group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Poznaj z nami ten zapomniany zakątek Europy z jego fantastyczną naturą i pięknymi starożytnymi miastami oraz doskonałą kuchnią i winem.

W tym odległym kraju Półwyspu Bałkańskiego czeka na nas inny, piękny świat. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.  Od dziewiczego wybrzeża Adratyku i imponujących górskich widoków po tętniącą życiem i kolorową stolicę Tiranę z jej eleganckimi minaretami, socjalistycznymi muralami i kawiarniami na świeżym powietrzu. W starych i pięknie odrestaurowanych miastach-fortecach jak Berat, Gjirokastra i Kruja poznamy bliżej kulturę i historię Albanii. Saranda i Vlora kuszą uroczymi promenadami i restauracjami rybnymi przy plaży, a Apollonia i Dürres rzymskimi ruinami, których mogą pozazdrościć nawet Włosi.

Na tej wycieczce przemierzymy całą Albanię z północy na południe, a zakończymy w miejscowości Szkodra, gdzie wybierzemy się w rejs statkiem po największym jeziorze Bałkanów, a także odwiedzimy sąsiednią Czarnogórę. Podczas całego wyjazdu zatrzymujemy się w  3 i 4 gwiazdkowych hotelach, specjalnie wyselekcjonowanych ze względu na ich przytulny wystrój i dobrą lokalizację.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Euro

Program wycieczki 8 dni
Dzień 1
Warszawa - Tirana. Wycieczka po stolicy Albanii i kolacja powitalna
Dzień 2
Tirana - Elbasan - Berat - Gjirokastra. Sojusz albańsko – chiński oraz miasto tysięcy okien. Przejazd do Gjirokastra
Dzień 3
Gjirokastra. Wycieczka po mieście, forteca Argjiro i muzeum Ismaila Kadaresa
Dzień 4
Gjirokastra - Saranda - Vlora. „Błękitne Oko”, nadmorski kurort Saranda i wizyta u lokalnej rodziny w Himara
Dzień 5
Vlora - Apollonia - Dürres – Szkodra. Rzymskie ruiny w Apollonia, Dürres i wizyta w winnicy
Dzień 6
Szkodra - Virpazar - Budva - Szkodra. Wycieczka do Czarnogóry. Rejs po jeziorze Szkoderskim i wizyta w Budvie
Dzień 7
Szkodra - Kruja. Zwiedzanie miasta Szkodra, zamku Kruja i Muzeum Skanderbega
Dzień 8
Kruja - Tirana - Warszawa. Czas wolny i wyjazd na lotnisko. Powrót do Warszawy

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Warszawa - Tirana. Wycieczka po stolicy Albanii i kolacja powitalna Około 50 km

Spotykamy się na lotnisku Okęcie Warszawa skąd wylecimy do Tirany, gdzie lądujemy w ciągu dnia.
Po odebraniu bagażu i zjedzeniu pysznego lokalnego obiadu pojedziemy bezpośrednio na zwiedzanie stolicy Albanii.

Przejedziemy jedną z głównych arterii miasta, Boulevard Deshmoret e Kombit, czyli „bulwarem męczenników narodowych”, dawniej zwanym Bulwarem Mussoliniego. Po drodze zobaczymy kilka uniwersytetów, budynki administracji i banki, kontynuując nasz przejazd do Placu Skanderbega, który nosi imię wielkiego bohatera narodowego Albanii, a jego pomnik niepodzielnie króluje nad całym placem i jest widoczny z każdego miejsca. Gjergj Kastrioti (1405-1468) odbywał służbę w wojskach osmańskich, gdzie otrzymał przydomek Skanderbeg - złożony z imienia Iskander + turecki tytuł bej.

Podczas zwiedzania mijamy również Plac Matki Teresy, nazwany tak na cześć słynnej zakonnicy albańskiego pochodzenia, która poświęciła swoje życie na pomoc ubogim w Indiach. Przechodzimy obok Muzeum Narodowego Albanii i Piramidy, która została pierwotnie zbudowana jako muzeum dla dyktatora Envera Hodży, a obecnie służy jako centrum konferencyjne, zagrożone jednak rozbiórką ze względu na plany budowy w tym miejscu nowej siedziby albańskiego parlamentu.

Śródmieście Tirany to mieszanka kilku stylów architektonicznych, charakterystycznych dla różnych okresów w historii kraju: spotkamy tu na przykład nieco pompatyczne budowle z lat 1939-44, kiedy kraj był pod włoską okupacją czy monumentalne budowle w stylu sowieckim z powojennego okresu komunizmu. W ostatnich latach ogłoszono konkursy architektoniczne na odnowę centrum miasta, a wśród zwycięskich propozycji znalazły się projekty duńskich firm Tegnestue i Bjarke Ingels Group oraz firmy Henning Larsen. Więc może Tirana przyszłości będzie miała także duński akcent.

Wczesnym wieczorem zakwaterujemy się w naszym hotelu, gdzie zjemy zasłużoną kolację.

Dzień 2
Tirana - Elbasan - Berat - Gjirokastra. Sojusz albańsko – chiński oraz miasto tysięcy okien. Przejazd do Gjirokastra Około 280 km

W dniu dzisiejszy pojedziemy do miasta Berat, którego historia sięga 2400 lat. Po drodze mijamy Elbasan, czwarte co do wielkości miasto w kraju, w którym w latach 70. mieścił się największy w kraju kompleks przemysłowy wybudowany przy chińskiej pomocy. Dziś większość tego obszaru jest opustoszała, a puste budynki przypominają o sojuszu albańsko-chińskim i próbach Albanii, by odnaleźć swoje miejsce w społeczeństwie komunistycznym po zerwaniu stosunków dyplomatycznych z ZSRR w 1961 roku.

Stąd jedziemy dalej do Beratu leżącego w centralnej części kraju. Stare miasto Berat zostało wpisane na  Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a historyczne domy z wieloma oknami, zbudowane tarasowo na zboczu klifu były powodem nadania miastu przydomka „Miasta tysięcy okien”.

Berat może się poszczycić pięknym zamkiem wzniesionym na szczycie wzgórza, a w średniowieczu większość mieszkańców miasta mieszkała w obrębie murów obronnych zamku. Mieszkańcy byli w większości chrześcijanami, a w dzielnicy zamkowej znajduje się około 20 kościołów, w większości zbudowanych w XIV wieku. W niektórych z nich znajdują się prace najsłynniejszego albańskiego malarza ikon, Onufriego, który ma własne muzeum w Kościele Mariackim. W mieście znajduje się również kilka wspaniałych meczetów, w tym Meczet Króla, zbudowany pod koniec XV wieku. Muzeum etnograficzne Beratu jest jednym z najlepszych w kraju, a my zatrzymujemy się tutaj, aby dowiedzieć się, jak toczyło się życie w czasach świetności miasta pod rządami Imperium Osmańskiego.

Przez Berat przepływa rzeka Osum, a my oczywiście musimy zobaczyć piękny most Gorica, który łączy dwie stare dzielnice miasta, Mangalem i Gorica. Oryginalny drewniany most został zbudowany w czasach panowania Ahmeta Kurta Paszy, jednak obecna konstrukcja jest nowsza. Ahmet Kurt Pasza rządził Beratem pod koniec XVIII wieku i stworzył Pashalik w Beracie, który był jednym z fundamentów dla stworzonego w 1912 roku państwa albańskiego.

Późnym popołudniem dojedziemy do miasta Gjirokastra, gdzie zatrzymamy się w naszym przytulnym hotelu.

Dzień 3
Gjirokastra. Wycieczka po mieście, forteca Argjiro i muzeum Ismaila Kadaresa Około 5 km

Gjirokastra liczy ponad 2500 lat i jest bardzo piękna ze swoimi wąskimi brukowanymi uliczkami i małymi domami z dachami z łupka. Miasto zostało bardzo poetycko opisane w książce albańskiego pisarza Ismaila Kadaresa „Kroniki z kamienia”. Stąd pochodził też albański dyktator Enver Hodża. Jego bliskie związki z miastem sprawiały,  że tak długo jak rządził dbano o wygląd miasta, jednak po upadku dyktatury piękne zabytki powoli zaczęły popadać w ruinę. Twierdza i miasto są obecnie pod ochroną UNESCO i dziś to UNESCO płaci ok. 20 000 dolarów za naprawę i utrzymanie każdego dachu na zabytkowym domu, bo tyle to mniej więcej kosztuje. Kwota, której przeciętny Albańczyk nie jest w stanie zapłacić z własnej kieszeni. W mieście znajduje się wiele tradycyjnych sklepów z rękodziełem, urokliwe Stare Miasto oraz tętniący życiem bazar. Będzie więc okazja, aby napić się prawdziwej tureckiej kawy czy rakiji.

Cały dzisiejszy dzień przeznaczyliśmy na poznanie tego pięknego miasta, a zaczniemy od spaceru do fortecy Argjiro, skąd roztacza się wspaniały widok na miasto. Dziś twierdza straciła swoje strategiczne znaczenie, ale do lat 70. XX wieku służyła jako więzienie dla więźniów politycznych.

Idąc dalej wąskimi krętymi uliczkami starego miasta zaglądamy do interesującego niewielkiego muzeum największego żyjącego pisarza Albanii, Ismaila Kadare. Muzeum jest urządzone w jego rodzinnym domu i dostarcza wielu ciekawych informacji o jego życiu i działalności literackiej.

Resztę dnia przeznaczyliśmy na odkrywanie miasta na własną rękę. Oczywiście nasz pilot chętnie podpowie jakie miejsca warto jeszcze odwiedzić, a dla chętnych zorganizuje wspólny spacer po mieście.

Wieczorem zjemy razem kolację.

Dzień 4
Gjirokastra - Saranda - Vlora. „Błękitne Oko”, nadmorski kurort Saranda i wizyta u lokalnej rodziny w Himara Około 185 km

Czas pożegnać się z Gjirokastrą, a my kierujemy się w stronę wybrzeża. Po drodze zatrzymamy się przy ciekawym zjawisku przyrodniczym zwanym Blue Eye czyli Błękitne Oko. Nazwa nawiązuje do krystalicznie czystej wody u źródła, z którego wypływa rzeka Bistrice, wpadająca do morza 25 km dalej na południe. Woda tryska z otworu w imponującym paśmie górskim i wciąż nie wiadomo, jak głęboki jest ten otwór. Podobno nurkowie zeszli na głębokość 50 metrów w dół nie docierając jednak do dna.

Stąd trasa naszej wycieczki prowadzi do Sarandy, jednego z popularnych kurortów nadmorskich Albanii, który w sezonie jest wypełniony gośćmi przypływających z niedalekiego Korfu. Wpływy greckie są tu bardzo widoczne, a mu przespacerujemy się po pięknej promenadzie miejskiej, gdzie będzie dobra okazja, aby zjeść lunch w jednej z wielu przytulnych restauracji, położonych tuż przy morzu.

Po obiedzie opuszczamy Sarandę i jedziemy wzdłuż wybrzeża do Vlory. To bardzo piękna widokowo trasa, podczas której pokonamy jedną z najbardziej spektakularnych przełęczy górskich, jednocześnie nadal podążając wzdłuż linii brzegowej, która wije się kilkaset metrów poniżej. Po drodze zatrzymamy się w małej wiosce i odwiedzimy lokalną rodzinę, która chętnie pokaże nam swój dom i ugości filiżanką kawy. Do Vlory docieramy późnym popołudniem, gdzie i zjemy kolację w jednej z najlepszych restauracji rybnych w mieście.

Dzień 5
Vlora - Apollonia - Dürres – Szkodra. Rzymskie ruiny w Apollonia, Dürres i wizyta w winnicy Około 230 km

Po śniadaniu pojedziemy do Apolonii, gdzie zwiedzimy ruiny i pozostałości antycznego  miasta Appollonia, nazwanego tak na cześć boga Apollona. Miasto zostało założone przez Greków przybyłych tu z Koryntu i Korfu ok. roku 500 p.n.e. Przez następne 800 lat miasto było centrum handlowym, między innymi handlu niewolnikami, aż do czasu, gdy wielkie trzęsienie ziemi zniszczyło miasto, a okoliczne zbiorniki wodne zamieniły się w bagna nawiedzane przez chmary komarów.

Podziwiamy wspaniałe położenie miasta widząc, jakby wyglądało, gdyby nie zostało zniszczone, co daje nam większe pojęcie o życiu w starożytności. Na północ od Vlory mijamy duże słone bagna, a następnie dojeżdżamy do Dürres - nadmorskiego kurortu numer 1 w Albanii. Miasto wypełnione jest hotelami i turystami, głównie z Włoch, dzięki codziennym, regularnym połączeniom promowym z włoskimi miastami Bari, Brindisi i Ankona. My jednak omijamy najbardziej turystyczne miejsca i zamiast tego udajemy się do starożytnego rzymskiego amfiteatru z II wieku, który w czasach swojej świetności mógł pomieścić ponad 20.000 widzów.

Z Dürres  pojedziemy dalej na północ, gdzie w krajobrazie liczne drzewa oliwne są stopniowo wypierane przez winnice. Odwiedzimy winnicę Kalmet i zdegustujemy kilka rodzajów lokalnych win . Produkcja wina w Albanii jest jedną z najstarszych w Europie i można tu znaleźć gatunki winogron, które nie są uprawiane nigdzie indziej. Najbardziej znane są szczepy Shesh i Kalmet – od tego ostatniego pochodzi zresztą nazwa odwiedzanej przez nas winnicy.

Późnym popołudniem docieramy do największego miasta w północnej części Albanii, Szkodry. Położone zaledwie 30-40 km od granicy z Czarnogórą miasto stanowi doskonały punkt wypadowy na jutrzejszą wycieczkę.

Dzień 6
Szkodra - Virpazar - Budva - Szkodra. Wycieczka do Czarnogóry. Rejs po jeziorze Szkoderskim i wizyta w Budvie Około 210 km

Po krzepiącym śniadaniu ruszamy w kierunku przejścia granicznego z Czarnogórą i stąd dalej do małego miasteczka Virpazar położonego nad brzegiem Jeziora Szkoderskiego. Jest to największe jezioro na Bałkanach i zajmuje powierzchnię ponad 450 kilometrów kwadratowych. Utworzony tu w roku 1983 park narodowy jest dziś domem dla wielu gatunków ryb i ptaków, a także jedynym miejscem w Europie, w którym można zobaczyć małą kolonię pelikanów.

Wyruszamy na wycieczkę łodzią po jeziorze, aby z bliska zobaczyć bogactwo tutejszej fauny i flory. Po rejsie będzie czas na spacer po Virpazar, zanim udamy się na wybrzeże Czarnogóry.

Po południu wyruszamy do Budvy, stolicy Czarnogórskiej Riwiery i najbardziej na południe wysuniętej części Dalmacji. Budva została założona 2500 lat temu i tym samym jest najstarszym miastem na wybrzeżu Adriatyku. Stare miasto położone jest na cyplu i otoczone weneckimi murami miejskimi. Na końcu cypla znajduje się stara forteca miasta. Spacerujemy po zabytkowej, zamkniętej dla ruchu samochodowego dzielnicy, oglądając place, brukowane uliczki, kościoły i imponującą twierdzę. Z Budvy wracamy z powrotem do naszego hotelu w Szkodrze.

Dzień 7
Szkodra - Kruja. Zwiedzanie miasta Szkodra, zamku Kruja i Muzeum Skanderbega Około 85 km

Przedpołudnie przeznaczymy na zwiedzanie miasta. Historia Szkodry sięga aż do czasów królestwa Ilirii, którego przez długi czas była stolicą. Dzisiaj miasto jest ważnym ośrodkiem gospodarczym i kulturalnym z tętniącą życiem ulicą handlową. Odwiedzamy lokalny targ i zwiedzamy centrum miasta z meczetem i kościołem franciszkańskim. Zajrzymy także do lokalnej wytwórni weneckich masek. Będzie też czas wolny na obiad lub filiżankę kawy w jednej z przytulnych restauracji czy kawiarni znajdujących się przy małym deptaku.

Następnie kontynuujemy naszą podróż do Kruji, pierwszej stolicy niepodległej Albanii. To właśnie stąd  Skanderbeg - albański bohater narodowy walczył z Turkami, a w mieście znajduje się także poświęcone mu muzeum.

Muzeum bardzo trafnie zostało umieszczone w zamku miejskim, który przetrwał trzy przedłużające się tureckie oblężenia. Tutaj prezentowane są historyczne eksponaty związane z XV-wiecznymi wojnami albańsko-osmańskim. Wizytę kończymy chwilą czasu wolnego na starym miejskim bazarze, gdzie można kupić ręcznie wykonane pamiątki i wiele innych towarów.  

Wieczorem zjemy wspólną kolację i przenocujemy w Kruji.

Dzień 8
Kruja - Tirana - Warszawa. Czas wolny i wyjazd na lotnisko. Powrót do Warszawy Około 40 km

Przed południem zaplanowaliśmy czas wolny na samodzielne spacery po Kruji, zanim pojedziemy na lotnisko w Tiranie, aby udać się w drogę powrotną do Polski.

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju 1-osobowego

448,– PLN

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Bezpośredni przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Tirana - Warszawa
 • Wycieczki i bilety wstępu wymienione w programie
 • Zakwaterowanie w hotelu w pokoju dwuosobowym
 • Wyżywienie: 7 śniadań, 1 x obiad (dzień 1) i 6 kolacji (dzień 1-5 i 7)
 • Transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Napojów do posiłków
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (około 30 Euro od osoby)
 • Wydatków indywidualnych
 • wszystkiego, co nie zostało wymienione w „cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje praktyczne

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie gości odbywa się w hotelach, które są wyposażone standardowo. Hotele wybieramy pod względem dogodności położenia i miłej atmosfery. Staramy się dobierać obiekty, które pomimo prostoty wyposażenia i podstawowego standardu mają swój urok.
Poziom obsługi i standard mogą jednak odbiegać od tych w zachodniej Europie. Niezależnie od kategorii hotelu, nasi goście zakwaterowani są zawsze w pokojach z własną toaletą i łazienką. Informacje o hotelach w danym programie wycieczki zostaną przesłane najpóźniej 7 dni przed wylotem.

Sprawność fizyczna

Ponieważ większość wycieczek w tym programie odbywa się pieszo, dlatego uczestnicy powinni być sprawni fizycznie i samodzielni.

Bagaż

Zalecamy zabranie ze sobą małego plecaka lub torby, ponieważ najczęściej dopiero wieczorem będzie dostęp do bagażu głównego. Nie ma konieczności zabierania ze sobą ręczników.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 20 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Albatros Travel nie zapewnia możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 4 out of 5 by from Miłe odkrycia, piękne krajobrazy Z wycieczki przywiozłem sporo pozytywnych wrażeń. Poznana Albania i fragment Czarnogóry to bardzo ciekawe rejony pod wieloma względami: urokliwe krajobrazy, przyjaźni ludzie, wielość kulturowa a przede wszystkim fantastyczne i różnorodne jedzenie. Mnogość odwiedzonych miejsc i zobaczonych atrakcji rekompensuje godziny spędzone w autokarze (co jest jednak koniecznością). To wszystko oraz historię obu krajów udało się poznać podczas tej ciekawej wycieczki.
Date published: 2023-10-09
Rated 5 out of 5 by from Albania nieznana i Czarngóra .Wycieczka ciekawa,intensywna, ale dobrze zorganizowana.Miły i kompetentny team - p. Katarzyna,przewodnik z Albanii i kierowca. Wygodne hotele, dobre jedzenie. Jestem bardzo zadowolona że byłam na tej wycieczce.
Date published: 2023-10-08
Rated 4 out of 5 by from pierwsza moja wyprawa na Bałkany jechałam z wielkim zaciekawieniem co zobaczę i co przeżyję. Jestem bardzo zadowolona z wyjazdu
Date published: 2023-10-06
Rated 5 out of 5 by from kolejne odkrycie Przygotowałam się do wyjazdu do Albanii czytając reportaże Andrzeja Stasiuka i wstrząsające wyznania więźniów komunistycznych władz Albanii ("Błoto słodsze niż miód" Małgorzaty Rejmer. Dzięki programowi wycieczki i wizycie w domu pisarza dowiedziałam się o Ismailu Kadare (o którym nie słyszałam). Muszę przeczytać jego książki. Doskonałym pomysłem była wizyta w domu w Bejracie na degustacji kawy i raki. Jestem pod wrażeniem sposobu aranżacji Muzeum Etnograficznego w Beracie i przyzwolenia lokalnej przewodniczki na... zrobienie kilku zdjęć. Gjirokastra - kamienne miasto jest cudne, chciałoby się chodzić jego uliczkami, nie tylko w części kramów, i smakować otomańskie budowle ze śpiewem muezzina w tle. Poznaliśmy burzliwą historię Albanii i zabytki z czasów Illirów, greckich, rzymskich i późniejsze (jak średniowieczne cerkwie). Różnorodności atrakcji sakralnych dopełniła wizyta w katedrze w Szkodrze. Wspaniały relaks podczas rejsu po jeziorze Szkoderskim i krótki wypad do Budvy dopełniły programu. Kruja z zamkiem Skanderbega były podsumowaniem wiadomości z historii tego jeszcze nie do końca odkrytego kraju. W programie mieliśmy wszystko: góry, morze, jezioro, wywierzysko Blue Eye. A z hotelu Tradita w Szkodrze nie chciało się wyjeżdżać. Kuchnia albańska bardzo mi smakowała - zapiekany ser z pomidorami i papryką próbowałam przyrządzić po powrocie do domu. Okazało się, że na śniadanie nie musimy jeść wędlin. Gorąco polecam wycieczkę. Jestem pod wrażeniem jak nowoczesne są miasta i tego, jak Albańczycy dbają o swoje dziedzictwo. Chciałoby się zaapelować do polskich turystów przyjeżdżających do nadmorskich kurortów: wyruszcie w głąb kraju. Warto! Z taką przewodniczką jak p. Zuzanna to przyjemność.
Date published: 2022-10-21
Rated 5 out of 5 by from Ciekawy kraj To jest bardzo ładny i ciekawy kraj. Mało znany ale warty tego aby go poznać.
Date published: 2022-10-13
Rated 5 out of 5 by from Nieznana Albania Albania okazała się czarującym miejscem w Europie, która jest dość dobrze znana. Tu znajdujemy wszystko, piękną przyrodę, dobrych ludzi, super jedzenie i bliskość od Polski tylko dwie godziny lotu. Jest więc po co zdecydować się by odwiedzić Albanię. Polecam.
Date published: 2022-10-11
Rated 3 out of 5 by from Wiele trzeba zmienić Wiele rzeczy wymaga poprawy
Date published: 2022-10-11
 • y_2024, m_7, d_19, h_7
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.42
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_7
 • loc_pl_PL, sid_ALRTR02, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki