group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Kraj Basków przyciąga wspaniałą architekturą, złożoną historią, ale przede wszystkim wyśmienitą kuchnią i winem. Odwiedzimy również San Sebastian oraz Bilbao

Poznaj najbardziej tajemniczy i magiczny region w Hiszpanii, który zachwyca nie tylko wspaniałymi krajobrazami, szerokimi plażami oraz małymi rybackimi wioskami, ale gdzie również kultura i architektura prezentują najwyższy światowy poziom. Wybrzeże oraz najciekawsze  miejsca w Kraju Basków będziemy zwiedzać autokarem a nocować będziemy w 3-gwiazdkowym hotelu w centrum Vitorii.

Odwiedzimy między innymi miasto filmu i kurort wakacyjny San Sebastian, który słynie również z najlepszej kuchni w Hiszpanii. Zabaczymy Guernicę, znaną z dramatycznego obrazu Picassa, nowoczesną bryłę Muzeum Guggenheima w Bilbao i średniowieczne miasto Laguardię w regionie winiarskim Rioja. Wstąpimy do winnicy i nie opuścimy kraju Basków bez degustacji lokalnych przysmaków takich jak np. pintxos – czyli baskijskiego odpowiednika tapas i jego stałego towarzysza – białego wina Txaxoli.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Jedzenie i wino

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Euro

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot do Bilbao. Zwiedzanie starego miasta i lunch z tradycyjnymi baskijskimi przekąskami pintxos
Dzień 2 Wycieczka do miast: San Sebastián, Guernica i Bilbao
Dzień 3 Wycieczka do słynnego regionu winiarskiego Rioja, wizyta w winnicy Vivanca i w średniowiecznym mieście Laguardia
Dzień 4 Vitoria oraz wizyta w winnicy w regionie winiarskim Txacoli
Dzień 5 Vitoria – Bilbao. Powrót do domu

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
4 398,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot do Bilbao. Zwiedzanie starego miasta i lunch z tradycyjnymi baskijskimi przekąskami pintxos ok. 73 km

Po przylocie udamy się na zwiedzanie Bilbao. Będziemy mieć czas, aby pospacerować po mieście, które jest idealne do zwiedzania na piechotę. Kiedyś było miastem przemysłowym, dzisiaj jest nowoczesne i atrakcyjne. Znakiem rozpoznawczym Bilbao stała się architektura: budynki Muzeum Guggenheima nad rzeką Tio Nervion, nazywaną także Rio de Bilbao oraz lotnisko Aeropuerto de Sondica. Czarujące stare miasto leży na wschód od nowych dzielnic i słynie z siedmiu wąskich uliczek z XV w. Wokół Plaza Nueva rozliczne restauracje serwują pintxos – baskijskie tapas.

Będziemy mieć okazję posmakować pintxos czyli smacznych, małych przekąsek, które podawane są na chlebie lub toście z wykałaczką –  pintxos znaczy „włócznia” – są rozkoszą zarówno dla oka, jak i podniebienia. 

Wieczorem pójdziemy na kolację do jednej z restauracji w Vitorii. 

Stolica Kraju Basków - Vitoria to jedna z najmniejszych hiszpańskich prowincji, ma swój własny język, który należy do najstarszych w Europie. Przez wiele lat pozostawała pod wpływem organizacji zbrojnej ETA, której wpływy sięgały aż do Francji. Dzisiaj panuje tutaj cisza i spokój. ETA złożyła broń i zawarła rozejm z Hiszpanią.

Kraj Basków odrodził się jak Feniks z popiołów.

Prowincji udało się również przetrwać hiszpański kryzys ekonomiczny. Bilbao przeistoczyło się z brudnego, portowego i przemysłowego miasta w popularną miejscowość zarówno pod względem turystyki jak i kultury. San Sebastian jest drogim kurortem z całą masą restauracji docenionych przez przewodnik Michelin. O San Sebastian głośno jest również przy okazji odbywającego się tu festiwalu filmowego. Wielkie winnice w regionie Rioja świadczą o popularności lokalnego wina. Vitoria, jest przyjemnym miastem z ciekawymi sklepami, restauracjami i pięknymi placami. 

Dzień 2
Wycieczka do miast: San Sebastián, Guernica i Bilbao ok. 290 km

Pojedziemy do San Sebastian, które jest dzisiaj przede wszystkim znane z festiwalu filmowego, który odbywa się we wrześniu, z pięknych plaż, cudownej przyrody wokół miasta, a także z wysokich cen. Miasto ma na swoim koncie rekord liczby gwiazdek Michelin w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Wyprzedza je jedynie japońskie Kioto. 17 gwiazdek podzielonych jest między 10 restauracji: trzy restauracje po trzy gwiazdki, jedna dwugwiazdkowa i sześć restauracji z jedną gwiazdką - całkiem sporo jak na miasto z 250000 mieszkańców. Od końca XIX w miasto znane było jako nadmorski kurort, popularny również wśród członków rodziny królewskiej.

Do dzisiaj unosi się nad nim aura zamożności i dumy. 

Następnie udamy się do miasta Guernica, które jest symbolem baskijskiej niezależności. Została uwiecznione przez Picassa na obrazie o tym samym tytule. Dzieło to pokazuje cierpienia cywili podczas niemieckiego bombardowania miasta, które w trakcie hiszpańskiej wojny domowej sprzeciwiało się generałowi Franco. Stary dąb w mieście to miejsce, gdzie zbierała się starszyzna, aby podejmować ważne decyzje. Jest również symbolem baskijskiej niezależności.

Z Guerniki pojedziemy do Bilbao, gdzie będzie czas wolny.

Dzień zakończymy w Vitorii. Wieczorem będziecie Państwo mogli we własnym zakresie wybrać się do restauracji i skosztować kolejnych baskijskich specjałów. 

Dzień 3
Wycieczka do słynnego regionu winiarskiego Rioja, wizyta w winnicy Vivanca i w średniowiecznym mieście Laguardia ok. 130 km

Ten dzień będzie mijał pod znakiem wina. Pojedziemy na południe, miniemy łańcuch górski Sierra Tolono, aby dojechać do La Rioja. Ten południowy region znany jest z produkcji wina. Odwiedzimy jedną z baskijskich winnic Vivanco, która ma bardzo nowoczesną technologię produkcji. Region winiarski Rioja leży na granicy dwóch prowincji Kraju Basków i La Rioja przy długiej rzece Ebro. Dzięki rzece jest dostęp do wody, a wraz z nią urodzaj potrzebny zarówno do produkcji wina, jak i w rolnictwie.

Następnie udamy się do średniowiecznego miasta Laguardia - cudownego, wspaniale zachowanego warownego grodu.

Obiad zjemy na własną rękę i zostanie czas na spacer starymi uliczkami Laguardii lub zrobienie zakupów w licznych miejskich sklepikach. Miasto to słynie z wina. Znajduje się w nim zatrzęsienie małych piwnicznych winiarni, które warto odwiedzić i posmakować trunków. W okolicy Laguardii znajdują się fantastyczne winnice, które świadczą o zamożności regionu, m.in. Marqués de Riscal. Zwróćcie uwagę na karylion na głównym placu Plaza Mayor, który gra o godz. 12.00, 14.00 i 17.00.

Późnym popołudniem wrócimy do Vitorii. Kolacja będzie we własnym zakresie. 

Dzień 4
Vitoria oraz wizyta w winnicy w regionie winiarskim Txacoli ok. 115 km

Dzisiaj skoncentrujemy się przede wszystkim na stolicy Kraju Basków, Vitorii. Przedtem zdążymy jeszcze odwiedzić winnicę, która leży na północ od Vitorii. Powstaje tam białe wino Txakoli, które tak idealnie pasuje do pintxos. Winnica nazywa się Astobiza. Obejrzymy pola winogron, samą winnicę i produkcję. Na koniec skosztujemy wina i lokalnych serów. Po tej nieformalnej wizycie udamy się do lokalnej restauracji, aby nacieszyć się dobrym baskijskim posiłkiem.

Po obiedzie wrócimy do Vitorii. Stolica prowincji, Vitoria, jest bardzo interesującym miastem. Na szczególną uwagę zasługują starówka i cytadela. Odwiedzimy m.in. katedrę Santa Maria, która dość długo poddawana była renowacji. Dzięki temu możemy teraz zobaczyć jak pierwszy miejski kościół z upływem czasu zmieniał funkcję i wygląd: na początku był częścią muru obronnego, aby na koniec stać się katedrą. Prace archeologiczne przy kościele zainspirowały Kena Folletta do napisania powieści pt. „Filary Ziemi” oraz „Świat bez końca”. Dlatego przed murami kościoła stoi posąg pisarza. Będzie trochę czasu, żeby przed powrotem do hotelu, pospacerować po mieście.

Kolację zjemy w restauracji.

Dzień 5
Vitoria – Bilbao. Powrót do domu ok. 75 km

Rano pojedziemy na lotnisko skąd polecimy do Warszawy. 

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 4 398,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego

598 PLN

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Bilbao - Warszawa, w obie strony z przesiadką
 • Zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu 4* w Vitorii w pokoju 2-osobowym (w terminie 11/05/2020 hotel NH Canciller Ayala; w terminie 09/09/2020 hotel Silken Ciudad de Vitoria)
 • Wyżywienie: śniadania, lunch z pintxos i winem: dzień 1, obiad: dzień 4, degustacja wina dzień 3 i 4 oraz kolacja: dzień 1 i 4 w lokalnych restauracjach
 • Transport autokarem, o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego 
 • Biletu wstępu do Muzeum Guggenheima ok. 18 euro/os.
 • Napiwków dla miejscowych przewodników, kierowcy (ok. 35 euro/os.)
 • Pozostałych posiłków ani napojów, które nie zostały wymienione w programie
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego co nie zostało wymienione w punkcie „Cena zawiera”.

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Klimat

Wiosną i jesienią poranki i wieczory mogą być chłodne, czasami również moga wysąpić opady deszczu. Polecamy zabrac ze sobą sweter i lekką kurtkę oraz wygodne buty. 

Więcej o Hiszpanii

Więcej informacji o Hiszpanii www.albatros.pl/kierunki-podrozy/europa/hiszpania

Lokalny przewodnik

Na rasie naszej wycieczki spotkamy miejsca, które będziemy zwiedzać razem z lokalnym przewodnikiem. Nasz polski pilot będzie z nim ściśle współpracował.

 

Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 5 out of 5 by from Bardzo Udany Wyjazd! To był mój pierwszy wyjazd z Albatros Travel i napewno nie ostatni! Wycieczka doskonale zorganizowana, a Pani Bożena - przewodniczka podróży była THE BEST!!!! Dziękuję!
Date published: 2019-09-19
 • y_2020, m_7, d_7, h_15
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.10
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_2, tr_1
 • loc_pl_PL, sid_ESRTR12, prod, sort_[SortEntry(order=RELEVANCE, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

20ESRTR12APL0909