Zimowa przygoda na Grenlandii z zorzą w tle

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Psie zaprzęgi, woły piżmowe w grenlandzkiej tundrze oraz fascynująca zorza polarna nad niekończącą się pokrywą lodową w zimowych krajobrazach Kangerlussuaq

„Przygoda czeka na tych, którzy wiedzą, jak ją schwytać” - powiedział znany badacz polarny Knud Rasmussen. Kierując się tym przesłaniem zapraszamy na fantastyczną 5 dniową przygodę w Kangerlussuaq, gdzie zimowe słońce muska swymi promieniami śnieżne krajobrazy lodowych gór.

W cenę naszej wyprawy wliczone jest pełne wyżywienie, ale także niezpomniane atrakcje jak przejażdżka psimi zaprzęgami czy wycieczka na lodowiec Russell – bez wątpienia jedno z najwspanialszych doświadczeń podczas pobytu na Grenlandii. Wyruszymy również w głąb grenlandzkiej tundry w poszukiwaniu wołów piżmowych. Przede wszystkim jednak, wieczorami będziemy jednak wypatrywać zorzy polarnej, a luty i marzec to najlepsze miesiące do obserwacji tego wspaniałego spektaklu natury, który fascynuje ludzi od tysięcy lat. Zatrzymamy się w przytulnym hostelu, w którym panuje bardzo domowa atmofera. Obiady zaplanowaliśmy w postaci kanapek, które najczęściej są już gotowe, ale niewykluczone, że czasami będziemy mieć okazję, aby przygotować je samemu. Wieczorem natomiast zapraszamy na ciepłe kolacje do przytulnej i popularnej restauracji Roklubben.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Korony duńskie

Program wycieczki 7 dni
Dzień 1
Przelot Warszawa- Kopenhaga, zwiedzanie miasta i wspólna kolacja.
Dzień 2
Przelot Kopenhaga - Kangerlussuaq. Wycieczka po mieście
Dzień 3
Kangerlussuaq. Wycieczka do lodowca Russell Glacier. Wieczorem pierwsze polowanie na zorzę polarną
Dzień 4
Kangerlussuaq. Przejażdżka psimi zaprzęgami (zapewniona dodatkowa ciepła odzież)
Dzień 5
Poszukiwania wołów piżmowych w grenlandzkiej tundrze
Dzień 6
Przelot Kangerlussuaq - Kopenhaga, zakwaterowanie w hotelu
Dzień 7
Przelot Kopenhaga - Warszawa

Hotele

Old Camp

Old Camp, położony 2 km od lotniska, to przytulny, tradycyjny hostel w Kangerlussuaq z pięknym widokiem na Søndre Strømfjord, najdłuższy fiord Grenlandii.

Wspaniała przyroda i niezwykłe wrażenia są najważniejsze podczas naszej wycieczki na Grenlandię, dlatego zdecydowaliśmy się na nieco prostsze zakwaterowanie, niż to, jakie zwykle oferujemy na wycieczkach z Albatros Travel. Z drugiej strony w hostelu panuje bardzo przytulna i domowa atmosfera więc każdy poczuje się tutaj naprawdę dobrze, jak w dużym prywatnym domu. Dodatkowo, dzięki temu, że hostel znajduje się  w pewnej odległości od świateł miasta, to można tu obserwować zorze polarną bezpośrednio ze swojego pokoju.

Niewielkie, dwuosobowe pokoje są prosto urządzone i wyposażone w małe biurko, krzesło, szafę i 2 łóżka, które można połączyć w jedno większe. Wspólne łazienki i toalety znajdują się na korytarzu. Old camp składa się z  4 długich, parterowych budynków z czego w jednym mieści się recepcja i niewielki sklep z pamiątkami, a w 3 pozostałych pokoje dla gości. W każdym domu znajduje się wspólna jadalnia, gdzie jemy śniadanie i salon, gdzie można się zrelaksować.

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Przelot Warszawa- Kopenhaga, zwiedzanie miasta i wspólna kolacja.

Spotkanie z pilotem Albatros Travel na lotnisku Okęcie w Warszawie. Po przylocie do Kopenhagi udamy się do hotelu, aby zostawić nasze bagaże. Następnie udamy się na zwiedzanie najciekawszych miejsc w Kopenhadze. 

Zaczniemy od Placu Ratuszowego, na którym znajduje się Smocza Fontanna ozdobiona miedzianymi figurami byka i smoka oraz Ratusz, gdzie w centrum fasady nad głównym wejściem umiejscowiono złoconą figurę biskupa Absalona oraz herb miasta, czyli trzy wieże, a pod nimi fala, słońce i księżyc. Tuż obok Placu Ratuszowego stoi pomnik Hansa Christiana Andersena autorstwa Henry’ego Luckowa Nielsena. Pisarz zwrócony jest twarzą w stronę jego ukochanych Ogrodów Tivoli.  

Od Placu Ratuszowego odchodzi jedna z najdłuższych ulic handlowych w Europie, Strøget. Udamy się na kilometrowy spacer mijając liczne sklepy, restauracje i ulicznych artystów. Docieramy do Nowego Portu, czyli Nyhavn. To właśnie stąd pochodzi jeden z najbardziej kojarzonych z Kopenhagą obrazków – kolorowe budynki, port i żaglówki. Tutaj przewidzieliśmy czas wolny. Można go wykorzystać na  1-godzinny rejs po kanałach (dodatkowo płatny), podczas którego zobaczymy wiele atrakcji miasta zlokalizowanych przy brzegu, jak np. renesansowy budynek dawnej giełdy wybudowany w latach 1619-1640, czy Copenhagen Opera House, czyli jeden z najnowocześniejszych budynków opery na świecie. Przepłyniemy pod mostami wokół wyspy, na której znajduje się dawny królewski zamek Christiansborg. Dotrzemy do pomnika Małej Syrenki, a następnie wąskimi kanałami do dzielnicy Christianshavn.  Inną propozycją może być wizyta w ogrodach Tivoli (wstęp płatny).

Wieczorem zjemy naszą pierwszą, wspólną kolację.

Dzień 2
Przelot Kopenhaga - Kangerlussuaq. Wycieczka po mieście
Hostel Old Camp

Z lotniska w Kopenhadze polecimy do Kangerlussuaq, które jest największym z dwóch grenlandzkich lotnisk międzynarodowych. 

Kangerlussuaq  to małe miasteczko, a status miejski uzyskało dopiero w 2001 roku i obecnie jest częścią gminy Qeqqata. Mieszka tu na stałe około 500 osób, z których większość związana jest z obsługą lotniska i turystyką. 

Lotnisko w Kangerlussuaq zostało zbudowane przez Amerykanów w czasie II wojny światowej. Blue West Eight - duża baza lotnicza została założona w latach 1941-42 na końcu 170-kilometrowego fiordu Strømfjord. Baza lotnicza miała znaczenie strategiczne, zarówno podczas II wojny światowej, jak i zimnej wojny. W szczytowym okresie stacjonowało tu ponad 1400 amerykańskich żołnierzy. Jednak wraz z rozwojem technologii baza straciła znaczenie militarne, a w 1992 r. Amerykanie opuścili ją, przekazując obiekty i budynki rządowi Grenlandii. 

Na długo przed przybyciem Europejczyków i Amerykanów do Kangerlussuaq, okolica ta była zamiekszana była przez Eskimosów. Panowały tu bardzo dobre warunki do polowań, a odkryte w tym miejscu osady z okresu starodawnej kultury Saqqaq, liczą sobie co najmniej 4000 lat.
W mieście znajduje się dobrze zaopatrzony supermarket, poczta, restauracja i kilka kawiarni. Jest tu również kręgielnia i kino, a po przebyciu zaledwie kilkuset metrów od zamieszkałej części miasta, znaleźć się można w samym środku imponującej grenlandzkiej przyrody, która gwarantuje niezapomniane widoki. 
Na obszarze tym żyje spora populacja wołów piżmowych a także orły, lisy arktyczne, renifery i pardwy śnieżne.
Udamy się do naszego przytulnego hostelu, gdzie zjemy lunch  w postaci kanapek. 

W dalszej części dnia zobaczymy miasto z okien autobusu.  
Poznamy „duńską” część oraz „amerykańską”  odwiedzając byłą bazę wojskową. Dowiemy się również wielu ciekawostkek na temat okolicy i dopilinujemy, aby wszyscy mieli dobre rezeznanie w terenie i byli dobrze przygotowani do dalszego samodzielnego odkrywania Kangerlussuaq.
Wieczorem zjemy kolację w restauracji Roklubben.

Dzień 3
Kangerlussuaq. Wycieczka do lodowca Russell Glacier. Wieczorem pierwsze polowanie na zorzę polarną

Dziś wyruszymy na ekscytującą, około 4 godzinną wycieczkę do lodowca Russella. Trasa w kierunku lodowca biegnie wzdłuż długiej doliny Sandflugtsdal z równie długą rzeką powstałą z rozstopionych lodów i której woda zmienia swój kolor od turkusowego do mleczno-białego,. Na początku miniemy sezonowe pole golfowe Kangerlussuaq, potem niewielki las iglasty, a następnie charakterystyczną około 400-metrową stożkową górę o nazwie Sukkertoppen (głowa cukru). Podróż przebiega wśród wciąż zmieniających się i oszałamiająco pięknych krajobrazów, na które składają się jeziora, górskie wrzosowiska i gęste zarośla, przechodzącymi następnie w obszary jałowych wydm i gór pozbawionych roślinności, których wysokość nie przekracza 700 metrów.

Kilka kilometrów od najbardziej wysuniętego bastionu lądolodu leży lodowiec Russella. Czoło lodowca wznosi się na wysokość 60 metrów, a pionowa ściana lodowa robi piorunujące wrażenie. To niesamowite miejsce, gdzie w pełni można obserwować potęgę lądolodu grenlandzkiego. 

Uwaga dla osób ze schorzeniami kręgosłupa i karku. Trasa na lodowiec wiedzie w znacznej części po drogach szutrowych i czasami po nierównym terenie.

Po powrocie do hostelu zjemy lunch, a  następnie nasz przewodnik opowie nam więcej o grenlandzkich rasach psów zaprzęgowych i psich zaprzęgach. Wieczorem zjemy kolację w restauracji Roklubben, a po posiłku wyruszymy na poszukiwanie zorzy polarnej. Po pogodnych dniach zorze są najpiękniejsze, a w Kangerlussuaq jest aż 300 pogodnych dni w roku. Szanse na zobaczenie tego fascynującego zjawiska świetlnego są tu większe niż gdziekolwiek indziej na Grenlandii. 

Odjeżdżamy od zabudowań miasta, żeby nie przeszkadzało nam sztuczne światło, a po wypiciu grenlandzkiej kawy pozwolimy naturze, aby rozpoczęła swój niezwykły spektakl. Przewodnik opowie nam więcej o zorzy i wielu grenlandzkich mitach i legendach związanych z tym tajemniczym zielonym światłem.

Dzień 4
Kangerlussuaq. Przejażdżka psimi zaprzęgami (zapewniona dodatkowa ciepła odzież)

„Dajcie mi zimę i psy - wszystko inne możecie zatrzymać dla siebie!”. W ten sposób, wypowiedzianymi przez badacza polarnego Knuda Rasmussena słowami, nadamy ton jednemu z najwspanialszych doświadczeń grenlandzkich: przejażdżce psimi zaprzęgami. Maszer czyli przewodnik zaprzęgu wraz z psami zabierze nas na gruby lód fiordu, a w zimowym krajobrazie słyszeć będziemy tylko odgłosy skrzypiącego pod płozami śniegu, oddech psów i ciche polecenia przewodnika zaprzęgu. Niezapomniane wrażenia gwarantowane!!! 

Po powrocie zjemy lunch w naszym hostelu, natomiast po południu, jeśli pogoda i warunki pozwolą, można wybrać sie na spacer po okolicy lub pozostać w hostelu i odpocząć.

Wieczorem w restauracji Roklubben zapraszamy na grenlandzką kolację, na którą składać się będzie wszystko to co najlepszego Grenlandia ma do zaoferowania: pyszne krewetki, ryby, wędzone domowym sposobem mięso woła piżmowego i renifera, mattak czyli wielorybia skóra, smażone mięso woła piżmowego i renifera, smaczne ciasto i wiele innych lokalnych przysmaków.

Dzień 5
Poszukiwania wołów piżmowych w grenlandzkiej tundrze
Wół piżmowy

Dziś po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie pięknych terenów grenlandzkiej tundry, które są wyjątkowe ze względu na bogactwo fauny i flory lądowej. Po drodze przewodnik opowie między innymi o wołach piżmowych i ich obecności na tym terenie. Piżmowoły arktyczne pochodzą bowiem z północnej i północno-wschodniej Grenlandii, ale w latach 1962 i 1965 niewielka grupa wołów została wypuszczona na wolność własnie w Kangerlussuaq. Warunki bytowe okazały się idealne i obecnie na tym terenie żyje ponad 10 000 tych zwierząt. Z jakiegoś powodu większość z nich trzyma się na południe od fiordu i rzeki, a najlepsze miejsce, by przyjrzeć się tym pięknym zwierzętom, znajduje się za 300-metrowym punktem widokowym Black Ridge (Krucza Skała). Wjeżdżamy na górę, skąd roztacza się wspaniały widok na dolinę w kierunku lądolodu. Zalecamy zabranie lornetki, aby lepiej można było zobaczyć stada wołów, które zazwyczaj żerują na dużym, chronionym obszarze po drugiej stronie rzeki. 

Ze względu na rosnącą liczbę piżmowołów w ostatnich latach, aby uniknąc ryzyka powstania za dużego stada konieczne było zwiększenie limitu polowań. Choć Grenlandia jest krajem nowoczesnym, łowiectwo ciągle zajmuje bardzo ważne miejsce w kulturze tego kraju a potrawy z renifera, woła piżmowego czy foki wciąż stanowią ważną część jadłospisu przeciętnej grenlandzkiej rodziny.

W porze lunchu wrócimy do Kangerlussuaq, gdzie zjemy posiłek w naszm hostelu. Popołudnie do własnej dyspozycji, czas na relaks lub spokojnej okolicy.

Wieczorem udamy się do renomowanej restauracji Roklubben. Tutaj zjemy ostatnią wspólną kolację z widokiem na jezioro Fergusson. Wspaniałe otoczenie, aby zakończyć naszą niezwykłą przygodę na Grenlandii!

Dzień 6
Przelot Kangerlussuaq - Kopenhaga, zakwaterowanie w hotelu

W dniu dzisiejszym udamy się na lotnisko skąd polecimy do Kopenhagi. Żegnamy Grenlandię lecz wspaniałe wspomnienia zostaną z nami na całe życie!

Dzień 7
Przelot Kopenhaga - Warszawa

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju 1-osobowego

1 198,- 

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot samolotem rejsowym w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Kopenhaga – Kangerlussuaq oraz Kangerlussuaq – Kopenhaga – Warszawa
 • Zwiedzanie Kopenhagi
 • Przejażdżka psim zaprzęgiem
 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych (2 noclegi w hotelu w Kopenhadze z łazienką, 4 noclegi w hostelu w Kangerlussuaq z łazienką i toaletą na korytarzu)
 • Wyżywienie zgodnie z programem (kolacja w pierwszym dniu w Kopenhadze, pełne wyżywienie na Grenlandii składające się ze śniadań, lunchy w formie kanapek (czasami przygotowywanych samodzielnie) oraz kolacji – danie dnia w restauracji Roklubben, oraz kolacji w formie bufetu z przysmakami kuchni grenlandzkiej (dzień 4)
 • Wycieczki zgodnie z programem
 • Transfery autokatrem zgodnie z programem
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
 • Wydatków indywidualnych
 • Napojów do posiłków
 • Napiwków dla kierowców
 • Wszystkiego, co nie jest zawarte w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 16 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Pogoda na Grenlandii

Na wybrzeżach Grenlandii panuje klimat subpolarny, natomiast wewnątrz wyspy – polarny. Wycieczka ta odbywa się pod koniec lutego i w marcu, kiedy dni zaczynają się już wydłużać. Zimą temperatury w Grenlandii wynoszą średnio od -12 do -17 stopni. Jednak chłód nie jest odczuwalny aż tak bardzo dzięki silnemu słońcu i suchemu powietrzu.

Bagaż

Radzimy zabrać mniejszy plecak lub torbę na wycieczki. Nie ma konieczności zabierania ręcznika. Dobrym pomysłem jest posiadanie lornetki.

Odzież

Wyprawa na Grenlandię wymaga różnorodnej odzieży, w zależności od terminu podróży. Zalecamy zabranie ciepłej i wodoodpornej odzieży, a także czapek i rękawiczek. Prosimy zabrać ubrania, które można łączyć, na przykład sweter, polar jako warstwę pośrednią oraz kurtkę zewnętrzną odporną na wiatr i deszcz. Nie zapominajmy o zabraniu odpowiednich spodni, które ochronią przed wodą oraz solidnych, dobrze wyprofilowanych i antypoślizgowych butów trekkingowych, które będą idealne do spacerów. Do butów można również zabrać odpowiednie kolce. Dobrym pomysłem może być również zabranie ze sobą gogli narciarskich, rękawiczek oraz odzieży zabezpieczającej od zimna twarz i szyję. Osoby zabierające ze sobą kijki powinny spakować je do walizki, ponieważ w przeciwnym razie istnieje ryzyko zajęcia kijków w punkcie kontroli bezpieczeństwa.

Ochrona przeciwsłoneczna

Chociaż jesteśmy daleko na północ, promienie słońca są bardzo mocne, zarówno w dzień, jak i w nocy. Ze względu na arktyczne warunki, jest sucho i panuje duża wilgotność słońce jest silniejsze niż w Polsce. W związku z tym zalecamy, aby zabrać ze sobą krem z filtrem przeciwsłonecznym.

O podróżowaniu po Grenlandii

Ogólne zasady wycieczek

1. Poinformuj recepcję hotelu / przewodnika wycieczki, jeśli chcesz samodzielnie wybrać się na wędrówkę po górach.
2. Nie wchodź do domu/budynku bez wyraźnego zaproszenia do środka.
Nie chodź sam po niezamieszkałych obszarach, upewnij się, że grupa jest w zasięgu wzroku i pamiętaj, że pogoda może nagle się zmienić, a tym samym zmniejszyć widoczność.
4. Zachowaj (bezpieczną) odległość od zwierząt i ptaków (min. 5 metrów).

Więcej o Grenlandii

Więcej informacji o Grenlandii znajduje się na naszych stronach: https://www.albatros.pl/kierunki-podrozy/europa/grenlandia gdzie jest wiele informacji dotyczących np. klimatu, różnicy czasu, napiwków, ewentualnego wymogu posiadania wizy czy wykonania odpowiednich szczepień.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki