Zorza polarna na Grenlandii

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Wybierz się z nami na Grenlandię i zobacz najbardziej widowiskowe zjawisko atmosferyczne jakim jest zorza polarna.

NOWOŚĆ

Grenlandia uznawana jest za jedno z najlepszych miejsc na świecie do obserwacji zorzy polarnej ze względu na stosunkowo niską ilość opadów oraz stabilną pogodę. Naszą wyprawę zrealizujemy zimą gdy dni stają się krótsze i chłodniejsze, a nocne niebo często pokryte jest roztańczonymi zielonymi oraz czerwonymi światłami. To najlepszy czas na podziwianie wielobarwnej i magicznej zorzy polarnej, która fascynuje ludzi od tysięcy lat.

Podczas naszej wyprawy doświadczymy także spotkania z arktyczną przyrodą, która jest absolutnie fascynująca. Będziemy spacerować po grenlandzkim lądolodzie, który pokrywa 80% wyspy, popłyniemy w pobliże majestatycznych gór lodowych w Zatoce Disko, a także odwiedzimy małe, tradycyjne osady u ujścia fiordu Ilulissat, wpisanego na listę UNESCO.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki indywidualne, Wycieczki objazdowe, Przygoda życia, Rejsy ekspedycyjne, Wycieczki dla singli

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Korona duńska

Program wycieczki 8 dni
Dzień 1
Przelot z Polski do Danii, spacer po Kopenhadze.
Dzień 2
Przelot na Grenlandię. Zwiedzanie Ilulissat i kolacja w hotelu.
Dzień 3
Rejs do fiordu Ilulissat, wpisanego na listę UNESCO. Zorza polarna i grenlandzka kawa.
Dzień 4
Oqaatsut – wycieczka łodzią, zwiedzanie i lunch.
Dzień 5
Piesza wędrówka do osady Sermermiut u ujścia fiordu Ilulissat
Dzień 6
Przelot Ilulissat - Kangerlussuaq. Wycieczka samochodami terenowymi na lądolód grenlandzki i punkt 660. Kolacja w Roklubben.
Dzień 7
Przelot do Kopenhagi. Nocleg w hotelu.
Dzień 8
Powrót do Warszawy.

Hotele

Polar Lodge

Polar Lodge to jeden z przytulnych, tradycyjnych hosteli w Kangerlussuaq. Znajdując się ok. 100 metrów od lotniska posiada widok na pas startowy. Położony jest w pobliżu małego centrum Kangerlussuaq, z lokalnym supermarketem.

To przyroda i dobre położenie miejsca noclegowego jest tym, co jest najważniejsze w  podróży na Grenlandię. Dlatego też zdecydowaliśmy się na miejsce zakwaterowania inne niż to, do czego nasi goście są przyzwyczajeni podczas wycieczek z Albatrosem. W zamian za to w hostelu panuje przytulna i swobodna atmosfera.

Pokoje dwuosobowe są bardzo małe i prosto wyposażone. Znajdują się w nich w łóżka (w tym pościel, którą należy nałożyć), biurko, krzesło i mała szafa. Łazienka z toaletą dostępne są na korytarzu. 

Hostel Polar Lodge składa się z 2 długich domów. W każdym z nich znajduje się wspólna jadalnia i salon, który jest doskonałym miejscem na wspólne śniadania.

Lunch
Podczas lunchu proponujemy degustację pysznych, lokalnych przysmaków z domowym pieczywem, dostarczane przez miejscowych handlarzy Kangerlussuaq. W wybrane dni zapakujemy rano nasze pakiety lunchowe i zabierzemy je na wycieczkę, w inne dni będziemy spożywać je wspólnie w hostelu.

Restauracja Roklubben

Wszystkie wieczorne posiłki spożywać będziemy w najlepszej restauracji Kangerlussuaq - Roklubben. Szef kuchni i pracownicy restauracji powitają nas w urokliwych i przytulnych wnętrzach. Skosztujemy niepowtarzalnych dań opartych na najlepszych grenlandzkich składnikach. Wśród specjalności będą halibut, wół piżmowy, renifery i przegrzebki. Oczywiście będzie również możliwość skosztowania bardziej charakterystycznych dań regionalnych, takich jak carpaccio z wieloryba i mattak (skóra wieloryba).

Hotel Hvide Falk

Hotel położony w centrum miasta, z fantastycznymi widokami na zatokę Disko i fiordy. Znakomita restauracja serwuje dania oparte na świeżych grenlandzkich składnikach. Proponowana kuchnia tajsko-grenlandzka przygotowywana jest przez szefa kuchni z Tajlandii. Z hotelowego baru obserwować można wspaniały widok dryfujących czy też zamarzniętych gór lodowych.

Pokoje są jasne i przytulne, z prysznicem i toaletą, TV, telefonem i łączem internetowym (za opłatą).

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Przelot z Polski do Danii, spacer po Kopenhadze.
Mała Syrenka w Kopenhadze

Po przylocie z Warszawy do Kopenhagi udamy się do hotelu Guldsmeden, położonego w samym centrum miasta. Zostawimy nasze bagaże i podczas oczekiwania na zakwaterowanie udamy się na wspólny spacer po mieście. Czas wolny można wykorzystać korzystając z atrakcji hotelu w tym z krytego basenu, sauny czy łaźni parowej.

Dzień 2
Przelot na Grenlandię. Zwiedzanie Ilulissat i kolacja w hotelu.
Kościół Syjonu w Ilulissat

Z Kopenhagi polecimy do Ilulissat. Po zameldowaniu się w hotelu Hvide Falk, zjemy lunch a następnie udamy się na zwiedzanie miasta. Mijać będziemy najważniejsze kulturalne i historyczne punkty Ilulissat takie jak kościół Syjonu, lokalny targ rybny, muzeum oraz port a w malowniczych miejscach, w których się zatrzymamy będzie okazja do zrobienia fantastycznych zdjęć. Równocześnie pilot opowie nam o ciekawej historii miasta. Wieczorem w hotelu zjemy wspólnie kolację powitalną.

Dzień 3
Rejs do fiordu Ilulissat, wpisanego na listę UNESCO. Zorza polarna i grenlandzka kawa.
Zorza polarna zimą, Ilulissat

Po śniadaniu udamy się w rejs, do jednego z najpiękniejszych miejsc na ziemi, fiordu Ilulissat. 

Lodowiec na początku fiordu jest jednym z najbardziej produktywnych miejsc pokrywy lodowej na naszej planecie. Bez względu na pogodę, góry lodowe robią niesamowite wrażenie. Słońce sprawia, że lód skrzy się i błyszczy, natomiast podczas zachmurzenia przybiera różne odcienie koloru niebieskiego. Rejs odbędzie się certyfikowaną łodzią, a o bezpieczeństwo zadba doświadczona załoga.

Na wieczór przyda się nam bardzo ciepła odzież, ponieważ wyjdziemy na poszukiwania zorzy polarnej – znanej również jako aurora borealis. To naturalne zjawisko jest jednym z najbardziej niesamowitych podczas grenlandzkiej zimy. Zielone i czerwone kolory mienią się na ciemnym, nocnym niebie. Odwiedzimy kilka różnych punktów widokowych poza miastem i posłuchamy nie tylko o tym jak powstaje zorza polarna, ale także poznamy wiele legend przekazywanych przez starych Inuitów na temat zorzy. Po powrocie do hotelu napijemy się tradycyjnej grenlandzkiej kawy z domową "zorzą polarną". 

Jeśli tej nocy nie zobaczymy zorzy polarnej z powodu zachmurzenia, spróbujemy ponownie w następnych dniach.

Dzień 4
Oqaatsut – wycieczka łodzią, zwiedzanie i lunch.
Grenlandzki posiłek

Po śniadaniu wsiądziemy do łodzi i udamy się do tradycyjnej grenlandzkiej miejscowości Oqaatsut. Miniemy lotnisko i popularne miasteczko Bredebugt, pełne kolorowych, letnich domków. 

Samo Oqaatsut jest piękną, małą osadą, położoną 20 kilometrów na północ od Ilulissat, liczącą jedynie 25 mieszkańców. Osada znana jest również jako Rodebay, była znanym w XVIII wieku miejscem handlowym dla holenderskich wielorybników. Poczujemy ducha historii tego miejsca przechadzając się między starymi domami i stojąc na masywnych skałach, gdzie w przeszłości wyciągano upolowane wieloryby. Podczas spaceru po tej odizolowanej miejscowości nasz przewodnik opowie nam o codziennym życiu w Oqaatsut oraz o historii i kulturze tego obszaru. 

Lunch zjemy w restauracji H8 Explorer, która oferuje smaczne dania kuchni grenlandzkiej.

Po południu wrócimy naszą łodzią do Ilulissat, mijając wiele dryfujących gór lodowych.

Dzień 5
Piesza wędrówka do osady Sermermiut u ujścia fiordu Ilulissat
Sermermiut

Po śniadaniu w hotelu udamy się na wędrówkę do Sermermiut. Naszą pieszą wycieczkę rozpoczniemy przy starym lądowisku dla helikopterów i po chwili spaceru wejdziemy na obszar wpisany na listę UNESCO, żeby dotrzeć do słynnych ruin Sermermiut i fiordu. Przez ponad 4000 lat osiedlały się na tym obszarze różne grupy rdzennych ludów obszarów arktycznych, m in. Inuici. W szczytowym momencie w Sermermiut mieszkało ponad 250 Inuitów, a ostatni z nich opuścili osadę około roku 1850. 

Ostatnim przystankiem na naszej trasie będzie Nakkaavik, do którego dotrzemy podczas dalszej wędrówki. Stąd będziemy mieli najbardziej spektakularny widok na fiord Ilulissat z majestatycznymi, ogromnymi  górami lodowymi. Miejsce to słynie również z tragicznej historii, o której z pewnością opowie nam nasz pilot. Zrobimy tu mały przystanek i popijając gorącą kawę lub herbatę będziemy cieszyć się wspaniałymi widokami w tym naprawdę niesamowitym miejscu. To będzie także doskonała pora na konsumpcję naszych pakietów lunchowych.

Do hotelu wrócimy tą samą drogą.

Dzień 6
Przelot Ilulissat - Kangerlussuaq. Wycieczka samochodami terenowymi na lądolód grenlandzki i punkt 660. Kolacja w Roklubben.
W drodze do punktu 660

Po śniadaniu w hotelu pojedziemy na lotnisko i polecimy do Kangerlussuaq, gdzie zameldujemy się w Polar Lodge. Następnie udamy się do słynnego punktu 660 gdzie ziemia przeistacza się w lądolód. Bardzo niewiele miejsc na Grenlandii oferuje tak fenomenalny widok na rozciągającą się wokół lodową pustynię jak punkt 660, położony tuż przy skraju lodowca. Jest tu najłatwiejszy dostęp do grenlandzkiego lądolodu, który pokrywa 80% wyspy.

Lądolód jest niezwykłą naturalną formacją, która powstawała przez miliony lat, podczas gromadzenia się warstw śniegu, lodu, gazów, pyłu i wody. Chociaż krajobraz jawi nam się jako zamarznięta, jednolita masa, która pozostaje niezmienna to jednak jej ogromna waga pcha lód z niewyobrażalną siłą na zewnątrz w kierunku morza, co można zaobserwować płynąc wzdłuż wybrzeża Grenlandii.

W drodze do i z powrotem będziemy poruszać się samochodami terenowymi 4x4, miniemy prowizoryczne pole golfowe Kangerlussuaq, bardzo rozpoznawalną skałę Sugarloaf (głowa cukru) i masywny lodowiec Russell. Wieczorem zjemy kolację w restauracji Roklubben.

Dzień 7
Przelot do Kopenhagi. Nocleg w hotelu.
Panorama Kopenhagi

Po śniadaniu udamy się na lotnisko w Kangerlussuaq , skąd polecimy do Kopenhagi. Dla naszej wygody nocleg będzie w hotelu tuż obok lotniska.

Dzień 8
Powrót do Warszawy.

To ostatni dzień naszej niesamowitej podróży. Po śniadaniu przejdziemy tylko przez ulicę i już dotrzemy na lotnisko w Kopenhadze skąd odlecimy do Warszawy.

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju jednoosobowego

1670

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Kopenhaga - Warszawa 
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Kopenhaga – Kangerlussuaq – Ilulissat - Kangerlussuaq - Kopenhaga 
 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych (1 nocleg Manon Les Suites/Kopenhaga, 4 noclegi Hvide Falk/Ilulissat, 1 nocleg Polar Lodge/Kangerlussuaq, 1 nocleg Comfort Hotel/Kopenhaga)
 • wyżywienie zgodnie z programem (śniadania dzień 2-8, obiady dzień 2, 4, 5 oraz kolacje dzień 2, 6)
 • Zwiedzanie zgodnie z programem  
 • Wszystkie opłaty lotniskowe i portowe
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego   
 • Wydatków indywidualnych   
 • Napojów do posiłków
 • Napiwków dla kierowców   
 • Wszystkiego, co nie jest zawarte w „Cena zawiera” 

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje dotyczące podróży

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 10 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Pogoda na Grenlandii

Na wybrzeżach Grenlandii panuje klimat subpolarny, natomiast wewnątrz wyspy – polarny. Przybliżone średnie temperatury na południowych wybrzeżach wahają się od ok. −10 °C zimą do ok. 10 °C latem. Na północnych – od ok. −30 °C w zimie do ok. 3 °C latem.

Bagaż

Radzimy zabrać mniejszy plecak lub torbę na wycieczki. Nie ma konieczności zabierania ręcznika. Dobrym pomysłem jest posiadanie lornetki. 

Ochrona przeciwsłoneczna

Chociaż jesteśmy daleko na północ, promienie słońca są bardzo mocne, zarówno w dzień, jak i w nocy. Ze względu na arktyczne warunki, jest sucho i panuje duża wilgotność słońce jest silniejsze niż w Polsce. W związku z tym zalecamy, aby zabrać ze sobą krem z filtrem przeciwsłonecznym.

Odzież

Wyprawa na Grenlandię wymaga różnorodnej odzieży, w zależności od terminu podróży. Zalecamy zabranie ciepłej i wodoodpornej odzieży, a także czapek i rękawiczek. Prosimy zabrać ubrania, które można łączyć, na przykład sweter, polar jako warstwę pośrednią oraz kurtkę zewnętrzną odporną na wiatr i deszcz. Nie zapominajmy o zabraniu odpowiednich spodni, które ochronią przed wodą oraz solidnych, dobrze wyprofilowanych i antypoślizgowych butów trekkingowych, które będą idealne do spacerów. Do butów można również zabrać odpowiednie kolce. Dobrym pomysłem może być również zabranie ze sobą gogli narciarskich, rękawiczek odpowiednich przy robieniu zdjęć oraz odzieży zabezpieczającej od zimna twarz i szyję.
Osoby zabierające ze sobą kijki powinny spakować je do walizki, ponieważ w przeciwnym razie istnieje ryzyko zajęcia kijków w punkcie kontroli bezpieczeństwa.

Ubezpieczenie

Ważne informacje

Zalecamy Państwu wykupienie dodatkowego pakietu ubezpieczenia podróżnego na kwotę minimum 200 000 USD w zakresie Kosztów Leczenia i Assistance, pokrywających koszty transportu medycznego do kraju oraz Następstwa Nieszczęśliwego Wypadku. Zachęcamy do zakupu polisy w Albatros Travel, który współpracuje z TUiR Allianz Polska S.A.

W przypadku posiadania polisy w innej firmie ubezpieczeniowej prosimy o sprawdzenie czy przedmiotem ubezpieczenia są wskazane ryzyka oraz sugerowana przez Albatros kwota ubezpieczenia. 

Wymagane jest wydrukowanie i posiadanie polisy podczas podróży.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 5 out of 5 by from Wspaniała przygoda Wycieczka za koło podbiegunowe w listopadzie wydawała się być obarczona dużym ryzykiem, jednak okazała się wspaniałą przygodą. Pogoda dopisała, zorza polarna również. Powodzenie wyprawy zostało ugruntowane również dzięki zaangażowaniu i kompetencji pilota.
Date published: 2021-11-26
Rated 4 out of 5 by from egzotyka Cieszę się, że wyjazd doszedł do skutku
Date published: 2021-11-19
Rated 5 out of 5 by from Podóż zmieniająca sposób widzenia świata! Ten wyjazd potrafi wzbudzić w nas respekt zarówno do natury jak i kultury innuickiej, która wciąż nie jest "skażona" nowoczesnośćią i wygodą. Jednak, żeby wiedzieć gdzie polecieć, gdzie spojrzeć, czy czego spróbować, wyjazd musi mieć organizatora - na własną rękę na pewno nie byłbym w stanie tyle odkryć zaróno kulturowo, gastronomicznie, czy historycznie. Na pewno wielu miejsc też bym nie odwiedził, bo po prostu - nie wszystko jest w przewodnikach. Obecność Albastrosa widać na Grenlandii - mają zarówno swoją lodge jak i stanowiska na lotniskach - to już świadczy o tym, że nie lecimy z losowym biurem i możemy czuć się pewnie. Najważniejszym elementem układadanki jest jednak pilot - nam udało się trafić na Kornelię i z czystym sumieniem stwierdzam, że lepiej trafić nie mogliśmy :) Po pierwze jest ona bardzo sympatyczna! Po drugie: poziom wiedzy - zarówno o Grenlandii, jak i ogólnej był dla mnie szokujący. Ona wie prawie wszystko (a jak nie wie, to się dla was dowie!) - i co równie ważne potrafi o tym opowiedzieć w taki sposób, że każdy jest zainteresowany i czeka na ciąg dalszy opowieści. Na takim wyjeździe sytuacja zmienia się b. dynamicznie - zmiany pogody, kondycji uczestników, czy po prostu kaprysy zorzy polarnej potrafią wywrócić plan do góry nogami. Tutaj również Kornelia pozkazała w jaki sposób należy reagować tak, żeby każdy był zadowolony. Zimno? Tutaj możemy wypożyczyć ciuch, ewentualnie tu jest sklep. Zgubiony aparat - pogadaj z tupilakiem, ja zorganizuję wyprawę poszukawczą. (I aparat się znalazł... :D) Późny przylot? Zrobimy sobie safari poza programem! Podsumowując - polecam z czystym sumieniem!
Date published: 2021-11-18
Rated 5 out of 5 by from Spotkanie z Lodową Wyspą Wyjazd w pełni spełnił moje oczekiwania. Stosownie ułożony program - ciekawy, zróżnicowany, choć nie przeładowany. Bardzo kompetentna pilotka - Kornelia: uważnie ogarniająca sytuacje niezależne (w warunkach arktycznych rządzi przyroda, nie na wszystko mamy wpływ), optymalnie dostosowywała kolejność realizacji punktów programu do warunków; uwzględniała również indywidualne potrzeby uczestników, choć te były mocno zróżnicowane :) Warunki zakwaterowania, jak i posiłki - również na najwyższym poziomie.
Date published: 2021-11-18
 • y_2024, m_2, d_25, h_8
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.38
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_4
 • loc_pl_PL, sid_GLRTR20, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki