Sylwester w Nowym Jorku oraz rejs na Karaiby i Bermudy

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Przeżyj niezapomnianą noc sylwestrową w tętniącym życiem Nowym Jorku, a następnie wypłyń w egzotyczny rejs na Karaiby i Bermudy.

Nowy Jork – Dominikana – Portoryko – St. Thomas – Bermudy – Nowy Jork

Któż z nas nie marzył o spędzeniu Sylwestra w tej fantastycznej metropolii jaką jest  Nowy Jork, po którym zrelaksować się można wśród błękitu Morza Karaibskiego i kołyszących się palm? Ta wspaniała podróż to wyjątkowe połączenie wizyty w jednym z najbardziej ekscytujących miast na świecie oraz  fantastycznego rejsu na tropikalne wyspy w najlepszym okresie do ich odwiedzin. Podróż zaczynamy od trzydniowego pobytu w Nowym Jorku, gdzie zanurzymy się w niepowtarzalny klimat miasta, spacerując między jego drapaczami chmur, parkami i innymi atrakcjami. Moc wrażeń po odwiedzinach w jednej z najbardziej fascynujących metropolii na świecie, można będzie sobie uporządkować w ciągi kilku relaksujących dni w tropikach podczas rejsu wspaniałym statkiem wycieczkowym, który oferuje wszelkie udogodnienia niezbędne do cudownego wypoczynku. Czekać na nas będą karaibskie, piaszczyste plaże jak z pocztówki, kołyszące się palmy i ciekawa historia kolonialna, a następnie dwudniowa wizyta na Bermudach.

Wisienką na torcie jest kolacja sylwestrowa w Nowym Jorku wliczona w cenę wycieczki. Pełne wyżywienie na pokładzie statku podczas rejsu jest także wliczone w cenę wyjazdu. Zapraszamy więc w nasz ekscytujący rejs  w towarzystwie polskojęzycznego  pilota Albatros Travel, który przybliży nam historię odwiedzanych miejsc!

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Rejsy wycieczkowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Tak

 • Szczepienia Nie

 • Waluta USD

Program wycieczki 15 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy, przylot do Nowego Jorku i zakwaterowanie w hotelu
Dzień 2
Nowy Jork, Midtown z Empire State Building, lodowisko przy Rockefeller Centre, Piąta Aleja i kolacja sylwestrowa w restauracji
Dzień 3
Nowy Jork, USA. Wycieczka po mieście (metrem) do Battery Park, World Trade Memorial, Chinatown i Little Italy
Dzień 4
Nowy Jork i wypłynięcie w rejs. Central Park a następnie wejście na pokład statku.
Dzień 5–6
Rejs w kierunku Karaibów. Czas wolny na pokładzie
Dzień 7
Puerto Plata, Dominikana. Spacer po mieście z pilotem
Dzień 8
San Juan, Portoryko. Spacer po starym mieście i czas wolny.
Dzień 9
Charlotte Amalie, St. Thomas. Wycieczka po wyspie i spacer po mieście Charlotte Amalie
Dzień 10
Dzień na morzu w kierunku Bermudów. Czas wolny na pokładzie
Dzień 11–12
Royal Naval Dockyard, Bermudy. Rafy koralowe i relaks na plaży
Dzień 13
Dzień na morzu w kierunku Nowego Jorku. Czas wolny na pokładzie
Dzień 14
Nowy Jork, przejazd na lotnisko, powrót do domu
Dzień 15
Przylot do Warszawy

Norwegian Getaway

Norwegian Getaway to jeden ze statków Norwegian Cruise Lines mogący pomieścić ok. 4000 pasażerów. Swój pierwszy rejs odbył w 2014 roku, a na pokładzie eleganckiego statku znajdują się między innymi ładne i przestronne kabiny, strefa basenowa, spa, centrum fitness, ścianka wspinaczkowa i tyrolki, a także bogata oferta gastronomiczna z aż 28 opcjami . Częścią wystroju statku są prace znanego artysty z Miami, Davida „LEBO” Le Batarda, które można podziwiać podczas rejsu.
 • Rok budowy: 2014
 • Liczba pasażerów: 4028
 • Liczba załogi: 1595
 • Liczba pokładów: 18
 • Liczba kabin: 1948
 • Długość statku: 326m
 • Szerokość statku: 130m

Projekt statku wycieczkowego Norwegian Getaway jest inspirowany Miami i South Beach i ta inspiracja jest widoczna wszędzie na tym eleganckim statku. Od Waterfront, który umożliwia spacer panoramiczną promenadą wzdłuż zewnętrznych burt statku, po murale na pokładzie, latynoską atmosferę  w Flamingo Grill i słynne kubańskie mojito z legendarnego Sugarcane Mojito Bar, które sprawiają, że można się tu poczuć naprawdę jak w Miami!

Statek odbył swój pierwszy rejs w 2014 roku, a na pokładzie jest wszystko, czego można oczekiwać od luksusowego statku.

Na 18 pokładach statku znajdują się dobre restauracje, duży basen, centrum fitness, centrum spa, kasyno, duży park wodny i ścianka wspinaczkowa!

Więcej o statku: https://www.ncl.com/fr/en/cruise-ship/getaway

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy, przylot do Nowego Jorku i zakwaterowanie w hotelu

Po spotkaniu na lotnisku Okęcie z pilotem Albatros Travel  wylecimy do Nowego Jorku. Po przejściu przez kontrolę celną i paszportową udamy się bezpośrednio do naszego centralnie położonego hotelu na Manhatanie. 

Jeśli czas na to pozwoli to po dotarciu do hotelu pilot zorganizuje dla chętnych krótki, wieczorny spacer po mieście rozświetlonym tysiącem świateł.
 

Dzień 2
Nowy Jork, Midtown z Empire State Building, lodowisko przy Rockefeller Centre, Piąta Aleja i kolacja sylwestrowa w restauracji

Dziś wybierzemy się na spacer ulicami Nowego Jorku. Przejdziemy obok słynnego domu towarowego Macy i udamy się do jednego z najbardziej znanych na świecie drapaczy chmur czyli Empire State Building. Wcześnie rano, aby uniknąć kolejek, zwiedzimy obserwatorium w budynku, znajdujące się na wysokości prawie 400 metrów. Stąd przy ładnej pogodzie można podziwiać fantastyczny widok na miasto i może rozpoznamy nawet miejsca, które już mieliśmy okazję zobaczyć , tym razem jednak z zupełnie innej perspektywy. Następnie udamy się do przyjemnego Bryant Park, który jest otoczony ogromnymi wieżowcami. Często przesiadują tutaj ludzie, którzy pracują w okolicznych biurowcach, jedząc lunch lub słuchając koncertów jazzowych, które często są tutaj organizowane. 
Następnie kontynuujemy nasza wycieczkę kierując się w stronę Grand Central Terminal (dworzec kolei podmiejskich), gdzie zobaczymy olbrzymią i dobrze znaną halę dworcową. Jest ona zaprojektowana w stylu beaux-art, popularnym na początku XIX wieku. Wejdziemy do środka i obejrzymy The Great Northern Food Hall. 

Obiad zaplanowaliśmy przy Rockefeller Center, który jest imponującym kompleksem sklepowo-restauracyjno-biurowym z lat 30-tych. Udekorowany jest wieloma rzeźbami i obrazami w stylu art-deco, między innymi można tu zobaczyć  pozłacaną statuę Prometeusza autorstwa Paula Manshipsa wykonaną z brązu oraz olbrzymią statuą Atlasa autorstwa Lee Lawriesa, która widoczna jest nawet z Piątej Alei. Przed Rockefeller Centre znajduje się również słynne lodowisko, z którego zimą chętnie korzystają zarówno nowojorczycy jak i turyści.

Po przerwie udamy się w górę Piątej Alei, gdzie zwiedzmy Katedrę Św. Patryka i Kościół Św. Tomasza oraz przejdziemy obok butików znanych marek takich jak Saks, Louis Vuitton, Tiffany czy Prada. 


Późnym popołudniem będzie czas na odpoczynek w hotelu, a następnie udamy się do pobliskiej restauracji na miłą kolację sylwestrową.

UWAGA! Goście zainteresowani kulminacyjnym punktem nocy sylwestrowej czyli  ball drop o północy na Times Square muszą wziąć pod uwagę, że zwykle już od rana należy ustawić się kolejce, aby wejść na plac. W takim przypadku ominie Państwa reszta programu dnia, a także kolacja sylwestrowa.

Dzień 3
Nowy Jork, USA. Wycieczka po mieście (metrem) do Battery Park, World Trade Memorial, Chinatown i Little Italy

Po śniadaniu udamy się na kolejną wycieczkę po Manhatanie, która pozwoli się nam zanurzyć w tętniące życiem centrum Nowego Yorku.  Mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów, Manhattan to prawdziwa mozaika kultur i kontrastowych klimatów. Trasa wycieczki prowadzi przez kilka dzielnic Manhattanu, dając nam możliwość doświadczenia różnorodności miasta.

Przede wszystkim odwiedzimy dzielnicę finansową na południowym krańcu Manhattanu. Jest to centrum dużej części światowej gospodarki, a swoją siedzibę mają tu największe i posiadające największą władzę międzynarodowe spółki i banki. Przejdziemy też przez Battery Park, który położony jest w najbardziej wysuniętej na południe części Manhattanu. Stąd przejdziemy w  stronę najsłynniejszej ulicy świata finansów, Wall Street. Mijamy Federal Hall i Nowojorską Giełdę Papierów Wartościowych. Następnie skierujemy się w stronę 9/11 Memorial. W miejscu, gdzie znajdowały się wieże World Trade Center, wzniesiono pomnik, który zajmuje połowę obszaru liczącego około 64 000 m². Pomnik wzniesiono w 10 rocznicę zamachu terrorystycznego w Nowym Jorku, w którym zginęły 2 753 osoby, większość z nich w bliźniaczych wieżach World Trade Center.

Tam, gdzie stały wieże, znajdują się obecnie dwa kwadratowe baseny, po których szarych ścianach dzień i noc spływa woda kończąc swój bieg – z punktu widzenia obserwatora – w bezdennym otworze. To symboliczne przedstawienie upadku wież i ich zniszczenia. Na tablicach z brązu pokrywających krawędzie basenów wygrawerowano imiona i nazwiska ofiar, które 11 września 2001 roku straciły tutaj swoje życie. Baseny, z których każdy ma powierzchnię około 4 000 m², otoczone są placem, na którym posadzono kilkaset drzew, aby nadać temu miejscu atmosferę nadziei i odrodzenia. Pomnik wykonali architekci Michael Arad i Peter Walker & Partners, którzy wygrali konkurs architektoniczny, na który nadesłano ponad 5. 000 projektów Norweska firma architektoniczna Snøhetta (która także wykonała projekt norweskiej ambasady w Berlinie) zaprojektowała pawilon, pełniący funkcję wejścia do muzeum.

Na stosunkowo niewielkim obszarze Dolnego Manhattanu naprawdę można poczuć różnorodność kulturową przechodząc z jednego świata do drugiego, od modnego i ekskluzywnego SoHo przez głośne i zdominowane przez Włochów Little Italy ( Małe Włochy), aż po wschodnioazjatyckie Chinatown. Chinatown (Chińska Dzielnica), położona niedaleko Little Italy, rozrosła się bardzo z powodu napływu dużej ilości azjatyckich imigrantów. Pomimo nazwy Chinatown jest dzielnicą wielu narodowości. Poza Chińczykami mieszkają tu także Wietnamczycy, Koreańczycy czy Malezyjczycy.

W dniu dzisiejszym należy przeznaczyć około 10 USD na osobę na przejazdy metrem.

Dzień 4
Nowy Jork i wypłynięcie w rejs. Central Park a następnie wejście na pokład statku. Wypłynięcie w rejs o godzinie 16.00

Rano zostaniemy odebrani autokarem z naszego hotelu, po czym udamy się w stronę Central Parku.

Przejedziemy przez Upper West Side. Nazwa Upper West Side oznacza obszar za zachód od Central Parku, który dzisiaj jest bardzo zabudowaną i pełną życia częścią miasta. Jest też jedną z najbardziej modnych dzielnic, gdzie artystyczny nastrój boho zastąpił wcześniejsze slumsy, które zainspirowały Leonarda Bernsteina do napisania znanego musicalu ”West Side Story”. Miniemy między innymi Centrum Lincolna, gdzie swoją siedzibę mają New York City Ballet i Metropolitan Opera.

Następnie przejdziemy obok Dakota Building, gdzie w 1980 roku zamordowano Johna Lennona. Zatrzymamy się tutaj na chwilę i wejdziemy do Central Parku, aby zobaczyć Strawberry Fields założone przez Yoko Ono w celu upamiętnienia jej zamordowanego męża oraz fontannę Bethesda zaprojektowaną przez Emme Stebbins.

Przejdziemy przez park i wyjdziemy po jego drugiej stronie. Stamtąd autokar zabierze nas prosto do portu.

Nasza nowojorska wycieczka zakończy się przy rzece Hudson, gdzie zacumowany jest nasz statek wycieczkowy. Po odprawie wejdziemy na pokład statku, który będzie naszym domem przez najbliższe kilka dni.

Wypłynięcie z Nowego Jorku to wspaniałe doświadczenie, którego niewiele osób ma okazję doświadczyć. Przepłyniemy spokojnie obok Manhattanu, gdzie jeszcze kilka godzin wcześniej otaczały nas słynne budynki i miejski ruch, przepłyniemy obok Statuy Wolności, podarowanej Stanom Zjednoczonym przez Francję w 1886 roku na znak braterstwa między dwoma krajami. W pobliżu Statuy Wolności znajduje się Ellis Island, która dla ponad 12 milionów europejskich imigrantów była pierwszym spotkaniem z Ameryką.

Od teraz nasz karaibski rejs rozpoczyna się na dobre.

Dzień 5–6
Rejs w kierunku Karaibów. Czas wolny na pokładzie

Pobyt na statku to spora część naszej podróży, podczas której można cieszyć się pięknymi widokami, niespiesznym rytmem dnia oraz w ciszy i spokoju uporządkować wrażenia z pobytu w Nowym Yorku.

Na statku można też wziąć udział w wielu imprezach rozrywkowych i zobaczyć na przykład występ kabaretu, a następnie udać się do nocnego klubu. Można również zrelaksować się przy basenie, usiąść z książką na leżaku na pokładzie czy skorzystać z oferty wielu tematycznych restauracji.
Na pokładzie znajduje się również przytulna biblioteka z dużym wyborem gier planszowych, teatr, kasyno, centrum fitness i spa, gdzie profesjonalny personel porozpieszcza nas różnymi zabiegami (rezerwacja zabiegów i płatność bezpośrednio na pokładzie). 
Jednym słowem na nudę nie ma tu miejsca.

Nasz pilot regularnie będzie informować o wszystkich możliwościach spędzenia wolnego czasu na statku i będzie odpowiedzialny za organizację wspólnych spotkań integracyjnych oraz informacyjnych dla klientów Albatros Travel.

Dzień 7
Puerto Plata, Dominikana. Spacer po mieście z pilotem Przypłynięcie 11.00, wypłynięcie o godzinie 20.00

Statek wycieczkowy dotrze dziś na wyspę Hispaniola, której większość zajmuje Republika Dominikany. Mniejsza, zachodnia część wyspy to Haiti. Od wielu lat Republika Dominikana jest jednym z najchętniej wybieranych przez turystów miejsc na Karaibach i nie bez powodu. Zachwycający i zróżnicowany krajobraz, w którym dominuje lazurowe morze, góry, doliny porośnięte bujną zielenią, rzeki i mnóstwo plaż to prawdziwy raj dla turystów. Żyzna gleba pozwala na uprawy kakao i kawy, a pod nią, jeszcze głębiej można znaleźć jedne z najbardziej przejrzystych  na świecie bursztynów. Doświadczony odkrywca Krzysztof Kolumb prawdopodobnie wiedział, że wzdłuż wybrzeża wyspy jest wiele do odkrycia, kiedy ją dostrzegł ze swojego statku w 1492 roku i gdzie następnie znalazł złoża złota. Ponad linią brzegową góra Isabel de Torres wznosi się i stoi jak pomnik na długim, jasnoniebieskim wybrzeżu Puerto Plata.

Jeśli większość grupy zdecyduje się na spacer po mieście to oczywiście polski pilot będzie wtedy Państwu towarzyszyć (opłaty za transport i wstęp nie są wliczone w cenę). Można też spędzić dzień relaksując się na plaży.

Dzień 8
San Juan, Portoryko. Spacer po starym mieście i czas wolny. Przypłynięcie 12.00, wypłynięcie o godzinie 22.00

Po wpłynięciu do portu, pilot zorganizuje dla chętnych krótki spacer po uroczym starym mieście San Juan -stolicy Portoryko (transport z / na statek  i bilety wstępów nie są wliczone w cenę). Pełna uroku starówka to ponad 500 lat kolonialnej historii ze swoimi wąskimi brukowanymi uliczkami, kolorowymi domami z pięknymi balkonami, małymi nastrojowymi placami i bogactwem kościołów. Najstarsza część San Juan jest otoczona potężnymi murami miejskimi, wewnątrz których znajduje się sporo zabytków świadczących o ekscytującej historii San Juan jako jednego z głównych miast kolonialnych kontynentu amerykańskiego.

Większość El Viejo (starej dzielnicy) San Juan jest niezwykle dobrze zachowana, a kilka zabytków zostało wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, w tym imponująca i dobrze zachowana twierdza  San Felipe del Morro. Historia miasta zaczęła się w roku 1508, kiedy Juan Ponce de León, uczestniczący w drugiej wyprawie Kolumba, założył fort Caparra (dziś Pueblo Viejo), na zachód od obecnej aglomeracji. Rok później, osada ta została porzucona i utworzono nową pod nazwą Puerto Rico, co znaczy „bogaty port”. W roku 1521, nazwę miejscowości zmieniono na San Juan Bautista de Puerto Rico (od Jana Chrzciciela) i od tego czasu miasto szybko się rozrastało ze względu na swoje położenie, jako jeden z pierwszych przystanków dla wielu nowo przybyłych do „ Nowego Świata” hiszpańskich odkrywców, poszukiwaczy przygód, misjonarzy i konkwistadorów.

Jako jedno z pierwszych i największych miast portowych na Karaibach, San Juan stało się łakomym kąskiem dla wszystkich potęg kolonialnych. W szczególności Anglicy, mając nadzieję na rozszerzenie swojego terytorium, kilkakrotnie próbowali zaatakować i zająć San Juan. W 1595 r. swoich sił spróbował słynny korsarz i kapitan Sir Francis Drake, dla Anglików bohater marynarki wojennej a dla Hiszpanów zwykły pirat. Zamiast tryumfu atak ten kosztował jednak Drake’a życie. Następnie zarówno Holendrzy, jak i ponownie Anglicy próbowali wielokrotnie zdobyć San Juan, ale jego waleczni obrońcy i potężne fortyfikacje za każdym razem zmuszały napastników do odwrotu. Dopiero w 1898 roku podczas wojny hiszpańsko-amerykańskiej San Juan uległo wrogom. I chociaż mieszkańcy nigdy nie pozwolili obcym siłom zająć miasta, to jednak po ciężkich bombardowaniach miasta i desancie amerykańskich wojsk w południowo-zachodnim Portoryko, miejscowi obrońcy poddali się. Następnie wraz z traktatem paryskim podpisanym w tym samym roku, Portoryko stało się częścią szybko rozwijających się Stanów Zjednoczonych. Z tego też powodu San Juan można dziś nazwać najstarszym miastem Stanów Zjednoczonych. Po spacerze będzie czas na samodzielne odkrywanie miasta i wypicie kawy na jednym z miejskich placów oraz obserwację lokalnego życia i rozkoszowanie się karaibską atmosferą.

Dzień 9
Charlotte Amalie, St. Thomas. Wycieczka po wyspie i spacer po mieście Charlotte Amalie Przypłynięcie o godzinie 07.00, wypłynięcie o godzinie 15.30

Dziś dopłyniemy do wyspy St. Thomas. Wyspa wchodzi w skład amerykańskich Wysp Dziewiczych: czyli Saint Croix, St. Thomas i St. John obejmujących łącznie 52 km². Niewiele, ale za to każdy centymetr kwadratowy zachwyca wyjątkowym urokiem.

W planach mamy półdniową wycieczkę do stolicy wyspy Charlotte Amalie i jej okolic.

Rozpoczniemy od wycieczki busami wzdłuż cudownego wybrzeża wyspy z piaszczystymi plażami i lazurową wodą, a następnie poznamy historię Charlotte Amalie.

Miasto początkowo nazywało się Taphus, co w języku niderlandzkim oznacza zajazd, ale później zostało nazwane Charlotte Amalie na cześć żony duńskiego króla Christiana V. Ten egzotyczny zakątek, będący rajem na ziemi został umieszczony przez National Geographic na liście najlepszych na świecie miejsc do uprawiania żeglarstwa, nurkowania i wędkowania.

Charlotte Amalie zbudowane jest na czterech wzgórzach. Boczne uliczki wiją się i pną w górę w formie długich ciągów schodów. Najsłynniejsze schody to  The 99 Step, będące jednym z najbardziej rozpoznawalnych punktów orientacyjnych w St. Thomas, chociaż jak się okazało liczą 103 stopnie a nie 99.

Nasz spacer po mieście rozpoczniemy od najstarszego budynku na wyspie, czerwonego Fortu Christian. Oprócz tego, że był miejską fortecą, służył także jako kościół, więzienie, gmach sądu, rezydencja gubernatora i remiza strażacka. Obecnie fort został przekształcony w muzeum,. Przed fortem, idąc w dół w kierunku fosy, znajdują się dawne koszary żandarmerii zbudowane w 1874 roku, które są doskonałym przykładem architektury kolonialnej, a od niedawna pełnią również funkcję gmachu senatu.  Na wschód od fortu znajduje się Ogród Emancypacji (Park Wolności), a za nim stary, zabytkowy Grand Hotel z 1840 roku.

Następnie zobaczymy jeszcze neoklasycystyczny Government House, Frederikskirken, 99 schodów i Crown House.

Przejdziemy się również główną ulicą miasta Dronningens Gade, która biegnie równolegle do nabrzeża. Pomiędzy nabrzeżem a Dronningens Gade, która dziś nosi nazwę Main Street, znajdują się stare domy towarowe i sklepy. Większość z nich zajmuje tylko jedno piętro i jest podzielona na duże sale sklepione kolebkowo. Po spacerze po mieście będzie czas wolny na dalsze odkrywanie miasta na własną rękę. St. Thomas to strefa wolnocłowa dzięki czemu alkohole, kosmetyki, perfumy i biżuteria można zakupić w korzystniejszych cenach.

Dzień 10
Dzień na morzu w kierunku Bermudów. Czas wolny na pokładzie

Pamiętajmy, że jesteśmy na wakacjach, a na wakacjach zazwyczaj miło jest mieć chwilę ciszy i spokoju. Dzisiaj można więc odpocząć w swojej kabinie i napić się spokojnie drinka na balkonie lub pokładzie statku oraz uporządkować wrażenia z podróży. Można także znaleźć zaciszne miejsce na tarasie słonecznym, aby spokojnie usiąść z książką.

Jeśli ktoś woli jednak spędzać czas aktywnie, to zapraszamy do świetnie wyposażonej siłowni na statku, gdzie znajdują się zarówno rowery treningowe, steppery jak i bieżnie. Można też wziąć udział w zajęciach z profesjonalnym trenerem (za opłatą) i spróbować jogi, pilatesu, spinningu lub jeszcze coś innego. A wieczorem z czystym sumieniem można zjeść pyszną 3-daniową kolację

Dzień 11–12
Royal Naval Dockyard, Bermudy. Rafy koralowe i relaks na plaży Przypłynięcie 11 dnia o godzinie 14.00, wypłynięcie 12 dnia o godzinie 16.00

Nasz wspaniały statek zacumuje dziś w porcie Kings Wharf w Royal Naval Dockyard, położonym na niewielkiej wyspie Ireland Island, należącej do przepięknego archipelagu Bermudów na Oceanie Atlantyckim, około 1.030 km na północny wschód od Florydy. Podczas 2 dni na Bermudach spędzimy czas według własnego uznania.

W 1511 roku archipelag, o powierzchni zaledwie 53 kilometrów kwadratowych, po raz pierwszy pojawił się na mapach świata. Bermudy składają się z około 100 wysp koralowych. Wyspy otoczone są przepięknymi plażami i czystą, turkusową wodą. Do największych atrakcji turystycznych należą ciągnące się wzdłuż wybrzeży rafy koralowe. Bermudy to właściwie jedna duża wyspa, Main Island, ze stolicą Hamilton zwana często Bermudami i wiele małych wysepek.

Przez lata wiele statków natykało się na zdradzieckie rafy koralowe otaczające wyspy, co kończyło się bardzo często dziurami w kadłubach. I tak rozeszły się pogłoski o bardzo trudnym dostępie do wysp, a żeglarze czasami w ogóle unikali zbliżania się do nich. Jednak od końca XVIII wieku angielska marynarka wojenna, Royal Navy zaczęła wykorzystywać Bermudy jako swoją bazę, co trwało aż do około 1950 roku. Bermudy, które dziś tworzą brytyjskie terytorium zamorskie, nadal mają szczególny brytyjski urok, ale jednocześnie klimat relaksu i rytm życia charakterystyczny dla  małych społeczności wyspiarskich. .

Osobliwą cechą wysp są białe dachy domów, które Mark Twain nazwał „lukrem na torcie”. Jednak kolor dachów  to po prostu konieczność. Czyste, białe dachy służą do zbierania wody deszczowej, która kiedyś była jedynym źródłem słodkiej wody na wyspach.

Pomiędzy małymi, uroczymi domkami w pastelowych kolorach, można też spotkać imponujące budynki rządowe, kamienne katedry i zniszczone plantacje - wszystko w idealnej harmonii. Jest tu wiele atrakcji, które zapewnią rozrywkę. W Royal Naval Dockyard nie zabraknie morskich opowieści i pamiątek. Można również odwiedzić pobliską stolicę Hamilton City, cieszyć się urokami pięknej plaży lub wybrać się na wycieczkę łodzią ze szklanym dnem, aby zobaczyć niezwykły i fascynujący morski świat pod powierzchnią morza.

Istnieje możliwość zapisania się na wycieczki oferowane przez statek. Jak zawsze, pilot wycieczki zorganizuje opcjonalny spacer  po Hamilton (transport nie jest wliczony w cenę) Wycieczki oferowane przez NCL są rezerwowane i opłacane na pokładzie statku, a nasz pilot pomoże w razie potrzeby w ich rezerwacji.

Dzień 13
Dzień na morzu w kierunku Nowego Jorku. Czas wolny na pokładzie

Nasz rejs powoli zbliża się ku końcowi. Dziś ostatnia szansa na zakupy na statku, utrwalenie opalenizny przy basenie i delektowanie się specjałami przygotowanymi przez szefa kuchni lub skorzystanie z innych atrakcji oferowanych na statku. Jest ich naprawdę dużo więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Dzień 14
Nowy Jork, przejazd na lotnisko, powrót do domu Przypłynięcie 07.00

Wczesnym rankiem nasz fantastyczny statek dotrze do Nowego Jorku, polecamy wcześnie wstać aby zobaczyć moment wpłynięcia do portu. Czas pożegnać się z załogą statku, która przez te wszystkie dni tak wspaniale o nas dbała. Przejedziemy na lotnisko i udamy się w drogę powrotną do Polski.

Dzień 15
Przylot do Warszawy

Do Warszawy przylecimy z walizką pełną cudownych wspomnień z egzotycznych Karaibów i wspaniałego Nowego Jorku.

Informacja o cenie

Dopłata do kabiny 1-osobowej
 • Dopłata do wewnętrznej kabiny jednoosobowej, kat IB: 7 998 PLN
 • Dopłata do zewnętrznej kabiny jednoosobowej z bulajem, kat OB: 10 198 PLN
 • Dopłata do zewnętrznej kabiny jednoosobowej z balkonem, kat. BB: 12 998 PLN
Podwyższenie standardu kabiny

Więcej informacji o typach dostępnych kabin znajduje się w części „Więcej o statku”

 • Zewnętrzna kabina 2-osobowa z bulajem, kat. OB: 998 PLN/os
 • Zewnętrzna kabina 2-osobowa z balkonem, kat. BB 2298 PLN/ os
Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Nowy Jork - Warszawa, w obie strony z przesiadką
 • Transport zgodnie z programem
 • 3 noclegi w hotelu Sheraton New York City Times Square w Nowym Jorku (ze śniadaniami)
 • Kolacja sylwestrowa w Nowym Jorku
 • 10 noclegów podczas rejsu statkiem Norwegian Getaway w 2-osobowej kabinie wewnętrznej (kat. IB) 
 • Wycieczki w Nowym Jorku , wycieczka i spacer po St. Thomas
 • Pełne wyżywienie na statku wycieczkowym
 • Spotkania informacyjne z pilotem na pokładzie.
 • Podatki i opłaty portowe (wartość ok. 1100 zł/osobę)
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty za zmianę standardu kabiny
 • Dopłaty do kabiny jednoosobowej
 • Dodatkowe posiłki i napoje w Nowym Jorku oraz podczas zejść na ląd
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (około 20 USD za osobę).
 • Napiwków na pokładzie statku ( około 160 USD za osobę). Kwota zostanie automatycznie pobrana z Państwa konta pokładowego
 • Rejestracji w systemie ESTA (21 USD)
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego, czego nie wymieniono w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Kabiny

Na statku jest wiele rodzajów kabin – od przestronnych kabin wewnętrznych po wspaniałe apartamenty z własnym balkonem. Wspólne dla wszystkich kabin jest to, że mają klimatyzację, łazienkę z prysznicem, dużą szafę i miejsce do siedzenia oraz 2 łóżka pojedyncze lub 1 podwójne. Dodatkowo wszystkie kabiny wyposażone są w lodówkę i suszarkę do włosów. Jeśli chcesz podnieść standard kabiny skontaktuj się z Albatros Travel.

Kabina wewnętrzna IB
Kabina wewnętrzna kategorii IB, pokład 10.
Kabina z dwoma pojedynczymi łóżkami połączonymi w łóżko małżeńskie. Na wyposażeniu jest oczywiście suszarka do włosów, klimatyzacja i łazienka z prysznicem.

Kabina zewnętrzna OB
Kabina zewnętrzna z bulajem kategorii OB, pokład 5.
Kabina z dwoma pojedynczymi łóżkami połączonymi w łóżko małżeńskie. Na wyposażeniu jest oczywiście suszarka do włosów, klimatyzacja i łazienka z prysznicem.

Kabina zewnętrzna BB
Kabina zewnętrzna z oknem od sufitu do podłogi i prywatnym balkonem, kategorii BB, pokład 10.
Kabina z dwoma pojedynczymi łóżkami połączonymi w łóżko małżeńskie. Na wyposażeniu jest oczywiście suszarka do włosów, klimatyzacja i łazienka z prysznicem.

Wycieczki – Półdniowe i całodniowe

W praktyce rozróżnia się wycieczki półdniowe i całodniowe. Wycieczka półdniowa zwykle odbywa się rano lub po południu i nie obejmuje posiłku. W ten sposób aby zdążyć na obiad lub kolację. Wycieczki trwają zazwyczaj 2-4 godziny. Całodniowa wycieczka trwa około 5-9 godzin i zwykle zawiera główny posiłek, który jednak nie zawsze musi być wliczony w cenę. Będzie to jednak zawsze podane w opisie wycieczki.

Wskazania czasu w programach rejsowych

Wskazania czasu w programie rejsu oraz wymienione przypłynięcia/ wypłynięcia do/z portów mogą ulec zmianie przez armatorów. Na ogół doświadczamy bardzo niewielu zmian w godzinach przypłynięcia/ wypłynięcia do/z portów, jednak należy wziąć pod uwagę, że niewielkie zmiany czasowe mogą występować, gdy jest na przykład silny wiatr. Zdecydowaliśmy się umieścić godziny wpłynięcia/ wypłynięcia ponieważ daje to obraz tego, ile czasu jesteśmy na morzu a ile mamy czas na miejscu.

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej, zwłaszcza podczas zwiedzania Nowego Yorku

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km, a podczas zwiedzania Nowego Yorku dużo więcej.

Należy pamiętać, że wycieczka po Nowym Jorku odbywa się metrem. Program jest tak zorganizowany, że staramy się w miarę możliwości realizować poszczególne punkty zgodnie z opisem, ale zarówno sugestie pilota wycieczki, jak i zainteresowania grupy powodują, że czasami program może zostać zmodyfikowany.

Śniadanie w hotelu w Nowym Jorku

W większości standardowych hoteli w USA serwowane jest tzw. „continental breakfast”, składające się zazwyczaj z kawy/herbaty, soku i tostów z masłem i dżemem. Nierzadko w amerykańskich hotelach śniadanie serwowane jest tylko w formie zapakowanego prowiantu, ponieważ wiele osób traktuje je jako rozwiązanie „to go” – śniadanie na wynos, które można zjeść w drodze.

Pogoda w Nowym Jorku

Pogoda w Nowym Jorku zimą jest stosunkowo podobna do tej w Polsce. Miasto co prawda znajduje się na tej samej szerokości geograficznej co np. Madryt czy Neapol, jednak w miesiącach zimowych chłodniejsze prądy z mórz arktycznych wokół Grenlandii, które przemieszczają się u wybrzeży Nowego Jorku, mogą sprawić, że w miesiącach grudzień-luty może być dość zimno, zwłaszcza gdy wiatr wieje między wysokimi budynkami.

Wi-fi na pokładzie statku

Większość statków oferuje możliwość korzystania z Wi-Fi. Niektóre będą oferować Wi-Fi w kabinach, podczas gdy niektóre Wi-Fi ofertują wyłącznie w miejscach ogólnodostępnych jak na przykład lobby.

Odwołujemy się do informacji zawartej już bezpośrednio na statku gdzie prezentowane są ostateczne rozwiązania i ceny. Pamiętaj też, że w większości miejsc w porcie zazwyczaj można znaleźć darmowe wi-fi.

Alternatywnie zalecamy użyć trybu offline i cieszyć się rajskimi wakacjami!

Bagaż

Polecamy zabrać ze sobą mniejszy plecak lub torbę na codzienne wycieczki i dni spędzone na zwiedzaniu/ na plaży, podczas których dostęp do bagażu głównego często będzie dopiero wieczorem. Nie ma potrzeby zabierania ręczników.

Jeśli chcesz zamknąć swoją walizkę, użyj tzw. zamka TSA. The Transportation Security Administration to służby przeprowadzające kontrolę bagażu przed lotem do, z i przez USA. Dysponują one „kluczem głównym”, którym mogą otworzyć zamek TSA. W przypadku zamknięcia walizki innym zamkiem służby zastrzegają sobie prawo do ich zerwania – dotyczy to również zamków wbudowanych w walizce. Blokady TSA można kupić w większości sklepów z walizkami i podobnych, i są one dostępne zarówno w postaci kłódek, jak i taśm zabezpieczających do walizek.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Pogoda podczas rejsu

Najważniejszym zadaniem armatora jest dbanie o bezpieczeństwo Gości. Jeżeli warunki pogodowe i wiatrowe uniemożliwiają dokowanie w zaplanowanym miejscu, może zajść konieczność zmiany trasy statku. Na szczęście zdarza się to niezmiernie rzadko. Kiedy tak się stanie, zwykle będzie to miejsce, w którym Goście zostaną przetransportowani na brzeg mniejszymi łodziami ale może się również zdarzyć, że pogoda na to będzie zbyt zła i Goście nie będą mieć możliwości zejścia na ląd. Pogoda i silny wiatr mogą również oznaczać opóźnienia w mniejszym lub większym stopniu i armator może zostać zmuszony aby przykładowo skrócić pobyt w miejscu docelowym.

Wszelkie zmiany w rozkładzie rejsów nie będą rekompensowane.

Więcej informacji o miejscach docelowych

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o klimacie, pogodzie, różnicach czasowych, wskazówkach i sprawdzić, czy potrzebujesz wizy lub szczepienia, przeczytaj więcej poniżej.
https://www.albatros.pl/kierunki-podrozy/karaiby

Przed wyjazdem

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu. Dzieci – niezależnie od wieku – muszą mieć swój własny paszport. Dane paszportowe należy wysłać do Albatros Travel w ciągu 14 dni od dokonania rezerwacji poprzez system www.albatros.pl/paszport.
Należy pamiętać, że imię i nazwisko na bilecie lotniczym musi być w 100% zgodne z imieniem i nazwiskiem w paszporcie. Konsekwencją błędnych danych może być w najgorszym przypadku odmowa wjazdu do Stanów Zjednoczonych i konieczność powrotu do domu na własny koszt.

ESTA - zezwolenie na wjazd do USA

Od 11.11.2019 r obywatele polscy podróżujący do USA w celach turystycznych i biznesowych na okres do 90 dni nie są objęci obowiązkiem wizowym. Powinni jednak przed podróżą ubiegać się o autoryzację za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży (ESTA). Proces rejestracji w systemie ESTA oraz ważne informacje znajdują się na stronie https://esta.cbp.dhs.gov/esta/
 
Rejestracja w systemie ESTA to koszt 21 USD (płatne kartą kredytową) a standardowy czas oczekiwania na zatwierdzenie wniosku to 72 godziny.

Zgoda w systemie ESTA wydawana jest na dwa lata. W tym czasie można odwiedzać USA wielokrotnie, ale żaden pobyt nie może przekroczyć 90 dni.

Więcej informacji: https://www.albatros.pl/kierunki-podrozy/ameryka-polnocna/usa/wiza

Sprzęt elektroniczny w bagażu podręcznym

Wymogi bezpieczeństwa podczas lotów do USA

Amerykańskie władze zaostrzyły wymogi bezpieczeństwa w zakresie lotów do USA. Wszelki sprzęt elektroniczny wnoszony w bagażu podręcznym na pokład samolotu (telefony komórkowe, tablety, iPady, laptopy itp.) należy na żądanie włączyć podczas kontroli bezpieczeństwa. Oznacza to, że musisz dopilnować, by bateria była w pełni naładowana po przybyciu na lotnisko.

Jeśli niemożliwe jest włączenie przyniesionego sprzętu, nie można go zabrać na pokład samolotu, lecz należy go pozostawić w punkcie kontroli bezpieczeństwa. Ta nowa zasada związana jest z obawą władz dotyczącą możliwości wykorzystania urządzeń elektronicznych do działań terrorystycznych.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie wszystkich linii lotniczych, poniżej British Airways: http://www.britishairways.com/travel/flightops/public/en_no?p_faqid=5047&source=hp_disruption_banner

Z ręką na sercu

Karaibska mentalność

Istnieje wyrażenie zwane „mentalnością latynoską, mentalnością karaibską”, które zasadniczo obejmuje zrelaksowane podejście lokalnych mieszkańców do życia i codziennych obowiązków. Jako Europejczycy powinniśmy zatem być przygotowani na to, że sprawy potoczą się w innym, wolniejszym tempie niż jesteśmy przyzwyczajeni. Można to zaobserwować np. w restauracjach, czy nawet 5* hotelach – trzeba uzbroić się po prostu w cierpliwość. Powolną obsługę przypisujemy bardziej lokalnej mentalności i kulturze niż temu, że jest to wyraz obojętności.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Albatros Travel nie zapewnia możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki