Przepisy wizowo-paszportowe

Colombo, Sri Lanka

Zapoznaj się z przepisami wizowo-paszportowymi w związku z podróżą na Sri Lankę.

Obywatele polscy podróżujący na Sri Lankę muszą  przed wyjazdem uzyskać wizę poprzez system elektronicznej autoryzacji wjazdu - Electronic Travel Authorization (ETA). Złożenie wniosku wizowego i uiszczenie opłaty odbywa się za pośrednictwem strony http://www.eta.gov.lk/slvisa/

Od 1 sierpnia 2019 r. władze Sri Lanki podjęły decyzję o zniesieniu opłat za wizy turystyczne. Zwolnienie z opłat będzie obowiązywało do 31.01.2020 r.

We wniosku wizowym należy podać adres hotelu podczas pobytu na Sri Lance. Proponujemy wpisać: OZO Columbo, No. 36-38 Clifford Place, Columbo, Sri Lanka.

Wymaganym dokumentem podróży jest paszport z co najmniej dwiema pustymi stronami i którego ważność nie może być krótsza niż 6 miesięcy, licząc od daty planowanego powrotu ze Sri Lanki.

Informacje na temat obowiązujących przepisów wjazdowych, Polacy oraz obywatele innych państw, uzyskają kontaktując się z Ambasadą Sri Lanki w Polsce tel. +48 22 853 88 96 lub naszym biurem partnerskim 2 Ways www.wizaserwis.pl

Każdy uczestnik wycieczki powinien we własnym zakresie zadbać o to, by posiadać wszystkie wymagane dokumenty uprawniające do przekroczenia granicy.