Największe atrakcje RPA

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Zapierająca dech w piersiach Trasa Panoramiczna, safari w Parku Narodowym Krugera, Garden Route wzdłuż Oceanu Indyjskiego, słynne winnice oraz stylowy Kapsztad

Na tej wycieczce zobaczymy najpiękniejsze miejsca RPA!

Naszą przygodę rozpoczniemy na Trasie Panoramicznej, gdzie podziwiać będziemy zapierające dech w piersiach widoki. W słynnym Parku Narodowym Krugera wybierzemy się na safari, aby zobaczyć słonie, lwy, lamparty, żyrafy, nosorożce oraz rozpalimy grilla pod gołym niebem. Przejedziemy wzdłuż wyjątkowo pięknej trasy Garden Route, popłyniemy do laguny Knysna i zobaczymy dziewicze lasy Parku Narodowego Tsitsikamma z licznymi gatunkami ptaków. Odwiedzimy też wapienne groty Cango oraz farmę strusi. 

W drodze do Kapsztadu zatrzymamy się w jednej z winnic na degustację wybornych południowo-afrykańskich win. Wybierzemy się również na Przylądek Dobrej Nadziei, a po drodze zobaczymy uchatki wylegujące się na wyspie Duiker oraz kolonię pingwinów na plaży w  Simons’s town.

W Kapsztadzie zaplanowaliśmy dużo czasu wolnego, aby każdy mógł poznać miasto we własnym tempie, wybrać się na zakupy, skosztować lokalnej kuchni w licznych restauracjach i zanurzyć się w wyjątkowej atmosferze tego miejsca. Dla chętnych oferujemy dodatkową wycieczkę na Robben Island – gdzie więziony był m.in. Nelson Mandela.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Safari

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Południowoafrykański rand

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy do Johannesburga
Dzień 2 Przylot do Johannesburga, przejazd autobusem do Graskop
Dzień 3 Trasa Panoramiczna – wspaniały widok z God’s Window i niesamowity skalny krajobraz w kanionie rzeki Blyde
Dzień 4 Safari w Parku Narodowym Krugera. Wieczorny grill pod gołym niebem
Dzień 5 Safari w Parku Narodowym Krugera
Dzień 6 Park Narodowy Krugera, przejazd autobusem do Zebra Country Lodge
Dzień 7 Zebra Country Lodge – Port Elizabeth – Park Narodowy Tsitsikamma – Zatoka Plettenberg
Dzień 8 Rejs do Laguny Knysna
Dzień 9 Knysna –Oudtshoor. Groty Cango i farma strusi
Dzień 10 Oudtshoorn – Kapsztad. Zwiedzanie winnic z degustacją win
Dzień 11 Dzień wolny w Kapsztadzie. Wycieczka na Robben Island (dodatkowo płatna)
Dzień 12 Kapsztad. Wycieczka na Przylądek Dobrej Nadziei i pożegnalna kolacja
Dzień 13 Podróż powrotna do Warszawy lub przedłużenie (do wyboru – Kapsztad, Wodospady Wiktorii, Mauritius lub Mozambik)
Dzień 14 Przylot do Warszawy

Zdjęcia

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
10 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Johannesburga
Wylot z Warszawy do Johanesburga z przesiadką.
Dzień 2
Przylot do Johannesburga, przejazd autobusem do Graskop

Nasza wycieczka rozpocznie się w Johannesburgu. Im dalej od Johannesburga, tym krajobrazy stają się piękniejsze, a przyroda bardziej dzika. Pojedziemy przez słynny rejon połowów pstrąga do Dullstroom i dalej przez Long Tom Pass. Podróż zajmie 5-7 godzin, w zależności od postojów.

Po południu czas na odpoczynek. Wieczorem zapraszamy na powitalną kolację.

Dzień 3
Trasa Panoramiczna – wspaniały widok z God’s Window i niesamowity skalny krajobraz w kanionie rzeki Blyde
Kanion rzeki Blyde

Z hotelu podróż będziemy kontynuować w kierunku wschodniej Mpumalanga. Pojedziemy krętymi drogami wzdłuż tzw. Trasy Panoramicznej (Panoramic Route). Górzysty krajobraz będzie zachwycał nas nieustannie. God´s Window - to jeden z najpiękniejszych punktów widokowych na świecie a wąwóz Bourke´s Luck Potholes, w którym gwałtowne wiry rzeczne wyrzeźbiły głębokie, cylindryczne dziury w gładkich skalach, to kolejne urzekające miejsce w programie naszej wycieczki. Na koniec zatrzymamy się w kanionie rzeki Blyde, który przypomina Wielki Kanion w USA, tylko w mniejszej skali. Okolica jest piękna i jeśli tylko starczy nam czasu, to zobaczymy więcej ciekawych miejsc w pobliżu. Program jest elastyczny i w wybranych miejscach będziemy mogli zostać dłużej, aby pospacerować po okolicy.

W tych górach rano często występuje gęsta mgła, która podnosi się w trakcie dnia, co uwzględniliśmy, układając plan wycieczki.

Dzień 4
Safari w Parku Narodowym Krugera. Wieczorny grill pod gołym niebem
Żyrafy w Parku Narodowym Krugera

Park Narodowy Krugera to największy park narodowy w RPA, a równocześnie jeden z największych na świecie rezerwatów dla zagrożonych roślin i zwierząt. Park Narodowy Krugera jest ogromny – jego łączna powierzchnia wynosi ok. 20 tys. km², czyli tyle, ile powierzchnia województwa podlaskiego. Po pokonaniu stosunkowo krótkiego odcinka do Parku Narodowego Krugera, od razu odczujemy zmianę klimatu. Jadąc z gór powietrze będzie chłodniejsze i bardziej suche, a kierując się w stronę nizin - cieplejsze i wilgotniejsze.

Na safari wybierzemy się odkrytymi samochodami terenowymi. Można tu spędzić kilka dni i codziennie odkrywać różnorodne sawanny. Zazwyczaj trawa rośnie tu wysoko w maju i czerwcu, następnie susza stopniowo przekształca większość terenu Parku Krugera w suchy krajobraz, który ułatwia wypatrzenie zwierząt.

W parku są dobrze oznaczone drogi i szlaki, ale odwiedzający mają dostęp tylko do ograniczonej liczby tras. Dojedziemy nimi do punktów obserwacyjnych, z których będziemy podziwiać dzikie zwierzęta. A jest ich tu pod dostatkiem! Zobaczymy 132 różne gatunki ssaków, 438 gatunków ptaków, 104 gatunki gadów oraz 1771 rodzajów roślin, z których 357 to drzewa i krzewy. Przy odrobinie szczęścia byś może uda się nam zobaczyć zwierzęta należące do Wielkiej Piątki Afryki (tj. słonia, nosorożca, bawoła, lwa i lamparta). Z biegiem lat zwierzęta przyzwyczaiły się do samochodów i zwiedzających, dlatego często obok zaparkowanych aut można zobaczyć pasące się słonie, żyrafy czy antylopy. Nie ma niczego niezwykłego w tym, że stado lwów lub para gepardów utrudnia przejazd samochodom.

Ogromny obszar zapewnia dzikim zwierzętom odpowiednie warunki do życia, ale turystyka nawet tutaj odciska piętno na ich życiu codziennym. Tutejsze lwy wyspecjalizowały się w zapędzaniu żyraf na wyasfaltowane drogi, gdzie ich twarde kopyta ślizgają się i stają się łatwym łupem dla drapieżników. Około połowa pożywienia tutejszych lwów stanowi mięso żyrafie, podczas gdy na wolności prawie w ogóle go nie jedzą. 

Po południu w czasie wolnym, będziecie mogli Państwo zrelaksować się w basenie i napić lokalnej herbaty.

Wieczorem spotkamy się przy tradycyjnej kolacji „boma braai”, gdzie podczas grilla pod gołym niebem, w wyjątkowej atmosferze, zakończymy dzień.

Dzień 5
Safari w Parku Narodowym Krugera
Nosorożec

Wycieczkę będziemy kontynuować przez miejsca, których nie zdążyliśmy zobaczyć poprzedniego dnia. Z uwagi na restrykcje prawne władz parku dotyczące ochrony zwierząt nie możemy zagwarantować, dokąd dokładnie uda się nam dojechać. Należy pamiętać, że rano może być chłodno, więc na pewno przyda się ciepły sweter lub kurtka.

Czeka nas drugi dzień pełen wrażeń, na safari wyruszymy wcześnie rano. Po południu czas wolny.

Dzień 6
Park Narodowy Krugera, przejazd autobusem do Zebra Country Lodge
Tego dnia pojedziemy do naszego ośrodka w pobliżu miasta Pretoria, Zebra Country Lodge, zatrzymując się po drodze na obiad. Popołudnie spędzimy na odpoczynku. Będzie to doskonała okazja na obejrzenie ośrodka i skorzystanie z jego oferty.
Dzień 7
Zebra Country Lodge – Port Elizabeth – Park Narodowy Tsitsikamma – Zatoka Plettenberg
Park Narodowy Tsitsikamma
Z ośrodka Zebra Country Lodge pojedziemy z powrotem do Johannesburga. Stąd polecimy do Port Elizabeth, a następnie udamy się do Parku Narodowego Tsitsikamma. Jest on szczególnie znany z licznych gatunków ptaków, rzadkich endemicznych roślin i drzew oraz pięknej, skalistej linii brzegowej. Po krótkiej wędrówce i przejściu słynnego mostu wiszącego nad Storms River Mouth będziemy kontynuować naszą wyprawę przez Nature’s Valley do Zatoki Plettenberg. Znajdziemy się na słynnym szlaku Garden Route, gdzie będziemy mogli podziwiać piękny i charakterystyczny nadmorski krajobraz.
Dzień 8
Rejs do Laguny Knysna
W Knysna popłyniemy łodzią przez laguny do The Heads, dwóch formacji skalnych, które wyznaczają „bramę” do laguny Knysna. Tutaj będziemy mieli czas na spacer po urokliwej nadmorskiej miejscowości, gdzie wzdłuż głównej ulicy jest wiele dobrych restauracji i kawiarni. Następnie zameldujemy się w hotelu w nadmorskim miasteczku Knysna. Będzie czas na spacer oraz na kolację w jednej z wielu restauracji przy głównej ulicy (kolacja nie jest wliczona w cenę wyjazdu).
Dzień 9
Knysna –Oudtshoor. Groty Cango i farma strusi
Garden Route

Cały dzień przeznaczymy na wycieczkę „w głąb lądu”, która prowadzi przez piękne tereny przyrody - stoki i przełęcze, zielone góry i laguny. To prawdziwa uczta dla oczu. Zobaczymy największe atrakcje trasy Garden Route, m.in. znane groty wapienne Cango oraz farmę strusi w Oudtshoorn.

Groty Cango to system podziemnych tuneli i komór, który tworzy swoistą „odnogę” łańcucha Gór Czarnych. Ocenia się, że niektóre z formacji wapiennych mogły powstać 150 tysięcy lat temu. Znalezione tutaj malowidła skalne i narzędzia kamienne świadczą, że miejsce to było zamieszkane już 15 tys. lat temu.

Farma strusi, zwana „miastem strusi” założona została w 1847 roku. Miasto to od ponad 40 lat jest znaczącym ośrodkiem hodowli tych zwierząt. Można tutaj kupić strusie pióra, jaja, skórę i mięso.

Nocować będziemy w Oudtshoorn.

Dzień 10
Oudtshoorn – Kapsztad. Zwiedzanie winnic z degustacją win
Miejsce upraw winorośli w RPA
Pojedziemy główną drogą do Kapsztadu. Po drodze zatrzymamy się w winnicach i spróbujemy tutejszych win. W jednej z nich  zjemy obiad i spróbujemy najbardziej znanych produktów eksportowych RPA.
Dzień 11
Dzień wolny w Kapsztadzie. Wycieczka na Robben Island (dodatkowo płatna)
Góra Stołowa

Ten dzień spędzimy na samodzielnym zwiedzaniu miasta. Polecamy wycieczkę na słynną Górę Stołową, która jest symbolem miasta. Dobrze jest rozpocząć dzień od tego miejsca, bo zwykle rano jest tam bezchmurnie. Można również popłynąć na Robben Island, gdzie przez wiele lat więziony był Nelson Mandela. Zwiedzanie wyspy odbywa się w jęz. angielskim. Fascynujące historie wyspy opowiadają byli więźniowie lub ich krewni. Robben Island to dawne więzienie, które leży na wyspie poza Kapsztadem. Transport na wyspę jest często odwoływany z powodu złych warunków pogodowych, zbyt silnego wiatru, problemów technicznych lub okolicznych strajków, dlatego nie możemy gwarantować, że wycieczka dojdzie do skutku. Cena biletu na Robben Island nie jest wliczona w cenę wyjazdu – Albatros Travel zakupi bilety dla uczestników, którzy będą chcieli udać się na wyspę.

Koszt wycieczki na Robben Island ok 360 ZAR (100zł)

Dzień 12
Kapsztad. Wycieczka na Przylądek Dobrej Nadziei i pożegnalna kolacja
Lwy morskie

Na Przylądek Dobrej Nadziei pojedziemy wąskimi drogami wzdłuż urwiska, z którego roztacza się piękny widok na niespokojne morze i malownicze wioski. W zatoce Hout wsiądziemy na niewielką łódź, którą popłyniemy na wyspę Duiker, gdzie zobaczymy tysiące południowoafrykańskich uchatek, zwanych lwami morskimi. Podpłyniemy do nich blisko i będziemy mogli obserwować jak wylegują się na skałach lub bawią w wodzie przy łodzi. Następnie udamy się na punkt widokowy Chapman’s Peak i odwiedzimy Simon’s Town, gdzie zobaczymy kolonię pingwinów. Po krótkiej podróży dojedziemy do rezerwatu przyrody Przylądka Dobrej Nadziei, który rozciąga się na obszarze 7 680 hektarów. Poza pięknym rezerwatem nadmorskiej przyrody można tu zobaczyć antylopy z gatunku eland, bontebok, skoczniki antylopie, gnu oraz strusie i pawiany.

Podczas wycieczki zjemy obiad w lokalnej restauracji.

Spacerem udamy się na punkt widokowy Cape Point, skąd doskonale widać miejsce, w którym łączą się wody Oceanu Atlantyckiego i Indyjskiego.

Na pożegnalnej kolacji spotkamy się w lokalnej restauracji w Kapsztadzie.

Dzień 13
Podróż powrotna do Warszawy lub przedłużenie (do wyboru – Kapsztad, Wodospady Wiktorii, Mauritius lub Mozambik)
Nabrzeże Victorii i Alfreda

Przed południem, na zakończenie wyjątkowej wycieczki objazdowej po RPA, będziemy mieli jeszcze czas na zwiedzanie Kapsztadu na własną rękę. Po południu wylecimy do Warszawy (lot z przesiadką).

Dzień 14
Przylot do Warszawy
Przylot do Warszawy.

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 10 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju jednoosobowego
 • Wyjazd 02-10-2020:
  1 698,- PLN
   
 • Wyjazd 16-02-2021:
  1 498,- PLN
Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Johannesburg, Johannesburg - Port Elizabeth, Kapsztad – Warszawa
 • Wycieczki oraz bilety wstępów wymienione w programi
 • Zakwaterowanie w hotelach 3*/4* w pokojach 2-osobowych (11 nocy)
 • Wyżywienie zgodnie z programem - 11 śniadań, 4 lunche (dni:4,5,10,12) , 5 kolacji (dni:2,5,6,9,12)
 • Transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dodatkowych posiłków nie wymienionych w programie
 • Napojów do posiłków
 • Napiwków (ok. 100 USD/os)
 • Wydatków indywidualnych
 • Ewentualnych dodatkowych atrakcji (np. kolejka na Górę Stołową, wycieczka na Robben Island)
 • Wszystkiego, co nie zostało opisane w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje dotyczące podróży

Waluta

Zabierając USD do RPA prosimy zwrócić uwagę by banknoty były wydane po 2006 roku.

Bagaż

Warto zabrać z sobą mały plecak lub torbę na jednodniowe wycieczki.  Duży bagaż dostępny będzie dopiero wieczorem. Nie ma potrzeby zabierania własnych ręczników.

Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na nowe zasady przewozu bagaży rejestrowanych obowiązujące od dnia 25 marca 2019 na lotnisku OR Tambo International Airport w Johannesburgu:

1.    Bagaż rejestrowany powinien mieć kształt regularny czyli posiadać co najmniej jedną płaską powierzchnię 
2.    Bagaże okrągłe bądź posiadające nieregularny kształt nie są akceptowane
3.    Torby z długimi paskami nie są akceptowane.

Powyższe zasady, zgodne z wytycznymi IATA, mają na celu zapobieganiu awariom systemu obsługi bagażowej powodowanym przez niewymiarowy bagaż, nie posiadający płaskiej powierzchni, posiadający długie paski bądź uchwyty a tym samym zapobieganiu opóźnieniom w dostarczeniu bagaży do samolotu. 
Pasażerom nadającym bagaż niespełniający powyższych zasad udostępniono na lotnisku punkty pakowania, w których można dostosować bagaż do określonych zaleceń.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 14 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Więcej informacji o Republice Południowej Afryki

Tutaj możesz znaleźć więcej informacji o RPA: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/afryka/rpa
Przeczytaj o klimacie i pogodzie, różnicy czasu, napiwkach i sprawdź, czy potrzebujesz wizy.
Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Przedłuż wycieczkę

Krótki wypad do Kapsztadu

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 4 dni
Cena 1 598,–
4 dni w Kapsztadzie: kultura, zakupy, gastronomia i piękno przyrody
Urocze, pełne życia miasto o bogatej ofercie kulturalnej to właśnie Kapsztad. Sąsiedztwo Oceanu Atlantyckiego, 1000-metrowej Góry Stołowej oraz malowniczego Półwyspu Przylądkowego sprawiają, że Kapsztad wygrywa w konkursie piękności z większością dużych miast. Ponadto miasto może pochwalić się licznymi zabytkami, znakomitymi sklepami, pysznym jedzeniem, dobrymi winami i wspaniałymi plażami.
Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Do wyboru są dwa hotele:

Southern Sun Cape Sun
Hotel Cape Sun znajduje się w sercu Kapsztadu, dzięki czemu zapewnia łatwy dostęp do licznych atrakcji miasta. W hotelu znajduje się łącznie 368 pokoi wyposażonych w łazienkę, klimatyzację i bezpłatny bezprzewodowy dostęp do sieci Wi-Fi (500 MB na dzień). Po zwiedzaniu miasta można popływać w krytym basenie, poćwiczyć na siłowni lub zamówić zabiegi w spa. Hotel dysponuje własną restauracją i barem.

Dowiedz się więcej tutaj www.tsogosun.com/southern-sun-cape-sun

Cena
zł 1 598,- za osobę w pokoju dwuosobowym w Southern Cape Sun

Dopłata za pokój jednoosobowy
zł 1 000,-

The Cullinan
Hotel znajduje się w centrum turystycznym Kapsztadu, w bliskiej odległości do wejścia na plażę. Ten pięciogwiazdkowy hotel oferuje profesjonalną obsługę i luksusowy wystrój wnętrz (na terenie bogatego dziedzictwa kulturowego). Hotel posiada wszelkie udogodnienia takie jak: restauracja, bar i basen.

Dowiedz się więcej na stronie www.tsogosun.com/the-cullinan

Dopłata za pobyt w hotelu o wyższym standardzie
zł 1 400,- za osobę w pokoju dwuosobowym w The Cullinan

Dopłata do pokóju jednoosobowego w hotelu o wyższym standardzie
zł 3 400,-

Cena zawiera
 • Transfer do i z hotelu w dniu przyjazdu i wyjazdu
 • 4 noclegi w hotelu w pokoju dwuosobowym
 • Codzienne śniadanie
Zamówienie
Przedłużenie wycieczki należy zarezerwować wraz z rezerwowaniem samej wycieczki lub najpóźniej 75 dni przed wyjazdem. Zalecamy rezerwowanie przedłużenia z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i lotach dla każdego terminu wyjazdu. Należy pamiętać, że cena przedłużenia może się różnić w zależności od oferty i obłożenia.

Królewskie luksusy przy Wodospadach Wiktorii

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 4 dni
Cena Od 4 998,–
4 dni luksusu przy najwspanialszych wodospadach świata
Przez cztery dni wysokie na ponad 100 metrów, szerokie na 2 kilometry i otoczone gęstym lasem deszczowym imponujące Wodospady Wiktorii mogą stać się Twoim domem na zakończenie afrykańskiej przygody. Nazwa wodospadów w języku bantu brzmi „mosi-oa-tunya” (mgła, która grzmi), bo tak właśnie wyglądają Wodospady Wiktorii – przypominają potężną mglistą chmurę, z której dochodzą dźwięki grzmotów.
Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Oferujemy pobyt w jednym z dwóch hoteli:

The Kingdom at Victoria Falls
Przepiękny 4-gwiazdkowy hotel, na terenie którego znajdują się 3 baseny, 3 restauracje, 4 bary, spa, kasyno i centrum zabaw dla dzieci. Ośrodek jest położony na terenie Parku Narodowego Wodospadów Wiktorii, w bliskiej odległości od samych wodospadów.

Dowiedz się więcej na www.thekingdomhotel.co.za 

Cena
4.998,- PLN od osoby w dwuosobowym pokoju w hotelu The Kingdom at Victoria Falls

Dopłata za pokój jednoosobowy
1.700,- PLN

Victoria Falls Hotel
Wspaniały 5-gwiazdkowy hotel o wyjątkowej atmosferze w kolonialnej scenerii. Hotel jest wyposażony we wszystkie możliwe udogodnienia, w tym najwyższej klasy restauracje gourmet. Wodospady znajdują się około 10 minut spacerem od hotelu, z którego także je widać i słychać.

Dowiedz się więcej na www.victoriafallshotel.com 

Dopłata za podwyższenie standardu pokoju
600,- PLN od osoby w pokoju dwuosobowym w hotelu Victoria Falls Hotel

Dopłata za pokój jednoosobowy
3.100,- PLN

Cena zawiera
 • Przelot na trasie Johannesburg-Wodospad Wiktorii
 • Ewent. przelot na trasie Kapsztad/Durban-Johannesburg
 • Transfer do hotelu i na lotnisko
 • 3 noclegi w Victoria Falls Hotel w dwuosobowym pokoju (ze śniadaniem)
 • 1 nocleg w hotelu w Johannesburgu/Kapsztadzie/Durbanie w pokojach dwuosobowych
 • Rejs statkiem po rzece Zambezi o zachodzie słońca
 • Piesza wycieczka wokół wodospadów
Cena nie zawiera
 • Wizy, którą obywatele Polski mogą uzyskać w placówkach dyplomatycznych Zimbabwe albo na granicy. Obywatele innych państw powinni dopytać o obowiązujące ich przepisy wizowe we właściwej placówce dyplomatycznej.
Zamówienie
Chęć przedłużenia pobytu należy zgłosić w momencie dokonywania rezerwacji i nie później niż 75 dni przed wyjazdem. Zalecamy przedłużanie pobytu z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i samolotach w dniu wylotu. Ceny związane z przedłużeniem pobytu mogą być różne, w zależności od dostępności ofert i zapotrzebowania.

Sjesta na Mauritiusie

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 7 dni
Cena 5 498,–
Plaże z palmami, spokój i wyborna kuchnia w samym środku Oceanu Indyjskiego

Zachęcamy do pięciodniowej sjesty przy basenie lub na plaży w rajskiej scenerii tropikalnej wyspy. Można skorzystać z ciekawej oferty wycieczek po okolicy lub bardziej aktywnych form spędzenia czasu.

Dzień 1. Nocleg w Johannesburgu lub Kapsztadzie
Dzień 2. Johannesburg/Kapsztad – Mauritius, transfer do hotelu
Dzień 3-6. Pobyt na Mauritiusie
Dzień 7. Przelot Mauritius – Johannesburg (w godzinach porannych). Do dyspozycji pokój w hotelu w Johannesburgu. Przelot z Johannesburga do Warszawy (w godzinach wieczornych)

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Cena podstawowa za przedłużenie pobytu na Mauritiusie 5 498zł/os w hotelu 3*

Oferujemy pobyt w jednym z trzech hoteli:

Casuarina Hotel 3*
3-gwiazdkowy hotel położony na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy z widokiem na lagunę przy słynnej plaży z białym piaskiem, Trou aux Biches. Odległość od tętniącego życiem miasta Grand Bay wynosi 5 km, a do stolicy Port Louis 18 km. Cena pobytu obejmuje śniadania i obiadokolacje.

Dowiedz się więcej na: http://hotel-casuarina.com/mauritius/

Cena pobytu w pokoju dwuosobowym
5 498 zł od osoby w pokoju dwuosobowym w Hotelu Casuarina

Dopłata do pokoju jednoosobowego
1 498 zł

Seaview Calodyne Lifestyle Resort 
Czterogwiazdkowy hotel Seaview Calodyne Lifestyle Resort to hotel położony w zatoce. W ośrodku znajduje się bar, restauracja, salon, recepcja, dom łodzi / centrum nurkowe, sklep i spa. Strój wieczorowy w restauracjach i barach: eleganckie ubrania. Panowie proszeni są o noszenie długich spodni.
W cenę zakwaterowania wliczone jest wyżywienie: 2 posiłki dziennie.
Więcej informacji o hotelu na stronie: https://searesortshotels.com/seaview/

Dopłata za pobyt w hotelu 4*
800 zł od osoby w pokoju dwuosobowym w Seaview Calodyne Lifestyle Resort

Dopłata do pokoju jednoosobowego
3 098 zł

Sofitel Mauritius l'Impérial Resort & Spa 5*
Luksusowy 5-gwiazdkowy hotel położony na zachodnim wybrzeżu oferuje najwyższej klasy usługi. Na terenie hotelu w samym sercu tropikalnej przyrody znajduje się kilka restauracji i strefa spa. Cena pobytu obejmuje śniadania i obiadokolacje.

Dowiedz się więcej na: www.sofitel.com/gb/hotel-1144-sofitel-mauritius-l-imperial-resort-spa/index.shtml

Dopłata za pbyt w hotelu 5*

1 500 zł od osoby w pokoju dwuosobowym w Sofitel Mauritius l'Impérial Resort & Spa

Dopłata do pokoju jednoosobowego w hotelu 5*
4 498 zł

Cena zawiera
 • Przelot z Johannesburga/Kapsztadu na Mauritius w obie strony
 • Transfer do hotelu i na lotnisko
 • 1 nocleg w hotelu w Johannesburgu lub Kapsztadzie
 • Do dyspozycji pokój w hotelu w Johannesburgu, w dniu powrotu
 • 5 noclegów w hotelu Casuarina Hotel/Laguna Beach/Sofitel Mauritius Imperial
Cena nie zawiera
 • Opieki polskiego pilota
Zamówienie

Chęć przedłużenia pobytu należy zgłosić w momencie dokonywania rezerwacji i nie później niż 75 dni przed wyjazdem. Zalecamy przedłużanie pobytu z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i samolotach w dniu wylotu. Ceny związane z przedłużeniem pobytu mogą być różne, w zależności od dostępności ofert i zapotrzebowania.

Wypoczynek w Mozambiku

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 7 dni
Cena 7 998,–
Relaks na plaży w egzotycznym Mozambiku

Proponujemy odpoczynek w prywatnym Parku Narodowym Vilanculos Coastal & Wildlife Sanctuary o powierzchni 300 km².  Ośrodek 4* Dugong Beach Lodge położony jest na lagunie pośród malowniczych wiosek rybackich, raf koralowych oraz stad flamingów. Spędź kilka dni na plaży lub przy basenie, wybierz się na wycieczkę tradycyjną łodzią dau lub na wycieczkę z przewodnikiem po rezerwacie wybrzeża Vilanculos.

Dzień 1 Nocleg w Johannesburgu lub w Kapsztadzie 
Dzień 2 Przelot Johannesburg/Kapsztad – Vilanculos, transfer łodzią do hotelu
Dzień 3-6 Wypoczynek w 4* hotelu Dugong Beach Lodge
Dzień 7 Przelot Vilanculos – Johannesburg – Polska 
 

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Hotel Dugong Beach Lodge 
4* hotel położony bezpośrednio przy plaży. Kompleks składa się z 14 domków krytych strzechą, których tylko kilka kroków dzieli nas od plaży.  Kolację można zjeść w restauracji lub o zachodzie słońca na prywatnym tarasie.
Wszystkie pokoje dysponują prywatnym tarasem z panoramicznym widokiem na morze, minibarem i klimatyzacją

Więcej o hotelu: http://legendhospitality.co.za/stay-with-us/dugong-beach-lodge/

Cena:
7 998 PLN/os.

Dopłata do pokoju 1-osobowego: 
2 998 PLN

Zniżka za dziecko w wieku 2-11 lat:
4 998 PLN

Cena zawiera
 • Przelot z Johannesburga/Kapsztadu do Vilanculos w obie strony
 • Transport łodzią do hotelu
 • 1 nocleg w hotelu w Johannesburgu lub Kapsztadzie
 • 5 noclegów w 4* hotelu Dugong Beach Lodge z pełnym wyżywieniem
 • Rejs łodzią o zachodzie słońca
Cena nie zawiera
 • Napoje
 • Dodatkowe wycieczki
 • Opłaty za wstęp do Parku Narodowego 15 USD/os (opłata płatna po przyjeździe)
 • Wizy do Mozambiku 
Zamówienie

Chęć przedłużenia pobytu należy zgłosić w momencie dokonywania rezerwacji i nie później niż 75 dni przed wyjazdem. Zalecamy przedłużanie pobytu z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i samolotach w dniu wylotu. Ceny związane z przedłużeniem pobytu mogą być różne, w zależności od dostępności ofert i zapotrzebowania.

 

Przepisy wizowo-paszportowe Mozambik

Zapoznaj się z przepisami wizowo-paszportowymi w związku z podróżą do Mozambiku.

Obywateli polskich podróżujących do Mozambiku obowiązują wizy. Można je uzyskać m.in. w urzędach konsularnych Mozambiku (najbliższe w Berlinie) oraz na przejściach granicznych Mozambiku. Wiza wjazdowa jednokrotna kosztuje ok. 70 USD.

Wymaganym dokumentem podróży jest paszport, którego ważność powinna przekroczyć o 6 miesięcy termin upływu ważności wizy.

W przypadku, gdy osoba małoletnia podróżuje w towarzystwie innych opiekunów niż rodzice wymagane jest okazanie na przejściu granicznym dokumentu ze zgodą rodziców (letter of authorisation). Dokument ten powinien zawierać dane dziecka oraz opiekuna wraz z danymi dot. paszportów, jakimi się posługują. Podpisy rodziców powinny być urzędowo poświadczone. Dodatkowo, można załączyć do dokumentu kopie dokumentów tożsamości rodziców. W przypadku, gdy dziecko podróżuje z jednym rodzicem - może być wymagana pisemna zgoda drugiego z rodziców.

Informacje na temat obowiązujących przepisów wjazdowych, Polacy oraz obywatele innych państw, uzyskają kontaktując się z Ambasadą Mozambiku w Berlinie tel. +49 30 39876500 lub naszym biurem partnerskim WizaSerwis Sp. z o.o. www.wizaserwis.pl. Dla klientów ALBATROS rabat za pośrednictwo wizowe 30%.

Każdy uczestnik wycieczki powinien we własnym zakresie zadbać o to, by posiadać wszystkie wymagane dokumenty uprawniające do przekroczenia granicy.

Rated 4 out of 5 by from Podróż do RPA Wyjazd był udany. Polecamy zwiedzanie RPA z przewodniczką Magdą - ogromna wiedza, świetnie opowiada o tym kraju. "Polowanie" z aparatami fotograficznymi na zwierzęta w Parku Krugera było niesamowite. Naszym zdaniem inaczej powinny być rozłożone posiłki, w każdym dniu oprócz śniadania powinien być lunch lub kolacja a nie tak jak było, że czasem nie było żadnego posiłku w ciągu dnia (oprócz śniadania). Ponadto zrezygnowalibyśmy z noclegów w Zebra Country Lodge na korzyść noclegu w Johannesburgu, aby móc wylecieć wcześniej do Port Elizabeth i mieć więcej czasu na Tsitsikama. Uważamy także, że nocleg w Knysna powinien być w centrum miasta, aby mieć możliwość swobodnego wyjścia poza hotel do miasta. Pozdrawiamy.
Date published: 2018-05-14
Rated 5 out of 5 by from To były piękne dni To co mnie odstraszało przed wyjazdem to groźba malarii na szczęście wyolbrzymiona , bo ryzyko jest mniej niż minimalne .Skorzystałem z doświadczeń miejscowych oraz przyjezdnych osób i tylko raz wieczorem w okolicach parku Krugera użyłem repelentu. Z różnych opcji kupowania randów (ZAR) wybrałem zakup w Polsce i był to najlepszy wariant . Cała wycieczka udana .To były piękne dni. Wróciłem zrelaksowany i wypoczęty , chociaż zabrakło mi jednego dnia w Kapsztadzie . Wydawało mi się , że znaczne odległości między poszczególnymi miejscami będą męczące dla 70-latka+ , tymczasem zniosłem podróże b.dobrze . Przewodniczka p.Bożenka to osoba o najwyższym profesjonalizmie we wszystkich aspektach . A teraz zamykam oczy i widzę piękny kraj a w ustach czuję smak wspaniałego wina.
Date published: 2019-02-11
Rated 5 out of 5 by from Fascynująca wyprawa! Podróżowaliśmy już z wieloma biurami turystycznymi, praktycznie na wszystkie kontynenty. Podróż do RPA z Biurem Albatros wyróżnia się bardzo pozytywnie na tle innych biur podróżny. Dotyczy to organizacji oraz logistyki wycieczki jak i wysokiego poziomu hoteli, posiłków, czy komfortu przejazdów i transferów. Wspaniała przewodniczka - pani Magdalena Szczepańska - z pasją i zaangażowaniem przekazywała nam swoją miłość do południowej Afryki. W czasie wolnym proponowała dodatkowe atrakcje, w tym kulinarne. Przewodniczka była niezwykle przyjazna, zaradna oraz pomocna we wszystkich sytuacjach zarówno związanych z realizacją programu wycieczki jak i indywidualnych potrzeb lub upodobań uczestników. Program wycieczki jest ułożony bardzo ciekawie i starannie, jest doskonale zróżnicowany i nie jest przeładowany. Balans ceny i atrakcji wycieczki jest doskonały. Gorąco polecamy wyprawę z Albatrosem do RPA. My wzięliśmy wersję wycieczki z opcją obejmującą dodatkowo przelot do Zimbabwe do Victoria Falls z czterodniowym pobytem w Victoria Falls Hotel. Jest to najwyższej klasy historyczny hotel w stylu wiktoriańskim, położony przy wodospadach i widokiem na nie. W czasie pobytu w Victoria Falls można korzystać się z wielu miejscowych atrakcji: spacery do wodospadów, spacery wzdłuż rzeki Zambezi, przejście mostem przy wodospadach do Zambii, rejs po rzece Zambezi o zachodzie słońca, wyjazd na fascynujące safari do Botswany (delta rzeki Okawango).
Date published: 2018-05-11
Rated 5 out of 5 by from wspaniałe przeżycia i cudowne widoki Wspaniała podróż, miał być Wietnam, ale trochę znienacka RPA i absolutnie nie żałuję. Świetna organizacja, przesympatyczna grupa i genialna przewodniczka - pani Bożena - z ogromną wiedzą, dzięki której udało nam się poznać ten niezwykły kraj niemal od podszewki. Zupełnie inaczej zwiedza się nowe miejsca, znając ich historię, polityczny background i inne ważne szczegóły.
Date published: 2019-02-21
Rated 5 out of 5 by from Jedno z najbardziej fotogenicznych państw świata Było wspaniale. Widokowo, winnicowo oraz towarzysko.
Date published: 2018-11-24
Rated 5 out of 5 by from brawo Albatros Witamy Albatrosa w gronie naszych ulubionych biur podróży.Bardzo dobrze zaplanowana i przeprowadzona wyprawa.Nic nie można zarzucić.Może dlatego,że pogoda też się spisała,a odwiedzenie Góry Stołowej w oknie pogodowym wprost genialne...Afrykańska Piątka w komplecie. Szczerze polecamy szczególnie z Panem Tomkiem !
Date published: 2020-02-12
Rated 5 out of 5 by from Przepiękna podróż Niesamowita podróż po pięknym, pełnym kontrastów kraju. Spektakularne panoramy Gór Smoczych, bardzo udane safari w Parku Krugera (kierowcy naprawdę się postarali, zobaczyliśmy Wielką Piątkę i o wiele, wiele więcej!), fajne hotele - szczególnie ten w Hazyview, domki wśród zieleni, gdzie naprawdę można było wypocząć. Kraina Przylądkowa - trasa wzdłuż wybrzeża obfituje w spektakularne widoki, każdy dzień przynosi jakieś zaskoczenie... I wreszcie Kapsztad, którego nikomu zachwalać nie trzeba. Wycieczka udana w 100 %, biuro dołożyło wszelkich starań, żebyśmy czuli się komfortowo i bezpiecznie - i tak się czuliśmy przez cały czas trwania wycieczki. Genialna pani pilot i przewodnik zarazem, pani Bożena, byliśmy pod wrażeniem jej ogromnej wiedzy na temat Afryki, RPA, którą potrafiła przekazać w niezwykle interesujący sposób. Również bardzo sympatyczny miejscowy przewodnik, pan Anton. Do tego słońce, pyszne jedzenie... Jednym słowem - bardzo udana wyprawa! Dziękujemy! Ps. Bardzo polecamy też przedłużenie wycieczki - Wodospady Wiktorii w Zimbabwe (koniecznie lot helikopterem nad wodospadami, warto!).
Date published: 2019-02-19
Rated 5 out of 5 by from Fascynująca wyprawa do Afryki Południowej Bardzo udana wyprawa, dopisała pogoda, towarzystwo, organizacja, przewodnik, a nawet zwierzaki w Parku Krugera.. Dziękujemy, Danka i Włodek
Date published: 2020-02-14
 • y_2020, m_9, d_20, h_15
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.12
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_1, tr_14
 • loc_pl_PL, sid_ZARTR36, prod, sort_[SortEntry(order=RELEVANCE, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

21ZARTR36APL1602