Albatros wspiera Verdens Børn

W 2018 roku Albatros Travel rozpoczął współpracę z Verdens Børn - duńską organizacją humanitarną zajmującą się pomocą dzieciom. Wspieramy Verdens Børn finansowo oraz pomagamy w promocji.

Verdens Børn to mała organizacja pozarządowa, która dzieciom z różnych zakątków świata udziela pomocy w zakresie edukacji, ochrony zdrowia i bezpieczeństwa. Verdens Børn prowadzi projekty w czterech krajach: w Indiach, na Sri Lance, w Ugandzie oraz Bułgarii. Swoją pomocą obejmuje ok. 2300 dzieci.

Jednym z projektów Verdens Børn, które wsparł Albatros Travel, była pomoc w zdobyciu paneli słonecznych dla szkoły w Ugandzie, dzięki czemu w szkole jest prąd.
 
W 2018 roku ze współpracy z Verdens Børn wycofał się duży sponsor, przez co organizacja miała problemy finansowe. Albatros Travel wspomógł organizację darowizną w wysokości 100 000 DKK, która została przeznaczona na koszty administracyjne. W przyszłości nasze wsparcie będzie udzielane w konkretnym celu, na ulepszenie projektów w różnych miejscach na świecie.
 
Organizacja Verdens Børn umożliwia także adopcję dziecka na odległość, na którego wsparcie przeznaczane jest 100% darowizny.

Więcej verdensboern.dk