Z Machu Picchu na Galapagos

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Największe atrakcje Ameryki Południowej: legendarne Machu Picchu w Peru oraz duma Ekwadoru - wyspy Galapagos – rejs luksusowym katamaranem

maksymalnie 15 osób

Naszą podróż zaczniemy w Limie - stolicy Peru. To właśnie stąd Hiszpanie prowadzili podbój kraju Inków w czasie Wielkiej Konkwisty. Następnie przejedziemy do Świętej Doliny Inków, otoczonej ze wszystkich stron wysokimi Andami. W Pisac i Cuzco zobaczymy ruiny twierdz Inków oraz największą atrakcję naszej wycieczki - zaginione miasto Inków: Machu Picchu, o którym przez stulecia wiedziało tylko kilka mieszkających w okolicy indiańskich rodzin. Zwiedzimy chronioną prawem UNESCO czarującą stolicę Ekwadoru Quito. Będziemy mieć także okazję, aby stanąć po dwóch stronach równika jednocześnie. Wycieczkę zakończymy niezapomnianym rejsem po wyspach Galapagos.

Popłyniemy katamaranem wynajętym tylko dla naszej grupy, który może przyjąć na pokład 16 pasażerów. W tak kameralnej grupie obejrzymy niesamowite wyspy Galapagos i zamieszkujące je zwierzęta zarówno od strony wody jak i podczas pieszych wędrówek na lądzie.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Tak

 • Waluta PEN, USD

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy do Limy
Dzień 2 Lima. Zwiedzanie starego miasta, kościóła San Francisco i muzeum archeologicznego Larco
Dzień 3 Lima – Cuzco – Święta Dolina Inków – Ollantaytambo
Dzień 4 Ollantaytambo. Wycieczka pociągiem do Machu Picchu
Dzień 5 Ollantaytambo – Písac, ruiny Inków. Zwiedzanie starego miasta w Cuzco łącznie z katedrą
Dzień 6 Cuzco. Świątynia Coricancha i ruiny Sacsayhuamán. Po południu czas wolny
Dzień 7 Cuzco – Lima - Quito, Ekwador
Dzień 8 Quito. Zwiedzanie miasta oraz muzeum Guayasamin
Dzień 9 Quito. Równik i wolne popołudnie
Dzień 10 Quito – Galapagos. Przelot na Galapagos. San Cristobal – żółwie słoniowe i zięby Darwina
Dzień 11 Galapagos. Española – rekiny i morskie ptaki
Dzień 12 Galapagos. Floreana – Post Office Bay i flamingi
Dzień 13 Galapagos. Santa Fe i Santa Cruz – legwany i lwy morskie
Dzień 14 Galápagos – Guayaquil. Santa Cruz – żółwie słoniowe. Przelot do Guayaquil
Dzień 15 Przylot do Warszawy

Hotele

Nasze hotele

Tutaj możesz zobaczyć hotele, w których najczęściej zatrzymujemy się podczas wycieczek objazdowych. Należy pamiętać, że mogą wystąpić zmiany w zakresie rezerwowanych hoteli. W takich przypadkach wybrany będzie hotel o jednakowym lub wyższym standardzie.

Casa Andina Miraflores Centro

 • 58 pokoi
 • w centrum (dzielnica Miraflores)
 • Recepcja czynna całą dobę
 • Restauracja
 • Winda
 • Wi-fi (gratis)

Hotel położony centralnie w dzielnicy Limy tj. Miraflores. Znajdziemy tu spory wybór restauracji, barów i sklepów. W hotelu jest bufet śniadaniowy oraz bezpłatne wi-fi.

Pokoje
Pokoje z podwójnym łóżkiem lub dwoma pojedynczymi łóżkami. W każdym pokoju jest telewizor, sejf i klimatyzacja. Gratis wi-fi.
Więcej o hotelu: https://www.casa-andina.com /en/destinations/miraflores/standard-miraflores-centro/

Casa Andina Koricancha

 • 54 pokoi
 • w centrum
 • Recepcja czynna całą dobę
 • Restauracja
 • Wi-fi (gratis)

Hotel idealnie położony w starej części Cuzco. W odległości krótkiego spaceru do centralnego placu Plaza Mayor oraz słynnej inkaskiej świątyni Słońca Coricancha. W hotelu jest bufet śniadaniowy oraz bezpłatne wi-fi.

Pokoje
Pokoje z podwójnym łóżkiem lub dwoma pojedynczymi łóżkami. W każdym pokoju jest telewizor, sejf i suszarka. Można zamówić sprzątanie pokoju, bezpłatne wi-fi.

Więcej o hotelu: https://www.casa-andina.com/en/destinations/cusco/standard-cuzco-koricancha/

 

Sol Natura

 • 26 pokoi
 • w centrum
 • Recepcja czynna całą dobę
 • Restauracja
 • Wi-fi (gratis)

Niewielki hotel położony idealnie w centrum Ollantaytambo.
Od głównego rynku dzieli nas tylko 200m, a tam
wiele restauracji i kawiarni. Z hotelu rozciąga się fantastyczny widok na
ośnieżone szczyty pasma górskiego Veronica. Co więcej
stacja kolejowa jest w odległości 3 min spacerem. 
 W hotelu jest bufet śniadaniowy oraz bezpłatne 
wi-fi.
Pokoje
Pokoje z dużymi dwuosobowymi łóżkami, telewizją, sejfem oraz
suszarką.
Więcej o hotelu:  http://hotelollantaytambo.com/

 

Hotel Reina Isabel

 • 100 pokoi
 • w centrum
 • Recepcja czynna całą dobę
 • Restauracja
 • Bar
 • Winda
 • Basen odkryty oraz podgrzewany basen kryty
 • Wi-fi (gratis)
 • Fitness i spa

Elegancki hotel w starej dzielnicy Quito. W hotelu znajduje się restauracja, bar, klub fitness i spa (za dodatkową opłatą). Bezpłatne wi-fi.

Pokoje

Przestrzenne pokoje z podwójnym łóżkiem lub dwoma pojedynczymi łóżkami. W każdym pokoju jest telewizja, klimatyzacja, sejf i gratis wi-fi.

Więcej informacji o hotelu: http://hotelreinaisabel.com/

M/C Treasure of Galápagos

M/C Treasure of Galápagos to dobrze utrzymany i wygodny statek, który zapewnia najlepsze warunki do zwiedzania Galapagos.

M/C Treasure of Galápagos to komfortowy katamaran, na którego pokładzie podróżuje tylko 16 pasażerów. Posiada 9 kajut z dużymi oknami i umeblowanym balkonem. Zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz wygospodarowano przytulne przestrzenie wspólne, idealne do relaksu oraz podziwiania widoków. Na pokładzie znajduje się restauracja, bar oraz niewielka strefa wypoczynku oraz taras z jacuzzi.

Przeczytaj więcej o statku tutaj:
http://www.catamarantreasure.com/

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

O Galapagos

Wyspy Galapagos leżą ok. 1000 kilometrów na zachód od wybrzeża Ameryki Południowej w centrum zimnego prądu morskiego Humboldta, który jest okresowo ogrzewany na skutek występowanie zjawiska El Niño, czyli utrzymywaniu się ponadprzeciętnie wysokiej temperatury wody na powierzchni oceanu. Ma ono wpływ na klimat w wielu miejscach na świecie. Wody prądu morskiego pochodzą z Antarktydy, co oznacza, że zawierają stosunkowo dużo tlenu, który jest składnikiem niezbędnym dla życia roślin i zwierząt zamieszkujących wody Galapagos.

W 1835 roku na pokładzie statku HMS Beagle przybył na Galapagos jako przyrodnik Karol Darwin. Na wyspach odkrył wiele gatunków zwierząt m.in. ogromne kraby, drapieżne ptaki, lwy morskie, gigantyczne żółwie i legwany, które można obserwować z odległości mniejszej niż metr. Co ciekawe, spotkane gatunki różniły się wyglądem i zachowaniem w zależności od tego, na której wyspie mieszkały. Darwin przez wiele lat zastanawiał się nad swoimi spostrzeżeniami, a także nad ich konsekwencjami przed opublikowaniem swojej słynnej monografii "O powstaniu gatunków".

Podczas rejsu również i my tak jak sam Karol Darwin, zbliżymy się do ptaków, lwów morskich, pelikanów, morskich iguan i żółwi. Dla osób ceniących sobie obcowanie z naturą, pobyt na Wyspach Galapagos jest jedną z największych atrakcji przyrodniczych jakie można spotkać na kontynencie południowoamerykańskim. 

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
28 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Limy

Polecimy do stolicy Peru, Limy. Po przylocie, udamy się z lotniska do hotelu w dzielnicy Miraflores.

Nocleg w Limie.

Dzień 2
Lima. Zwiedzanie starego miasta, kościóła San Francisco i muzeum archeologicznego Larco
Lima

Lima, stolica Peru, została założona w 1535 roku. Przez wiele lat była najważniejszym miastem na kontynencie, a dzisiaj jest największą metropolią w Peru. Miasto szczyci się swoimi tradycjami oraz kolonialnymi budowlami, mimo że krajobraz miejski jest dzisiaj zdominowany przez nowoczesną architekturę. Wybierzemy się na spacer po starym mieście w Limie, które dzięki doskonale zachowanym budynkom w stylu kolonialnym trafiło na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przyjrzymy się dokładniej Plaza de Armas (Plac Broni). Znajduje się tam pałac rządowy, który jest jednocześnie rezydencją prezydenta Peru. Poza tym jest tam też miejski ratusz i bogato zdobiona katedra ze szczątkami założyciela miasta Francisco Pizzaro.

Odwiedzimy zespół klasztorny franciszkanów – jeden z najlepszych przykładów hiszpańskiego baroku. Jego budowę rozpoczęto w 1546 roku. Na całym świecie znana jest piękna klasztorna biblioteka z ponad 25 tys. woluminów starych ksiąg. Najwięcej emocji budzą jednak katakumby, które zostały odkryte przez archeologów w 1943 roku, gdy udało się otworzyć kościelne piwnice. Ocenia się, że do odzyskania przez Peru niepodległości na początku XIX wieku, pochowano tu ponad 25 tys. ludzi.

Następnie udamy się do muzeum archeologicznego Larco w dzielnicy Pueblo Libre, którego bogata kolekcja prezentuje pięciotysięczną historię cywilizacji prekolubmbijskich. Dowiemy się więcej o kulturze Indian mieszkających w Peru przed Inkami oraz o samych Inkach. Obejrzymy ich fantastyczną ceramikę, złotą biżuterię oraz inne skarby ze złota, którego posiadanie przyczyniło się do upadku tej cywilizacji. To żądza złota motywowała hiszpańskich konkwistadorów, aby podbijać i kolonizować całą Amerykę Południową.

Nocleg w Limie.

Dzień 3
Lima – Cuzco – Święta Dolina Inków – Ollantaytambo
Ollantaytambo

Dzisiaj polecimy do Cuzco, które leży na wysokości 3400 m n.p.m. Aby uniknąć choroby wysokościowej pojedziemy najpierw do Świętej Doliny, nazywanej również doliną Urubamba, która znajduje się na wysokości 2900 m n.p.m. Zostaniemy tu parę dni, żeby przyzwyczaić się do wysokości. Najpierw będziemy przejeżdżać przez wyżyny, na których Indianie uprawiają fasolę i kukurydzę. Potem wjedziemy w Świętą Dolinę Inków z widokiem na szumiącą rzekę Urubamba, bujne zbocza oraz ośnieżone szczyty gór. Wrażenia będą niezapomniane!

Popołudniu dojedziemy do miasta Ollantaytambo, które dzięki swojemu strategicznemu położeniu blisko granicy królestwa, służyło za centrum administracyjne Świętej Doliny. Hotel znajduje się w pobliżu starej dzielnicy – polecamy spacer jej krętymi wąskimi uliczkami.

Nocleg w Ollantaytambo.

Dzień 4
Ollantaytambo. Wycieczka pociągiem do Machu Picchu
Machu Picchu

Rano wybierzemy się pociągiem w niesamowitą podróż na północ Świętej Doliny. Do pociągu wsiądziemy na stacji Ollantaytambo. Udamy się do miasteczka Aguas Calientes. Stąd pojedziemy busem jeszcze dalej w góry, aby obejrzeć największą atrakcję nie tylko Peru, ale całej Południowej Ameryki. Wyrastające z górskiego grzbietu legendarne miasto Inków Machu Picchu, zbudowane na wysokości 2430 m n.p.m., wysoko nad rzeką Urubamba, otacza bujny, zielony, górski las tropikalny, bywa też często spowite mgłą lub ukrywa się w chmurach. Oto dzieło ludzkich rąk tak harmonijnie wtapiające się w naturalny krajobraz, jak gdyby zostało stworzone przez samą Matkę Naturę. Machu Picchu zbudowano w ciągu zaledwie 30 lat z inicjatywy dziewiątego króla Inków o imieniu Pachacutec. Było to sanktuarium służące władcy i jego świcie.

Miasto przez wiele lat uważano za zaginione. 24 lipca 1911 roku amerykański historyk Hiram Bingham odnalazł je przez przypadek. Szukał inkaskiego miasta Vilcabamba, które podobno było ostatnim bastionem Inków w walce z Hiszpanami. Vilcabamba odnaleziono jakiś czas później w zupełnie innym miejscu, ukryte głęboko w dżungli. Wokół Machu Picchu unosi się aura tajemniczości. Nie ma wzmianek na jego temat w hiszpańskich opisach nowego królestwa, stąd wniosek, że Hiszpanie nigdy go nie odkryli. Przez kilka stuleci wiedzę o Machu Picchu przekazywali sobie z ust do ust miejscowi Indianie Keczua. 

Pod koniec dnia wrócimy pociągiem do Ollantaytambo.

Nocleg w Ollantaytambo.

Dzień 5
Ollantaytambo – Písac, ruiny Inków. Zwiedzanie starego miasta w Cuzco łącznie z katedrą
Ruiny Inków

Dzień rozpoczniemy od wizyty w pięknie położonym Písac, dawnym inkaskim centrum administrowania ludnością z najwyżej położonych obszarów Świętej Doliny. Dzięki swojej lokalizacji miasto służyło również jako strażnica strzegąca wejścia do doliny. Tutaj znajdują się niektóre z najbardziej widowiskowych inkaskich upraw tarasowych.

Następnie udamy się do Cuzco i zwiedzimy uroczą starówkę. Położone w Andach Cuzco było kiedyś stolicą Imperium Inków. Miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znajdują się tutaj najlepsze przykłady budowlanego geniuszu Inków. Również oglądanie bielonych kredą hiszpańskich domów i okazałych kościołów jest prawdziwą ucztą dla oka.  Na pewno nie ominiemy największego rynku tj. Plaza de Armas, ani katedry, w której kryje się wiele drogocennych dzieł sztuki z czasów kolonialnych. Budowa katedry trwała 100 lat, co zupełnie nie dziwi kiedy zobaczy się jej rozmiary.

Nocleg w Cuzco.

Dzień 6
Cuzco. Świątynia Coricancha i ruiny Sacsayhuamán. Po południu czas wolny
Sacsayhuaman

Dzień zaczniemy od wizyty w najważniejszej świątyni Inków, Coricacha, znajdującej się w kościele Santo Domingo. Dzięki specjalnej technice budowania, inkaskie budynki były bardziej odporne na trzęsienia ziemi niż domy kolonizatorów. Kościół Santo Domingo ucierpiał, więc podczas trzęsień ziemi kolejno w 1650, 1950 i 1986 roku, podczas gdy inkaskie fundamenty przetrwały. Samo słowo coricancha w języku Indian Keczua oznacza „złoty dziedziniec”. Ściany świątyni były, bowiem pokryte kawałkami złota, które ważyły każdy po kilka kilogramów. Zarówno złoto, jak i inne wartościowe przedmioty zostały zagrabione przez hiszpańskiego konkwistadora Francisco Pizarro i jego ludzi. Ostały się jedynie kamienne fundamenty, podobno najdoskonalsze w całym Peru. 

Następnie odwiedzimy monumentalny kompleks kamiennych murów Sacsayhuamán. Mieści się na wzgórzu, z którego roztacza się widok na całe Cuzco. Mimo że rozmiar ruin robi ogromne wrażenie, to jest to tylko 20% pierwotnej budowli. Resztę zburzyli hiszpańscy kolonizatorzy, którzy potrzebowali kamieni do budowy kościołów i domów w Cuzco. Hiszpanie pozostawili tylko największe głazy, ważące nie mniej niż 200 ton. Fort ten jest kolejnym dowodem na niesamowite architektoniczne i inżynieryjne umiejętności Inków, którzy opanowali do perfekcji wznoszenie ogromnych konstrukcji zbudowanych z gigantycznych skał, które docinali i układali, jakby to były zwykłe puzzle. W niektórych miejscach kamienie są tak dobrze dopasowane i oszlifowane, że nie sposób wcisnąć pomiędzy nie nawet żyletki. Sacsayhuamán miał niewielkie znaczenie obronne, spełniał przede wszystkim funkcję reprezentacyjną.

Po południu przewidzieliśmy czas wolny, który można spędzić zwiedzając Cuzco na własną rękę lub w towarzystwie pilota.

Nocleg w Cuzco.

Dzień 7
Cuzco – Lima - Quito, Ekwador
Quito

Dzisiaj pożegnamy Peru, aby kontynuować podróż dalej do Ekwadoru. Polecimy z Cuzco przez Limę do stolicy Ekwadoru Quito. Tu rozpoczniemy kolejny etap naszej przygody. Quito leży na wysokości 2 850 m n.p.m. i jest drugą (po La Paz w Boliwii) najwyżej położoną stolicą na świecie.

Co więcej, w porównaniu z innymi stolicami, Quito leży najbliżej równika. Miasto założyli Hiszpanie w 1534 roku. Urokliwa starówka ma dobrze zachowaną kolonialną architekturę, która niewiele się zmieniła od tamtych czasów. Nasz hotel znajduje się właśnie w historycznej części miasta. 

Nocleg w Quito.

Dzień 8
Quito. Zwiedzanie miasta oraz muzeum Guayasamin
Quito

Dzisiaj będziemy zwiedzać miasto Quito, które składa się z dwóch części: nowoczesnej i historycznej. Skoncentrujemy się na historycznej, która została uznana przez UNESCO za światowe dziedzictwo kultury.

Dominują tam kolonialne pałace oraz imponujące budynki i kościoły. Spacer po mieście zaczniemy na centralnym placu Plaza de la Independencia, nad którym góruje biała dzwonnica katedry. Jednym z ważniejszych miejsc jest kościół jezuitów La Campania. Jego wnętrze zdobią niewyobrażalne ilości czystego złota. Odwiedzimy również El Panecillo, spore wzgórze w samym środku miasta ze wspaniałym widokiem na starówkę oraz na wulkan Pincincha o wysokości prawie 5000 m n.p.m. 

Dzień zakończymy wizytą w najpiękniejszym muzeum Quito, założonym w domu sławnego malarza Oswaldo Guayasamina.  Znajduje się tutaj najpełniejszy zbiór jego dzieł, a także wystawa wysokiej jakości dzieł sztuki Indian. 

Nocleg w Quito.

Dzień 9
Quito. Równik i wolne popołudnie
Pomnik Mitad del Mundo

Wybierzemy się dzisiaj na równik, który biegnie przez wiele różnych krajów, ale w Ekwadorze ma szczególne znaczenie. Nie tylko dlatego, że od niego wywodzi się nazwa kraju, ale dokładnie na równiku znajduje się wulkan Cayambe. Jest to najwyższe i jedyne na całym równiku ośnieżone miejsce. Na północ od Quito stoi wielki pomnik Mitad del Mundo (tj. środek świata). Wskazuje miejsce, które francuska ekspedycja w 1736 roku oznaczyła jako linię równika. Przez wiele lat nikt nie kwestionował francuskich obliczeń, ale po wynalezieniu GPS-a okazało się, że nie były one w pełni trafione. Zobaczymy więc na początku pomnik Mitad del Mundo, a potem udamy się na prawdziwy, geograficzny równik.

Popołudnie polecamy spędzić na samodzielnym zwiedzaniu Quito 

Nocleg w Quito.

Dzień 10
Quito – Galapagos. Przelot na Galapagos. San Cristobal – żółwie słoniowe i zięby Darwina
Zięby Darwina

Wczesnym rankiem polecimy na Galapagos (czas lotu to ok. 4 godziny). Wylądujemy na wyspie San Cristobal. Z lotniska pojedziemy autobusem do portu, gdzie wejdziemy na pokład naszego statku Treasure of Galápagos. Na pokładzie statku zjemy lunch. Po południu pojedziemy autobusem do Cerro Colorado w południowo-wschodniej części wyspy San Cristobal. Znajduje się tam Cerro Colorado Tortoises Protection and Growing Center założone z myślą o ochronie żółwi słoniowych i poprawie ich warunków życia. W rozmnaża się tam  żółwie, a młode wypuszcza się na wolność, gdy kończą dwa lata. Obok ośrodka przechodzi szlak, wzdłuż którego można obejrzeć rośliny endemiczne, występujące tylko na tej wyspie. Mamy również spore szanse, żeby zobaczyć przedrzeźniacze i zięby Darwina.   

Nocleg na pokładzie Treasure of Galápagos.

Dzień 11
Galapagos. Española – rekiny i morskie ptaki

Odwiedzimy dzisiaj wyspę Española, która uważana jest za jedną z najbardziej interesujących wysp archipelagu. Przed południem zejdziemy na ląd w zatoce Gardner Bay. Jest tam cudowna plaża, przy której można się zrelaksować i ponurkować z fajką. Zobaczymy tu lwy morskie, a w przejrzystej morskiej toni być może pojawiają się młode rekiny. Po obiedzie na pokładzie statku, kolejnym punktem programu będzie Puenta Suarez, bezsprzecznie jedno z najlepszych na Galapagos miejsc do obserwacji ptaków. Fale z wielką siłą uderzają o ściany klifu. Tutaj znajduje się charakterystyczne miejsce, gdzie woda tryska wiele metrów w górę. Dla ptaków morskich to istny raj – zobaczymy głuptaki niebieskonogie i galapagoskie, a jeśli dopisze nam szczęście – również zagrożonego wyginięciem myszołowa galapagoskiego. Bywają tu także legwany.

Nocleg na pokładzie Treasure of Galápagos.

Dzień 12
Galapagos. Floreana – Post Office Bay i flamingi

Archipelag Galapagos słynie z cudownej przyrody i ciekawej fauny, lecz na Floreanie dowiemy się trochę o ludziach, którzy tu trafiali. W XVIII wieku Floreana była stałym przystankiem wielorybników. Ponieważ ich wyprawy trwały często wiele lat, na wyspie powstała skrzynka pocztowa Post Office Bay. Wielorybnicy zostawiali w niej listy do swoich rodzin. Przepływające tamtędy statki, jeśli akurat było im po drodze, zabierały listy i dostarczały je do właściwych portów. Obejrzymy tę prymitywną pocztę, po czym udamy się do „punktu widokowego baronessy”. Został tak nazwany na cześć baronessy Eloise Wagner de Bosquet. Była jedną z bohaterek tzw. afery na Galapagos. W latach 30. osadnicy z wyspy Floreana znikali w tajemniczych okolicznościach, m.in. sama baronessa. Z punktu widokowego zobaczyć można las Palo Santo i flamingi. Po obiedzie odwiedzimy Punta Cormorant, najlepszą na archipelagu lagunę flamingów. Znajduje się ona między dwoma skamieniałymi słupami lawy, bo wyspa to wygasły wulkan tarczowy. Bywają tu również kaczki i inne ptaki wędrowne. 

Nocleg na pokładzie Treasure of Galápagos.

Dzień 13
Galapagos. Santa Fe i Santa Cruz – legwany i lwy morskie

Przedpołudnie spędzimy na Santa Fe, podobno najstarszej wyspie archipelagu. Upodobały ją sobie lwy morskie, które wcale nie boją się ludzi, wręcz przeciwnie. Jeśli nadarzy się okazja, będzie można ponurkować z fajką wśród kolorowych tropikalnych rybek oraz w towarzystwie zawsze chętnych do zabawy uchatek. Na wyspie mieszkają również niektóre z endemicznych gatunków ptaków np. myszołów galapagoski czy ptaki przedrzeźniacze. Po południu odwiedzimy Tortuga Bay na wyspie Santa Cruz. Jej piaszczyste plaże i błękitna woda zapraszają do kąpieli lub snurkowania. Tutaj znów możemy spotkać uchatki oraz czarne legwany. 

Nocleg na pokładzie Treasure of Galápagos.

Dzień 14
Galápagos – Guayaquil. Santa Cruz – żółwie słoniowe. Przelot do Guayaquil
Fascynujące żółwie słoniowe

Na zakończenie pobytu na Galapagos udamy się na wyspę Santa Cruz, którą zamieszkują fascynujące żółwie słoniowe. Aby zblizyć się do żółwi, trzeba wejść do uwielbianego przez nie błota (kalosze zostaną rozdane na miejscu). Następnie podjedziemy na północne wybrzeże Santa Cruz, skąd popłyniemy na wyspę Baltra. Tu znajduje się lotnisko, z którego polecimy na stały ląd. Dotrzemy do największego miasta Ekwadoru Guayaquil, które ma ok. 3,8 miliona mieszkańców. Miasto założył konkwistador Francisco de Orellana w 1538 roku. Nazwa miasta pochodzi od jego położenia przy ujściu rzeki Guaya do Oceanu Spokojnego. Wybierzemy się na krótką przejażdżkę po mieście. Przyjrzymy się bliżej starówce Las Peñas – jest niezbitym dowodem na bogactwo mieszkańców w czasach kolonialnych. Późnym popołudniem pojedziemy na lotnisko, skąd polecimy do Polski. 

Dzień 15
Przylot do Warszawy

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 28 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju i kabiny 1os.

5 998,-

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Lima i Guayaqil – Warszawa, w obie strony z przesiadką
 • Przelot wewnętrzny na trasie Cuzco – Quito
 • Przelot wewnętrzny na trasie Quito – wyspy Galapagos – Guayaquil
 • Wycieczki zgodnie z programem
 • Zakwaterowanie: w hotelu w pokoju dwuosobowym w Peru i Quito 
 • Zakwaterowanie na statku: w kabinie dwuosobowej na pokładzie M/C Treasure of Galápagos na Galapagos
 • Wyżywienie: śniadanie, 5 obiadów (dzień 2. oraz 10.-13), 4 kolacje (dni 10.-13.)
 • Karta tranzytowa na Galapagos (wartość 20$)
 • Opłata za wstęp do Narodowego Parku Galapagos  (wartość 100$) 
 • Opłaty i podatki lotniskowe 
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
 • Pozostałych posiłków, które nie zostały wymienione w programie
 • Napiwków (ok. 100$/os na stałym lądzie i ok. 35$/os na os. za nocleg na statku)
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego, czego nie wymieniono w punkcie „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Lista rzeczy do spakowania

 • Mały plecak lub torba na wycieczki. (Możliwe, że kiedy zejdziemy na ląd na Galapagos, trzeba będzie wejść do wody po kolana, 
 • dobrze, żeby plecak był wodoodporny)
 •   Strój kąpielowy (ręczniki nie są potrzebne)
 •   Maska z fajką (na łodzi będzie sprzęt, ale można wziąć własny)
 •   Wygodne buty do wędrówki
 •   Sandały/praktyczne buty (np. sportowe sandały), którym nie zaszkodzi zamoczenie
 •  Kurtka odporna na wiatr oraz bluza, bo wieczorem, szczególnie w górach, może być chłodno
 •   Ewentualnie kijki do wędrowania po inkaskich ruinach
 •   Środek przeciw owadom  
 •   Krem przeciwsłoneczny, kapelusz i/lub okulary przeciwsłoneczne 
 •   Letnie ubrania (bawełniane) 
 •   Lornetka
 •   Latarka 

Trasa żeglugi

Trasa żeglugi może się zmienić z powodu warunków pogodowych, dlatego czasem jest modyfikowana. Niezależnie od tego podróż zawsze zawiera te same elementy, choć w innej kolejności.

Forma fizyczna i choroba wysokościowa

Aby wziąć udział w tej wycieczce objazdowej, trzeba chodzić o własnych siłach i być w przeciętnej formie fizycznej. Osobom, które mają problemy z sercem lub płucami, radzimy nie uczestniczyć w tej podróży. Podczas pobytu na wysokości ponad 2500m n.p.m. pojawia się ryzyko choroby wysokościowej. Jej symptomami są: ból i zawroty głowy, zadyszka. Jeśli symptomy utrzymują się lub nasilają, należy bezzwłocznie zejść na niższą wysokość. Kiedy przebywamy na znacznych wysokościach, należy pić 3-5 litrów dziennie.
Istnieje lekarstwo przeciw chorobie wysokościowej, które można zażywać prewencyjnie. Przed wyjazdem na wycieczkę, zalecamy rozmowę z lekarzem o różnych możliwościach. 

W trakcie podróży odwiedzimy następujące miejsca powyżej 2 500m n.p.m.

Święta Dolina Inków 2.900m
Cusco: 3 400m
Quito. 2 850m

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

20PERTR09APL3008