Maratony

The Great Wall Marathon w Chinach
Albatros Travel organizuje szereg własnych, pełnych przygód maratonów. Zainteresowanie biegiem jest z roku na rok coraz większe. Dlatego warto szybko podjąć decyzję, aby zagwarantować sobie miejsce na wyprawie.

Co powiesz o biegu po Wielkim Murze Chińskim, przez zaśnieżone krajobrazy Grenlandii albo po afrykańskiej sawannie? Wycieczki z maratonem organizowane przez biuro podróży Albatros Travel zapewniają zawsze pasjonujące przeżycia i bieg daleki od zwyczajnego!

Wszystko zaczęło się w roku 1998, kiedy założyciel i właściciel biura Albatros Travel, Søren Rasmussen, wpadł na pomysł zorganizowania maratonu przez Wielki Mur Chiński. We współpracy z ówczesnym przewodniczącym Duńskiego Związku Lekkoatletyki, Thomasem Thomsenem, wybrano odpowiedni fragment muru i wytyczono trasę. Następnego roku 300 Duńczyków stało gotowych do startu w biegu na 42,195 km wzdłuż Wielkiego Muru Chińskiego w pierwszym w historii Great Wall Marathon. W kolejnych latach liczba uczestników stopniowo rosła, aż do 2500 uczestników, z ponad 50 krajów.

Adventure Marathon

Sukces w Chinach dał początek kolejnym biegom. W 2001 roku – The Polar Circle Marathon na Grenlandii w świetle dnia, w 2005 rozpoczął się The Big Five Marathon w RPA, w 2009 nadeszła pora na Petra Desert Marathon, a najnowsza impreza, która miała swój początek w 2013 roku, to Bagan Temple Marathon w Burmie. Tam trasa przebiega pośród ponad 2000 buddyjskich świątyń przez piękną równinę Bagan.
Bagan Temple Marathon

Całej serii nadano nazwę Adventure Marathon, a w jej skład wchodzą wymienione powyżej egzotyczne – i wymagające – trasy wyścigów. Oto, co powinien wiedzieć każdy uczestnik Adventure Marathon:

  • Trasa biegu (o tradycyjnej długości 42,195 km) przebiega w wyjątkowym otoczeniu pośród niezwykłej przyrody lub zabytków kultury
  • Podłoże jest miejscami trudne do biegu, np. skały, piasek lub lód, i zmienia się na trasie
  • Trasa jest fizycznie wymagająca – przebiega po ostrych wzniesieniach i spadkach, na dużych wysokościach lub w ekstremalnych temperaturach.

Wyjazdy na Albatros’ Adventure Marathon możesz znaleźć na naszej siostrzanej stronie Albatros Adventure Marathon, na której możesz dowiedzieć się więcej o poszczególnych biegach i zarezerwować kolejną wycieczkę z maratonem. Możesz również przejść bezpośrednio na stronę wybranego przez siebie wyścigu tutaj:

The Great Wall Marathon
The Big Five Marathon
The Petra Desert Marathon
The Polar Circle Marathon
The Bagan Temple Marathon

WKRÓTCE

The Great Wall Marathon

Absolutne wyzwanie sportowe - The Great Wall Marathon, połączone z pobytem w Pekinie i Jixian

  • 19-05-2019
  • 7 dni
  • -79 228 162 514 264 337 593 543 950 335,–
od Warszawa