Wiedeń i opera Carmen

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Piękno cesarskiego Wiednia i fantastyczne przedstawienie operowe Carmen na świeżym powietrzu

Wybierz się z nami na operę pod gołym niebem wystawianą na największej naturalnej scenie operowej w Europie. Naszą podróż rozpoczynamy w cesarskim Wiedniu, gdzie imponujące pałace i budowle oczarowują zwiedzających. Nastepnie przeżyjemy niezapomniane chwile oglądając operę Bizeta „Carmen” w naturalnej scenerii kamieniołomu St. Margarethen. Poza doznaniami muzycznymi czeka nas także wycieczka do Burgenlandu, graniczącego z Węgrami, gdzie popłyniemy w rejs po jeziorze Nauseidler, które jest najdalej na zachód wysuniętym jeziorem stepowym Eurazji. Pobyt w Austrii nie może się obyć bez wieczoru w tradycyjnej restauracji typu „heuriger”, gdzie będzie można spróbować lokalnych potraw i win. Dla chętnych będzie też czas na zwiedzenie pałacu Schönbrunn w Wiedniu.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Opera

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta EUR

Program wycieczki 4 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy do Wiednia. Spacer po mieście i czas wolny np. na kawę i tort Sachera
Dzień 2
Zwiedzanie historycznego centrum Wiednia z jego wspaniałą architekturą i opera Carmen w kamieniołomach St. Margarethen
Dzień 3
Wycieczka do Burgenlandu: Jez. Neusiedler – miasto Haydna Eisenstadt – Rust wpisane na listę UNESCO i wieczór haurigen
Dzień 4
Czas wolny. Wylot z Wiednia.

Hotele

NH Danube City Hotel

Przytulny hotel położony nieco poza centrum, w odległości krótkiego spaceru od stacji metra, z której w zaledwie 10 minut można dojechać metrem bezpośrednio do centrum Wiednia.

Pokoje ładnie urządzone wyposażne w telewizor, sejf, suszarkę do włosów oraz bezpłatny dostęp do Internetu. W łazienkach znajduje się wanna z prysznicem.

Wagramerstraße 21
1220 Wiedeń Austria
Tel.: +43 1 260 200

nhdanubecity@nh-hotels.com

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Wiednia. Spacer po mieście i czas wolny np. na kawę i tort Sachera

Z Warszawy przylatujemy do wspaniałej cesarskiej stolicy Austrii, Wiednia, która czeka ze wspaniałymi pałacami i imponującymi budynkami. Z lotniska pojedziemy bezpośrednio do hotelu, gdzie zostawimy bagaże, po czym wyruszymy na zwiedzanie tej fascynującej metropolii, wypełnionej wspaniałymi zabytkami. 

Nasz hotel położony jest nieco poza centrum, po drugiej stronie Dunaju. Najbliższa stacja metra znajduje się w odległości spaceru, skąd w ciągu 10 minut dojeżdzamy bezpośrednią linią metra do centrum Wiednia. Podczas wycieczki będziemy korzystać z metra jako środka transportu, ponieważ jest to łatwy i szybki sposób na poruszanie się po mieście.

Z naszego hotelu razem z przewodnikiem pojedziemy metrem do miasta gdzie rozpoczniemy nieformalny spacer i ciesząc się pięknym letnim dniem w Wiedniu. Przewidzieliśmy także czas wolny obiad we własnym zakresie. Będąc w Wiedniu warto także spróbować tortu Sachera w Cafe Sacher.

Wieczorem czeka nas wspólna kolacja. Ciekawe czy będzie to klasyczny Wienerschnitzel?

Dzień 2
Zwiedzanie historycznego centrum Wiednia z jego wspaniałą architekturą i opera Carmen w kamieniołomach St. Margarethen

Dziś przyjrzymy się bliżej historycznemu centrum Wiednia. Po śniadaniu pojedziemy metrem do centrum i rozpoczniemy zwiedzanie miasta.

W centrum Wiednia znajdują się imponujące pałace Habsburgów i zielone parki. Tutaj tradycja i nowoczesność idą w parze: walca Straussa gra się nawet wtedy, gdy dwudziestolatkowie idą na bal maturalny, a dawne cesarskie stajnie odrodziły się jako interesująca i tętniąca życiem dzielnica muzeów.

Wiedeńskie Stare Miasto jest pięknie otoczone bulwarem Ringstrasse z licznymi wspaniałymi budynkami i to tam właśnie udamy się na wycieczkę z przewodnikiem.

W centrum Starego miasta zachwyca imponująca, gotycka katedra Stephansdom oraz elegancki deptak Graben – jedna z głównych ulic Wiednia. Nastepnie z Michaelerplatz, gdzie archeolodzy odkryli ruiny z czasów rzymskich przejdziemy dalej w kierunku kompleksu Hofburg do Heldenplatz. Tutaj zobaczymy dwa konne posągi wielkich bohaterów Austrii, księcia Eugeniusza i arcyksięcia Karola. W Hofburgu znajduje się również słynna Hiszpańska Szkoła Jazdy, w której nadal kultywowane są stare tradycje jeździeckie, sięgające 400 lat wstecz.

Mijamy również imponującą i znaną na całym świecie operę Wiener Staatsoper, w której oprócz oper wystawiane są także przedstawienia baletowe. Opera w Wiedniu jest uważana za jedną z najważniejszych scen operowych świata obok The Metropolitan w Nowym Jorku czy La Scali w Mediolanie. Podczas wojny w 1945 roku opera została poważnie uszkodzona podczas nalotu, ale w ciągu następnych 10 lat budynek został pieczołowicie odbudowany, aby przywrócić mu dawną świetność. Opera została ponownie otwarta w 1955 roku i od tego czasu wystawiono tu wszystkie najważniejsze opery, a przedstawienia odbywają się prawie codziennie.

Kolejnym wspaniałym budynkiem jest budynek Parlamentu, który wyróżnia się 45 kolumnami z greckiego marmuru i jest uważany za jeden z najważniejszych budynków na Ringstrasse.
 
Po południu chętni mogą udać się z przewodnikiem do pałacu Schönbrunn, który był letnią rezydencją rodziny Habsburgów, a zwłaszcza cesarzowej Elżbiety, lepiej znanej jako Sisi. Zamek znajduje się na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO i składa się z 1441 pokoi. Jest to jeden z najważniejszych zabytków architektury, kultury i historii Austrii, a historia zamku obejmuje 300 lat i odzwierciedla gusta i zainteresowania zmieniających się monarchów (wstęp nie jest wliczony w cenę wyjazdu, wstęp od 22 €).

Dziś wieczorem czeka nas fantastyczne przedstawienie operowe pod gołym niebem w kamieniołomie św. Margarathen, położony ok. godzinę jazdy od Wiednia. Zobaczymy  operę Carmen Georges'a Bizeta, która opowiada o pięknej, uwodzicielskiej Cygance Carmen, która rzuca urok na mężczyzn. Jest to porywająca opowieść  o kobiecie, która ponad wszystko stawia wolność osobistą. Wielu mężczyzn, którzy się w niej zakochują, płacą za to wysoką cenę, aż w końcu i ona sama musi zapłacić najwyższą cenę. To opowieść o namiętności, miłości, obsesji, uwodzeniu i zazdrości.

Po wczesnej kolacji w hotelu udamy się do kamieniołomu St. Margarethen.To właśnie tutaj znajduje się największa w Europie naturalna scena operowa dla 4700 słuchaczy, którzy mogą się cieszyć się wspaniałą akustyką, jaką dają skały okalające to miejsce. Piękno kamiennych ścian i unikalna przyroda wokół tylko potęgują nasze wrażenia. Powoli słońce znika za horyzontem, a odgłosy natury mieszają się z dźwiękami orkiestry i wtedy można zrozumieć dlaczego tak wiele osób wraca w to wyjątkowe miejsce na kolejne spektakle. 

Opera rozpoczyna się o godz 20.30 i trwa ok. 2 godziny i 45 minut z przerwą. To bardzo współczensne wykonanie Carmen będzie po francusku z niemieckimi napisami. Opera Carmen zostanie przedstawiona we współczesnej aranżacji.

Po przedstawieniu operowym wrócimy autokarem do hotelu.

Dzień 3
Wycieczka do Burgenlandu: Jez. Neusiedler – miasto Haydna Eisenstadt – Rust wpisane na listę UNESCO i wieczór haurigen

Nie trzeba wyjeżdżać daleko poza Wiedeń, by spotkać idylliczny krajobraz stepowy wokół jeziora Nauseidler, które jest jedynym jeziorem stepowym w Europie Środkowej i leży na pograniczu z Węgrami (na terenie których leży południowa część jeziora). Tutaj wybierzemy się na krótki rejs po jeziorze. Na rozległym, podmokłym terenie gniazdują liczne gatunki ptaków, a stosunkowo płytka woda w lecie szybko się nagrzewa i oprócz ptaków, jezioro przyciąga także wiele osób chcących się ochłodzić w upalne letnie dni.

Następnie odwiedzimy stolice regionu Burgenland - miasto Eisenstadt, często określane mianem „Haydnstadt”. W tym pięknym, barokowym mieście mieszkał bowiem przez wiele lat sławny kompozytor Joseph Haydn. Przyjrzymy się tutejszej zabudowie miejskiej, a szczególnie okazałaemu, barokowego pałacowi  Esterhazy.  Po wizycie w Eisenstadt będzie czas na spędzenie miłych chwil w malowniczej miejscowości Rust, położonej na samym brzegu Jeziora Neusiedler. Starówka miasta, w której skład wchodzą piękne budynki z XVII w. jest wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Ponadto miasto słynie z produkcji wina więc warto znaleźć czas na kieliszek lokalnego czerwonego wina Blaufränkisch lub białego Neuburgera.

Wieczorem czeka nas wieczór Heuriger, czyli kolacja składająca się z lokanych potraw, której nieodłącznym elementem jest austriackie wino.  Wieczory Heuriger tradycyjnie organizuje się, aby świętować koniec rocznych zbiorów wina. Wraz z lokalnymi winami zwykle podaje się chleb z serem i tzw. Heurigenplatte i z kilkoma różnymi przekąskami.

Dzień 4
Czas wolny. Wylot z Wiednia.

W zależności od godziny wylotu, przed południem czas do własnej dyspozycji. Następnie udamy się na lotnisko skąd wylecimy do Warszawy.

Zmiana kategorii miejsc w operze

Miejsca w kategorii 4 wliczone są w cenę wycieczki. Istnieje możliwość dopłaty do wyższej kategorii miejsc (K2). Cena dopłaty podana jest w sekcji Informacje o cenie.

Rekomendujemy wybór kategorii już podczas rezerwacji wycieczki, ponieważ bilety na niektóre przedstawienia szybko się wyprzedają. Decyzję co do zmiany kategorii miejsc zalecamy podjąć najpóźniej 75 dni przed wyjazdem. Przy zakupie wycieczki w późniejszym terminie dopłaty do wyższej kategorii miejsc należy dokonać nie później niż 30 dni przed wylotem.

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju 1-osobowego

750 PLN 

Zmiana kategorii miejsc w operze

280 PLN/os

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego przewodnika w Wiedniu
 • Przelot w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Wiedeń - Warszawa
 • 3 noclegi w hotelu 4*
 • Wyżywienie: 3  śniadania i 3 kolacje
 • Bilet na spektakl operowy, kategoria 4
 • Wycieczki zgodnie z programem
 • Podstawowe ubezpieczenie turystyczne NNW i KL
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
 • Wstępu do  Pałacu Schönbrunn
 • Dopłaty do biletu na spektakl operowy, kategoria 2
 • Napiwków dla miejscowych przewodników, kierowcy itp. (ok. 7€ od osoby)
 • Posiłków, które nie zostały wymienione w programie oraz napojów do posiłków
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego co nie zostało wymienione w punkcie „Cena zawiera”.

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 21 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Czas dojazdu

Przejazd z lotniska w Wiedniu do hotelu w centrum miasta zajmuje ok. pół godziny.

Bagaż

Każdy uczestnik wycieczki może mieć ze sobą 1 szt. bagażu głównego o wadze do 20 kg oraz bagaż podręczny (do 8 kg)

Dobrym pomysłem jest zabranie małego plecaka lub torby, które przydadzą się podczas wycieczek i transferów, ponieważ najczęściej dopiero wieczorem będzie dostęp do bagażu głównego. Nie ma potrzeby zabierania ze sobą ręcznika.

Ubiór

Poranki i wieczory w Austrii bywają chłodne, mogą też występować opady deszczu. Jeśli chodzi o wizyty w restauracjach i podobnych lokalach, strój formalny nie jest wymagany, i wystarczy zadbać o to, by ubranie było schludne. Austriacy przywiązują jednak dużą wagę do ubioru podczas świąt i uroczystości, więc można się spodziewać, że podczas koncertu będą elegancko ubrani. Radzimy zabrać ze sobą wygodne buty do wycieczek po miastach i w terenie.     

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Albatros Travel nie zapewnia możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 1 out of 5 by from To moja była pierwsza wycieczka z biurem Ta wycieczka to był dla mnie test biura i niestety wypadł negatywnie. Chaos organizacyjny i informacyjny. Wiedeń to fascynujące miasto ale mogłam się o tym przekonać organizując sobie indywidualne zwiedzanie za dodatkową opłatą. Na inne propozycje biura nawet nie spojrzę. Nigdy więcej.
Date published: 2023-08-09
Rated 1 out of 5 by from Bardzo nieudana podroz Caly pobyt w Wiedniu byl chaotyczny,brak bylo sensownego planu na kazdy dzien,a tylko taki umozliwia maksymalne wykorzystanie czasu i zobaczenie najwazniejszych zabytkow.Nie udalo sie wejsc do zamku Hofburg ani Schonburr.Pilotka nie wykazala.zadnej inicjatywy,aby ogarnac sprawy biletow.Czas rozlazil sie zupelnie bezproduktywnie.Tracilismy czas np.na indywidualny zakup biletow do metra,wielu osobom z.grupy trudno bylo poradzic sobie z biletowym automatem ,powstawaly korki bardzo niewygodne dla stalych mieszkancow,a dla nas zenujace.Nie.sprzyjala.nam rowniez pogoda i powinien byc plan na taka ewentualnosc,rejs w strugach deszczu po jeziorze nie nalezal do przyjemnych
Date published: 2023-08-09
Rated 2 out of 5 by from Wieden Organizacyjny dramat
Date published: 2023-08-09
 • y_2024, m_6, d_23, h_7
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.42
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_3
 • loc_pl_PL, sid_ATROP01, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki