Wybierz się w podróż do RPA

Każde safari z Albatrosem w RPA odbywa się w parkach zamieszkanych przez Wielką Piątkę Afryki. Uczestnicy naszych wycieczek obcują z przyrodą przez 24 godziny na dobę. Nasze wycieczki można łączyć z innymi imprezami: wyjazdem na Wodospady Wiktorii, zwiedzaniem Kapsztadu, luksusowym plażowaniem w Durbanie czy na rajskiej tropikalnej wyspie Mauritius. Jeżeli lubisz połączenie kultury z odkrywaniem piękna natury, polecamy naszą klasyczną wycieczkę Afryka Mandeli. Dla aktywnych mamy ofertę rowerowo-pieszą o średnim stopniu trudności RPA Adventure. Proponujemy również wycieczkę najbardziej luksusowym pociągiem świata – Rovos Rail, którą łączymy z innymi atrakcjami południowej Afryki.

Liczba ludności 54,3 mln
Stolica Pretoria
Język afrikaans i angielski
Flaga łączy sześć barw symbolizujących wszystkie kultury RPA.
Ciekawostki

Wielka Piątka Afryki to stare określenie używane przez myśliwych, oznaczające grupę pięciu najniebezpieczniejszych gatunków zwierząt łownych, na którą składa się: słoń, nosorożec, lew, bawół i lampart. Do przedstawiciela Wielkiej Piątki należało strzelać z bliskiej odległości, a zwierzęta te były znane z ataków na myśliwych.

Biuro Albatros opracowało autorski projekt wycieczek safari w RPA „Honeyguide camps” lub inaczej „Powrót na łono natury”. Staramy się odtworzyć klimat starego dobrego safari, którego sednem jest spokój, wieczorne ognisko i wsłuchanie się w atmosferę nocy.

Na czym polega „Big Five safari”? – pięciogwiazdkowe safari!

Wielka Piątka Afryki to stare określenie używane przez myśliwych, oznaczające grupę pięciu najniebezpieczniejszych zwierząt łownych, na którą składa się: słoń, nosorożec, lew, bawół i lampart. Dzisiaj wszyscy organizatorzy safari nadużywają tego określenia, jednak w biurze Albatros kultywuje się tradycję, co gwarantuje safari polegające nie tylko na obserwacji tych pięciu gatunków wielkich zwierząt, ale również na doświadczeniu mieszkania pośród nich. Tam, gdzie przebywa Wielka Piątka, zazwyczaj jest pewność spotkania innych przedstawicieli gatunków dzikich zwierząt sawanny.
Słonie – jeden z gatunków Wielkiej Piątki

Honeyguide camps – powrót do natury z Albatrosem

W ognisku skwierczy suche drewno, nad głowami pośród drzew przelatują nietoperze, nieprzeniknioną czerń nocy rozświetla plejada gwiazd Drogi Mlecznej, a w oddali słychać ryczącego lwa. To typowa sceneria safari z Albatrosem.

Wybór padł na malutkiego ptaszka – miodowoda (ang. honeyguide), który symbolizuje nasze safaricamps w Afryce. Ptak ten jest najprawdopodobniej jedynym zwierzęciem, które świadomie współpracuje z człowiekiem. Ptak stara się zwrócić na siebie uwagę człowieka, po czym przelatując z drzewa na drzewo, prowadzi go do dziupli zamieszkanej przez dzikie pszczoły.

Honeyguide camps: Khoka Moya Camp

Biuro Albatros oferuje Honeyguide camps, które usytuowane są w centralnym miejscu występowania Wielkiej Piątki. Płócienne namioty są utrzymane w tradycji safari, a bliskości natury i dzikiej przyrody nic nie dzieli. Ślady słoni są najważniejsze.

Namioty rozstawione są na murowanych lub drewnianych platformach, wyposażone są w dwa łóżka pojedyncze lub łoże małżeńskie, własną łazienkę z WC i taras widokowy z meblami wypoczynkowymi.

Każde pole kempingowe ma restaurację, bar, strefę basenów, punkty widokowe i zamaskowane budki do robienia zdjęć. Oferujemy pierwszą klasę zakwaterowania, co odpowiada kategorii hotelowej 4 gwiazdek. Dużą wagę przywiązujemy do smacznych posiłków. Najważniejsza jednak w koncepcji bush campu jest cisza i doświadczenie dzikiej przyrody, dlatego na naszych kempingach jest maksymalnie 15 namiotów.

Basen na Mantobeni Camp

Życie codzienne na bush campie

Z kempingu wyjeżdżasz na szereg wycieczek safari: poranną, przedpołudniową, popołudniową lub wieczorną, organizowaną po zapadnięciu zmroku. Możesz również przeżyć piesze safari w buszu, a Twojego bezpieczeństwa będzie wtedy strzegł uzbrojony strażnik ranger. W programie biura Albatros ujęte są różne aktywności, ale każdy sam decyduje, czy chce wziąć udział w większej liczbie atrakcji, odpocząć na kempingu, pójść na basen czy na obserwację ptaków, których jest tu bogactwo.  Organizujemy również przeloty helikopterem, wizyty w wioskach, grę w golfa itp. Kolację spożywamy w restauracji, a jeśli pogoda na to pozwala – przy ognisku. Jest też prawdziwy bush dinner poza kempingiem, pośród hien i lwów.   

Wróć z Albatrosem na łono natury i poczuj atmosferę czasów sprzed epoki telefonów komórkowych, kiedy słonie i lwy rządziły na sawannie.

Wschód słońca nad rezerwatem Entabeni Game Reserve

Najwspanialsze miejsca RPA na safari

Nad szarozielonymi mulistymi wodami rzeki Limpopo, której brzegi gęsto porasta akacja… Pamiętacie, jak rozpoczyna się opowiadanie Rudyarda Kiplinga, autora „Księgi dżungli”, o słoniątku, któremu bardzo się wydłużyła trąba? Na naszym safari w RPA Twoja bajka może stać się rzeczywistością. Safari organizujemy w najlepszych rezerwatach w RPA, tam, gdzie zwierzęta występują w naturalnym środowisku, w otoczeniu zachwycającej przyrody wysokich gór, pośród wąwozów, rzek, jezior i trawiastych sawann.
Nosorożec w Parku Narodowym Krugera

Rezerwat Dzikich Zwierząt Manyeleti

Khoka Moya Camp i Mantobeni Camp
Prywatny rezerwat Manyeleti graniczy z Parkiem Narodowym Krugera i stanowi dzisiaj część tego ogromnego rezerwatu dzikich zwierząt. W okresie polityki apartheidu obszar Manyeleti przeznaczony był dla czarnoskórych, ale dzisiaj granica dzieląca oba rezerwaty nie istnieje, dzięki czemu zwierzęta poruszają się swobodnie po całym obszarze. W przeciwieństwie do pozostałej części Parku Krugera w rezerwacie Manyeleti nigdy nie wybudowano specjalnej infrastruktury, miło jest więc pomarzyć o dobrych drogach z gładkim asfaltem. Tu spotkasz niewielu turystów, co bardzo cieszy gości Albatrosa, ponieważ spokój otoczenia przyciąga zwierzęta jak magnes.
Mantobeni Camp

Oba nasze campy, Khoka Moya Camp i Mantobeni Camp, położone są w odległości 10 minut jazdy od siebie. Otacza je gęstwina buszu i niecki wodne, przy których codziennie gromadzą się dzikie zwierzęta. Oba campy oferują najwyższy standard, lecz różnią się od siebie stylem. Namioty w Khoka Moya są ogromne, wyposażone w standardowe sprzęty safari, natomiast Mantobeni jest bardziej elegancki i stylizowany, z drewnianymi tarasami i meblami obitymi skórą.

Park Narodowy Krugera to bardzo słoneczne miejsce, gdzie przez cały rok utrzymują się dość wysokie temperatury, można więc tu się wybrać o dowolnej porze roku. Zobacz naszą pełną ofertę safari tutaj: safari.

Khoka Moya Camp

Entabeni Game Reserve – rezerwat biosfery

Ranger Camp i Wildside Safari Camp
Entabeni znajduje się w paśmie gór Waterberg w prowincji Limpopo, na północ od Pretorii. Ten prywatny rezerwat przyrody stanowi część obszaru Waterberg, uznanego przez UNESCO za rezerwat biosfery, i można w nim podziwiać najpiękniejsze krajobrazy południowej części Afryki. Tu woda płynie przez cały rok, a natura jest przez nią rzeźbiona w różnorodność wąwozów, klifów i wodospadów, które doskonale uzupełniają spotkania Wielkiej Piątki. Entabeni leży poza strefą malaryczną i jest nietkniętą turystyką masową oazą spokoju, oferującą bogactwo dzikiej przyrody i ptactwa. Obszar ma typowy klimat płaskowyżu, z zimnymi nocami szczególnie w okresie od maja do września, ale z dużą liczbą słonecznych dni przez cały rok.

Nosorożec i antylopy gnu w Entabeni

Honeyguide Ranger Camp jest własnością biura Albatros. Na terenie campu znajduje się 13 świeżo wyremontowanych pokoi pod płóciennymi namiotami, ustawionymi na drewnianych platformach. Mieszka się tu komfortowo, a łazienka i prysznic są pod gołym niebem! Umeblowanie jest klasyczne – w pokojach stoją podwójne lub pojedyncze łóżka (dwa namioty to suite/pokoje rodzinne), stół, krzesła, szafa, a na tarasie fotele w stylu safari. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby stworzyć prawdziwą, komfortową atmosferę safari, w bliskości natury, bez zbędnych luksusów – jednakże zbudowaliśmy piękny basen.

Nazwa Ranger Camp odnosi się do historii miejsca – kampusu szkoleniowego rangersów. Aby móc odbyć szkolenie praktyczne w obszarze występowania Wielkiej Piątki, mieszkali oni niedaleko gości uczestniczących w safari. Teren naszego campu, z różnorodnością naturalnej przyrody sawanny, która go otacza, wydaje się szczególnie dziki, bo nie jest odgrodzony płotem.

Uroki życia na Ranger Camp

Wildside Safari Camp, będący częściowo własnością biura Albatros, położony jest na sawannie u stóp wspaniałego, pięknego pasma górskiego Waterberg.  W tle wyraźnie widać wąwóz porośnięty drzewem yellowwood. Jego korytem płynie rzeka, która wodospadami spada w kierunku tzw. sandveld, bagiennego terenu gęsto porośniętego krzewami i sawanną.

Ten mały camp może w swoich 18 dużych pokojach pomieścić do 36 gości. Pokoje z łazienkami en suite (toaleta i prysznic) są pod płóciennymi namiotami, ustawionymi na drewnianym tarasie. Nad namiotem zbudowano dach pokryty słomą. Każdy pokój ma swój prywatny taras z fotelami w stylu safari. Na campie znajduje się oczywiście restauracja z salą wewnątrz i na zewnątrz, bar i strefa basenowa.

Albatros jest ponadto współwłaścicielem kilku posiadłości w tym samym regionie: Ravineside Lodge, Lakeside Lodge i Hanglip Mountain Lodge. Zbudowano je w stylu tradycyjnych kolonialnych bush lodge z drewna i cegły.

Wildside Safari Camp

RPA wycieczki

 • Kapsztad – afrykański raj

  Wybierz się do RPA, spróbuj najwspanialszych win i doskonałego jedzenia, rozkoszuj się pięknymi plażami i zobacz pingwiny w pobliżu Przylądka Dobrej Nadziei!

  4,5
  • 2 terminy
  • 10 dni
  • Od 8 198,–
  od Warszawa
 • Safari w Republice Południowej Afryki

  Oderwij się od codzienności i wyrusz w podróż do zupełnie innego świata na spotkanie z dziką naturą i Wielką Piątką Afryki w Parku Krugera

  4,6
  • 28-10-2024
  • 8 dni
  • 9 998,–
  od Warszawa
 • RPA - Ucieczka do raju

  Zapomnij o codzienności i wybierz się na safari, podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki i zakochaj się w Kapsztadzie – najpiękniejszym mieście świata

  4,8
  • 31-10-2024
  • 12 dni
  • 12 998,–
  od Warszawa
 • Afryka Mandeli

  Trasa tej wycieczki do RPA prowadzi przez najpiękniejsze miejsca tego afrykańskiego kraju: od safari w Parku Krugera przez Kapsztad do Przylądka Dobrej Nadziei

  4,7
  • 3 terminy
  • 15 dni
  • Od 15 498,–
  od Warszawa
Udostępnij