alfabetycznym.

Wybierz swój bieg

Podczas dokonywania rezerwacji w polach należy podać następujące informacje:

 • w którym biegu chcesz wziąć udział
 • rozmiar koszulki (XS-XL)
 • Twój najlepszy osiągnięty wynik w ciągu ostatnich dwóch lat (podaj odległość biegu)

Mapa trasy

Mapa trasy z zaznaczonymi punktami dożywiania itp. dostępna jest w angielskojęzycznej witrynie internetowej The Great Wall Marathon. Kliknij tutaj

Bagaż w dniu biegu

Po wykwaterowaniu się rankiem w dniu biegu z hotelu w Jixian walizki zostaną umieszczone w autokarze. Dlatego dobrze jest zabrać ze sobą do strefy startu plecak z ubraniami na zmianę i innymi rzeczami potrzebnymi po wyścigu. Plecak lub torbę można pozostawić w strzeżonej przechowalni bagażu przed rozpoczęciem biegu.

Wiza

Obywatele polscy podróżujący do Chin muszą  przed wyjazdem uzyskać wizę.

Wymaganym dokumentem podróży jest paszport, którego ważność powinna być o 6 miesięcy dłuższa niż termin ważności wizy. W paszporcie musi znajdować się co najmniej sześć wolnych obok siebie stron przeznaczonych na wizę.

Informacje na temat obowiązujących przepisów wjazdowych, Polacy oraz obywatele innych państw, uzyskają kontaktując się z Ambasadą Chin w Polsce tel. +48 22 831 38 36 lub naszym biurem partnerskim 2 Ways www.wizaserwis.pl

Dla klientów ALBATROS rabat za pośrednictwo wizowe 30%.

Każdy uczestnik wycieczki powinien we własnym zakresie zadbać o to, by posiadać wszystkie wymagane dokumenty uprawniające do przekroczenia granicy.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 10 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.
Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. Mogą wystąpić okoliczności, których nie znasz lub do których nie jesteś przyzwyczajony, jak na przykład zwyczaj dawania napiwków. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Biuro podróży Albatros Travel nie zapewnia możliwości wybrania stałego miejsca w autokarze, nie można kupić konkretnego miejsca przed rozpoczęciem podróży. Możliwe jest natomiast w porozumieniu z pilotem podróży ustalenie rotacji w trakcie podróży, aby uczestnicy mogli siedzieć na zmianę z przodu i z tyłu autokaru.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.
Rated 4 out of 5 by from Wyjazd do Chin to strzał w dziasiątkę! Postanowiłem jechać do Chin, bo The Great Wall Marathon 2018 miał być maratonem wyjątkowym...i taki był w rzeczywistości! To podróż i bieg nie do zapomnienia!
Date published: 2018-05-23
 • y_2019, m_2, d_17, h_17
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_2.0.11
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_1
 • loc_pl_PL, sid_CNAMA01, prod, sort_[SortEntry(order=RELEVANCE, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

19CNAMA01APL1505