Opera „Pierścień Nibelunga” w Lipsku

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Pozycja obowiązkowa dla miłośników opery „Pierścień Nibelunga”, w wykonaniu światowej sławy orkiestry Gewandhaus w słynnej operze w Lipsku.

Relaksująca i pełna wrażeń podróż do Lipska, której tematem przewodnim jest „Pierścień Nibelunga”– słynna opera Wagnera, w której twórca sięgnął do mitologii i sag nordyckich oraz bohaterskich eposów niemieckich. Dziś ten utwór uznawany jest za jedno z największych dzieł w historii muzyki.

W programie wycieczki uwzględniliśmy kilka przyjemnych dni w Lipsku, w którym mieszkali, studiowali i tworzyli inni wielcy muzycy, na przyład Johann Sebastian Bach, Georg Philipp Telemann, Felix Mendelssohn Bartholdy oraz Clara i Robert Schumannowie. Nie wolno również zapomnieć o Hannsie Eislerze, Edvardzie Griegu, Albercie Lortzingu, Gustavie Mahlerze i Richardzie Wagnerze. To absolutnie niezwykła podróż muzyczna.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Opera

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta EURO

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy do Berlina, przejazd autokarem do Lipska
Dzień 2 Muzyczna wędrówka po Lipsku, lunch i opera „Złoto Renu”. 
Dzień 3 Wizyta w Mendelssohn-Haus i opera „Walkiria” 
Dzień 4 Dzień wolny. Wycieczka do miasta kwiatów – Sangerhausen oraz średniowiecznego miasta Naumburg z wizytą w winnicy i degustacją win (dodatkowo płatna)
Dzień 5 Spacer do Pomnika Bitwy Narodów. Opera „Zygfryd” 
Dzień 6 Kościół św. Tomasza, Muzeum Bacha. Opera „Zmierzch bogów” 
Dzień 7 Przejazd autokarem do Berlina. Wylot do Warszawy

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
8 248,–
Warszawa
Brak miejsc
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Berlina, przejazd autokarem do Lipska Ok. 190 km

Z Warszawy polecimy do Berlina. Następnie pojedziemy do Lipska. Zakwaterujemy się w 4* hotelu Balance, gdzie zjemy kolację. 

Lipsk jest miastem muzyki, w którym studiowali, mieszkali i tworzyli wielcy kompozytorzy. Misto słynie ze wpaniałych przedstawień operowych, do których muzykę wykonuje orkiestra Gewandhaus - prawdziwa duma tego miasta. W sezonie 2017/2018 orkiestra obchodziła 275-lecie swego istnienia. Jej występy organizowane są na całym świecie, a wykonawcy cenieni są na równi z filharmonikami berlińskimi i wiedeńskimi. Warto także wspomnieć, że każdego roku w czerwcu miasto organizuje Festiwal Bachowski.

Głównym punktem programu wycieczki jest opera Richarda Wagnera, „Pierścień Nibelunga”, która składa się z czterech części. W programie nie zabraknie również miejsca dla Griega, Mendelsohna, Bacha, Mahlera i innych twórców. 

Lipsk jest jednym z głównych miast w niemieckiej Saksonii, o długiej i bogatej historii. Jego znaczenie osłabło za czasów NRD, ale obecnie znowu przeżywa rozkwit i staje się ważnym ośrodkiem gospodarczym.Lipsk od zawsze był poważnym ośrodkiem handlowym, dlatego przyjeżdżało tu dużo ludzi, również zainteresowanych kulturą.

Po zjednoczeniu Niemiec wyburzono znaczną część nieestetycznych budynków, a centrum miasta poddano pracom renowacyjnym. Powstała nowa sieć tramwajowa oraz metro, które należy do największych i najsprawniejszych sieci kolei podziemnej w Niemczech.

Dzień 2
Muzyczna wędrówka po Lipsku, lunch i opera „Złoto Renu”. 

Pod opieką lokalnych przewodników zwiedzimy pieszo centrum Lipska i obejrzymy miejsca, których bywalcami byli słynni muzycy. W Lipsku przyszedł na świat Richard Wagner, a Johann Sebastian Bach był kantorem w kościele św. Tomasza, gdzie później został pochowany. W Lipsku także tworzył i zmarł kompozytor Felix Mendelsohn. Studiował tu również Edvard Grieg, a Mahler i Schumann byli stałymi gośćmi muzykalnego Lipska. Opera Lipska powstała w 1840 r. i obecnie należy do najlepszych w Europie, a jej orkiestra, Gewandhaus, zaliczana jest do najwybitniejszych. 
Lunch zjemy w centrum.

„Pierścień Nibelunga” to składający się z czterech utworów dramat muzyczny, którego ukończenie zajęło Richardowi Wagnerowi (1813-1883) prawie 26 lat. Jest to sztuka uwidaczniająca niezwykłą fantazję autora, który czerpał inspirację z mitów skandynawskich i niemieckich opowieści. Akcja utworu rozgrywa się w dawnej Germanii, a kończy się zmierzchem bogów.

Wątek całości, rozgrywający się wokół symbolicznego pierścienia, rozpoczyna się utworem „Złoto Renu”, najkrótszym z czterech części opery. Opowiada o władzy i pożądaniu, o pragnieniu posiadania, o miłości i nienawiści. Magiczne złoto, które zostało ukryte w Renie i strzeżone przez córki Renu, zostaje wykradzione przez karła Alberyka. Tak rozpoczyna się konflikt, w którym istotną rolę odgrywają karły, władca bogów Wotan. Na wykuty dla Alberyka pierścień rzucono klątwę, dlatego ten zostaje zmuszony do przekazania klejnotu Wotanowi. „Złoto Renu” to opera jednoaktowa.

Aby dostać się do opery skorzystamy z transportu publicznego albo spotkamy się na miejscu odpowiednio wcześniej przed przedstawieniem, które rozpoczyna się o godzinie 17:00. Po spoktaklu będziemy mogli pójść na wspólną kolację lub wrócić tramwajem do hotelu.

Dzień 3
Wizyta w Mendelssohn-Haus i opera „Walkiria” 

Na dzisiejsze przedpołudnie zaplanowaliśmy wizytę w Mendelssohn-Haus. Jacob Ludvig Felix Mendelssohn Bartholdy, jak brzmiało jego pełne nazwisko, to znany nam Felix Mendelssohn. W przeciwieństwie do współczesnych mu dość innowacyjnych kompozytorów, był on raczej konserwatywnym muzykiem, co można również powiedzieć o Richardzie Wagnerze. Mendelssohn znajdywał silną inspirację w tak wielkich twórcach, takimi byli Bach, Mozart i Beethoven. Był zarówno dyrygentem jak i kompozytorem, a w 1835 r. został mianowany kapelmistrzem lipskiej orkiestry Gewandhaus, które to stanowisko piastował aż do śmierci w roku 1847. Odwiedzimy dom, w którym mieszkał wraz z rodziną i gdzie często odwiedzał go jego dobry przyjaciel Niels W. Gade. Gade został asystentem Mendelssohna, a po śmierci swojego mistrza przejął ster nad orkiestrą, jednak w 1848 r. z powodu wojny duńsko-niemieckiej musiał powrócić do rodzinnej Danii. 

Druga część opery to „Walkiria”, która podejmuje wątki ze „Złota Renu”, choć na scenę wstępują nowe postacie, jak bliźnięta Zygmunt i Zygelinda oraz Brunhilda. Nie ulega wątpliwości, że inspiracją dla tej części były nordyckie sagi o Wolsungach. „Walkiria” składa się z trzech aktów, a najbardziej znanym fragmentem jest „Cwał Walkirii” z ostniego aktu.

Komunikacją miejską udamy do opery na spektakl, który rozpocznie się o godzinie 17:00. W trakcie jednego z antraktów zostanie podany lekki posiłek. 

Po przedstawieniu wrócimy tramwajem do hotelu.

Dzień 4
Dzień wolny. Wycieczka do miasta kwiatów – Sangerhausen oraz średniowiecznego miasta Naumburg z wizytą w winnicy i degustacją win (dodatkowo płatna)

Dzisiejszy dzień jest przeznaczony do własnej dyspozycji. Dla chętnych proponujemy udział w wycieczce do miasta kwiatów oraz do winnicy na degustację wina.

Sangerhausen leży w południowo wschodnim krańcu łańcucha gór Harz. Najciekawszą artakcją jest ogród różany Europa-Rosarium, szczycący się największą na świecie kolekcję róż oraz park, w którym rośnie ponad 8500 odmian tych kwiatów. Koniec maja to idealny czas na odwiedzenie tego miejsca. W parku spędzimy kilka godzin, rozkoszując się niesamowitymi zapachami i barwami kwitnących kwiatów.
Następnie odwiedzimy Naumburg z piękną średniowieczną starówką, nad którą góruje imponująca katedra. Miasto stanowi również centrum najbardziej na północ wysuniętego regionu winiarskiego w Niemczech, Saale-Unstrut. Udamy się do winiarni, gdzie zostaniemy oprowadzeni po polach i skosztujemy lokalnych win. 
Nocleg w Lipsku. 

Osobom, które będą chciały dzień spędzić w Lipsku proponujemy odbycie dłuższej wędrówki śladami znanych muzyków, której trasa wiedzie przez odwiedzane przez nich miejsca oraz pomniki wystawione ku ich pamięci. Należy podążać za srebrnymi strzałkami na chodniku – Leipziger Notenspur.

Można odwiedzić również zoo lipskie Leipzig Zoo, uznawane za jeden z najlepszych ogrodów zoologicznych w Europie, odwiedzić Muzeum Sztuk Pięknych, Muzeum Stasi czy Muzeum „Runde Ecke”, zwiedzić ciekawsze zabytkowe części miasta lub wybrać się na zakupy. Warto też zobaczyć Wielkie Muzeum Grassi poświęcone współczesnej sztuce użytkowej, etnografii oraz instrumentom muzycznym. W centrum Lipska znaleźć można niewielką, ale wartą zobaczenia wystawę poświęconą życiu Wagnera.

Dzień 5
Spacer do Pomnika Bitwy Narodów. Opera „Zygfryd” 

W pobliżu hotelu znajduje się ogromny Pomnik Bitwy Narodów, wzniesiony w 1913 r. w okrągłą rocznicę zwycięskiej Bitwy Narodów pod Lipskiem w 1813 r. – koalicji państw przeciw Napoleonowi. Jest to imponujący monument, ze szczytu którego roztacza się piękny widok na Lipsk. Podejdziemy pod pomnik, który robi niesamowite wrażenie. (koszt wejścia ok. 8 €)

Komunikacją miejską udamy się do opery, gdzie o 17:00 rozpocznie się spektakl. Podczas jednej z przerw zostanie podany lekki posiłek. Po przedstawieniu wrócimy do hotelu tramwajem.

Opera „Zygfryd”, jak poprzednia część, składa się z trzech aktów i opowiada już o trzecim pokoleniu bohaterów, bowiem Zygfryd jest wnukiem króla bogów Wotana, a synem Zyglindy. Wykorzystuje go Alberyk do odzyskania skarbu, gdyż Zygfryd jest jedynym człowiekiem nieznającym strachu, co wydaje się konieczne do zdobycia miecza Notunga.

Dzień 6
Kościół św. Tomasza, Muzeum Bacha. Opera „Zmierzch bogów” 

Po śniadaniu wyruszymy do miasta i zwiedzimy Muzeum Bacha oraz kościół św. Tomasza. Johann Sebastian Bach, uznawany za jednego z najwybitniejszych kompozytorów baroku, w 1723 r. został zatrudniony jako kierownik szkoły w Lipsku oraz organista w kościele św. Tomasza. Prócz posady organisty powierzono mu także funkcję opiekuna chłopięcego chóru św. Tomasza, założonego już w 1212 r. Zespół po dziś dzień słynie na całym świecie ze swoich występów, na których chórzyści występują w charakterystycznych kilońskich strojach marynarskich, zwanych Kieler Blusen.

Bach był bardzo produktywnym twórcą, lecz potrzebował stałej pracy, by utrzymać swoją liczną rodzinę. Z pierwszą żoną, która nota bene była jego kuzynką, miał siedmioro dzieci, a z drugą – trzynaścioro. Jego twórczość muzyczna mogła być zapewne znacznie obszerniejsza, ale i tak pozostawił po sobie bogaty i godny zaintersowania zbiór kompozycji.

Odwiedzimy założone przy kościele Muzeum Bacha, gdzie poznamy bliżej twórczość wielkiego kompozytora i jego muzykalnej rodziny.
Komunikacją miejską pojedziemy do opery, gdzie o godz. 17:00 rozpocznie się spektakl. Podczas jednej z przerw zostanie podany lekki posiłek. 

Zakończenie opery jest równie powikłane, jak cała historia. Ostatecznie jednak wszyscy bohaterowie giną, a złoto Renu trafia z powrotem do rzeki.  

Po przedstawieniu wrócimy tramwajem do hotelu.

Dzień 7
Przejazd autokarem do Berlina. Wylot do Warszawy Ok. 190 km

Po śniadaniu będzie czas wolny. Potem pojedziemy na berlińskie lotnisko, skąd polecimy do Warszawy.

Informacja o cenie

Dopłata do pokoju 1-osobowego

1 698 PLN

Wycieczka do miasta kwiatów – Sangerhausen (dzień 4)

398 PLN

Cena zawiera
 • Bezpośredni przelot samolotem rejsowym w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Berlin - Warszawa
 • Opiekę polskiego pilota
 • Zakwaterowanie: 6 noclegów 4* hotelu Balance Hotel Leipzig Alte Messe
 • Wyżywienie: śniadania, lunch dzień 2 i kolacja dzień 1.
 • Bilety do opery na 4 spektakle, kategoria 3.
 • Lekkie posiłki z 1 lampką wina w przerwach podczas 2., 3. i 4. przedstawienia 
 • Przejazd autokarem na trasie Berlin – Lipsk - Berlin
 • Przejazdy komunikacją miejską
 • Wejście do Muzeum Bacha, kościoła Bacha i Mendelssohn-Haus
Cena nie zawiera
 • Dopłaty za pokój jednoosobowy
 • Innych posiłków i napojów
 • Wycieczki do Sangerhausen i Naumburga - możliwość dokupienia przy rezerwacji w cenie 398 zł/os
 • Wejścia na pomnik Bitwy Narodów w cenie 8 EUR od osoby
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego co nie zostało wymienione w punkcie "Cena zawiera"

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Opera

Zarezerwowaliśmy dla Państwa bilety 3.kategorii, tj. miejsca w rzędach 8-13 na sali oraz w rzędach 5-6 na balkonach. Ze wszystkich miejsc, zarówno na sali jak i na balkonach, zapewniony jest nieprzesłonięty żadnymi filarami, widok na scenę. Wszystkie cztery spektakle zaczynają się o godz. 17:00. Komunikacją miejską pojedziemy do centrum, pod budynek opery. Ponieważ w części „Złoto Renu” nie przewidziano przerwy i nie trwa ona długo, posiłek tego dnia proponujemy zjeść w hotelu lub na mieście. Po przedstawieniu również skorzystamy z tramwaju, by wrócić do hotelu.

Hotel

Będziemy mieszkać w 4* hotelu Balance Hotel Leipzig Alte Messe, położonym w blisko centrum. Koszty przejazdów komunikacą miejską są wliczone w cenę wycieczki, a dotarcie do centrum zajmuje 15-20 min. Będziemy korzystać z transportu miejskiego, aby przemieścić się na przedpołudniowe zwiedzanie centrum i by dotrzeć do opery, a potem z niej wrócić. Hotel wyposażony jest w restaurację, bar i taras. 

Hotel oferuje pokoje z sejfem, akcesoriami do przygotowania kawy i herbaty, telewizją satelitarną i łazienką.

Czasy przejazdów

Czasy podane są w programie dziennym

Bagaż

Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą mniejszego plecaka lub torby, która przyda się na wycieczki i czas przejazdów, gdyż najczęściej dostęp do bagażu głównego będzie możliwy dopiero wieczorem. Nie ma potrzeby zabierania ze sobą ręcznika.

Ubiór

W maju zwykle jest dość ciepło, jednak mogą się zdarzyć chłodniejsze dni. Nie ma stroju obowiązującego w operze, jednak Niemcy ubierają się na takie okazje elegancko.

Z ręką na sercu

Zakwaterowanie

Hotel Balance położony jest w spokojnej okolicy. Dzięki komunikacji miejskiej, która jest wliczona w cenę, będziemy mogli przemieszczać się do centrum i z powrotem.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. Mogą wystąpić okoliczności, których nie znasz lub do których nie jesteś przyzwyczajony, jak na przykład zwyczaj dawania napiwków. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

20DEVCB02APL1905