Bawariafest – baśniowe zamki i Oktoberfest

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Poznaj Bawarię ukazującą się w ciepłych barwach jesieni, z jej zabytkową architekturą, malowniczymi zamkami i tradycyjną biesiadną atmosferą podczas Oktoberfest

Autokarem

Zapraszamy na wycieczkę do naszych zachodnich sąsiadów, do krainy słynącej z baśniowych zamków i pałaców widniejących na tle malowniczych krajobrazów, do Bawarii pełnej przepychu historii i sztuki. Odkrywanie regionu zaczniemy od Bambergu, średniowiecznego miasta położonego, jak Rzym, na siedmiu wzgórzach. Odwiedzimy także Norymbergę - miasto czerwonego piwa, słynnych norymberskich kiełbasek oraz podziemnych korytarzy i piwnic.

Dalej podążać będziemy na południe tak zwanym Romantycznym Szlakiem – czyli liczącą blisko 400 km, najpopularniejszą trasą turystyczną prowadzącą przez Bawarię. Po drodze zatrzymamy się w malowniczym Rothenburgu, zachwycającym turystów odnowioną starówką z wąskimi uliczkami, pięknymi, kolorowymi kamieniczkami i kutymi szyldami. Odwiedzimy także Augsburg, będący niegdyś siedzibą jednego z najbogatszych rodów w historii Europy, rodu Fuggerów, w którym do dziś można zobaczyć pamiątki związane z tym słynnym nazwiskiem. Chwiejności umysłu króla Ludwika II Wittelsbacha zwanego Szalonym i jego ucieczkom w świat marzeń Bawaria zawdzięczamy bajkowe zamki i pałace, których nie ma w żadnym innym zakątku świata. Na trasie naszej wycieczki nie zabraknie również tych atrakcji. Zwiedzimy ulubiony przez króla pałac Linderhof oraz baśniowy zamek Neuschwanstein.

Na koniec dotrzemy do Monachium - niemieckiej stolicy piwa i jednego z najważniejszych kulturalnych centrów Niemiec. Obejrzymy atrakcje Starego Miasta i poznamy biesiadne zwyczaje Bawarczyków podczas Oktoberfest. 

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Autokarem

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta EUR

Program wycieczki
Dzień 1 Wyjazd z Warszawy. Przyjazd do Erlangen 
Dzień 2 Zwiedzanie Bambergu wpisanego na listę UNESCO oraz średniowiecznej Norymbergii.
Dzień 3 Przejazd na południe Bawarii. Po drodze zwiedzanie średniowiecznego Rothenburga i renesansowego Augsburga 
Dzień 4 Zwiedzanie zamków Linderhof i Neuschwanstein. Opactwo w Ettal 
Dzień 5 Monachium: BMW, Stare Miasto i Oktoberfest. Wyjazd do Polski 
Dzień 6 Przyjazd do Polski

Zdjęcia

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
2 898,–
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wyjazd z Warszawy. Przyjazd do Erlangen 

W godzinach porannych wyjedziemy z Warszawy i udamy się przez Katowice i Wrocław do Erlangen w Niemczech.

Wjedziemy do Bawarii, symbolu niemieckiego dobrobytu i kwitnących krajobrazów. To region bogaty w przyrodę, dziedzictwo kulturowe, żywe tradycje i serdeczną gościnność. Powitają nas tutaj malownicze wioski, średniowieczne miasta i bawarska stolica - Monachium. Atrybutami Bawarii są świetne drogi, nowoczesna infrastruktura, wygodne hotele oraz jeden z najwyższych standardów życia na świecie. Niemcy uważają, że mało kto w ich kraju potrafi się tak bawić, jak mieszkańcy Monachium podczas świętowania Oktoberfest. Bawarska radość z życia przejawia się w solidnych przekąskach w ogródkach piwnych, wyśmienitym menu w restauracjach z gwiazdkami Michelin czy zwyczajach przekazywanych od wieków oraz w nowoczesnym trybie życia XXI wieku.

Wieczorem zakwaterujemy się w hotelu. 

Dzień 2
Zwiedzanie Bambergu wpisanego na listę UNESCO oraz średniowiecznej Norymbergii.
Archikatedra św. Piotra i św. Jerzego w Bambergu

Po śniadaniu udamy się autokarem do Bambergu, miasta cesarskiego wzniesionego na siedmiu wzgórzach i wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zaczniemy od spaceru po Małej Wenecji (Kleine Venedig), przepięknym średniowiecznym zespole architektonicznym, malowniczo wkomponowanym w krajobraz nad rzeką Regnitz. Nad Starym Miastem góruje imponująca romańsko-gotycka katedra św. Piotra i Jerzego. Wewnątrz znaleźć można między innymi Ołtarz Salwatora, autorstwa Wita Stwosza. Obejrzymy także piękny XIV-wieczny Ratusz Miejski, a także pałac arcybiskupi - Alte Hofhaltung. Odwiedzimy również Neue Residenz - pałac barokowy zbudowany pod koniec XVII w. jako siedziba książąt niemieckich oraz piękny kościół na wzgórzu Stephansberg.  
  
Kolejnym punktem naszej wycieczki będzie Norymberga. W tym czarującym bawarskim mieście udamy się na spacer po średniowiecznych uliczkach zabudowanych rzemieślniczymi i mieszczańskimi kamienicami oraz kościołami - św. Wawrzyńca, św. Sebalda i Najświętszej Marii Panny. Podziwiać będziemy dobrze zachowane średniowieczne obwarowania miejskie okalające Stare Miasto, renesansowy ratusz oraz późnogotycką studnię Schöner Brunnen. W Norymberdze zwiedzimy też Centrum Dokumentacji Terenu Zjazdów Partyjnych NSDAP.  
  
Późnym popołudniem wrócimy do hotelu w Erlangen, gdzie czekać na nas będzie kolacja. 

Dzień 3
Przejazd na południe Bawarii. Po drodze zwiedzanie średniowiecznego Rothenburga i renesansowego Augsburga 
Rothenburg

Po śniadaniu wykwaterujemy się z hotelu i udamy na południe w kierunku Kaufbeuren. Podróżować będziemy tak zwanym Romantycznym Szlakiem - niezwykle malowniczą trasą turystyczną, łączącą frankońskie miasto Würzburg z położonym u podnóża Alp miasteczkiem Füssen.  
  
Pierwszy przystanek podczas naszej podróży zrobimy w Rothenburgu, miasteczku z piękną średniowieczną zabudową. Niepowtarzalny klimat tego miejsca tworzą stare zabudowania szachulcowe. Wybierzemy się tu na spacer po XIV-wiecznych murach i basztach obronnych, które otaczają całe miasto, jak również wśród zabytkowych kamieniczek mieszczańskich. Obejrzymy stare miasto z dominującą nad nim wieżą ratusza, szpital św. Ducha, basztę szpitalną i kościół św. Jakuba. Najbardziej urokliwym miejscem jest Plönlein, czyli Mały Placyk, skąd roztacza się wspaniały widok na stare miasto i zakole rzeki. 
  
Kolejny postój czeka nas w Augsburgu, trzecim największym mieście Bawarii, mieście uniwersyteckim, pełnym muzeów, historycznych budynków i renesansowej zabudowy. Spacerując stosunkowo szerokimi ulicami starego miasta natrafimy na ciekawe fasady dawnych pałaców i rezydencji, fontanny czy średniowieczne kościoły. Niemal w samym sercu starego miasta napotkamy protestancki kościół św. Anny, będący jednym z największych skarbów Augsburga. Natomiast najbardziej charakterystycznym budynkiem w mieście jest renesansowy ratusz, który znajduje się po wschodniej stronie Placu Ratuszowego (Rathausplatz). Z kolei najważniejszą miejską świątynię, katolicką Katedrę Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, znajdziemy kawałek na północ od Placu Ratuszowego.  
W Augsburgu warto się napić popularnego w regionie piwa piwnicznego (kellerbier) oraz zjeść jedną z lokalnych szwabskich potraw, na przykład szpecle, czyli małe kluski podawane z serem i cebulką.  
  
Wieczorem przyjedziemy do Kaufbeuren, zakwaterujemy się w hotelu i zjemy kolację. 

Dzień 4
Zwiedzanie zamków Linderhof i Neuschwanstein. Opactwo w Ettal 
Wokół Pałacu Linderhof rozpościera się 50-hektarowy park krajobrazowy

Dzisiejszy dzień poświęcimy na zwiedzanie słynnych bawarskich zamków. 

Po śniadaniu pojedziemy do neobarokowego pałacu Linderhof – jedynego zamku dokończonego za życia Ludwika II (Szalonego). W środku wyróżniają się pomieszczenia ozdobione w stylu francuskiego rokoko, z których najbardziej charakterystyczne są majestatyczna Galeria Luster oraz bogato zdobiony Pokój Audiencji. Wnętrza pałacowe zaskakują swoim przepychem oraz kunsztem wykonania. Zwiedzimy też słynną sypialnię królewską, która według wielu opinii przepychem przewyższała Wersal. Wokół zamku znajdują się przepiękne tereny ogrodowe oraz słynny sztuczny gejzer. Spacerując po parku zobaczymy świątynię Wenus, pawilon mauretański oraz chatę myśliwską. 
  
Po wizycie w Linderhof zawitamy do opactwa benedyktynów w miejscowości Ettal.  
Świątynia założona została 28 kwietnia 1330 roku, w dzień Świętego Witalisa, na polecenie cesarza Ludwika IV Bawarskiego dla sprowadzonych tutaj benedyktynów, którzy do dnia dzisiejszego opiekują się opactwem. Klasztor powstał w miejscu, gdzie znajdowała się będąca obiektem kultu i celem wielu pielgrzymek figura Maryi. Świątynia zachowała swoje historyczne zaplecze (m.in. budynek browaru). Głównym elementem klasztoru jest wybudowany na planie dwunastoboku (analogicznie jak Grób Pański w Jerozolimie) barokowy kościół Wniebowzięcia Marii Panny.  
  
Następnie udamy się na zwiedzanie najbardziej znanego zamku Ludwika II – bajkowego Neuschwanstein. Położony na wzgórzu wśród przepaści i jezior, zamek został wykorzystany później przez Disneya jako pierwowzór zamku Śpiącej Królewny. Ludwik Bawarski wzniósł Neuschwanstein inspirowany germańską mitologią i muzyką Wagnera. Król uciekał od życia politycznego i poświęcił całą swoją uwagę sztuce i budownictwu. Zamek Neuschwanstein miał mu zapewnić izolację od nielubianej przez niego rzeczywistości. Wizytę na zamku dopełnia wspaniały widok, który będziemy podziwiać podczas spaceru przez Marienbrücke – most przerzucony dokładnie naprzeciw zamku nad stumetrową przepaścią i wodospadem.  
  
Późnym popołudniem wrócimy do hotelu w Kaufbeuren i zjemy kolację. 

Dzień 5
Monachium: BMW, Stare Miasto i Oktoberfest. Wyjazd do Polski 
Frauenkirche w Monachium, czyli Katedra Najświętszej Marii Panny

Po śniadaniu i wykwaterowaniu udamy się w drogę do Monachium.  

Na początek odwiedzimy centrum motoryzacji BMW, gdzie znajdują się najnowsze modele tej marki. Chętni będą również mogli odwiedzić tamtejsze muzeum (wejście dodatkowo płatne – 9 Eur /os.). Następnie udamy się na spacer po monachijskiej starówce, gdzie zobaczymy Nowy i Stary Ratusz, słynny Frauenkirche – Kościół Mariacki, będący symbolem stolicy Bawarii, Kolumnę Mariacką oraz Rezydencję Wittelsbachów (królewskiego rodu Bawarii). Na trasie naszej wędrówki znajdą się także Odeonsplatz - miejsce puczu hitlerowskiego, Kościół Teatynów, w którym pochowana jest polska księżniczka Teresa Kunegunda - córka Jana III Sobieskiego, oraz gmach Bawarskiej Opery Narodowej. Polecamy również odwiedzić słynną piwiarnię Hofbräuhaus, która zasłynęła w świecie jako ulubione miejsce Adolfa Hitlera. Obecnie lokal słynie z wyśmienitej regionalnej kuchni w przystępnych cenach oraz Maßbier - piwa podawanego w wielkich litrowych kuflach. 

Po południu udamy się na Oktoberfest.  

Jest to słynny na cały świat festiwal piwny, trwający od przedostatniej soboty września do pierwszej niedzieli października. W tym czasie w wesołym miasteczku Theresienwiese panuje wspaniała radosna atmosfera. Wszyscy goście oddają się radości picia piwa, wspólnym śpiewom piosenek biesiadnych, wesołym tańcom i innym rozrywkom. My także będziemy mieli okazję być częścią tej niezwykłej zabawy.  

Historia Oktoberfest zaczęła się w 1810 roku od uroczystości weselnych zorganizowanych z okazji zaślubin bawarskiego księcia Ludwika I z Teresą von Sachsen-Hildburghausen. Od tamtej pory festyn odbywał się co roku, odwoływano go jedynie ze względu na epidemie lub wojny.  

Wejście na teren festynu jest bezpłatne, ale płaci się za piwo i inne przysmaki. Drugiego dnia festiwalu z centrum miasta rusza pochód składający się z wozów browarów monachijskich, tradycyjnych grup folklorystycznych, orkiestr, muzykantów, błaznów i kelnerek i kelnerów, którzy wiwatem okrzyków przy dźwiękach muzyki pozdrawiają szpalery widzów. Czoło pochodu prowadzi  Münchner Kindl dziewczyna na koniu, symbol miasta Monachium. Pochód powoli udaje się na tereny targowe przy wielkim aplauzie zgromadzonych tłumów. Każdy browar ma swój ogromny namiot, w którym oprócz piwa, sprzedaje się precle i pieczone kurczaki. Wielu uczestników świętuje Oktoberfest w tradycyjnych bawarskich ubiorach ludowych. Panie w strojach, zwanych Dirndl, składających się z białej bluzki, gorsetu, spódnicy i fartucha, a panowie w bawarskich krótkich skórzanych spodniach na szelkach (Lederhose).  

Około godziny 21 wyruszymy w drogę powrotną do Polski. Podróż odbędzie się bez noclegu, z krótkimi postojami. 

Dzień 6
Przyjazd do Polski

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 2 898,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego

548,- PLN

Wybór miejsc w autokarze 

Wybierz miejsce autobusowe wygodne dla Ciebie: 

 • Miejsca 1-8 i 23-30 cena: 50 PLN/os  
 • Miejsca 9-22 cena: 30 PLN/os  

Skontaktuj się z nami, aby zarezerwować miejsce w autokarze. 
Jeśli rezygnujesz z wyboru miejsca, zostanie ono przypisane w dniu wyjazdu.

Trasa

Wyjazd z Warszawy autokarem przez Katowice i Wrocław

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota 
 • Przejazdy autokarem zgodnie z programem 
 • Zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych (2 noce w Erlangen i 2 noce w Kaufbeure) 
 • Wyżywienie: 4 śniadania i 3 obiadokolacje 
 • Wycieczki i bilety wstępów zgodnie z programem 
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego 
 • Wydatków indywidualnych 
 • Napojów do posiłków 
 • Napiwków dla kierowców 
 • Wszystkiego, co nie jest zawarte w „Cena zawiera” 

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 25 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Trasa

Wyjazd z Warszawy autokarem przez Katowice i Wrocław.

Miejsca i godziny zbiórki

Wyjazd

Rezerwując wycieczkę prosimy wpisać w polu "Uwagi" miejsce wsiadania do autokaru, wybierając miejscowość z listy poniżej. Prosimy o zwrócenie uwagi, że podane godziny są orientacyjne a dokładne zostaną podane w Dokumentach Podróży przed wyjazdem.

 • Warszawa 06:00
  Plac Defilad - parking dla autokarów od strony ul. Marszałkowskiej.
  Godzina zbiórki: 05:45, wyjazd z Warszawy: 06:00.
 • Katowice 10:30
  Parking przy Silesia City Center, ul. Chorzowska 107, Katowice.
  Godzina zbiórki: 10:15, wyjazd z Katowic: 10:30.
 • Wrocław 13:30
  Bielany Wrocławskie stacja paliw LUKOIL, ul. Czekoladowa 16.
  Godzina zbiórki: 13:15, wyjazd z Wrocławia: 13:30.

Powrót

•    Wrocław 09:00
•    Katowice 12:00
•    Warszawa 14:00

Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

21DEBUS18BPL2009