Nieodparty czar Sri Lanki

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Plantacje herbaty, urzekające stare świątynie, wizyty w lokalnych wioskach, wyjątkowy Park Narodowy Udawalawe oraz wypoczynek na plaży nad Oceanem Indyjskim.

Weź udział w naszej wycieczce na Sri Lankę i poznaj to, co najlepszego ma ona do zaoferowania: historyczne budynki kolonialne, bazary i wyjątkowe świątynie – między innymi licząca ponad 2 000 lat świątynia w jaskini w Dambulla, wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wycieczka przebiegać będzie w komfortowych warunkach z zakwaterowaniem w dobrych hotelach w doskonałej lokalizacji.

W Parku Narodowym Udawalawe doświadczymy piękna przyrody z bogactwem i wyjątkowością jego fauny. Odwiedzimy również lokalną wioskę na dalekiej prowincji. Pozwolimy, aby tory kolejowe poprowadziły nas pośród położonych na wzniesieniach plantacjach herbaty. Poznamy regionalne przyprawy i różne rodzaje herbat. A na koniec istnieje możliwość przedłużenia pobytu nad brzegiem Oceanu Indyjskiego, aby cieszyć się wypoczynkiem na piaszczystej plaży.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Tak

 • Szczepienia Nie

 • Waluta

Program wycieczki 11 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy
Dzień 2
Przylot do Colombo. Zakwaterowanie i zwiedzanie miasta
Dzień 3
Colombo - Sigiriya. Skalna twierdza Sigiriya
Dzień 4
Sigiriya - Polonnaruwa - Sigiriya. Wycieczka do średniowiecznej stolicy Polonnaruwa
Dzień 5
Sigiriya - Hiriwadunna - Sigiriya. Obiad u lokalnej rodziny i Złota Świątynia w Dambulla z listy UNESCO
Dzień 6
Sigiriya - Matale - Kandy. Ogród przypraw i ogród botaniczny
Dzień 7
Kandy. Wycieczka po mieście tuk tukiem, Świątynia Zęba i występ taneczny na rozżarzonych węglach
Dzień 8
Kandy - Nuwara Eliya. Przejazd pociągiem z Kandy do Nuwara Eliya. Plantacje herbaty i piękne krajobrazy
Dzień 9
Nuwara Eliya - Park Narodowy Udawalawe. Safari w parku obfitującym w dzikie zwierzęta i bujna przyroda
Dzień 10
Park Narodowy Udawalawe - Galle - Kolombo. Wycieczka po mieście Galle i kolacja pożegnalna
Dzień 11
Colombo - Warszawa. Powrót

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
9 998,–
Warszawa
Brak miejsc
10 998,–
Warszawa
Brak miejsc
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy

Spotkanie z pilotem Albatros Travel na lotnisku Okęcie w Warszawie i wylot na Sri Lankę.

Dzień 2
Przylot do Colombo. Zakwaterowanie i zwiedzanie miasta
Viharamahadevi Park to publiczny park położony w Colombo

Wczesnym rankiem lądujemy w największym mieście Sri Lanki, Colombo. Po załatwieniu formalności wjazdowych, jedziemy prosto do naszego hotelu, gdzie będzie możliwość krótkiego odpoczynku przed wyruszeniem na dzisiejsze zwiedzanie miasta.

Kolombo to tętniąca życiem metropolia, pięknie położona nad Oceanem Indyjskim. Ze względu na duży port w Colombo i strategiczne położenie na szlakach handlowych między wschodem a zachodem, miasto było znane kupcom już 2000 lat temu. Jednak dopiero w 1815 roku, kiedy Sri Lanka została przejęta przez Brytyjczyków, Kolombo stało się stolicą Sri Lanki.

Zobaczymy między innymi dzielnicę Fort, do której w XVI wieku zaczęli napływać Portugalczycy. Obszar ten zwany wówczas Kolonthota, szybko stał się jednym z najważniejszych centrów handlowych wyspy.

Portugalczycy ufortyfikowali centrum handlowe i port, aby przejąć kontrolę nad wyspą - stąd nazwa dzielnicy. Twierdza została zdobyta przez Holendrów w 1656 r., a następnie w 1815 r. przejęli ją Anglicy, którym służyła jako centrum administracyjne.

Kilkadziesiąt lat później fortyfikacje zostały zniszczone, gdy Brytyjczycy uznali, że nie ma już militarnego zagrożenia dla Kolombo. Stały ona również na przeszkodzie rozwojowi urbanistycznemu tego obszaru. Chociaż z dawnych umocnień pozostały tylko ruiny to w dzielnicy nadal znajduje się wiele zabytkowych budynków a Fort - tak jak był za czasów panowania Portugalczyków tak i obecnie jest handlowym i finansowym centrum Sri Lanki.

Na trasie naszej wycieczki ulicami Kolombo znajdzie się również Pettah, tętniący życiem bazar, oraz elegancka dzielnica ambasad i budynków rządowych - Ogrody Cynamonowe „Cinamons Gardens”, nazwana tak na pamiątkę plantacji cynamonu, która kiedyś się tu znajdowała. Przejdziemy nadmorską promenadą miasta, Galle Face Green, która ciągnie się przez około kilometr wzdłuż brzegu Oceanu Indyjskiego. Obok samej promenady znajduje się gigantyczny trawnik (wyobraźcie sobie Central Park w Nowym Jorku bez drzew), który niegdyś służył jako pole golfowe oraz miejsce wyścigów konnych.

Śniadania i kolacje wliczone w cenę

Dzień 3
Colombo - Sigiriya. Skalna twierdza Sigiriya Około 175 km
ozdobą Lwiej Góry są freski przedstawiające kobiece postacie

Po ekscytujących przeżyciach w stolicy, udajemy się w głąb lądu do Sigiriya. Po drodze zrobimy przystanki, aby kupić przekąski na lekki lunch (nie wliczony w cenę wycieczki) i rozprostować nogi.

Po południu zwiedzimy twierdzę Sigiriya. Ta imponująca skalna forteca, której nazwa oznacza "Lwia Skała", jest niewątpliwie jednym z najważniejszych punktów naszej wycieczki.

Ten wysoki na 200 metrów skalny monolit góruje nad okolicą i wraz z ruinami dawnej twierdzy oraz przepięknym ogrodem wodnym sprawią, iż kompleks Sigiriya bez wątpienia należy do najbardziej imponujących i wartych odwiedzenia miejsc Azji Południowej.

Zbudowana w V wieku pod rządami potężnego króla Kasjapy, historia twierdzy jest długa i wypełniona makabrycznymi morderstwami, podstępnymi intrygami i zdradami. Niesamowita atmosfera tego miejsca towarzyszy turystom w drodze na jej szczyt prowadzącej pomiędzy „łapami” lwa oraz freskami przedstawiającymi olśniewająco piękne dziewice.

Śniadania i kolacje wliczone w cenę.

Dzień 4
Sigiriya - Polonnaruwa - Sigiriya. Wycieczka do średniowiecznej stolicy Polonnaruwa Ok. 110 km
Posąg Buddy w świątyni Gal Vihara w Polonnaruwa

Po smacznym śniadaniu przejeżdżamy krótką drogę do Polonnaruwa.

W średniowieczu miejscowość ta była dumną stolicą wyspy (wiek XI-XIII). Zabytki takie jak: ruiny, dagoby (relikwiarze buddyjskie) i statuy, mimo upływu czasu zachowały się w dobrym stanie. Lokalizacja miasta jest cudowna, w otoczeniu tropikalnej roślinności nad brzegiem ogromnego i unikatowego zbiornika wodnego, który od XII wieku dostarcza wodę miastu i okolicznym równinom.

Pośród wszystkich pięknych budowli i kamiennych rzeźb, najbardziej imponująca jest świątynia Gal Vihara ze swymi 4 olbrzymimi figurami Buddy wykutymi w jednym bloku granitu.

Zabytkowa części miasta pełna jest wartych zobaczenia atrakcji turystycznych, zlokalizowanych jedna obok drugiej.

Do hotelu wracamy późnym popołudniem.

Śniadania i kolacje wliczone w cenę

Dzień 5
Sigiriya - Hiriwadunna - Sigiriya. Obiad u lokalnej rodziny i Złota Świątynia w Dambulla z listy UNESCO ok. 40 km
Owoc kokosa może zawierać nawet 1 litr wody kokosowej

Po śniadaniu wyruszymy do Habarana, miejscowości położonej niedaleko Sigiriya. Tu zmienimy środek transportu na wozy zaprzężone w woły. W spokojnym tempie przejedziemy wśród zielonych pól. Zobaczymy jak wygląda codzienne życie na lankijskiej wsi. Po drodze zatrzymamy się przy świątyni, blisko jeziora Hiriwadunna. Stąd łodzią przepłyniemy dalej do tradycyjnego gospodarstwa tzw. chena, gdzie spróbujemy królewskich orzechów kokosowych uprawianych jedynie na Sri Lance. Królewski orzech kokosowy jest żółty i trochę mniejszy od tradycyjnego orzecha. Wykorzystanie znajduje nie miąższ, lecz jedynie pożywny płyn orzecha. Królewski orzech kokosowy żartobliwie nazywany jest naturalną apteką z uwagi na bogactwo witaminy E, żelaza, wapnia, fosforu i białka.

Łodzią dotrzemy następnie do domu, którego mieszkańcy zademonstrują nam sposób przygotowywania tradycyjnego lankijskiego obiadu. Otrzymamy go do spożycia na liściu lotosu. Na deser będą świeże owoce.

Po obiedzie zobaczymy Złotą Świątynię w Dambulla, która jest największym i najlepiej zachowanym kompleksem świątyń jaskiniowych na Sri Lance.  Jest także otaczana największą czcią wśród świątyń buddyjskich. W kilkudziesięciu grotach umieszczono figury Buddy, ale także  znajdziemy tu rzeźby lankijskich królów i hinduskich bóstw symbolizujące Upulvan (Wisznu) oraz Saman. Uważa się, że najprawdopodobniej są one najstarszymi i najlepiej zachowanymi statuami devala na świecie. Sam kompleks świątynny obejmuje 5 grot. Historia jaskini sięga pierwszego wieku p.n.e., kiedy to król Valagam Bahu szukał tu schronienia po tym, jak został wyparty z miasta Anuradhapura przez siły tamilskich najeźdźców.  Od roku 1991 ten wspaniały kompleks świątynny jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.

Śniadania, obiady i kolacje wliczone w cenę.

Dzień 6
Sigiriya - Matale - Kandy. Ogród przypraw i ogród botaniczny ok. 90 km
Kandy położone jest niezwykle malowniczo – na brzegu jeziora i w otoczeniu gór

Rankiem wyruszymy w drogę do Kandy. Po drodze zatrzymamy się w dużym ogrodzie, aby zobaczyć, posmakować i poczuć zapach egzotycznych przypraw. Zapoznamy się jednocześnie z tradycyjnym lankijskim ziołolecznictwem i masażem zdrowotnym. Jeśli czas nam pozwoli, przespacerujemy się po jednej z uroczych wiosek leżącej na trasie naszej wycieczki.

Królewskie miasto Kandy było stolicą kraju od XV do XVIII wieku. To malownicze miasto jest niezwykle pięknie położone, dobrze chronione przez wzgórza i przecięte przez Mahaweli - najdłuższą rzeką Sri Lanki. Odwiedzimy miejski ogród botaniczny, znany między innymi ze swojego zbioru orchidei. W ogrodzie występuje ponad 4 000 gatunków roślin, w tym orchidee, zioła, rośliny o działaniu leczniczym a także różnego rodzaju palmy. Z jednym z drzew związana jest szczególna historia. Tak zwane Drzewo Kuli Armatniej zostało posadzone przez samego króla Jerzego V i królową Marię podczas ich wizyty w ogrodzie w roku 1901. Gałęzie drzewa uginają się od ciężaru okrągłych i ciemnych owoców przypominających kule armatnie i stąd pochodzi nazwa drzewa.

Zameldujemy się w naszym hotelu, gdzie zostaniemy na dwie noce.

Śniadania i kolacje wliczone w cenę.

Dzień 7
Kandy. Wycieczka po mieście tuk tukiem, Świątynia Zęba i występ taneczny na rozżarzonych węglach
Świątynia Zęba - mekka buddystów zawierająca ważną relikwię- ząb Buddy

Dzień rozpoczynamy od zwiedzania miasta Kandy w udekorowanych tuk tukach. To świetna zabawa, a my możemy wywołać lekkie zainteresowanie w mieście. Następnie będziemy mieli trochę czasu na samodzielne zwiedzanie  tego tętniącego życiem miasta. Jest tu wiele sklepów, kawiarni i małych straganów sprzedających najróżniejsze produkty.

Po objedzie zwiedzimy Świątynię Zęba, uważaną za najważniejszą budowlę sakralną Sri Lanki, gdzie jak się uważa, przechowywany jest jeden z zębów Buddy.

Przed kolacją zobaczymy jeszcze spektakl taneczny, podczas którego artyści będą tańczyć na rozżarzonych węglach.

Śniadania i kolacje wliczone w cenę.

Dzień 8
Kandy - Nuwara Eliya. Przejazd pociągiem z Kandy do Nuwara Eliya. Plantacje herbaty i piękne krajobrazy Ok. 100 km

Przejedziemy na małą stację Peradeniya, położoną na obrzeżach Kandy, skąd następnie pociągiem wyruszymy w trasę prowadzącą przez wyżynny krajobraz do Nuwara Eliya. Podróż pociągiem trwa od 4 do 5 godzin i obfituje w najbardziej spektakularne widoki na Sri Lance.

Nuwara Eliya leży w bujnie zalesionej okolicy u podnóża Mount Pidurutalagala, najwyższego szczytu Sri Lanki na wysokości 2524 m n.p.m. Panująca tu przyjemna temperatura czyni to miejsce wyjątkowym na Sri Lance. Z dala od miejskiego zgiełku i hałasu będziemy mogli nacieszyć się widokiem rzadko spotykanych okazów roślin, ptaków oraz zwierząt, które doskonale czują się w tutejszym klimacie. W okolicy znajduje się duża ilość wodospadów, jaskiń i wszędzie rosną krzewy herbaty.

Sri Lanka słynie na całym świecie z produkcji herbaty. My poznamy jej najlepsze gatunki, zwiedzając jedną z wielu plantacji wokół Nuwara Eliya. Tutaj możemy kupić herbatę najwyższej jakości w bardzo niskich cenach.
Po przyjeździe do Nuwara Eliya zapoznamy się bliżej z miastem, a następnie zameldujemy się w naszym hotelu.

Śniadania i kolacje wliczone w cenę.

Dzień 9
Nuwara Eliya - Park Narodowy Udawalawe. Safari w parku obfitującym w dzikie zwierzęta i bujna przyroda ok. 150 km
w Parku Narodowym Udawalawe żyją liczne stada słoni

Opuszczamy Nuwara Eliya i jedziemy do Parku Narodowego Udawalawe, który należy do jednego z największych rezerwatów dzikich zwierząt na Sri Lance. Ze swoimi licznymi stadami słoni, dzikich bawołów i jeleni sambar, może on spokojnie konkurować z afrykańskimi sawannami. Szansa na spotkanie tutaj słoni jest nieporównywalnie większa  niż wielu innych parkach narodowych Afryki Wschodniej.
W parku żyją także mangusty, szakale, warany, krokodyle i wargacze. Ponadto występuje tu 30 różnych rodzajów węży oraz wiele gatunków ptaków, a dokładnie 210 według ostatniego spisu.

Jeśli szczęście nam dopisze, być może uda nam się dostrzec lamparta, jednak zdarza się to stosunkowo rzadko.

Większość firm turystycznych ma w swojej ofercie wizytę w bardziej znanym Parku Narodowym Yala, gdzie często przewijają się tłumy turystów i mnóstwo jeppów, co naturalnie dodatkowo stresuje zwierzęta. Mając to na uwadze Albatros wybrał mniej uczęszczany Park Narodowy Udawalawe, gdzie warunki są znacznie spokojniejsze. Po przeżyciach związanych z obserwacją cudownej natury i bogactwa fauny, zameldujemy się w hotelu położonym w pobliżu parku.

Śniadania i kolacje wliczone w cenę.

Dzień 10
Park Narodowy Udawalawe - Galle - Kolombo. Wycieczka po mieście Galle i kolacja pożegnalna Ok. 250 km
Galle to kolonialne miasto położone na południowym wybrzeżu Sri Lanki

Wczesnym rankiem opuścimy hotel Udawalawe i przejedziemy do miasta portowego Galle, gdzie spędzimy przedpołudnie. Zobaczymy główną atrakcję miasta, jaką jest piękny stary fort wzniesiony w 1663 r. przez holenderskich kolonizatorów, którzy wyparli Portugalczyków. Fort, wpisany w roku 1988 na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, przypomina o dawnej obecności na wyspie byłych potęg kolonialnych.
W Galle zobaczymy także dzwonnicę, holenderski kościół i muzeum historyczne.

Po południu wracamy do stolicy Colombo gdzie po krótkiej chwili odpoczynku w komfortowych pokojach spotkamy się na pożegnalnej kolacji w restauracji hotelowej

Śniadania i kolacje wliczone w cenę.

Dzień 11
Colombo - Warszawa. Powrót ok. 45 km

Wczesnym rankiem pokonujemy ostatni odcinek w kierunku Colombo i lotniska, gdzie czeka na nas samolot. Po południu lądujemy w Warszawie

Śniadanie wliczone w cenę.

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju jednoosobowego

2,498 PLN

 

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot samolotem rejsowym w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Colombo - Warszawa, w obie strony z przesiadką
 • Wycieczki zgodnie z programem.
 • Zakwaterowanie w hotelach 3-4 gwiazdkowych.
 • Wyżywienie: śniadania codziennie, 1 lunch (5 dzień), 9 kolacji (dzień 2 – 10)
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Wydatków indywidualnych
 • Dopłaty za pokój jednoosobowy
 • Wizy na Sri Lankę (ok. 50 USD za osobę. Należy złożyć wniosek przed wyjazdem)
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (około 50 USD za osobę)
 • Wszystkiego, co nie zostało wymienione w sekcji „Cena obejmuje”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podroży

Liczba uczestników

Ta wycieczka wymaga minimum 20 uczestników. Jeśli ta liczba nie zostanie osiągnięta, zastrzegamy sobie prawo do odwołania wycieczki - zazwyczaj będzie to co najmniej 4-6 tygodni przed planowaną datą wyjazdu. Zgodnie z ustawą o podróżach zorganizowanych § 20 ust. 1 i ust. 3, jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności za szkody poniesione przez klienta w wyniku odwołania imprezy. Jesteśmy zobowiązani jedynie do zwrotu ceny wycieczki.

Wiza

Aby wyjechać na Sri Lankę, należy posiadać wizę turystyczną. O wizy należy ubiegać się i opłacić je za pośrednictwem strony www.eta.gov.lk. Koszt wizy to około 35 USD od osoby. Ważne jest, abyś złożył wniosek o wizę i zapłacił za nią z domu.

Bagaż

Dobrym pomysłem jest zabranie mniejszego plecaka lub torby na jednodniowe wycieczki i dni podróży, kiedy zazwyczaj nie masz dostępu do swojego bagażu aż do wieczora. Nie jest konieczne zabieranie ręczników.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Albatros Travel nie zapewnia możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki