Podróż do Australii

Australia znana jest ze swoich długich plaży i ogromnych fal, które przyciągają odważnych surferów z całego świata. Ale ten wielki kraj ma o wiele więcej do zaoferowania niż tylko miejsca do serfowania i kąpieli. Można w nim m.in. zobaczyć krokodyle, które żyją w słonych wodach i mają aż sześć metrów długości, urocze koale, drzewa eukaliptusowe a także nowoczesne i wieloetniczne miasta.

Ludność 22,8 milionów
Stolica Canberra
Język Angielski
Pięć gwiazd tworzy obraz Krzyża Południa, który można oglądać tylko na niebie półkuli południowej
Ciekawostki
W Australii znajduje się jedna z największych greckich diaspor? Mieszka tu ok. 60 0000 osób pochodzenia greckiego
Były premier Australii Bob Hawke zdobył tytuł mistrza świata? W 1954 roku trafił do Wielkiej Księgi Rekordów Guinnessa za najszybsze picie piwa!

Geografia i ludność Australii

Odległości w Australii są ogromne. Kraj jest szóstym największym krajem świata a ponadto kontynentem. Ten kraj i kontynent w jednym leży na półkuli południowej na północny zachód od Nowej Zelandii i na południe od Europy, Indonezji, Timoru Wschodniego i Papui Nowej Gwinei. Mimo że powierzchnia Australii jest tylko trochę mniejsza od Europy, mieszkają tam niecałe 23 miliony ludzi. Mają więc dla siebie całkiem sporo miejsca.  Dla porównania Europa ma 750 milionów mieszkańców. Większość Australijczyków ma brytyjskie pochodzenie, są też potomkowie innych narodowości europejskich, także sporo Azjatów i pół miliona Aborygenów. Nazwa Aborygeni odnosi się do rdzennej ludności Australii, którą Bruce Chatwin rozsławił w swojej książce pt. „Pieśni Stworzenia”  z 1987 roku.
Koale żyją tylko we wschodniej części Australii

Atrakcje Australii

Większość Australijczyków mieszka w dużych miastach, ale to australijska przyroda ma typową dla siebie magiczną moc przyciągania. Podróż do Australii nie może odbyć się bez odwiedzenia Narodowego Parku Gór Błękitnych.

Park ten leży w odległości 60 km od Sydney. Widok jego  zalesionych, popękanych zboczy, które spowija niebieskawy welon oparów olejków z liści drzew eukaliptusowych, przyciąga niezliczone rzesze turystów.

Góry Błękitne znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO
W Narodowym Parku Mutawintji w New South Wales można zaś zobaczyć kangury i aborygeńskie malowidła skalne. Odwiedź także Stołeczne Terytorium Australii ze stolicą kraju Canberrą, lub pojedź do Queensland, gdzie w Brisbane można własnoręcznie nakarmić delfiny, a przy fascynującej Wielkiej Rafie Koralowej zbliżyć się do żółwi morskich.  Australia południowa z Adelajdą na czele oferuje bogactwo wrażeń kulinarnych. W Terytorium Północnym należy popróbować piwa w Darwin, a w Parku Narodowym Kakadu pójść śladami Krokodyla Dundee. Nie zapomnijmy o australijskiej pustyni koloru czerwonej ochry, ani o stanie Victoria, w którym znajduje się tętniące życiem milionowe miasto Melbourne. Kusi ono swoimi kolorowymi targami oraz przekraczającą wszelkie granice sztuką w Carlton. Będziecie mieć tutaj okazję, by na wyspie Philip Island zobaczyć kolonię pingwinów, koale i foki.
Wielka Rafa Koralowa rozciąga się z północy na południe na długość 2 000 km

Atrakcje Sydney

Budynek opery w Sydney, który znajduje się na przylądku na przylądku Bennelong Point, znany jest na całym świecie, a już na pewno w Danii, skąd pochodzi jej twórca Jørn Utzon. Białe łuki dachu są jak napięte żagle, a pod nimi goście opery przechadzają się, podziwiając widok na most Sydney Harbour Bridge, który jest jak lśniąca wstęga nad wejściem do portu. Opera w Sydney nieustannie wzbudza zachwyt. Jest jednym z nowych architektonicznych cudów świata. Czteromilionowe Sydney co roku odwiedza wiele milionów turystów, a przyjeżdżają nie tylko z powodu architektury. W tym jednym z najpiękniej położonych na świecie miast można pływać i serfować na falach Oceanu Spokojnego, lub opalać się na Bondi Beach, skąd po zapadnięciu zmroku warto wyruszyć na wieczorny spacer po mieście.
Symbol Sydney - budynek opery

Atrakcje Tasmanii

Tasmania, wakacyjna wyspa a jednocześnie stan, oddalona jest od kontynentu o szerokość Cieśniny Bassa czyli ok. 200 km. Oferuje bogactwo różnorodnych krajobrazów. Są tam gęste, wiecznie zielone lasy tropikalne, tereny górzyste z rwącymi potokami, białe piaszczyste plaże, winnice i parki narodowe, w których usłyszeć można echo groźnego wycia diabłów tasmańskich. Nie wracaj do domu z wakacji bez zobaczenia Parku Narodowego Cradle Mountain-Lake St. Clair z kultowym szlakiem The Overland Track – 80 km droga z północy na południe Tasmanii. Równie fascynujące są Parki Narodowe Franklin-Gordon Wild Rivers, Freycinet i Soutwest.
W Zatoce Wineglass znajdziesz najpiękniejsze plaże Tasmanii

Australia
wycieczki

 • Nowa Zelandia – podróż na koniec świata

  Wspaniała natura, parki narodowe, lodowce i fascynująca kultura Maorysów, czyli podróż z północy na południe Nowej Zelandii oraz pobyt w Sydney w Australii

  4,5
  • 2 terminy
  • 21 dni
  • Od 32 998,–
  od Warszawa
 • Australia i Nowa Zelandia

  Zachód słońca przy Uluru (Ayers Rock), kultowy budynek opery w Sydney, tańce Maorysów, koala, parki narodowe, fiordy, lodowce, gorące źródła i cudowna przyroda

  4,4
  • 2 terminy
  • 21 dni
  • Od 39 998,–
  od Warszawa
 • Australia - w krainie kangurów

  Przeżyj wspaniałą australijską przygodę. Zobacz wyjątkową przyrodę, koale na Philip Island, zachód słońca nad Ayers Rock i czerwony interior oraz operę w Sydney

  4,6
  • 11-02-2025
  • 21 dni
  • 34 998,–
  od Warszawa
Udostępnij