Zebra Lodge – safari i wypoczynek w RPA

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Należący do Albatros Travel camp Zebra Country Lodge to miejsce, z którego rozpoczniemy safari z Wielką Piątką Afryki oraz wycieczkę do Pretorii

Zebra Country Lodge położony jest zaledwie godzinę jazdy od Johannesburga. Kompleks wyposażony jest w basen z barem, restauracje i oczywiście południowoafrykańskie „boma” – bezpieczny, ogrodzony teren, na którym kolacja serwowana jest przy ognisku pod gołym niebem. Safari, spacer na łonie natury, pełne wrażeń wizyty w Pretorii i Soweto oraz 2 posiłki dziennie są wliczone w cenę wycieczki.

Ponadto proponujemy skorzystać z wielu wycieczek fakultatywnych, np. wybrać się na kolejne safari, pojeździć konno po sielskiej okolicy lub odwiedzić kopalnię diamentów, w której znaleziono Gwiazdę Afryki.

Podczas wycieczki będzie czas zarówno na relaks, jak i przygodę. 

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Safari

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Rand (ZAR)

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy do Johannesburga
Dzień 2 Johannesburg, zwiedzanie Pretorii, przyjazd do Zebra Lodge i powitalna kolacja
Dzień 3 Safari w Rezerwacie Dinokeng i Wielka Piątka Afryki
Dzień 4 Rano spacer w okolicy Zebra Lodge, po południu czas wolny na wypoczynek przy basenie
Dzień 5 Wycieczka do Pretorii. Zwiedzanie i czas wolny na zakupy
Dzień 6–8 Dni wolne na relaks lub możliwość skorzystania z szerokiej oferty wycieczek fakultatywnych m.in. safari, spacer w buszu czy wycieczka do kopalni diamentów
Dzień 9 Zwiedzanie Soweto i podróż powrotna
Dzień 10 Przylot do Warszawy

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
5 998,–
Warszawa
5 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Johannesburga
Przelot z Warszawy do Johannesburga
Dzień 2
Johannesburg, zwiedzanie Pretorii, przyjazd do Zebra Lodge i powitalna kolacja
Pretoria

Po wylądowaniu w Johannesburgu pojedziemy na północny wschód w kierunku Pretorii, administracyjnej stolicy RPA. Zaczniemy od krótkiego zwiedzania tego tętniącego życiem południowoafrykańskiego miasta. Zatrzymamy się m.in. przy pięknym Union Building, będącym siedzibą rządu Republiki Południowej Afryki.  Budynek z jasnego piaskowca wzniesiono na szczycie wzgórza, skąd roztacza się imponujący widok na całe miasto. Budowę mającego 285 metrów gmachu zbudowanego  na planie półksiężyca ukończono w 1913 r., a jego dwa skrzydła symbolizować miały dwie grupy ludności: Brytyjczyków i Burów. Niestety, kultury ludów tubylczych nie odzwierciedlono w architekturze tego budynku.

Przed lub po wizycie przy Union Building zjemy lunch (niewliczony w cenę wycieczki), a następnie, po krótkim przejeździe autokarem przez spektakularny południowoafrykański krajobraz, dotrzemy do Zebra Lodge. Resztę dnia będziemy mogli przeznaczyć na relaks, a wieczorem czeka nas kolacja powitalna.

Dzień 3
Safari w Rezerwacie Dinokeng i Wielka Piątka Afryki
Rodzina nosorożców

Od wczesnych godzin porannych zaczniemy zaznajamiać się z dziką przyrodą Południowej Afryki. Udamy się na emocjonujące safari do pobliskiego Rezerwatu Dinokeng - pierwszego rezerwatu w prowincji Gauteng. Poza Wielką Piątką Afryki (do której zaliczają się słoń, lew, nosorożec, bawół i leopard), można tu także zobaczyć geparda, hienę brunatną, żyrafę oraz wiele gatunków antylop i ptaków.

Safari tego dnia jest wliczone w cenę wycieczki. W razie niedosytu, w następnych dniach będzie można wybrać się na jedno lub kilka dodatkowych safari w Rezerwacie. Transport na safari jest wliczony w cenę.

Dzień 4
Rano spacer w okolicy Zebra Lodge, po południu czas wolny na wypoczynek przy basenie

Dzień rozpoczniemy ciekawą alternatywą safari w samochodach terenowych. Udamy się na około dwugodzinny spacer po najbliższej okolicy. Będziemy mieć okazję dowiedzieć się więcej o lokalnych drzewach, roślinach i owadach.

Dzień 5
Wycieczka do Pretorii. Zwiedzanie i czas wolny na zakupy
Pamiątki z podróży

Wybierzemy się do Pretorii. W Pretorii mieszczą się centra handlowe i niewielkie sklepiki z antykami, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Pilot z chęcią wskaże miejsca, które warto odwiedzić. Wycieczka jest wliczona w cenę wyjazdu.

Dzień 6–8
Dni wolne na relaks lub możliwość skorzystania z szerokiej oferty wycieczek fakultatywnych m.in. safari, spacer w buszu czy wycieczka do kopalni diamentów
Zjazd na linie

To doskonała okazja by wziąć udziału w wielu wycieczkach fakultatywnych.

Oto nasze propozycje z orientacyjnymi cenami:

Safari z Wielką Piątką w Rezerwacie Dinokeng

W pobliżu Zebra Lodge leży Rezerwat Dinokeng – pierwszy rezerwat w prowincji Gauteng, w którym mieszka Wielka Piątka Afryki. W trakcie tego tygodnia można zaplanować nawet kilka safari w rezerwacie. Transport do i z hotelu jest wliczony w cenę.

Najmłodsi uczestnicy safari w Rezerwacie Dinokeng muszą mieć ukończone 3 lata, jednak zalecamy, aby nie zabierać na safari dzieci poniżej 5 roku życia.

Cena: 480 ZAR/os (ok 130zł/os)

 

Wycieczka o zachodzie słońca

O zachodzie słońca wybierzemy się na klimatyczną, dwugodzinną przejażdżkę po rezerwacie Zebra Lodge. Będzie okazja przyjrzeć się zebrom, antylopom i wielu innym zwierzętom. Po drodze zatrzymamy się na drinka, by popatrzeć na zachód słońca.

Cena: 195 ZAR/ os (ok 50zł/os)

 

Jazda konna

Istnieje możliwość przejażdżki konnej. Nasze konie na co dzień pasą się na wolności na ponad 400 ha rezerwatu. W trakcie wycieczki można w pełni nacieszyć się sielankową atmosferą tego miejsca.

Cena: 285 ZAR/ os (ok 75zł/os)

 

Wieczór pod gwiazdami

Dzięki oddaleniu od miejskich metropolii, nocne niebo Afryki to scena dla spektakularnego widowiska, które będzie niezapomnianym zwieńczeniem długiego, pełnego wrażeń dnia.

400 ZAR/ os (ok 110zł/os)

 

Spacer w buszu

Dwugodzinna wycieczka po buszu z lokalnym przewodnikiem

Dzięki bliskości terenów podmokłych i rzek, teren jest siedliskiem wielu niezwykłych ptaków i owadów, oraz miejscem występowania interesujących gatunków roślin i drzew.

Cena: 195 ZAR/ os (ok 50zł/os)

 

Zjazd na linie nad wąwozem Muningi

Dla spragnionych przygód proponujemy zjazd na linie nad wąwozem Muningi. Są tu cztery liny rozpięte na wysokości 80 m nad ziemią. Długość zjazdu to 1,5 km.

Cena: 800 ZAR/ os (ok 220ł/os)

 

Przejażdżka quadem

Quad to idealny pojazd by w czasie przejażdżki poznać 150-hektarowy obszar wzdłuż rzeki Elands. Trasa prowadzi przez gęsty busz, sawannę i tereny podmokłe.

Cena: 800 ZAR/ os (ok 220zł/os)

 

Wycieczka do kopalni diamentów Cullinan

Podczas tej ok. 2 godz. wycieczki będzie okazja poznać historię słynnej kopalni diamentów Cullinan. Powstała ona w 1902 r. i jest znana przede wszystkim dzięki Cullinanowi - największemu diamentowi na świecie, który odnaleziono tu w 1905 r.  Kamień podzielono potem na mniejsze części, z których największy znany jest jako Gwiazda Afryki. Zwiedzimy kopalnię i dowiemy się, jak wydobywa się diamenty. Następnie zjemy lunch w restauracji w pobliskim malowniczo położonym miasteczku.

Cena: 800 ZAR/ os (ok 220zł/os)

Dzień 9
Zwiedzanie Soweto i podróż powrotna
Soweto

Opuścimy Zebra Lodge i udamy się do Johannesburga, skąd wyruszymy w drogę powrotną. Miasto, nazywane potocznie Joburgiem, jest największym miastem RPA, z populacją przekraczającą 6 milionów mieszkańców. Pod względem architektonicznym Johannesburg przypomina amerykańskie metropolie: biznesowe dzielnice ze strzelistymi wieżowcami w centrum i przedmieścia z niską zabudową. Johannesburg jest głównym ośrodkiem handlu diamentami i złotem.

Odwiedzimy słynne, lecz owiane złą sławą, miasto Soweto, aby poznać codzienność tutejszych mieszkańców. Po długiej i okupionej dramatycznymi wydarzeniami historii, która miała swój początek w 1944 roku, Soweto jest dzisiaj miastem pełnym paradoksów. Jednak od czasu masakry w 1976 roku, kiedy buldożery wjechały do miasta, by stłumić bunt protestujących studentów, wiele się zmieniło.

Wieczorem pojedziemy na lotnisko w Johannesburgu, skąd wylecimy do Warszawy.

 

 

Dzień 10
Przylot do Warszawy

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 5 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego
2000 PLN
Cena za dziecko

4498 PLN (dotyczy maksymalnie 2 dzieci poniżej 12. roku życia podróżujących z 2 osobami dorosłymi)

Orientacyjne ceny wycieczek fakultatywnych
 • Safari z Wielką Piątką w Rezerwacie Dinokeng - cena: 480 ZAR/os (ok 130zł/os)
 • Wycieczka o zachodzie słońca - cena: 195 ZAR/ os (ok 50zł/os)
 • Jazda konna - cena: 285 ZAR/ os (ok 75zł/os)
 • Wieczór pod gwiazdami - cena - 400 ZAR/ os (ok 110zł/os)
 • Spacer w buszu - cena: 195 ZAR/ os (ok 50zł/os)
 • Zjazd na linie nad wąwozem Muningi - cena: 800 ZAR/ os (ok 220ł/os)
 • Przejażdżka quadem - cena: 800 ZAR/ os (ok 220zł/os)
 • Wycieczka do kopalni diamentów Cullinan - cena: 800 ZAR/ os (ok 220zł/os)
Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot samolotem rejsowym w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Johanesburg – Warszawa (z przesiadką)
 • Wycieczki i bilety wstępu wymienione w programie (Zwiedzanie Pretorii i Soweto, Wycieczkę na zakupy w Pretorii, Safari z Wielką Piątką Afryki)
 • Zakwaterowanie w Zebra Country Lodge http://zebralodge.com/
 • Wyżywienie: 2 posiłki dziennie (7 śniadań i 7 kolacji)
 • Transport autokarem o ile w programie nie wymienino inaczej
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • kosztów imprez dodatkowych
 • wycieczek fakultatywnych
 • dopłaty za pokój jednoosobowy
 • napojów do posiłków
 • napiwków dla kierowców i lokalnych przewodników (ok. 75 USD/os)
 • pozostałych posiłków (należy liczyć ok. 400 ZAR/os tj. 110zł/os)
 • wydatków indywidualnych
 • wszystkiego, czego nie wymieniono w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Bagaż

Dobrym pomysłem jest zabranie mniejszego plecaka lub torby na wycieczki / wyprawy i dni podróży, w których zazwyczaj nie mamy dostępu do bagażu przez cały dzień.

Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na nowe zasady przewozu bagaży rejestrowanych obowiązujące od dnia 25 marca 2019 na lotnisku OR Tambo International Airport w Johannesburgu:

1.    Bagaż rejestrowany powinien mieć kształt regularny czyli posiadać co najmniej jedną płaską powierzchnię 
2.    Bagaże okrągłe bądź posiadające nieregularny kształt nie są akceptowane
3.    Torby z długimi paskami nie są akceptowane.

Powyższe zasady, zgodne z wytycznymi IATA, mają na celu zapobieganiu awariom systemu obsługi bagażowej powodowanym przez niewymiarowy bagaż, nie posiadający płaskiej powierzchni, posiadający długie paski bądź uchwyty a tym samym zapobieganiu opóźnieniom w dostarczeniu bagaży do samolotu. 
Pasażerom nadającym bagaż niespełniający powyższych zasad udostępniono na lotnisku punkty pakowania, w których można dostosować bagaż do określonych zaleceń.

Waluta

Zabierając USD do RPA prosimy zwrócić uwagę by banknoty były wydane po 2006 roku.

Licza uczestników

Wymagane minimum uczestników to 10 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Co warto zabrać

Na wycieczce przydatne będzie wygodne obuwie. Należy pamiętać, że temperatura może wahać się od gorącego w ciągu dnia do chłodzenia w nocy. Należy pamiętać o spakowaniu kremów do opalania z wysokim filtrem, okularów przeciwsłonecznych i nakrycia głowy - a także lornetki i aparatu fotograficznego.

Przepisy dotyczące podróżowania małoletnich do RPA

W przypadku małoletniego dziecka podróżującego z/do RPA z obojgiem rodziców, konieczne jest posiadanie aktu oryginału urodzenia dziecka lub jego poświadczonej przez notariusza kopi wraz z jego tłumaczeniem na język angielski.

W przypadku podróży małoletniego dziecka z/do RPA z jednym z rodziców, konieczne jest okazanie pisemnej zgody drugiego rodzica na podróż dziecka. Dokument musi być przetłumaczony na język angielski oraz mieć formę affidavit poświadczonego przez Commissioner of Oaths (w przypadku dokumentu wystawianego w RPA), bądź formę notarialną (w przypadku dokumentu wystawionego w Polsce). Zgoda taka jest ważna przez 3 miesiące od daty sporządzenia dokumentu. Zwolnienie z posiadania zgody drugiego rodzica na podróż z małoletnim dzieckiem jest możliwe jedynie w przypadku posiadania wyłącznej władzy rodzicielskiej (do okazania konieczny będzie przetłumaczony na język angielski prawomocny wyrok Sądu w tej sprawie) lub śmierci drugiego rodzica (do okazania akt zgonu przetłumaczony na język angielski).

W przypadku podróży z dziećmi niebędącymi biologicznymi dziećmi opiekuna prawnego należy przedłożyć jeszcze bardziej precyzyjną dokumentację – polecamy zapoznanie się z informacjami konsularnymi.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronach Ambasady RP w Pretorii.

Obowiązek przedstawienia dokumentów potwierdzających, określonych w wytycznych dostępnych na stronie departamentu a dotyczących Sprawdzania Osób Niepełnoletnich w Porcie Wjazdu, pozostaje bez zmian w odniesieniu do dzieci będących obywatelami Afryki Południowej oraz osób niepełnoletnich podróżujących samotnie.

Stanowczo zaleca się, aby dzieci będące obywatelami innych państw i zwolnione z obowiązku posiadania wizy, posiadały, ze względu na możliwość żądania ich przedstawienia podczas przejścia przez port wjazdu na terytorium Republiki, określone w wytycznych dokumenty potwierdzające.

Funkcjonariusze służb imigracyjnych w portach wjazdu będą wymagać wskazanych dokumentów w odniesieniu do tych dzieci, dla których określony jest obowiązek wynikający z profilowania. W przypadku braku któregokolwiek z żądanych dokumentów potwierdzających, danej osobie zostanie udzielona pomoc w uzyskaniu brakujących dokumentów; w przypadku nieuzyskania tych dokumentów w ciągu 24 godzin, nastąpi odmowa wjazdu na terytorium kraju.

Okazanie w/w dokumentów jest wymagane w punktach granicznych RPA oraz na lotniskach tranzytowych mających bezpośrednie połączenie z RPA. Osoba nie posiadająca wymaganych dokumentów nie zostanie wpuszczona wraz z dzieckiem na pokład samolotu lecącego do RPA.

Należy odpowiednio wcześnie zaopatrzyć się w te dokumenty, ponieważ procedura może trwać do kilku tygodni. Zalecamy kontakt z odpowiednimi urzędami niezwłocznie po dokonaniu rezerwacji wycieczki.

Wymogi te mają na celu zwalczanie problemu handlu ludźmi, szczególnie z udziałem dzieci.

Więcej o RPA

Dowiedz się więęcej o RPA www.albatros.pl/kierunki-podrozy/afryka/rpa
Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Przedłuż wycieczkę

Krótki wypad do Kapsztadu

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 4 dni
Cena 2 298,–
4 dni w Kapsztadzie: kultura, zakupy, gastronomia i piękno przyrody

Urocze, pełne życia miasto o bogatej ofercie kulturalnej to właśnie Kapsztad. Sąsiedztwo Oceanu Atlantyckiego, 1000-metrowej Góry Stołowej oraz malowniczego Półwyspu Przylądkowego sprawiają, że Kapsztad wygrywa w konkursie piękności z większością dużych miast. Ponadto miasto może pochwalić się licznymi zabytkami, znakomitymi sklepami, pysznym jedzeniem, dobrymi winami i wspaniałymi plażami.

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Do wyboru są dwa hotele:

Southern Sun Cape Sun
Hotel Cape Sun znajduje się w sercu Kapsztadu, dzięki czemu zapewnia łatwy dostęp do licznych atrakcji miasta. W hotelu znajduje się łącznie 368 pokoi wyposażonych w łazienkę, klimatyzację i bezpłatny bezprzewodowy dostęp do sieci Wi-Fi (500 MB na dzień). Po zwiedzaniu miasta można popływać w krytym basenie, poćwiczyć na siłowni lub zamówić zabiegi w spa. Hotel dysponuje własną restauracją i barem.

Dowiedz się więcej tutaj www.tsogosun.com/southern-sun-cape-sun

Cena
zł 2 298zł za osobę w pokoju dwuosobowym w Southern Cape Sun

Dopłata za pokój jednoosobowy
zł 1 000zł

The Cullinan
Hotel znajduje się w centrum turystycznym Kapsztadu, w bliskiej odległości do wejścia na plażę. Ten pięciogwiazdkowy hotel oferuje profesjonalną obsługę i luksusowy wystrój wnętrz (na terenie bogatego dziedzictwa kulturowego). Hotel posiada wszelkie udogodnienia takie jak: restauracja, bar i basen.

Dowiedz się więcej na stronie www.tsogosun.com/the-cullinan

Dopłata za hotel o wyższym standardzie
1 200zł za osobę w pokoju dwuosobowym w The Cullinan

Dopłata za pokój jednoosobowy
3 200zł

Cena zawiera
 • Przelot z Johannesburga do Kapsztadu
 • Transfer hotel-lotnisko
 • 4 noclegi w pokojach dwuosobowych
 • Codziennie śniadanie
Cena nie zawiera
 • Opieki polskiego pilota
Zamówienie

Chęć przedłużenia pobytu należy zgłosić w momencie dokonywania rezerwacji i nie później niż 75 dni przed wyjazdem. Zalecamy przedłużanie pobytu z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i samolotach w dniu wylotu. Ceny związane z przedłużeniem pobytu mogą być różne, w zależności od dostępności ofert i zapotrzebowania.

Królewskie luksusy przy Wodospadach Wiktorii

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 4 dni
Cena Od 4 998,–
4 dni luksusu przy najwspanialszych wodospadach świata

Przez cztery dni wysokie na ponad 100 metrów, szerokie na 2 kilometry i otoczone gęstym lasem deszczowym imponujące Wodospady Wiktorii mogą stać się Twoim domem na zakończenie afrykańskiej przygody. Nazwa wodospadów w języku bantu brzmi „mosi-oa-tunya” (mgła, która grzmi), bo tak właśnie wyglądają Wodospady Wiktorii – przypominają potężną mglistą chmurę, z której dochodzą dźwięki grzmotów.

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Oferujemy pobyt w jednym z dwóch hoteli:

The Kingdom at Victoria Falls
Przepiękny 4-gwiazdkowy hotel, na terenie którego znajdują się 3 baseny, 3 restauracje, 4 bary, spa, kasyno i centrum zabaw dla dzieci. Ośrodek jest położony na terenie Parku Narodowego Wodospadów Wiktorii, w bliskiej odległości od samych wodospadów.

Dowiedz się więcej na www.thekingdomhotel.co.za 

Cena
4.998,- PLN od osoby w dwuosobowym pokoju w hotelu The Kingdom at Victoria Falls

Dopłata do pokoju jednoosobowego
1.700,- PLN

Victoria Falls Hotel
Wspaniały 5-gwiazdkowy hotel o wyjątkowej atmosferze w kolonialnej scenerii. Hotel jest wyposażony we wszystkie możliwe udogodnienia, w tym najwyższej klasy restauracje gourmet. Wodospady znajdują się około 10 minut spacerem od hotelu, z którego także je widać i słychać.

Dowiedz się więcej na www.victoriafallshotel.com 

Dopłata za podwyższenie standardu pokoju
600,- PLN od osoby w pokoju dwuosobowym w hotelu Victoria Falls Hotel

Dopłata za pokój jednoosobowy
3.100,- PLN

Cena zawiera
 • Przelot na trasie Johannesburg-Wodospad Wiktorii
 • Ewent. przelot na trasie Kapsztad/Durban-Johannesburg
 • Transfer do hotelu i na lotnisko
 • 3 noclegi w Victoria Falls Hotel w dwuosobowym pokoju (ze śniadaniem)
 • 1 nocleg w hotelu w Johannesburgu/Kapsztadzie/Durbanie w pokojach dwuosobowych
 • Rejs statkiem po rzece Zambezi o zachodzie słońca
 • Pieszą wycieczkę wokół wodospadów
Cena nie zawiera
 • Opieki polskiego pilota
 • Wizy, którą obywatele Polski mogą uzyskać w placówkach dyplomatycznych Zimbabwe albo na granicy. Obywatele innych państw powinni dopytać o obowiązujące ich przepisy wizowe we właściwej placówce dyplomatycznej.
Zamówienie

Chęć przedłużenia pobytu należy zgłosić w momencie dokonywania rezerwacji i nie później niż 75 dni przed wyjazdem. Zalecamy przedłużanie pobytu z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i samolotach w dniu wylotu. Ceny związane z przedłużeniem pobytu mogą być różne, w zależności od dostępności ofert i zapotrzebowania.

Sjesta na Mauritiusie

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 7 dni
Cena 5 498,–
Plaże z palmami, spokój i wyborna kuchnia w samym środku Oceanu Indyjskiego

Zachęcamy do pięciodniowej sjesty przy basenie lub na plaży w rajskiej scenerii tropikalnej wyspy. Można skorzystać z ciekawej oferty wycieczek po okolicy lub bardziej aktywnych form spędzenia czasu.

Dzień 1. Nocleg w Johannesburgu lub Kapsztadzie
Dzień 2. Johannesburg/Kapsztad – Mauritius, transfer do hotelu
Dzień 3-6. Pobyt na Mauritiusie
Dzień 7. Przelot Mauritius – Johannesburg (w godzinach porannych). Do dyspozycji pokój w hotelu w Johannesburgu. Przelot z Johannesburga do Warszawy (w godzinach wieczornych)

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Cena podstawowa za przedłużenie pobytu na Mauritiusie 5 498zł/os w hotelu 3*

Oferujemy pobyt w jednym z trzech hoteli:

Casuarina Hotel 3*
3-gwiazdkowy hotel położony na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy z widokiem na lagunę przy słynnej plaży z białym piaskiem, Trou aux Biches. Odległość od tętniącego życiem miasta Grand Bay wynosi 5 km, a do stolicy Port Louis 18 km. Cena pobytu obejmuje śniadania i obiadokolacje.

Dowiedz się więcej na: http://hotel-casuarina.com/mauritius/

Cena pobytu w pokoju dwuosobowym
5 498 zł od osoby w pokoju dwuosobowym w Hotelu Casuarina

Dopłata do pokoju jednoosobowego
1 498 zł

Seaview Calodyne Lifestyle Resort 
Czterogwiazdkowy hotel Seaview Calodyne Lifestyle Resort to hotel położony w zatoce. W ośrodku znajduje się bar, restauracja, salon, recepcja, dom łodzi / centrum nurkowe, sklep i spa. Strój wieczorowy w restauracjach i barach: eleganckie ubrania. Panowie proszeni są o noszenie długich spodni.
W cenę zakwaterowania wliczone jest wyżywienie: 2 posiłki dziennie.
Więcej informacji o hotelu na stronie: https://searesortshotels.com/seaview/

Dopłata za pobyt w hotelu 4*
800 zł od osoby w pokoju dwuosobowym w Seaview Calodyne Lifestyle Resort

Dopłata do pokoju jednoosobowego
3 098 zł

Sofitel Mauritius l'Impérial Resort & Spa 5*
Luksusowy 5-gwiazdkowy hotel położony na zachodnim wybrzeżu oferuje najwyższej klasy usługi. Na terenie hotelu w samym sercu tropikalnej przyrody znajduje się kilka restauracji i strefa spa. Cena pobytu obejmuje śniadania i obiadokolacje.

Dowiedz się więcej na: www.sofitel.com/gb/hotel-1144-sofitel-mauritius-l-imperial-resort-spa/index.shtml

Dopłata za pbyt w hotelu 5*

1 500 zł od osoby w pokoju dwuosobowym w Sofitel Mauritius l'Impérial Resort & Spa

Dopłata do pokoju jednoosobowego w hotelu 5*
4 498 zł

Cena zawiera
 • Przelot z Johannesburga/Kapsztadu na Mauritius w obie strony
 • Transfer do hotelu i na lotnisko
 • 1 nocleg w hotelu w Johannesburgu lub Kapsztadzie
 • Do dyspozycji pokój w hotelu w Johannesburgu, w dniu powrotu
 • 5 noclegów w hotelu Casuarina Hotel/Laguna Beach/Sofitel Mauritius Imperial
Cena nie zawiera
 • Opieki polskiego pilota
Zamówienie

Chęć przedłużenia pobytu należy zgłosić w momencie dokonywania rezerwacji i nie później niż 75 dni przed wyjazdem. Zalecamy przedłużanie pobytu z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i samolotach w dniu wylotu. Ceny związane z przedłużeniem pobytu mogą być różne, w zależności od dostępności ofert i zapotrzebowania.

Wypoczynek w Mozambiku

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 7 dni
Cena 7 998,–
Relaks na plaży w egzotycznym Mozambiku

Proponujemy odpoczynek w prywatnym Parku Narodowym Vilanculos Coastal & Wildlife Sanctuary o powierzchni 300 km².  Ośrodek 4* Dugong Beach Lodge położony jest na lagunie pośród malowniczych wiosek rybackich, raf koralowych oraz stad flamingów. Spędź kilka dni na plaży lub przy basenie, wybierz się na wycieczkę tradycyjną łodzią dau lub na wycieczkę z przewodnikiem po rezerwacie wybrzeża Vilanculos.

Dzień 1 Nocleg w Johannesburgu lub w Kapsztadzie 
Dzień 2 Przelot Johannesburg/Kapsztad – Vilanculos, transfer łodzią do hotelu
Dzień 3-6 Wypoczynek w 4* hotelu Dugong Beach Lodge
Dzień 7 Przelot Vilanculos – Johannesburg – Polska 
 

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Hotel Dugong Beach Lodge 
4* hotel położony bezpośrednio przy plaży. Kompleks składa się z 14 domków krytych strzechą, których tylko kilka kroków dzieli nas od plaży.  Kolację można zjeść w restauracji lub o zachodzie słońca na prywatnym tarasie.
Wszystkie pokoje dysponują prywatnym tarasem z panoramicznym widokiem na morze, minibarem i klimatyzacją

Więcej o hotelu: http://legendhospitality.co.za/stay-with-us/dugong-beach-lodge/

Cena:
7 998 PLN/os.

Dopłata do pokoju 1-osobowego: 
2 998 PLN

Zniżka za dziecko w wieku 2-11 lat:
4 998 PLN

Cena zawiera
 • Przelot z Johannesburga/Kapsztadu do Vilanculos w obie strony
 • Transport łodzią do hotelu
 • 1 nocleg w hotelu w Johannesburgu lub Kapsztadzie
 • 5 noclegów w 4* hotelu Dugong Beach Lodge z pełnym wyżywieniem
 • Rejs łodzią o zachodzie słońca
Cena nie zawiera
 • Napoje
 • Dodatkowe wycieczki
 • Opłaty za wstęp do Parku Narodowego 15 USD/os (opłata płatna po przyjeździe)
 • Wizy do Mozambiku 
Zamówienie

Chęć przedłużenia pobytu należy zgłosić w momencie dokonywania rezerwacji i nie później niż 75 dni przed wyjazdem. Zalecamy przedłużanie pobytu z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i samolotach w dniu wylotu. Ceny związane z przedłużeniem pobytu mogą być różne, w zależności od dostępności ofert i zapotrzebowania.

 

Przepisy wizowo-paszportowe Mozambik

Zapoznaj się z przepisami wizowo-paszportowymi w związku z podróżą do Mozambiku.

Obywateli polskich podróżujących do Mozambiku obowiązują wizy. Można je uzyskać m.in. w urzędach konsularnych Mozambiku (najbliższe w Berlinie) oraz na przejściach granicznych Mozambiku. Wiza wjazdowa jednokrotna kosztuje ok. 70 USD.

Wymaganym dokumentem podróży jest paszport, którego ważność powinna przekroczyć o 6 miesięcy termin upływu ważności wizy.

W przypadku, gdy osoba małoletnia podróżuje w towarzystwie innych opiekunów niż rodzice wymagane jest okazanie na przejściu granicznym dokumentu ze zgodą rodziców (letter of authorisation). Dokument ten powinien zawierać dane dziecka oraz opiekuna wraz z danymi dot. paszportów, jakimi się posługują. Podpisy rodziców powinny być urzędowo poświadczone. Dodatkowo, można załączyć do dokumentu kopie dokumentów tożsamości rodziców. W przypadku, gdy dziecko podróżuje z jednym rodzicem - może być wymagana pisemna zgoda drugiego z rodziców.

Informacje na temat obowiązujących przepisów wjazdowych, Polacy oraz obywatele innych państw, uzyskają kontaktując się z Ambasadą Mozambiku w Berlinie tel. +49 30 39876500 lub naszym biurem partnerskim WizaSerwis Sp. z o.o. www.wizaserwis.pl. Dla klientów ALBATROS rabat za pośrednictwo wizowe 30%.

Każdy uczestnik wycieczki powinien we własnym zakresie zadbać o to, by posiadać wszystkie wymagane dokumenty uprawniające do przekroczenia granicy.

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

20ZARTR43APL2211