Wybierz się w podróż do Szwecji

To kraj, który zachwyca turystów z całego świata. Znany jest nie tylko dzięki popularnym zespołom Abba, Ace of Base czy Roxette, ale również ze wspaniałej przyrody, bogactwa kulturowego i licznych zabytków. Dzięki połączeniu promowemu z Polską lub samolotowemu możemy z łatwością udać się w podróż na spotkanie ze Szwecją. 

Ludność 9,995 mln
Stolica Sztokholm
Język Szwedzki
Ciekawostki

Szwecja jest trzecim największym krajem Unii Europejskiej pod względem powierzchni
 

Jednym ze świąt jest Surstrommingspremiaren – święto kiszonego śledzia

Malmö

Przepiękne miast położone nad brzegiem zatok Oresund. W mieście znajdziemy wiele zabytków a najstarsze z nich pochodzą z końca XIII wieku. Malmö to miasteczko z licznymi kawiarnami i sklepami, po którym z przyjemnością się spaceruje dzięki braku ruchu samochodowego.

Warto odzwiedzić znajdujące się w renesansowym zamku Muzeum Malmö, gdzie można zobaczyć eksponaty poświęcone historii naturalnej, historii miasta oraz nauce i technice. Koniecznie trzeba zobaczyć ołtarz z 1611 roku znajdujący się w XIII-wiecznym gotyckim Kościele Św. Piotra. Malmö połączone jest mostem kolejowym z Danią. 
 

Gotlandia

To największa szwedzka wyspa, nazywana przez niektórych Wyspą Wikingów, położona na południe od Sztokholmu. Znaleźć tu można niezwykłą przyrodę ponad 100 kościołów, muzea oraz doskonale zachowane zabytki. W stolicy wyspy mieście Visby znajduje się Katedra NMP z XII/XIII wieku wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
 

Udostępnij