Radiance of the Seas

Statek Radiance of the Seas należy do floty statków Radiance firmy Royal Caribbien. Na 13 nowocześnie urządzonych pokładach może gościć ponad 2500 pasażerów. Duże okna pozwalają cieszyć się pięknym widokiem. Kajuty są elegancko wyposażone. Na tym nowoczesnym statku wycieczkowym znajdziemy: 3 baseny, wanny z hydromasażem, solarium, stefrę wellness, kino, ściankę wspinaczkową, bibliotekę, kolekcję dzieł sztuki i rzeźby, pole do minigolfa, stoły do bilarda, restauracje i kawiarnie.

Statek ma 300 metrów długości. Został zbudowny w 2001 roku, odnowiony w 2011. Powstało kilka nowych restauracji, kabiny zostały odnowione. Posiłki można jeść w głównej restauracji.

Jak wyglądaja kabiny?
Są różne kategorie kabin od ładnych, przestronnych kabin do wspaniałych apartamentów z prywatnymi balkonami. Każda kabina wyposażona jest we własną łazienkę i toaletę, szafę, pojedyncze lub podwójne łóżko. Jeśli chcesz zarezerwować apartament, skontaktuj się z Albatros Travel w sprawie ceny i dostępności.

Kategoria kabiny 4V "Wewnętrzna"
Wewnątrzna kabina na pokładzie 7. Kabiny mają podwójne łóżka lub pojedyńcze łóżko. Jest suszarka do włosów, klimatyzacja, wanna i toaleta.
 
Kategoria kabiny 8N "Ocean view"
Kabina zewnętrzna z oknem na pokładzie 3. Kabiny wyposażone są w dwa łóżka pojedyncze lub podwójne. Jest suszarka do włosów, klimatyzacja i oczywiście wanna i toaleta.
 
Kategoria kabiny 6D "Ocean view z balkonem"
Kabina zewnętrzna z własnym balkonem na pokładzie 7. Kabiny mają duże okna sięgające od podłogi do sufitu i dwa pojedyncze łóżka lub podwójne łóżko. Jest suszarka do włosów, klimatyzacja i oczywiście wanna i toaleta.

Warunki specjalne
Informujemy, że udział w rejsie podlega pewnym zasadom. Każdu pasażer jst zobowiązany do poinformowania Albatros Travel o jakiejkolwiek chorobie lub niepełnosprawności, ciążaylub innych stanach, które mogą wpłynąć na stan zdrowia podczas rejsu.

Czy jest jakiś limit wieku na udział w rejsie?
Osoby poniżej 21. roku życia muszą podróżować z rodzicami powyżej 21 lat. Musisz mieć co najmniej 21 lat, aby kupić alkohol i 18 lat grać w kasynie.

Czy można zamówić posiłki specjalne?
Tak, prosimy o zgłoszenie posiłku specjalnego w czasie dokonywania rezerwacji, abyśmy mogli powiadomić obsługę statku (nie później niż 45 dni przed wyjazdem). .

Czy trzeba zabierać ręcznik?
Nie trzeba mieć własnego ręcznika.

Na pokładzie
Klienci mają wspólny transfer z lotniska / hotelu na statek, ale należy pamiętać, że należy być na pokładzie nie później niż na dwie godziny przed wypłynięciem. Czas oczekiwania na wejście na pokład można być wydłużone. Prosimy, aby przygotować paszporty i dokumenty. Procedury odprawy są bardzo dokładne. W terminalu przy nabrzeżu nie ma restauracji, ale restauracje na pokładzie są zwykle otwarte i serwują lunch w godzinach wypłynięcia. Dobrze jest miećze sobą butelkę. Na statek nie można wnosić własnych napojów alkoholowych. Napoje zakupione podczas wyładunków muszą zostać przekazane na pokład i dostarczone ostatniej nocy na pokładzie statku.

Napoje na pokładzie
Woda, kawa i herbata w połączeniu z posiłkami są wliczone w cenę podróży. Inne napoje, za które trzeba zapłacić. Butelka wina kosztuje od około 30 USD, piwo (butelka lub półmisek) kosztuje około 5-6 USD, alkohole kosztują zazwyczaj 6-8 USD za sztukę. Woda mineralna kosztuje około 2-3 USD za butelkę. Automatycznie 15 procent zostanie dodane w cenie napoju jako napiwek. Napiwki trafią do barmanów na pokładzie.

Palenie na pokładzie
Na statku znajdują się specjalne miejsca, w których palenie jest dozwolone. Wszystkie teatry i restauracje są objęte zakazem palenia. Palenie w kabinach jest zabronione.

Elektryczność
W kabinach znajdują się gniazdka 110/220 V. Należy posiadać adapter.

Telefon i internet (e-mail)
Zwracamy uwagę, że dzwonienie z własnego telefonu komórkowego może być kosztowne i mogą obowiązywać dodatkowe opłaty za połączenia z zagranicy. Przed wyjazdem skontaktuj się z firmą telekomunikacyjną, aby uzyskać informacje na temat cen biletów i nie tylko. Możliwe jest korzystanie z kafejki internetowej statku. Cena za korzystanie z Internetu podawana jest w kafejkach internetowych statku.

Dzieci na pokładzie
Dzieci są mile widziane na pokładzie statków wycieczkowych. Na statku dostępny jest duży bogaty program animacyjny dla dzieci Adventure Ocean dla wszystkich dzieci w wieku od 3 do 17 lat, a statek ma dobrze wyszkoloną załogę do zabawy i opieki nad dziećmi. Należy jednak wspomnieć, że personel statku mówi po angielsku i wymaga, aby dziecko miało minimum 12 miesięcy. Istnieje również specjalny program dla niemowląt i dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3 lat oraz miejsce dla dorosłych bez nastolatków z ekranami wideo, grami, muzyką i dyskotekami. Na statek wycieczkowym dzieciom poniżej 6. miesiąca życia nie wolno wnosić pokarmu. Na rejsach w Ameryce Południowej, na Hawajach i rejsach transatlantyckich minimalny wiek wynosi 1 rok. Prosimy też zwrócić uwagę, że w rejsie nie mogą uczestniczyć kobiety po 24 tygodniu ciąży.

Płatność na statku
Wszystkie ceny na pokładzie są w dolarach amerykańskich. Konto Sea Pass zostanie utworzone na twoje nazwisko na pokładzie. W ostatnim dniu rejsu do kabiny zostanie przekazana informacje o stanie płatności dzięki czemu, będziemy mieli czas na sprawdzenie płatności i uregulowanie rachunku. Można również rozliczać się gotówką w USD. Wszystkie statki mają na pokładzie bankomat. Akceptowane są następujące karty kredytowe: VISA, MasterCard, Diner's Club i American Express.

Co jest dodatkowo płatne na pokładzie?
Napoje, wyżywienie w restauracjach temtycznych (około 10-30 USD za osobę) oraz korzystanie z usług takich jak kosmetyczka, pralnia, czyszczenie ubrań itp.

Przechowywanie rzeczy wartościowych
W kabinie znajdują się sejfy. Należy jednak pamiętać, że statek i Albatros Travel nie ponoszą odpowiedzialności za rzeczy wartościowe pozostawione w sejfie, w kabinie lub w innym miejscu na pokładzie.

Jaki język używany jest na pokładzie?
odstawowym językiem jest angielski, a wszystkie informacje przekazywane przez głośniki, na spotkaniach informacyjnych i rozrywka na statku są języku angielskim.

Wyżywienie na pokładzie
Na statku dostępne są tzw. Bezpłatne miejsca siedzące na śniadanie i lunch. Oznacza to, że możesz dowolnie wybrać miejsce, w którym chcesz usiąść i kiedy chcesz zjeść w godzinach otwarcia restauracji. Wieczorami są tak zwane stałe miejsca siedzące. Oznacza to, że co wieczór jesz w wybranej restauracji i przy wybranym stole. Albatros Travel zazwyczaj zamawia późne posiłki dla wszystkich naszych gości. 

Pilot grupy
 W podróży statkiem rola i funkcje pilota grupy niż w regularnych podróżach w obie strony, gdzie grupa spędza większość czasu razem. Formułą podróży pozwala zarówno cieszyć się byciem w grupie, jak i spędzać czas na lądzie na własną rękę. Rolą pilota grupy pomoc w codziennych sytuacjach jak wejścia / zejścia na statek, transport do i z lotniska, tłumaczenie na język polski, jak również informowanie o opcjach dostępnych na statku i na lądzie. Ponadto piloci biorą udział w wycieczkach opisanych w programie dziennym. Pilot bierze udział we wszystkich typowych wycieczkach i zajęciach, i oczywiście zawsze z przyjemnością odpowie na wszelkie pytania lub po prostu porozmawia. 

Co zapakować? Większość wieczorów na pokładzie jest przyjemna i nieformalna. Dla mężczyzn mogą być długie spodnie i koszulka / koszulka polo z kołnierzykiem. Dla pań, na przykład, letnia sukienka, spódnica, spodnie i koszula / bluzka. Dżinsy, szorty i T-shirty nie są akceptowane w restauracjach po 10:00. Nie wolno korzystać z restauracji w strojach kąpielowych. Przydac się może sweter lub cienka kurtka. 
Pamiętaj o strojach kąpielowych, ponieważ na pokładzie jest basen.

Rejs z Australii do Nowej Zelandii

Popłyń w rejs po wodach Morza Tasmana, odwiedź Australię i wspaniałą Nową Zelandię

  • 24-03-2020
  • 16 dni
  • 14 998,–
od Warszawa