Radiance of the Seas

Statek Radiance of the Seas należy do floty statków Radiance firmy Royal Caribbien. Na 13 nowocześnie urządzonych pokładach może gościć ponad 2500 pasażerów. Duże okna pozwalają cieszyć się pięknym widokiem. Kajuty są elegancko wyposażone. Na tym nowoczesnym statku wycieczkowym znajdziemy: 3 baseny, wanny z hydromasażem, solarium, strefę wellness, kino, ściankę wspinaczkową, bibliotekę, kolekcję dzieł sztuki i rzeźby, pole do minigolfa, stoły do bilarda, restauracje i kawiarnie.

Statek ma ok. 300 metrów długości. Został zbudowny w 2001 roku, odnowiony w 2011. 

Jak wyglądają kabiny?
Do dyspozycji gości jest wiele rodzajów kabin znajdujących się na różnych pokładach. Każda kabina wyposażona jest we własną łazienkę i toaletę, szafę, pojedyńcze lub podwójne łóżko. W celu rezerwacji apartamentu prosimy o kontkat z Albatros Travel. 

Kategoria kabiny 4V "Wewnętrzna"
Wewnątrzna kabina na pokładzie 7. Kabiny mają podwójne łóżka lub pojedyńcze łóżko. Wyposażenie: suszarka do włosów, klimatyzacja, wanna i toaleta. Powierzchnia ok. 15m2
 
Kategoria kabiny 8N "Ocean view"
Kabina zewnętrzna z oknem na pokładzie 3. Kabiny wyposażone są w dwa łóżka pojedyncze lub podwójne. Wyposażenie: suszarkaa do włosów, klimatyzacja i oczywiście wanna i toaleta. Powierzchnia ok. 15m2
 
Kategoria kabiny 6D "Ocean view z balkonem"
Kabina zewnętrzna z własnym balkonem na pokładzie 7. Kabiny mają duże okna sięgające od podłogi do sufitu i dwa pojedyncze łóżka lub podwójne łóżko. Wyposażenie: suszarka do włosów, klimatyzacja i oczywiście wanna i toaleta. Powierzchnia kabiny ok. 16m2powierzchnia balkonu ok. 4m2


Warunki specjalne
Informujemy, że udział w rejsie podlega pewnym zasadom. Każdy pasażer jest zobowiązany do poinformowania Albatros Travel o jakiejkolwiek chorobie lub niepełnosprawności, ciążay lub innych stanach, które mogą wpłynąć na stan zdrowia podczas rejsu.

Czy jest limit wieku na udział w rejsie?
Osoby poniżej 21. roku życia muszą podróżować z rodzicami powyżej 21 lat. Osobom poniżej 21 roku życia nie wolno kupować alkoholu a osobom poniżej 18 roku życia grać w kasynie. 

Czy można zamówić posiłki specjalne?
Tak, prosimy o zgłoszenie posiłku specjalnego w czasie dokonywania rezerwacji, abyśmy mogli powiadomić obsługę statku (nie później niż 45 dni przed wyjazdem).

Czy trzeba zabierać ręcznik?
Nie trzeba mieć własnego ręcznika.

Na pokładzie
Klienci mają wspólny transfer z lotniska / hotelu na statek. Prosimy jednak mieć na uwadze, by być na pokładzie nie później niż na dwie godziny przed wypłynięciem. Czas oczekiwania na wejście na pokład może być wydłużony. W celu usprawnienia zakwaterowania należy przygotować paszporty i dokumenty podróży. Procedury odprawy są bardzo dokładne. W terminalu przy nabrzeżu nie ma restauracji, ale restauracje na pokładzie są zwykle otwarte i serwują lunch w godzinach wypłynięcia. Na statek nie można wnosić własnych napojów alkoholowych. Napoje zakupione podczas wyładunków muszą zostać przekazane na pokład i zostaną zwrócone ostatniej nocy na pokładzie statku.

Napoje na pokładzie
Woda, kawa i herbata w połączeniu z posiłkami są wliczone w cenę podróży. Inne napoje, za które trzeba zapłacić. Butelka wina kosztuje od około 30 USD, piwo (butelka lub półmisek) kosztuje około 5-6 USD, alkohole kosztują zazwyczaj 6-8 USD za sztukę. Woda mineralna kosztuje około 2-3 USD za butelkę. W cenie napoju jest wliczony 15% napiwek. Napiwki trafią do barmanów na pokładzie.

Palenie na pokładzie
Na statku znajdują się specjalne miejsca, w których palenie jest dozwolone. Wszystkie teatry i restauracje są objęte zakazem palenia. Palenie w kabinach jest zabronione.

Elektryczność
W kabinach znajdują się gniazdka 110/220 V. Należy posiadać adapter.

Telefon i internet (e-mail)
Zwracamy uwagę, że dzwonienie z własnego telefonu komórkowego może być kosztowne i mogą obowiązywać dodatkowe opłaty za połączenia z zagranicy. Przed wyjazdem prosimy o skontaktowanie się z firmą telekomunikacyjną, aby uzyskać informacje na temat cen połączeń. Możliwe jest korzystanie z kafejki internetowej statku. 

Dzieci na pokładzie
Dzieci są mile widziane na pokładzie statków wycieczkowych. Na statku dostępny jest duży bogaty program animacyjny dla dzieci Adventure Ocean dla wszystkich dzieci w wieku od 3 do 17 lat, a statek ma dobrze wyszkoloną załogę do zabawy i opieki nad dziećmi. Należy jednak pamiętać, że personel statku mówi po angielsku i wymaga, aby dziecko miało minimum 12 miesięcy. Istnieje również specjalny program dla niemowląt i dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat oraz miejsce dla dorosłych bez nastolatków z ekranami wideo, grami, muzyką i dyskotekami. Na statek wycieczkowym dzieciom poniżej 6. miesiąca życia nie wolno wnosić pokarmu. Na rejsach w Ameryce Południowej, na Hawajach i rejsach transatlantyckich minimalny wiek wynosi 1 rok. Prosimy też zwrócić uwagę, że w rejsie nie mogą uczestniczyć kobiety po 24 tygodniu ciąży.

Płatność na statku
Wszystkie ceny na pokładzie są podane w dolarach amerykańskich. Konto Sea Pass zostanie utworzone na  nazwisko każdego pasażera na pokładzie. W ostatnim dniu rejsu do kabiny zostanie przekazana informacje o stanie płatności dzięki czemu, będzie czas na sprawdzenie płatności i uregulowanie rachunku. Można również rozliczać się gotówką w USD. Wszystkie statki mają na pokładzie bankomat. Akceptowane są następujące karty kredytowe: VISA, MasterCard, Diner's Club i American Express.

Co jest dodatkowo płatne na pokładzie?
Napoje, wyżywienie w restauracjach temtycznych (około 10-30 USD za osobę) oraz korzystanie z usług takich jak kosmetyczka, pralnia, czyszczenie ubrań itp.

Przechowywanie rzeczy wartościowych
W kabinie znajdują się sejfy. Należy jednak pamiętać, że statek i Albatros Travel nie ponoszą odpowiedzialności za rzeczy wartościowe pozostawione w sejfie, w kabinie lub w innym miejscu na pokładzie.

Jaki język używany jest na pokładzie?
Podstawowym językiem jest angielski. Wszystkie informacje przekazywane przez głośniki, na spotkaniach informacyjnych również po angielsku. 

Wyżywienie na pokładzie
Na statku dostępne są tzw. bezpłatne miejsca siedzące na śniadanie i lunch. Oznacza to, że można dowolnie wybrać miejsce, w którym chcemy usiąść. Wieczorami są tak zwane stałe miejsca siedzące. Oznacza to, że co wieczór posiłki podawane są w wybranej restauracji i przy wskazanym stole. 

Pilot grupy
 W podróży statkiem rola i funkcje pilota grupy jest inna niż w regularnych podróżach, gdzie grupa spędza większość czasu razem. Formuła podróży pozwala zarówno cieszyć się byciem w grupie, jak i spędzać czas na własną rękę. Rolą pilota grupy jest pomoc w codziennych sytuacjach jak wejścia / zejścia na statek, transport do i z lotniska, tłumaczenie na język polski, jak również informowanie o opcjach dostępnych na statku i na lądzie. Ponadto piloci biorą udział w wycieczkach opisanych w programie dziennym i zawsze z przyjemnością odpowiedzą na wszelkie pytania lub po prostu porozmawia. 

Co zapakować?

Do posiłków mile widziane będzie: dla mężczyzn - długie spodnie i koszula / koszulka polo z kołnierzykiem, dla pań - letnia sukienka, spódnica, spodnie i koszula / bluzka. Dżinsy, szorty i T-shirty nie są akceptowane w restauracjach po 10:00. Nie wolno wchodzić do restauracji w strojach kąpielowych. Polecamy zabrać sweter lub cienką kurtkę, wieczory bywają chłodne.
Prosimy pamiętać o zabraniu strojów kąpielowych, ponieważ na pokładzie jest basen.