Formalności wizowo-paszportowe USA

Zapoznaj się z przepisami paszportowymi, wizowymi i wjazdowymi w związku z podróżą do USA.

Paszport
Podczas podróży z Albatros Travel paszport powinien być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od planowanej daty powrotu. Wskazany wymóg ważności paszportu podyktowany jest zabezpieczeniem przed nieprzewidzianymi zmianami i zdarzeniami, które mogą zaistnieć podczas wyjazdu. Podróżowanie z paszportem, który ma ważność krótszą niż 6 miesięcy odbywa się na Twoje ryzyko. Wszystkie kraje mają określone własne zasady dotyczące ważności paszportu, które można znaleźć na stronie internetowej MSZ: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

Dzieci zobowiązane są do posiadania własnego paszportu niezależnie od wieku.

Jeśli nie jesteś obywatelem Polski, musisz sprawdzić, które przepisy Cię dotyczą. Twoim obowiązkiem jest upewnienie się, że masz wszystkie wymagane dokumenty uprawniające do przekroczenia granicy.

Wiza:

Obywatele polscy podróżujący do USA w celach turystycznych i biznesowych na okres do 90 dni nie są objęci obowiązkiem wizowym. Powinni jednak przed podróżą ubiegać się o autoryzację za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży (ESTA). Proces rejestracji w systemie ESTA oraz ważne informacje znajdują się na stronie https://esta.cbp.dhs.gov/esta/ 

Rejestracja w systemie ESTA to koszt 21 USD (płatne kartą kredytową) a standardowy czas oczekiwania na zatwierdzenie wniosku to 72 godziny. Zgoda w systemie ESTA wydawana jest na dwa lata. W tym czasie można odwiedzać USA wielokrotnie, ale żaden pobyt nie może przekroczyć 90 dni. 

Zniesienie obowiązku wizowego do USA dla Polaków nie dotyczy wszystkich. Na mocy amerykańskich przepisów, nie mogą z niego korzystać osoby, które po 1 marca 2011 r. były w Iranie, Iraku, Jemenie, Korei Północnej, Libii, Somalii, Sudanie lub Syrii oraz osoby, które po 12 stycznia 2021 r. odwiedziły Kubę. W takim przypadku należy ubiegać się o wizę w amerykańskiej ambasadzie lub konsulacie. Formalności wizowe przy tej procedurze mogą trwać kilka tygodni, prosimy więc zadbać o nie odpowiednio wcześniej.

Informacje na temat aktualnie obowiązujących przepisów wjazdowych oraz rejestracji w systemie ESTA, Polacy oraz obywatele innych państw, uzyskają kontaktując się z Ambasadą USA w Polsce tel. +48 22 307 13 61.

Z uwagi na fakt, że to klient jest odpowiedzialny za posiadanie prawidłowo wypełnionych dokumentów wjazdowych zachęcamy Państwa, przy aplikowaniu o ESTĘ, do skorzystania z biura pośrednictwa wizowego np. biura WizaSerwis Sp. z o.o www.wizaserwis.pl

 

Wymagania wjazdowe
Obecnie nie ma specjalnych wymagań wjazdowych dla podróżnych z Polski.

Wymagania wjazdowe można sprawdzić w Odprawie Wjazdowej Albatros Travel poniżej lub za pośrednictwem Ministerstwa Spraw Zagranicznych na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

Prosimy o zwrócenie uwagi, iż wymagania wjazdowe mogą ulec zmianie w krótkim czasie i to na podróżnym spoczywa odpowiedzialność uzyskania aktualnych informacji o zasadach wjazdu, zapoznania się z nimi i posiadania potrzebnych do wyjazdu dokumentów aby nie utracić podróży.

Informacje praktyczne

Prosimy o zwrócenie uwagi, że to klient odpowiada za podanie prawdziwych danych potrzebnych do zawarcia umowy. Niepodanie lub niekompletne uzupełnienie informacji może skutkować odmową skorzystania z zamówionych świadczeń, w tym np. zrealizowania przelotu. Dodatkowo podanie niepełnych lub błędnych informacji może skutkować utratą możliwości podróży bez opcji uzyskania zwrotu kosztów lub wydatków poniesionych w związku z podróżą.

Jako biuro podróży nie ponosimy odpowiedzialności za nieprawidłowe podanie powyższych informacji, dlatego też Albatros Travel nie uwzględnia roszczeń, jakie mogą wyniknąć w związku z brakiem lub błędami wymaganych informacji.

Należy pamiętać, że podróżnym, którzy byli wcześniej karani lub np. przebywali w USA zbyt długo w stosunku do dozwolonego okresu, władze migracyjne mogą odmówić wjazdu. W takich przypadkach należy samodzielnie sprawdzić możliwości wjazdu w ambasadzie w Warszawie.

Jeżeli nie uzyskają Państwo zgody na wjazd do Stanów Zjednoczonych, prosimy o jak najszybsze powiadomienie nas o tym, aby umożliwić nam dalsze planowanie podróży.

Albatros Travel zastrzega sobie prawo do wszelkich zmian i zwraca uwagę, że podróżujący ponosi odpowiedzialność za posiadanie ważnego paszportu, rejestracji w ESTA i ewentualnej wizy.

Jeśli uczestnik podróżuje sam z dzieckiem lub z dziećmi, które nie są dziećmi własnymi, zalecamy uzyskanie pełnomocnictwa od osób sprawujących władzę rodzicielską. To samo dotyczy osób, które nie ukończyły 18 lat i podróżują samotnie.

Przeczytaj więcej i bądź na bieżąco za pośrednictwem Ministerstwa Spraw Zagranicznych: https://www.gov.pl/web/usa/idp

Odprawa Wjazdowa Albatros Travel
Odprawa Wjazdowa Albatros Travel ma na celu zapewnienie łatwego i przejrzystego sposobu na zdobycie informacji dotyczących wymagań wizowych oraz specjalnych wymagań wjazdowych do kraju, który odwiedzasz. Odprawę Wjazdową Albatros Travel opracowaliśmy we współpracy z firmą Sherpa, która pomaga w uzyskaniu wiz dla podróżnych z całego świata. Sherpa może, za opłatą administracyjną, pomóc w ubieganiu się o e-wizy do krajów, w których są wymagane. Pamiętaj, że ta usługa jest płatna i zawsze istnieje możliwość ubiegania się o e-wizę bezpośrednio. Pragniemy również poinformować, że Albatros pomaga w uzyskaniu wiz grupowych lub wiz przy wjeździe do wybranych krajów. Jeśli dotyczy to Twojej podróży, taka informacja pojawi się powyżej w tekście.

USA wycieczki

 • New York, New York

  Pełna przygód podróż do jednego z najbardziej fascynujących i tętniących życiem miast na świecie.

  4,5
  • 2 terminy
  • 7 dni
  • Od 9 498,–
  od Warszawa
 • Słoneczny stan Floryda

  11 dni słońca i gorącego lata w amerykańskim raju, na Florydzie, a także nieco historii i kultury oraz mnóstwo atrakcji i wakacyjnej atmosfery

  4
  • 10-11-2024
  • 11 dni
  • 12 998,–
  od Warszawa
 • Wielki rejs po Karaibach

  Niezapomniany rejs po Karaibach statkiem Norwegian Jewel, w trakcie którego odwiedzimy Tampę i kilka karaibskich wysp oraz zapewnimy pełne wyżywienie i atrakcje

  • 2 terminy
  • 14 dni
  • Od 12 998,–
  od Warszawa
 • Swingujące Południe USA: Teksas i Luizjana

  Magiczna podróż przez Teksas i Luizjanę, od pomnika JFK w Dallas przez wpisane na listę UNESCO hiszpańskie misje San Antonio aż po tętniący jazzem Nowy Orlean

  • 11-11-2024
  • 10 dni
  • 15 898,–
  od Warszawa