Przepisy wizowo-paszportowe

Zapoznaj się z przepisami wizowo-paszportowymi w związku z podróżą do Izraela

Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli polskich podróżujących do Izraela. Okres bezwizowego przebywania na terytorium Izraela dla turystów wynosi do 90 dni.

Wymaganym dokumentem podróży jest paszport, którego ważność nie może być krótsza niż 6 miesięcy, licząc od daty planowanego powrotu.

Przy wjeździe do Izraela paszporty nie są stemplowane. Podróżny otrzymuje wizę wjazdową w postaci oddzielnego biletu (w kolorze niebieskim) z danymi osobowymi z paszportu, kodem kreskowym oraz ustalonym przez urzędnika okresem pobytu. Nie należy go wyrzucać, gdyż świadczy on o fakcie przekroczenia granicy i legalnym pobycie.

Przy wjeździe do i wyjeździe z Izraela miejscowe służby graniczne przeprowadzają rozmowy na temat celu i charakteru podróży oraz zawartości bagażu podróżnego. Należy się liczyć ze stosunkowo dociekliwymi pytaniami. Stemple lub wizy z Syrii, Libanu, Iraku czy Iranu w paszporcie nie są podstawą do odmowy wjazdu na terytorium Izraela, jednakże osoby posiadające w/w stemple czy wizy przechodzą bardziej szczegółową kontrolą bezpieczeństwa podczas przekraczania granicy.

Należy liczyć się z odmową wjazdu w sytuacji posiadania w dokumencie podróży stempli świadczących o pobycie w Izraelu, dokumentu paszportowego wydanego przez konsula w Tel Awiwie a także przedmiotów wyprodukowanych w Izraelu czy symbolizujących ten kraj.

Planując podróże do krajów sąsiadujących z Izraelem, należy wziąć pod uwagę, że spośród państw sąsiadujących z Izraelem graniczny ruch lądowy utrzymywany jest wyłącznie z Egiptem i Jordanią.

Obywatele innych państw uzyskają informacje na temat obowiązujących ich przepisów wjazdowych kontaktując się z  Ambasadą Izraela w Polsce tel. +48 22 597 05 00 lub naszym biurem partnerskim 2 Ways www.wizaserwis.pl.

W przypadku niektórych wycieczek do Izraela wymagamy przesłania kopii strony paszportu ze zdjęciem. Odpowiednia informacja będzie zamieszczona na Umowie.

Każdy uczestnik wycieczki powinien we własnym zakresie zadbać o to, by posiadać wszystkie wymagane dokumenty uprawniające do przekroczenia granicy.

Izrael wycieczki

 • Izrael z Jordanią w 8 dni

  Skarby Ziemi Świętej i relaks nad Morzem Martwym. Jerozolima – miasto tradycji, religii i historii. Podróż kulturowa do Petry.

  4,2
  • 07-11-2021
  • 8 dni
  • 6 298,–
  od Warszawa
 • Izrael wczoraj i dziś

  Podróż śladami starożytnej i nowożytnej historii Izraela od ziem biblijnych wzdłuż rzeki Jordan po nowoczesny Tel Awiw nad Morzem Śródziemnym.

  • 17-10-2021
  • 8 dni
  • 7 998,–
  od Warszawa
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas
Tel. +48 (22) 128 48 81
i dowiedz się więcej