MS Bunin

– wszystkie kabiny są wyposażone w łazienkę i WC
– rozrywka na pokładzie
– maksymalnie 216 pasażerów
Na rejsach po rosyjskich rzekach korzystamy ze statków należących do firmy Orthodox Criuse Company.

Jest to szanowana prywatna firma transportowa założona w 1988 roku.  Przetrwała więc kawał czasu od trudnych początków zmiany systemu politycznego i gospodarczego w Rosji aż do teraz. Personel statku dba o najlepszą jakość obsługi. Podróż z Orthodox Cruise Company oferuje możliwość poznania zupełnie z bliska historycznej i współczesnej Rosji

Jak wyglądają kabiny?
Kabiny na rzecznych promach wycieczkowych są dość małe i urządzone w prostym stylu, ale właśnie na MS Bunin jest ich duży wybór. Można np. zamówić apartament typu juniorsuite o powierzchni 17m2 . Kabiny te są dwa razy większe od standardowych kabin na większości innych statków pływających po rosyjskich rzekach.

Wszystkie mają własna toaletę i łazienkę, klimatyzację i duże okno, a także dwa pojedyncze łóżka oraz europejskie kontakty 220 V.

Organizujemy wycieczkę ze standardowymi kabinami z możliwością zamówienia kabiny o podwyższonym standardzie za dopłatą.
Zewnętrzna kabina na najwyższym pokładzie
Kabina ma 11,5 m2, dwa łóżka i duże okno.

Zewnętrzna kabina na głównym pokładzie i wyższym pokładzie
Kabina ma 8,5 m2, dwa łóżka i duże okno.

Kabiny typu juniorsuit
Kabiny typu juniorsuit są większe od standardowych, tj. ok. 16-18 m2, mają poza tym dwa duże okna.

Kabina jednoosobowa
Kabiny jednoosobowe mają powierzchnię ok. 5,5 m2, są trochę mniejsze od kabin dwuosobowych, z łóżkiem i z oknem.

O rejsie 
Operator promów podkreśla, że uczestniczenie w rejsie wiąże się z przestrzeganiem określonych zasad. Zgodnie z zasadami bezpieczeństwa każdy ma obowiązek powiadomić biuro Albatros Travel o ewentualnych chorobach czy przypadłościach, niepełnosprawności, ciąży czy innych warunkach, które mogą mieć wpływ na samopoczucie lub stan zdrowia podczas rejsu.

Posiłki na pokładzie
Wyżywienie (3 posiłki) jest wliczone w cenę podróży, zaczyna się od kolacji pierwszego dnia, a kończy śniadaniem ostatniego dnia. Śniadanie serwowane jest w formie szwedzkiego stołu, a obiad i kolacja są zgodne z menu. Goście Albatros Travel zbierają się w restauracji, gdzie serwowane są wszystkie posiłki. Na niektóre wycieczki zabierzemy ze sobą ze statku drugie śniadanie.

Trzeba wziąć pod uwagę, że jedzenie nie jest tu tak wykwintne jak na niektórych promach żeglugi morskiej. Na promach kursujących po rosyjskich rzekach, serwowane są dania kuchni rosyjskiej.

Napoje na pokładzie
Kawa i herbata podawane do posiłków są wliczone w ich koszt. Za pozostałe napoje trzeba płacić. Butelka wina kosztuje od ok. 20 euro, piwo ok. 3-4 euro, a alkohol ok. 4-6 euro za drinka. Woda mineralna kosztuje ok. 1-3 euro za butelkę.

Jak się spakować?
Na rejsach rzecznych organizowanych przez Albatros Travel ubieramy się tak, żeby było nam wygodnie. Na ciepłe dni polecamy lekkie bawełniane ubrania, a na chłodniejsze dni czy noce kurtkę i długie spodnie. Pogoda w Rosji jest dość zmienna, więc dobrze być przygotowanym na wszystko: upał, chłód, słońce i deszcz. Całkowity odpoczynek od śniadania do kolacji. Na pokładzie nie obowiązuje żaden dress-code. Uwaga, w strefie lounge, w restauracji i w barze szorty ani stroje kąpielowe nie są dozwolone. Trzeba tam być ubranym w koszulę, koszulkę, długie spodnie lub (kobiety) spódnicę.

Dobrze wziąć ze sobą wygodne buty do wędrowania na lądzie oraz parasolkę lub/i płaszcz przeciwdeszczowy na wypadek złej pogody.

Basen na pokładzie
Na pokładach niektórych wycieczkowców jest mały basen. Dlatego dobrym pomysłem jest wzięcie kostiumów kąpielowych.

Czy trzeba wziąć własny ręcznik?
Nie trzeba brać ze sobą ręcznika.

Rozrywka na pokładzie
Na statku jest cały szereg propozycji rozrywki. Muzyka, wykłady, nauka języka i wiele więcej.

Jak płaci się na pokładzie?
Płacenie na pokładzie wygląda w ten sposób: kiedy na początku wycieczki statek jest w porcie za napoje płaci się gotówką (euro lub ruble). Podczas rejsu można otworzyć rachunek, żeby nie płacić za każdym razem, kiedy korzysta się z baru czy restauracji.

Pod koniec rejsu, po wpłynięciu do tego portu, w którym schodzi się z pokładu, płaci się za pozycje z rachunku kartą MasterCard lub Visa, lub gotówką w rublach czy euro. Za dodatkowe wycieczki płaci się zawsze gotówką.

Prosimy zwrócić uwagę, że przy płaceniu kartą kredytową lub w rublach używany jest mniej korzystny kurs. Dlatego bardziej opłaca się wyposażyć się w odpowiednią ilość euro w gotówce.

Podczas wycieczek można płacić tylko w rublach, bo rosyjskim sprzedawcom nie wolno przyjmować zapłaty w zagranicznych walutach. Jeśli nie kupiliście rubli w domu, można je kupić/wymienić lub wypłacić z bankomatu w Rosji.

Lepiej nie brać czeków. W Rosji często trudno je zrealizować. Do tego dochodzi jeszcze opłata administracyjna za ich realizację.

Jaka waluta obowiązuje na statku?
Wszystkie ceny na pokładzie podawane są w euro. Pamiętaj o rublach na wycieczki na ląd. To jest jedyna waluta, jaka obowiązuje na lądzie.

Zgubienie wartościowych rzeczy
Ani załoga ani Albatros Travel nie ponoszą odpowiedzialności za zagubione rzeczy.

Za co jeszcze trzeba płacić na pokładzie?
Napoje, ewentualne wycieczki na ląd oraz wycieczki wymienione w programie, a także prywatne wydatki np. na zabiegi spa, pranie czy połączenia telefoniczne itd.

Czy trzeba dawać napiwki?
Albatros płaci lokalnym przewodnikom i kierowcom, lecz w wielu kulturach wysokość pensji ustala się z założeniem, że ponadto dostanie się napiwek. Dla porządku podkreślamy jednak, że dawanie napiwków jest dobrowolne.

Najczęściej płaci się napiwek odpowiadający kwocie 8 euro na osobę na dzień. Całość sumy można zapłacić na raz w euro lub w rublach pilotowi wycieczki, na jego sygnał. Napiwek ten przekazywany jest personelowi. Pilot informuje, w jaki sposób pieniądze są rozdzielane.

Ponadto dobrze zostawić sobie w sumie około 20 euro na osobę na napiwki dla kierowców i lokalnych przewodników, którzy pomagają nam podczas wycieczek. Aby oszczędzić gościom kłopotu, pilot zajmuje się zbieraniem i rozdzielaniem napiwków.

Czy wszyscy niezależnie od wieku mogą wziąć udział w rejsie?
Osoby niepełnoletnie muszą być pod opieką osób pełnoletnich.

Czy na pokładzie wolno palić?
Z powodów bezpieczeństwa palenie na pokładzie i w kabinach jest niedozwolone. Palenie dozwolone jest tylko w specjalnie wyznaczonych do tego strefach na pokładzie. Prosimy naszych gości o uszanowanie tych zasad.

Pilot grupy na pokładzie
Na tej wycieczce gośćmi opiekować się będzie pilot wycieczek z biura Albatros Travel. Pilot ma inne obowiązki podczas rejsu, a inne w trakcie zwykłej wycieczki, kiedy grupa większość czasu spędza razem. Podczas rejsu jest okazja do spędzania czasu z pozostałymi gośćmi na pokładzie i na lądzie, ale również oddzielnie na własną rękę, wedle uznania. Zadaniem pilota jest pomagać gościom przy praktycznych sprawach np. przy przyjeździe, transporcie z lotniska/na lotnisko, wsiadaniu na statek, tłumaczeniu. Ma również służyć informacją o tym, jak można atrakcyjnie spędzić czas na statku lub na lądzie.

Ponadto pilot towarzyszy Państwu w przewidzianych w programie wycieczkach. Uczestniczy we wszystkich wspólnych wyprawach i atrakcjach. Jest wtedy zawsze gotowy odpowiedzieć na ewentualne pytania lub pomóc w potrzebie. Nie jest jednak możliwe, by był dostępny cały czas. Dlatego warto korzystać z recepcji na statku, której zadaniem jest niesienie pomocy pasażerom w każdej sytuacji.

Wycieczki na ląd
Wycieczki, które są zawarte w cenie podróży odbywać się będą w towarzystwie pilota we współpracy z lokalnymi przewodnikami i kierowcami. Statek oferuje dodatkowe wycieczki, ponad te zawarte w programie. Wybranie się do opery lub na przedstawienie baletowe kosztuje, w zależności od rodzaju biletu, od ok. 120 euro. Inne wycieczki kosztują od ok. 40 do 70 euro, zależnie od programu i długości. Za te dodatkowe wycieczki płaci się na pokładzie statku gotówką w euro.

Pilot służy pomocą i radą tym z Państwa, którzy chcą wybrać się na ląd na własną rękę.

Rejs statkiem od St. Petersburga do Moskwy

Rejs rosyjskimi rzekami od Pałacu Zimowego w St. Petersburgu aż po Plac Czerwony w Moskwie, w czasie którego poznamy prawdziwą Rosję

4,4
  • 22-06-2022
  • 11 dni
  • 7 598,–
od Warszawa