Toskania o smaku wina

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Łagodne wzgórza porośnięte cyprysami, rozległe winnice, średniowieczne miasta, skarby sztuki włoskiego renesansu oraz włoska kuchnia. To nas czeka w Toskanii!

Autokarem

Podczas naszej wycieczki do Toskanii zwiedzimy najpiękniejsze miasta tego regionu m.in. historyczną Sienę i Pienzę, miasto sztuki - Florencję, wszystkie trzy wpisane na listę dziedzictwa UNESCO, San Gimignano oraz etruskie Arezzo i Cortonę. 
  
Spacerując po wąskich uliczkach tych zabytkowych miast zanurzymy się we wspaniałej włoskiej architekturze i kulturze renesansu. W trakcie spacerów będzie czas na podziwianie malowniczego krajobrazu Toskanii ze wzgórzami porośniętymi cyprysami i gajami oliwnymi. 
  
Toskania to także doskonałe wina, których i my będziemy mieli okazje spróbować. Odwiedzimy winnice w Montalcino, gdzie produkuje się słynne wino Brunello oraz winnice w San Gimignano, gdzie z kolei poznamy poszczególne etapy produkcji wina, a następnie skosztujemy tego trunku.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Jedzenie i wino

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Euro

Program wycieczki
Dzień 1 Przejazd z Warszawy przez Łódź i Katowice do Wiednia
Dzień 2 Wyjazd z Wiednia. Wieczorem przyjazd do Włoch
Dzień 3 Całodzienna wycieczka do Sieny wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO
Dzień 4 Florencja - stolica renesansu (dodatkowo płatna)
Dzień 5 Renesansowe miasto Pienza, Montalcino i klasztor Sant'Antimo
Dzień 6 Wycieczka do renesansowego miasteczka Arezzo i średniowiecznego miasta Cortona
Dzień 7 Degustacja win i urocze popołudnie w San Gimignano
Dzień 8 Wyjazd do Polski
Dzień 9 Przyjazd do Polski

Hotele

Sanremo

 • wypożyczalnia rowerów (dodatkowa opłata)
 • bezpłatne Wi-Fi na terenie całego obiektu
 • odkryty basen (czynny w sezonie)
 • wanna z hydromasażem / jacuzzi
 • sejf (dodatkowa opłata)
 • winda

Na terenie hotelu znajdują się restauracja i basen. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienkę, telewizor, suszarkę do włosów i bezpłatny zestaw kosmetyków, a niektóre posiadają balkon. Hotelowa restauracja specjalizuje się w lokalnej kuchni włoskiej. Codziennie rano serwowane jest śniadanie kontynentalne.  
Hotel posiada również wypożyczalnię rowerów, polecamy więc wycieczki rowerowe po malowniczych toskańskich okolicach. 

Zdjęcia

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Przejazd z Warszawy przez Łódź i Katowice do Wiednia

Droga będzie wiodła przez Morawy w Republice Czeskiej ze stolicą w pełnym atrakcji turystycznych Brnie. Na północ od Brna ciągną się lasy, często przez wiele kilometrów. Z kolei południowa część regionu to malownicze przedgórze Alp, pełne wzniesień, na których rozsiane są liczne winnice. To stąd wywodzą się najlepsze wina morawskie, często wygrywające międzynarodowe konkursy o światowej renomie. Najsłynniejszy trunek to wino z wyhodowanego tutaj szczepu Palava. 

Przemierzając Morawy nietrudno zauważyć dużą liczbę wspaniale zachowanych zamków. Dotyczy to zwłaszcza południowej części regionu, która historycznie granicząc z Austrią, pełniła między innymi funkcję obronne. 

Wjedziemy do Austrii i udamy się do Wiednia, wywodzącego się od celtyckiej osady, jaka miała znajdować się na tym obszarze w V wieku przed naszą erą. W XII wieku n.e. Wiedeń uzyskał prawa miejskie. Miasto rozkwitło pod panowaniem księcia Rudolfa IV Założyciela. W 1515 roku w mieście spotkali się król Polski Zygmunt Stary, król Czech i Węgier Władysław Jagiellończyk oraz cesarz Maksymilian Habsburg. Wiek XVII jest dla miasta czasem upadku – wojny z Turcją i zarazy znacznie ograniczyły populację i znaczenie stolicy Austrii. Z kolei wiek XVIII nazywany jest „złotym wiekiem Wiednia” - rozwój handlu, przemysłu, budownictwa sprawia, że miasto wyrasta na prawdziwą metropolię. Po upadku monarchii Wiedeń zyskał status stolicy republiki austriackiej, a po tzw. anschlussie Austrii miasto weszło w skład III Rzeszy. Po zakończeniu II wojny światowej Wiedeń stał się stolicą Austrii.

Przejedziemy przez historyczne stare miasto, znajdujące się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Znajdziemy tutaj najsłynniejsze zabytki Wiednia jak np. gotycka Katedra Św. Szczepana, pałac Hofburg, (mieszczący rezydencję prezydenta Austrii, muzeum oraz Austriacką Bibliotekę Narodową), muzea, galerie i kościoły.

Wieczorem udamy się do hotelu położonego na obrzeżach Wiednia. 

Dzień 2
Wyjazd z Wiednia. Wieczorem przyjazd do Włoch
W Chianciano Terme

Po śniadaniu opuścimy Wiedeń i pojedziemy w kierunku Włoch. Po przekroczeniu granicy wjedziemy do Friuli-Wenecji Julijskiej, a następnie do Wenecji Euganejskiej, znanej powszechnie jako Veneto. Region ten rozciąga się od strzelistych Dolomitów po Adriatyk. Najbardziej charakterystycznym elementem krajobrazu Veneto jest wenecka laguna z Wenecją – miastem, do którego rocznie ściągają miliony turystów z całego świata. Wenecja Euganejska zapewnia także relaks i bezpieczeństwo wypoczynku na niekończących się, piaszczystych plażach w Lido di Jesolo, Bibione czy Caorle. Wszystko to w otoczeniu przepięknej architektury i pamiątek dziedzictwa kulturowego, które czekają w największych miastach regionu, jak Wenecja, Padwa czy Werona. 

Następnie trasa naszego przejazdu będzie wiodła przez region Emilia Romania.

Urocze dzielnice zabytkowych miasteczek, idylliczne wzgórza, skaliste szczyty górskie i zjawiskowe piaszczyste plaże sprawiają, że wizyta w Emilii Romanii jest warta zachodu. Co więcej, także miłośnicy motoryzacji i pysznej włoskiej kuchni poczują się tutaj jak w niebie.

Marki Ferrari, Maserati, Lamborghini i Ducati są produkowane na terenie tego włoskiego zagłębia samochodowego, a trzy najpopularniejsze produkty o chronionej nazwie pochodzenia eksportowane z Emilia Romania to szynka Prosciutto di Parma, parmezan Parmigiano Reggiano i ocet balsamiczny Aceto Balsamico Tradizionale.

Na koniec dotrzemy do upragnionej Toskanii, krainy malutkich miasteczek, strzelistych cyprysów, krętych ścieżek, średniowiecznych zamków, tajemniczych opactw i dobrego wina. Toskania kojarzy się z sielskimi krajobrazami, doskonałą regionalną kuchnią i równie wspaniałymi winami od lokalnych producentów oraz ze światłem, które było inspiracją dla wielu artystów przybywających do tego najbardziej zielonego regionu Włoch. Warto odwiedzić tu duże, znane miasta, np. Florencję i Sienę, ale także piękne, malutkie mieścinki, które można przejść od jednego do drugiego końca w godzinę lub krócej. Do tych najciekawszych należą: Montepulciano, Montalcino, San Gimignano, Arezzo, Pienza, czy S.Quirico d’Orcia.

Po dotarciu do naszego hotelu, zameldujemy się na 5 kolejnych nocy. 

Kolację zjemy w hotelu.

Dzień 3
Całodzienna wycieczka do Sieny wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

Tego dnia zobaczymy jedno z najpiękniejszych włoskich zabytków kultury, fantastyczną Sienę. Bez trudu uda się dostrzec dziedzictwo kulturowe z okresu świetności Włoch. Siena sama w sobie jest dziełem sztuki. Udamy się na spacer ulicami miasta, aby dojść do imponującego placu w kształcie muszli, Piazza del Campo, na którym kiedyś odbywał się targ. To tu organizuje się latem słynne wyścigi konne Il Palio, w których konkurują ze sobą poszczególne dzielnice miasta. Siena wzbogaciła się, dzięki temu, że leży na drodze pielgrzymek do Rzymu. Tutaj również powstał najstarszy włoski bank Banca di Siena. Przez stulecia Siena konkurowała z Florencją na rynku bankowości oraz handlu tekstyliami. Oba miasta specjalizowały się w tych dziedzinach. W średniowieczu bankierzy z Sieny znani byli z udzielania pożyczek europejskim królom i książętom. 
  
Dominującą budowlą na placu jest ratusz, wzniesiony pod koniec XIII wieku. Spacerując wąskimi uliczkami, miniemy późnośredniowieczne pałace i domy patrycjuszy. Będziemy podziwiać katedrę, która przez wielu uważana jest za najpiękniejszą we Włoszech. 
  
Katedra pokryta jest czarnym i białym marmurem z XIII wieku. Autorem części dekoracji fasady jest sławny artysta Giovanni Pisano. Warto również zwrócić uwagę na kompleks muzealny Santa Maria della Scala, pierwotnie tj. już od X wieku służący jako miejsce noclegowe dla pielgrzymów z tzw. drogi Francigena. Potem został przekształcony w jeden z pierwszych szpitali w Europie. 
  
Po spacerze przyjdzie czas na lunch (nie wliczony w cenę) a popołudnie będzie do własnej dyspozycji. Polecamy zwiedzić piękną XIII wieczną katedrę (opłata za bilet nie jest wliczona w cenę wycieczki). Proponujemy również odwiedzić jedną z wielu kawiarni na Piazza Del Campo. 
  
Późnym popołudniem wrócimy do hotelu, gdzie zjemy kolację.

Dzień 4
Florencja - stolica renesansu (dodatkowo płatna)
Widok na rzekę Arno, Florencja

Dzisiaj zapraszamy chętnych na wycieczkę (dodatkowo płatną) do Florencji, stolicy Toskanii. Florencja, miejsce urodzin włoskiego Renesansu, miasto sztuki i pięknej architektury. Historyczna część miasta jest niewielka i wszędzie można dojść pieszo, ale gęstość ważnych zabytków jest bodajże największa we Włoszech. W mieście przez stulecia rządziła dynastia Medyceuszy, a kolejni władcy wspierali najwybitniejszych włoskich artystów: Leonarda da Vinci, Michała Anioła, Donatello, Boticelliego. Muzea obwieszone są ich dziełami – szczególnie wiele jest śladów Michała Anioła, w tym najsłynniejsza jego rzeźba: Dawid.

Na uwagę zasługuje też symbol Florencji widziany z okolicznych wzgórz, przypominający czerwoną czapkę na głowie miasta. To największa na świecie ceglana kopuła, dzieło genialnego architekta Brunelleschiego, wieńczące katedrę Santa Maria del Fiore, wyglądającą jak misterny ażurowy witraż ze szmaragdowego, perłowego i różowego marmuru.

Na południe od katedry zobaczymy drugi największy z symboli miasta - Pałac Vecchio (Palazzo Vecchio). Budowla powstała w XIV wieku i początkowo służyła jako ratusz. Budynek słynie z charakterystycznej wieży, z której rozpościera się fantastyczny widok na miasto. Przed wejściem do pałacu stoi kopia rzeźby Dawida.

Tuż obok Palazzo Vecchio znajduje się, znany wszystkim przynajmniej z nazwy, Pałac Uffizi będący jedną z najważniejszych galerii sztuki w całych Włoszech.

Późnym popołudniem wrócimy do hotelu, gdzie zjemy kolację. 

Dzień 5
Renesansowe miasto Pienza, Montalcino i klasztor Sant'Antimo
Plac Piusa II w Pienza, Włochy

Na początek odwiedzimy dziewicze miasto Pienza, które pierwotnie było zwykłą wsią i miejscem urodzin papieża Piusa II (1405-1464). Jest to prawdziwa perełka! Organizacja UNESCO wpisała je na Listę Światowego Dziedzictwa. Fantastyczne centrum miasta zostało wzniesione przez papieża Piusa II, który zaangażował architekta Bernardo Rossellino do zaprojektowania idealnego, harmonijnego, renesansowego miasta. 

Widok na otaczający nas krajobraz jest urzekający. To czysta przyjemność patrzeć na pola winogron i ciemnozielone cyprysy, które koją zmysły. Miasto jest znane z produkcji pysznego, długo dojrzewającego sera owczego tzw. pecorino. Tu można go dostać w każdym kształcie i rodzaju od łagodnego, do najmocniejszego dojrzewającego z pieprzem i chili. 

Następnie przejdziemy z renesansowej Pienzy do średniowiecznego miasta San Quirico d’Orcia. Pójdziemy w dół doliny chronionej przez UNESCO tj. Val d’Orcia. Znajdziemy się w najczęściej fotografowanym miejscu we Włoszech. 

Później pojedziemy do miasta Montalcino, gdzie produkuje się znane na całym świecie wino Brunello di Montalcino. Będzie okazja, żeby odwiedzić lokalną winiarnię - po włosku enoteca, która mieści się w starym zamku. Można tam popróbować lokalnych win m.in. rubinowego Brunello, które robi się z najbardziej znanych toskańskich winogron Sangiovese.  

Po degustacji wina będzie czas na obiad (nie jest wliczony w cenę wycieczki) lub spacer po miescie. 
Następnie udam się do klasztoru Sant'Antimo, który został założony przez Karola Wielkiego, a jego położenie jest szczególnie piękne; otoczony lasem, winnicami i gajami oliwnymi. 

Po południu wrócimy do hotelu na kolację. 

Dzień 6
Wycieczka do renesansowego miasteczka Arezzo i średniowiecznego miasta Cortona
Cortona, Włochy

Pojedziemy  na północ w stronę etruskiego miasta Arezzo. Teraz miasto to jest stolicą prowincji. Pochodzi stąd wielu znanych artystów Renesansu np. Piero della Francesca, Vasari, czy sławny poeta o nazwisku Petrarka. Najsłynniejsze dzieło Pero della Francescas, cykl fresków pt. „Legenda o świętym krzyżu”, można obejrzeć w kościele San Francesco. W mieście znajduje się piękny rynek, który pojawił się w filmie Roberta Benigniego pt. „Życie jest piękne”. 

W drodze powrotnej zatrzymamy się na chwilę w miasteczku Cortona, wokół którego Etruskowie wznieśli mur. Tutaj ponownie będziemy mogli poczuć atmosferę średniowiecza. W miejscowym kościele znajduje się grób Świętej Małgorzaty. Patrząc od strony miasta zobaczyć można piękny krajobraz wokół Lago Trasimeno, gdzie w 217 r. p.n.e. odbyła się bitwa między punicką armią dowodzoną przez Hannibala, a rzymskim konsulem Gaiusem Flaminiuszem. Rzymianie przegrali walkę, a 15000 rzymskich żołnierzy poległo przy brzegach tego tak pięknie położonego jeziora. 

Lago Trasimeno znajduje się w regionie Umbria. Zatrzymamy się na chwilę koło jeziora, jak uczynił to w 1833 roku H. C. Andersen w drodze do Rzymu. Tak pisał o spotkaniu (w wolnym tłumaczeniu): „Następnego dnia droga wiodła przez piękne krajobrazy pełne gajów oliwnych i winorośli. Urocze półnagie dzieci i stare matrony ze srebrnobiałymi włosami szły, pilnując brudnych jak węgiel, wychudzonych świń. Przy jeziorze Tracymenes, tam gdzie walczył Hannibal, pierwszy raz zobaczyłem przy drodze dziko rosnące drzewko laurowe.” 

Późnym wieczorem kolację zjemy w hotelu.

Dzień 7
Degustacja win i urocze popołudnie w San Gimignano
Winnice w San Grimignano, Toskania

Po śniadaniu wymeldujemy się z hotelu i udamy do miasta z wieżami, San Gimignano. W średniowieczu miasto stało się ważnym punktem handlowym. Wzbogaciło się dzięki położeniu na drodze transalpejskiego szlaku pielgrzymkowego z Canterbury do Rzymu tzw. Via Francigena. Już wtedy znane było z produkcji dobrego, białego wina Vernaccia di San Gimignano, które nadal cieszy się dużym uznaniem. 

Zanim odwiedzimy samo miasto, przejdziemy (około 1½ km) szlakiem pielgrzymkowym do okazałej winnicy Fatroria di Fugnano, z którą Albatros od wielu lat współpracuje. Cudowne miejsce, do którego wiele naszych podróżnych wraca w okresie zimowym. Winnica znajduje się w fantastycznym miejscu, z przepięknymi widokami na sławne wieże w San Gimignano. Gospodarstwo prowadzą trzy energiczne kobiety, które opowiadają o winnicy i jej otoczeniu. Będzie też okazja do degustacji win z winnicy: sławnego białego Vernaccia, także Chianti Colli Senesi, a przede wszystkim beczkowanego Supertoscaner, wina w którym większość się zakochuje. 

Podczas degustacji zjemy lekki lunch w formie pikniku. Będzie również możliwość kupienia wina. Po tej wizycie powrotny spacer będzie dużo łatwiejszy, bo z górki, a po degustacji wina, na pewno też dużo weselszy. 
Odwiedzimy także San Gimignano. W tym pięknym, bardzo charakterystycznym, starym mieście poczujemy się tak, jakbyśmy nagle znaleźli się w średniowieczu. Pospacerujemy zagadkowymi uliczkami podziwiając piękny kościół, muzeum tortur i zatrzymamy się  w kawiarni na lody.  

Późnym południem wrócimy do hotelu i zjemy kolację. 

Dzień 8
Wyjazd do Polski

Po śniadaniu wykwaterujemy się i udamy w drogę powrotną do Polski. 

Dzień 9
Przyjazd do Polski

Wycieczka do Florencji

Zapraszamy na wycieczkę autokarem do Florencji. Wspólnie z lokalnym przewodnikiem i pilotem Albatros Travel poznamy stolicę Renesansu spacerując po historycznej części miasta i słuchając opowieści o jego dziejach, zabytkach i słynnych artystach. 

288 PLN/os.

Pakiet wycieczkowy należy zamówić najpóźniej 45 dni przed wyjazdem. Będzie zrealizowany przy min. 20 chętnych.

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju 1-osobowego

468 PLN

Trasa

Wyjazd z Warszawy autokarem przez Łódź i Katowice

Wybór miejsc w autokarze  

Wybierz miejsce autobusowe wygodne dla Ciebie:  

 • Miejsca 1-8 i 23-30 cena: 50 PLN/os  
 • Miejsca 9-22 cena: 30 PLN/os  

Skontaktuj się z nami, aby zarezerwować miejsce w autokarze.  
Jeśli rezygnujesz z wyboru miejsca, zostanie ono przypisane w dniu wyjazdu. 

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota  
 • Przejazdy autokarem zgodnie z programem  
 • Zakwaterowanie: 1 nocleg w pokojach dwuosobowych w hotelu 3* lub 4* w Wiedniu oraz 6 noclegów w hotelu 3* w pokojach dwuosobowych we Włoszech 
 • Wyżywienie: 7 śniadań i 6 obiadokolacji 
 • Degustację wina i lekki lunch w dniu 7 
 • Wycieczki i bilety wstępów zgodnie z programem  
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW 
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego  
 • Wycieczki do Florencji 288zł/os
 • Wydatków indywidualnych  
 • Napojów do posiłków  
 • Napiwków dla kierowców  
 • Wszystkiego, co nie jest zawarte w „Cena zawiera” 

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 25 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Hotele 

Wybraliśmy dobre hotele średniej klasy, z którymi współpracujemy od wielu lat. Trzygwiazdkowe hotele są przyjemne i robią wszystko, by goście czuli się, jak u siebie w domu. Zawarte w programie obiadokolacje jemy w hotelu, który dba o ich jakość, tak więc domowe, włoskie jedzenie podawane jest prosto do stołu. W Toskanii niezwykle rzadko jest na tyle gorąco, żeby trzeba korzystać z klimatyzacji, dlatego nie jest tu standardem. Klimatyzacja może znajdować się w niektórych pokojach, korzystanie z niej może jednak dodatkowo kosztować. W pokojach nie ma lodówki, lecz jeśli potrzebujemy przechować coś w lodówce np. lekarstwa, obsługa hotelu nam w tym pomoże.

Więcej o Włoszech

Więcej o dowiesz się tu: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/europa/wlochy
Poczytaj między innymi  o klimacie, pogodzie, różnicy czasu, napiwkach. Sprawdź czy potrzebujesz wizy lub szczepionek.

Miejsca i godziny zbiórki

Wyjazd

Rezerwując wycieczkę prosimy wpisać w polu "Uwagi" miejsce wsiadania do autokaru, wybierając miejscowość z listy poniżej. Prosimy o zwrócenie uwagi, że podane godziny są orientacyjne a dokładne zostaną podane w Dokumentach Podróży przed wyjazdem.

 • Warszawa 07:00
  Plac Defilad - parking dla autokarów od strony ul. Marszałkowskiej.
  Godzina zbiórki: 06:45, wyjazd z Warszawy: 07:00. 
 • Łódź 09:00
  Stacja paliw Shell Stryków na autostradzie A2 w kierunku Poznania.
  Godzina zbiórki: 08:45, wyjazd z Łodzi: 09:00.
 • Katowice 12:00
  Parking przy Silesia City Center, ul. Chorzowska 107, Katowice. 
  Godzina zbiórki: 11:45, wyjazd z Katowic: 12:00.

Powrót

 • Katowice 02:00
 • Łódź 05:00
 • Warszawa 07:00
Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

ITBUS03APL