La Bella Calabria

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Tutaj doświadczymy południowych Włoch wszystkimi zmysłami. Fantastyczne krajobrazy, małe miasteczka z bogatą kulturą i historią oraz raj dla smakoszy już czeka

W Kalabrii czekają na nas piękne parki narodowe, idylla południowych Włoch, bogata i ciekawa historia regionu, a także wspaniałe, piaszczyste plaże z krystalicznie czystą wodą.

Cały region wypełnia delikatny zapach kwiatów bergamotki, pomarańczy i eukaliptusa, a pod rozgrzanym niebem rozciągają się niemające końca gaje szarozielonych drzew oliwnych, przeplatane długimi rzędami winorośli. Wszędzie natomiast zachwyca mieniące się w słońcu morze z kuszącym błękitem wody i białymi, piaszczystymi plażami.

Nadmorskie miejscowości, takie jak Pizzo i Tropea, zachwycają wyjątkowym położeniem, historycznymi zamkami i imponującymi katedrami. Nasze zwiedzanie zaczniemy od fantastycznych greckich świątyń w Paestum,  Reggio Calabria i Crotone, zobaczymy tu ślady obecności wielu najeźdźców od greckich kolumn i starożytnych rzeźb z brązu po normańskie zamki i pałace szlacheckie. Kalabria oferuje niezwykłą mieszankę różnorodnych kultur, których korzenie sięgają w głąb ekscytującej historii tego regionu.

Jednego natomiast możemy być pewni, w Kalabrii każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie czy jest zainteresowany morzem, górami czy kulturą. Tutaj zawsze świeci słońce, a widoki są wspaniałe i gwarantują doskonały wypoczynek.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Euro

Program wycieczki 8 dni
Dzień 1
Warszawa - Neapol. Wizyta w Salerno i przejazd do Paestum
Dzień 2
Antyczne Paestum, murale w Diamante i piękne nadmorskie miasteczka
Dzień 3
Wizyta w Cosenza, góry Sila z miasteczkiem Camigliatello i obiadem w gospodarstwie agroturystycznym
Dzień 4
Winnice wokół Ciró Marina i degustacja wina oraz starożytne miasto Crotone
Dzień 5
Catanzaro – wioska rybacka Pizzo Calabro – piknik w Tropea – Scilla i historia Odyseusza – Reggio Calabria
Dzień 6
Zwiedzanie Reggio Calabria z tajemniczymi antycznymi posągami z brązu.
Dzień 7
Przejazd z Reggio Calabria do Neapolu autokarem lub pociągiem i kolacja w Neapolu
Dzień 8
Przelot z Neapolu do Warszawy. Powrót do domu.

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
6 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Warszawa - Neapol. Wizyta w Salerno i przejazd do Paestum

Po spotkaniu na lotnisku Okęcie z pilotem Albatros Travel wylecimy do Neapolu. Po wylądowaniu  kierujemy się od razu na południe do miasteczka Salerno, gdzie zaplanowaliśmy pierwszy przystanek.
Urokliwe, zabytkowe centrum Salerno tętni życiem. Można tutaj przespacerować się  obok pięknej katedry San Matteo lub po prostu zanurzyć się w małe uliczki i zaułki, które kuszą sklepami, kawiarniami i gdzie można usiąść na kieliszek dobrego wina, zanim wyruszymy w dalszą podróż na południe.

Nastenie pojedziemy dalej w głąb lądu, mijając Battipaglia, docierając do tak zwanego „Il mezzogiorno” czyli południowych Włoch, które nadal pozostają w tyle pod względem ekonomicznym i społecznym za resztą Włoch. 150 lat po zjednoczeniu Włoch ten region nadal nie dorównuje w wielu dziedzinach bogatej północy. Jednak jak w całych Włoszech znajdziemy tutaj piękne widoki, ciepłe morze, ekscytującą historię oraz słynną włoską życzliwość i radość życia. Na koniec kierujemy się ponownie w stronę wybrzeża i dojeżdżamy do naszego hotelu, który znajduje się tuż obok starożytnego Paestum.

W przypadku późnego przyjazdu do hotelu kolacja będzie w formie zimnych przekąsek.

(Dzisiejszy  przejazd to ok. 110 km – całkowity czas jazdy 1:45 h.)

Dzień 2
Antyczne Paestum, murale w Diamante i piękne nadmorskie miasteczka

Dzisiejszy dzień zaczyniemy od jednej z greckich atrakcji na włoskiej ziemi. Zwiedzimy słynne i bardzo piękne greckie świątynie w Paestum.

Grecy osiedlili się na tym terenie około 600 roku p.n.e. Nazwali miasto Posejdonia i zbudowali wspaniałe świątynie. Nazwa Paestum została po raz pierwszy nadana miastu przez Rzymian, którzy podbili je w 273 p.n.e. Później tereny te popadły w zapomnienie z powodu epidemii malarii i dopiero w połowie XVIII wieku świątynie zostały ponownie odkryte. Artyści z całej Europy zjeżdżali tu tłumnie (m.in. H.C. Andersen) i byli głęboko zafascynowani tym miejscem. My zobaczymy dzisiaj trzy świątynie, które naprawdę warto odwiedzić.

Następnie obieramy kurs na południe i z mniej znanego regionu Basilicata, który w starożytności nazywał się Lucania jedziemy w kierunku Kalabrii. Ponieważ Kalabria nie leży blisko większego lotniska, więc na tej wycieczce będziemy musieli przejechać trochę więcej kilometrów niż na innych naszych włoskich wyprawach. Jeśli jednak chcemy doświadczyć prawdziwej Kalabrii jest to nieuniknione. My wbraliśmy na przejazd nieco wolniejszą, ale za to piękną nadmorską drogę, oferującą wspaniałe widoki. Czas stanął tutaj w miejscu i my także zwolnimy, mijając nadmorskie miejscowości o pięknych nazwach, takich jak Praia, Diamante czy Paola.

Miasto Diamante ze swoimi malowniczymi domami jest także znane z uprawy słynnej papryczki peperoncini, więc jeśli ktoś lubi ostre przyprawy warto tu kupić trochę paryczek i zabrać do domu.
Diamante jest również nazywany „najbardziej pomalowanym miastem we Włoszech”. Znajdziemy tu ponad 200 murali na ścianach domów, które nadały miastu artystycznego wyglądu. Pomysładowcą tzw. „Operacji Mural” był mediolański malarz Nani Razzetti, który za zgodą ówczesnego  burmistrza miasta -  Elvio Pascale rozpoczął w 1981 roku ten ciekawy projekt. W ciągu tych wszystkich lat przybyło tutaj ponad osiemdziesięciu włoskich i zagranicznych malarzy, którzy stworzyli fantastyczne dzieła sztuki na ścianach domów w historycznym centrum miasta. Spacerując po mieście, będziemy mieli czas na podziwianie tych wspaniałych malowideł. Pewnie znajdzie się też czas na filiżankę kawy w małej kawiarence z widokiem na morze zanim ruszymy w dalszą drogę.

To właśnie te małe nadmorskie miasteczka są celem wakacyjnych wyjazdów Włochów, szczególnie w sierpniu, gdy niemal cały kraj udaje się na letni wypoczynek. Jednak termin naszej wycieczki wypada poza ruchliwym sezonem, kiedy nie ma tu jeszcze tłumów, a większe ożywienie panuje tylko w weekendy, gdy po tygodniu pracy włoskie rodziny ciągną na wybrzeże, aby zjeść makaron „alle vongole” lub kawałek grillowanej ryby z oliwą i cytryną. Zatrzymując się więc po drodze na postoje bez trudu zamówimy filiżankę espresso. Warto podkreślić, że tutaj, w południowych Włoszech, espresso jest mniejsze i dużo mocniejsze, niż w innych regionach kraju, a sam aromat świeżo zaparzonego gorącego espresso ożywia i wprawia w ruch całe ciało.
Podczas naszej podróży wzdłuż wybrzeża będziemy chłonąć widok i delektować się powolnym, włoskim tempem życia, zanim dotrzemy do Cosenzy, gdzie wreszcie będzie czas, aby włoskie słońce dostarczyło nam trochę witaminy D.

Dzisiejszą noc spędzamy na obrzeżach Cosenzy.

(Dzisiejszy przejazd to 250 km – czas jazdy 4:30 h.)

Dzień 3
Wizyta w Cosenza, góry Sila z miasteczkiem Camigliatello i obiadem w gospodarstwie agroturystycznym

Teraz bez wątpienia znajdujemy się w regionie Kalabria, a urokliwe miasto Cosenza jest pięknie położone u podnóża gór Sila. Miasto jest niezwykłą mieszanką fascynującej historii, ciekawych atrakcji kulturalnych i południowowłoskiej gościnności. W czasach rzymskich miasto leżało na skrzyżowaniu dróg z Rzymu do Sycylii. Cosenza walczyła z Normanami pod dowództwem Rogera Guiscarda, a z kolei Fryderyk II obdarzył miasto swoją wielką miłością. Z lokalnym przewodnikiem wyruszymy na wycieczkę po tym pięknym mieście, gdzie pokryte dachówką dachy kontrastują z zielonymi wzgórzami w tle. Wędrując wąskimi uliczkami starego miasta, wyłożonymi kocimi łbami, posłuchamy o życiu w południowych Włoszech oraz o ekscytującej historii miasta.
Zaplanowaliśmy też trochę czasu do własnej dyspozcji. Polecamy, aby odwiedzić wtedy wspaniałe Muzeum Bilotti, znajdujące się pod gołym niebem na deptaku w nowoczesnej części miasta. Można tu zobaczyć rzeźbę "św. Jerzy i smok" dzieła Salvadora Dali, ale także rzeźbę artysty Mimmo Rotelli „La rinascita della Cultura”, (Odrodzenie kultury), którą stworzył po ataku terrorystycznym z 11 września 2001 r., a która symbolizuje zdolność sztuki do przezwyciężenia terroryzmu.

Następnie udamy się  w piękne Góry Sila. Wjeżdziemy do Parku Narodowego Sila, którego szczyty sięgają do 2000 m n.p.m. Krajobraz jest tu zróżnicowany: pola, łąki i lasy przenikają się nawzajem i można tu spotkać wiele zwierząt, od niewinnie wyglądających jeleni po wyjące wilki grasujące o zmierzchu. Obszar ten został dodany jako kandydat do listy Światowych Geoparków UNESCO.

Powietrze w tych górach uchodzi za najczystsze w Europie, a my odwiedzimy małe miasteczko Camigliatello, które przypomina trochę alpejskie miejscowości w Austrii. Zatrzymamy się także w niewielkim, ekologicznym gospodarstwie agroturystycznym i spróbujemy lokalnych produktów, takich jak salami i ser popijając to zimnym włoskim piwem.

Po drodze miniemy też małe średniowieczne miasteczko San Giovanni in Fiore, żeby na koniec nasyceni cudownymi widokami jezior, gór i lasów przejechać na drugą stronę gór nad Morze Jońskie i dotrzeć do miejscowości Le Castella. Tutaj  zatrzymamy się na kolejne dwie noce i zjemy zasłużoną kolację.

(Dzisiejszy  przejazd to 180 km – czas jazdy 3:45 h.)

Dzień 4
Winnice wokół Ciró Marina i degustacja wina oraz starożytne miasto Crotone

Dzień rozpoczynamy w znanym regionie winiarskim wokół Ciró Marina. Przejedziemy obok równych szeregów winorośli aż do Il Feudo, która jest jedną z winnic należących do znanego producenta wina Cantine Ippolito 1845. Jest to najstarsza działająca winnica w Kalabrii i to właśnie tutaj produkowane jest jedno z najlepszych win w okolicy. Najbardziej popularne z ich win to „I Mori”, wytwarzane głównie z lokalnego szczepu Gaglioppo, natomiast ich różowe wino zostało uznane za jedno z najlepszych różowych win we Włoszech.

Winiarnia jest obecnie prowadzona przez szóste pokolenie, a piękne winnice ciągną się wzdłuż wzgórz w kierunku błękitnego morza. Zwiedzimy winnicę i posłuchamy o produkcji wina, a następnie zobaczymy jeszcze więcej terenów farmy, która w sumie obejmuje obszar 100 hektarów. Tak więc podczas degustacji wina na pewno nam go nie zabraknie. Będziemy mieli okazję skosztować kilku win oraz „taralli” - typowej przekąski z  południowych Włoch.

Następnie pojedziemy do starego nadmorskiego miasteczka Crotone. Miasto słynie z pięknego położenia oraz spokojnego i pełnego relaksu stylu życia, charakterystycznego dla  południowych Włoch. Jednak historia miasta była bardzo burzliwa i pełna niespodziewanych zwrotów akcji. Crotone zostało założone w 710 r. p.n.e przez osadników z Peloponezu w starożytnej Grecji. Duże obszary południowych Włoch zostały w okresie około VIII - VII wieku p.n.e. skolonizowane przez Greków, którzy na zachodzie szukali więcej ziem i przestrzeni do życia. W południowych Włoszech gleba była dużo żyźniejsza niż w ojczystej Grecji dlatego w krótkim czasie wielu Greków zaczęło się osiedlać wzdłuż kalabryjskiego wybrzeża. To właśnie ta żyzna ziemia sprawiła, że Crotone rozrosło się w stosunkowo krótkim czasie i liczyło około 80 000 mieszkańców.

Na przestrzeni dziejów miasto przechodziło z rąk do rąk. Będąc najpierw grecką kolonią przeszło pod panowanie Cesarstwa Rzymskiego, aby następnie stać się częścią Cesarstwa Bizantyjskiego. Potem przyszedł czas panowania Saracenów w roku 870, a jeszcze później miasto, podobnie jak większość południowych Włoch, zostało najechane przez Normanów. Na koniec, zanim Włochy zostały zjednoczone jako jedno państwo, miasto znalazło się pod panowaniem Królestwa Neapol.

Zwiedzimy miasto, spacerując wąskimi uliczkami dzielnicy La Pescheria i jeśli będzie czas to zajrzymy na ruchliwy targ rybny. Miniemy imponującą bryłę zamku Karola V i w czasie naszej wędrówki przez miasto zobaczymy jak poszczególne okresy panowania różnych kultur wpłynęły na architekturę miasta. Wszystko, od pięknych szlacheckich pałaców po małe wąskie uliczki i zaułki, czyni miasto wyjątkowo urokliwym.

Następnie oddalimy się  od miasta jeszcze dalej na południe w kierunku Capo Colonna. Stoi tu samotna grecka kolumna, która upamiętnia czasy, kiedy wspierała antyczną świątynię Hery. Wspaniała świątynia stojąca tuż przy morzu była doskonale widoczna z daleka i robiła wrażenie na każdym marynarzu, który ją mijał. Być może sam Odyseusz przepływał obok, podziwiając 48 pięknych kolumn doryckich, które podpierały świątynię. Dziś teren ten jest prawie pusty, a stare świątynie posłużyły  jako materiał budowlany dla budynków w Crotone. Dzięki temu dawne budowle otrzymały nowe życie trwając dalej w innej formie.

Po tym ciekawym i długim dniu wracamy do hotelu na zasłużoną kolację.

(Dzisiejszy przejazd to 100 km – czas jazdy 2 godz.)

Dzień 5
Catanzaro – wioska rybacka Pizzo Calabro – piknik w Tropea – Scilla i historia Odyseusza – Reggio Calabria

Dzisiaj kontynuujemy podróż w kierunku miejscowości Catanzaro ponownie przekraczając góry, żeby wrócić na wybrzeże Tyrreńskie. Po drodze odwiedzimy niektóre z małych uroczych miasteczek, zaczynając od pięknie położonej wioski rybackiej Pizzo Calabro, w której poławia się tuńczyka. Od tysiącleci miasto żyje z połowu, przetwarzania i sprzedaży tuńczyka żółtopłetwego. Produkowany tutaj tuńczyk, pakowany w puszki lub słoiki uchodzi za najlepszy tego typu produkt we Włoszech. Jego jakość jest doskonała i nawet nawet nie ma sensu porównywać go z tanim tuńczykiem w puszce, który dostępny jest w supermarketach. Dlatego warto kupić tutaj kilka puszek lub słoiczków i zabrać do domu, bo tuńczyk stąd warty jest każdych pieniędzy. Będzie też okazja, aby spróbować bottarga di tonno czyli solonej i suszonej ikry tuńczyka, którą można dodać do makaronu z odrobiną czosnku, oliwy z oliwek, cukinii, peperoncino, szalotki  i grzanek z bułki. Będziemy też mieć trochę czasu, aby nacieszyć się otoczeniem i pięknymi widokami, a na koniec musimy spróbować włoskich lodów. Wielu uważa, że wycieczka do Włoch nie jest kompletna bez degustacji włoskich lodów więc my także podtrzymamy tą tradycję.

Małymi schodami schodzimy w kierunku morza, gdzie znajduje się wyjątkowy kościół Chiesa di Piedigrotta, który jak głosi legenda został wykuty w klifie w XVII przez marynarzy, którzy przeżyli sztorm i mimo utonięcia ich statku, dotarli cało na brzeg. Z niewielkiej jaskinii rozpościera się olśniewający widok na morze, a we wnętrzu kaplicy możemy zobaczyć piękne rzeźby religijne wykute w tutejszej skale.
Następnym przystankiem jest miasto Tropea, które wznosi się wysoko na klifie i oferuje fantastyczny widok na lazurowe morze. Oprócz lokalizacji, która bije na głowę większość miast, Tropea jest słynna ze względu na uprawę czerwonej cebuli z Tropea, wysoko cenionej w kuchni południowych Włoch.

Dzisiaj zaplanowaliśmy także wspólny piknik, podczas którego będzie okazja do skosztowaniu szeregu lokalanych produktów jak np. dojrzewające w słońcu włoskie pomidory, cebula z Tropei, niektóre lokalne kiełbasy i oczywiście kalabryjski specjał  „Nduja”, czyli ostra kiełbasa, którą smaruje się chleb. Nie może też zabraknąć serów, pieczywa oraz owoców. To będzie piknik w prawdziwie włoskim stylu: prosty i pyszny. Przed piknikiem będzie też trochę czasu na zwiedzanie miasta. (jeśli pogoda nie pozwoli na zorganizowanie pikniku wtedy na obiad zapewne zaserwujemy włoską kanapkę panini).

Zanim dotrzemy do dzisiejszego celu podróży czyli Reggio Calabria, musimy odwiedzić miasto Scilla. Wszyscy znamy Odyseusza - legendarnego bohatera Illiady Homera. W drodze do rodzinnej Itaki nasz bohater musiał przekroczyć Cieśninę Mesyńską. Tutaj greccy żeglarze przeprawiali się przez najwęższe miejsce między Sycylią a stałym lądem z miastem Scilla i to stąd wywodzi się legendarna opowieść o Skylli i Charybdis. Według legendy Skylla była piękną dziewczyną, która została otruta przez czarownicę Kirke i zamieniona w ogromnego potwora, który pożerał przepływających przez cieśninię żeglarzy. Nasz pilot na pewno przypomni całą opowieść i doda jeszcze więcej ciekawostek ze starożytności. My natomiast patrząc na cieśninę będziemy mogli zobaczyć na własne oczy potężne prądy, które powstają właśnie tutaj i dzięki temu trochę lepiej zrozumiemy tło opisywanej przez Homera historii.
Po dniu pełnym wrażeń dojeżdżamy do Reggio Calabria, gdzie zatrzymamy się na nocleg.

(Dzisiejszy przejazd to 240 km – czas jazdy 4:15 h.)

Dzień 6
Zwiedzanie Reggio Calabria z tajemniczymi antycznymi posągami z brązu.

Dzisiejszy poranek spędzimy na zwiedzaniu Reggio Calabria, pięknie położonego u podnóża gór Aspromonte. Zwiedzimy stare miasto i przejdziemy się wzdłuż długiej promenady portowej, gdzie można podziwiać egzotyczne drzewa i rośliny i oczywiście ruiny pochodzące zarówno z czasów Greków jak i Rzymian. Stąd możemy zobaczyć Mesynę na Sycylii i to tutaj spotykają się dwie płyty kontynentalne, euroazjatycka i afrykańska. Oznacza to, że czasami trą one o siebie i właśnie dlatego mamy tutaj wulkany Etna, Vulcano i Stromboli, czy trzęsienia ziemi, dotykające zarówno Mesynę jak i Reggio Calabria.

Podczas nurkowania z rurką w 1972 roku, kilkaset metrów od wybrzeża Kalabrii, rzymski chemik Stefano Mariottini zauważył nagle ramię wystające z piasku na głębokości 6-8 metrów. Zanurkował i zaczął usuwać piasek z ramienia. Wkrótce ukazały się dwa greckie posągi w wyjątkowo dobrym stanie. Dziś dumne greckie rzeźby stoją w muzeum w Reggio Calabria i patrząc na te 2500-letnie posągi jest się pod ogromnym  wrażeniem ich wybitnej jakości artystycznej oraz wyraźnie można wyczuć dążenie Greków do doskonałości w przestawieniu  ludzkiego, niemal boskiego ciała. Do dzisiaj pozostaje zagadką skąd pochodzą te posągi i kogo przedstawiają  –  bogów czy ludzi. Kto to wie?

Reszta dnia przeznaczona jest na odkrywanie miasta na własną rękę. Reggio Calabria to miasto łatwe do poruszania się po nim. Liczne małe sklepiki w mieście zachęcają do zrobienia ostatnich zakupów, a bary i kawiarnie w centrum kuszą kieliszkiem wina lub filiżanką espresso. Można też wybrać się na spacer nadmorską promenadą, spoglądając na widoczną po drugiej stronie Sycylię.

Wieczorem spotykamy się w hotelu na wspólną kolację.

Dzień 7
Przejazd z Reggio Calabria do Neapolu autokarem lub pociągiem i kolacja w Neapolu

Nasza podróż na czubek włoskiego buta dobiegła końca i musimy ponownie skierować się na północ, w stronę Neapolu.

Po śniadaniu wkładamy bagaże do autokaru i jedziemy do Neapolu. Po drodze nadal będziemy podziwiać fantastyczne widoki i zrobimy kilka przerw na rozprostowanie nóg.
Dla chętnych istnieje możliwości urozmaicenia sobie podróży i pokonania drogi do Neapolu pociągiem. Bagaże pojadą autokarem, a chętne osoby wraz z pilotem zostaną przewiezione  na dworzec kolejowy w Reggio Calabria skąd wyruszą w podróż do Neapolu. Cena za przejazd pociągiem wynosi 168zł (bilety należy zarezerwować i zamówić w biurze Albatros Travel w Polsce nie później niż 90 dni przed wyjazdem).
Do pociągu warto zabrać napoje i przekąski.

Po przybyciu do Neapolu autokar pojedzie bezpośrednio do hotelu, a osoby jadące pociągiem będą miały do przejścia ok. 1,5km do hotelu, bo zapewne przyjadą wcześniej niż reszta grupy autokarem.  

Dziś nasz ostatni wspólny wieczór i oczywiście zakończymy go wspólną kolacją, aby porozmawiać o wszystkich przeżyciach i miejscach jakie odwiedziliśmy w południowych Włoszech.

(Dzisiejszy przejazd to 490 km – czas jazdy 5,30 godz.)

Dzień 8
Przelot z Neapolu do Warszawy. Powrót do domu.

Po śniadaniu udamy się na lotnisko skąd odlecimy do domu.

W przypadku wieczornego lotu będzie czas na samodzielne odkrywanie miasta zanim wyruszymy na lotnisko.

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 6 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego

1 400,-

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot samolotem rejsowym w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Neapol – Warszawa
 • Wycieczki i transport zgodnie z programem
 • Zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych
 • Wyżywienie: 2 posiłki dziennie
 • Degustacja wina z taralli w winnicy w Marina Ciró
 • Obiad w gospodarstwie agroturystycznym w Górach Sila
 • Obiad w formie pikniku w Tropea
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Napiwków dla kierowców i lokalnych przewodników (ok. 10 EUR)
 • Napojów do posiłków
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Dodatkowych posiłków nie wymienionych w programie
 • Biletu kolejowego z Reggio Calabria do Neapolu, cena 168zł/ os
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego, co nie zostało opisane w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Podróż pociągiem

Dla tych, którzy jadą pociągiem z Reggio Calabria do Neapolu, bagaż jest umieszczany w autobusie, który przewozi go do hotelu. Zalecamy, aby w podróż pociągiem zabierać ze sobą tylko najpotrzebniejsze rzeczy. W przypadku strajków lub innych problemów z kursowaniem pociągów lub z innych powodów z uzyskaniem biletów na pociąg, oczywiście pojedziesz autobusem do Neapolu, a cena za pociąg zostanie zwrócona. Przewodnik zwykle towarzyszy osobom jadących pociągiem, ale jeśli liczba uczestników w pociągu jest bardzo mała w porównaniu z autobusem, przewodnik może zdecydować się na podążanie z większością w autobusie.

W przypadku zakupu biletów kolejowych w terminie późniejszym niż 90 dni przed wyjazdem, będzie to możliwe na zapytanie i nie gwarantujemy dostępności miejsc. Należy się także liczyć z tym, że cena biletu może wzrosnąć więc będziemy mogli zaoferować aktualną cenę obowiązującą w dniu zakupu biletu.

Po przybyciu do Neapolu można spodziewać się przejścia ok. 1,4 km. do hotelu. Dojazd pociągiem Intercity zajmuje ok. 5 godzin i 20 minut. (Zakłada się, że przejazd autobusem z przerwami zajmie ok. 6 godzin 45 minut – ok. 500 km.).

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 25 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 3 out of 5 by from Zle zaplanowana podróz samolotem Bardzo dobra przewodniczka wycieczki.
Date published: 2023-05-25
Rated 5 out of 5 by from Smakowanie Włoch La Bella Kalabria to wycieczka przez południowe Włochy, pełna wrażeń kulturalnych i kulinarnych. Sprzyja temu kameralna ilość osób wspólnie podróżujących, które podczas licznych degustacji (w winnicy, gospodarstwie agroturystycznym, podczas pikniku, w pizzerii Neapolitańskiej czy na lodach) mają okazję dzielić się na gorąco wrażeniami.
Date published: 2023-05-23
 • y_2024, m_2, d_23, h_7
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.38
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_2
 • loc_pl_PL, sid_ITRTR64, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki