group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Kraj Basków przyciąga wspaniałą architekturą, niełatwą historią, ale przede wszystkim wyśmienitą kuchnią i winem. Odwiedzimy również San Sebastian oraz Bilbao

Poznaj najbardziej tajemniczy i magiczny region w Hiszpanii, który zachwyca nie tylko wspaniałymi krajobrazami, szerokimi plażami oraz małymi rybackimi wioskami, ale gdzie również kultura i architektura prezentują najwyższy światowy poziom. Wybrzeże oraz najciekawsze  miejsca w Kraju Basków będziemy zwiedzać autokarem a nocować będziemy w 3-gwiazdkowym hotelu w centrum Vitorii.

Odwiedzimy między innymi miasto filmu i kurort wakacyjny San Sebastian, który słynie również z najlepszej kuchni w Hiszpanii. Zabaczymy Guernicę, znaną z dramatycznego obrazu Picassa, nowoczesną bryłę Muzeum Guggenheima w Bilbao i średniowieczne miasto Laguardię w regionie winiarskim Rioja.  Wstąpimy do winnicy, i nie opuścimy kraju Basków bez degustacji lokalnych przysmaków takich jak np. pintxos – czyli baskijskiego odpowiednika tapas i jego stałego towarzysza – białego wina Txaxoli.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Jedzenie i wino

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Euro

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot do Bilbao. Zwiedzanie starego miasta i kolacja z tradycyjnymi baskijskimi przekąskami pintxos
Dzień 2 Wycieczka do Bilbao, pintxos, Guernica i San Sebastián
Dzień 3 Wycieczka do Rioja, wizyta w winnicy Vivanca i w średniowiecznym mieście Laguardia
Dzień 4 Vitoria oraz wizyta w winnicy w regionie winiarskim Txacoli
Dzień 5 Vitoria – Bilbao. Powrót do domu

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
3 698,–
Warszawa
Brak miejsc
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot do Bilbao. Zwiedzanie starego miasta i kolacja z tradycyjnymi baskijskimi przekąskami pintxos ok. 73 km

Po przylocie do Bilbao udamy się do Vitorii stolicy Kraju Basków. Jest to jedna z najmniejszych hiszpańskich prowincji, ma swój własny język, który należy do najstarszych w Europie. Przez wiele lat pozostawała pod wpływem organizacji zbrojnej ETA, której wpływy sięgały aż do Francji. Dzisiaj panuje tutaj cisza i spokój. ETA złożyła broń i zawarła rozejm z Hiszpanią.

Kraj Basków odrodził się jak Feniks z popiołów.

Prowincji udało się również przetrwać hiszpański kryzys ekonomiczny. Bilbao przeistoczyło się z brudnego, portowego i przemysłowego miasta w popularną miejscowość zarówno pod względem turystyki jak i kultury. San Sebastian jest drogim kurortem z całą masą restauracji docenionych przez przewodnik Michelin. O San Sebastian głośno jest również przy okazji odbywającego się tu festiwalu filmowego. Wielkie winnice w regionie Rioja świadczą o popularności lokalnego wina. Vitoria radzi sobie co najmniej tak samo dobrze, jest przyjemnym miastem z ciekawymi sklepami, restauracjami i pięknymi placami. 

Wieczorem pójdziemy na kolację do jednej z restauracji w Vitorii.

Dzień 2
Wycieczka do Bilbao, pintxos, Guernica i San Sebastián ok. 290 km

Po przyjeździe do Bilbao będziemy mieć czas, aby pospacerować po mieście, które jest idealne do zwiedzania na piechotę. Kiedyś było miastem przemysłowym, dzisiaj jest nowoczesne i atrakcyjne. Znakiem rozpoznawczym Bilbao stała się architektura: budynki Muzeum Guggenheima nad rzeką Tio Nervion, nazywaną także Rio de Bilbao, oraz lotniska Aeropuerto de Sondica. Czarujące stare miasto leży na wschód od nowych dzielnic i słynie z siedmiu wąskich uliczek z XVw. Wokół Plaza Nueva rozliczne restauracje serwują pintxos – baskijskie tapas.

Do obiadu podane zostanie białe wino Txakoli, idealnie pasujące do tego rodzaju posiłku.

Pintxos to smaczne, małe przekąski, które podawane są na chlebie lub toście z wykałaczką –  pintxos znaczy „włócznia” – są rozkoszą zarówno dla oka, jak i podniebienia. Koniecznie trzeba spróbować tych smakołyków co najmniej parę razy podczas tego pobytu. Spokojnie, będzie dużo okazji. 

Następnie pojedziemy do miasta Guernica, które jest symbolem baskijskiej niezależności. Zostało uwiecznione przez Picassa na obrazie o tym samym tytule. Pokazuje cierpienia cywili podczas niemieckiego bombardowania miasta, które w trakcie hiszpańskiej wojny domowej sprzeciwiało się generałowi Franco. Stary dąb w mieście to miejsce, gdzie zbierała się starszyzna, aby podejmować ważne decyzje. Jest również symbolem baskijskiej niezależności.

Z Guerniki pojedziemy nad morze, a potem wzdłuż wybrzeża do San Sebastian. Naszym punktem orientacyjnym będzie Monte Urgull, które dzieli miasto i plaże na dwie piękne zatoki. Będzie czas na samodzielne rozejrzenie się po San Sebastian, warto między innymi zdobyć wzgórze Monte Urgull (120m n.p.m.). Później spotkamy się, aby razem przejść się po starym mieście i obejrzeć jego pozostałe atrakcje. Będzie również okazja, aby skosztować sławnych lokalnych pintxos.

San Sebastian jest dzisiaj przede wszystkim znane z festiwalu filmowego, który odbywa się we wrześniu, z pięknych plaż i cudownej przyrody wokół miasta, a także z wysokich cen. Miasto ma na swoim koncie rekord liczby gwiazdek Michelin na jednego mieszkańca. Wyprzedza je jedynie japońskie Kioto. 17 gwiazdek podzielonych jest między 10 restauracji: trzy restauracje po trzy gwiazdki, jedna dwugwiazdkowa i sześć restauracji z jedną gwiazdką - całkiem sporo jak na miasto z 250000 mieszkańców. Od końca XIXw miasto znane było jako nadmorski kurort, popularny również wśród członków rodziny królewskiej.

Do dzisiaj unosi się nad nim aura zamożności i dumy. 

Pojedziemy z powrotem do Vitorii, gdzie wieczorem będziecie Państwo mogli sami na własną rękę wybrać się do restauracji i skosztować kolejnych baskijskich specjałów. 

Dzień 3
Wycieczka do Rioja, wizyta w winnicy Vivanca i w średniowiecznym mieście Laguardia ok. 130 km

Dzień ten będzie mijał pod znakiem wina. Pojedziemy na południe, miniemy łańcuch górski Sierra Tolono, aby dojechać do La Rioja. Ten południowy region znany jest z produkcji wina. Odwiedzimy jedną z baskijskich winnic Vivanco, która ma bardzo nowoczesną technologię produkcji. Region winiarski Rioja leży na granicy dwóch prowincji Kraju Basków i La Rioja przy długiej rzece Ebro. Dzięki rzece jest dostęp do wody, a wraz z nią urodzaj potrzebny zarówno do produkcji wina, jak i w rolnictwie w ogóle.

Następnie udamy się do średniowiecznego miasta Laguardia, cudownego, wspaniale zachowanego warownego grodu.

Obiad zjemy na własną rękę i zostanie czas na spacer starymi uliczkami Laguardii lub zrobienie zakupów w licznych miejskich sklepikach. Miasto to słynie z wina. Znajduje się w nim zatrzęsienie małych piwnicznych winiarni, które warto odwiedzić i posmakować trunków. W okolicy Laguardii znajdują się wprost fantastyczne winnice, które świadczą o zamożności regionu, m.in. Marqués de Riscal. Zwróćcie uwagę na karylion na głównym placu Plaza Mayor, który gra o godz. 12.00, 14.00 i 17.00.

Późnym popołudniem wrócimy do Vitorii. Kolacja będzie we własnym zakresie. 

Dzień 4
Vitoria oraz wizyta w winnicy w regionie winiarskim Txacoli ok. 115 km

Dzisiaj skoncentrujemy się przede wszystkim na stolicy Kraju Basków, Vitorii. Przedtem zdążymy jeszcze odwiedzić winnicę, która leży na północ od Vitorii. Powstaje tam białe wino Txakoli, które tak idealnie pasuje do pintxos. Winnica nazywa się Astobiza. Obejrzymy pola winogron, samą winnicę i produkcję. Na koniec skosztujemy wina i lokalnych serów. Po tej nieformalnej wizycie udamy się do lokalnej restauracji, aby nacieszyć się dobrym baskijskim posiłkiem.

Po obiedzie wrócimy do Vitorii. Stolica prowincji Vitoria jest bardzo interesującym miastem. Na szczególną uwagę zasługują starówka i cytadela. Odwiedzimy m.in. katedrę Santa Maria, która dość długo poddawana była renowacji. Dzięki temu możemy teraz zobaczyć jak pierwszy miejski kościół z upływem czasu zmieniał funkcję i wygląd: na początku był częścią muru obronnego, aby na koniec stać się katedrą. Prace archeologiczne przy kościele zainspirowały Kena Folletta do napisania powieści pt. „Filary Ziemi” oraz „Świat bez końca”. Dlatego przed murami kościoła stoi posąg pisarza. Będzie trochę czasu, żeby przed powrotem do hotelu, samodzielnie pochodzić po mieście.

Kolację zjemy w restauracji.

Dzień 5
Vitoria – Bilbao. Powrót do domu ok. 75 km

Rano pojedziemy na lotnisko skąd polecimy do Warszawy. 

Informacja o cenie

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Bilbao - Warszawa, w obie strony z przesiadką
 • Zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu 3* w Vitorii w pokoju 2-osobowym
 • Wycieczki i bilety wstępów wymienione w programie
 • Wyżywienie: codziennie śniadania, obiad z pintxos i winem: dzień 2, kolacja: dzień 2. i 4. w lokalnych restauracjach, degustacja wina i sera oraz obiad: dzień 3. oraz 1 degustacja wina dzień 4.
 • Transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Dopłata do pokoju 1-osobowego

598 PLN

Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego 
 • Biletu wstępu do Muzeum Guggenheima ok. 18 euro/os
 • Napiwków dla miejscowych przewodników, kierowcy (ok. 35 euro/os)
 • Pozostałych posiłków ani napojów, które nie zostały wymienione w programie
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego co nie zostało wymienione w punkcie „Cena zawiera”.

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Klimat

Wiosną i jesienią poranki i wieczory mogą być chłodne, czasami również moga wysąpić opady deszczu. Polecamy zabrac ze sobą sweter i lekką kurtkę oraz wygodne buty. 

Więcej o Hiszpanii

Więcej informacji o Hiszpanii www.albatros.pl/kierunki-podrozy/europa/hiszpania

Lokalny przewodnik

Na rasie naszej wycieczki spotkamy miejsca, które będziemy zwiedzać razem z lokalnym przewodnikiem. Nasz polski pilot będzie z nim ściśle współpracował.

 

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. Mogą wystąpić okoliczności, których nie znasz lub do których nie jesteś przyzwyczajony, jak na przykład zwyczaj dawania napiwków. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

19ESRTR12APL0809