Safari w RPA - Afryka na wyciągnięcie ręki

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Niezapomniane safari w rezerwacie dzikich zwierząt Entabeni, objętym patronatem UNESCO. Zwiedzanie Pretorii, Johanesburga i wizyta w wiosce plemienia Pedi.

„Bardzo trudno jest mi orzec, czy to ptak czy nosorożec” – nikt nie przywoła słów Pana Kleksa podczas safari organizowanego przez Albatrosa! Po unikatowym parku Entabeni, który jest częścią objętego patronatem UNESCO rezerwatu biosfery, będziemy poruszać się pojazdami terenowymi z odkrytym dachem lub pieszo, wobec czego z całkiem bliska zobaczymy zwierzęta takie jak lwy, żyrafy, słonie, antylopy, czy właśnie nosorożce, w ich naturalnym środowisku. Safari odbywać się będą dwa razy dziennie: rano i wieczorem. Zamieszkamy w Wildside Safari Camp, obozie w sercu dzikiej afrykańskiej przyrody. Odwiedzimy tradycyjną afrykańską wioskę i największe miasto RPA, Johannesburg, w tym jego dzielnicę Soweto, która w czasach apartheidu przeznaczona była dla czarnoskórych mieszkańców RPA. 

To wycieczka dla tych, którzy cenią sobie wygodę pozostania w jednym miejscu przez cały urlop, równocześnie nie nudząc się ani przez chwilę!

Entabeni posiada około pięciu różnych ekosystemów, a sam obszar podzielony jest na górne i dolne płaskowyże z formacjami skalnymi o wysokości około 600 m. Jest to obszar wolny od malarii.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Safari, Przygoda życia

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Rand

Program wycieczki 10 dni
Dzień 1
Wylot z Polski
Dzień 2
Przylot do Johannesburga. Zwiedzanie Pretorii. Przejazd do Entabeni – Rezerwatu Dzikich Zwierząt
Dzień 3
Rezerwat Dzikich Zwierząt Entabeni. Poranne safari na nizinach
Dzień 4
Rezerwat Dzikich Zwierząt Entabeni. Piesze safari
Dzień 5
Rezerwat Dzikich Zwierząt Entabeni. Popołudniowe safari na wyżynach
Dzień 6
Wizyta w wiosce plemienia Pedi, a następnie w organizacji zajmującej się ratowaniem dzikich zwierząt
Dzień 7
Rezerwat dzikich zwierząt Entabeni. Poranne i wieczorne safari.
Dzień 8
Rezerwat dzikich zwierząt Entabeni. Poranne piesze safari i safari popołudniowe. Tradycyjna kolacja bush braai w formie grilla na świeżym powietrzu
Dzień 9
Entabeni – Johannesburg. Wizyta w Soweto. Podróż powrotna do Polski.
Dzień 10
Przylot do Polski

Hotele

Wildside Safari Camp

Obóz składa się z 20 przestronnych pokoi wzniesionych z płótna na drewnianych tarasach. Pokoje posiadają łazienkę z toaletą oraz prysznicem. Wyposażenie jest dość klasyczne: podwójne lub pojedyncze łóżka, szafa, na tarasie krzesła safari. Do dyspozycji są również przejściówki do europejskich gniazdek elektrycznych. Na terenie obozu znajduje się również komfortowy basen oraz restauracja wewnętrzna i zewnętrzna. Otwarty salon/bar z romantycznym kominkiem w bomie stanowi idealne zakończenie relaksującego dnia w buszu. Po zachodzie słońca jest często odwiedzany np. przez grupę impali, która chce tu spędzić noc. Lwy w przeważającej części trzymają się z dala od światła i zgiełku jednak i one mogą czasem przespacerować się po obozie podobnie jak wszystkie inne zwierzęta żyjące w rezerwacie. Pobyt tutaj jest prawdziwym doświadczeniem natury. Ryk lwów, który będzie dolatywał naszych uszu może wydawać się nieco zniechęcający, ale nie martw się – obóz jest ogrodzony.

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Polski

Z Warszawy polecimy do Johannesburga. Podczas lotu na pokładzie samolotu serwowane będą posiłki.

Dzień 2
Przylot do Johannesburga. Zwiedzanie Pretorii. Przejazd do Entabeni – Rezerwatu Dzikich Zwierząt
Pretoria

Po wylądowaniu w Johannesburgu udamy się na północny wschód w kierunku Pretorii, stolicy RPA. Wybierzemy się na krótką wycieczkę po tętniącym życiem południowoafrykańskim mieście. Zatrzymamy się przy budynku Union Building, w którym znajduje się oficjalna siedziba rządu Republiki Południowej Afryki. Ten budynek z jasnego piaskowca w kształcie półksiężyca został wzniesiony na wzgórzu, z którego roztacza się wspaniały widok na całe miasto. Union Building ma długość 285 metrów i został ukończony w 1913 roku, a jego dwa skrzydła symbolizują dwie społeczności kraju: Anglików i Burów. Lunch zjemy przed lub po wizycie w Union Building (nie jest wliczony w cenę wycieczki), a następnie udamy się w dalszą drogę w kierunku północnym. W ciągu trzech godzin przemieścimy się z Gauteng, najbogatszej prowincji RPA, do Limpopo - najbiedniejszego, typowo rolniczego regionu kraju. Będziemy mijać ogromne pola uprawne pszenicy, kukurydzy, słonecznika i orzechów ziemnych. Miasteczka i wioski, które widzimy po drodze, oddają klimat dzikiego zachodu. Po krótkiej wizycie w milionowych metropoliach Johannesburgu i Pretorii zobaczymy, jak wyglądają mniejsze miasta współczesnej Afryki Południowej.

Kierując się dalej na północ, na horyzoncie stopniowo będzie się pojawiać piękne, czerwonawe pasmo górskie Waterberg. Późnym popołudniem dojedziemy do Entabeni, Rezerwatu Dzikich Zwierząt. Entabeni oznacza po prostu „miejsce z górą”. Wystarczy rzut oka na kamienny monolit, który góruje nad horyzontem, aby bez trudu zrozumieć zasadność tej nazwy. Na szczycie tego kamiennego głazu będziemy organizować safari! Oczywiście pojedziemy także na nizinne tereny, gdzie przyroda i temperatura są inne od tych na wyżynach. Ze względu na dużą różnicę wysokości, w nisko położonej części rezerwatu zwykle jest o kilka stopni cieplej.

Wildside Safari Camp, w którym będziemy mieszkać, położony jest u podnóża góry, na zróżnicowanym terenie z gęstym buszem, sawanną i mokradłami. W obozie oprócz nas będą jeszcze kucharze, kelnerzy i strażnicy. Może się zdarzyć, że spotkamy stada lwów, żyrafy, antylopy i inny zwierzęta, które przechadzają się przez nieogrodzony teren obozu. Dzieje się tak zwłaszcza w nocy, dlatego musimy przyzwyczaić się do tego, że zawsze będziemy eskortowani przez jednego z uzbrojonych strażników, którzy obserwują okolicę przez całą dobę. Nadchodzące dni będą prawdziwym afrykańskim safari, którego doświadcza się tutaj, jak nigdzie indziej. Dzika przyroda, jeepy bez dachu i niewielu odwiedzających to idealny zestaw dla osób pragnących przeżyć afrykańską przygodę.

W czasie przejazdów jeepami oraz pieszych safari nasza grupa będzie dzielona na mniejsze podgrupy, aby niepotrzebnie nie zakłócać spokoju dzikich zwierząt. Kolejność punktów programu opisanych poniżej może się zmienić. Proponowane aktywności podejmiemy wtedy, kiedy okoliczności będą najbardziej sprzyjające - kolejny urok prawdziwego safari.

Dzień 3
Rezerwat Dzikich Zwierząt Entabeni. Poranne safari na nizinach
Safari o zachodzie słońca

Przez kolejne dni pozostaniemy w Entabeni. Podczas pobytu codziennie rano i po południu organizowane są safari jeepami oraz safari piesze w formie wędrówki w buszu. Będziemy uczestniczyć zarówno w safari u podnóża pasma górskiego Entabeni na mokrych nizinach, jak również na wyżynach, gdzie zobaczymy zupełnie inną przyrodę i spotkamy inne gatunki dzikich zwierząt. Obiad zjemy pod gołym niebem, zapewne w towarzystwie przechadzających się antylop, gnu, kudu i impali.

Dzisiaj pojedziemy na wczesnoporanne safari, zaczynające się o wschodzie słońca około godziny 06:00 i trwające do około godziny 09:00-10:00. Przed wyjazdem będzie można wypić filiżankę kawy lub herbaty. Po powrocie do Wildside Camp będzie na nas czekało śniadanie w formie bufetu. Ranki na sawannie są chłodne. Wschodzące słońce zalewa zbocze góry najpiękniejszymi kolorami, a my spotykamy dzikie zwierzęta przy wodopojach i rzekach. O poranku panuje całkowity spokój, który nastał po nocnych łowach. Zebry i antylopy wyruszają na sawannę w poszukiwaniu pożywienia, bez obaw przed atakiem drapieżników, które odpoczywają w czasie upałów. Z biegiem lat tutejsze zwierzęta przyzwyczaiły się do widoku samochodów i ludzi, dlatego często można zobaczyć słonie, żyrafy i antylopy pasące się nieopodal przejeżdżających samochodów. Bywa, że całe stado lwów ucina sobie drzemkę na środku trasy safari, blokując autom drogę. Czasem zwierzęta mogą ukrywać się w rozmaitych kryjówkach na terenie rezerwatu, w gęstych lasach i niedostępnych górach. Warunki safari ustalają mieszkańcy rezerwatu! Jeepy safari nie mają dachu, co jeszcze bardziej potęguje i tak już niesamowite wrażenie bliskości z olbrzymim słoniem, lwem lub nosorożcem. Na szczęście drapieżniki lekceważą obecność samochodu z pasażerami, zatem możemy czuć się całkowicie bezpieczni. Z naszego doświadczenia wynika, że będziemy mogli zaobserwować wiele znanych gatunków dzikich zwierząt afrykańskich. U stóp górskiego masywu żyją przede wszystkich lwy, hipopotamy, nosorożce, gnu, kudu, guźce, żyrafy i impale. Nie możemy zagwarantować które gatunki i czy w ogóle jakieś spotkamy podczas wycieczki, ale ta niepewność jest częścią tutejszej cudownej natury i sprawia, że safari jest przeżyciem wyjątkowo ekscytującym. Jeepy, którymi będziemy się poruszać, nie mają dachu, więc może być zimno, zwłaszcza we wczesnych godzinach porannych i po zapadnięciu zmroku. W jeepach są wprawdzie koce, ale warto zabrać też odporną na wiatr kurtkę, polar, czapkę i rękawiczki.

Dzień 4
Rezerwat Dzikich Zwierząt Entabeni. Piesze safari
Piękne chwile w pięknych miejscach zapisane w kadrze

Dzień rozpoczniemy od pieszego safari, podczas którego można odkrywać okolicę spacerując w towarzystwie doświadczonego tropiciela oraz uzbrojonego strażnika (obie funkcje może pełnić jedna osoba). To niesamowite doświadczenie, które jest ekscytującym przeżyciem.

Będziemy obserwować unikalne życie ptaków wokół mokradeł i rzek, a także owady, rośliny i drzewa. Przy odrobinie szczęścia, i z odpowiedniej odległości, może uda nam się zobaczyć hipopotamy leżące przez cały dzień w błotnistej wodzie, które relaksują się po nocnym żerowaniu. Piesze safari mają szczególny urok. To co zobaczymy często zależy od pogody i tego, co tropiciel uzna za szczególnie ważne w okresie, w którym odwiedzamy Entabeni.

Dzień 5
Rezerwat Dzikich Zwierząt Entabeni. Popołudniowe safari na wyżynach
Żyrafy na płaskowyżu

Dzisiejszego popołudnia pojedziemy na safari w góry. Dostaniemy się tutaj przez bardzo stromy i wąski wąwóz Yellowwood, który przecina pasmo górskie. Tam czekać na nas bedzie widok wodospadów i wysadzanych drzewami stoków. W czasie wycieczek górskich często można spotkać całe rodziny pawianów. O żyjących tutaj słoniach i zebrach mówi się, że urodziły się z liną i rakami u stóp, gdyż często można je zobaczyć podczas wspinaczki po stromych zboczach gór. Jeśli dopisze nam szczęście, zobaczymy majestatycznego i rzadkiego rybołowa, który krąży po niebie, wypatrując zdobyczy. Stromym zboczem wjedziemy jeepem z poziomu 900 na 1 500 m n.p.m. Na szczycie płaskowyżu krajobraz jest prawie taki jak w Serengeti. Z dala ujrzymy imponujący szczyt Entabeni. Na płaskowyżu czeka nas wypatrywanie między innymi słoni, nosorożców, gnu, żyraf, bawołów, strusi, zebr i mnóstwa antylop, w tym buszboków subsaharyjskich, impali, antylopików zwyczajnych, elandów, kudu i kobów. Na wyżynach żyje także szakal czaprakowy - będziemy mieć więc możliwość, aby zobaczyć to bardzo nieśmiałe zwierzę. Wieczorem być może dostrzeżemy rzadkiego lamparta na jego ulubionym, skalistym terenie.

Drugie safari rozpoczyna się około godziny 16:00. Często trwa aż do zmroku w akopaniamencie zachodzącego słońca, zanim zapalone zostaną reflektory oświetlające nam drogę na nocnym safari.

Wieczór to prawdziwa uczta dla zmysłów. Okolica pogrąża się w mroku, na niebie zapalają się tysiące gwiazd, zewsząd zaczynają docierać dziwne, nieznane odgłosy życia nocnego, a wokół roztacza się wyraźnie wyczuwalny zapach czerwonej afrykańskiej ziemi i pachnącej korzennymi przyprawami sawanny. Wieczorne safari jest zupełnie inne niż poranne. Gdy wiązka światła reflektora przesuwa się po zaroślach, rozbłyskają setki małych i dużych oczu - nagle wydaje się, że wszystko jest znacznie bliżej. Wszystko wokół nas pulsuje, a zewsząd słychać szmer toczącego się życia. Czy jest to jedzące gnu, czy też głodne lwice rozpoczęły nocne polowanie?

Dzień 6
Wizyta w wiosce plemienia Pedi, a następnie w organizacji zajmującej się ratowaniem dzikich zwierząt
Wizyta w wiosce plemienia Pedi

Dzisiaj wyjedziemy poza granice rezerwatu dzikich zwierząt, aby rozejrzeć się po okolicy w poszukiwaniu nowych, ciekawych miejsc. Po pierwsze, zapoznamy się ze zwyczajami jednego z okolicznych plemion, a mianowicie z ludem Pedi. Jest to jedna z dziewięciu kultur, które pierwotnie zamieszkiwały Afrykę Południową. Odwiedzimy ich osadę, która wprawdzie nie jest już zamieszkiwana, ale wizyta będzie miała na celu pokazanie typowej zabudowy wioski i przedstawienie struktury społeczności Pedi. Mimo że Republika Południowej Afryki jest dziś bardzo nowoczesnym krajem, dawne tradycje są zachowywane i pielęgnowane. W wiosce ludu Pedi można wziąć udział w pokazach tradycyjnych tańców i dowiedzieć się wiele na temat życia plemiennego, a także spróbować tradycyjnych afrykańskich specjałów.

Wczesnym popołudniem udamy się do siedziby organizacji, który działa na rzecz rannych lub osieroconych drapieżników. Lwy, lamparty i gepardy znajdują tutaj schronienie i opiekę do momentu aż będą w stanie samodzielnie  przetrwać na wolności, wówczas zostają wypuszczone do swojego naturalnego środowiska.

Późnym popołudniem wrócimy do Entabeni.

Dzień 7
Rezerwat dzikich zwierząt Entabeni. Poranne i wieczorne safari.
Spotkanie ze zwierzętami i naturą

Dzisiaj udamy się na kolejne na safari w rezerwacie dzikich zwierząt. Każdy dzień to kolejna przygoda i możliwość zobaczenia zupełnie nowych gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku. 

Dzień 8
Rezerwat dzikich zwierząt Entabeni. Poranne piesze safari i safari popołudniowe. Tradycyjna kolacja bush braai w formie grilla na świeżym powietrzu
Relaks przy basenie

Dzień rozpoczynamy od kolejnego pieszego safari. Po powrocie zjemy śniadanie, a przedpołudnie przeznaczymy na odpoczynek w obozie.

Każdego dnia istnieje możliwość wzięcia udziału w różnych dodatkowych wycieczkach (za dodatkową opłatą), takich jak lot helikopterem przez przepiękne wąwozy i doliny Waterberg. Można także zagrać w golfa na pobliskim Legend Signature Course, czy udać się do sąsiedniego obozu, w którym znajduje się popularny salon kosmetyczny oferujący szereg różnych zabiegów albo wykupić dodatkowe safari (wszystkie dodatkowe wycieczki są rezerwowane i opłacane na miejscu).  

Po południu pojedziemy na długie, trwające do wieczora safari, podczas którego zjemy kolację w stylu bush braai. „Braai” to szczególna południowoafrykańska wersja grilla na świeżym powietrzu. Wystawny posiłek pośród wspaniałej afrykańskiej przyrody pod rozgwieżdżonym niebem może być niezapomnianym doświadczeniem.

Dzień 9
Entabeni – Johannesburg. Wizyta w Soweto. Podróż powrotna do Polski.
Johannesburg

Dzisiaj opuścimy rezerwat dzikich zwierząt Entabeni i udamy się do Johannesburga. Miasto nazywane potocznie Joburgiem jest największym miastem RPA. Jego populacja to ponad 6 mln mieszkańców. Pod względem architektonicznym Johannesburg przypomina amerykańskie metropolie: biznesowe dzielnice ze strzelistymi wieżowcami w centrum i przedmieścia o niskiej zabudowie. Johannesburg jest głównym ośrodkiem handlu diamentami i złotem. Odwiedzimy dzielnicę Soweto, która w czasach apartheidu była przeznaczona dla czarnych. Dzisiaj miasto jest osobliwym tyglem sztuki, muzyki, teatru i poezji.

Wieczorem pojedziemy na lotnisko w Johannesburgu, skąd wylecimy do Polski. 

Dla chętnych jest możliwość przedłużenia wycieczki. Więcej informacji w programie wycieczki.

Dzień 10
Przylot do Polski

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju 1-osobowego

1.998 PLN

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Johannesburg – Warszawa, w obie strony z przesiadką
 • Safari i wycieczki wymienione w programie 
 • Zakwaterowanie: Wildside Safari Camp w pokojach dwuosobowych
 • Wyżywienie: 3 posiłki dziennie (wyłączając obiad 2 i 9 oraz kolację 9 dnia wycieczki)
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
 • Napojów do posiłków
 • Napiwków (ok. 75USD/os)
 • Wszystkiego, co nie zostało zawarte w "Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Informacje dotyczące wycieczki

Na pewno nie jest to wyczerpująca podróż, jednak uczestnicy powinni być aktywni i mogący poruszać się wśród dzikiej natury.

Klimat

Południowoafrykańska zima trwa od czerwca do sierpnia, kiedy to często noce są zimne. Może tak również zdarzyć się w maju i we wrześniu, podczas gdy okres od października do marca jest zazwyczaj stosunkowo ciepły, nawet w nocy, jednak nie jest to w żaden sposób przygnebiające. Typowy zimowy dzień to temperatury mogą przekraczać 20 stopni, lecz nocami, w odsłoniętych miejscach, często jest mroźnie. Przez resztę roku jest dość ciepło, a na północy temperatura może nawet przekroczyć 30 stopni. Deszcze występują przez cały rok, najwięcej na północy w czasie gorących miesięcy, a na południu najczęściej w czasie chłodnych miesięcy. Ogólnie pogoda w Południowej Afryce jest łagodna i przyjemna przez cały rok. Ekstremalne warunki pogodowe są rzadkie, jednak mogą wystąpić (szczególnie w ostatnich latach).

Waterberg

Pasmo górskie Waterberg wzięło nazwę od licznych strumieni, wzniesień i bagien występujących w tej części Afryki Południowej. Waterberg jest wspólnym określeniem dużego obszaru obejmującego góry Sand River, Hoekberg, Swaershoek i Mopel Range, i jest jednym z najstarszych obszarów górskich na świecie. Pierwsi osadnicy ochrzcili obszar „wodną górą” ze względu na liczne jeziora, bagna, wodospady i rzeki, które charakteryzują ten rejon w przeciwieństwie do otaczającej suchej sawanny. Południowe zbocza charakteryzują się stromymi, nagimi zboczami górskimi i niezwykle charakterystycznymi formacjami skalnymi, podczas gdy północne zbocza stopniowo opadają w kierunku buszu i otwartych równin sawanny. Latem (grudzień - luty), gdy ciemne chmury burzowe gromadzą się wokół wysokich równin i zapewniają silne, krótkie, popołudniowe ulewy, wiele małych i dużych strumieni wypełnia się wodą, a wydmy z czerwonego piaskowca lśnią w słońcu, zanim większość wody skończy swój bieg w rzece Limpopo. W roku 2001 rezerwat biosfery Waterberg, o powierzchni 15 000 kilometrów kwadratowych, uzyskał międzynarodowy status w ramach globalnej sieci biosfery UNESCO. Krajobraz tutaj jest typowo sawannowy, z bogatymi w wodę wysokimi równinami pośrodku, które stanowią wiele różnych biotopów, a zatem także wyjątkowe bogactwo gatunkowe. Waterberg nie jest ciągłym rezerwatem, ale składa się z kilku prywatnych rezerwatów, z których Entabeni jest największy i najbardziej różnorodny.

W Entabeni znajdują się najpiękniejsze piaskowcowe monolity, rozpadliny, wąwozy i wodospady. Entabeni jest również znane z niezwykłej różnorodności gatunków antylop. Reprezentowane są tutaj prawie wszystkie gatunki południowoafrykańskie. Poza tym istnieje tu unikalna flora składająca się z pradawnych gatunków palmowych cykasów, protea (drzewa cukrowego) i rzadkich drzew liściastych. Obszar znajduje się poza strefą malarii, więc nie ma potrzeby przyjmowania leków na malarię podczas tej podróży.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Przedłuż wycieczkę

Krótki wypad do Kapsztadu

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 4 dni
Cena 2 298,–
4 dni w Kapsztadzie: kultura, zakupy, gastronomia i piękno przyrody

Urocze, pełne życia miasto o bogatej ofercie kulturalnej to właśnie Kapsztad. Sąsiedztwo Oceanu Atlantyckiego, 1000-metrowej Góry Stołowej oraz malowniczego Półwyspu Przylądkowego sprawiają, że Kapsztad wygrywa w konkursie piękności z większością dużych miast. Ponadto miasto może pochwalić się licznymi zabytkami, znakomitymi sklepami, pysznym jedzeniem, dobrymi winami i wspaniałymi plażami.

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Do wyboru są dwa hotele:

Southern Sun Cape Sun
Hotel Cape Sun znajduje się w sercu Kapsztadu, dzięki czemu zapewnia łatwy dostęp do licznych atrakcji miasta. W hotelu znajduje się łącznie 368 pokoi wyposażonych w łazienkę, klimatyzację i bezpłatny bezprzewodowy dostęp do sieci Wi-Fi (500 MB na dzień). Po zwiedzaniu miasta można popływać w krytym basenie, poćwiczyć na siłowni lub zamówić zabiegi w spa. Hotel dysponuje własną restauracją i barem.

Dowiedz się więcej tutaj https://www.southernsun.com/southern-sun-cape-sun

Cena

2023:
2 298 zł za osobę w pokoju dwuosobowym w Southern Cape Sun
2024:
3 798 zł za osobę w pokoju dwuosobowym w Southern Cape Sun

Dopłata za pokój jednoosobowy

2023:
1 000 zł
2024:
2 500 zł

The Cullinan
Hotel znajduje się w centrum turystycznym Kapsztadu, w bliskiej odległości do wejścia na plażę. Ten pięciogwiazdkowy hotel oferuje profesjonalną obsługę i luksusowy wystrój wnętrz (na terenie bogatego dziedzictwa kulturowego). Hotel posiada wszelkie udogodnienia takie jak: restauracja, bar i basen.

Dowiedz się więcej na stronie https://www.southernsun.com/the-cullinan

Cena
2023:
3 498 zł za osobę w pokoju dwuosobowym w The Cullinan
2024:
4 498 zł za osobę w pokoju dwuosobowym w The Cullinan

Dopłata za pokój jednoosobowy

2023:
2 000 zł
2024:

3 000 zł

Cena zawiera
 • Przelot z Johannesburga do Kapsztadu
 • Transfer hotel-lotnisko
 • 4 noclegi w pokojach dwuosobowych
 • Codziennie śniadanie
Cena nie zawiera
 • Opieki polskiego pilota
Zamówienie

Chęć przedłużenia pobytu należy zgłosić w momencie dokonywania rezerwacji i nie później niż 75 dni przed wyjazdem. Zalecamy przedłużanie pobytu z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i samolotach w dniu wylotu. Ceny związane z przedłużeniem pobytu mogą być różne, w zależności od dostępności ofert i zapotrzebowania.

Królewskie luksusy przy Wodospadach Wiktorii

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 4 dni
Cena Od 4 998,–
4 dni luksusu przy najwspanialszych wodospadach świata

Przez cztery dni wysokie na ponad 100 metrów, szerokie na 2 kilometry i otoczone gęstym lasem deszczowym imponujące Wodospady Wiktorii mogą stać się Twoim domem na zakończenie afrykańskiej przygody. Nazwa wodospadów w języku bantu brzmi „mosi-oa-tunya” (mgła, która grzmi), bo tak właśnie wyglądają Wodospady Wiktorii – przypominają potężną mglistą chmurę, z której dochodzą dźwięki grzmotów.

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Oferujemy pobyt w jednym z dwóch hoteli:

The Kingdom at Victoria Falls
Przepiękny 4-gwiazdkowy hotel, na terenie którego znajdują się 3 baseny, 3 restauracje, 4 bary, spa, kasyno i centrum zabaw dla dzieci. Ośrodek jest położony na terenie Parku Narodowego Wodospadów Wiktorii, w bliskiej odległości od samych wodospadów.

Dowiedz się więcej na www.thekingdomhotel.co.za 

Cena
4.998,- PLN od osoby w dwuosobowym pokoju w hotelu The Kingdom at Victoria Falls

Dopłata do pokoju jednoosobowego
1.700,- PLN

Victoria Falls Hotel
Wspaniały 5-gwiazdkowy hotel o wyjątkowej atmosferze w kolonialnej scenerii. Hotel jest wyposażony we wszystkie możliwe udogodnienia, w tym najwyższej klasy restauracje gourmet. Wodospady znajdują się około 10 minut spacerem od hotelu, z którego także je widać i słychać.

Dowiedz się więcej na www.victoriafallshotel.com 

Dopłata za podwyższenie standardu pokoju
600,- PLN od osoby w pokoju dwuosobowym w hotelu Victoria Falls Hotel

Dopłata za pokój jednoosobowy
3.100,- PLN

Cena zawiera
 • Przelot na trasie Johannesburg-Wodospad Wiktorii
 • Ewent. przelot na trasie Kapsztad/Durban-Johannesburg
 • Transfer do hotelu i na lotnisko
 • 3 noclegi w Victoria Falls Hotel w dwuosobowym pokoju (ze śniadaniem)
 • 1 nocleg w hotelu w Johannesburgu/Kapsztadzie/Durbanie w pokojach dwuosobowych
 • Rejs statkiem po rzece Zambezi o zachodzie słońca
 • Piesza wycieczka wokół wodospadów
Cena nie zawiera
 • Wizy, którą obywatele Polski mogą uzyskać w placówkach dyplomatycznych Zimbabwe albo na granicy. Obywatele innych państw powinni dopytać o obowiązujące ich przepisy wizowe we właściwej placówce dyplomatycznej.
Zamówienie

Chęć przedłużenia pobytu należy zgłosić w momencie dokonywania rezerwacji i nie później niż 75 dni przed wyjazdem. Zalecamy przedłużanie pobytu z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i samolotach w dniu wylotu. Ceny związane z przedłużeniem pobytu mogą być różne, w zależności od dostępności ofert i zapotrzebowania.

Sjesta na Mauritiusie

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 6 dni
Cena Od 7 498,–
Plaże z palmami, spokój i wyborna kuchnia w samym środku Oceanu Indyjskiego

Zachęcamy do pięciodniowej sjesty przy basenie lub na plaży w rajskiej scenerii tropikalnej wyspy. Można skorzystać z ciekawej oferty wycieczek po okolicy lub bardziej aktywnych form spędzenia czasu.

Dzień 1. Nocleg w Johannesburgu lub Kapsztadzie
Dzień 2. Johannesburg/Kapsztad – Mauritius, transfer do hotelu
Dzień 3-6. Pobyt na Mauritiusie
Dzień 7. Przelot Mauritius – Johannesburg (w godzinach porannych). Do dyspozycji pokój w hotelu w Johannesburgu. Przelot z Johannesburga do Warszawy (w godzinach wieczornych)

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Cena podstawowa za przedłużenie pobytu na Mauritiusie 5 498zł/os w hotelu 3*

Oferujemy pobyt w jednym z trzech hoteli:

Casuarina Hotel 3*
3-gwiazdkowy hotel położony na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy z widokiem na lagunę przy słynnej plaży z białym piaskiem, Trou aux Biches. Odległość od tętniącego życiem miasta Grand Bay wynosi 5 km, a do stolicy Port Louis 18 km. Cena pobytu obejmuje śniadania i obiadokolacje.

Dowiedz się więcej na: http://hotel-casuarina.com/mauritius/

Cena pobytu w pokoju dwuosobowym
7 498 zł od osoby w pokoju dwuosobowym w Hotelu Casuarina

Dopłata do pokoju jednoosobowego
2 998 zł

Sofitel Mauritius l'Impérial Resort & Spa 5*
Luksusowy 5-gwiazdkowy hotel położony na zachodnim wybrzeżu oferuje najwyższej klasy usługi. Na terenie hotelu w samym sercu tropikalnej przyrody znajduje się kilka restauracji i strefa spa. Cena pobytu obejmuje śniadania i obiadokolacje.

Dowiedz się więcej na: www.sofitel.com/gb/hotel-1144-sofitel-mauritius-l-imperial-resort-spa/index.shtml

Dopłata za pbyt w hotelu 5*

1 500 zł od osoby w pokoju dwuosobowym w Sofitel Mauritius l'Impérial Resort & Spa

Dopłata do pokoju jednoosobowego w hotelu 5*
4 498 zł

Cena zawiera
 • Przelot z Johannesburga/Kapsztadu na Mauritius w obie strony
 • Transfer do hotelu i na lotnisko
 • 1 nocleg w hotelu w Johannesburgu lub Kapsztadzie
 • Do dyspozycji pokój w hotelu w Johannesburgu, w dniu powrotu
 • 5 noclegów w hotelu Casuarina Hotel/Laguna Beach/Sofitel Mauritius Imperial
Cena nie zawiera
 • Opieki polskiego pilota
Zamówienie

Chęć przedłużenia pobytu należy zgłosić w momencie dokonywania rezerwacji i nie później niż 75 dni przed wyjazdem. Zalecamy przedłużanie pobytu z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ nie możemy zagwarantować dostępności miejsc w hotelach i samolotach w dniu wylotu. Ceny związane z przedłużeniem pobytu mogą być różne, w zależności od dostępności ofert i zapotrzebowania.

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki