Formalności wizowo-paszportowe

Papryka chili na straganie w Quito

Zapoznaj się z przepisami wizowo-paszportowymi w związku z podróżą do Ekwadoru.

Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli polskich podróżujących do Ekwadoru. Okres bezwizowego przebywania na terytorium Ekwadoru dla turystów wynosi do 90 dni.
Wymaganym dokumentem podróży jest paszport, którego ważność nie może być krótsza niż 6 miesięcy, licząc od daty planowanego powrotu z Ekwadoru. 
W trakcie pobytu w Ekwadorze turyści są zobowiązani do posiadania zawsze przy sobie dodatkowo fotokopii paszportu.
Obywatele innych państw uzyskają informacje na temat obowiązujących ich przepisów wjazdowych kontaktując się z  Wydziałem Konsularnym Ekwadoru w Polsce tel. +48 22 848 72 30 lub naszym biurem partnerskim WizaSerwis Sp. z o.o  www.wizaserwis.pl.

Każdy uczestnik wycieczki powinien we własnym zakresie zadbać o to, by posiadać wszystkie wymagane dokumenty uprawniające do przekroczenia granicy.

Wymagania dotyczące wjazdu do EKWADORU w związku z pandemią COVID-19.

Wszyscy podróżni zobowiązani są do wypełnienia deklaracji dotyczącej stanu zdrowia przed wjazdem do Ekwadoru. Prosimy o wydrukowanie formularza, wypełnienie go i zabranie ze sobą w celu okazania na lotnisku. Link do formularza: https://bit.ly/3fvCVD7

Osoby w pełni zaszczepione powinny posiadać paszport covidowy (certyfikat unijny w języku angielskim potwierdzony kodem QR) zaświadczający o ukończeniu całego cyklu szczepień co najmniej 14 dni przed wjazdem do Ekwadoru. Zalecamy, aby pobrać i wydrukować paszport covidowy w języku angielskim ze strony https://pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta i mieć go przy sobie podczas całej podróży.

Osoby niezaszczepione prosimy o kontakt z biurem oraz śledzenie informacji wjazdowych na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

Prosimy o zwrócenie uwagi, iż to na podróżnym spoczywa odpowiedzialność uzyskania aktualnych informacji o zasadach wjazdu, zapoznania się z nimi i posiadania potrzebnych do wyjazdu dokumentów. Wymagania i ograniczenia wjazdowe mogą ulec zmianie w krótkim czasie, zachęcamy więc do sprawdzania aktualnych informacji dotyczących zasad wjazdu na stronie: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

Formularz zdrowia:

Przygotowaliśmy dla Państwa przewodnik w języku polskim jak wypełnić formularz, którego zalecamy przestrzegać, aby mieć pewność, że wszystko zostało wykonane prawidłowo.

Kliknij tutaj, by zobaczyć instrukcję wypełnienia formularza:

https://documents.albatros-travel.com/pl/PLF_Ecuador_PL.pdf

Jako podróżny jesteś odpowiedzialny za to, aby formularz zgłoszeniowy został wypełniony prawidłowo i w odpowiednim czasie przed wylotem.

Kliknij tutaj, aby wypełnić formularz:

https://bit.ly/3fvCVD7

Maks. 15 uczestników

Ekwador – przygoda w Amazonii i rejs jachtem po Galapagos

Ekskluzywny rejs 16-osobowym jachtem po Galapagos, bujna przyroda Amazonii, wysokie Andy, Quito i rdzenne plemiona Indian

4,7
  • 14-03-2023
  • 12 dni
  • 28 998,–
od Warszawa