Cuda natury Zachodniego Wybrzeża USA

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Amerykański sen o bezkresnych krajobrazach Dzikiego Zachodu spełni się podczas wycieczki przez 7 parków narodowych i największe metropolie Zachodniego Wybrzeża

Ta wycieczka jest w stanie zaspokoić u każdego tęsknotę za spotkaniem z nieokiełznaną i dziką przyrodą i dostarczyć wspaniałych doznań z obcowania z cudami natury. Podczas naszej podróży po zachodnich Stanach Zjednoczonych Ameryki odwiedzimy 7 starannie wyselekcjonowanych parków narodowych z ich fantastycznymi i zróżnicowanymi krajobrazami, a do tego jeszcze urozmaicimy wyjazd wizytami w   metropoliach takich jak Los Angeles i Las Vegas. Zobaczymy drzewa Jezuego w miejscu, gdzie spotykają się pustynie Mojave i Kolorado, w parku Sekwoi i Kings Canyon staniemy pod potężnymi sekwojami, których wierzchołki giną w chmurach i będziemy podziwiać najbardziej spektakularny przykład erozji na świecie: Wielki Kanion. Na naszej trasie nie może oczywiście zabraknąć parków Bryce Canyon, Zion czy Doliny Śmierci z czerwonymi skałami, różowymi klifami i bezkresnymi widokami. W czasie tej wycieczki zrozumiemy również w jak niebezpieczną podróż wyruszali pierwsi osadnicy, aby dotrzeć na rozległe równiny Dzikiego Zachodu.  

Dla Państwa wygody napiwki dla lokalnych przewodników i kierowców zostały już wliczone w cenę wyjazdu.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Tak

 • Szczepienia Nie

 • Waluta USD

Program wycieczki 11 dni
Dzień 1
Przelot z Warszawy do Los Angeles
Dzień 2
Los Angeles
Dzień 3
Los Angeles – Palm Springs – Park Narodowy Joshua Tree – Laughlin
Dzień 4
Laughlin, Route 66, Wielki Kanion, Cameron Trading Post i Tuba City
Dzień 5
Tuba City, Horseshoe Bend, Glen Canyon Dam i Park Narodowy Bryce Canyon
Dzień 6
Bryce, Park Narodowy Zion i Las Vegas nocą
Dzień 7
Las Vegas. Dzień wolny. Możliwość wycieczki do Zapory Hoovera
Dzień 8
Las Vegas, Park Narodowy Doliny Śmierci i Tulare
Dzień 9
Tulare, Park Narodowy Sequioa, Park Narodowy Kings Canyon i Manteca
Dzień 10
Manteca – San Francisco. Zwiedzanie miasta, jeśli czas pozwoli
Dzień 11
Przylot do Warszawy

Zdjęcia

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Przelot z Warszawy do Los Angeles (ok. 70 km)

Po spotkaniu na lotnisku Okęcie w Warszawie z pilotem Albatros Travel wylatujemy do Los Angeles. Po przylocie udajemy się bezpośrednio do naszego hotelu. W zależności od godziny przylotu będzie można zrelaksować się przy hotelowym basenie lub wybrać się na krótki spacer po okolicy.  Warto pokonać przemożną chęć położenia się spać, aby dotrwać do wieczora i wejść w miejscowy rytm dobowy, co pozwoli nam jak najlepiej wykorzystać następne 9 dni naszej wycieczki.

Los Angeles jest drugim co do wielkości miastem USA, zamieszkiwanym przez 15 milionów ludzi i zajmującym ogromną powierzchnię, którą ciężko objąć wzrokiem. L.A., jak nazywane jest potocznie, to światowe centrum przemysłu rozrywkowego, szczególnie branży filmowej, muzycznej i produkcji telewizyjnej, ale także ośrodek parków rozrywki, sztuki i kultury. Los Angeles to miasto, w którym spełnia się amerykański sen. Nielicznym udaje się dopiąć swego i zamieszkać w wartych miliony dolarów willach w Bel Air i Malibu, natomiast wiele osób, którym nie udaje się zrealizować marzeń, opuszcza miasto. Nocleg w dzielnicy Glendale.

Dzień 2
Los Angeles

W dniu dzisiejszym zwiedzimy L.A podczas wycieczki po mieście. W Hollywood poczujemy jego gwiazdorską atmosferę, oglądając legendarny Chinese Theatre i przechadzając się po Walk of Fame, gdzie uwieczniono gwiazdami nazwiska największych sław z branży filmowo-muzycznej. Wreszcie zobaczymy słynny Dolby Theatre. Również poza „sezonem oskarowym” można tu spotkać wielkie sławy, a przynajmniej osoby przebrane za legendarne osobistości z amerykańskiego przemysłu rozrywkowego,  z którymi za kilka dolarów można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie, bo właśnie w ten sposób zarabiają na życie

Oczywiście zobaczymy też słynny napis „Hollywood” na wzgórzach, a jeśli czas pozwoli, zajrzymy również do Venice Beach, która jest jedną z najbardziej barwnych dzielnic Los Angeles. Venice Beach to 5 km słonecznej plaży, a także główne miejsce spotkań dla ludzi sztuki i kultury. Na kultowej promenadzie przy Venice Beach życie aż kipi i można tu spotkać zarówno światowej klasy kulturystów w okolicach Muscle Beach jak i ulicznych muzyków czy różnego rodzaju performerów udających żywe posągi.

Plaża jest po prostu kolorową mieszanką najdziwniejszych postaci, które mogą tutaj dać upust swojej ekspresji artystycznej i kulturowej. Ale w jaskrawym kontraście do całego blichtru i bogactwa, które charakteryzują Venice Beach można tu też znaleźć wiele historii o niespełnionych marzeniach. Niektórzy przyjeżdżają tu z nadzieją na zdobycie sławy i zamieszkania w kolorowych domach przy plaży, podczas gdy inni wyjeżdżają zawiedzeni z niespełnionymi ambicjami. Nawet ze swoim wyjątkowym urokiem Venice Beach to wciąż Los Angeles – miejsce, w którym amerykański sen jest równie żywy, jak jego zderzenie z twardą rzeczywistością. 

Po zwiedzaniu miasta, wieczór do własnej dyspozycji. Nasz pilot chętnie doradzi gdzie można się udać na kolacje, a dla chętnych zorganizuje wspólne wyjście. 

Nocleg w dzielnicy Glendale.

Dzień 3
Los Angeles – Palm Springs – Park Narodowy Joshua Tree – Laughlin (ok. 510 km)

Po pełnym wrażeń pobycie w Los Angeles jedziemy dzisiaj na wschód w kierunku Palm Springs – słynnego wakacyjnego kurortu w suchym, pustynnym krajobrazie Kalifornii.
Palm Springs jest jak oaza otoczona pustynią i górami San Jacinto. Znajduje się ok. 2 godzin jazdy od L.A. Od początku XX wieku ciepły i suchy klimat w połączeniu z cieniem gór przyciągały do Palm Springs licznych kuracjuszy. W latach 20. i 30. gwiazdy Hollywood zaczęły budować w tej okolicy swoje domy letniskowe – często w stylu modernistycznym, eksperymentalne architektonicznie. Nadal można zobaczyć tutaj przykłady domów w tzw. stylu pustynno-modernistycznym. W Palm Springs gwiazdy show biznesu mogły spędzać czas w spokoju z dala od błysków fleszy i fanów. Niewielka odległość do Los Angeles i Hollywood sprawia, że to idealne miejsce na zakup domu letniskowego. Rozwój i popularność tego miejsca nie malały w latach 50. i 60., stałymi bywalcami były gwiazdy takie jak Elvis Presley czy Frank Sinatra. W latach 70. zaczęli osiedlać się tu emeryci. Z czasem charakter miejscowości zmienił się – wakacyjny kurort stał się zwykłym miastem. Potem w latach 80. Palm Springs wyszło nieco z mody. Ciągle jednak pojawiali się nowi mieszkańcy i nowi kuracjusze, których przyciągał przyjemny mikroklimat, dawny czar Hollywoodu, przestrzeń, brak pośpiechu na co dzień oraz oczywiście świetne pola golfowe. Samo miasto ma ok. 45 000 stałych mieszkańców. 

Z Palm Springs wycieczka prowadzi do Parku Narodowego Joshua Tree, prawdziwej perły na pustyni, gdzie spokój i surowe piękno przyrody tworzą fantastyczne ramy dla niezapomnianych wrażeń. Park słynie z charakterystycznych drzew Jozuego, które pną się ku niebu przybierając wyjątkowe, niemal surrealistyczne kształty i to właśnie od nich pochodzi nazwa parku. W krajobrazie dominują  niezwykłe formacje skalne i bogactwo przyrody, która obejmuje wszystko, od kukułek naziemnych i orłów po rzadkie żółwie pustynne. 

Następnie pojedziemy dalej do Laughlin, położonego w stanie Nevada nad brzegiem rzeki Kolorado. Kiedy miasto zostało założone w latach 50. XX wieku, znajdował się tam tylko jeden motel i bar. Motel był domem dla robotników pracujących przy budowie pobliskiej zapory Davis. Po zakończeniu budowy zapory pracownicy opuścili miasto. Dopiero w 1964 roku, gdy właściciel obecnych hoteli i kasyn, Don Laughlin, kupił motel i bar, miasteczko zaczęło się rozwijać.

Dziś Laughlin znane jest z kasyn i stanowi spokojniejszą alternatywę dla Las Vegas.

Nocleg w Laughlin.

Dzień 4
Laughlin, Route 66, Wielki Kanion, Cameron Trading Post i Tuba City (ok. 470 km)

W drodze do Wielkiego Kanionu poczujemy prawdziwą nostalgię za dawną Ameryką, podczas przejazdu odcinkiem słynnej Route 66. Ta, niegdyś niezwykle ważna trasa, prowadziła pierwotnie z Chicago na wschodzie aż po Los Angeles na zachodzie kraju i obejmowała dystans o długości prawie 4 000 kilometrów. W latach 80. została zastąpiona nowymi drogami ekspresowymi (Interstate Highways), lecz niewielkie odcinki trasy zostały zachowywane jako swego rodzaju pomniki przeszłości. To tak jakby cofnąć się o 50 lat wstecz do czasów, gdy droga oznaczona była charakterystyczną tablicą, a motory Harley Davidson i niekoronowany król dróg, Chevrolet Corvette 1954, wydawały się być na stałe wkomponowane w pejzaż drogi. Zatrzymamy się w Seligman, małym miasteczku, które utrzymuje Route 66 przy życiu.

Po południu dotrzemy do ósmego cudu świata, czyli Wielkiego Kanionu. Ten imponujący pomnik przyrody jest największym na świecie kanionem, którego rozmiary są wprost niewyobrażalne: średnia głębokość: 1,6 km, szerokość: do 28,8 km, długość: 446 km. Przy dobrej pogodzie widoczność przekracza 300 kilometrów. Popołudnie spędzimy w Parku Narodowym Grand Canyon, w którym liczne punkty widokowe wzdłuż South Rim oferują możliwość obserwowania różnorodnych pejzaży tego imponującego krajobrazu. Punkty widokowe znajdują się na płaskowyżu wąwozu, który pierwotnie był płaskim korytem rzecznym do czasu, gdy rzeka Kolorado zaczęła przedzierać się przez miękkie formacje skalne, żłobiąc tę niesamowitą sieć wąwozów i dolin rzecznych, tworzących dzisiaj jeden z najbardziej zapierających dech w piersiach widoków.

Będzie także możliwość (za dodatkową opłatą) obejrzenia kanionu z lotu ptaka podczas wycieczki helikopterem.

Jadąc przez pustynne tereny Arizony, to prawie tak, jakbyśmy byli w towarzystwie Johna Wayne’a, alba nawet  Manuelito - słynnego wodza Indian Navajo. Krajobraz wokół nas to głównie płaska, czerwona, zakurzona pustynia z wystającymi gdzie nie gdzie ostrymi iglicami klifów. Na prostej drodze przed nami wiatr toczy bez celu piasek, a my możemy poczuć się chwilami jak w kreskówce wypatrując oczy w oczekiwaniu, że zaraz zobaczymy wyłaniającą się postać Strusia Pędziwiatra.

Pośrodku tego pustynnego krajobrazu stoi Cameron Trading Post, historyczny punkt handlowy, który niczym oaza na pustyni wyłania się między jałowością i pustynnym kurzem. Odgrywając rolę pomostu kulturowego między rdzenną ludnością Indian a nowymi osadnikami, miejsce to jest skarbnicą tradycyjnego rzemiosła, historii i kultury. Tutaj znajdziemy wszystko, od autentycznych dywanów Navajo, ręcznie wyrabianej ceramiki do pięknie rzeźbionych lalek kachina i wielu innych lokalnych artefaktów.

Nie ma wątpliwości, że jesteśmy na Dzikim Zachodzie i tutaj też spędzimy noc. Zostaniemy zakwaterowani w jednym z hoteli prowadzonych przez miejscowe plemiona indiańskie. Tutaj będzie można przyjrzeć się tradycji rzemieślniczej w lokalnych małych sklepikach.

Nocleg w Tuba City.

Dzień 5
Tuba City, Horseshoe Bend, Glen Canyon Dam i Park Narodowy Bryce Canyon (ok. 370 km)

Dziś będziemy cieszyć się przyrodą w najlepszym wydaniu. Zaczynamy od Horseshoe Bend, zapierającego dech w piersiach cudu natury. Ta spektakularna formacja geologiczna, ukształtowana przez miliony lat erozji rzeki Kolorado, wygląda jak idealna podkowa i jest jednym z najczęściej fotografowanych miejsc w  południowo-zachodniej części Ameryki.

Oszałamiające widoki, które oferuje Horseshoe Bend, są niczym surrealistyczny sen. Krawędzie klifu sięgają się ponad 300 metrów w górę od poziomu rzeki i zapewniając fantastyczne widoki na meandrującą wodę w której odbija się lazurowe niebo. Jest to widok zarówno podnoszący na duchu, jak i wywołujący pokorę, ponieważ w tym miejscu człowiek czuje się jednocześnie wielki i mały. Ten cud natury to żywa pocztówka Dzikiego Zachodu, miejsca, w którym można poczuć niezwykłe piękno i ponadczasową tajemnicę charakteryzującą krajobraz Arizony.

Nasz dzień trwa dalej, a my odwiedzamy zaporę Glen Canyon, która rozciąga się nad rzeką Kolorado i jest jak gigantyczny betonowy bastion,  nie do zdobycia pośrodku jałowego krajobrazu. Ten cud inżynierii stworzony przez człowieka, który dał początek spektakularnemu jezioro Powell, jest świadectwem odwagi i ambicji człowieka. Gdy stoimy u podnóża tamy, możemy zostać przytłoczoni jej rozmiarem i ogromem pracy włożoną w jej budowę.

Kontynuujemy podróż do Bryce Kanion nie jest tak znany jak Wielki Kanion, ale wywołuje równie niezapomniane wrażenia. Nazwa Bryce pochodzi od nazwiska szkockiego mormona, który próbował osiedlić się w tej suchej i niegościnnej, lecz jakże malowniczej okolicy. Miejscowi Indianie nazywali ten obszar „miejscem, w którym czerwone skały stoją niczym ludzie w wąwozie w kształcie garnka.” Skały uformowane w kolumny mienią się odcieniami różu, a patrząc na ten suchy pejzaż, aż trudno uwierzyć, że stworzyła go woda.

Na nocleg zatrzymamy się w małym miasteczku Bryce.

Dzień 6
Bryce, Park Narodowy Zion i Las Vegas nocą (ok. 400 km)

Rankiem wyjedziemy z pięknego Bryce Canyon i obierzemy kurs na południowy-wschód. Następnie przekroczymy granicę stanów Utah i Arizona, zmierzając do Nevady. Na koniec zobaczymy Las Vegas, które jest jednym z największych kontrastów dla pełnej spokoju przyrody, z którą do tej pory obcowaliśmy.

Zanim tam jednak dotrzemy odwiedzimy Park Narodowy Zion, który oferuje jedne z najbardziej spektakularnych i zdumiewających krajobrazów Ameryki. Niezwykłe formacje skalne w kształcie iglic, łuków, gigantycznych bloków skalnych czy kanionów to efekt erozji, która przez tysiące lat rzeźbiła w skałach niczym najwybitniejszy artysta. Droga do parku wzdłuż jednego z najbardziej malowniczych odcinków dróg w Ameryce, legendarnej Scenic Byway 12, która wije się przez górzysty krajobraz i oferuje wspaniałe panoramiczne widoki na park z jego majestatycznymi formacjami skalnymi. 

Z błogiej ciszy i naturalnego światła w przeniesiemy się do stolicy neonów i miasta grzechu, czyli do Las Vegas.

Las Vegas, jaskinia hazardu i uciech, zostało wzniesione w roku 1930 przez mafię pośrodku pustkowia w liberalnie nastawionym stanie Nevada. Zupełnie sucha ziemia nie oferowała tam zbyt wielu możliwości uzyskania dochodu poza otwarciem kasyn i barów. Bez względu na uprzedzenia, surrealizm, którym emanuje to miasto, wprawia w zachwyt i budzi podziw u zwiedzających. Duże kasyna zbudowane są na kanwie różnorodnych motywów: od średniowiecza i starożytnego Rzymu po piratów i cyrkowców. W kasynie Luxor można przenieść się do starożytnego Egiptu, a w The Venitian zafundować sobie przejażdżkę gondolą po weneckich kanałach.

W ciągu dnia można podziwiać niesamowite wnętrza hoteli. Znajdują się w nich wodospady, egzotyczne ogrody, gondole, diabelski młyn – i oczywiście same kasyna, w których unosi się atmosfera przepełniona nadzieją na zdobycie wielkiej wygranej. Jednak najlepszy czas na zwiedzanie Las Vegas zaczyna się po zachodzie słońca, gdy główna ulica, the Strip, zamienia się w ogromne morze kolorowych neonów.

Wieczorem wyruszymy na wycieczkę „Las Vegas By Night”. Pojedziemy autokarem do ogromnego, legendarnego hotelu, The Bellagio. Obejrzymy tam fontanny tryskające w rytm muzyki (przedstawienie odbywa się co pół godziny), pospacerujemy po Las Vegas Boulevard i odwiedzimy The Venetian, w którym można podziwiać wenecki Plac św. Marka w miniaturze, kanały i gondole.

Pojedziemy dalej na Freemont Street, będącą obecnie deptakiem, którego zadaszenie stanowi największy na świecie ekran telewizyjny (o długości 500 metrów). Wyświetlane są na nim przedstawienia oddające hołd zespołom muzycznym i artystom, takim jak, np. Queen czy The Beatles. Pełni wrażeń wrócimy do naszego hotelu. Wycieczka trwa ok. 3,5 godziny i stanowi dobre wprowadzenie do poznania największego na świecie miasta rozrywki, a także zdecydowanie ułatwia zaplanowanie sobie kolejnego wieczoru, który będzie do własnej dyspozycji.

Nocleg w Las Vegas.

Dzień 7
Las Vegas. Dzień wolny. Możliwość wycieczki do Zapory Hoovera

Dzisiejszy dzień przeznaczony jest na samodzielne odkrywanie tego  fascynującego miasta z jego zgiełkiem kasyn, restauracji i sklepów. Każda pora w Las Vegas jest dobra, aby zagrać w licznych kasynach, a samo miasto w świetle dziennym prezentuje się zupełnie inaczej niż w blasku wieczornych neonów i świateł.

The Strip to 7-kilometrowy odcinek Las Vegas Boulevard, przy którym znajdują się naprawdę duże, a wśród nich także największe na świecie, hotele, ośrodki wypoczynkowe i kasyna. Przy The Strip mieści się w sumie ponad 150 000 pokojów hotelowych.
„Stare” Vegas znajduje się wzdłuż ulicy Freemont Street, gdzie legendarne hotele i kasyna stoją tuż obok siebie skąpane w niezliczonych neonowych reklamach. Gdy w latach 90. Freemont Street w centrum miasta zaczęła tracić pozycję na rzecz The Strip, stworzono zadaszony deptak Freemont Street Experience z mnóstwem sklepów, restauracji i scen koncertowych, dzięki czemu rejon ten zyskał nowe życie.

W Las Vegas i jego okolicach są doskonałe miejsca, gdzie można zrobić zakupy. W razie zainteresowania uczestników pilot wycieczki chętnie pomoże w organizacji wspólnego wyjazdu do jednego z centrów outletowych, znajdujących się w pobliżu miasta, w których można kupić mnóstwo markowych produktów w bardzo atrakcyjnych cenach.

Dla zainteresowanych przygotowaliśmy również dodatkową wycieczkę, podczas której zwiedzimy zaporę Hoovera znajdującą się niedaleko Las Vegas. Zapora Hoovera, której budowę zakończono w roku 1936, ma 221 metrów wysokości i 379 metrów długości. Spiętrza wodę z rzeki Kolorado, tworząc jedno z największych na świecie sztucznych jezior, Mead Lake. Przez 5 lat tysiące robotników budowało odcinek po odcinku, tę gigantyczną, betonową zaporę, a podczas budowy ponad 100 z nich straciło życie.

Poza fantastyczną panoramą, którą można podziwiać z zewnętrznej części zapory, zobaczymy także wnętrze elektrowni wodnej, gdzie w ciągu 70 sekundowej jazdy windą przemieścimy się 160 metrów w dół masywu skalnego Black Mountain. Wyjdziemy przez tunel wydrążony w latach 30. i zobaczymy rury o średnicy 9 metrów, które transportują do generatorów elektrowni ok. 340 000 litrów wody na sekundę.

(Dzisiejsza dodatkowa wycieczka nie jest wliczona w cenę wyjazdu. Istnieje możliwość wykupienia osobnego pakietu wycieczek, więcej w dalszej części programu).

Dzień 8
Las Vegas, Park Narodowy Doliny Śmierci i Tulare (ok. 670 km)

Łatwo sobie wyobrazić wielu osadników, którzy stracili życie w drodze na zachód w gorącym i niegościnnym krajobrazie.
To jeden z dni, w którym naprawdę można docenić wynalazek jakim jest klimatyzacja. Dzisiaj wybierzemy się  do Death Valley czyli Doliny Śmierci.

Wycieczka rozpocznie się wcześnie rano, zanim temperatura powietrza osiągnie swoje szczytowe wartości. Pojedziemy do Pahrump i następnie na zachód w kierunku Doliny Śmierci, która jest największym parkiem narodowym w USA. Łatwo sobie wyobrazić tych wielu osadników, którzy stracili tutaj życie podążając na zachód przez te niemiłosiernie gorące i niegościnne tereny.

Najpierw pojedziemy do punktu widokowego Zabriskie Point, skąd będziemy mogli spojrzeć na formacje skalne w najprzeróżniejszych kształtach i kolorach. Widać stąd niezwykłą solną równinę zwaną „Diabelskim polem golfowym”, która jest najniżej położonym punktem zachodniego świata (i ósmym najniższej położonym miejscem na świecie) leżącym 86 metrów poniżej poziomu morza.

Tutaj odnotowuje się najwyższe temperatury na świecie (osiągające czasami powyżej 70 stopni Celsjusza) i jest tak gorąco, że na skale można usmażyć jajko. Chociaż podczas naszej wycieczki temperatura raczej nie będzie aż tak wysoka, będzie wystarczająco ciepło, by ucieszyć się z powrotu do klimatyzowanego autokaru.

Na wycieczce do Doliny Śmierci powyższy program może ulec zmianie z powodu warunków pogodowych i drogowych. Jeśli temperatura powietrza przekracza 43 stopnie Celsjusza przejazd przez park narodowy nie jest możliwy.

Następnie kontynuujemy podróż do Visalii w pobliżu Tulare, gdzie zatrzymamy się na nocleg.

Dzień 9
Tulare, Park Narodowy Sequioa, Park Narodowy Kings Canyon i Manteca (ok. 460 km)

W dniu dzisiejszym odwiedziemy 2 parki narodowe, Jeden z nich Park Narodowy Sekwoi o powierzchni 1635 km² , a drugi to Park Narodowy Kings Canyon o powierzchni 1850 km². Oba mogą poszczycić się potężnymi starymi drzewami, które sprawiają, że odwiedzający je człowiek czuje się jak mrówka wśród olbrzymów.

Pierwszym przystankiem na naszej trasie będzie drzewo General Grant, do którego będziemy musieli dojść pieszo trasą o długości ok. 800m więc warto dzisiaj pamiętać o dobrych butach, które nadają się do chodzenia po szlaku. Następnie udamy się w kierunku największego drzewa na świecie, drzewa generała Shermana. Jest to największe drzewo pod względem objętości, mierzące 83 metry wysokości i ponad 11 metrów obwodu u podstawy. Uważa się, że drzewo generała Shermana ma 2.200 lat i waży ok. 1385 ton. Aby podziwiać to drzewo należy pokonać pieszo trasę o długości ok. 1,3 km. Chętni mogą skorzystać z busa, który  kursuje w lecie z parkingu do drzewa (płatne dodatkowo).

Po wizytach w obu parkach narodowych kontynuujemy podróż do miejscowości Manteca, gdzie spędzimy noc.

Dzień 10
Manteca – San Francisco. Zwiedzanie miasta, jeśli czas pozwoli (ok. 150 km)

Z Manteca przejedziemy dalej na zachód do San Francisco. Pomimo tego, że San Francisco to typowa amerykańska metropolia pełna kontrastów, gdzie wspaniałe budynki i biurowce sąsiadują z zaniedbanymi i biednymi dzielnicami, to jednak miastu udało się zachować przytulną atmosferę małego miasteczka. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta są słynne tramwaje linowe, które pną się po stromych ulicach miasta. I nagle w jednej chwili z ulicy pełnej palm,  niskich budynków i ze stosunkowo niewielkim ruchem samochodowym można się znaleźć w Chinatown, które do złudzenia przypomina potężną metropolię portową – Szanghaj. Ale w przeciwieństwie do nowoczesnego Szanghaju, tutaj zachowano starą chińską atmosferę z mnóstwem małych sklepów i restauracji, a wszystko pośród morza kolorowych szyldów opatrzonych  chińskimi znakami. 

Jeśli przed odlotem czas na to pozwoli, wybierzemy się na wycieczkę po mieście, zanim udamy się na lotnisko, skąd wylecimy w lot powrotny do Polski.

Dzień 11
Przylot do Warszawy

Półdniowa wycieczka do zapory Hoovera (dzień 7)

Dla zainteresowanych przygotowaliśmy wycieczkę, podczas której zwiedzimy zaporę Hoovera znajdującą się niedaleko Las Vegas. Zapora Hoovera, której budowę zakończono w roku 1936, ma 221 metrów wysokości i 379 metrów długości. Spiętrza wodę z rzeki Kolorado, tworząc jedno z największych na świecie sztucznych jezior, Mead Lake. Przez 5 lat tysiące robotników budowało odcinek po odcinku, tę gigantyczną, betonową zaporę, a podczas budowy ponad 100 z nich straciło życie.

Cena: 368 zł/ osoba

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju 1-osobowego

3 598 PLN

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot Warszawa – Los Angeles i San Francisco-Warszawa w klasie ekonomicznej z przesiadką
 • Wycieczki zgodnie z programem
 • Noclegi w dobrych hotelach w pokoju dwuosobowym
 • Codziennie śniadanie (śniadanie amerykańskie lub tzw. kontynentalne)
 • Napiwki dla lokalnych przewodników i kierowców 
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NWW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Napojów do posiłków
 • Półdniowej wycieczki do Zapory Hoovera, 
 • Wydatków indywidualnych
 • Rejestracji w systemie ESTA (21 USD)
 • Wszystkiego, czego nie wymieniono w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Bagaż

Jeśli chcesz zamknąć swoją walizkę, użyj tzw. zamka TSA. The Transportation Security Administration to służby przeprowadzające kontrolę bagażu przed lotem do, z i przez USA. Dysponują one „kluczem głównym”, którym mogą otworzyć zamek TSA. W przypadku zamknięcia walizki innym zamkiem służby zastrzegają sobie prawo do ich zerwania – dotyczy to również zamków wbudowanych w walizce. Blokady TSA można kupić w większości sklepów z walizkami i podobnych, i są one dostępne zarówno w postaci kłódek, jak i taśm zabezpieczających do walizek.

Dobrze jest zabrać ze sobą mniejszy plecak lub torbę na codzienne wycieczki i dni spędzone w podróży, podczas których swój bagaż główny często otrzymasz dopiero wieczorem. Nie ma potrzeby zabierania ręczników.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 20 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Klimat i odzież

Należy pamiętać, że pomiędzy poszczególnymi miejscami odwiedzanymi w trakcie wycieczki mogą występować znaczne różnice temperatur. W praktyce oznacza to, że przed południem można spodziewać się ujemnych temperatur i śniegu, na przykład w Parku Narodowym Bryce Canyon, a później tego samego dnia +20°C w Las Vegas.

Wi-Fi i Internet w hotelach w USA

Wiele naszych hoteli oferuje bezpłatny dostęp do sieci Wi-Fi lub przewodowy dostęp do Internetu w pokojach, podobnie jak telewizor, w ramach pakietu usług dla gości.

Jednak połączenie i jego jakość mogą być niestabilne. Niektóre hotele oferują bezpłatny dostęp do sieci Wi-Fi w pokojach, inne w przestrzeniach ogólnodostępnych (meldując się w hotelu, zapytaj o dostęp do Internetu lub porozmawiaj o tym z przewodnikiem podróży). Czasem lepiej jest korzystać z usługi w przestrzeniach ogólnodostępnych, w których sygnał jest silniejszy, zamiast męczyć się ze słabym sygnałem w pokoju. Siła sygnału zależy często od odległości pokoju do najbliższego nadajnika Wi-Fi.

W niektórych hotelach pobierana jest opłata za korzystanie z przewodowego lub bezprzewodowego dostępu do Internetu. W takich przypadkach najczęściej jakość usługi jest wyższa.

Inną możliwością jest korzystanie z sieci Wi-Fi w znanych sieciach, jak np. Starbucks itp., które w większych miastach można znaleźć w pobliżu.

Więcej informacji o USA

Tutaj dowiesz się więcej na temat Stanów Zjednoczonych: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/ameryka-polnocna/usa

Zapoznaj się z informacjami dotyczącymi pogody i klimatu, różnicy czasu, napiwków, wymogów wizowych i szczepień.

Przed wyjazdem

ESTA - zezwolenie na wjazd do USA

Od 11.11.2019 r obywatele polscy podróżujący do USA w celach turystycznych i biznesowych na okres do 90 dni nie są objęci obowiązkiem wizowym. Powinni jednak przed podróżą ubiegać się o autoryzację za pośrednictwem Elektronicznego Systemu Autoryzacji Podróży (ESTA). Proces rejestracji w systemie ESTA oraz ważne informacje znajdują się na stronie https://esta.cbp.dhs.gov/esta/
 
Rejestracja w systemie ESTA to koszt 21 USD (płatne kartą kredytową) a standardowy czas oczekiwania na zatwierdzenie wniosku to 72 godziny.

Zgoda w systemie ESTA wydawana jest na dwa lata. W tym czasie można odwiedzać USA wielokrotnie, ale żaden pobyt nie może przekroczyć 90 dni. 

Podróżni z już otrzymaną wizą nie muszą ubiegać się o autoryzację ESTA i mogą dalej z niej korzystać. 
Zniesienie obowiązku wizowego do USA dla Polaków nie dotyczy wszystkich. Na mocy amerykańskich przepisów, nie mogą z niego korzystać osoby, które po 1 marca 2011 r. były w Iranie, Iraku, Jemenie, Korei Północnej Libii, Somalii, Sudanie lub Syrii. W przypadku braku otrzymania autoryzacji ESTA można ubiegać się o wizę w amerykańskiej ambasadzie lub konsulacie. Formalności wizowe przy takiej procedurze mogą trwać kilka tygodni, należy więc zadbać o nie odpowiednio wcześniej.

Informacje na temat obowiązujących przepisów wjazdowych, Polacy oraz obywatele innych państw, uzyskają kontaktując się z Ambasadą USA w Polsce tel. +48 22 504 20 00 lub naszym biurem partnerskim 2 Ways www.wizaserwis.pl.

Każdy uczestnik wycieczki powinien we własnym zakresie zadbać o to, by posiadać wszystkie wymagane dokumenty uprawniające do przekroczenia granicy.

Sprzęt elektroniczny w bagażu podręcznym

Informacje dotyczące elektroniki

Więcej informacji na temat sprzętu elektronicznego można przeczytać w dziale informacji praktycznych pod adresem: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/ameryka-polnocna/usa/informacje

Wymogi bezpieczeństwa podczas lotów do USA

Amerykańskie władze zaostrzyły wymogi bezpieczeństwa w zakresie lotów do USA. Wszelki sprzęt elektroniczny wnoszony w bagażu podręcznym na pokład samolotu (telefony komórkowe, tablety, iPady, laptopy itp.) należy na żądanie włączyć podczas kontroli bezpieczeństwa. Oznacza to, że musisz dopilnować, by bateria była w pełni naładowana po przybyciu na lotnisko.

Jeśli niemożliwe jest włączenie przyniesionego sprzętu, nie można go zabrać na pokład samolotu, lecz należy go pozostawić w punkcie kontroli bezpieczeństwa. Ta nowa zasada związana jest z obawą władz dotyczącą możliwości wykorzystania urządzeń elektronicznych do działań terrorystycznych.

Z ręką na sercu

Przejazdy

Wycieczka zorganizowana jest tak, aby zapewnić jej uczestnikom jak najwięcej wrażeń zarówno w parkach narodowych, jak i wielkich miastach. Oznacza to, że w niektóre dni będziemy podróżować na dalekich dystansach – wynoszących czasami nawet powyżej 600km. Po drodze będziemy się zatrzymywać, aby podziwiać krajobraz, co jest ciekawym sposobem zwiedzania USA „on the road”.

Autokary

Autokary używane w Kanadzie i USA wyglądają trochę inaczej niż te, do których jesteśmy przyzwyczajeni w Europie. Autokary często mają tylko jedno wejście z przodu i nie mają tylnych drzwi, jak to znamy z Polski. Ponadto często nie ma uchwytu na kubek i siatki na przednim siedzeniu. Warto więc zabrać ze sobą mały plecak, który można wykorzystać na rzeczy osobiste podczas wycieczek autokarowych.

Śniadania

Amerykańska kultura dotycząca śniadań jest dość uproszczona w porównaniu z polską. W większości standardowych hoteli w USA serwowane jest tzw. „continental breakfast”, składające się zazwyczaj z kawy/herbaty, soku i tostów z masłem i dżemem. Nierzadko w amerykańskich hotelach śniadanie serwowane jest tylko w formie zapakowanego prowiantu, ponieważ wiele osób traktuje je jako rozwiązanie „to go” – śniadanie na wynos, które można zjeść w drodze.

Napiwki

Amerykańskie zwyczaje dotyczące napiwków mogą wydawać się nam dość uciążliwe. Dlatego aby ograniczyć dyskomfort podróżnych, napiwki dla lokalnych przewodników i kierowców zostały wliczone już w cenę wyjazdu.

Jednak personel sprzątający w hotelach nadal będzie się oczekiwał, że otrzyma niewielki napiwek w postaci 1-2 USD za osobę za noc.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Przedłuż wycieczkę

Przedłużenie wycieczki w San Francisco

Typ Przedłużenie wycieczki
Długość 2 dni
Cena Od 2 098,–
2-dniowe wakacje w wielkim mieście w ulubionej amerykańskiej metropolii, San Francisco

Przedłużenie wycieczki

 • 2 noce
 • 2.098,–

Po ekscytującej podróży wzdłuż i wszerz  zachodnich Stanach Zjednoczonych oczywiste jest, że spędzimy kilka dni w San Francisco. Miasto jest tak piękne, tak ekscytujące, tak różnorodne i tak kosmopolityczne, że zawsze można znaleźć coś nowego do zobaczenia i zrobienia, niezależnie od tego, czy jesteś tu po raz pierwszy, czy pięćdziesiąty. Ciesz się chłodnym, słonym powietrzem, spacerując po Golden Gate. Zafunduj sobie dim sum w Chinatown. Poczuj atmosferę prawdziwego pinballa jak w „Summer of Love” na Haight Street. Wybierz się na wycieczkę kolejką linową. Zwiedź wyspę Alcatraz – lista nie ma końca.

Zdjęcia
Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć
Hotel

Hotel Caza Fisherman's Wharf znajduje się w popularnej dzielnicy Fisherman's Wharf w San Francisco. Hotel oferuje komfortowe zakwaterowanie o nowoczesnym wystroju. Wszystkie pokoje wyposażone są w telewizor z płaskim ekranem i bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu. Hotel posiada również centrum fitness, odkryty basen, restaurację i bar/salon.

Hotelu znajduje się w niewielkiej odległości od tętniącej życiem dzielnicy Fisherman's Wharf, która słynie z restauracji rybnych, sklepów i atrakcji. Na przykład molo 39 i plac Ghirardelli znajdują się w odległości spaceru

Więcej o hotelu można przeczytać na stronie: https://www.hotelcaza.com/

Cena: 
2 098 PLN za osobę w pokoju dwuosobowym

Dopłata za pokój jednoosobowy:
1 498 PLN

Cena zawiera
 • Transport do hotelu (ale nie hotelu-lotniska) w San Francisco
 • 2 noclegi w hotelu Caza we wspólnym pokoju dwuosobowym ze śniadaniem.
 • Opłata dla linii lotniczej za zmianę biletu lotniczego
Cena nie zawiera
 • Cena nie zawiera opieki polskiego pilota

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki