Afrykańskie bezdroża-safari w Parku Krugera i camp Albatrosa

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Wyjątkowe safari w sercu afrykańskiego buszu, które łączy pobyt we własnym campie Albatrosa, doskonałe jedzenie oraz dziką przyrodę wokół.

Nie będzie przesadą jeśli powiemy, że dołożyliśmy wszelkich starań, aby zorganizować najlepsze safari na świecie. Rezerwat Dzikich Zwierząt Manyeleti to jedyny rezerwat w Parku Krugera z prywatną koncesją na organizowanie safari i jedno z tych „sekretnych” miejsc, gdzie nie spotka się tłumów turystów, a tylko dziewiczy busz w jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie. Nie ma tu ogrodzeń więc zwierzęta swobodnie się poruszają po całym terenie, zaglądając także do naszego campu. Spotkamy tutaj hieny, gepardy, likaony, hipopotamy, krokodyle, słonie, lwy, bawoły i wiele innych. Tutaj, jak nigdzie indziej staniemy twarzą w twarz z dziką przyrodą Afryki.

Na terenie rezerwatu zbudowaliśmy własny camp składający się z 15 dużych, luksusowych namiotów z płótna, wyposażonych w prywatny taras i łazienkę. Na terenie campu jest także duży salon, restauracja, bar oraz basen, przy którym ulokowaliśmy poidło dla słoni, więc mogą nam się przyglądać kiedy kąpiemy się w basenie. Wycieczka jest przewidziana tylko dla 18 uczestników, którzy poruszać się będą w 2 naszych samochodach terenowych marki Toyota Land Cruiser.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Safari

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Rand

Program wycieczki 9 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy do Johannesburga
Dzień 2
Przelot Johannesburg - Hoedspruit. Przejazd do campu Honeyguide Mantobeni w Rezerwacie Manyeleti w Parku Krugera
Dzień 3
Ekscytujące safari w Rezerwacie Dzikich Zwierząt Manyeleti i degustacja wina
Dzień 4
Przejazd wzdłuż Trasy Panoramicznej słynącej z pięknych widoków i przystanki przy punkcie widokowym „Okno Boga” i kanionie rzeki Blyde
Dzień 5
Safari w Rezerwacie Dzikich Zwierząt Manyeleti
Dzień 6
Safari w Rezerwacie Dzikich Zwierząt Manyeleti. Wizyta w lokalnej wiosce
Dzień 7
Safari w Rezerwacie Dzikich Zwierząt Manyeleti i lampka wina o zachodzie słońca przy punkcie widokowym Skybed
Dzień 8
Manyeleti Game Reserve - Hoedspruit - Johannesburg. Podróż powrotna do Polski
Dzień 9
Powrót do domu

Hotele

Honeyguide Mantobeni Camp

Obóz Mantobeni jest jednym z dwóch obozów safari Albatrosa w rejonie Manyeleti. Obóz posiada 12 dużych namiotów safari, które są przestronne i prywatne oraz posiadają własny prysznic i toaletę. Z basenu rozpościera się widok na wodopoj, do którego przychodzą zwierzęta, aby ugasić pragnienie. Obóz jest nieogrodzony, a okoliczne słonie i inne dzikie zwierzęta często odwiedzają namioty - dlatego w obozie zawsze są oczywiście strażnicy, więc bezpieczeństwo jest na najwyższym poziomie.

Przeczytaj więcej o obozie na: http://honeyguidecamp.com/mantobeni-camp/

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Johannesburga

Po spotkaniu z pilotem Albatros Travel na lotnisku Okęcie wylecimy z Warszawy do Johannesburga z przesiadką po drodze. Zarówno kolacja jak i śniadanie serwowane są w samolocie.

Dzień 2
Przelot Johannesburg - Hoedspruit. Przejazd do campu Honeyguide Mantobeni w Rezerwacie Manyeleti w Parku Krugera
Camp Honeyguide Mantobeni

Rano wylądujemy w Johannesburgu, a następnie szybko i wygodnie polecimy do Hoedspruit. Po wylądowaniu czeka nas przejazd trwający około 1 godziny zanim dotrzemy do campu  Honeyguide Mantobeni, należącym do Albatros Travel. Camp przeznaczony jest wyłącznie dla osób dorosłych i nie przyjmuje dzieci  poniżej dwunastego roku życia.
W zależności od godziny naszego przyjazdu i jeśli czas na to pozwoli już dzisiaj wyruszymy na nasze pierwsze safari.
Następnie czeka nas pierwszą noc w buszu, gdzie nieznane zapachy i dziwne, nocne dźwięki ukołyszą nas do snu.

Dzień 3
Ekscytujące safari w Rezerwacie Dzikich Zwierząt Manyeleti i degustacja wina
Słoń afrykański w Parku Krugera

Przez kolejne dwa dni przeżyjemy prawdziwe afrykańskie safari, wyruszając na wyprawy do rezerwatu zwierząt Manyeleti znajdującego się w prowincji Mpumalanga, na obszarze Park Narodowego Kruger. Słowo Manyeleti oznacza „miejsce gwiazd” w dialekcie Shangaan, który jest tutaj lokalnym językiem. Kiedy zapadnie zmrok warto więc wykorzystać okazję i spojrzeć w górę, aby doświadczyć  absolutnie fantastycznego widoku niesamowicie rozgwieżdżonego nieba. 

Rezerwat Manyeleti to tylko niewielka część Parku Narodowego Krugera, który został założony w 1963 roku. W czasach apartheidu cały obszar był ogrodzony  co spowodowało bardzo małą liczbę odwiedzających. Dziś ogrodzenia są już rozebrane, dzięki czemu dzikie zwierzęta mogą się swobodnie przemieszczać po okolicy. To między innymi sprawia, że Rezerwat Manyeleti jest spokojną i nieskażoną częścią Parku Krugera.

Przeważnie przyjeżdżają tu tylko goście z trzech małych hoteli i campów znajdujących się w okolicy, które mogą pomieścić w sumie około 100 osób, przy maksymalnym obłożeniu.  Dzięki małej liczbie gości w rezerwacie safari tutaj jest niepowtarzalnym doświadczeniem, ponieważ pozwala na spokojnie obcowanie z przyrodą bez jazdy w kolumnie aut, co zdarza się czasem w większych parkach.

Park Krugera i Rezewat Manyeleti leżą stosunkowo nisko i charakteryzują się dość łagodnymi i suchymi zimami. Dlatego stanowią całoroczny cel podróży dla turystów. Letnie deszcze od maja do czerwca zapewniają gęstą roślinność, przed nadejściem długiego okresu suszy. W rezerwacie Manyeleti znajdują się duże jeziora zamieszkiwane przez krokodyle, hipopotamy i wiele gatunków ptaków. Do tych naturalnych wodopojów przychodzi także wiele gatunków dzikich zwierząt. Miejsca te stanowią więc doskonały punkt obserwacyjny nie tylko dla nas, ale także dla drapieżników takich jak lwy czy lamparty. 

Postaramy się dostarczyć Państwu jak najwięcej wrażeń podczas safari. Mamy nadzieję na zobaczenie wielu zwierząt w tym Wielkiej Piątki Afryki (lew, lampart, nosorożec, słoń i bawół), ale także innych mieszkańców sawanny jak antylopy gnu, kudu czy impala, guźce, żyrafy, zebry itd. Oczywiście nie ma gwarancji kiedy i gdzie zobaczymy jakie zwierzęta, ale nasi doświadczeni przewodnicy zrobią wszystko, aby wytropić jak najwięcej zwierząt.
Wielu uważa, że przyroda tutaj jest najbardziej zbliżona do pierwotnej afrykańskiej natury i dlatego musimy dostosować się do okresów bujnej zieleni występujących naprzemiennie z sezonem palącego  słońca i spieczonej ziemi. Ten pierwszy okres jest najpiękniejszy, chociaż wtedy zwierzęta mogą być trudne do wypatrzenia, ze względu na otaczającą nas zieleń. W sezonie suszy nie jest tak ładnie, ale z drugiej strony zwierzęta są łatwiejsze do zobaczenia, bo nie mają się gdzie ukryć. Jednak to właśnie niepewność jest częścią uroku natury i sprawia, że safari jest tak bardzo ekscytującym przeżyciem. Po porannym safari wracamy do naszego campu na pyszne śniadanie w formie bufetu.

Popołudniowe safari zaczyna się, gdy słońce jest już nisko, a ciepłe kolory otulają krajobraz. Zatrzymujemy się aby nacieszyć oczy pięknym zachodem słońca, trzymając w ręce orzeźwiający napój, zanim zapalą się reflektory samochodu i wyruszymy na nocną jazdę. To wyjątkowe przeżycie, gdy wieczorem nad naszymi głowami pojawia się gwiaździste niebo, ucho łowi tysiące dźwięków wydawanych przez dziką naturę, a wokół czuć zapachy sawanny i czerwonej ziemi Afryki.

Safari poranne i wieczorne bardzo różnią się od siebie. Kiedy reflektory jeepa wyłapują  setki małych i dużych oczu w buszu, nagle wszystko wydaje się niewiarygodnie blisko. Coś się obok nas porusza; czy to stado gnu czy głodnych lwic, które rozpoczęły nocne polowanie? Nasze jeepy, którymi się poruszamy podczas safari to otwarte samochody terenowe, które dają wspaniałe uczucie bezpośredniego obcowania z naturą bez żadnych sztucznych przeszkód. 

Zarówno podczas safari porannego jak i wieczornego może być trochę chłodno na zewnątrz, ale wtedy można wypożyczyć koce znajdujące się w jeepach. Zalecamy również, aby zabrać ze sobą czapkę i ciepłą kurtkę lub gruby polar.

Dzień 4
Przejazd wzdłuż Trasy Panoramicznej słynącej z pięknych widoków i przystanki przy punkcie widokowym „Okno Boga” i kanionie rzeki Blyde
„Okno Boga”

Z samego rana, po śniadaniu wyruszymy z  Mantobeni Camp i Rezerwatu Manyeleti w podróż do wschodniej części prowincji Mpumalanga, której nazwa oznacza „miejsce, gdzie wschodzi słońce”.

Przejedziemy wzdłuż gór słynną Trasą Panoramiczną, która oferuje zapierające dech w piersiach widoki. Zatrzymamy się w miejscu zwanym „Okno Boga”, które jest uważane za jeden z najpiękniejszych punktów widokowych na świecie. Przy ładnej pogodzie rozciąga się stąd fantastyczny widok na ogromną równinę sawanny, która leży 1.000 metrów poniżej płaskowyżu, na którym się znajdujemy. Na naszej trasie są jeszcze inne przystanki jak Three Rondavels czyli 3 wzgórza ukształtowane przez erozję skał, które przypominają  kształtem tradycyjne, cylindryczne chaty lokalnej ludności, a każde zostało nazwane  na cześć trzech żon Wodza Maripi  oraz  Bourke’s Luck Potholes, które z kolei zostały wyrzeźbione przez silne wiry rzeczne w formie głębokich, cylindrycznych otworów w nagich skałach. Na koniec punkt kulminacyjny dzisiejszej wycieczki czyli słynny Kanion Rzeki Blyde, który jest jednym z największych kanionów na świecie.

Przejazd Trasą Panoramiczną obfituje we wspaniałe krajobrazy i jeśli tylko czas i pogoda pozwolą, to za trzymamy się jeszcze w kilku innych miejscach oferujących spektakularne widoki. Program wycieczki zależy w dużej mierze od pogody. W tych górskich rejonach często występuje gęsta poranna mgła, która w miarę upływu dnia znika, co staramy się uwzględnić planując trasę przejazdu. Obiad zjemy na trasie.

Po przejechaniu Trasy Panoramicznej kierujemy się z powrotem w stronę campu Mantobeni, gdzie powinniśmy dojechać późnym popołudniem. Zwracamy uwagę, że program na poszczególne dni może się zmienić. Wycieczka Trasą Panoramiczną jest najpiękniejsza przy dobrej pogodzie i dlatego jesteśmy gotowi zmienić dzień tej wycieczki, aby zrealizować ją przy jak najlepszej pogodzie.

Dzień 5
Safari w Rezerwacie Dzikich Zwierząt Manyeleti
Dorosły samiec żyrafy mierzy od 4,7 do 5,3 metra

W ciągu kolejnych dni ponownie skupimy się na safari, a pomiędzy nimi można będzie zrelaksować się przy basenie lub obserwować ekscytujące życie ptaków wokół obozu.
Wielu naszych Rangersów (przewodników) jest specjalnie przeszkolonych w zakresie ochrony endemicznych gatunków ptaków, a Manyeleti jest jednym z ukrytych klejnotów Republiki Południowej Afryki, jeśli chodzi o obserwację ptaków.

Tak naprawdę camp Mantabeni to idealne miejsce na tzw. „kanapowe safari”, kiedy siedząc wygodnie na tarasie można zobaczyć wiele dzikich zwierząt, które zwykle przechodzą przez obóz w ciągu dnia, często zatrzymując się przy basenie w drodze do wodopoju znajdującego się na terenie obozu.

Dzień 6
Safari w Rezerwacie Dzikich Zwierząt Manyeleti. Wizyta w lokalnej wiosce

W dniu dzisiejszym po porannym safari i późnym śniadaniu odwiedzimy lokalną społeczność w okolicy którą Albatros objął swoim programem pomocowym, próbując zapewnić przetrwanie ich tradycyjnego sposobu życia w sposób zrównoważony i chroniący przyrodę.

Tutaj w wiosce poznamy codzienne życie mieszkańców, odwiedzimy szkołę, skosztujemy lokalnych specjałów i być może spotkamy wodza wioski. To właśnie stąd pochodzi 80% personelu pracującego w naszym campie Mantabeni i dlatego ma on szczególnie bliskie relacje z wioską.

Dzień 7
Safari w Rezerwacie Dzikich Zwierząt Manyeleti i lampka wina o zachodzie słońca przy punkcie widokowym Skybed

W dniu dzisiejszym oprócz safari zaplanowaliśmy także pieszą wycieczkę, podczas której będziemy poznawać przyrodę  w towarzystwie doświadczonego tropiciela i uzbrojonego strażnika. W czasie spaceru będziemy zwracać uwagę na małe niuanse, takie jak unikalne życie ptaków wokół rzek i oczek wodnych lub mniejsze zwierzęta, które żyją w i pobliżu zarośli, krzewów i pod kamieniami.

Po południu pojedziemy na północ w kierunku tamy Skybeds , która tworzy jezioro, przyciągające wiele zwierząt do wodopoju. To zupełnie wyjątkowe miejsce, gdzie delektujemy się kieliszkiem południowoafrykańskiego wina musującego.

Dzień 8
Manyeleti Game Reserve - Hoedspruit - Johannesburg. Podróż powrotna do Polski

Nadszedł czas, aby pożegnać się z campem Honeyguide Mantobeni i Rezerwatem Dzikich Zwierząt Manyeleti. W dniu dzisiejszym pojedziemy do Hoedspruit, skąd polecimy do Johannesburga, aby następnie odprawić się na lot powrotny do Warszawy.

Dzień 9
Powrót do domu

  Przylot do Warszawy.

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju 1-osobowego

3 998 PLN

Cena zawiera
 • Opieka polskojęzycznego pilota
 • Przelot na trasie Warszawa – Johannesburg –  Warszawa w obie strony z przesiadką  
 • Przelot Johannesburg – Hoedspruit –  Johannesburg
 • Safari i wycieczki zgodnie z programem
 • Degustacja win
 • Popołudniowy drink o zachodzie słońca podczas wieczornego safari
 • Zachód słońca z szampanem przy punkcie widokowym Skybed
 • Wycieczka wzdłuż Trasy Panoramicznej
 • Wizyta w lokalnej wiosce
 • Zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w Mantobeni Camp
 • Pełne wyżywienie
 • Ubezpieczenie podróży NWW, KL
Cena nie zawiera
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców ok. 15 USD/osoba.
 • Dodatkowe wycieczki nie ujęte w programie
 • Napoje
 • Wszystko, co nie zostało wymienione w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje dotyczące podróży

Ważne!

Nasi przewodnicy podczas safari dołożą wszelkich starań, abyśmy zobaczyli jak najwięcej zwierząt. Jednak prosimy pamiętać, że są to dzikie zwierzęta, nie ma gwarancji, że je spotkamy.

Bagaż

Dobrze jest zabrać ze sobą mały plecak lub torbę na całodzienne wycieczki i dni podróży, ponieważ w tych dniach bagaż zostaje w hotelu. Nie jest konieczne zabranie ze sobą ręczników.

Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na nowe zasady przewozu bagaży rejestrowanych obowiązujące od dnia 25 marca 2019 na lotnisku OR Tambo International Airport w Johannesburgu:

 1. Bagaż rejestrowany powinien mieć kształt regularny czyli posiadać co najmniej jedną płaską powierzchnię 
 2. Bagaże okrągłe bądź posiadające nieregularny kształt nie są akceptowane
 3. Torby z długimi paskami nie są akceptowane.

Powyższe zasady, zgodne z wytycznymi IATA, mają na celu zapobieganiu awariom systemu obsługi bagażowej powodowanym przez niewymiarowy bagaż, nie posiadający płaskiej powierzchni, posiadający długie paski bądź uchwyty a tym samym zapobieganiu opóźnieniom w dostarczeniu bagaży do samolotu. 
Pasażerom nadającym bagaż niespełniający powyższych zasad udostępniono na lotnisku punkty pakowania, w których można dostosować bagaż do określonych zaleceń.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 16 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

 

Więcej o Republice Południowej Afryki

Aby dowiedzieć się więcej o Republice Południowej Afryki, zajrzyj tutaj: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/afryka/rpa

Na stronie podaliśmy przydatne informacje dotyczące warunków klimatycznych i pogodowych, różnicy czasu, napiwków oraz wymaganych wiz i szczepień.

Warto przeczytać

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Przedłuż wycieczkę

Wypoczynek na plaży w Sun City Resort

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 6 dni
Cena Od 3 498,–
4 dni relaksu i plażowania w wakacyjnym raju Sun City Resort!

Po kilku dniach spędzonych na safari pojedziemy do prawdziwego raju jakim jest Sun City Resort. Tutaj będzie można odpocząć przy basenie, odwiedzić Valley of the Waves - fantastyczny aquapark z mnóstwem atrakcji jak basen z falami czy najróżniejsze zjeżdżalnie wodne, zagrać w golfa lub wybrać się na długi spacer wśród pięknej przyrody. Można także skorzystać z zabiegów kosmetycznych lub wybrać się na kolejne safari.

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Nasi goście mają do wyboru 2 hotele: 

Sun City Resort – Cabanas

Hotel Cabanas w Sun City Resort to uroczy hotel przyjazny dzieciom. Do dyspozycji gości są 24 pokoje standardowe z widokiem na jezioro, 120 pokoi standardowych, 32 pokoje rodzinne z widokiem na jezioro, 201 pokoi rodzinnych i 3 pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Pokój rodzinny wyposażony jest w podwójne łóżko i rozkładaną sofę i może pomieścić 2 osoby dorosłe i 2 dzieci. Pokoje są nowoczesne i praktyczne. Wszystkie pokoje wyposażone są w prysznic. Do większości hotelowych atrakcji można dojść spacerem lub skorzystać z bezpłatnego autobusu kursującego wokół ośrodka. 

Cena dla dorosłych:
3498 zł za osobę w pokoju dwuosobowym w Cabanas
5498 zł za osobę w pokoju jednoosobowym w Cabanas

Cena dla dzieci:
2498 zł za dziecko (dotyczy maks. 2 dzieci do lat 12 zakwaterowanych z 2 osobami dorosłymi)

Więcej informacj na https://www.suninternational.com/sun-city/ 

 

Sun City Resort – Palace

The Palace to wyrafinowany 5-gwiazdkowy hotel, który na nowo zdefiniował pojęcie afrykańskiego luksusu i elegancji. Wejście do hotelu Palace to niezwykłe przeżycie dzięki misternie malowanym sufitom, artystycznym mozaikom i pięknym, tapicerowanym meblom. Wszystkie luksusowe pokoje w hotelu położone są wśród bujnej zieleni i wyposażone w ręcznie wykonane meble. Hotel posiada dwa odkryte baseny i prywatne przejście do aquaparku Valley of Waves.

Cena dla dorosłych:
6498 zł za osobę w pokoju dwuosobowym w The Palace
10998 zł za osobę w pokoju jednoosobowym w The Palace 

Cena dla dzieci:
3498 zł za osobę (dotyczy maks. 2 dzieci do lat 12 w towarzystwie 2 osób dorosłych)

Więcej informacji na https://www.suninternational.com/palace/

 

Cena zawiera
 • Transport do i z hotelu w dniu przyjazdu i wyjazdu
 • 1 nocleg w hotelu w Johannesburgu w pokoju dwuosobowym
 • 4 noclegi w hotelu w pokoju dwuosobowym
 • Codziennie śniadanie
Zamówienie

Przedłużenie podróży należy zamówić podczas rezerwacji samej podróży lub nie później niż 75 dni przed wyjazdem. Zalecamy rezerwację przedłużenia z jak największym wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc hotelowych i lotniczych we wszystkich terminach odlotów. Należy pamiętać, że cena przedłużenia może się różnić w zależności od podaży i popytu.

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki