Informacje Argentyna

Poniżej znajdziesz wiele praktycznych informacji, przydatnych przed podróżą do Argentyny
 • Język Hiszpański
 • Stolica Buenos Aires
 • Ludność 43 mln
 • Religia Katolicyzm
 • Waluta Peso
 • Powierzchnia 2.780.400 km²

Warto wiedzieć

Różnica czasu

Różnica czasu między Polską a Argentyną różni się w zależności od tego, czy w Polsce mamy czas letni, czy zimowy:

Czas letni - 5 godzin

Czas zimowy - 4 godziny

Transport w Argentynie

Autobus

Autobusy w Argentynie są dobrego standardu. Wszystkie są oczywiście klimatyzowane.

Lot

Podczas naszych korzystamy z lotów wewnętrznych. Pilot Albatros Travel będzie towarzyszył klientom w czasie odprawy na lotnisku.

Ceny

Z uwagi na to, że nie ma możliwości wymiany i zabrania ze sobą peso argentyńskiego (ARS) to zalecamy zabranie w podróż USD (dolarów amerykańskich), kurs ich wymiany jest często korzystniejszy niż innych walut. W celu wymiany proponujemy zabrać USD o wysokich nominałach 100, 50 i 20 USD, a jako napiwki można wykorzystać mniejsze banknoty. W hotelach i większych sklepach można płacić kartą kredytową. Preferowana jest jednak płatność peso argentyńskim (ARS) w gotówce.

Napiwki

Jeśli jesteś zadowolony z obsługi możesz zostawić napiewk w gotówce w wysokości 10-15% wartości rachunku.

Podczas wycieczek, kierowcy i lokalni przewodnicy również docenią podziękowanie w formie napiwku.

Waluta i karta kredytowa

Argentyńska waluta to argentyńskie pesos (ARS) (1 peso = 100 centavos). Radzimy zabrać ze sobą USD, które można wymienić na peso w całej Argentynie.

Karty MasterCard, Visa, Diners i American Express mogą być używane do płatności w większości dużych hoteli i sklepach. Pamiętaj, że te karty kredytowe nie mogą być używane jako karta kredytowa we wszystkich miejscach.

Elektryczność
W Argentynie napięcie wynosi 220 woltów. Zwykle wtyczki są takie jak w Polsce, jednak wskazane jest posiadanie adaptera.
Telefon i internet

Międzynarodowy numer kierunkowy do Argentyny to + 54. Koszt połączenia telefonicznego i korzystanie z transmisji danych na smartfonach z Argentyny są wysokie. Posimy sprawdzić u operatorów sieci komórkowych ceny połaczeń.

W większości dużych miast znajdują się kafejki internetowe, ale z naszego doświadczenia wynika, że nie ma zbyt wiele czasu na odwiedzanie takich miejsc, z wyjątkiem dni wolnych lub po zakończeniu programu. Niektóre hotele oferują usługi internetowe za opłatą.

Woda pitna i higiena

Hotele i większe restauracje mają nowoczesne toalety. Poza miastem można jednak spotkać się z brakiem np. papieru toaletowego, a standard toale poza większymi miastami może wydawać się skromny. Warto mieć ze sobą papier toaletowy lub paczkę mokrych chusteczek czy żel do dezynfekcji rąk (dostępny aptekach).

Woda z kranu w Argentynie nadaje się do picia, ale może mieć dodatek chloru, który sprawia, że źle smakuje. Dlatego zalecamy kupowanie wody butelkowanej.

Savoir vivre
Odwiedzając muzeum lub planujac wizytę w kościele, należy mieć zakryte ręce i nogi.
Palenia
Podczas lotu samolotem oraz jazdy autobusem obowiązuje zakaz palenia. Palenie w restauracjach, czy innych miejscach publicznych jest zabronione.

Argentyna­wycieczki

 • Wielki rejs na Antarktydę - Siódmy Kontynent

  Prawdziwa ekspedycja morska najnowszym statkiem Albatrosa, Ocean Albatros - 15 dni z polskim pilotem (dla grup powyżej 15 osób)

  4,3
  • 2 terminy
  • 15 dni
  • Od 47 998,–
  od Warszawa
 • Z Rio de Janeiro do Buenos Aires

  Niezapomniana wyprawa przez 3 fantastyczne kraje Ameryki Południowej – Argentynę, Brazylię i Urugwaj

  • 10-10-2024
  • 13 dni
  • 17 998,–
  od Warszawa
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas
Tel. +48 (22) 128 48 81
i dowiedz się więcej