Albania dla koneserów

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Mając za bazę wypadową urokliwe, śródziemnomorskie miasto Saranda, zwiedzimy miasta znajdujące się na liście UNESCO i zagłębimy się w ciekawą historię kraju

Albania to kraj, który od dawna powinien być dobrze znany wszystkim podróżnikom i miłośnikom kultury i słońca. Jednak historia napisała dla Albanii inny scenariusz, co niestety spowodowało, że do dzisiaj kraj ten jest nieznany większości turystów. Ta wycieczka ma pomóc, aby to zmienić, dając nam  wgląd w fascynującą historię kraju, ale także przybliżyć nas do lokalnej ludności.

Naszą bazą wypadową podczas tego wyjazdu będzie nadmorskie miasto Saranda w południowej części Albanii, gdzie zatrzymamy się w 4-gwiazdkowym hotelu Mediteranne, położonym niedaleko historycznego centrum miasta. Dzika przyroda z niedostępnymi górami i odludnymi wioskami kontrastuje ze spokojnym położeniem miasta i pięknym wybrzeżem Adriatyku.

Podczas podróży odwiedzimy stolicę Tiranę i nadmorskie miasto Vlora, a także zwiedzimy miasta Gjirokastra i Butrint, które znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. W cenę wliczona jest także wycieczka do pobliskiej Grecji, degustacja wina i wizyta w lokalnej kooperatywie uprawiającej cytrusy.

Wycieczka obejmuje pełne wyżywienie, a transport odbywa się nowoczesnymi, komfortowymi autokarami.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Euro, Lek

Program wycieczki 8 dni
Dzień 1
Warszawa - Tirana. Przylot do stolicy Albanii
Dzień 2
Tirana - Saranda. Zwiedzanie miasta, w tym Bunk’Art oraz podróż na południe
Dzień 3
Saranda. Zwiedzanie miasta i relaks
Dzień 4
Saranda – Igoumenitsa – Parga – Glyki – Saranda. Wycieczka do Grecji oraz portowe miasteczko Parga i rzeka Acherontas
Dzień 5
Saranda – Gjirokastra – Saranda. Wycieczka do Gjirokastry z fortecą Argjiro, „Błękitne Oko”, systemy tuneli i lokalny lunch
Dzień 6
Saranda – Ksamil - Butrint – Saranda. Wycieczka do historycznych ruin w Butrint i nadmorskiego kurortu Ksamil, wizyta na plantacji cytrusów i degustacja wina
Dzień 7
Saranda – Park Narodowy Llogara – Vlora - Tirana. Zachwycające krajobrazy i zwiedzanie miasta Vlora
Dzień 8
Tirana - Warszawa

Hotele

Hotel Mediterrane

 • Liczba pokoi: 61
 • Odległość do starego portu w Sarandzie: 850 m
 • Recepcja: czynna 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę
 • Winda: Tak
 • Odległość do plaży: 600 metrów
 • Restauracja i bary: 1 + 1
 • Basen: 1 na zewnątrz
 • Płatność kartą kredytową
 • Wifi
 • Strefa wellness

Nasz uroczy hotel położony jest w odległości spaceru od starego miasta Sarandy i oferuje wszystko, czego potrzeba, tworząc doskonały klimat na tygodniowy pobyt w Albanii.

Hotel posiada 61 pokoi, z których większość to pokoje standard, które oferujemy podczas tej wycieczki. Pokoje są stylowo urządzone i wyposażone we wszystkie niezbędne udogodnienia. Hotel posiada restaurację, bar oraz strefę wellness. A jeśli ktoś woli wykorzystać okazję do relaksu przy dobrej książce, również znajdzie dla siebie miejsce na odpoczynek.

Hotel oferuje formułę all inclusive, dlatego w cenie zawarte są lokalne napoje podczas śniadania, obiadu i kolacji. 

Więcej informacji o hotelu można znaleźć na: https://mediterrane.al/

Pokoje:

Każdy pokój posiada: Telewizor, Minibar, Sejf, Klimatyzację, Suszarkę do włosów, Wifi

Zdjęcia

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
5 498,–
Warszawa
5 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Warszawa - Tirana. Przylot do stolicy Albanii Około. 30 km

Po spotkaniu na lotnisku Okęcie z pilotem Albatros Travel wylecimy do Albanii. Późnym wieczorem lądujemy w Tiranie. Po odebraniu bagażu pojedziemy bezpośrednio do naszego hotelu.

Dzień 2
Tirana - Saranda. Zwiedzanie miasta, w tym Bunk’Art oraz podróż na południe Około. 240 km

Po śniadaniu czas przyjrzeć się bliżej stolicy Albanii. Jedziemy jedną z głównych arterii miasta, bulwarem Deshmoret e Kombit, „Bulwarem Męczenników Narodowych”, dawniej nazywanym Bulwarem Mussoliniego. Znajduje się tu kilka uniwersytetów, budynki administracyjne i banki. Stąd kierujemy się dalej do placu Skanderbega, nazwanego na cześć bohatera narodowego Albanii. Gjergj Kastrioti (1405-1468) przebywał w służbie osmańskiej, gdzie otrzymał przydomek Skanderbeg – złożony z imienia Iskander i tureckiego tytułu bej.

Podczas naszego zwiedzania przejeżdżamy także obok Placu Matki Teresy, nazwanego na cześć słynnej zakonnicy albańskiego pochodzenia, która poświęciła swoje życie pomaganiu biednym w Indiach. Kontynuujemy przejazd obok Muzeum Narodowego Albanii i Piramidy, która pierwotnie została zbudowana jako muzeum dla dyktatora Envera Hodży. Obecnie mieści się tutaj centrum konferencyjne i sale wielofunkcyjne, jednak budynkowi grozi rozbiórka ze względu na plany budowy w tym miejscu nowej siedziby albańskiego parlamentu.

Najwyższy czas odwiedzić jedną z najnowszych atrakcji stolicy. To podziemne muzeum mieszczące się w dawnym bunkrze, zbudowanym w celu ochrony przed atakiem nuklearnym, które prezentuje eksponaty i instalacje przedstawiające burzliwą komunistyczną przeszłość Albanii. Bunk’Art to głęboko skłaniające do myślenia doświadczenie, które rzuca światło na złożoną przeszłość Albanii i daje okazję do refleksji nad mrocznymi momentami przeszłości.

Przed wyruszeniem w stronę Sarandy zjemy obiad w centralnej części miasta.
 
Do Sarandy docieramy późnym popołudniem, gdzie zakwaterujemy się w naszym przytulnym hotelu, który przez kolejne dni będzie dla nas bazą wypadową.
Wieczorem zjemy kolację w hotelowej restauracji.

Dzień 3
Saranda. Zwiedzanie miasta i relaks

Dzisiejsza nazwa miasta oznacza „40 świętych” i nawiązuje do legendy o 40 chrześcijańskich legionistach, którzy zostali straceni za swoją wiarę. Jednak historia Sarandy sięga IV wieku p.n.e., kiedy miasto było częścią Królestwa Epiru, które pod rządami legendarnego Pyrrhusa kontrolowało dużą część dzisiejszej Albanii i północną część Grecji.

Miasto stało się później ważnym portem Cesarstwa Rzymskiego i przyciągało wiele różnych grup narodowościowych, w tym dużą społeczność żydowską, co spowodowało dalszy rozkwit życia handlowego w mieście. W tym okresie zbudowano mur obronny oraz Klasztor 40 Męczenników, od którego później wzięła się nazwa miasta. Dziś nie pozostało wiele z klasztoru, który był wykorzystywany przez Niemców podczas II wojny światowej jako koszary wojskowe i dlatego został zbombardowany przez Anglików tuż przed zakończeniem wojny. Obecnie główną atrakcją miasta jest stosunkowo nowy zamek Lekuresi, zbudowany przez lokalnego albańskiego księcia Ali Pasha Tepelena (1740–1822).

Pięknie położona, z widokiem na pobliskie greckie wyspy i oferująca aż 300 słonecznych dni w roku, Saranda przyciąga w sezonie tysiące gości z Korfu. Wpływy greckie są widoczne na każdym kroku, a spokojne miejskie życie toczy się po zakończeniu sezonu turystycznego czyli od października, przy małym, urokliwym placu portowym.

Rozpoczynamy dzień spacerem po tym uroczym mieście. Przyjrzymy się z bliska wykopaliskom starej synagogi, malowniczemu nabrzeżu oraz licznymi wąskimi uliczkom prowadzącym do głównego placu miasta.

Reszta dnia jest przeznaczona na samodzielne odkrywania miasta lub relaks i wypoczynek.

Dzień 4
Saranda – Igoumenitsa – Parga – Glyki – Saranda. Wycieczka do Grecji oraz portowe miasteczko Parga i rzeka Acherontas Około. 250 km

Dzisiejszym celem podróży jest leżąca po sąsiedzku Grecja. Zaraz po śniadaniu kierujemy się w stronę przejścia granicznego i wkrótce zatrzymujemy się w miejscowości Iguoumenitsa.
Stąd niedaleko do urokliwego miasteczka portowego Parga. Miasteczko z charakterystycznymi wąskimi uliczkami sprawia, że można poczuć się tutaj jak na greckiej wyspie. Chłoniemy atmosferę tego uroczego miasta, a następnie zjemy obiad w formie pikniku, korzystając z prowiantu otrzymanego w hotelu.

Po posiłku czas wyruszyć w stronę wioski Glyki, która najbardziej jest znana dzięki rzece przepływającej przez jej teren. Mówimy oczywiście o rzece Acherontas, która według starożytnej mitologii greckiej była znana jako „rzeka nieszczęścia” i była jedną z pięciu rzek greckiego podziemia Hadesu. Według mitologii zmarli byli przewożeni przez Acheron przez Charona, aby wejść do podziemnego świata.

Po miłym spacerze wracamy do Sarandy.

Dzień 5
Saranda – Gjirokastra – Saranda. Wycieczka do Gjirokastry z fortecą Argjiro, „Błękitne Oko”, systemy tuneli i lokalny lunch Około 110 km

Dziś udajemy się do jednego z najpiękniejszych miast w całej Albanii, Gjirokastry. Po drodze zatrzymamy się przy ciekawym zjawisku przyrodniczym zwanym Blue Eye czyli Błękitne Oko. Nazwa nawiązuje do krystalicznie błękitnej wody, która wypływa z ponad 50 m głębokiego otworu w skale.  Nurkowie zeszli na głębokość 50 metrów w dół nie docierając jednak do dna więc wciąż nie wiadomo, jak głęboki jest ten otwór. Z tego źródła wypływa rzeka Bistrice, wpadająca do Morza Jońskiego 25 km dalej na południe od Sarandy. 

Kierujemy się teraz w stronę miasta Gjirokastra, które liczy sobie ponad 2500 lat i jest bardzo piękne ze swoimi wąskimi brukowanymi uliczkami i małymi domami z dachami z łupka. Miasto zostało bardzo poetycko opisane w książce albańskiego pisarza Ismaila Kadaresa „Kroniki z kamienia”. Stąd pochodził też albański dyktator Enver Hodża. Jego bliskie związki z miastem sprawiały,  że tak długo jak rządził dbano o wygląd miasta, jednak po upadku dyktatury piękne zabytki powoli zaczęły popadać w ruinę. Twierdza i miasto są obecnie pod ochroną UNESCO i dziś to UNESCO płaci ok. 20 000 dolarów za naprawę i utrzymanie każdego dachu na zabytkowym domu, bo tyle to mniej więcej kosztuje. Kwota, której przeciętny Albańczyk nie jest w stanie zapłacić z własnej kieszeni. W mieście znajduje się wiele tradycyjnych sklepów z rękodziełem, urokliwe Stare Miasto oraz tętniący życiem bazar. Będzie więc okazja, aby napić się prawdziwej tureckiej kawy i rakiji.

Cały dzisiejszy dzień przeznaczyliśmy na poznanie tego pięknego miasta, a zaczniemy od spaceru do fortecy Argjiro, skąd roztacza się wspaniały widok na miasto. Dziś twierdza straciła swoje strategiczne znaczenie, ale do lat 70. XX wieku służyła jako więzienie dla więźniów politycznych. Idąc dalej wąskimi krętymi uliczkami starego miasta mijamy pozostałości imponującego systemu tuneli i bunkrów, który powstał w czasach reżimu komunistycznego. Na wypadek wojny systemy tuneli miały nie tylko zapewnić bezpieczeństwo miejscowej ludności, ale także umożliwić wysłanie wojsk z miasta bez wykrycia tego przez wroga.

Po obiedzie reszta dnia przeznaczona jest na samodzielne zwiedzanie miasta. Miasto to m.in. znane jest ze swojej wyjątkowej kawy, której ziarna mielone są w dużych kamiennych cylindrach, a możliwości jej skosztowania jest mnóstwo w jednej z wielu kawiarni lub w małych palarniach kawy, gdzie można też kupić świeżo zmieloną kawę. Miłośnikom literatury proponujemy natomiast wizytę w niewielkim muzeum największego żyjącego pisarza Albanii, Ismaila Kadare. Muzeum jest urządzone w jego rodzinnym domu i dostarcza wielu ciekawych informacji o jego życiu i twórczości. 

Późnym popołudniem czas pożegnać się z Gjirokastrą, a my kierujemy się w stronę wybrzeża do Sarandy.

Dzień 6
Saranda – Ksamil - Butrint – Saranda. Wycieczka do historycznych ruin w Butrint i nadmorskiego kurortu Ksamil, wizyta na plantacji cytrusów i degustacja wina Ok. 50 km

Po śniadaniu wyruszamy w stronę niewielkiego półwyspu, gdzie znajduje się starożytne miasto Butrint. Wcześniej jednak przejedziemy obok jednej z najpiękniejszych plaż w Albanii znajdującej się w miejscowości Ksamil, która kiedyś były spokojną wioską rybacką. Obecnie miejsce to zmieniło nieco swój charakter i stało się nadmorskim kurortem z licznymi hotelami, które powstały tu w ciągu ostatnich 10-20 lat.

Następnie udajemy się do miasta Butrint, które otoczone jest wodą ze wszystkich stron, co w przeszłości stanowiło ogromny atut, zapewniając doskonałą linię obrony. Chociaż miejsce to było zamieszkiwane od czasów prehistorycznych, to dopiero Grecy zbudowali tutaj miasto i wznieśli wokół mury obronne. Po Grekach, miasto przejęli najpierw Rzymianie, a potem Bizantyjczycy, po czym popadło ono w ruinę i zostało opuszczone przez swoich mieszkańców. Dopiero w 1920 roku włoscy archeolodzy rozpoczęli tutaj wykopaliska, dzięki czemu obecnie jest to obszar chroniony przez UNESCO.

W Butrint można zobaczyć wszystko, począwszy od greckiego teatru, po akropol z greckimi i rzymskimi łaźniami. Znajdują się tu również świątynie przekształcone w bazyliki, kiedy to po starych bogach nastało tutaj chrześcijaństwo. Akropol usytuowany był na wzgórzu i później przekształcono go w twierdzę. Z tego miejsca roztacza się wspaniały widok na kanał Vivarik oraz Cieśninę Korfu, skąd prawdopodobnie przybyli Grecy w dawnych czasach. Teren jest duży więc zajmie nam trochę czasu, żeby po nim pospacerować i poczuć wichry historii wciąż unoszące się nad tym miejscem. Będzie też czas na zjedzenie obiadu w formie pikniku z prowiantu otrzymanego w hotelu.

Po podróży w przeszłość udajemy się teraz do małej wioski Xarra, gdzie znajduje się największa kooperatywa w regionie, specjalizująca się w produkcji mandarynek. Produkcja rozpoczęła się w 1995 roku, więc to jedna z pierwszych spółdzielni, która została ponownie otwarta po upadku reżimu komunistycznego.

Zwiedzimy farmę, dowiemy się więcej o historii tego miejsca i rozwoju, a także będziemy mieli okazję porozmawiać z pracownikami i poznać życie na wsi. Na zakończenie dzisiejszej wycieczki odwiedzimy lokalną winnicę. Tradycja produkcji wina w Albanii należy do najstarszych w Europie, a tutaj uprawia się szczepy winogron, których nie spotyka się gdzie indziej. Najbardziej znane są gatunki Shesh i Kalmet.

Po południu powrócimy do Sarandy, a reszta dnia będzie przeznaczona na odpoczynek i korzystanie z lokalnych atrakcji we własnym zakresie.

Dzień 7
Saranda – Park Narodowy Llogara – Vlora - Tirana. Zachwycające krajobrazy i zwiedzanie miasta Vlora Ok. 130 km

Nadszedł czas, aby pożegnać nasz uroczy hotel w Sarandzie i udać się na północ. Trasa przejazdu do Vlory jest bardzo piękna widokowo i prowadzi przez jedne z najbardziej spektakularnych przełęczy górskich, skąd roztacza się wspaniały widok na leżące kilkaset metrów poniżej wybrzeże Adriatyku.

Zatrzymamy się przy pięknym wodospadzie w Borsch oraz odwiedzimy jedną z urokliwych plaż w Porto Palermo. Stąd mamy doskonały widok na tajny, podwodny bunkier leżący po drugiej stronie zatoki. Podziemny tunel został zbudowany w czasach Socjalistycznej Republiki Albanii za rządów Envera Hodży. Obecnie nie jest już wykorzystywany w takim celu, ale pozostał w zamkniętej strefie wojskowej.

Przejedziemy przez  Park Narodowy Llogara, gdzie będziemy podziwiać piękno natury i fantastyczne widoki na Riwierę Albańską i gdzie się też zatrzymamy w lokalnej restauracji na lekki obiad.

Po obiedzie kontynuujemy naszą podróż do Vlory. Po dotarciu na miejsce udamy się na krótką wycieczkę po mieście, odwiedzając m.in. centralny plac miasta, gdzie albańska flaga zawsze powiewa, aby upamiętnić albańską deklarację niepodległości, ogłoszoną tutaj 28 listopada 1912 roku.

Nastepnie skierujemy się do Tirany, gdzie spędzimy ostatni przed naszym powrotem nocleg. Wieczorem w Tiranie zjemy wspólny posiłek w lokalnej restauracji.

 

Dzień 8
Tirana - Warszawa

Po śniadaniu pojedziemy na lotnisko w Tiranie, skąd udamy się w drogę powrotną do Warszawy.

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 5 498,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego

698 PLN

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Tirana – Warszawa, z przesiadką w obie strony
 • Wycieczki i bilety wstępu wymienione w programie
 • 5 noclegów w hotelu**** Mediterrane  w pokoju dwuosobowym
 • 2 noclegi w hotelach**** w Tiranie  w pokoju dwuosobowym
 • Pełne wyżywienie (all inclusive w hotelu Mediterrane) - w dniach 4 i 6 prowiant w formie lunch boxu
 • Transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
 • Napojów do posiłków 
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (ok. 30 USD/os)
 • Wydatków indywidualnych,
 • Wszystkiego, co nie zostało wymienione w ”cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Saranda

Założeniem tego wyjazdu jest pobyt w jednym miejscu, które będzie bazą wypadową dla 1-dniowych wycieczek. W tym kontekście Saranda to idealny wybór ze względu na dogodną lokalizację względem odwiedzanych miejsc i bliskość plaży. Południowa Albania może się poszczycić bogatą historią, a zakwaterowanie tuż przy morzu to dodatkowy atut.

Saranda to miasto żyjące głównie z turystyki i rolnictwa, ale gdy sezon turystyczny się kończy a wraz z nim letnie loty czarterowe, miasto ogarnia spokój. Albatros zaprasza swoich Gości po szczycie sezonu, gdy w mieście toczy się normalne życie, a większość sezonowych sklepów jest zamknięta. Z drugiej strony jednak to czas, gdy można doświadczyć prawdziwej Albanii. Na szczęście pogoda nie zna kalendarza linii lotniczych - dobra pogoda trwa aż do listopada, a zaczyna się w marcu, otwierając nowy, piękny sezon.

Bagaż

Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą mniejszego plecaka lub torby na wycieczki/zwiedzanie i dni podróży, gdy zazwyczaj nie mamy dostępu do bagażu głównego aż do wieczora. Nie jest konieczne zabieranie ze sobą ręcznika.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Nieodpowiednie dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową

Ponieważ duża część wycieczek podczas tej podróży będzie odbywać się pieszo, oczekuje się, że uczestnicy podróży będą mobilni, samodzielni i będą poruszać się bez pomocy.

Dowiedz się więcej o Albanii

Więcej informacji o zwiedzanych krajach znajduje się na naszych stronach, gdzie jest wiele informacji dotyczących np. klimatu, różnicy czasu, napiwków, ewentualnego wymogu posiadania wizy czy wykonania odpowiednich szczepień: https://www.albatros.pl/kierunki-podrozy/europa/albania

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki