Afryka

Afryka to niekończące się piaski Sahary sięgający nieba, ośnieżony szczyt Kilimandżaro, niedostępna dżungla i bezkresne sawanny.

Afryka jest z jednej strony nowoczesna, co widać w kosmopolitycznej Nairobi, a z drugiej stronyznajdziemy tu kultury patriarchalne i matriarchalne, w których ludzie żyją w pełnej zgodzie z naturą.

Powierzchnia 30 mln km²
Ludność 1,1 mld
Najludniesze kraje Afryki Nigeria – 182 mln Etiopia – 99 mln Egipt– 88 mln DR Konga – 79 mln RPA – 54 mln
Ciekawostki

Afryka jest kolebką ludzkości. Znaleziono sięgające 7 mln lat wstecz dowody na obecność człowieka na tym kontynencie!

Afryka jest jedynym kontynentem, na którym krzyżują się równik i południk zerowy.

Nadzwyczajna Afryka

Afryka to drugi pod względem wielkości kontynent świata, prawdopodobnie też najbardziej zróżnicowany. Zamieszkana przez 900 milionów ludzi, rozciąga się od starożytnego Egiptu na północy po piękny Kapsztad w RPA, leżący u podnóża Góry Stołowej, i od hipisowskiego Senegalu na zachodzie po wschodnie wybrzeże Kenii, która zachwyca bogactwem świata przyrody i ludności tubylczej. Egzotyczna Afryka od zawsze inspirowała i pobudzała fantazję Europejczyków, przyciągała takich odkrywców, jak dociekliwy podróżnik Livingstone, czy kolonizatorów poszukujących taniej siły roboczej, surowców i – oczywiście – władzy i prestiżu. Starożytni Grecy nazywali wszystkie tereny leżące na południe od Sahary Etiopią, a ich nieprzebyte przestrzenie pobudzały wyobraźnię i zachęcały do snucia opowieści o przerażających potworach i dziwacznych, człekopodobnych stworzeniach.
Lwica na krótkim odpoczynku w Parku Narodowym Krugera.

Podróżowanie po Afryce

Jednym ze sposobów zwiedzania Afryki jest klasyczne safari. Niczego nie da się porównać z oglądaniem dzikich zwierząt, które znamy tylko z ogrodów zoologicznych i programów przyrodniczych, w ich naturalnym środowisku. Wycieczka samochodem terenowym z napędem 4 x 4 pośród żyraf, antylop gnu, zebr i sławnej „Wielkiej Piątki Afryki”, czyli słoni, nosorożców, lwów, bawołów i lampartów – to idealny sposób na podziwianie bogactwa afrykańskiego krajobrazu i gwarancja niezapomnianych wakacji. Wschodnia i południowa Afryka, z Kenią, Tanzanią, Zimbabwe czy RPA, to kraina obfitości, pełna bogatych w atrakcje przyrodnicze parków narodowych, w których żyje wiele gatunków dziko występujących zwierząt, a prawdopodobieństwo zobaczenia większości z nich jest bardzo duże.
Największe współcześnie żyjące zwierzę lądowe w Parku Narodowym Amboseli.

Jeżeli interesujesz się historią i wysokorozwiniętymi starymi cywilizacjami, celem Twojej podróży powinien być Egipt, gdzie poznasz dzieje Kleopatry, Tutanchamona i historię Wielkiego Sfinksa w Gizie. Wszystko to można odkryć podczas wycieczki objazdowej, której częścią jest rejs wycieczkowy po Nilu. Kontynent afrykański ma oczywiście o wiele więcej do zaoferowania, m.in. piękne, piaszczyste plaże Seszeli, otoczone gajami palmy kokosowej, czy wybrzeże Kenii po stronie Oceanu Indyjskiego.

Uzupełnieniem mogą być wycieczki na pola golfowe. Szczególnie polecamy grę w golfa w RPA, gdzie panuje łagodny klimat, a doskonale przygotowane pola golfowe czynią ten kierunek wyjątkowo atrakcyjnym.

Sfinks z Gizy z piramidą Chefrena w tle

­Afryka­wycieczki

 • Kapsztad – afrykański raj

  Wybierz się do RPA, spróbuj najwspanialszych win i doskonałego jedzenia, rozkoszuj się pięknymi plażami i zobacz pingwiny w pobliżu Przylądka Dobrej Nadziei!

  4,5
  • 2 terminy
  • 10 dni
  • Od 6 598,–
  od Warszawa
 • NOWOŚĆ

  Afryka Mandeli

  Trasa naszej wycieczki do RPA prowadzi przez najpiękniejsze miejsca tego afrykańskiego kraju.

  4,7
  • 2 terminy
  • 14 dni
  • Od 10 998,–
  od Warszawa
 • Bliskie spotkania z Wielką Piątką Afryki w Ranger Camp

  Poznaj afrykańską przyrodę i dowiedz się więcej o zachowaniu zwierząt od doświadczonych rangerów w samym środku buszu w obozie Albatrosa Ranger Camp

  4,7
  • 2 terminy
  • 16 dni
  • Od 11 498,–
  od Warszawa
 • NOWOŚĆ

  Pociągiem przez Afrykę - Rovos Rail

  Niezwykła podróż luksusowym pociągiem przez Zimbabwe i RPA - w połączeniu z imponującymi Wodospadami Wiktorii i klasycznym safari w stylu Karen Blixen.

  4,7
  • 2 terminy
  • 13 dni
  • Od 19 998,–
  od Warszawa