Od Madrytu po Lizbonę - iberyjskie kontrasty

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Wyjątkowa podróż, podczas której odwiedzimy nie tylko dwie imponujące stolice na Półwyspie Iberyjskim, ale również poznamy miejsca z dala od utartych szlaków.

Rozpoczynamy jednak od wspaniałego Madrytu. Dusza i serce Hiszpanii oraz najbardziej hiszpańskie ze wszystkich hiszpańskich miast. Historia Salamanki, złotego miasta, pełna jest wojen, a samo miasto położone jest najdalej jak tylko można od hiszpańskich kurortów morskich. Spacer po mieście przypomina przechadzkę po żywym muzeum.

Następnie przejeżdżamy przez mało znaną portugalską wyżynę w kierunku rzeki Douro, której doliny zachwycają każdego pięknem krajobrazu pełnym dramatyzmu, gdzie winnice zakładane są na ostrych i stromych zboczach gór. Stylowe stare kafejki i bary, porto i nostalgiczne dźwięki fado powitają nas w uroczym mieście portowym Porto. Natrafimy tu na wiele śladów dawnej świetności i bogactwa sprzed stuleci. Kończymy naszą podróż w pełnej życia Lizbonie, jednym z najstarszych europejskich miast, gdzie to co nowe splata się w idealnym połączeniu z tym co stare. Miasto urzeka swym pięknem i jest wprost stworzone na idealne zakończenie wspaniałej podróży.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta EUR

Program wycieczki
Dzień 1 Wylot do Madrytu. Kolacja powitalna w hotelu
Dzień 2 Madryt – Avila – Salamanka. Zwiedzanie Madrytu. Przejazd do Salamanki
Dzień 3 Salamanka. Zwiedzanie miasta. Casa de las Conchas – dom zdobiony muszlami, ozdobiona rzeźbami katedra
Dzień 4 Salamanka – Guarda – Peso da Régua – Villarreal. Katedra z XVI wieku. Nad rzeką Duero. Degustacja win
Dzień 5 Villarreal - Amarante – Porto. Dzień pod znakiem wyśmienitych win
Dzień 6 Porto. Zwiedzanie miasta. Żelazny most Gustawa Eiffla. Dzielnica Ribeira (UNESCO)
Dzień 7 Porto – Coimbra – Lizbona. Podróż przez dawną i obecną stolicę Portugalii
Dzień 8 Zwiedzanie Lizbony. Wylot do Warszawy

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
5 498,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot do Madrytu. Kolacja powitalna w hotelu
Hiszpańskie tapas

Po wylądowaniu na międzynarodowym lotnisku w Madrycie odbierze nas pilot i razem z nim pojedziemy wygodnym autokarem do hotelu położonego w Madrycie.

Hiszpania jest drugim najchętniej odwiedzanym przez turystów krajem na świecie, ale jej stolica, Madryt, jest przez wielu niesłusznie omijana. Nie leży nad morzem, tylko w głębi lądu na wysokości prawie 700 metrów nad poziomem morza. W 1561 roku królewska rezydencja została przeniesiona z Toledo do Madrytu. W 1606 roku miasto stało się oficjalną stolicą Hiszpanii, a tym samym centrum światowego imperium. Madryt liczy 3,2 mln mieszkańców, zaś po uwzględnieniu obszaru tzw. dużego Madrytu – 6 mln. Jest zatem jednym z najliczniej zamieszkałych miast w Unii Europejskiej. Hiszpańską atmosferę można wyczuć już od pierwszych chwil pobytu. Madryt jest dumnym, kipiącym energią miastem.

Po dotarciu do hotelu odpoczniemy po podróży. Wieczorem czeka na nas wspólna kolacja powitalna.

Nocleg w Madrycie.

Dzień 2
Madryt – Avila – Salamanka. Zwiedzanie Madrytu. Przejazd do Salamanki Około 220 km
Plac Puerto del Sol

Dzień rozpoczynamy od zwiedzania hiszpańskiej stolicy, która urzeka monumentalnymi budynkami, pięknymi zabytkami, szerokimi bulwarami oraz przestrzennymi placami, na których znajdują się fonatanny. Sercem miasta jest tętniący życiem plac Puerta del Sol. W jego pobliżu znajduje się plac Plaza Mayor, który niegdyś był wykorzystywany jako arena korridy i miejsce publicznych kaźni. Ogromy i majestatyczny pałac Palacio Real dominuje w krajobrazie miasta i nie sposób go przeoczyć. Wzdłuż głównej ulicy, Gran Via, można znaleźć sklepy wszystkich wiodących marek odzieżowych, a także mniejsze butiki, restauracje i kafejki. Bogactwo historyczne i kulturowe Madrytu z pewnością warte jest osobnej wyprawy, jednak my po lunchu jedziemy dalej na spotkanie z nową przygodą. Zatrzymujemy się w mieście Ávila, gdzie w XVI wieku urodziła się Święta Terasa z Ávili. To wyżynne miasto położone jest 1 128 metrów nad poziomem morza nad brzegami rzeki Adaja, jednego z dopływów portugalskiej rzeki Duero. Całe miasto jest jednym wielkim zabytkiem i narodowym skarbem kultury Hiszpanii, zaś Stare Miasto znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Najważniejszym zabytkiem miasta są w pełni zachowane średniowieczne mury obronne wraz z dziewięcioma bramami miejskimi ciągnące się wokół miasta przez ponad 2 500 metrów. Imponująca jest również katedra z XII wieku. Ciekawostką jest, że w tym mieście znajduje się najwięcej kościołów w przeliczeniu na liczbę mieszkańców (zarówno romańskich jak i gotyckich). Z Ávili jest blisko już do następnego punktu programu, Salamanki, gdzie zameldujemy się w centralnie położonym hotelu.

Nocleg w Salamance.

Dzień 3
Salamanka. Zwiedzanie miasta. Casa de las Conchas – dom zdobiony muszlami, ozdobiona rzeźbami katedra
Katedra w Salamance

W odróżnieniu od Madrytu czy Barcelony, Salamanka nie jest miastem przepełnionym turystami, zatem będziemy tu mieli okazję poznać prawdziwą Hiszpanię z dala od nadmorskich kurortów.

Miasto zostało założone około 2400 lat temu przez Celtów. W swojej długoletniej historii znajdowało się pod panowaniem wielu różnych władców, między innymi znalazło się we władaniu Imperium Rzymskiego. Podobnie jak cała Hiszpania, Salamanka doznała wielu wojen. Miasto ucierpiało w szczególności podczas hiszpańskiej wojny domowej, kiedy to mieściła się tu siedziba rządu generała Franco. 

Uniwersytet w Salamance należy do najstarszych na Półwyspie Iberyjskim. Obecnie uznawany jest za jeden z wiodących uniwersytetów w Europie. W XVI wieku wykształciła się na nim wybitna szkoła prawa, która wywarła ogromny wpływ na europejską filozofię prawa. Także tutaj kształtowały się początki nauki o ekonomii i zasady suwerenności narodowej, które do tej pory odgrywają zasadniczą rolę we współczesnym społeczeństwie. Najprawdopodobniej dzięki wielowiekowym tradycjom uniwersyteckim Salamanka do dziś posiada młodzieńczy charakter i kulturę intelektualną.

Podczas zwiedzania z przewodnikiem poznamy też słynny Dom Muszli, Casa de las Conchas, oraz wyjątkową katedrę składająca się tak naprawdę z dwóch katedr. Po południu będziemy mieli czs wolny by samodzielnie móc poznać Salamankę, miasto czarujące i eleganckie, według wielu najpiękniejsze renesansowe miasto w całej Europie. Salamanka bywa też nazywana „la ciudad dorada”, złocistym miastem. Nazwa wywodzi się z poświaty, jaka powstaje, kiedy promienie słońca lub wieczorne oświetlenie miasta odbijają się w złocistym piaskowcu, z którego zbudowanych jest wiele zabytków i budynków miasta.

Wieczorem osoby, które zdecydowały się na wykupienie pakietu kolacyjnego, wybiorą się na hiszpańską kolację do restauracji. 

Nocleg w Salamance.

Dzień 4
Salamanka – Guarda – Peso da Régua – Villarreal. Katedra z XVI wieku. Nad rzeką Duero. Degustacja win Około 320 km
Katedra w mieście Guarda

Dziś pojedziemy na zachód ku rejonom położonym daleko od często odwiedzanych szlaków. Pierwszym miastem, jakie zobaczymy w Portugalii będzie leżące na wysokości 1056 metrów nad poziomem morza małe miasteczko Guarda. Jest to najwyżej położone miasto w Portugalii kontynentalnej. Bliskość granicy z Hiszpanią sprawiła, że miasteczko było w dawnych czasach twierdzą, co zresztą potwierdza jego nazwa (guarda, dosł.: stróż, osłona). Doskonale zachowane mury obronne zostały wzniesione w XII wielu przez króla Sancho I. Najsłynniejszym zabytkiem w Guardzie jest katedra z XVI wieku o wąskiej, nieco odstraszającej bryle, łącząca elementy architektury kościelnej i obronnej.

Pojedziemy przez urokliwe okolice, przez miasto Viseu, po czym dotrzemy do rzeki Douro, gdzie zatrzymamy się w Peso da Régua, które słynie ze swoich winnic, zakładanych na ostrych i stromych zboczach gór. Jeszcze niedawno Douro było rwącą rzeką z niebezpiecznymi prądami, ale po wybudowaniu zapór wodnych w połowie XX wieku rzekę udało się uspokoić. Niegdyś spławiano wina rzeką, lecz obecnie przewożone są one szybszą drogą lądową, zaś po rzece pływają jedynie niewielkie statki wycieczkowe. Spośród licznych winnic doliny rzeki Douro my odwiedzimy tak zwaną quintę, aby przekonać się, jak smakuje popularne wino z tego regionu. Produkcja win w Portugalii została w ostatnich latach zmodernizowana, na szczęście bez uszczerbku dla wyjątkowego, osobliwego stylu winiarstwa. Słynne czerwone wina z Douro mają bogaty owocowy bukiet, są mocne i pełne wyrazistego smaku. Po degustacji udamy się do hotelu w Villarreal, położonego wśród łagodnych pagórków nad rzeką Corgo, jednym z dopływów Douro. 

Zakwaterowanie w hotelu w Villarreal. Kolacja, nocleg.

Dzień 5
Villarreal - Amarante – Porto. Dzień pod znakiem wyśmienitych win Około 100 km
Dolina Duoro, Portugalia

Dziś skierujemy się na zachód w kierunku wybrzeża Oceanu Atlantyckiego. Będziemy podróżować poprzez urwiste zbocza, pośród malowniczych zielonych winnic oraz miast pełnych kultury i zabytków. Przejedziemy przez region słynący z produkcji win o nazwie vinho verde, co oznacza „zielone wino”. Portugalskie vinho verde jest najczęściej białe, może też być różowe, zaś nazwa „zielone” oznacza, że wino jest młode, w odróżnieniu od wina dojrzałego, czyli vinho maduro. Po drodze zatrzymamy się w idyllicznym miasteczku Amarante u podnóża góry Serra do Marão nad rzeką Támega, nad którą wznosi się słynny most Sao Goncalo, połączony z klasztorem o tej samej nazwie. Pierwszy most w tym miejscu zbudowany został już w czasach rzymskich, zaś obecna konstrukcja mostu i klasztoru pochodzi z końca XVIII wieku.

Trasa wycieczki prowadzi ku Atlantykowi do portowego miasta Porto. Po południu udamy się na degustację słodkiego wina porto, którego nazwa wywodzi się od nazwy miasta. Jest to najczęściej wino czerwone i również pochodzące z winnic doliny rzeki Douro. Mimo to, porto jest butelkowane i składowane jest na wybrzeżu w piwnicach z winem porto w Vila Nova de Gaia. Uprawa winorośli w dolinie Douro ma wieloletnią tradycję, jest chroniona od 1756 roku. Jest to trzeci najstarszy chroniony rejon winnic po Chianti (1716 r.) i Tokaju (1730 r.) Po degustacji jedziemy do naszego hotelu na przedmieściach Porto, położonego w pobliżu morza i stacji metra. 

Nocleg w Porto.

Dzień 6
Porto. Zwiedzanie miasta. Żelazny most Gustawa Eiffla. Dzielnica Ribeira (UNESCO)
Porto nad rzeką Duoro

Dzisiejszy dzień spędzimy w Porto, drugim co do wielkości mieście Portugalii. Porto jest miastem pełnym uroku, o bogatej historii, kilka lat temu zostało mianowane Europejską Stolicą Kultury. Centrum miasta znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Znajdziemy tu wiele śladów świetności miasta z okresu końca średniowiecza. 

Podczas zwiedzania miasta obejrzymy zarówno imponujące średniowieczne budowle jak również przykłady nowoczesnej architektury. Spacerując po Starówce poczujemy ducha dawnych epok. Przejedziemy również monumentalnym żelaznym mostem zaprojektowanym przez Gustawa Eiffela skąd udamy się do wysoko położonej katedry z malowniczym widokiem na rzekę. Po drodze miniemy wspaniałe zabytki architektury, takie jak kościół Clérigos.

Dzień zakończymy rejsem statkiem po rzece Douro, która uchodzi do oceanu właśnie w pobliżu Porto. Douro ma długość 897 km, co plasuje ją na trzecim miejscu najdłuższych rzek Półwyspu Iberyjskiego (po Tagu i Ebro). Po południu będzie czas do własnej dyspozycji. Proponujemy odwiedzenie ponad stuletniego dworca kolejowego São Bento, który nie jest zwykłym węzłem komunikacyjnym. W poczekalni możemy podziwiać 20 000 niebieskich płytek ceramicznych przedstawiających m.in. winnice w dolinie Douro. 

Jedną z dzielnic miasta jest położona nad samą rzeką Ribeira i z pewnością warto ją odwiedzić. Słowo ribeira oznacza po portugalsku „rzeka”. Rzeki w okresie średniowiecza miały ogromną wartość komercyjną. Istotna rola rzeki w życiu miasta sprawiła, że słowem tym zaczęto nazywać całą dzielnicę. Wokół ryneczku mieszczą się kolorowe kamienice z galeriami sztuki, sklepikami z pamiątkami, urocze bary i kafejki. Picie kawy odgrywa ważną rolę w życiu Portugalczyków – każda okazja jest dobra, żeby zatrzymać się na filiżankę kawy.

Wieczorem osoby, które zakupiły pakiet kolacyjny udadzą do restauracji się na wspólną, portugalską kolację, podczas której odbędzie się koncert muzyki fado. Fado to portugalska muzyka ludowa. Jest ona rodzajem lamentu z wyraźnymi wpływami pieśni portugalskich marynarzy. Melodia jest nacechowana skargą, a tekst często opowiada o morzu lub o życiu ubogich ludzi. Muzykę fado najlepiej opisuje portugalskie słowo saudade, które nie ma bezpośredniego tłumaczenia, ale można je opisać jako tęsknotę za domem, nostalgiczne oczekiwanie zmieszane ze smutkiem, bólem, szczęściem i miłością. Samo słowo fado pochodzi od łacińskiego słowa fatum oznaczającego „los”. 

Nocleg w Porto.

Dzień 7
Porto – Coimbra – Lizbona. Podróż przez dawną i obecną stolicę Portugalii Około 320 km
Most w Coimbrze

Rano udamy się na południe w kierunku Lizbony, stolicy kraju. Po drodze będzie okazja podziwiać piękne i różnorodne krajobrazy. Zatrzymamy się w historycznej Coimbrze, która 800 lat temu była stolicą Portugalii. Pojdziemy na spacer po starówce dawnej stolicy. W Coimbrze znajduje się jeden z najstarszych uniwersytetów w Europie (o imponującej architekturze), do dziś miasto jest znaczącym ośrodkiem uniwersyteckim. Coimbra położona jest wysoko, dzięki czemu roztacza się wokół niej malownicza panorama doliny rzeki Mondegos. Portugalczycy uważają Coimbrę za kolebkę narodu portugalskiego. To tutaj urodziło się sześciu królów Portugalii. W XV i XVI wieku kraj był światową potęgą ekonomiczną, polityczną i kulturalną, z wieloma koloniami w Ameryce Południowej, Afryce i Azji oraz słynął z podróżników dokonujących ważnych odkryć geograficznych, jak na przykład Vasco da Gama i Ferdynand Magellan. W wyniku wojen z Hiszpanią w XVII wieku i Francją w XVIII wieku Portugalia utraciła swoje kolonie, a co za tym idzie, również wpływy. Ostatnie kolonie portugalskie uzyskały niepodległość w latach 70-tych XX wieku, z wyjątkiem Makao, które zwrócono Chinom dopiero w 1999 roku. Ze względu na swoją kolonialną przeszłość, portugalski jest dziś szóstym najczęściej używanym językiem na świecie, głównie dzięki ogromnej Brazylii, w której portugalski jest językiem oficjalnym. 

Wieczorem osoby, które zakupiły pakiet kolacyjny wybiorą się wspólnie na miłą kolację do restauracji. 

Nocleg w Lizbonie.

Dzień 8
Zwiedzanie Lizbony. Wylot do Warszawy
Lizbona, Plac Comercio

Ostatniego dnia zwiedzimy Lizbonę. Podobnie jak Madryt, Lizbona warta jest osobnej wyprawy. Miasto powstało w dolinie rzeki, dzięki dużym różnicom wzniesień wszędzie możemy podziwiać cudowne widoki. Jest jednym z najstarszych europejskich miast, gdzie to co nowe splata się w idealnym połączeniu z tym co stare. Dzielnica Alfama słynie z krętych uliczek i stanowi kontrast z nowoczesną zabudową w Parque de Nações, czyli Parku Narodów. Podczas naszej wędrówki dotrzemy między innymi do wieży Belem, Pomnika Odkrywców i Praça do Comércio. 

Po zwiedzeniu miasta pojedziemy na lotnisko, skąd polecimy do Warszawy.

Pakiet kolacyjny

Trzy wspólne kolacje – w hiszpańskiej Salamance, w Porto i w Lizbonie. Trzydaniowe kolacje z ustalonym menu podawane z wodą i domowym winem w typowych dla danej miejscowości restauracjach. W Porto kolacja połączona jest z koncertem tradycyjnej muzyki fado.

Pakiet kolacyjny należy zamówić wcześniej przy rezerwacji wycieczki i jest on realizowany dla co najmniej 10 osób. Pilot zawsze jest obecny podczas kolacji.

Cena za osobę 498 PLN

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 5 498,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju jednoosobowego

1 198 PLN

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot samolotem rejsowym w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa - Madryt i Lizbona Warszawa
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów (1 w Madrycie, 2 w Salamance, 1 w Villarreal, 2 w Porto, 1 w Lizbonie) 
 • Wyżywienie: 7 śniadań, 2 kolacje (w Madrycie i Vilarreal)
 • Wycieczki zgodnie z programem
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego
 • Napojów
 • Pakietu kolacyjnego
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego, co nie jest wymienione w "Cena zawiera"

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Hotele

W czasie tej wycieczki będziemy mieszkać w pięciu 3* i 4* hotelach. Położone są centralnie lub mają dobre położenie komunikacją miejską z centrum miasta.  

Hotel Santos Praga, Madrid, ****
https://www.hotelmadridpraga.com/

Hotel Silken Rona Dalba, Salamanca, ***
https://www.hoteles-silken.com/es/hotel-rona-dalba-salamanca/

Hotel Miracorgo, Vila Real, ****
https://www.hotelmiracorgo.com/

Hotel Porto Mar, Porto, ***
https://www.hotelportomarmatosinhos.com/en/

Hotel Roma, Lissabon ***+
https://www.hotelroma.pt/en/

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 20 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Ogólne zasady podróży

Podróżuj bezpiecznie

Abyście Państwo poczuli się bezpiecznie i komfortowo w świecie koronawirusa, podjęliśmy szereg działań mających na celu zminimalizowania ryzyka infekcji już od etapu planowania, aż do powrotu po realizacji podróży marzeń z Albatros Travel. Nasze działania obejmują:

 • Certyfikację pilotów wycieczek zgodnie z wytycznymi WHO dotyczącymi kontroli zakażenia
 • Bardzo wysokie wymagania co do reżimu sanitarnego wobec naszych partnerów
 • Informację wszystkich uczestników podróży o ubezpieczeniu podróżnym i zachowaniu środków ostrożności, by zmniejszyć ryzyko infekcji

Zobacz wszystkie nasze działania tutaj

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i chrztu w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzykaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Jak tylko uzyskamy pierwsze opinie od polskich gości, będą one również widoczne na naszej stronie internetowej. Na ten moment nie dysponujemy takimi ocenami, ponieważ biuro działa w Polsce od dnia 05.10.2017. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice  odnośnie gromadzenia ocen i opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki

21ESRTR16BPL0209