Szampania i Burgundia

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Ekscytująca wyprawa szlakiem najlepszych francuskich win od stolicy szampana Épernay przez Reims i region białego wina Chablis do Dijon i Beaune w Burgundii

Poznaj dwa regiony najlepszych francuskich win podczas jednej podróży! Naszą przygodę rozpoczniemy w stolicy szampana Épernay, gdzie swoje siedziby mają wszystkie najsławniejsze domy szampana i posłuchamy ciekawych opowieści  o mnichu Dom Pérignon i historii szampana. W jednej z winnic zapoznamy się z procesem produkcji szampana, a także będzie okazja na degustację tego trunku. Zatrzymamy się także w  Reims, gdzie nad miastem góruje imponująca katedra, w której koronowano francuskich królów. Oprócz zwiedzania kolebki szampana, odwiedzimy także Burgundię, gdzie powstają z kolei bardzo wykwintne czerwone wina. Po drodze zajrzymy do Troyes i przespacerujemy się uliczkami przy których stoją urokliwe domy szachulcowe z XVI wieku, a w Chablis zdegustujemy najlepsze białe wina. Dalej trasa wycieczki prowadzi do Dijon, które w średniowieczu było jednym z największych w Europie centrów sztuki i nauki, a w Beaune zobaczymy między innymi słynny  Hotel Dieu.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Jedzenie i wino

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Euro

Program wycieczki 5 dni
Dzień 1
Przelot do Paryża. Spacer po mieście Reims i wspólna kolacja
Dzień 2
Szampania i Épernay. Objazd po Szampanii z degustacją szampana i zwiedzaniem Épernay
Dzień 3
Reims – Troyes – Chablis – Dijon. Z Szampanii do Burgundii. Zwiedzanie Troyes i degustacja wina w Chablis
Dzień 4
Burgundia, Beaune i Côte D´Or. Spacer po średniowiecznym mieście Beaune i degustacja win w Côte d´Or. Wspólna kolacja
Dzień 5
Zwiedzanie Auxerre nad rzeką Yonne. Wylot z Paryża do Warszawy

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
4 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Przelot do Paryża. Spacer po mieście Reims i wspólna kolacja ok 140 km
Katedra w Reims

Z Warszawy polecimy do Paryża. Z lotniska jedziemy na wschód przez północną Francję w kierunku Szampanii, najsłynniejszej na świecie krainy win. Po przybyciu do Reims, stolicy regionu, czeka nas mały spacer po śródmieściu miasta. Oczaruje nas nie tylko szlachetność wina. Będziemy również podziwiać słynną gotycką katedrę, gdzie niegdyś odbywały się ceremonie koronacji francuskich królów. Wiele ważnych wydarzeń w historii Francji miało miejsce w Reims. To właśnie tu Reims nazistowskie Niemcy podpisały kapitulację w maju 1945 roku. Centrum miasta to architektura międzywojenna w stylu secesyjnym. 

Barokowy Pałac Tau znajdujący się obok katedry, który do 1825 r. był rezydencją  francuskich królów-elektów, zanim zostali koronowani w katedrze. Następnie był siedzibą arcybiskupa. Wzdłuż Rue de Vesle znajduje się bardzo piękny budynek opery. 

Następnie zameldujemy się w trzygwiazdkowym hotelu położonym w centrum miasta. Wieczorem pójdziemy do restauracji, gdzie zjemy kolację. 

Dzień 2
Szampania i Épernay. Objazd po Szampanii z degustacją szampana i zwiedzaniem Épernay ok 80 km
Produkcja szampana jest rzemiosłem bazującym na wielowiekowej tradycji

Od rana będziemy rozkoszować się luksusowym musującym napojem. Degustacja odbywać się będzie w jednym ze słynnych domów szampana w Reims.

Zwiedzimy okolice Reims. Będziemy mijać wiele winnic, aż zatrzymamy się w jednym z uroczych miasteczek. Zostaniemy zaproszeni do piwniczki jednego z producentów szampana, gdzie będziemy degustować ten szlachetny napój bogów. Jedynie musujące wino z regionu Szampanii może być nazywane szampanem, ponieważ jest to nazwa prawnie chroniona. Produkcja szampana jest rzemiosłem bazującym na wielowiekowej tradycji. W tym miejscu naszej wycieczki zaspokoimy zarówno pragnienie jak i ciekawość. Dowiemy się, jak wygląda proces wytwarzania prawdziwego szampana. W programie mamy zwiedzanie miasteczka Èpernay, gdzie mieści się wiele słynnych domów szampana i gdzie mnich Dom Perignon ma swój pomnik. Możemy być mu bardzo wdzięczni, bo to właśnie on w XVII wieku opracował metodę produkcji szampana. A votre santé!

 

Dzień 3
Reims – Troyes – Chablis – Dijon. Z Szampanii do Burgundii. Zwiedzanie Troyes i degustacja wina w Chablis ok 330 km
Dijon - stolica Burgundii

Ten etap podróży zaprowadzi nas do Troyes, miasta leżącego nad Sekwaną, ze słynnym, zabytkowym centrum. Jest to przepiękne miasto z wieloma charakterystycznymi drewnianymi kościołami z XVI wieku. Korzenie miasta sięgają czasów rzymskich, będąc ważnym punktem rzymskiej sieci dróg. Podczas dalszej podróży będziemy podziwiać przepiękne krajobrazy, aż dotrzemy do Burgundii. Zatrzymamy się w Chablis, żeby posmakować słynnego lokalnego wina. Celem dzisiejszej podróży jest stolica Burgundii, Dijon, gdzie spędzimy dwie noce w trzygwiazdkowym hotelu w centrum miasta. Prowincja ta była ojczyzną arystokratycznego rodu Burgundów od początków XI wieku do końca XV wieku, zaś Dijon był rejonem o wyjątkowym bogactwie i potędze. Burgundia stanowiła w ówczesnej Europie ważny ośrodek sztuki, wiedzy i nauki. Jest to miasto o bogatej architekturze, oferujące znacznie więcej niż tylko słynną musztardę. Na odrestaurowanej, średniowiecznej starówce natrafić można na jedno z najstarszych we Francji muzeów, Musée des Beaux-Arts i elegancki Palais des Ducs.

Dzień 4
Burgundia, Beaune i Côte D´Or. Spacer po średniowiecznym mieście Beaune i degustacja win w Côte d´Or. Wspólna kolacja ok 90 km
Średniowieczne miasto Beaune

Dzisiaj poznamy sąsiednie miasto Beaune, jedno z najwspanialszych średniowiecznych miast Francji. Ponadto Beaune to ważne centrum upraw winorośli. Podczas przechadzki po mieście lepiej poznamy jego historię. Najstarsza część miasta otoczona jest świetnie zachowanymi murami. Wewnątrz murów podziwiać można wiele zabytków położonych wzdłuż brukowych uliczek i wśród drewnianych domów, na przykład majestatyczny średniowieczny szpital Hotel-Dieu, powszechnie uznawany za arcydzieło architektury. W Burgundii człowiek, krajobraz i ziemia spotykają się w pełnej harmonii, która zaowocowała czerwonym i białym winem światowej klasy. Wzdłuż doliny rozciągającej się między Beaune i Dijon leży Côte d’Or, złociste zbocze. Rzymianie rozpoczęli uprawę winorośli w Burgundii. Aż do Rewolucji Francuskiej kościół i klasztory odgrywały dużą rolę w produkcji win burgundzkich. Po Rewolucji odebrano kościołowi i szlachcie ziemię, która została podzielona na małe działki i rozdana chłopom. Rozdane działki podlegały dalszym podziałom. W związku z powyższym tutejsze winnice, zwane "climat" lub "clos" są znacznie mniejsze niż, na przykład, w Bordeaux. Zatrzymamy się przy jednej z winnic na degustację słynnych i cennych win.

Wieczorem zjemy wspólną kolację w restauracji.

Dzień 5
Zwiedzanie Auxerre nad rzeką Yonne. Wylot z Paryża do Warszawy ok 340 km
Miasteczko Auxerre

Czas opuścić Dijon, żeby podążyć na północ. To jeszcze nie koniec naszej podróży. W drodze powrotnej do Paryża zatrzymamy się w miasteczku Auxerre w północnej części Burgundii. Położone jest ono w pięknym miejscu nad rzeką Yonne, skąd w porcie rzecznym ładowane są na barki popularne wina burgundzkie. Kanał Nivernais zaczyna się w Auxerre i jest to jeden z najstarszych kanałów, które łączyły Paryż z Lyonem oraz Morzem Śródziemnym. Nad miastem dominuje potężna katedra Saint Germain, która jest jego znakiem charakterystycznym. Starówka i dzielnica portowa Quartier de la Marine składa się z typowych zabytkowych drewnianych domów we francuskim stylu.
Następnie wyruszymy w stronę paryskiego lotniska, skąd samolotem wrócimy do domu. Do zobaczenia!

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 4 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego

1.100 PLN

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa - Paryż - Warszawa
 • Zakwaterowanie: 4 noclegi w 3* hotelach Campanile Reims Centre i Ibis Hotel Dijon Centre Clemenceau w pokoju dwuosobowym (więcej informacji w sekcji informacje praktyczne - hotele)
 • Wyżywienie: 4 śniadania i 2 kolacje (dzień 1 i 4)
 • Wycieczki wymienione w programie
 • Cztery degustacje wina
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Dodatkowych posiłków nie wymienionych w programie
 • Wydatków indywidualnych
 • Napojów
 • Ewentualnych dodatkowych atrakcji
 • Napiwków dla lokalnych kierowców - 10 EUR/os
 • Wszystkiego, czego nie wymieniono w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Wizyta w winnicach:

Zazwyczaj odwiedzamy poniższe winnice. Zastrzegamy sobie jednak możliwość zmian, gdyby wskazane miejsca były z różnych powodów zamknięte.  

Szampania: Nicolas Feuillate i Charles Mignon lub podobne.
Burgundia: Domaine Clotilde Davenne i Domaine Patriarche Père Fil lub podobne.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 20 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Bagaż

Polecamy zabranie ze sobą małego plecaka lub torby, ponieważ najczęściej dopiero wieczorem będzie dostęp do bagażu głównego. Nie ma konieczności zabierania ze sobą ręczników.

Więcej o Francji

Więcej informacji o Francji znajduje się na naszych stronach: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/europa/francj gdzie jest wiele informacji dotyczących np. klimatu, różnicy czasu, napiwków, ewentualnego wymogu posiadania wizy czy wykonania odpowiednich szczepień.

Hotele

Hotele w Reims i Dijon to nowoczesne 3-gwiadkowe obiekty zlokalizowane w pobliżu znanych zabytków, kawiarni i restauracji.
Adresy i nazwy hoteli zostaną podane miesiąc przed wyjazdem.

Z ręką na sercu

Komary

W Szampanii mogą występować komary, więc warto rozważyć zabranie ubrań, które zakrywają ręce i nogi oraz spray na komary.

Wędrówki

Ponieważ w czasie wycieczki jest dużo spacerów, nie polecamy tej wycieczki osobom niepełnosprawnym. 

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Albatros Travel nie zapewnia możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 5 out of 5 by from Świetna wycieczka Bardzo ciekawy program, przewodnik z olbrzymią wiedzą, degustacje win, zwiedzanie bez pośpiechu.
Date published: 2023-09-30
Rated 4 out of 5 by from Szampan i burgundy Niemęcząca, radosna podróż przez Szampanię i Burgundię w jesiennym słońcu była dla nas dużą przyjemnością. Trochę rozczarowani byliśmy hotelami - zwłaszcza tym w Reims. Za to wizyty w winiarniach produkujących szampana i wina burgundzkie to bardzo ciekawe i smakowite doświadczenie. Pilot - Pan Jacek - poprawny. Cały program wycieczki ułożony tak, że pozostawiał dużo czasu wolnego do indywidualnych wieczornych spacerów po Reims i Dijon.
Date published: 2023-09-30
Rated 5 out of 5 by from Świetna wycieczka Wybór, to strzał w dziesiątkę. Przewodnik, pan Jacek- mistrz! Grupa fantastyczna.
Date published: 2023-09-28
Rated 4 out of 5 by from Świetna przygoda Bardzo ciekawa propozycja wycieczki
Date published: 2022-09-21
Rated 4 out of 5 by from Wspaniały Pilot!!! Pilot, Pan Jacek (nazwiska zapomniałem), jest wręcz perfekcyjnym pilotem, zarówno pod względem organizacyjnym jak i pod względem przygotowania merytorycznego. Uczestniczyłem w kilkudziesięciu wycieczkach, ale żaden pilot nie mógłby dorównać profesjonalizmowi Pana Jacka !
Date published: 2022-09-21
Rated 5 out of 5 by from Szampania i Burgundia Wycieczka piękna krajobrazowo. Oba regiony zachwycają malowniczymi miasteczkami i ich potężnymi kościołami i klasztorami. I te degustacje cudownych win poprzedzone prezentacjami o ich produkcji. Bardzo polecam ten kierunek podróży. Wystarczy kilka dni i przenosimy się w inny, spokojny i przepiękny świat. Prawdziwa uczta dla oczu i ciała.
Date published: 2021-09-19
Rated 4 out of 5 by from Była warta wyjazdu Dość dogodne pory lotów i przy wylocie i powrocie. Dobry standard hoteli i urozmaicone menu śniadań. Zbalansowany program i co do zwiedzanych zabytków i odwiedzanych winnic oraz miejsc degustacji. Szkoda, że w Reims program nie objął zobaczenia innego poza katedrą obiektu ujętego na liście UNESCO. Pilotka Bożena profesjonalna; tak jak i elegancki kierowca Christian. Szkoda, że główne danie jednej z kolacji to smażony łosoś; obecny dziś pod każdą szerokością geograficzną, a nie jakaś specjalność francuska.
Date published: 2021-09-18
Rated 5 out of 5 by from Ciekawa podróż Profesjonalnie zorganizowany wyjazd, świetny program i bardzo dobry pilot
Date published: 2021-09-15
 • y_2024, m_7, d_18, h_4
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.42
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_11
 • loc_pl_PL, sid_FRRTR06, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki