Chiny - od historii do nowoczesności

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Wspaniałe zabytki Pekinu, Mur Chiński, ósmy cud świata czyli Terakotowa Armia w Xi’an oraz ultranowoczesny Szanghaj

Zapraszamy w podróż po najciekawszych miejscach w Chinach. W Pekinie zobaczymy m.in. Mur Chiński, Zakazane Miasto oraz fabrykę jedwabiu. W Xi’an poznamy sięgającą 2000 lat historię Terakotowej Armii i na własne oczy zobaczymy tysiące terakotowych żołnierzy stojących w szyku bojowym, którzy podążyli za pierwszym chińskim cesarzem do samego grobu. Współczesne Chiny to przede wszystkim pulsujący życiem Szanghaj, który słynie ze swoich drapaczy chmur oraz ogromnej ilości sklepów. Poczujemy też smak prawdziwych Chin dzięki zajęciom tai-chi, posiłkom w lokalnych restauracjach czy podczas  przejazdu nocnym pociągiem do Xi’an.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Tak

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Yuan

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot z Warszawy
Dzień 2 Przylot do Pekinu i Świątynia Nieba
Dzień 3 Pekin. Plac Tienanmen tj. Plac Niebiańskiego Spokoju, Zakazane Miasto, Wzgórze Węglowe, wizyta w fabryce jedwabiu
Dzień 4 Pekin. Chiński Mur, odwiedziny w fabryce chińskiej porcelany Cliosonne oraz w fabryce herbaty, Wieża Bębna oraz hutongi Pekinu. Nocny pociąg do Xi’an
Dzień 5 Przyjazd do Xi’an. Wielka Pagoda Dzikiej Gęsi, miejskie mury obronne i Stare Miasto
Dzień 6 Xi’an. Zajęcia Tai-chi, Terakotowa Armia, wytwórnia terakoty
Dzień 7 Lot Xi’an - Szanghaj. Budynek Jin Mao oraz wycieczka po porcie
Dzień 8 Szanghaj. Bazar Yuyuan, Muzeum Szanghaju, Nanjing Lu, fabryka pereł
Dzień 9 Szanghaj. Czas wolny oraz pożegnalna kolacja
Dzień 10 Wylot do Warszawy

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
9 498,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy

Polecimy z Warszawy do stolicy Chin, Pekinu.

Posiłki: Wyżywienie w samolocie, kolacja oraz lunch lub kanapka, w zależności od czasu przylotu do Chin

 

Dzień 2
Przylot do Pekinu i Świątynia Nieba
Świątynia Nieba w Pekinie

Pekin dosłownie znaczy „północna stolica”. Od ponad 500 lat mieści się tu centrum polityczne Chin. Już w XV wieku zaprojektowane w kształcie kwadratu miasto było ogromne. Otaczały je 24 km murów obronnych i wałów, za którymi mieściło się miasto cesarza, czyli Zakazane Miasto. Wszystko oprócz murów zachowało się do dzisiaj. Po przylocie do Pekinu, udamy się do Qianmen Jianguo Hotel. Gdyby pokoje nie były jeszcze gotowe, bagaże będzie można zostawić w przechowalni i wybrać się na spacer. Zwiedzanie rozpoczniemy od Świątyni Nieba. Jest ona najlepiej zachowana spośród wielu świątyń i miejsc składania ofiar w okolicy starego miasta. Na marmurowej podstawie idealnie okrągła świątynia wznosi swój niebiesko glazurowany dach ku pekińskiemu niebu. To wyjątkowy przykład tradycyjnej architektury Chin. W świątyni znajdują się tablice przodków, kadzielnice oraz instrumenty muzyczne używane podczas modlitwy cesarza o obfite plony. Wieczorem przyjdzie czas na naszą pierwszą, wspólną chińską kolację w lokalnej restauracji.

Posiłki: Kanapka lub lunch w samolocie, kolacja

 

Dzień 3
Pekin. Plac Tienanmen tj. Plac Niebiańskiego Spokoju, Zakazane Miasto, Wzgórze Węglowe, wizyta w fabryce jedwabiu
Zakazane Miasto, Pekin

Będzie to dzień pod znakiem cesarza. Zwiedzanie zaczniemy od środka Pekinu czyli od Placu Niebiańskiego Spokoju, gdzie zobaczyć można jak dawne symbole cesarskie wykorzystywane są dzisiaj przez władze komunistyczne. Budynki wokół placu, zarówno stare jak i nowe, mają świadczyć o niepodważalności władzy. Pójdziemy pozdrowić ojca komunistycznych Chin Mao Zedonga, którego ciało spoczywa zabalsamowane w szklanej trumnie w wielkim mauzoleum na środku placu. Nie będziemy jednak jedynymi gośćmi. Z całych Chin nadal przybywają tłumnie ludzie, żeby zobaczyć wielkiego przywódcę. Wizyta ta uzależniona jest zatem również od ilości pozostałych odwiedzających. Przy Placu Niebiańskiego Spokoju znajduje się także budynek chińskiego zgromadzenia ludowego. Wzniesienie tego ogromnego gmachu zajęło Chińczykom tylko 10 miesięcy. Zajmuje on więcej miejsca niż wszystkie budynki Zakazanego Miasta razem wzięte. Wielka sala parlamentarna może pomieścić 10 000 osób.
Z Placu Niebiańskiego Spokoju udamy się w stronę cesarskiego pałacu tj. Zakazanego Miasta. Niegdyś czerwone mury pałacu wznosiły się nad resztą miasta, dziś stoją w cieniu rozrastających się hoteli i centrów finansowych. Za grubymi murami pałacu zmieniający się cesarze otoczeni byli zastępami eunuchów, konkubin i sług a o ich bezpieczeństwo dbali liczni strażnicy. Pałac przypominał więc małe miasteczko. Na północ od Zakazanego Miasta wznosi się sztucznie usypane Wzgórze Węglowe. Z jego szczytu rozciąga się imponujący widok na całe Zakazane Miasto. Następnie odwiedzimy fabrykę jedwabiu.

Posiłki: Śniadanie, obiad.

 

Dzień 4
Pekin. Chiński Mur, odwiedziny w fabryce chińskiej porcelany Cliosonne oraz w fabryce herbaty, Wieża Bębna oraz hutongi Pekinu. Nocny pociąg do Xi’an
Chiński mur ma długość ponad 21 000 kilometrów

Wczesnym rankiem opuścimy Pekin, aby udać się na północ. Zobaczenie Chińskiego Muru jest nie lada przeżyciem. Ponad 2000 lat temu pierwszy cesarz Chin Qion Shi Huangdi połączył i rozbudował istniejące już kawałki fortyfikacji obronnych. Z czasem wygląd muru oczywiście się zmieniał.

Na początku był to zwykły wał ziemny, który stopniowo przebudowywano w prawdziwy obronny mur z blankami do strzelania i wieżami obserwacyjnymi.  Miał być tarczą przed dzikimi plemionami koczowniczymi, które przemierzały tereny Wielkiego Stepu na północ od Chin. Nigdy nie odegrał jednak większej strategicznej roli podczas obrony kraju. Okazał się przydatny w innych dziedzinach. System sygnalizowania dymem pozwalał na szybkie przekazywanie sobie wiadomości i ostrzeżeń z wieży do wieży. Ponieważ duże karawany musiały przedostać sie za mur, dlatego służył on również jako graniczny punkt kontrolny. Mówi się, że mur chiński jest jedyną budowlą, którą widać z księżyca. Istnieje wiele mitów na jego temat i niezależnie, czy w nie uwierzymy czy nie, wszyscy zgadzają się, że dostarcza niezapomnianych wrażeń. Będzie dość czasu, żeby wejść na niektóre z wież strażniczych i poczuć powiew historii, zanim ponownie wrócimy do Pekinu.
W drodze powrotnej przyjrzymy się jeszcze technice emalii Cloisonné i wstąpimy do fabryki herbaty. Następnie udamy się do Wieży Bębna, z której rozciąga się widok na dachy hutongów. Wieża powstała w 1420 roku. Bębniarze przypominali kiedyś mieszkańcom o upływie czasu. Znajduje się tutaj największy bęben na świecie. Ma średnicę 285 cm i waży 625kg. Został zrobiony na konkurs bębniarski w 1996. Pójdziemy wąskimi uliczkami zwiedzając słynne hutongi. Są to tradycyjne dzielnice mieszkalne, które budowano w czasach, gdy jeszcze przestrzegano zasady, że żaden budynek nie mógł być wyższy od cesarskiego pałacu. Zarówno tutaj jak i w parkach doświadczyć można zwykłej chińskiej codzienności. Wieczorem pojedziemy na dworzec w Pekinie, gdzie czekać nas będzie kolejna dawka wrażeń. Nadszedł czas na podróż nocnym pociągiem ku kolejnej stacji tj. do cesarskiego miasta Xi’an. Będziemy jechać w wagonie sypialnym.

Posiłki: Śniadanie, obiad i kolacja.

 

 

Dzień 5
Przyjazd do Xi’an. Wielka Pagoda Dzikiej Gęsi, miejskie mury obronne i Stare Miasto
Pagoda w Xi'an

Bardzo wczesnym rankiem głośniki w pociągu zaczynają nadawać wiadomości, anegdoty i muzykę. Trwa to bez przerwy aż do przyjazdu do Xi’an w środku prowincji Shaanxi. Stąd wywodzi się chińska kultura. Za czasów pierwszego cesarza Chin, Qin Shi Huangdi (221 r. p.n.e.), był to sam środek wielkiego chińskiego królestwa. Później w trakcie panowania dynastii Tang (618-907) miasto ponownie zostało stolicą państwa, jedną z największych na świecie. Mając 2000 lat historii kryje w sobie wiele interesujących zabytków. Po przybyciu do Xi’an pojedziemy do hotelu Ramada Bell Tower. Gdyby pokoje nie były gotowe bagaże będzie można zostawić w przechowalni. Po śniadaniu pojedziemy do Pagody Dzikiej Gęsi wzniesionej w 652 roku. Pierwotnie przechowywano tu zbiór buddyjskich pism. Po pokonaniu stromych schodów na sam szczyt dachu pagody, ujrzymy piękny widok na południowe dzielnice miasta. W oddali można również dojrzeć stary miejski mur obronny, najstarszy w Chinach i najlepiej zachowany. Później zobaczymy te okolice z bliska. Przy okazji zwiedzania południowej bramy przejdziemy się wzdłuż muru i zwiedzimy starą dzielnicę muzułmańską. Wieczorem przyjdzie czas na poznawanie chińskich zwyczajów restauracyjnych. Zarówno w Xi’an jak i w całych Chinach nie jemy, aby żyć. O nie! Żyjemy, aby jeść. Teraz przyszedł czas, żebyśmy i My spróbowali niektórych z lokalnych potraw.

Posiłki: Śniadanie, obiad i kolacja.

Dzień 6
Xi’an. Zajęcia Tai-chi, Terakotowa Armia, wytwórnia terakoty
Terakotowa armia

Dzień rozpoczniemy od spaceru do pobliskiego parku. Hasłem przewodnim będzie gimnastyka poranna. Oczywiście wszyscy będą mogli zarówno obserwować jak i wziąć czynny udział w fascynującym „boksie z cieniami” tj. tai-chi. Następnie złożymy wizytę słynnej armii terakotowej. W1974 roku podczas letniej suszy pewien rolnik, kopiąc dół pod nową studnię, dokonał sensacyjnego odkrycia. Nagle w ziemi zaczęły pojawiać się gliniane postacie żołnierzy. Od tego czasu archeolodzy znaleźli tysiące takich figur, a końca nadal nie widać. Figury przedstawiają całą piechotę strzelców, oficerów i generałów. Armię tę stworzono i zakopano, by towarzyszyła i ochraniała pierwszego cesarza Chin, Qin Shi Huangdiego w królestwie śmierci. Nastęnie odwiedzimy wytwórnię terakoty.

Posiłki: Śniadanie, obiad.

Dzień 7
Lot Xi’an - Szanghaj. Budynek Jin Mao oraz wycieczka po porcie
Szanghaj

Wczesnym rankiem pojedziemy w kierunku lotniska w Xi’an, skąd polecimy do Szanghaju. Jest to jedno z największych i najgęściej zaludnionych chińskich miast. Mieszka w nim ponad 20 milionów ludzi! Do 1949 roku miastem zarządzali przedstawiciele Zachodu i Japończycy. Potem władzę przejęli chińscy komuniści, a liczni obcokrajowcy oraz bogaci Chińczycy zostali z niego wyrzuceni. Dziś znajdują się tu największe w Chinach galerie handlowe oraz nowoczesny przemysł. W ciągu zaledwie 20 lat to nowe centrum handlowo-finansowe stało się wielomilionową metropolią, która ambitnie goni Hongkong. Po przybyciu do Szanghaju, pojedziemy  do hotelu Qianmen Jianguo Hotel. Gdyby nasze pokoje nie były jeszcze gotowe, bagaże będzie można zostawić w przechowalni i wybrać się na zwiedzanie. Celem pierwszej wycieczki będzie dzielnica Pudong. Parę lat temu została przekształcona ona w specjalną strefę ekonomiczną, czego dowodem są liczne drapacze chmur. Wjedziemy na 88. piętro budynku Jin Mao. Wspaniały widok z góry potwierdza, ze słowo metropolia nie jest używane na wyrost. Pierwszy dzień pobytu w Szanghaju zakończy się wycieczką po jednym z największych na świecie portów. Miasto ma strategiczne położenie przy ujściu rzeki Jangcy. Stąd wyrusza transport kontenerowy na cały świat.

Posiłki: Śniadanie, obiad i kolacja.

Dzień 8
Szanghaj. Bazar Yuyuan, Muzeum Szanghaju, Nanjing Lu, fabryka pereł

Po śniadaniu w hotelu odwiedzimy bazar Yuyuan. Można tu kupić wszystko od dzieł sztuki, przez pamiątki, po egzotycznie przygotowane jedzenie. Za bazarem znajduje się stara, handlowo-mieszkalna chińska dzielnica z wąskimi uliczkami, która niedługo ma być zlikwidowana. Jest to zatem absolutnie ostatnia szansa, jeśli ktoś chce na własne oczy zobaczyć ten kawałek historii Szanghaju. Po obiedzie odwiedzimy Muzeum Szanghaju, które szczyci się nadzwyczaj imponującymi zbiorami historycznych i kulturalnych perełek Chin. Muzeum leży centralnie przy największej ulicy handlowej miasta, Nanjing Lu, na którą również warto zwrócić uwagę. Można tu kupić najróżniejsze ciekawostki z Szanghaju. Następnie odwiedzimy fabrykę pereł.

Posiłki: Śniadanie, obiad.

 

Dzień 9
Szanghaj. Czas wolny oraz pożegnalna kolacja
Stare Miasto w Szanghaju

Ten dzień możemy spędzić w największym chińskim mieście dokładnie tak, jak chcemy. Proponujemy wizytę na jednym z wielu chińskich targów. Można zaopatrzyć się tam m.in. w ubrania, zegarki czy płyty CD. Prosimy pamiętać, że wskazane jest targowanie się o cenę, należy jedynie uzbroić się w cierpliwość. Chińczycy są nadzwyczaj utalentowanymi sprzedawcami.
Wieczorem spotkamy się na pożegnalnej kolacji.

Posiłki: Śniadanie i pożegnalna kolacja.

 

Dzień 10
Wylot do Warszawy

Udamy sie na lotnisko, skąd odlecimy do Warszawy.

Posiłki: Wyżywienie w samolocie.

Pakiet kulturalny

Kolacja i wieczór w pekińskiej operze - 3 dzień
Wieczorem będzie okazja, aby pójść do pekińskiej opery. Absolutnie nie należy pomylić jej ze zwykłą operą! Opera pekińska jest osobliwą mieszanką śpiewu, tańca, mimiki, słów i akrobatyki. Właściwie stara chińska nazwa za-ju czyli teatr mieszany, dobrze oddaje charakter przedstawienia. Teraz nazywa się je po chińsku jing-ju czyli teatr stołeczny. Z poparciem cesarzy opera pekińska rozwijała się przy dworze w XVIII i XIX wieku. Niestety artyści operowi byli prześladowani podczas rewolucji. Dopiero teraz opera ponownie staje się popularna. Tym niemniej nowe gwiazdy operowe nadal muszą żyć skromnie. Aby zrobić karierę w branży operowej, trzeba poświęcić dużo czasu na naukę.

Kolacja i teatr Tang w Xi’an - 6 dzień
Wieczorem po kolacji przyjdzie czas na odrobinę kultury, gdyż wybierzemy się na przedstawienie do lokalnego teatru. Utalentowani muzycy i tancerze kontynuują tradycję z czasów dynastii Tang, kiedy oglądanie tańca było dworską rozrywką.

Kolacja i pokaz akrobatyczny - 8 dzień
Wieczorem weźmiemy udział w ostatnim punkcie szanghajskiego programu tj. Pokazie akrobatycznym. Lokalny klub akrobatyczny jest znany na cały świecie szczególnie z giętkości swoich akrobatów. W programie znajdą się niektóre z klasycznych numerów zespołu.

Cena pakietu: 548 PLN/os

Pekińska opera

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 9 498,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego
 • 1 298 PLN
Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa - Pekin i Szanghaj - Warszawa z przesiadką
 • Przelot wewnętrzyny na trasie Xi’an - Szanghaj
 • Zakwaterowanie w hotelach w pokojach 2-osobowych (7 nocy)
 • Przejazd nocnym pociągiem trasie Pekin - Xian w 4-osobowym przedziale
 • Wyżywienie: codzienne śniadania, obiady (z wyjątkiem dnia 9) i kolacje (z wyjątkiem dni 3,6,8)
 • Wycieczki i bilety wstępów wymienione w programie
 • Transport podany w programie
 • Ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
 • Wiza jest wymagana, więcej przeczytaj tutaj: https://www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/chiny/wiza
 • Napojów do posiłków oraz dodatkowych posiłków
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i przewoźników, około 40$/os
 • Wszystkiego co nie zostało wymienione w "Cena zawiera"

 

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Bagaż

Dobrym pomysłem jest zabranie mniejszego plecaka lub torby na wycieczki i dni podróży, w których zazwyczaj nie ma dostępu bagażu do wieczora.
Nie trzeba zabierać ręcznika.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 16 osoby. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Więcej o Chinach

O wizę do Chin można aplikować samodzielnie lub korzystając z pomocy naszego biura partnerskiego.
O wizę można aplikować nie wcześniej niż 3 miesiące i nie później niż 1 miesiąc przed wylotem.
Normalny czas oczekiwania na wizę to 4 dni pracy konsulatu a ekspresowy - 3 dni. 

Informacje o wizie znajdziesz tutaj: https://www.albatros.pl/kierunki-podrozy/azja/chiny/wiza

 

Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 5 out of 5 by from Nie tak dawno temu w Chinach Pomimo wątpliwości co do wyższej ceny wycieczki w porównaniu z innymi biurami podróży okazało się że decyzja o uczestnictwie była strzałem w przysłowiową 10-tkę. Bardzo bogaty i atrakcyjny program, wspaniały kompetentny przewodnik z bardzo bogatą wiedzą, opłacone wszystkie bilety wstępu oraz warunki noclegów i spożywania posiłków w pełni uzasadniają poniesione koszty wycieczki. Niezapomniane wrażenia i wspaniała niemal rodzinna atmosfera w grupie sprawiła ze z pewnością skorzystam z usług tego biura. Kolejny cel Wietnam oczywiście z Albatrosem i oczywiście z Panią Karoliną.
Date published: 2019-04-16
Rated 5 out of 5 by from Przygoda z Chinami Wycieczka w stu procentach spełniła moje oczekiwania. Bogaty i urozmaicony program, sprawna organizacja zarówno w Warszawie, jak i w Chinach. Wspaniała przewodniczka, pani Karolina, stworzyła świetną atmosferę i dzieliła się z nami swoją szeroką wiedzą. Miejscowi przewodnicy również spisali się na medal. Hotele były wygodne, jedzenie smaczne i bardzo urozmaicone. Było super!
Date published: 2019-04-07
 • y_2021, m_10, d_25, h_18
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.19
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_2
 • loc_pl_PL, sid_CNRTR06, prod, sort_[SortEntry(order=RELEVANCE, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

22CNRTR06APL2103