Tajlandia i Kambodża

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Zobacz jeden z największych na świecie kompleksów świątynnych-Angkor Wat oraz Wielki Pałac Królewski w Bangkoku

Imponujący kompleks Angkor Wat został wybudowany w XII w. przez Surjawarmana II władcę państwa Khmerów jako świątynia hinduistyczna poświęcona bogu Vishnu, aby już pod koniec XII w. stopniowo przekształcić się w ośrodek buddyjski. Jest to szczytowe osiągnięcie w architekturze Khmerów, którzy nie tylko stworzyli ten imponujący kompleks, ale i ogromne imperium obejmujące swoim zasięgiem całą południową część starych Indii, od Tajlandii po Wietnam.

Naszą podróż rozpoczniemy w Phnom Penh w Kambodży, gdzie znajdują się słynne „Pola Śmierci” z czasów krwawego reżimu Pol Pota, zwiedzimy Angkor Wat, a następnie udamy się do Bangkoku w Tajlandii.

Zwiedzimy wiele interesujących świątyń oraz będziemy mieli okazję, żeby się przyjrzeć jak żyją zwykli mieszkańcy Kambodży i Tajlandii.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Tak

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Bath tajski, riel kambodżański i dong wietnamski

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy do Phnom Penh (Kambodża)
Dzień 2 Przylot do Phnom Penh. Wycieczka rowerowa. Czas wolny
Dzień 3 Phnom Penh. Zwiedzanie miasta, Pałac Królewski (Royal Palace), Muzeum Ludobójstwa Tuol Sleng i Pola Śmierci (Killing Fields)
Dzień 4 Phanom Penh - Siem Reap
Dzień 5 Siem Reap. Angkor Thom oraz Angkor Wat
Dzień 6 Siem Reap - Battambang. Świątynia Wat Phnom Banan. Phnom Sampeau
Dzień 7 Battambang – kolonialna architektura. Rejs po rzece Stung Sangke. Chantaburi
Dzień 8 Chantaburi – Bangkok
Dzień 9 Bangkok. Zwiedzanie miasta
Dzień 10 Wylot z Bangkoku do Warszawy

Zdjęcia

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Phnom Penh (Kambodża)

Wylot z Warszawy do Phnom Penh. 

Dzień 2
Przylot do Phnom Penh. Wycieczka rowerowa. Czas wolny
Mnisi w Phnom Penh, Kambodża

Po przylocie do Phnom Penh udamy się do hotelu. Po którkim odpoczynku zjemy obiad w hotelowej restauracji. 

Popołudniu zapraszamy na wycieczkę rowerową wzdłuż rzeki. Reszta dnia jest przeznaczona do własnej dyspozycji. 

Dzień 3
Phnom Penh. Zwiedzanie miasta, Pałac Królewski (Royal Palace), Muzeum Ludobójstwa Tuol Sleng i Pola Śmierci (Killing Fields)
W więzieniu S-21 torturowanych było ponad 17.000 osób

Tego dnia zwiedzimy imponujący pałac królewski z roku 1866, będący odpowiedzią Kambodży na Wielki Pałac Królewski (Grand Palace) w Bangkoku. Z uwagi na to, że obecnie król nadal go zamieszkuje, nie wszystkie miejsca są dostępne dla zwiedzających.

Przy pałacu znajduje się, tzw. Srebrna Pagoda, która swoją nazwę otrzymała ze względu na 5000 srebrnych płytek umieszczonych w posadzce. Ciekawa jest także kolekcja posągów Buddy w złocie, srebrze, brązie oraz krysztale.

Po lunchu poznamy smutny rozdział historii Kambodży pod rządami Pol Pota. Odwiedzimy Tuol Svay Prey High School, która w roku 1975 została przekształcona przez Czerwonych Khmerów na więzienie o nazwie S21 (Security Prison 21). W okresie 1975-1978 więzienie to funkcjonowało jako miejsce tortur, ostatni przystanek dla 17 000 ludzi przed przewiezieniem ich dalej do obozu zagłady w Choeung EK (obecnie znanego pod nazwą The Killing Fields (Pola Śmierci). Dzisiaj jest to miejsce pełne spokoju, jednak za czasów Czerwonych Khmerów na tych polach tysiące ludzi zostało w bestialski sposób maltretowanych i zamordowanych. O cierpieniach więźniów oraz o ich historii przypomina wysoka wieża z czaszkami niektórych z ofiar, które w przerażający sposób zostały zamordowane, a ich ciała umieszczone w masowych dołach śmierci.

Więzienie S-21 przekształcone zostało na muzeum Tuol Sleng, ukazując okrucieństwa reżimu Czerwonych Khmerów. Wszyscy przetrzymywani tutaj więźniowie zostali sfotografowani, a ich zdjęcia z przerażeniem w oczach, umieszczono następnie na ścianach.

Dzień 4
Phanom Penh - Siem Reap
Specjalność kulinarna - smażone pająki

Ze stolicy Kambodży, Phnom Penh udamy się do Siem Reap. Po drodze zatrzymamy się się w miejscowości Skuon, zwanej także „Wioską Pająków” (Spider Village), której lokalną specjalnością kulinarną są sporej wielkości smażone pająki. Będziemy mieli okazję ”rozkoszowania się” ich widokiem, chyba że ktoś miałby ochotę ich skosztować.

Odwiedzimy również wioskę, gdzie zobaczymy jak na codzień żyją tutaj ludzie. 

Po przyjeździe Siem Reap będzie czas wolny. 

Dzień 5
Siem Reap. Angkor Thom oraz Angkor Wat
Mnich przy świątyni Angkor Wat

Tego dnia zwiedzimy Angkor Thom, ostatnią stolicę Imperium Khmerów, założoną w XII wieku za panowania władcy Jayavarmana VII. Ruiny miasta, zajmujące obszar 9 km², otoczone są wysokim na 8 metrów murem. Przechodząc przez bramę wejściową, którą ozdabiają figury imponujących rozmiarów słoni, zbliżamy się do świątyni Bayon usytuowanej dokładnie w samym centrum miasta. Posiada ona 54 wieże, na których wyrzeźbiono enigmatyczne twarze, symbolizujące 54 prowincji wielkiego imperium Khmerów. Przepiękne płaskorzeźby zobaczymy także na tzw. Tarasie Słoni oraz na Tarasie Trędowatego Króla.

W porze obiadowej wrócimy do hotelu. Do naszej dyspozycji będzie długa przerwa obiadowa, którą możemy spędzić np. przy basenie.

Po południu zamieniamy autobus na autoriksze tuk-tuk, którymi udajemy się do niezwykłego miasta świątyń Angkor Wat. Cały kompleks świątyń zajmuje powierzchnię 1000 m2. W latach 800-1300 był on stolicą potężnego Imperium Khmerów, którego potęga i wpływy kulturowe objęły także kraje ościenne. Angkor Wat, największa z wielu świątyń, której imieniem nazwano cały kompleks, to jeden z tych zabytków, które niezmiennie zadziwiają zwiedzających, utwierdzając ich w przekonaniu, że Imperium Khmerów miało swój w pełni uzasadniony okres świetności.

Jeśli pogoda pozwoli, to przed powrotem do hotelu, w pięknej scenerii świątyni, będziemy mogli z pokładu gondoli podziwiać zachód słońca.

Dzień 6
Siem Reap - Battambang. Świątynia Wat Phnom Banan. Phnom Sampeau
"Jaskinie Zabijania" w Phnom Sampeau

Po śniadaniu wyjazd do Battambang. Po zakwaterowaniu się w hotelu zjemy lunch w lokalnej restauracji. Na obrzeżach Battambang znajduje się wioska Wat Kor. Tutaj możemy zobaczyć jak wygląda kambodżański styl życia na prowincji. Wiele budowli w mieście powstało na początku XX wieku. Będziemy mieć możliwość krótkiego zwiedzania wioski. Mieszkańcy opowiedzą kilka historii związanych z ich miejscem zamieszkania oraz pokażą tradycyjny dom Khmerów.

Kolejnym punktem będzie wizyta w świątyni Wat Phnom Banan. Świątynię wzniesiono za czasów władcy Jarvarmana VII na 400-tu metrowym wzgórzu, z którego rozpościera się bajeczny widok na okolicę. W dalszej drodze będziemy mieć postój w lokalnej winnicy (degustacja wina dodatkowo płatna).
Następnym celem podróży jest Phnom Sampeau, naturalna formacja skalna z licznymi jaskiń. Obszar ten był dawną twierdzą Czerwonych Khmerów, a niektóre jaskinie były używane jako „Jaskinie Zabijania”. Tutaj również będziemy mieli okazję zobaczyć Jaskinię Bat Cave z tysiącami nietoperzy opuszczających jaskinię o zmierzchu (równomierny strumień nietoperzy leci przez około 45 minut). Odwiedzając Killing Caves (Jaskinie Zabijania), nie po raz pierwszy ocieramy się o mroczny rozdział historii Kambodży rozgrywający się za panowania Pol Pota. Groty te spełniały te same funkcje, co zbiorowe mogiły przy Killing Fields (Pola Zabijania) na obrzeżach stolicy Phnom Penh. W tym miejscu straceń zamordowano - jak się szacuje - około 10 000 ludzi, wrzucając ich ciała do wspólnych grobów. Znajdują się tu szczątki – kości i czaszki - lekarzy, nauczycieli i innych intelektualistów uważanych przez reżim za wrogów.

Dzień 7
Battambang – kolonialna architektura. Rejs po rzece Stung Sangke. Chantaburi
Battambang

Po śniadaniu wybierzemy się na pieszą wycieczkę po Battambang. Zobaczymy stare budynki z czasów francuskiego kolonializmu usytuowane wzdłuż rzeki. Odwiedzimy też byłą posiadłość Gubernatora. Na koniec popłyniemy łodzią rzeką Stung Sangke.

Następnie udamy się w kierunku granicy Kambodży z Tajlandią i przejedziemy do miejscowości Chantaburi. Po dotarciu na miejsce zwiedzimy miasto wraz z największym katolickim kościołem w Tajlandii wybudowanym przez Wietnamczyków.

Po południu zakwaterowanie w hotelu i czas wolny do kolacji. 

Dzień 8
Chantaburi – Bangkok
Bangkok: miasto, które nigdy nie śpi

Po śniadaniu odwiedzimy lokalny bazar w Chantaburi. Następnie wrócimy do hotelu na krótki odpoczynek. W południe opuścimy hotel i udamy się na plantację pieprzu. Dalsza podróż zawiedzie nas do Bangkoku. Po zakwaterowaniu czas wolny.

Dzień 9
Bangkok. Zwiedzanie miasta
Wat Pho - Świątynia Odpoczywającego Buddy

Wycieczkę po Bangkoku rozpoczniemy od zwiedzania fascynującej historycznej dzielnicy Rattanakosin, będącej kulturalnym sercem Bangkoku. Będziemy podziwiać feerię barw na lokalnym targu kwiatowym (Pak Khlong Talat) oraz nauczymy się jak stosuje się kwiat lotosu w czczeniu Buddy. Zobaczymy także pobliski Most Pamięci (Saphan Phut) oraz pomnik króla Ramy I. Następnie udamy się na zwiedzanie Wielkiego Pałacu Królewskiego. 

Wielki Pałac Królewski to bez wątpienia najbardziej znane miejsce w Bangkoku i świadectwo potęgi dawnych monarchów. Zbudowany w 1782 roku przez Króla Ramę I – pierwszego monarchę Dynastii Chakri, przez kolejne 150 lat był domem dla kolejnych królów(?), dworu królewskiego oraz siedzibą administracyjną rządu.
Wielki Pałac położony jest w zakolu rzeki Menam (Chao Phraya), w samym sercu Rattanakosin – Starego Miasta Królewskiego i otoczony prawie dwukilometrowym murem.
Architektura Wielkiego Pałacu Królewskiego łączy w sobie dwa style: rodzimy styl tajski i styl wzorowany na europejskim, trochę klasycystycznym budownictwie. To połączenie tajskiej egzotyki i europejskiej klasyki tworzy oryginalną i niepowtarzalną aurę tego miejsca.
Dzisiaj budynek pałacu nie pełni już funkcji królewskiej rezydencji – odbywają się tu tylko ważne uroczystości państwowe, a obecny król Tajlandii mieszka w Pałacu Chitralada. W dalszym ciągu jednak przechowywane są tu insygnia koronacyjne i nadal odbywają się w nim najważniejsze uroczystości dworskie i państwowe, w tym koronacje królewskie, audiencje obcych monarchów i ambasadorów przyjmowanych przez króla Tajlandii. Wielki Pałac Królewski służy też jako rezydencja dla oficjalnych gości króla.
W murach kompleksu pałacowego znajduje się kilka imponujących budynków w tym Wat Phra Kaeo – Świątynia Szmaragdowego Buddy, wraz ze swoją słynną czczoną figurą Buddy z XIV wieku, do której Tajowie odbywają pielgrzymki z całego kraju. Szaty Buddy zmieniane są wraz z porami roku przez Króla Tajlandii lub członka rodziny królewskiej stanowiąc ważny rytuał w kalendarzu buddyjskim. .

Po południu udamy się spacerem do pobliskiej Wat Pho, Świątyni Odpoczywającego Buddy. Następnie pojedziemy do Wielkiej Huśtawki (Sao Ching Cha), bramy do dzielnicy Bangkoku, w której żyje społeczność Baan Bat, zajmująca się ręczną produkcją misek na jałmużnę. Rękodziełem tym, tak ważnym dla dla buddyjskich mnichów Tajlandii, zajmuje się przeważająca większość społeczności Baan Bat. Wędrując uliczkami dzielnicy zobaczymy odwieczną metodę wytwarzania misek z płyt surowej stali przy użyciu tylko rąk i młotka.

Uwaga: na czas zwiedzania Bangkoku prosimy założyć długie spodnie lub spódnice, buty zakrywające pięty oraz bluzki zasłaniające ramiona.

Dzień 10
Wylot z Bangkoku do Warszawy

Wylot z Bangkoku i przylot do Warszawy.

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju jednoosobowego
 • 30/10/2019 i 26/10/2020: 998,- PLN
 • 06/04/2020 i 08/06/2020: 1098,- PLN
 • 05/10/2020, 30/11/2020 i 18/01/2021: 1248,- PLN
Cena zawiera
 • opiekę polskiego pilota
 • przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa - Phnom Penh, Bangkok – Warszawa, w obie strony z przesiadką
 • wycieczki i bilety wstępu wymienione w programie
 • zakwaterowanie w hotelach 4* w pokojach 2-osobowych
 • wyżywienie zgodnie z programem ( 8 śniadań, 4 obiady, 2 kolacje)
 • transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • dodatkowych posiłków nie wymienionych w programie
 • napojów do posiłków
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego
 • napiwków (około 60 USD)
 • wydatków indywidualnych
 • ewentualnych dodatkowych atrakcji
 • opłat wizowych - wiza do Kambodży (35 USD), wydawana przy wjeździe, prosimy pamiętać o zabraniu gotówki na ten cel oraz dwóch zdjęć paszportowych
 • Wszystkiego, co nie zostało opisane w "cena zawiera"

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o wycieczce

Wietnamski Nowy Rok

W pierwszych miesiącach roku obchodzony jest uroczyście Wietnamski Nowy Rok, zwany również  'Tet Nguyen Dan'. Dla Wietnamczyków Nowy Rok jest świętem narodowym i jednym z najważniejszych wydarzeń w całym roku. Świętowanie Nowego Roku poprzedza wyjątkowy i pełen oczekiwania nastrój. Ulice zostają udekorowane tysiącami kwiatów i wiszącymi chińskimi lampionami. Będziecie Państwo mieli okazję przeżycia tego wyjątkowego i trwającego wiele dni festynu. Jednocześnie  chcemy zwrócić uwagę na fakt, iż w tym czasie nieczynnych jest dużo sklepów. Nie wyklucza to jednak możliwości dokonania najpotrzebniejszych zakupów. Czynne będą restauracje. Ze względu na obchody Nowego Roku należy liczyć się z możliwością wystąpienia drobnych zmian w programie wycieczki. Pływający Rynek w delcie rzeki  Mekong  będzie w tym okresie nieczynny. Poza tym pozostały program wycieczki będzie realizowany.

Nowy Rok świętowany będzie w następujących okresach:

 • 24.01. - 28.01.2020
 • 11.02. - 15.02.2021
 • 31.01. - 04.02.2022
 • 21.01. - 25.01.2023

Bagaż

Dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie sobie mniejszego plecaka lub torebki, które będziemy mogli zabierać ze sobą na codzienne wycieczki. Dostęp do większego bagażu będziemy mieli przeważnie pod koniec dnia. Nie ma potrzeby zabierania ze sobą ręczników.

Ilość uczestników

Wymagane minimum uczestników to 12 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Więcej informacji

Więcej informacji o klimacie,  pogodzie, różnicy czasu, napiwkach oraz o ewentualnej  konieczności uzyskania wizy czy wykonania szczepień do uzyskania na:

Tajlandia: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/tajlandia
Kambodża:
www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/kambodza
Wietnam: 
www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/wietnam

Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

KHRTR03APL