Skarby Rzymu i okolic

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Historia Rzymu i jego okolice na przestrzeni wieków. Od antycznego Koloseum, przez skarby Watykanu, po malownicze miasteczka Castelli Romani.

Zapraszamy do stolicy Włoch, przez wielu nazywanej najpiękniejszym miastem świata. Znajdziemy tu wszystko: zabytki o historii sięgającej nawet kilku tysięcy lat wstecz, niepowtarzalne dzieła sztuki i architektury, wyśmienitą kuchnię, zakupy u słynnych włoskich projektantów mody, wydarzenia kulturalne światowego formatu oraz romantyczny klimat. 

Podczas naszej wycieczki każdy znajdzie coś dla siebie. Zobaczymy kościoły i muzea pełne dzieł wybitnych artystów, takich jak Bernini, Caravaggio, Michał Anioł, czy Rafael. Będziemy podziwiać wspaniałą architekturę Bazyliki św. Piotra w Watykanie, Koloseum, czy Starożytnej Ostii. Docenimy kunszt twórców słynnych fontann i placów. Zwiedzimy renesansową Villę d’Este w Tivoli. Oddamy hołd polskim żołnierzom na Monte Cassino. Przemierzymy malownicze miasteczka Castelli Romani. Poczujemy smak wina i lokalnej kuchni. To tylko niektóre z wielu atrakcji…

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Euro

Program wycieczki
Dzień 1 Przelot do Rzymu. Przejazd do hotelu
Dzień 2 Monte Cassino – polski cmentarz, opactwo benedyktyńskie. Po południu czas wolny
Dzień 3 Wycieczka do słynnego regionu Castelli Romani z degustacją wina, wizyta m.in. w Frascati i Castel Gandolfo
Dzień 4 Villa d’Este w Tivoli wpisana na listę UNESCO. Przejazd do Rzymu
Dzień 5 Rzym – Muzea Watykańskie z Kaplicą Sykstyńską, Bazylika św. Piotra, grób Jana Pawła II. Czas wolny
Dzień 6 Rzym – Bazylika św. Jana na Lateranie, Bazylika Matki Bożej Większej, Koloseum. Czas wolny
Dzień 7 Czas wolny w Rzymie lub opcjonalna wycieczka do Starożytnej Ostii
Dzień 8 Powrót do Polski

Hotele

Hotel American Palace Eur

 • bezpłatne Wi-Fi na terenie całego obiektu.
 • centrum fitness
 • całodobowa recepcja
 • usługa prasowania (dodatkowo płatna)
 • pralnia chemiczna (dodatkowo płatna)
 • pralnia (dodatkowo płatna)
 • sejf
 • automat z przekąskami
 • automat z napojami
 • klimatyzacja
 • ogrzewanie
 • pokoje dźwiękoszczelne
 • winda

Hotel położony jest zaledwie 50 metrów od stacji metra Laurentina. Obiekt dysponuje zielonym dziedzińcem, na którym można się zrelaksować przy drinku w otoczeniu drzew owocowych. Rano goście mogą zjeść obfite śniadanie w formie bufetu. W restauracji podawane są dania kuchni włoskiej i międzynarodowej. Na miejscu dostępna jest także bezpłatna, czynna przez całą dobę siłownia. 

Do dyspozycji Gości hotelu American Palace są klimatyzowane pokoje z drewnianymi meblami, telewizorem z dostępem do kanałów satelitarnych oraz łazienką z prysznicem i suszarką do włosów. 

Adres:
Hotel American Palace Eur – Rzym 
Via Laurentina 554, Eur, 00143 Rzym 

  
Więcej o hotelu: 
www.americanpalace.it

Hotel Villa Vecchia

 • Wypożyczalnia rowerów i samochodów
 • Bezpłatne Wi-fi na terenie całego hotelu
 • Pralnia samoobsługowa (dodatkowo płatna)
 • Pralnia chemiczna (dodatkowo płatna)
 • Kliamtyzacja
 • Ogrzewanie
 • Sejf w pokojach
 • Suszarka w łazience

Obiekt otoczony jest pięknym parkiem, będącym idealnym miejscem spacerów, podczas których podziwiać możemy zróżnicowaną roślinność oraz starożytne ruiny zamku. Z hotelowego tarasu rozciąga się panoramiczny widok na okolicę. Na terenie hotelu znajduje się także czynny w sezonie letnim basen z leżakami i parasolami. 96 pokoi hotelowych wyposażonych jest w sejf, telewizję satelitarną oraz bezpłatny internet bezprzewodowy. Śniadania oferowane są w hotelowej kawiarni, a w czynnej 24 godziny na dobę restauracji serwowane są dania lokalnej kuchni. 

Adres: Via Frascati, 49, 00078 Monte Porzio Catone

Więcej o hotelu: 
https://www.lh-villavecchia.com/en/ 

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
5 148,–
Warszawa
Brak miejsc
5 398,–
Warszawa
Brak miejsc
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Przelot do Rzymu. Przejazd do hotelu

Wylot z Warszawy i przylot na lotnisko Fumicino w Rzymie. Transfer do hotelu położonego w miejscowości Monte Porzio Catone. Wieczorem kolacja w hotelu.

Dzień 2
Monte Cassino – polski cmentarz, opactwo benedyktyńskie. Po południu czas wolny

W godzinach porannych wyjedziemy na wycieczkę na Monte Cassino.  

Miasto Cassino leży w cieniu górującego nad okolicą wzgórza Monte Cassino, na szczycie którego znajduje się opactwo benedyktyńskie oraz polski cmentarz. Jak wiemy, w tym miejscu toczyła się jedna z najważniejszych bitew II Wojny Światowej. Pamięć w naszym kraju o tragicznej bitwie z 1944 roku, jej ofiarach i bohaterstwie żołnierzy Drugiego Korpusu generała Władysława Andersa zajmuje bardzo ważne miejsce w naszej narodowej wyobraźni. Po zwiedzeniu tutejszego cmentarza, na którym zostali pochowani żołnierze II Korpusu, udamy się do opactwa benedyktyńskiego. Ten niesamowity górski klasztor został założony przez świętego Benedykta w 529 roku i służył jako przypomnienie lokalnej ludności i podróżnikom o mocy modlitwy. Dzisiaj tysiące pielgrzymów przybywają do opactwa Monte Cassino, wędrują w zadumie po jego krużgankach i chłoną piękno złotych mozaik.  
  
Po południu, po powrocie do hotelu będziemy mieć czas wolny, a wieczorem zjemy kolację w hotelu. 

Dzień 3
Wycieczka do słynnego regionu Castelli Romani z degustacją wina, wizyta m.in. w Frascati i Castel Gandolfo

Castelli Romani to czternaście miasteczek-perełek rozsianych na malowniczych wzgórzach Albano. Miasteczka rozwinęły się wokół zamków feudalnych czterech rodzin (Savelli, Annibaldi, Orsini, Colonna) i były przez wieki świadkami napływu do tego regionu kolejnych bogatych Rzymian, pragnących uniknąć wielkomiejskiego gwaru stolicy. Każde miasteczko ma swoją historię i każde słynie z czegoś innego.  
  
Najpopularniejsze z nich to położone w odległości około 20 kilometrów od centrum stolicy, Frascati. Frascati słynie z wyrobu białego wina, którego nazwa wywodzi się od nazwy miasta. Trunek zawdzięcza swój wytrawny i bardzo charakterystyczny smak wulkanicznym glebom, na których rosną winogrona służące do jego produkcji. Miasto słynie też z pysznej porchetty, czyli kanapki z pieczonym prosięciem. W każdy weekend do Frascati nadciąga tłum Rzymian, miasteczko to jest bowiem ulubioną miejscówką mieszkańców stolicy na weekendowy odpoczynek. Tutaj też wielu bogatych Rzymian ma swoje letnie rezydencje. We Frascati warte zobaczenia są piękne wille z ogrodami. Niektóre pochodzą nawet z XV – XVI wieku.  
  
Przejeżdżając przez Castelli Romani wstąpimy też do malowniczej miejscowości Castel Gandolfo, położonej tuż przy uwielbianym przez Rzymian wulkanicznym jeziorze – Lago Albano. Castel Gandolfo kojarzy się przede wszystkim z wakacjami papieży, tutaj znajduje się bowiem wakacyjna rezydencja papieska zbudowana w XVII w. Oprócz niej, to malutkie miasteczko samo w sobie jest urocze, idealne na niespieszny relaks przy kawie czy smacznym obiedzie. Castel Gandolfo znajduje się na wzgórzu, z którego rozpościera się cudowny widok na jezioro Albano.  
  
Na koniec wycieczki zatrzymamy się w tradycyjnej „fraschetta”, gdzie skosztujemy włoskiego wina i lokalnych przysmaków.  
  
Powrót do hotelu i czas wolny. 

Wieczorem zjemy kolację w hotelu.

Dzień 4
Villa d’Este w Tivoli wpisana na listę UNESCO. Przejazd do Rzymu

Po śniadaniu i wykwaterowaniu pojedziemy do miasteczka Tivoli, którego historia sięga czasów rzymskich. Jego rozwojowi sprzyjała bliskość Rzymu oraz położenie na malowniczych wzgórzach z przebiegającą tędy rzeką Aniene. Miejsce to miało tak dużą renomę, że cesarz Hadrian na początku II wieku zdecydował o budowie na tych terenach swojej siedziby. W czasach Republiki Rzymskiej bogaci Rzymianie stawiali w Tivoli swoje letnie rezydencje i szukali schronienia przed nieznośnym upałem. Pośród zieleni, w otoczeniu gór i lasów odpoczywano od miejskiego zgiełku. 
  
Odwiedzimy tutaj Villę d’Este – największą atrakcję Tivoli, wpisaną w 2001 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przed laty stał tu klasztor benedyktynów, natomiast od 1550 roku istnieje pałac i piękny park, zbudowane na polecenie kardynała Hipolita d’Este. Pałac słynie z bogato zdobionych wnętrz oraz ze wspaniałego tarasowego ogrodu z licznymi sztucznymi grotami, zacienionymi alejkami i fontannami o wymyślnych kształtach. Z tarasów połączonych schodami i poprzecinanych żywopłotami rozciąga się malowniczy widok na usytuowane poniżej ogrody, rozległe wzgórza i równinę. 
  
Następnie udamy się do Rzymu i zakwaterujemy się w hotelu na cztery kolejne noce. 

Dzień 5
Rzym – Muzea Watykańskie z Kaplicą Sykstyńską, Bazylika św. Piotra, grób Jana Pawła II. Czas wolny

Po śniadaniu wraz z naszym pilotem pojedziemy metrem do Watykanu. Najmniejsze państwo świata jest siedzibą papieża dopiero od XIV w. Wcześniej głowa Kościoła katolickiego urzędowała na Lateranie w Rzymie, a w latach 1309–1377 kuria urzędowała w Awinionie we Francji.  

Położony na wzgórzu Watykan praktycznie w całości otoczony jest murem. Wyjątkiem jest monumentalny Plac św. Piotra, który rozciąga się naprzeciwko przedniej fasady słynnej bazyliki. Został on zaprojektowany przez słynnego Giovanni Lorenzo Berniniego, a jego kształt ma przypominać "matczyne ręce kościoła wyciągnięte do wiernych". Po wejściu na plac św. Piotra, trzymając się prawej strony kolumnady Berniniego, znajdziemy na chodniku marmurową płytę z herbem Jana Pawła II oraz datą 13 maja 1981 roku. Została ona umieszczona w miejscu, gdzie doszło do zamachu na papieża, do którego strzelał turecki terrorysta Mehmet Ali Ağca. 
  
Z placu przejdziemy do Bazyliki św. Piotra. Świątynia została zbudowana w miejscu grobu św. Piotra. Wnętrze zachwyca przepychem, rzeźbami i pięknymi kaplicami. Najbardziej znanymi elementami są 29-metrowy baldachim autorstwa Lorenzo Berniniego oraz Pieta Michała Anioła z 1498 roku. Jest to rzeźba Matki Boskiej trzymającej na rękach ciało Chrystusa. Kiedy 24-letni zaledwie artysta podpisywał kontrakt na jej wykonanie, zobowiązał się, że będzie to najpiękniejsze dzieło w całym Rzymie.  

Na terenie Bazyliki Świętego Piotra, przy kaplicy św. Sebastiana, w prawej nawie, kawałek od Piety Michała Anioła znajdziemy także grób papieża Polaka – Jana Pawła II.  
  
Kolejną atrakcją dzisiejszego dnia będą Muzea Watykańskie. Zobaczymy tu gigantyczną kolekcję zbiorów sztuki zgromadzoną przez papieży. Kulminacją wizyty w muzeach jest wejście do Kaplicy Sykstyńskiej. To tam znajduje się słynny zbiór fresków pędzla Michała Anioła. Na szczególną uwagę zasługują także oficjalne apartamenty papieskie, nazywane z włoskiego stanze, gdzie zobaczymy zapierające dech w piersiach freski ścienne Rafaela Santiego i jego uczniów. W Muzeach Watykańskich natrafimy również na nasze polskie akcenty, w tym słynny obraz Jana Matejki "Jan Sobieski pod Wiedniem". 

Po południu będziemy mieć czas wolny na samodzielne zwiedzanie miasta.
 
Polecamy zobaczyć kilka z głównych atrakcji miasta, na przykład starożytne Forum Romanum, otwarty plac służący zarówno jako miejsce handlu, jak i centrum spotkań oraz zgromadzeń. Forum Romanum otoczone było ogromem świątyń, budynków publicznych i kolumn dziękczynnych. Od pewnego momentu pełniło jedynie funkcje reprezentacyjne i polityczne.  
  
Ci, którzy nie będą czuć zmęczenia, mogą też wybrać się do leżącego na zachodnim brzegu Tybru Zatybrza - dawnej dzielnicy biedoty, portowców, prostytutek i świętych. Poczujemy tu prawdziwy klimat Wiecznego Miasta. Labirynt wąskich uliczek, typowe tawerny, dużo muzyki na placach, malownicze kapliczki, urocze placyki i wąskie zaułki to charakterystyczne cechy tej dzielnicy opanowanej przez artystów, pełnej nie tylko sztuki, ale też wyśmienitego jedzenia. Z balkonów i okien zwisają naręcza kwiatów, a nad ulicami suszy się pranie. Jak to we Włoszech, wszędzie słychać śmiechy i nawoływania. Centralnym punktem Zatybrza jest Piazza di Santa Maria in Trastevere z górującą nad placem bazyliką, jednym z najstarszych kościołów w Rzymie. Wewnątrz znajdziemy ciekawe stropy i mozaiki, a na zewnątrz zabytkową fontannę. 
  
Powrót do hotelu we własnym zakresie. 

Dzień 6
Rzym – Bazylika św. Jana na Lateranie, Bazylika Matki Bożej Większej, Koloseum. Czas wolny

Od rana będziemy kontynuować zwiedzanie stolicy Włoch. Zaczniemy od dwóch ważnych katolickich świątyń.  
  
Najpierw udamy się metrem do Bazyliki św. Jana na Lateranie. Jest to najważniejsza świątynia Kościoła rzymskokatolickiego. Jej historia związana jest z uznaniem chrześcijaństwa jako pełnoprawnej religii. Wtedy cesarz Konstantyn podarował Lateran papieżowi. Miał tu też powstać kościół, a samo wzgórze stało się siedzibą papieży na kolejne tysiąc lat. Bazylika to miejsce pochówku wielu papieży pierwszych wieków, centrum życia kościelnego przez pierwsze tysiąc lat panowania chrześcijaństwa, miejsce celebracji Soborów Laterańskich – po prostu “matka i głowa wszystkich kościołów miasta i świata”,  jak głosi łaciński napis na fasadzie świątyni (MATER ET CAPUT). 
  
Następnie przejdziemy do Bazyliki Matki Bożej Większej, zwanej także Bazyliką Matki Bożej Śnieżnej z uwagi na wydarzenie, jakie według podań miało miejsce 5 sierpnia 358 roku. Wtedy to śnieg pokrył Eskwilin (jedno z siedmiu wzgórz rzymskich). Był to znak, że w tym właśnie miejscu Święta Dziewica chciała, by zbudowano jej świątynię. 

Turystów przyciąga tu wspaniale zachowane oryginalne wnętrze z serią dobrze prezentujących się mozaik z przed 1500 lat, relikwie Żłóbka Betlejemskiego oraz ikona Madonny zwanej „Salus Populi Romani” (Wybawienie ludu rzymskiego). 

Na terenie bazyliki miejsce spoczynku znalazł Giovanni Lorenzo Bernini, jeden z najwybitniejszych artystów epoki baroku. Do jego najsłynniejszych dzieł należą baldachim nad grobem św. Piotra w bazylice watykańskiej, monumentalna kolumnada na placu św. Piotra, znajdująca się w Bazylice św. Piotra oprawa tronu Apostoła czy fontanna Czterech Rzek na Piazza Navona. 
  
Kolejnym punktem programu, do którego udamy się metrem, będzie wizyta w jednym z najbardziej znanych symboli antycznego Rzymu, Koloseum. Arenę budowano od 70 do 80 r. n.e. na polecenie dynastii Flawiuszów. Dlatego też inna nazwa obiektu to Amfiteatr Flawiuszów. Powstała, aby zapewnić darmową rozrywkę ludowi, a tym samym zaskarbić władzy przychylność poddanych. Tuż przy Koloseum wznosi się Łuk Konstantyna, który wzniesiono w 315 roku na część zwycięstwa cesarza Konstantyna Wielkiego nad Maksencjuszem w bitwie przy moście Mulwijskim, o czym przypomina historia na jednym z fryzów.  

Z Koloseum pojedziemy metrem do kolejnej z niewątpliwych atrakcji Rzymu, czyli na Plac Hiszpański (Piazza di Spagna) z historyczną siedzibą ambasady Królestwa Hiszpanii oraz słynnymi Schodami Hiszpańskimi  – miejscem spotkań Włochów i turystów, jak również miejscem rzymskiego festiwalu kwiatów oraz pokazów mody. 

Odwiedzimy również jedno z najbardziej romantycznych miejsc Rzymu, czyli słynną fontannę Trevi, najpiękniej prezentującą się po zachodzie słońca. Centralną częścią fontanny jest postać Okeanosa, jednego z bogów wywodzących się z mitologii greckiej, który personifikował potęgę morza. 
 
Udamy się także do centrum barokowej części Wiecznego Miasta – na Plac Navona (Piazza Navona), aby zobaczyć słynną fontannę Czterech Rzek (Fontana dei Quattro Fiumi). Ogromna fontanna została wzniesiona w latach 1650-51 na polecenie papieża Innocentego X Pamphilj, a zaprojektował ją najsławniejszy architekt baroku, Jan Wawrzyniec Bernini (Giovanni Lorenzo Bernini). 
    
Będąc w Rzymie nie można pominąć Panteonu – majestatycznej świątyni i zarazem jednego z najlepiej zachowanych zabytków starożytności w Europie.  
  
Po całym dniu podziwiania skarbów Wiecznego Miasta wrócimy metrem do hotelu.

Dzień 7
Czas wolny w Rzymie lub opcjonalna wycieczka do Starożytnej Ostii

Dzisiejszy dzień mamy do własnej dyspozycji. Chętni mogą się wybrać z pilotem Albatrosa na opcjonalną półdniową wycieczkę do Starożytnej Ostii (dodatkowo płatna – 298 PLN / os.).  
 
Główną atrakcją Starożytnej Ostii (Ostia Antica) są pozostałości po starożytnym mieście portowym z czasów Imperium Rzymskiego. Jako osada, której główną funkcją była produkcja soli z wody morskiej, funkcjonowała już od ok. 1400 roku p.n.e. Później, w okresie Cesarstwa Rzymskiego, osada przekształciła się w prężnie działające miasto portowe. Zwiedzimy ruiny Starożytnej Ostii, które stanowią jeden z najcenniejszych zespołów archeologicznych Włoch położony wśród cyprysów i sosen śródziemnomorskich. Jest to drugi co do wielkości, tuż po Pompejach, kompleks ruin rzymskich na świecie. Na jego terenie znajdują się całe zachowane budynki mieszkalne, zakłady rzemieślnicze i świątynie. Na głównej ulicy – Decumanus, zachował się oryginalny bruk, a nawet krawężniki. Zobaczymy tu między innymi budowle takie jak forum, kuria, bazylika, portyki, liczne spichrze, zabudowania mieszkalne oraz Łaźnie Neptuna z zachowanymi mozaikami, jak i słynny Amfiteatr w Ostii, który został wybudowany około 12 roku p.n.e. i mógł pomieścić około 3500 widzów. 
  
Po południu wrócimy do hotelu i będziemy mieć czas wolny. 

Dzień 8
Powrót do Polski

We wczesnych godzinach porannych transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski.  

Wycieczka do Starożytnej Ostii

Zapraszamy na wycieczkę do parku archeologicznego w Starożytnej Ostii – Ostia Antica (więcej o wycieczce w opisie programu – dzień 7).

Wycieczkę należy zamówić najpóźniej 45 dni przed datą wyjazdu.  
Będzie zrealizowana przy minimum 20 chętnych.  

Cena: 298 PLN / os. 

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju 1-osobowego

1 148 PLN

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota  
 • Bezpośredni przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa - Rzym- Warszawa  
 • Wycieczki wymienione w programie oraz bilety wstępu: Muzea Watykańskie, Koloseum, Villa d’Este w Tivoli
 • 5 biletów na metro w Rzymie
 • Zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym w hotelu
 • Wyżywienie: 7 śniadań, 3 kolacje (dzień 1, 2, 3)   
 • Transport autokarem, o ile w programie nie zaznaczono inaczej  
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW  
Cena nie zawiera 
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego   
 • Wycieczki do Starożytnej Ostii (298 PLN/os) 
 • Napojów do posiłków  
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i przewoźników 
 • Wydatków indywidualnych  
 • Wszystkiego co nie zostało wymienione w "Cena zawiera" 

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Liczba uczestników 

Wymagane minimum uczestników to 20 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty. 

Więcej o Włoszech 

Więcej o dowiesz się tu: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/europa/wlochy 
Poczytaj między innymi  o klimacie, pogodzie, różnicy czasu, napiwkach. Sprawdź czy potrzebujesz wizy lub szczepionek.

Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

21ITRTR08BPL0805