Formalności wizowo-paszportowe

Ognisko w Khoka Moya Camp

Zapoznaj się z przepisami paszportowymi, wizowymi i wjazdowymi w związku z podróżą do RPA.

Paszport

Podczas podróży z Albatros Travel paszport powinien być ważny przez co najmniej 6 miesięcy od planowanej daty powrotu z RPA. Wskazany wymóg ważności paszportu podyktowany jest zabezpieczeniem przed nieprzewidzianymi zmianami i zdarzeniami, które mogą zaistnieć podczas wyjazdu. Podróżowanie z paszportem, który ma ważność krótszą niż 6 miesięcy odbywa się na Twoje ryzyko. Wszystkie kraje mają określone własne zasady dotyczące ważności paszportu, które można znaleźć na stronie internetowej MSZ: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych.

Dzieci zobowiązane są do posiadania własnego paszportu niezależnie od wieku.

Jeśli nie jesteś obywatelem Polski, musisz sprawdzić, które przepisy Cię dotyczą. Twoim obowiązkiem jest upewnienie się, że masz wszystkie wymagane dokumenty uprawniające do przekroczenia granicy.

Wiza
Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli polskich podróżujących do RPA. Obywatele polscy mogą przebywać na terytorium RPA do 30 dni bez konieczności wyrobienia wizy.

Wymagania wjazdowe

Jeśli podróżujesz z dziećmi, które nie są Twoimi własnymi - na przykład wnukami - lub jeśli jako rodzic biologiczny podróżujesz z dziećmi bez drugiego rodzica, powinieneś mieć świadomość, że przy wjeździe do niektórych krajów mogą obowiązywać specjalne wymogi dotyczące dokumentacji.

Podróżni, o których mowa powyżej powinni skontaktować się z ambasadą lub konsulatem danego kraju, aby dowiedzieć się, co może mieć zastosowanie w przypadku podróży z niepełnoletnimi dziećmi do danego kraju.

W Albatros Travel, niezależnie od tego, jakie są wymagania wjazdowe, zdecydowanie zachęcamy wszystkich naszych Klientów podróżujących z nieletnimi dziećmi, które nie są ich własnymi dziećmi lub gdy drugi rodzic nie podróżuje z nimi, do zabrania ze sobą zaświadczeń w języku angielskim potwierdzonych notarialnie takich jak: pisemna zgoda rodziców lub opiekunów prawnych, kopia dokumentów identyfikacyjnych ( paszportów) rodziców lub opiekunów prawnych oraz dane kontaktowe do rodziców lub opiekunów prawnych.

Wymagania wjazdowe można sprawdzić w Odprawie Wjazdowej Albatros Travel poniżej lub za pośrednictwem Ministerstwa Spraw Zagranicznych na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

Prosimy o zwrócenie uwagi, iż wymagania wjazdowe mogą ulec zmianie w krótkim czasie i to na podróżnym spoczywa odpowiedzialność uzyskania aktualnych informacji o zasadach wjazdu, zapoznania się z nimi i posiadania potrzebnych do wyjazdu dokumentów, aby nie utracić podróży.

Odprawa Wjazdowa Albatros Travel
Odprawa Wjazdowa Albatros Travel ma na celu zapewnienie łatwego i przejrzystego sposobu na zdobycie informacji dotyczących wymagań wizowych oraz specjalnych wymagań wjazdowych do kraju, który odwiedzasz. Odprawę Wjazdową Albatros Travel opracowaliśmy we współpracy z firmą Sherpa, która pomaga w uzyskaniu wiz dla podróżnych z całego świata. Sherpa może, za opłatą administracyjną, pomóc w ubieganiu się o e-wizy do krajów, w których są wymagane. Pamiętaj, że ta usługa jest płatna i zawsze istnieje możliwość ubiegania się o e-wizę bezpośrednio. Pragniemy również poinformować, że Albatros pomaga w uzyskaniu wiz grupowych lub wiz przy wjeździe do wybranych krajów. Jeśli dotyczy to Twojej podróży, taka informacja pojawi się powyżej w tekście.

 

 

 

RPA wycieczki

 • Sylwester i Nowy Rok

  Kapsztad – afrykański raj

  Wybierz się do RPA, spróbuj najwspanialszych win i doskonałego jedzenia, rozkoszuj się pięknymi plażami i zobacz pingwiny w pobliżu Przylądka Dobrej Nadziei!

  4,5
  • 14-02-2024
  • 10 dni
  • 8 998,–
  od Warszawa
 • RPA - Ucieczka do raju

  Zapomnij o codzienności i wybierz się na safari, podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki i zakochaj się w Kapsztadzie – najpiękniejszym mieście świata

  4,9
  • 03-03-2024
  • 12 dni
  • 13 498,–
  od Warszawa
 • Bliskie spotkania z Wielką Piątką Afryki w Ranger Camp

  Poznaj afrykańską przyrodę i dowiedz się więcej o zachowaniu zwierząt od doświadczonych rangerów w samym środku buszu w obozie Albatrosa Ranger Camp

  4,6
  • 2 terminy
  • 16 dni
  • Od 14 998,–
  od Warszawa
 • Afryka Mandeli

  Trasa tej wycieczki do RPA prowadzi przez najpiękniejsze miejsca tego afrykańskiego kraju: od safari w Parku Krugera przez Kapsztad do Przylądka Dobrej Nadziei

  4,7
  • 12-03-2024
  • 15 dni
  • 17 998,–
  od Warszawa