Uczta melomana: 3 opery Pucciniego w Lipsku

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Niecodzienna wycieczka z dziełami Pucciniego – Tosca, Cyganeria oraz Dziewczyna z Dzikiego Zachodu w operze w Lipsku w wykonaniu Orkiestry Gewandhaus

NOWOŚĆ

Wyjątkowa i bogata we wrażenia wycieczka do Lipska, której tematem przewodnim są najsławniejsze dzieła włoskiego mistrza Giacomo Pucciniego – Cyganeria, Dziewczyna z Dzikiego Zachodu i Tosca. Ponadto gwarantujemy miło spędzony czas w Lipsku. Z miastem w różnym stopniu związani byli także inni kompozytorzy i muzycy np. Jan Sebastian Bach, który był tu organistą i prowadził chór chłopięcy, istniejący do dnia dzisiejszego czy urodzony w Lipsku Ryszard Wagner. To tu tworzył i zmarł Felix Mendelssohn, studiował  Edward Grieg, a Gustav Mahler, Georg Philipp Telemann, Bartholdy i Robert Schumann, Hans Eisler czy Albert Lortzing często je odwiedzali. Podczas naszej wycieczki będziemy podążać śladami tych genialnych muzyków i odkrywać miejsca z nimi związane. To idealna propozycja dla wielbicieli muzyki klasycznej.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Opera

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta EUR

Program wycieczki
Dzień 1 Przelot z Warszawy do Berlina. Przejazd do Lipska
Dzień 2 Zwiedzanie miasta. Opera Giacomo Pucciniego Dziewczyna z Dzikiego Zachodu
Dzień 3 Śladami Jana Sebastiana Bacha. Zwiedzanie kościoła św. Tomasza. Opera Giacomo Pucciniego Tosca
Dzień 4 Dom Felixa Mendelssohna. Opera Giacomo Pucciniego Cyganeria
Dzień 5 Przejazd do Berlina. Przelot do Warszawy

Hotele

Seaside Park Hotel Leipzig

Seaside Park Hotel Leipzig jest położony w centrum miasta.

Do wielu można dotrzeć na piechotę, a wszystkie muzea i sklepy znajdują się niedaleko od hotelu. Budynek opery mieści się w odległości 450 m od hotelu.

Więcej o hotelu: www.parkhotelleipzig.de

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Przelot z Warszawy do Berlina. Przejazd do Lipska ok. 195 km
Plac Augusta w Lipsku

Z lotniska w Berlinie (TXL) pojedziemy autokarem do położonego w centrum Lipska hotelu. 

Lipsk to miasto muzyki, gdzie studiowali, mieszkali i grali najwięksi muzycy. 
Najbardziej znana Orkiestra Gewandhaus w sezonie 2017/18 obchodziła jubileusz 275 lat istnienia. Z tej okazji jej muzycy grali w wielu miejscach na całym świecie. Wzbudzając powszechny podziw porównywani byli do filharmoników wiedeńskich i berlińskich. 
Co roku w czerwcu organizowany jest w Lipsku festiwal muzyki Bacha. 

Nasza wycieczka poświęcona jest Giacomo Pucciniemu i jego wielkim dziełom Dziewczyna z Dzikiego Zachodu (La Fanciulla del West), Cyganeria (La Boheme) i Tosca.  

Lipsk jest stolicą Saksonii. Za czasów NRD miasto trochę podupadło. Dzisiaj liczy 600 000 mieszkańców, ma duże znaczenie ekonomiczne i prężnie się rozwija. Lipsk zawsze przyciągał nieprzeciętnych ludzi oraz publiczność zainteresowaną kulturą.  
Po zjednoczeniu Niemiec wiele budynków zostało zburzonych a centrum odrestaurowano. Pojawiły się tramwaje i metro, których siatka połączeń jest jedną z największych w Niemczech. 

Obiadokolację zjemy w miejscowej restauracji.

Dzień 2
Zwiedzanie miasta. Opera Giacomo Pucciniego Dziewczyna z Dzikiego Zachodu
Opera Lipska

Po śniadaniu udamy się na spacer po centrum miasta w poszukiwaniu śladów sławnych muzyków. To tutaj urodził się Ryszard Wagner. Johann Sebastian Bach był organistą w kościele św. Tomasza, w którym później został pochowany. Również kompozytor Felix Mendelssohn pracował i zmarł właśnie tutaj. Edward Grieg studiował w Lipsku, podczas gdy Gustav Mahler i Robert Shumann byli tu częstymi gośćmi. Od 1840 roku opera w Lipsku nieustannie należy do najlepszych w Europie, a Orkiestra Gewandhaus uważana jest za jedną z najznamienitszych.

La Fanciulla del West lub Dziewczyna z Dzikiego Zachodu to opera w trzech aktach, do której Giacomo Puccini napisał muzykę. Jej premiera odbyła się w 1910 roku w Nowym Jorku w The Metropolitan Opera z udziałem Enrico Caruso. Była to pierwsza światowa premiera w tym ikonicznym już dzisiaj budynku, znanym również jako The Met. Opera powstała na podstawie przedstawienia amerykańskiego pisarza Davida Belascos pod tym samym tytułem.

La Fanciulla del West jest mniej znaną operą, nie ma w niej tak typowych dla Pucciniego przyciągających uwagę sekwencji. Jest jednak bardziej spójna i bardzo ładnie zaaranżowana. Dzięki temu łatwiej, niż w innych utworach, jest zrozumieć i zapamiętać muzyczny motyw przewodni.

Wątek jest bardzo prosty. Gdzieś na Dzikim Zachodzie w miejscowości zdominowanej przez poszukiwaczy złota mieszka tylko jedna kobieta - to właścicielka saloonu Minnie. Tak silna i powabna, że wielu szuka u niej pocieszenia. Dramat rozpoczyna się, gdy dziewczyna zakochuje się w uciekającym przed karą bandycie Johnsonie, podczas gdy sama jest obiektem podziwu i pożądania dla szeryfa Rance’a. Konflikt zatem nieunikniony. Wszystko, na szczęście, dobrze się kończy.

Przedstawienie rozpoczyna się o godz. 19:30.
Kolację zjemy w hotelu przez wyjściem na operę. 

Dzień 3
Śladami Jana Sebastiana Bacha. Zwiedzanie kościoła św. Tomasza. Opera Giacomo Pucciniego Tosca
Pomnik Jana Sebastiana Bacha przed kościołem św. Tomasza

Po śniadaniu wybierzemy się do miasta. Zwiedzimy muzeum Jana Sebastiana Bacha oraz kościół św. Tomasza. Jan Sebastian Bach uważany jest za jednego z największych barokowych kompozytorów. W 1723 roku został zatrudniony jako dyrektor szkoły w Lipsku oraz organista w kościele pod wezwaniem św. Tomasza. Poza pracą organisty, prowadził również kościelny chór chłopięcy. Chociaż chór powstał w 1212r, znany jest do dzisiaj a cechą charakterystyczną są marynarskie bluzy, w których występują. Bach dużo komponował, ale żeby utrzymać rodzinę, potrzebował również stabilnej pracy. Z pierwszą żoną - swoją kuzynką - mieli siedmioro dzieci, a z drugą trzynaścioro. Możliwe że w innej sytuacji jego dorobek kompozytorski byłby dużo większy, choć i tak pozostawił po sobie ogromny zbiór kompozycji. Odwiedzimy muzeum poświęcone jego pamięci, które mieści się tuż obok kościoła. Dobrze oddaje obraz życia tego wielkiego kompozytora oraz jego muzykalnej rodziny. 
Premiera opery Tosca miała miejsce w 1900 roku w Rzymie w Teatro Constanzi. Składa się z trzech aktów. Jest to dramat, którego akcja rozgrywa się w Rzymie na początku XIX wieku w czasach napoleońskich. Puccini postanowił skomponować muzykę do przestawienia, gdy zobaczył inscenizację sztuki z Sarą Bernhardt w roli głównej. W treści oprócz motywu politycznego, zawarty jest motyw zazdrości i uwiedzenia, więc wobec tak złożonych okoliczności miłość Toski i Cavaradossi’ego może skończyć się tylko tragicznie.

Przedstawienie rozpoczyna się o godz. 19:30.
Kolacja tego dnia jest we własnym zakresie, przed wyjściem na operę.

Dzień 4
Dom Felixa Mendelssohna. Opera Giacomo Pucciniego Cyganeria
Opera Giacomo Pucciniego Cyganeria

Dzień zaczniemy od wizyty w domu Felixa Mendelssohna. Posłuchamy o jego twórczości i zwiedzimy dom, w którym kompozytor mieszkał z rodziną przez wiele lat. Następnie będzie czas, aby poznać Lipsk na własną rękę. Proponujemy udac się do jednego z wielu muzeów: w muzeum Grassi znajduje się wspaniały zbiór instrumentów muzycznych; mniejsze muzeum z pamiątkami po Ryszardzie Wagnerze, który urodził się w Lipsku; duże muzeum sztuki a także imponujący ogród zoologiczny. Można udać się szlakiem muzycznym i zobaczyć wszystkie miejsca związane ze sławnymi kompozytorami.

Cyganeria to opera w czterech aktach, która miała swą premierę w Turynie w Teatrze Regio w 1896 roku. Dramat miłosny rozgrywa się w biednej łacińskiej dzielnicy Paryża. Dwoje bohaterów Mimi i Rudolfo miota się między pożądaniem a zazdrością. Historia wielokrotnie zmienia swój bieg, lecz na koniec ich losy łączą się, po czym Mimi umiera.

Przedstawienie rozpoczyna się o godz. 19:30. Podczas jednej z przerw podany zostanie lekki poczęstunek i lampka wina.

Dzień 5
Przejazd do Berlina. Przelot do Warszawy ok. 195 km

Po śniadaniu będzie czas wolny, który można wykorzystac na ostatnie zakupy lub spacer. Następnie pojedziemy na lotnisko w Berlinie (TXL) skąd polecimy do Warszawy.

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju 1-osobowego

448,- PLN

Cena zawiera
 • Przelot w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Berlin (TXL) - Warszawa
 • Przejazd autokarem z/na lotnisko w Belinie
 • Opiekę polskiego pilota
 • Zakwaterowanie: 4 noclegi w 4* Hotelu Seaside 
 • Bilety do opery, kategoria 3. 
 • Wyżywienie: śniadania w hotelu, 2 kolacje (dzień 1. i 2), przekąska z lampką wina podczas przerwy w czasie przedstawienia dzień 4.
Cena nie zawiera
 • Dodatkowych posiłków niewymienionych w programie
 • Napojów do posiłków
 • Napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców (ok. 25Euro/osobę)
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego, czego nie wymieniono w punkcie „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Opera

W cenę wliczone są bilety w kategorii 3 tzn. w rzędach 8-13 (mogą być na balkonie). Do ostatniego przedstawienia wliczona jest przekąska i kieliszek wina.

Ubranie

Zima, może być łagodna, ale może być także chłodno, podobnie jak w Polsce. Nie ma żadnych wymagań dotyczących ubioru w operze, choć Niemcy często ubierają się przy tej okazji elegancko, także zaleca się elegancki styl.

Bagaż

Bagaż. maks. 20 kg + bagaż ręczny (maks. 8 kg)/1 osobę. Rozmiar bagażu podręcznego nie może przekraczać sumy 118 cm (długość x szerokość x wysokość = np. 55 cm x 40 cm x 23 cm). 
Nie trzeba brać ze sobą ręcznika.

Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

DEROP01APL