MS Rhein Melodie

Rhein Melodie to wygodny i nowoczesny statek rzeczny. Na 3 pokładach podróżuje 198 pasażerów.

Ciesz się swobodą na statku - do dyspozycji pasażerów: bar w salonie, restauracja, duży słoneczny taras oraz kabiny. Na statku znajduje się niewielki sklep i biblioteka/czytelnia.

Statek ma 132 metry długości i 11,4 m szerokości. Został zbudowany w 2005 roku i łączy w sobie nowoczesny komfort z przytulną atmosferą. Wszystkie posiłki (pełne wyżywienie) podawane są w restauracji na statku. Posiłki są serwowane w formie bufetu lub podawane do stolików.

Więcej o statku https://www.nicko-cruises.de/en/fleet/flussschiffe/ms-rhein-melodie

Jak wyglądają kabiny?
Z kabiny o metrażu od 10 m2 do 14,5 m² rozciąga się widok na rzekę i okolicę. Kabiny są wyposażone w dwa pojedyncze łóżka lub podwójne łóżka; łazienkę z WC i prysznicem; telefon, suszarkę do włosów, sejf, ogrzewanie / klimatyzację i TV.

 • Pokład najwyższy (Kat. A)
  Pokład najwyższy (kategoria A) kabina zewnętrzna na najwyższym pokładzie z oknem (od podłogi do sufitu) oraz balkonem francuskim. Kabina 2 osobowa. 14,5 m² z 2 pojedynczymi łóżkami.
 • Pokład wyższy (Kat. B)
  Pokład środkowy (kategoria B) kabina zewnętrzna na wyższym pokładzie z panoramicznym oknem (z możliwością otwierania). Kabina 2 osobowa. 14,5 m² z 2 pojedynczymi łóżkami.
 • Pokład główny (Kat. C)
  Pokład główny (kategoria C) kabina zewnętrzna na 1 pokładzie z oknem (bez możliwości otwierania). Kabina 2 osobowa. 11,5m² z 2 pojedynćzymi łóżkami.
 • Pokład główny na rufie (Kat. D)
  Pokład główny (kategoria D) kabina zewnętrzna na rufie na 1 pokładzie z oknem (bez możliwości otwierania). Kabina 2 osobowa 10m² z 2 rozkładanymi sofami.

Specjalne warunki zdrowotne
Klient jest zobowiązany poinformować Albatros Travel o każdym wydarzeniu dotyczącym jego stanu zdrowia związanego z chorobą lub stopniem niepełnosprawności, ciążą lub innym czynnikiem, które mogą wpłynąć na samopoczucie lub stan zdrowia podczas rejsu.

Podróż osób niepełnosprawnych
Niestety statek nie jest przeznaczony dla osób, które nie mogą poruszać się o własnych siłach. Ze względów bezpieczeństwa przedsiębiorstwo żeglugowe wymaga również, aby wszyscy pasażerowie, w sytuacji zagrożenia mogli samodzielnie przejść ze statku do łodzi bez pomocy personelu lub współpasażerów.
Ze względów bezpieczeństwa wózki inwalidzkie i chodziki nie mogą być przewożone na statku, ponieważ muszą być wolne przejścia na korytarzach.

Wyżywienie na pokładzie
Wszystkie posiłki są podawane w restauracji na statku. Śniadanie serwowane jest w formie bufetu lub podawane do stołów. Serwowane są różne dania takie jak: jajka, naleśniki, pieczywo, świeże owoce i różne inne produkty śniadaniowe. Zawsze istnieje możliwość otrzymania posiłku wegetariańskiego. Po śniadaniu przy stolikach serwowana jest kawa i herbata.

W niektórych przypadkach obiad może być również pakietem lunchowym, gdy planujemy całodniową wycieczką. Jeśli obiad nie jest wliczony w cenę, wynika to jasno z programu dnia.

Wieczorny posiłek serwowany jest przy stołach i waha się między trzema lub więcej potrawami. Można wybierać między kilkoma daniami - na przykład wegetariańskimi, rybami lub mięsem na danie główne - i zazwyczaj pomiędzy kilkoma różnymi przystawkami i deserami. Podawana jest również kawa i herbata (za opłatą).

W restauracji goście otrzymują miejsca razem z grupą.

Oprócz głównych posiłków, podawana jest również poranna kawa / herbata, w niektóre dni popołudniowa kawa / herbata z ciastem oraz nocna przekąska.

Godziny posiłków będą się różnić z dnia na dzień, a informacja o dokłądnych godzinach będzie podana przez pilota. Podane poniżej godziny sa godzinami orientacyjnymi:

 • Śniadanie 07:00-09:00
 • Obiad 12:30-14:00
 • Kolacja 19:00-21:00
 • Popołudniowa kawa / herbata i ciasto w barze 16:00-16:30
 • Przekąska nocna kl. 22:00-23:00

Kawa i herbata
Kawa i herbata podawane są w połączeniu z posiłkami. W niektóre dni jest też popołudniowa kawa i ciasto.

Posiłki specjalne
Restauracja na statku ma możliwość przygotowania żywności dla diabetyków, wegetarian, alergików i osób z nietolerancją laktozy. Wystarczy taką prośbę zgłosić będąc już na statku. W menu w restauracji wszystkie potrawy są odpowiednio oznaczone, czy danie zawiera pokarmy, które mogą być problematyczne dla alergików.

Napoje na pokładzie
Kawa i herbata do posiłków są wliczone w cenę podróży, inne napoje są za dodatkową opłatą.

W czasie podróży oferujemy pakiet napojów, który zawiera napoje bezalkoholowe, wino domowe, piwo beczkowe i piwo bezalkoholowe w butelce. Koszt pakietu od ok. 20-25 euro za osobę za dzień. Pakiet musi byc wykupiony przez obie osoby mieszające w kajucie. Rezerwacja i opłata za pakiet na statku.

W restauracji butelka wina kosztuje około 20-35 euro, piwo (butelka lub puszka) około 3-5 euro, a koktajle około 6-8 euro. Woda sodowa i mineralna kosztuje około 2,5-4,5 euro za butelkę.

Pakiet napojów nie obejmuje butelkowanych piw, koktajli alkoholi, kawowych specjałów, takich jak espresso, latte itp. Należy pamiętać, że pakiet napojów jest zakupem osobistym, a jeśli zamówienie zostanie wykorzystane dla innych osób to zostanie anulowane bez zwrotu pieniędzy.

Woda pitna
Woda w kranach pochodzi ze zbiornika słodkowodnego znajdującego się na statkuu, jest oczyszczona i nadaje się do picia oraz do szczotkowania zębów.

Strój
Nie ma wymogu co do obowiązujących strojów. Do kolacji mężczyzni mogą być ubrani w długie spodnie i koszulę / koszulkę polo z kołnierzykiem. Polecamy zabrać ze sobą wygodne obuwie do chodzenia.

Czy spakować ręcznik?
Nie trzeba mieć własnego ręcznika.

Sprzątanie kabiny
Kabiny są sprzątane codzienne.

Elektryczność
W kajutach znajdują się kontakty z napięciem 220 V. Nie wolno przynosić własnych żelazek ani innych podobnych urządzeń elektrycznych. W kabinie znajduje się suszarka do włosów.

Internet
Na statku jest dostęp Wi-Fi (lokalny bezprzewodowy internet). Sieć jest zwykle najsilniejsza w częściach wspólnych statku. Dostęp do internetu jest za dodatkową opłatą. Przeczytaj więcej w instrukcji obsługi statku ABC na pokładzie.

TV
Kajuty sa wyposażone w telewizor.

Telefon komórkowy
Prosimy pamiętać, że dzwonienie z własnego telefonu komórkowego może być kosztowne i mogą obowiązywać dodatkowe opłaty za połączenia i transmisję danych. Przed wyjazdem należy skontaktować się z firmą telekomunikacyjną, aby uzyskać informacje o opłatach za połączenia.

Przechowywanie rzeczy wartościowych
W kabinie jest sejf. Należy jednak pamiętać, że firmy transportowe i Albatros Travel nie ponoszą odpowiedzialności za rzeczy wartościowe pozstawione w sejfie, w kabinie lub w innym miejscu na pokładzie.

Płatność na pokładzie statku
Wszystkie ceny na pokładzie podane są w euro. Podczas posiłków podajemy numer swojej kabiny, obsługa zanotuje każde zamówienie. Rozliczenie odbywa się w przedostatnim dniu wyjazdu. Możesz płacić gotówką lub kartą kredytową (VISA, MasterCard).

Należy pamiętać, że przy opłaceniu dodatkowych wycieczek na pokładzie pobrana zostanie marża w wysokości 1%.

Napiwki
Sugerujemy przeznaczyć ok 10-13 euro/osobę/dzień

Palenie na statku
Palenie dozwolone jest na pokładzie słonecznym tylko przy stołach, w których ustawione są popielniczki. We wszystkich innych miejscach palenie jest surowo zabronione.

Osoby niepełnoletnie
Osoby poniżej 18 roku życia muszą podróżować z rodzicami lub dorosłymi w wieku powyżej 18 lat. Aby kupić alkohol, należy mieć ukończone 18 lat.

Dzieci na pokładzie statku
Dzieci są mile widziane na pokładzie statku. Dzieci poniżej 18 roku życia nie mogą spać bez osoby dorosłej, tj dwoje dzieci nie może dzielić kabiny, ale musi dzielić kabinę z osobą dorosłą.

Pilot grupy
Rolą pilota grupy jest pomoc w praktycznych sytuacjach, takich jak transfer z lotniska i na lotnisko, informowanie o godzinach wejścia na pokład oraz ofercie statku. Ponadto piloci wezmą udział w wycieczkach opisanych w programie. Oczywiście zawsze chętnie odpowie na wszelkie pytania.

Jakim językiem posługujemy się na pokładzie?
Goście na pokładzie statku pochodzą głównie ze Skandynawii i Niemiec. Personel na statku mówi po angielsku i niemiecku. W razie problemów w porozumieniu się z obsługą, pilot grupy pomoże w tłumaczeniu.

Pokład słoneczny
Na statku mamy do dyspozycji pokład słoneczny. 

Należy jednak pamiętać, że pokład słoneczny w niektóre dni i rejsy żeglarskie może być zamknięty na krótszy lub dłuższy okres z uwagi na to, że mijamy niskie mosty lub śluzy. Dotyczy to zwłaszcza rejsów żaglowych między Renem i Dunajem.

Przypłynięcie do nabrzeża
Statki przy nabrzeżach są cumowane obok siebie.  Oznacza to, że może zdarzyc się, iż z okien będzie widać drugi statek, nastąpi konieczność przejścia przez inny statek aby wyjść na nabrzeże lub pasażerowie innych statków będa przechodzic przez Rhein Melodie.

Firma żeglugowa stara się jak najbliżej podpłynąć do miejsca, które odwiedzamy. Niestety, nie zawsze jest to możliwe, a nawet jeśli rezerwacja jest potwierdzona, port zastrzega sobie prawo do zmiany miejsca cumowania naszego statku na kilka godzin przed przyjazdem. Oznacza to, że w przypadkach, gdy miejsce postoju znajduje się daleko od centrum miasta i w odległości krótkiego spaceru, rezerwujemy autobus lub korzystamy z transportu publicznego do centrum miasta, gdy wyjeżdżamy na wycieczkę zgodnie z programem. Natomiast jeśli nie bierzecie Państwo udziału w wycieczce jesteście przewożeni ze statku na własny koszt.

Poziom wody
Żeglowanie po europejskich rzekach zależy od aktualnego poziomu wody. Każdego roku występują okresy zarówno przypływu, jak i przypływu, podczas których niektóre przejścia stają się trudne lub niemożliwe do pokonania. W takich przypadkach towarzystwo żeglugowe w miarę możliwości organizuje alternatywne trasy i wycieczki.

Rejs po Renie: Kolonia, Amsterdam i Bazylea

Wyjątkowy rejs po najciekawszym odcinku Renu, podczas którego zobaczymy wspaniałe zabytki wpisane na listę UNESCO i piękne krajobrazy z winnicami na wzgórzach

4
 • 02-09-2024
 • 8 dni
 • 8 798,–
od Warszawa