O Albatros Travel

Søren Rasmussen, założyciel i właściciel Albatrosa
Albatros Travel to największy skandynawski organizator wycieczek objazdowych. Od ponad 30 lat oferujemy różnorodne programy wyjazdów po całym świecie dla spragnionych przygód turystów. Zaczynaliśmy jako mała, lokalna firma z miłą obsługą i przyjazną atmosferą. Dzisiaj jesteśmy dużą, międzynarodową firmą i liderem sprzedaży w segmencie wycieczek objazdowych na rynkach: duńskim, szwedzkim, norweskim oraz fińskim.

W październiku 2017 otworzyliśmy także biuro w Warszawie i korzystając z naszego bogatego doświadczenia, zdobytego na rynku skandynawskim, oferujemy polskim turystom wysoką jakość podróżowania w przystępnych cenach

Oprócz organizacji wyjazdów na wszystkie siedem kontynentów świata Albatros Travel posiada także własne campy  i hotele w RPA oraz statki, którymi organizujemy rejsy polarne np. na Antarktydę lub wokół Grenlandii. Jesteśmy także organizatorem 5 maratonów, z których dwa (Maraton na Wielkim Murze Chińskim oraz Big Five Marathon w RPA), od lat plasują się w pierwszej dziesiątce najlepszych maratonów na świecie wg magazynu Forbes.

Motto naszego działania jest proste – jeśli nie umiemy czegoś zrobić bardzo dobrze, nie robimy tego wcale.

Rodzinna atmosfera

Albatros Travel to rodzinna firma, która od 1986 roku pomaga amatorom podróży docierać do wszystkich zakątków świata. Søren Rasmussen, założyciel i właściciel biura nie wyobrażał sobie wtedy, że biuro stanie się tak dużym, międzynarodowym przedsiębiorstwem, jakim jest teraz. Zakładając biuro podróży, kierował się swoją fascynacją Afryką i jej dzikimi zwierzętami. Chciał jeździć tam tak często, jak to tylko możliwe. Od ponad 30 lat jego zapał do odkrywania świata wcale nie stracił na sile i dlatego firma wciąż się prężnie rozwija, nadal pozostając jednak rodzinnym przedsięwzięciem, prowadzonym przez Sørena, jego żonę i dwójkę dorosłych już dzieci.

Pasja odkrywania /eksplorowania

Naszym kompasem w pracy jest wciąż ogromna ciekawość świata. To ona napędza nas do działania dlatego nieustannie poszukujemy nowych przygód dla naszych klientów. Wyjeżdżając z biurem podróży Albatros, możesz mieć pewność, że przeżyjesz wspaniałą przygodę w komfortowych warunkach. Nasi pełni pasji przewodnicy mają ogromną wiedzę o miejscu stanowiącym cel podróży i uwielbiają dzielić się nią z naszymi klientami. Dlatego jeśli wrócicie do domu bogatsi o tą wiedzę  i chociaż trochę szczęśliwsi, to znaczy, że podróż była sukcesem.

Odpowiedzialna turystyka

Zadowolenie naszych klientów jest naszym najważniejszym priorytetem. Z drugiej strony jednak, w podróżach ważne są także lokalne społeczności, które odwiedzają nasi klienci. Dlatego też promujemy zasady zrównoważonego rozwoju, zarówno na płaszczyźnie społecznej, jak i w zakresie ochrony środowiska. Angażujemy się w działania ukierunkowane na ochronę zagrożonych gatunków zwierząt, projekty w zakresie ochrony przyrody oraz projekty humanitarne na całym świecie.  Robimy to, ponieważ chcemy zrobić coś dla społeczności, które odwiedzamy.  Tak robiliśmy od zawsze i nie zamierzamy tego zmieniać. Tą ideą natchnął nas założyciel i właściciel Albatros Travel – Søren Rasmussen, biolog z wykształcenia i podróżnik z zamiłowania.

Jesteśmy członkiem Duńskiego Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (nr 676), Stowarzyszenia Duńskich Biur Podróży i wielu międzynarodowych organizacji turystycznych oraz członkiem Polskiej Izby Turystyki.

O Albatrosie

Piloci wycieczek

24h na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku – nasi pełni pasji piloci wycieczek zawsze służą pomocą

Royal Albatros

Program lojalnościowy dla stałych klientów Albatros Travel

Karta podarunkowa

Urodziny, święta, rocznica czy inna okazja?