group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Zobacz największe atrakcje Anglii: od Stonehenge i Windsoru - rezydencji królów angielskich, po rzymskie miasto Bath i dom narodzin Churchilla - Pałac Blenheim

Podczas tej fantastycznej wycieczki przyjrzymy się bliżej tysiącletniej historii Anglii jako światowego centrum władzy i kultury. Zobaczymy wszystkie najważniejsze atrakcje południowej Anglii, w tym tajemnicze Stonehenge, rzymskie miasto Bath i wspaniały Pałac Blenheim, gdzie urodził się Winston Churchill. Odwiedzimy także Stratford-upon-Avon - miejsce narodzin Szekspira oraz królewski zamek Windsor, zbudowany przez Wilhelma I Zdobywcę po pokonaniu ostatnich Wikingów w bitwie pod Hastings. W Portsmouth - miejscu narodzin Charlesa Dickensa i siedzibie Królewskiej Marynarki Wojennej zobaczymy okręt wojenny Lorda Nelsona HMS Victory i usłyszymy o bitwach morskich, które zmieniły historię świata.

Trasa naszej wycieczki prowadzi przez wyjątkowo malownicze krajobrazy południowej Anglii oraz przez małe, urokliwe wioski i miasteczka, które mogą wydać się nam znajome, gdyż były miejscem akcji wielu słynnych powieści i licznych seriali telewizyjnych, chociaż występowały tam pod innymi nazwami. Pośrodku tych wspaniałych krajobrazów leży miasto uniwersyteckie Oxford, gdzie podążymy śladami inspektora Morse'a poznając miejsca, które stanowiły scenerię dla tego angielskiego serialu kryminalnego.

Po drodze będzie oczywiście czas na analizę wszystkich wrażeń przy kuflu angielskiego piwa w tradycyjnych pubach i czas na rozmowę o przyszłości jaka czeka to dumne supermocarstwo.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Funt brytyjski

Program wycieczki 7 dni
Dzień 1
Przelot Warszawa - Londyn. Oksford oczami inspektora Morse'a i dolina Tamizy detektywa Barnaby'ego
Dzień 2
Zwiedzanie Windsoru wraz z rezydencją królów angielskich
Dzień 3
Szekspir i Stratford-upon-Avon oraz zachwycające krajobrazy Cotswolds z Chipping Campden
Dzień 4
Pałac Blenheim i angielski urok Bibury
Dzień 5
Rzymskie miasto Bath
Dzień 6
Stonehenge, Salisbury i Bournemouth
Dzień 7
Bournemouth - Portsmouth. Powrót do Warszawy

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
7 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Przelot Warszawa - Londyn. Oksford oczami inspektora Morse'a i dolina Tamizy detektywa Barnaby'ego

Po spotkaniu na lotnisku z pilotem Albatros Travel wylecimy do Londynu.
Po przybyciu do Anglii udamy się od razu do Oksfordu. Chociaż nie oddalimy się zbytnio od Londynu, Oxford to jednak zupełnie inny świat - świat nauki. Niekwestionowanym centrum Oksfordu jest słynny Uniwersytet, którego piękne budynki są porozrzucane po całym mieście. Wyruszamy na spacer po mieście i poznamy  jego historię. Uniwersytet Oksfordzki jest najstarszym anglojęzycznym uniwersytetem na świecie i był już wymieniany w źródłach literackich w XIII wieku. Niektóre budynki pochodzą właśnie z tego okresu, w tym St. Edmund Hall, kolegia University College, Balliol i Merton. Samo centrum miasta na pierwszy rzut oka wygląda jak wiele innych urokliwych angielskich miasteczek, gdyby nie liczne księgarnie, wydawnictwa i studenci, którzy zdradzają główny przemysł miasta: przemysł wiedzy.

W tym słynnym mieście uniwersyteckim podążymy także śladami inspektora Morse'a mijając niektóre miejsca znane z tego brytyjskiego serialu kryminalnego opartego na książkach Colina Dextera. Znajduje się tu również słynny pub The Eagle and Child, który był niegdyś popularnym miejscem spotkań pisarzy, takich jak J.R.R. Tolkien, C.S. Lewis i J.R.R. Hitchcock. Tolkien, C.S. Lewis i inni członkowie grupy literackiej Inklingów, spotykali się tu przy kuflu piwa, aby porozmawiać o swoich książkach przygodowych pisanych w latach trzydziestych i czterdziestych XX wieku. Fani inspektora Morse'a, rozpoznają również pub White Horse i elegancki hotel Randolph w centrum miasta, gdzie inspektor Morse rozwiązywał krzyżówki w The Times i delektował się szklanką whisky w barze, które obecnie nosi nazwę „Morse Bar” od nazwiska słynnego inspektora.

Dalsza część dnia upłynie nam pod znakiem kolejnego detektywa - inspektora Barnaby'ego z serialu „Morderstwa w Midsomer”. Mijamy wiele uroczych małych wiosek, które były scenerią dla tego popularnego serialu telewizyjnego. Tutaj małe, ładne kamienne domki otoczone są równie wypielęgnowanymi ogrodami, ujawniając angielskie przywiązanie do ogrodnictwa. Na żywo miejsca te prezentują się jeszcze lepiej niż w telewizji!

Następnie udamy się do Warborough, gdzie znajduje się pub Six Bells. Znany w serialu jako The Black Swan w wiosce Badger's Drift. Wybierzemy się na spacer po pięknej okolicy, a następnie usiądziemy w pubie i napijemy się lokalnego piwa lub cydru. Przejedziemy przez sąsiednie miasto Wallingford, które leży nad Tamizą i w serialu „Morderstwa w Midsomer” występuje jako miasto Causton. W jego okolicy przez większość swojego życia mieszkała również Agatha Christie.

Po długim i pełnym wrażeń dniu, późnym popołudniem udajemy się na wschód, zatrzymując się w dobrym hotelu na wschód od Oksfordu, w okolicy Hemel Hempstead, na pierwsze dwie noce. Tutaj zjemy też naszą pierwszą wspólną kolację.

(Dzisiejsza trasa około 180 km, czas przejazdu ok. 3,5 godz.).

Dzień 2
Zwiedzanie Windsoru wraz z rezydencją królów angielskich

Dziś pojedziemy do Windsoru, gdzie wybierzemy się na krótki spacer po tym uroczym miasteczku. W Windsorze znajduje się wiele ciekawych sklepów, historycznych pubów oraz oczywiście słynny zamek Windsor. Po drugiej stronie Tamizy leży miasto Eton, szczególnie znane z powodu Eton Collage, prywatnej szkoły dla chłopców, którą ukończył m.in. następca tronu książę William i jego brat Harry. Na ulicach można zobaczyć chłopców w charakterystycznych mundurkach szkolnych.

Wybierzemy się na krótki spacer po tym idyllicznym miasteczku, a przyglądając się witrynom zobaczymy także stare zakłady krawieckie, które szyją eleganckie mundurki dla uczniów tej ekskluzywnej szkoły, której absolwentami są również Boris Johnson, George Orwell i autor serii o przygodach Jamesa Bonda - Ian Flemming.

Następnie odwiedzimy jedną z najpopularniejszych atrakcji Anglii czyli zamek Windsor, który góruje nad miastem. Wybudowany przez Wilhelma I Zdobywcę w XI wieku zamek jest zarówno najstarszym, jak i największym zamkiem w Wielkiej Brytanii. Starsze części zamku nadal zachowały charakter średniowiecznej fortecy, której pierwotnym założeniem była obrona normańskiego panowania nad południową Anglią. Z biegiem lat zamek przeszedł duże zmiany, a oryginalna fosa została zlikwidowana.

Zamek Windsor swój obecny wygląd uzyskał w pierwszej połowie XIX wieku, a następnie po pożarze w 1992 roku został odrestaurowany za sumę ponad 400 milionów funtów. Przez wiele lat Windsor był ulubionym zamkiem zmarłej królowej Elżbiety i księcia Filipa, którzy często zatrzymywali się tutaj. Można tu zobaczyć m.in. wspaniałą porcelanę i kolekcję dzieł sztuki znanych malarzy, takich jak Leonardo da Vinci, Rafael, Michał Anioł i Holbein. Imponujący zamek mieści również Apartamenty Państwowe, Dom Lalek Królowej Marii i piękną gotycką kaplicę św. Jerzego, w której pochowanych jest kilku angielskich monarchów.

W ciągu dnia będzie też czas na spacer po mieście i obiad w jednej z wielu przytulnych restauracji. Kolację zjemy w hotelu.

(Dzisiejsza trasa około 100 km, czas przejazdu ok.1 godz.45 min).

Dzień 3
Szekspir i Stratford-upon-Avon oraz zachwycające krajobrazy Cotswolds z Chipping Campden

Opuszczamy nasz hotel i udajemy się na zachód. Dzień rozpoczniemy w uroczym miasteczku Stratford-upon-Avon pięknie położonym nad rzeką Avon, które najbardziej znane jest jako miejsce narodzin Szekspira.

Nasz spacer zaczniemy wzdłuż rzeki Avon od kościoła, w którym pochowano Szekspira, miniemy teatr i dotrzemy do centrum. Przy głównej ulicy znajduje się piękny dom szachulcowy (mur pruski), w którym to w roku 1564 urodził się William Shakespeare jako syn radnego i wytwórcy rękawiczek. Dziś mieści się tu muzeum, w którym możemy  zanurzyć się w życie i czasy Szekspira.

Shakespeare rozpoczął swoją karierę w londyńskich teatrach w 1584 roku, prowadząc aktywną działalność do około 1613 roku. Następnie powrócił do Stratford-upon-Avon gdzie zmarł trzy lata później. William miał troje dzieci z Anne Hathaway, jednak trzecie pokolenie nie doczekało się potomstwa, więc uważa się, że Szekspir nie ma dziś żadnych żyjących potomków.

Po południu nadszedł czas, aby nacieszyć oczy w jednym z najbardziej malowniczych zakątków kraju, nazywanym także sercem Anglii "Heart of England". Zobaczymy tu zachwycające krajobrazy i idylliczne angielskie wioski. Przejedziemy przez pagórkowate tereny Cotswolds - uznane przez rząd Wielkiej Brytanii za „Obszar Wyjątkowego Piękna” (Area of Outstanding Natural Beauty, AONB). Cotswolds obejmuje obszar około 2000 km² ze starymi lasami bukowymi i zielonymi łąkami porastającymi pagórkowate tereny o wapiennym podłożu. Wapień jest miękkim i porowatym materiałem, z którego czas i warunki atmosferyczne ukształtowały tutaj zupełnie wyjątkowe krajobrazy. Wśród tych falistych, zielonych pagórków z pasącymi się owcami i równo przyciętymi żywopłotami znajdują się małe, urocze wioski z kościołami i tradycyjnymi domami.

Po południu odwiedzimy miasteczko Chipping Campden, gdzie wiele domów zbudowanych jest z lokalnego wapienia o pięknym, miodowo-złocistym odcieniu,  zwanego kamieniem Cotswold. Wybierzemy się tutaj na pieszą wycieczkę po mieście, oglądając m.in. Wool Church (wełniany kościół), wybudowany z przychodów pochodzących z lukratywnego handlu wełną, oraz dawne domy dla biedoty, które obecnie zostały przekształcone w urocze, prywatne domy. Będzie też czas wolny na obiad ( we własnym zakresie).

Miłośnicy kina mogą rozpoznać mijane krajobrazy i poczuć atmosferę, głównie zimowych scen z filmu „Dziennik Bridget Jones”, które były kręcone w jednej z pobliskich wiosek.

Anglia jest znana na całym świecie ze swoich fantastycznych ogrodów, a jest ich tu ponad 3800. Zaprosimy dziś Państwa do jednego z nich -  Bourton House w Chipping Campden. Sama posiadłość pochodzi z końca XVI wieku, ale ogrody są stosunkowo nowe. Dom był własnością wielu osób, począwszy od wnuka jednego z generałów Olivera Cromwella w 1598 roku, a następnie po aukcji w 1953 roku dom przechodził przez wiele rąk, zanim w 1983 roku trafił ostatecznie w ręce rodziny Paice, która od 1987 roku zdołała przekształcić to, co było dziczą, w jeden z najwspanialszych angielskich ogrodów. W 2010 roku ogród został przejęty przez rodzinę Quintus, która obecnie zarządza obiektem.

Nic dziwnego, że ogród zdobył wiele nagród, w tym „Ogród Roku” i jest wymieniony jako główna atrakcja w okolicy. Tradycyjne angielskie ogrody są zawsze prawdziwą ucztą dla oczu. Tutaj możemy w ciszy i spokoju cieszyć się różnorodnością drzew i krzewów, pięknymi ścieżkami z piaskowca i wspaniałymi starymi murami. Wszystko to w połączeniu z kwintesencją angielskiej kultury, tradycyjną herbatą z mlekiem, w towarzystwie angielskich bułeczek z dżemem i śmietaną. (Jeśli ogród byłby zamknięty z jakiegokolwiek powodu, oczywiście odwiedzimy inny, równie piękny).

Następnie pojedziemy do hrabstwa Gloucestershire do miasta Cheltenham, gdzie spędzimy jedną noc w hotelu położonym w centrum miejscowości. Kolację zjemy w hotelu.

(Dzisiejsza trasa to około 200 km, czas przejazdu ok. 3 godz.).

Dzień 4
Pałac Blenheim i angielski urok Bibury

Pierwszym przystankiem dzisiaj jest imponujący pałac Blenheim, zbudowany w stylu angielskiego baroku w latach 1705-24 jako prezent od królowej Anny i angielskiego parlamentu dla Johna Churchilla – pierwszego księcia Marlborough. Dziewięć pokoleń później, następny Churchill o imieniu Winston urodził się w jednej z pałacowych sypialni jako wnuk siódmego księcia Marlborough. Przyszły premier nie mieszkał jednak w pałacu, ponieważ linia sukcesji następowała po jego wuju, ale do dziś pałac nadal należy do rodu Marlborough.

Podobnie jak w przypadku wielu innych starych zamków i dworów, nie mogąc pokryć wysokich kosztów utrzymania obiektu, rodzina Marlborough również zdecydowała się, aby otworzyć podwoje pałacu Blenheim dla odwiedzających i wynajmować go na sesje filmowe. Kręcono tu zarówno Harry'ego Pottera, jak i kilka filmów o przygodach Indiany Jones’a. W 1987 roku pałac został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

W imponującym pałacu, który sam w sobie jest bardzo ciekawy znajduje się także interesująca wystawa poświęcona Sir Winstonowi Churchillowi. Na miejscu jest również możliwość, aby napić się herbaty lub zjeść lekką przekąskę.

Następnie kierujemy się na południowy zachód i docieramy do południowej części pięknego regionu Cotswolds. Zatrzymamy się w malowniczym Bibury, które wprost emanuje angielskim urokiem i sielanką.

Zobaczymy tu słynne domy Arlington Row, które są ikoniczne dla Bibury i stanowią kwintesencję jego piękna. Te bardzo stare, szeregowe budynki z dachami krytymi strzechą i kolorowymi skrzynkami na kwiaty tworzą malowniczy obraz, który od lat przyciąga tutaj artystów i turystów.

Miasto odegrało również ważną historyczną rolę w średniowieczu jako centrum handlu wełną, dzięki produkcji wysokiej jakości wełny, która była sprzedawana i eksportowana do innych regionów kraju. Zatrzymamy się również przy starym, pięknie położonym kościele parafialnym, kościele Mariackim. Kościół o bogatej historii i imponującej architekturze zachwyca pięknym witrażem autorstwa Karla Parsona. Witraż jest tak wspaniały, że był nawet motywem świątecznego znaczka pocztowego w Anglii w 1992 roku.

Podczas naszego postoju prawie na pewno damy się oczarować przepływającej przez miasto rzece Coln. W spokojnych wodach rzeki odbijają się otaczające budynki, tworząc wręcz bajkową atmosferę. Nie dziwi więc fakt, że miasto zostało nazwane najpiękniejszym miastem Anglii między innymi przez Williama Morrisa, założyciela angielskiego ruchu Arts and Crafts, który pod koniec XIX wieku hołdował staremu rzemiosłu jako protest przeciwko masowej produkcji i industrializacji.

Bibury to miasteczko jak z pocztówki, a nasz krótki pobyt tutaj pozwoli nam nacieszyć się tym pięknym klejnotem regionu Cotswolds, zanim będziemy kontynuować naszą podróż przez kolejne piękne krajobrazy angielskiej wsi.

Po południu dotrzemy do Bristolu, gdzie spędzimy kolejne dwie noce. Kolacja i nocleg w hotelu.

Po kolacji będzie okazja, aby przyjrzeć się bliżej Bristolowi, który jest tętniącym życiem miastem. Można udać się do jednego z lokalnych pubów na przykład The Old Duke na King Street, gdzie często grana jest muzyka na żywo lub do The Old Fishmarket.

(Dzisiejsza trasa  to około 185 km, czas jazdy ok. 3 godz.).

Dzień 5
Rzymskie miasto Bath

Dziś rano udamy się na południe do Bath w angielskim hrabstwie Somerset. Wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO miasto zostało pierwotnie założone przez Rzymian, którzy zbudowali łaźnie przy gorących źródłach występujących w okolicy. Jest ono powszechnie uznawane za jedno z najbardziej urokliwych miast w Anglii. Spacerując wśród pięknych georgiańskich budynków, będziemy poznawać to miasto, które jest przesiąknięte historią, architekturą, a przede wszystkim wspaniałą atmosferą. W Bath odbyła się także pierwsza w Anglii koronacja królewska w 973 roku. Wielu pisarzy i wielkich postaci kultury również inspirowało się tym pięknym miastem i przedstawiało je w swoich dziełach. Należą do nich brytyjska pisarka Jane Austen (1775-1817), która mieszkała w Bath na początku XIX wieku i kilka z napisanych przez nią historii rozgrywa się właśnie tutaj. W XVIII wieku Brytyjczycy na nowo odkryli Bath, które stało się popularnym miastem uzdrowiskowym dla rodziny królewskiej i arystokracji - a teraz nadeszła nasza kolej, abyśmy docenili jego piękno.

Udamy się na pieszą wycieczkę po krętych uliczkach miasta z pięknymi georgiańskimi domami i zakończymy ją przy Łaźniach Rzymskich. Następnie będzie czas do własnej dyspozycji więc chętni mogą odwiedzić łaźnie.

Słynne źródło, które rozpyla 1 170 000 litrów gorącej wody o temperaturze 46 stopni Celsjusza dziennie, było uważane za święte i przypisywane bogini Sulis Minerva. Na jej cześć wzniesiono wspaniałą świątynię, a obok niej zbudowano basen o głębokości 1,6 metra, który był atrakcją w całym północnym Cesarstwie Rzymskim (wstęp: 28 GBP - cena z sierpnia 2023r.). Ponieważ przyjeżdżamy do Bath w weekend, zalecamy rezerwację biletu do Łaźni Rzymskich przez internet z kilkudniowym wyprzedzeniem.

W czasie wolnym istnieje również możliwość odbycia krótkiej wycieczki łodzią po rzece Avon, która przepływa przez miasto. Rejs trwa godzinę i kosztuje około 12 GBP (cena z sierpnia 2023 r.).

Po południu wrócimy do naszego hotelu w Bristolu, a dzisiejsza kolacja jest we własnym zakresie.

(Dzisiejsza trasa to około 90 km, czas przejazdu ok. 2 godz. 15 min).

Dzień 6
Stonehenge, Salisbury i Bournemouth

Po śniadaniu pojedziemy do prehistorycznych kamiennych kręgów Stonehenge na równinie Salisbury, również wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Konstrukcja z pionowych kamieni, która obejmuje obszar o średnicy około 110 metrów, prawdopodobnie służyła jako miejsce rytualne, w którym odprawiano ceremonie religijne.

Geograficzne położenie kamieni w stosunku do wschodu słońca w środku lata i w środku zimy sugeruje, że czczono tu również słońce. Powstanie tego imponującego miejsca datowane jest na 3000 lat p.n.e.
Zobaczymy zewnętrzny krąg z dużymi nadprożami i usłyszymy historię niebieskich kamieni w wewnętrznym kręgu, które zostały przetransportowane setki kilometrów z Walii. Stonehenge to nie tylko osiągnięcie architektoniczne, ale także jedno z najbardziej na świecie owianych tajemnicą miejsc. Znajdują się tutaj także inne miejsca rytualne pochodzące z epoki kamienia i duże kurhany z wczesnej epoki brązu. Tajemnica otaczająca Stonehenge sprawiła, że stało się ono popularnym miejscem turystycznym, które co roku odwiedza ponad 1 milion osób.

Po tej historycznej retrospektywie wracamy do teraźniejszości odwiedzając katedralne miasto Salisbury, gdzie będzie czas wolny na obiad (we własnym zakresie) . Po obiedzie odwiedzimy słynną, imponującą katedrę Salisbury, znaną z książki Kena Folleta "Filary Ziemi" (w książce katedra nazywa się katedrą Kingsbridge). W katedrze w Salisbury możemy zobaczyć kopię słynnej Magna Carta.  Jest to statut wydany przez króla Anglii Jana bez Ziemi 15 czerwca 1215 roku, który po raz pierwszy określa stosunki miedzy Królem i jego poddanymi, oraz ich prawa. Wielka Karta Swobód stworzyła podwaliny angielskiej państwowości. Uchodzi za dokument, który miał wpływ na całe dzieje Wysp Brytyjskich. Królowie angielscy, w tym król Jan bez Ziemi, byli szczególnie potężni przez cały XI wiek i chcieli także panować nad kościołem. Oznaczało to serię wojen, a także wzrost podatków i ceł, co doprowadziło do buntu przeciwko despotycznemu królowi. Lud chciał, aby król podlegał prawu i był nim związany, więc latem 1215 roku król podpisał Magna Carta z daleko idącymi ustępstwami, które stały się początkiem angielskiego systemu parlamentarnego.
Budowę tej gotyckiej katedry rozpoczęto w 1220 roku, a jej konsekracja odbyła się w 1258 roku.  Wieżę i iglicę dobudowano w latach 1310-1330. W 2008 roku odbyły się obchody 750-lecia istnienia katedry. Z tej okazji zainstalowano nową chrzcielnicę zaprojektowaną przez Williama Pye i poświęconą przez Arcybiskupa Cantenbery, która z pewnością robi wrażenie.

Następnie udajemy się do Bournemouth, które słynie z najlepszego klimatu w Anglii i fantastycznych plaż. Bournemouth oferuje również wspaniałe możliwości zakupów - niezależnie od tego, czy poszukujemy tradycyjnych angielskich sieci handlowych, czy bardziej ekskluzywnych butików. Bournemouth przyciąga ponad 5,5 miliona turystów każdego roku, a kołyszące się palmy wzdłuż nadmorskich promenad oraz mnóstwo restauracji i barów sprawiają, że miasto ma typowo wakacyjny charakter. Kolację w Bournemouth można zjeść we własnym zakresie, a chętni mogą się wybrać z naszych pilotem na spacer po okolicy zakończony  piwem w lokalnym pubie.

(Dzisiejsza trasa to około 135 km, czas przejazdu ok. 2,5 godz.)

Dzień 7
Bournemouth - Portsmouth. Powrót do Warszawy

Po śniadaniu udamy się w stronę uroczego Portsmouth - miejsca narodzin Charlesa Dickensa, gdzie znajduje się również siedziba Królewskiej Marynarki Wojennej, a także najstarszy na świecie suchy dok.

Królewska Marynarka Wojenna ma długą historię: floty i okręty wojenne istniały już w IX wieku, ale niezależna, profesjonalna Królewska Marynarka Wojenna, która istnieje do dzisiaj, powstała w XVI wieku pod rządami Henryka VIII. Od końca XVII wieku do końca II wojny światowej angielska marynarka wojenna była najsilniejsza na świecie.

Naszym miejscem docelowym jest Historic Dockyard w samym sercu miasta, gdzie zobaczymy jeden z historycznych statków i usłyszymy o wielkich bitwach morskich z przeszłości, w tym o HMS Victory, na pokładzie którego słynny admirał Horatio Nelson rozgromił w 1805 w bitwie pod Trafalgar połączone siły Francji i Hiszpanii. Następnie będzie czas wolny na obiad ( we własnym zakresie) i na ostatnie zakupy przed podróżą na lotnisko.

Powrót do Warszawy.

(Dzisiejsza trasa to około 204 km, czas przejazdu ok. 3 godz.)

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 7 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Cena zawiera:
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa – Londyn – Warszawa
 • 6 noclegów w hotelach w pokojach 2 - osobowych
 • Wycieczki i bilety wstępu wymienione w programie
 • Wyżywienie: śniadania codziennie, 4 obiady
 • Transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Dopłata do pokoju 1-osobowego

1750 PLN

Cena nie zawiera:
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Wydatków indywidualnych
 • Wstęp do łaźni rzymskich w Bath
 • Napojów do posiłków
 • Napiwków (około 10 GBP/os)
 • Wszystkiego, co nie zostało wymienione w „cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Elektryczność

Nasze urządzenia elektryczne mogą być zazwyczaj używane w Wielkiej Brytanii tylko przy użyciu adaptera. W większości hoteli często możliwe jest korzystanie z ogólnego gniazdka w łazience. Zalecamy jednak na czas podróży zabranie ze sobą adaptera typ M z bolcem uziemiającym.

Bagaż

Polecamy zabranie ze sobą małego plecaka lub torby, ponieważ najczęściej dopiero wieczorem będzie dostęp do bagażu głównego. Nie ma konieczności zabierania ze sobą ręczników.

Hotele

Zakwaterowanie Gości odbywa się w hotelach, które są wyposażone standardowo, a każdego wieczoru serwowane są w nich wyśmienite śniadania i kolacje. Hotele wybieramy pod względem dogodnego położenia i miłej atmosfery. Staramy się dobierać obiekty, które pomimo prostoty wyposażenia mają swój urok.

Niezależnie od kategorii hotelu, nasi goście zakwaterowani są zawsze w pokojach z własną toaletą i łazienką. Informacje o hotelach w danym programie wycieczki zostaną przesłane najpóźniej 7 dni przed wylotem.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 26 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Więcej o Anglii

Więcej informacji o Anglii znajduje się na naszych stronach: https://www.albatros.pl/kierunki-podrozy/europa/anglia gdzie jest wiele informacji dotyczących np. klimatu, różnicy czasu, napiwków, ewentualnego wymogu posiadania wizy czy wykonania odpowiednich szczepień.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki