Dawne królestwa Pirenejów - Andora, Katalonia i Aragonia

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Podróż dookoła Pirenejów przez Francję z Carcassonne i Lourdes oraz Hiszpanię z Barceloną, San Sebastian, Bilbao, Saragossą i słynnym regionem winnic La Rioja

NOWOŚĆ

Kulturoznawcza wycieczka Albatrosa przez dawne królestwa leżące w Pirenejach, na granicy między Francją i Hiszpanią, pozwoli nam poznać bliżej fascynującą historię Europy Południowej. Podbój i upadek Rzymian, późniejsze rządy kalifatu, walka między islamem i kościołem katolickim oraz powstawanie nowoczesnego państwa. Odwiedzimy dawne królestwa, takie jak Katalonia, Aragonia i Kraj Basków (dawniej Królestwo Navarry), Andora oraz południowo-francuskie państwa-miasta jak Carcassonne i Lourdes. Niegdyś samodzielne państwa z własną kulturą i językiem, które marzyły o potędze i wpływach i z pewnością nie postrzegały siebie na marginesie historii ani jako części większego państwa. Ta myśl w wielu odwiedzanych przez nas regionach jest nadal żywa. Zapraszamy na podróż pełną wrażeń, która zaprowadzi nas, do licznych najważniejszych europejskich zabytków i atrakcji turystycznych jak np. muzeum Dalego w Figueras, średniowieczne miasteczko Carcassonne, San Sebastian słynące z największej ilości restauracji z gwiazdkami Michelin, Muzeum Guggenheima w Bilbao, bazylika w Saragossie czy katedra Gaudíego - La Sagrada Família w Barcelonie. Odwiedzimy też winiarnię w regionie Rioja oraz skosztujemy baskijskich przekąsek pintxos oraz lokalnego wina Txakoli.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Euro

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy do Barcelony. Przejazd do Girony
Dzień 2 Girona – Figueres med Dali Museet – Andorra
Dzień 3 Andora – średniowieczne miasto Carcassonne – Lourdes
Dzień 4 Zwiedzanie Lourdes. Kościół Św. Bernadety – Pau – elegancki kurort Biarritz – Hondaribbia
Dzień 5 Hondaribbia – San Sebastian z Monte Igueldo oraz starówka – Zarauz – Bilbao
Dzień 6 Zwiedzanie Bilbao, słynne pintxos i muzeum Guggenhaima (za dodatkową opłatą)
Dzień 7 Bilbao – Longrono – Saragoza – degustacja win w La Rioja
Dzień 8 Saragossa – historyczna Lleida – Cardona i kopalnia soli – Barcelona
Dzień 9 Barcelona i dzieła Gaudiego: Park Güell, La Sagrada Familia
Dzień 10 Wylot z Barcelony do Warszawy

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
6 998,–
Warszawa
Brak miejsc
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Barcelony. Przejazd do Girony ok. 115 km
Witamy w Barcelonie

Po wylądowaniu na lotnisku w Barcelonie, pojedziemy na północ do miasta Girona.
Zakwaterujemy się w hotelu, a wieczorem zjemy wspólną kolację w lokalnej restauracji.

Dzień 2
Girona – Figueres med Dali Museet – Andorra ca. 238 km
Teatre-Museu Dali

Dziś pojedziemy do Figueres, gdzie odwiedzimy największą atrakcję miasta - Teatre-Museu Dali – oraz zjemy obiad. Muzeum to ogromne dzieło poświęcone światowej sławy artyście surrealistycznemu Salvadorowi Dalemu. Urodził się w Figueres w 1904 roku i większość życia mieszkał w okolicy Figueres i Girony. Zanim wejdziemy do środka, nie będziemy mieć wątpliwości, że wstępujemy do surrealistycznego uniwersum Dalego, którego najsłynniejsze dzieła rozpozna większość z nas.
 
Po wizycie w Figueres skierujemy się dalej na zachód i wjedziemy w Pireneje, by odwiedzić małe państwo Andorę, położone w górach na granicy między Hiszpanią i Francją. Na miejsce dojedziemy po południu i przenocujemy w stolicy Andorra La Vella. 
Kolację zjemy w hotelu.

Dzień 3
Andora – średniowieczne miasto Carcassonne – Lourdes około 475 km
Twierdza w Carcassonne

Wcześnie rano opuścimy Andorę, którą zimą odwiedzają narciarze, a latem jest ona doskonałym punktem startowym dla pieszych wędrówek. Andora, licząca zaledwie około 78 000 mieszkańców, została w 1993 r. samodzielnym państwem, po tym jak przez ponad 700 lat była podległa zarówno Hiszpanii jak i Francji. Znana jako państwo bez podatków, za wyjątkiem niewielkiego podatku importowego, w związku z czym w tym najtańszym kraju Europy zamieszkali liczni bogaci ludzie. Andorę oskarża się o uczestnictwo w międzynarodowej siatce prania brudnych pieniędzy pochodzących z podejrzanych źródeł dochodów. Andora nie jest członkiem UE. 

Wjedziemy do Francji, gdzie naszym kolejnym celem jest średniowieczne miasteczko Carcassonne. 
Ufortyfikowane miasto z XIII. wieku zostało odrestaurowane i zapewnia możliwość podziwiania jedynej w swoim rodzaju średniowiecznej twierdzy z podwójnymi murami zbudowanymi w okresie około 500-1300 r. Wiele miast było w tym czasie niemal nie do zdobycia i rozwinęło się w lokalne ”potęgi”, często ku ogromnej irytacji centralnych władz kraju. Miasto rozbudowało się i na lewym brzegu rzeki Aude powstała jego nowoczesna część. Stare średniowieczne miasto leży na wzgórzu na prawym brzegu rzeki.

Późnym popołudniem udamy się na zachód, mijając Pireneje po lewej stronie, i skierujemy się do miasta Lourdes. 
Nocleg w Lourdes. Kolacja we własnym zakresie.

Dzień 4
Zwiedzanie Lourdes. Kościół Św. Bernadety – Pau – elegancki kurort Biarritz – Hondaribbia około 209 km
Zatoka Baskijska

Od czasu, kiedy w roku 1858 młodej Bernadecie Soubirous ukazała się Dziewica Maria, Lourdes przyciąga ogromne rzesze pielgrzymów, którzy przybywają do tego miejsca, by odzyskać zdrowie i uzyskać zbawienie. Miasto odwiedza dzisiaj około 6 milionów pielgrzymów rocznie, co oznacza 20 000 osób dziennie. Pielgrzymi piją świętą wodę i kąpią się w niej.

Zwiedzimy grotę, w której objawiła się Matka Boża, kościół nazwany imieniem Bernadety, Kościół Św. Bernadety, oraz Bazylikę Różańcową, kryptę i lecznicze baseny. Pospacerujemy po mieście by poczuć atmosferę tego miejsca. 
 
Z Lourdes udamy się do jednego z najpiękniejszych miast u podnóża Pirenejów, mianowicie Pau. Jest to stolica prowincji, licząca około 85 000 mieszkańców. Centrum miasta stanowi strefę ruchu pieszego z ogromną ilością terenów zielonych. Będziemy mieć czas na obiad i spacer po mieście, z którego pochodzi szwedzka rodzina królewska. Znajduje się tu również jedno z najlepszych na świecie muzeów gobelinów, niestety zawsze zamknięte w środku dnia.
 
Następnie udamy się w kierunku Zatoki Baskijskiej i francuskiego kurortu Biarritz, który stał się sławną miejscowością wypoczynkową dzięki Napoleonowi III, który w połowie XIX-tego wieku nieprzerwanie przez 14 lat spędzał tu każdego września urlop wraz z Cesarzową Eugenią. Miasteczko posiada piękne plaże, chociaż ocean w tej części kraju potrafi być bardzo wzburzony. 

Po przerwie na kawę i spacerze po starówce Biarritz przekroczymy granicę i udamy się do leżącej po hiszpańskiej stronie miejscowości Hondarribia. 
Zjemy tutaj kolację i przenocujemy.

Dzień 5
Hondaribbia – San Sebastian z Monte Igueldo oraz starówka – Zarauz – Bilbao około 124 km
San Sebastian

Trasa naszego przejazdu będzie się w dużym stopniu pokrywać z dawnym szlakiem pielgrzymów, wiodącym z Francji przez Pireneje. Pojedziemy na południe w kierunku Saragossy. Najpierw odwiedzimy Kraj Basków. Dzień rozpoczniemy od wizyty w San Sebastian, znanego chyba najbardziej z odbywającego się tu we wrześniu festiwalu filmowego oraz ze swoich pięknych plaż i zawsze idealnych fal dla surferów. San Sebastian, liczące około 250 000 mieszkańców, ustanowiło rekord jako miasto z największą liczbą restauracji z gwiazdkami Michelin przypadającą na jednego mieszkańca. Obecnie jest tu aż 16 gwiazdek, w tym trzy restauracje z trzema gwiazdkami, jedna restauracja z dwoma gwiazdkami i pięć restauracji z jedną gwiazdką Michelin. Miejscowość zasłynęła jako kurort pod koniec dziewiętnastego wieku.

Z San Sebastian udamy się kolejką na szczyt wzgórza Monte Igueldo, z którego rozpościera się fantastyczny widok na wybrzeże i San Sebastian z charakterystycznym wzgórzem Monte Urgull, rozdzielającym miasto i plażę na dwie piękne zatoki. Kolejka została zbudowana w 1912 roku i należy do najstarszych w Hiszpanii. Będziemy mieli czas wolny na odkrywanie San Sebastian. Nastęnie zwiedzimy starówkę oraz inne atrakcje tego miasta. 
Obiad w dniu dzisiejszym jest we własnym zakresie. 
 
Skierujemy się na zachód drogą prowadzącą wzdłuż wybrzeża między pięknymi piaszczystymi plażami, postrzępionymi skałami i zdradliwymi wodami Zatoki Baskijskiej i udamy się do miejscowości Zarauz. Nawet dzisiaj w czasach, kiedy dysponujemy nowoczesnymi technologiami, wody Zatoki Baskijskiej budzą grozę. Gwałtowne sztormy z nagłymi zmianami kierunku wiatru i kipiącym oceanem mogą sprawić, że nawet wytrawni marynarze wyciągają różaniec. Zarauz to nieduże miasteczko ze starówką, którego historia sięga XIII wieku. Dzisiaj to atrakcyjna miejscowość wypoczynkowa z niezwykle piękną i szeroką piaszczystą plażą. Fale są tutaj bardziej regularne i dlatego w mieście odbywają się mistrzostwa świata w surfingu. Po spacerze po plaży i miasteczku udamy się drogą nadmorską do Bilbao, gdzie będziemy mieć czas wolny na poznawanie fantastycznej baskijskiej kuchni i niezliczonych barów tapas. 
Nocleg w pobliżu Bilbao.

Dzień 6
Zwiedzanie Bilbao, słynne pintxos i muzeum Guggenhaima (za dodatkową opłatą) około 5 km
Sławne dzieło Jeffa Koona - 'Puppy'

Dzisiejszy dzień jest przeznaczony na zwiedzanie Bilbao. Dawne miasto przemysłowe jest dzisiaj nowoczesnym i atrakcyjnym ośrodkiem, liczącym około 350 000 mieszkańców, pięknie łączącym w sobie to, co nowe i stare. Najnowszą atrakcję Bilbao stanowi słynne Muzeum Guggenheima położone przy rzece Rio Nervion, zwanej również Rio de Bilbao. Drugą perłą architektury jest tutejsze lotnisko, Aeropuerto de Sondica. Czarująca starówka leży na wschód od nowej części miasta i słynie ze swoich siedmiu piętnastowiecznych uliczek oraz z Plaza Nueva, gdzie wszędzie dookoła znajdziemy całe rzesze restauracji serwujących pintxos – baskijskie wydanie tapas.

Zjemy obiad w kilku z tych restauracji, popijając go lokalnym białym winem Txakoli, które idealnie komponuje się z tego rodzaju posiłkiem. Pintxos to pyszne małe dania, serwowane często na chlebie lub toście w postaci kanapek spiętych wykałaczką– pintxos oznacza ’kolec, szpilka’ –  są one czystą rozkoszą dla oka i podniebienia. Należy koniecznie spróbować tych pyszności kilka razy podczas naszego pobytu, będzie ku temu wiele okazji.
 
Po południu będziemy mieć możliwość odwiedzenia znanego na całym świecie Muzeum Guggenheima, zaprojektowanego przez Franka Gehry. Budynek muzeum jest sam w sobie fascynującym dziełem sztuki ze swoją elewacją wykonaną z licznych płytek tytanowych, które zmieniają barwę w zależności od światła i pory dnia. Przed budynkiem siedzi dzieło Jeffa Koons’a - Puppy, olbrzymi pies utworzony z żywych kwiatów. W środku muzeum odkryjemy zbiory sztuki nowoczesnej i współczesnej, między innymi dzieło Richarda Serrasa - Serpiente, będące imponującym zestawieniem olbrzymich stalowych płyt, nawiązujących do potężnych hut i stoczni, które były kiedyś sercem i siłą napędową Bilbao. Muzeum jest zaliczane do największych i najbardziej fascynujących dzieł architektury nowoczesnej. Podobno wielu odwiedzających preferuje jego podziwianie tylko z zewnątrz.

Dzień 7
Bilbao – Longrono – Saragoza – degustacja win w La Rioja około 315 km
Okręg winiarski La Rioja

Opuścimy Bilbao, przejedziemy przez pasmo górskie Sierra Tolono i wjedziemy do La Rioja. Ten niewielki położony na południu region słynie ze swoich okręgów winiarskich. Przekroczymy rzekę Ebro i udamy się do stolicy regionu Logrono. Ten cel pielgrzymek leży 600 km od Santiago, ale już od dawna stanowił część trasy pielgrzymek, które zgodnie z tradycją są odbywane pieszo. Nadal znajdujemy się w okręgu winiarskim Rioja i odwiedzimy tutaj typową tradycyjną winiarnię w okolicy Logrono, gdzie przyjrzymy się przebiegowi produkcji, piwnicom winnym i będziemy mieć okazję degustować te pyszne trunki. Po wizycie w winiarni udamy się do centrum, gdzie będzie czas na obiad, zanim ruszymy w dalszą drogę w kierunku Saragossy.
 
Saragossa to stolica Aragonii i jedyne duże miasto w tym regionie. Saragossa jest piątym co do wielkości miastem w Hiszpanii, liczącym około 700 000 mieszkańców. To kwitnące miasto położone wokół rzeki Ebro z niezwykle pięknym i surowym tłem górskim na północy i żyznymi terenami wzdłuż rzeki. Historia miasta sięga 600 r. p.n.e., co zawdzięcza ono strategicznemu położeniu przy rzece, zapewniającej dostęp do wody i dróg wodnych. Na tych terenach osiedlili się pierwsi Iberowie, potem władcy zmieniali się niezliczoną ilość razy od Rzymian, poprzez Maurów z północnej Afryki, Wizygotów po Hiszpan. W mieście widać wyraźnie ślady jego muzułmańskiej, żydowskiej, rzymskiej i chrześcijańskiej przeszłości. 
 
Udamy się do starej części miasta, gdzie największe wrażenie robi ogromny kościół Basilica de Nuestra Senora del Pilar przy Plaza del Pilar, oraz drugi kościół Catedral de San Salvador. Bazylika została nazwana imieniem Marii Panny, która ukazała się apostołowi Jakubowi, siedząc na kolumnie (po hiszpańsku: pilar), z przesłaniem, żeby wybudował kaplicę. Dzisiejszy kościół, będący największym kościołem barokowym w Hiszpanii, pochodzi z okresu 1681-1754. Podczas hiszpańskiej wojny domowej republikanie zrzucili na kościół trzy bomby, ale żadna z nich nie wybuchła. Uznano to za cud. Kościół jest do dzisiaj ważnym celem pielgrzymów, którzy modlą się przed figurką Marii Panny.  
Drugą niezwykłą budowlą jest pałac Palacio de la Aljaferia, wzniesiony pierwotnie dla władców arabskich pod koniec XI. wieku w okresie mauretańskim. Pałac został przebudowany przez Hiszpan po odzyskaniu Półwyspu Iberyjskiego i był wykorzystywany przez królów aragońskich. Później pałac został rozbudowany do dzisiejszych rozmiarów, a jego część jest obecnie wykorzystywana przez lokalny parlament.
Aragonia była kiedyś znacznie większym królestwem, obejmującym również Walencję i Katalonię. Kiedy w 1469 roku król Aragonii Ferdynand II ożenił się z kastylijską dziedziczką tronu Izabellą, powstał tak silny katolicki alians, że w 1492 roku, tym samym, w którym Izabella wysłała Kolumba do Ameryki, udało im się pokonać ostatni islamski kalifat. 
 
Nocleg w Saragossie. Kolacja we własnym zakresie.

Dzień 8
Saragossa – historyczna Lleida – Cardona i kopalnia soli – Barcelona około 387 km
Kopalnie soli w Cardonie

Opuścimy Saragossę i wyruszymy do Lleida – kolejnego ważnego miasta o bardzo długiej historii. W 49 r. p.n.e było ono centrum słynnej ”Bitwy pod Ilerdą”, w której siły rzymskiego dowódcy Pompejusza usiłowały pokonać sprytnego stratega Cezara w konflikcie nazywanym rzymską wojną domową. Cezar wygrał, zdobywając tym samym władzę nad Rzymem do czasu, kiedy pięć lat później jego panowanie zakończył Brutus. Zwiedzimy miasto, a następnie udamy się do Cardony, będącej historią samą w sobie. Cardona leży na zboczu górskim i posiada ogromne kopalnie soli. Znajduje się tutaj, mówiąc dosłownie, cała góra soli, Muntanya de Sal, a ponieważ w dawnych czasach sól można było wymienić na złoto, miasto i jego mieszkańcy stanowili centralny punkt na mapie każdego najeźdźcy. Miasto leży na wysokości sąsiedniej góry soli, a na szczycie wzgórza wznosi się XVIII-wieczna twierdza nad Cardoną. Cały ten obszar stanowi dzisiaj ogromną atrakcję turystyczną. Sól była tutaj wydobywana do 1990 r., produkcję zakończono z powodu wysokich kosztów i dużo tańszego wydobycia soli w innych miejscach świata. Odwiedzimy kopalnię, w której obejrzymy dawne narzędzia i będziemy mieć możliwość podziwiania światła w formacjach solnych starej kopalni. To jedna z najciekawszych kopalni soli w Europie.
 
Z Cardony wrocimy do Barcelony.

Dzień 9
Barcelona i dzieła Gaudiego: Park Güell, La Sagrada Familia około 10 km
La Rambla

Dzisiejsze zwiedzanie miasta rozpoczniemy na centralnym placu Plaza Catalunya, gdzie spotykają się największe ulice miasta, w tym słynna La Rambla. La Rambla to najbardziej znany w mieście bulwar, tętniący życiem, pełen ulicznych artystów, turystów i drzew rozmieszczonych na odcinku liczącym około 1,2 kilometra. Nie było się w Barcelonie, jeżeli nie spędziło się kilku fascynujących godzin na ulicy La Rambla.
Zwiedzanie rozpoczniemy od krótkiego przejścia tą ogromną ulicą, a następnie skręcimy w lewo w stronę rzymskiej przeszłości Barcelony. Zobaczymy sekcję starej drogi, która prowadziła pierwotnie do rzymskiego miasta Barcino. Po bokach drogi zgodnie z tradycją rzymską rozmieszczone są groby. Ponownie miniemy skrzyżowanie z ulicą La Rambla i udamy się w kierunku dużego targu La Boqueria, gdzie rozkwitną przed nami kolory, zapachy i wielogłosowy chór sprzedawców z licznych stoisk. Na targu można kupić wszystko, począwszy od suszonej na powietrzu szynki, świeżych warzyw i przypraw, po świeżo złowione ryby, sery i różne hiszpańskie specjały. 

Z targu udamy się do Plaza Pi w starej części miasta, w której znajduje się piękny gotycki kościół Santa Maria Del Pi. Na szczególną uwagę zasługuje przepiękna ogromna i kolorowa rozeta. Angielski pisarz i dziennikarz George Orwell opowiada o kościele w swojej książce ”W hołdzie Katalonii”, będącej jego osobistą opowieścią o hiszpańskiej wojnie domowej, w której sam brał udział.

Uliczkami starego miasta wrócimy na ulicę La Rambla, gdzie przejdziemy ostatnie metry w kierunku sześćdziesięciometrowego pomnika Kolumba. Obejrzymy jeszcze nieukończoną monumentalną katedrę Gaudíego - La Sagrada Família – będącą dzisiaj najbardziej rozpoznawalnym symbolem Barcelony. Budowę katedry rozpoczęto w latach osiemdziesiątych XIX-tego wieku, a jej ukończenie jest planowane na lata dwudzieste XXI-ego wieku. Budowla przeżyła więc już wielu generalnych wykonawców, którzy jeden po drugim przechodzili na emeryturę. Będziemy podziwiać kościół słuchając informacji o jego historii. 
Uwaga: nie ma już możliwości grupowego zwiedzania kościoła, a ewentualne zwiedzanie należy rezerwować indywidualnie z dużym wyprzedzeniem we własnym zakresie! Zwiedzimy natomiast park, który Gaudi zaprojektował dla Eusebia Güella.

Wieczorem zjemy pożegnalną kolację w lokalnej restauracji.

Dzień 10
Wylot z Barcelony do Warszawy

Po śniadaniu będzie czas wolny na ostatnie zakupy. Następnie pojedziemy na lotnisko w Barcelonie skąd polecimy do Warszawy.

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju 1-osobowego

1798,- PLN

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Bezpośredni przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Barcelona - Warszawa 
 • Zakwaterowanie: 9 noclegów w hotelach 3* i 4*
 • Wyżywienie: 9 śniadań, 1 lunch (dzień 6), 4 kolacje (dzień 1, 2, 4 i 9)
 • Degustację trzech gatunków wina w Rioja
 • Bilety wstępu do Parc Güell, Muzeum Dalego, twierdzy Carcassonne i kopalni soli w Cardonie
Cena nie zawiera
 • Dopłat do pokoju 1-osobowego
 • Biletu wstępu do Muzeum Guggenheima w Bilbao, około 18 €
 • Napojów do posiłków i pozostałych posiłków
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (szacowane na około 30 – 35 €)
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego, czego nie wymieniono w “Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 20 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Z ręką na sercu

Informacje

Nasza wycieczka to podróż do starych hiszpańskich/francuskich królestw i państw położonych wokół Pirenejów, obejmująca niemal wszystkie atrakcje kulturalne i przyrodnicze tego regionu. Jest to też podróż, podczas której sporo dużo czasu spędzimy w trasie. Podróż odbywa się autokarem. Uczestnicy powinni być w stanie przejść co najmniej 4-5 kilometrów. 

Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

20ESRTR15APL3009