Przepisy wizowo-paszportowe

Ruiny starożytnego miasta majów Tikal

Zapoznaj się z przepisami wizowo-paszportowymi w związku z podróżą do Gwatemali

Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli polskich podróżujących do Gwatemali. Okres bezwizowego przebywania na terytorium Gwatemali dla turystów wynosi do 90 dni.

Wymaganym dokumentem podróży jest paszport, którego ważność nie może być krótsza niż 6 miesięcy, licząc od daty planowanego powrotu z Gwatemali. 

Należy okazać bilet powrotny lub uprawniający do kontynuacji podróży a przy wylocie opłacić podatek wyjazdowy i opłatę lotniskową w wysokości ok. 35 USD. Przekraczanie granicy lądowej jest zwolnione z opłat. Dodatkowo, przy wyjeździe z kraju pobierana jest opłata 20 Quetzali (2,5 USD)  jako opłata turystyczna.

Na granicy należy wypełnić kwestionariusz migracyjny, podając nazwy miejscowości, jakie zamierza się odwiedzić, oraz miejsca zakwaterowania.

Przy podróży do/z Gwatemali przez Stany Zjednoczone należy posiadać pozwolenie na wjazd do Stanów Zjednoczonych - www.albatros.pl/kierunki-podrozy/ameryka-polnocna/usa/wiza

Obywatele innych państw uzyskają informacje na temat obowiązujących ich przepisów wjazdowych kontaktując się z  Ambasadą Gwatemali w Berlinie tel. +49 30 206 43 63 lub naszym biurem partnerskim 2 Ways w Polsce www.wizaserwis.pl

W poszukiwaniu Tajemnic Majów – od Panamy do Gwatemali

Jedna wyprawa - moc atrakcji! Zwiedzanie Panamy, Kostaryki, Hondurasu, Salwadoru, Nikaragui i Gwatemali. Piękno przyrody i fascynująca cywilizacja Majów.

4,5
  • 2 terminy
  • 19 dni
  • Od 19 998,–
od Warszawa