Kirgistan naturalnie!

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Ten daleki kraj Azji środkowej jest idealny na aktywne wakacje, gdzie zobaczymy piękne górskie jeziora, niezapomniane krajobrazy i grupy nomadów.

Wybierz się z Albatros Travel na fantastyczną wyprawę do Kirgistanu podczas której będziemy podziwiać wspaniałą naturę, która latem przyobleka się w swoje najpiękniejsze kolory. Dni są słoneczne, powietrze odurzająco rześkie, a górskie stoki ozdobione kwietnymi kobiercami.

Trasa naszej wycieczki wiedzie przez północną część kraju, gdzie udamy się na łatwe wędrówki górskimi dolinami mijając rwące górskie rzeki. Skorzystamy z dobrodziejstw lata opalając się i kąpiąc w kryształowych wodach jeziora Issyk-Kul.

Wybierzemy się na wędrówki po górach na wschód od miasta Karakol, gdzie zobaczyć można jedne z najpiękniejszych krajobrazów w Kirgistanie.

Spotkamy także prawdziwych nomadów i będziemy mieć rzadką okazję, aby zapoznać się z ich kulturą i sposobem życia w otoczeniu dziewiczych górskich krajobrazów. Skosztujemy również lokalnej kuchni.

Ponadto zaplanowaliśmy jeden nocleg w tradycyjnej jurcie. To nie jest luksusowa podróż, ale za to pełna lokalnego kolorytu i z wygodnymi noclegami.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe, Przygoda życia

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Tak

 • Waluta Som

Program wycieczki 9 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy do Biszkek
Dzień 2
Przylot do Biszkek. Zwiedzanie miasta
Dzień 3
Biszkek – Czołponata. Jezioro Issyk-Kul i skansen petroglifów
Dzień 4
Karakol. Łatwa wędrówka górska, Muzeum Przewalskiego i Cerkiew Prawosławna
Dzień 5
Karakol. Jeti Oguz – Tamga. Klify z czerwonego piaskowca i dotarcie do Tamga
Dzień 6
Tamga – Dolina Barskaun – Tamga. Życie lokalnej wsi i klify z czerwonego piaskowca na Skazce
Dzień 7
Tamga – Kaji-say – Bokonbaeva – Jaichy. Kąpiel w gorących źródłach i nocleg w tradycyjnych jurtach
Dzień 8
Minaret w mieście Burana, czas na ostatnie zakupy w Biszkeku i pożegnalna kolacja
Dzień 9
Wylot z Biszkek do Warszawy

Zdjęcia

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
10 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Biszkek
Zapierający dech w piersiach górski krajobraz Kirgistanu

Po spotkaniu na lotnisku Okęcie z pilotem Albatros Travel wylecimy z Warszawy przez Istambuł do Biszkek.

Kirgistan jest byłą republiką radziecką – krajem znajdującym się daleko na obrzeżach nieistniejącego już Związku Radzieckiego. Geografia, przyroda i kultura tego kraju to mieszanka wpływów mongolskich, perskich i rosyjskich oraz lokalnego patriotyzmu. Kirgistan graniczy od wschodu z Chinami, od południa z Tadżykistanem, na zachodzie z Uzbekistanem, a na północy z Kazachstanem. Dużo się tu zmieniło odkąd Albatros Travel przywiózł tu w 1995r. pierwszych turystów ze Skandynawii, ale to co pozostało niezmienne to obietnica wspaniałej przygody wśród fantastycznej górskiej przyrody i niezmiernie gościnnej ludności.

Dzień 2
Przylot do Biszkek. Zwiedzanie miasta
Biszkek

Po przylocie udamy się do naszego hotelu w Biszkeku. Po śniadaniu i kilku godzinach wypoczynku wyruszymy na zwiedzanie miasta.

Jak na standardy środkowoazjatyckie, Biszkek to stosunkowo młode miasto założone w 1825 roku, a w jego architekturze dominuje styl rosyjski. W oczy rzucają się przede wszystkim nieco toporne budynki rządowe, parki z pomnikami ku czci ojczyzny, ale gdzie nie gdzie można tu wciąż zobaczyć urokliwe domki w typowym rosyjskim stylu. Latem atmosfera w Biszkek jest bardzo przyjemna.

Zaparkujemy w centrum i powoli przejdziemy przez miasto. Przewodnik opowie nam o życiu tutaj, o mijanych miejscach: pięknych parkach, muzeach, a także sklepach i bazarach. Będzie również czas wolny na spacer lub na odpoczynek w  kafejce. Po kolacji w jednej z nich, pozostała część wieczoru do własnej dyspozycji.

Dzień 3
Biszkek – Czołponata. Jezioro Issyk-Kul i skansen petroglifów
Jezioro Issyk-Kul

Po śniadaniu spakujemy bagaże i pojedziemy na wschód do miasta Czołponata, które leży na północnym brzegu jeziora Issyk-Kul. Będziemy jechać wzdłuż rzeki wyznaczającej granicę między Kazachstanem, a Kirgistanem, przez typowy krajobraz stepowy, który stanowi najbardziej wysuniętą na południe część wielkiego kirgiskiego stepu. W trakcie podróży teren staje się coraz bardziej pagórkowaty i wznosi się w górę przez wąwóz Boömskoe Ushchelie, aż do płaskowyżu Issyk-Kul. Wkrótce na horyzoncie zobaczymy turkusowy kolor - jest to duże górskie jezioro Issyk-Kul. Ma głębokość ponad 650 m i jest drugim największym górskim jeziorem świata. Krajobraz stopniowo staje się bardziej otwarty i coraz częściej widzimy małe gospodarstwa, a na łąkach i na stepie porośniętym trawą wypasają się stada bydła i owiec. Wzdłuż drogi rosną drzewa morelowe i morwy z powykrzywianym koronami. Tu i ówdzie mijamy małe muzułmańskie cmentarze. Zatrzymujemy się w Czołponata, największej miejscowości po północnej stronie jeziora, ponieważ znajduje się tu mały skansen, zwany także Stenhaven, gdzie można zobaczyć wiele petroglifów znalezionych w okolicy. Niektóre ryty naskalne pochodzą nawet z 1.500 roku p.n.e., ale większość pochodzi z VIII – I wieku p.n.e. Ponad 5.000 kamieni z petroglifami rozrzuconych jest na obszarze 42 hektarów, a my zobaczymy tylko te najciekawsze, zanim udamy się dalej w stronę naszego celu, czyli miasta Karakol. 

Liczący ponad 75 000 mieszkańców Karakol jest czwartym co do wielkości miastem Kirgistanu. Znajdują się tu wszystkie nowoczesne udogodnienia, a także wiele dobrych restauracji, sklepów i nowo wybudowanych hoteli. Meldujemy się w naszym hotelu, w którym spędzimy kolejne dwie noce. Wieczorem zjemy kolację w jednej z najlepszych restauracji w mieście.

Dzień 4
Karakol. Łatwa wędrówka górska, Muzeum Przewalskiego i Cerkiew Prawosławna
Lato poznajemy w kirgiskich górach

Po śniadaniu wjeżdżamy w góry na wschód od Karakolu, gdzie można zobaczyć jedne z najpiękniejszych krajobrazów w Kirgistanie. Wybierzemy się na wędrówkę w góry, oddychając czystym górskim powietrzem i pozwolimy, aby zapachy i krajobrazy natury zawładnęły naszymi zmysłami. Weźmiemy ze sobą suchy prowiant, aby zjeść lunch na świeżym powietrzu. Z doliny porośniętej iglastym lasem wyrastają prosto w niebo imponujące góry. Idąc pod górę będziemy mogli obserwować zmieniającą się przyrodę począwszy od lasów na dole, a skończywszy na otwartych przestrzeniach z roślinnością alpejską i pięknymi łąkami ze stadami kruków alpejskich i sępów himalajskich szybujących nad lodowcami. Po drodze będziemy się zatrzymywać przy małych źródłach i wodospadach, przyglądać mijanym roślinom i nasłuchiwać odgłosów ptaków.

Następnie wrócimy do Karakolu, gdzie odwiedzimy Muzeum Przewalskiego, w którym znajduje się wiele przedmiotów, które rosyjski odkrywca polskiego pochodzenia Nikołaj Michajłowicz Przewalski przywiózł do domu ze swoich wypraw do Chin, Tybetu i Mongolii. Zobaczymy także charakterystyczny chiński meczet z 1910 roku. Jest to solidna konstrukcja zbudowana bez jednego gwoździa. Na koniec przejdziemy obok pięknej rosyjskiej cerkwi.

Wieczorem wyjdziemy zjeść kolację z lokalną rodziną ujgurską. Ujgurowie to naród zamieszkujący głównie północno-zachodnią część chińskiej prowincji Regionu Autonomicznego Xinjiang-Ujgur, sąsiadującą z Kirgistanem.

Dzień 5
Karakol. Jeti Oguz – Tamga. Klify z czerwonego piaskowca i dotarcie do Tamga
Formacja skalna „Złamane Serce”

Po śniadaniu opuścimy Karakol, udamy się do małego miasteczka Jeti Oguz, znanego przede wszystkim ze wzniesień skalnych o dziwnych kształtach, utworzonych z czerwonego piaskowca. Jedna z tych formacji skał i najbardziej znana nazywa się „Złamane serce”. W pobliskim sanatorium w 1991 roku została podpisana między Kirgistanem a Rosją umowa o niepodległości. Dzisiaj sanatorium to znane jest z leczenia schorzeń reumatycznych.

Na koniec dnia dotrzemy do Tamgi, gdzie przenocujemy w ładnym pensjonacie, który znajduje się blisko jeziora Issyk-Kul i oferuje piękny widok na góry i sady morelowe. Zostanie nam jeszcze trochę czasu na odpoczynek z książką, napisanie kartek pocztowych lub na kąpiel w jeziorze. W pensjonacie znajduje się także sauna.

Dzień 6
Tamga – Dolina Barskaun – Tamga. Życie lokalnej wsi i klify z czerwonego piaskowca na Skazce
Gdzie nie spojrzeć, tam widoki.

W dniu dzisiejszym wybieramy się na całodniową wycieczkę do doliny Barskaun i w okoliczne góry. Dolina jest najbardziej znana z położonej w  górach kopalni złota Kumtor i obecnie zniszczonego sanatorium, które swój szczyt świetności przeżywało ponad czterdzieści lat temu, kiedy to Jurij Gagarin spędzał wakacje nad jeziorem Issyk-Kul .

Pokonując kolejne serpentyny, gdzie za każdym kolejnym zakrętem czekają na nas fantastyczne widoki docieramy naszym autokarem na rozległy płaskowyż leżący na wysokości prawie 4.000 metrów n.p.m. Jest to doskonałe miejsce, aby wybrać się na miły spacer wśród pięknej przyrody, oddychając świeżym górskim powietrzem. Później tego samego dnia wrócimy do Tamgi, gdzie zjemy lunch, a po południu wybierzemy się na krótką wycieczkę podczas której zobaczymy charakterystyczne czerwone klify z piaskowca poddawanych ciągłej erozji przez wiatr i dzięki temu przybierającym różne kształty. Niektórym z tych kalifów nadano nawet nazwy jaj np. King-Kong czy Hipopotam.

Wieczorem  zjemy kolację w naszym pensjonacie i może uda nam się nakłonić gospodarza do przygotowania słynnego pilawu?

Dzień 7
Tamga – Kaji-say – Bokonbaeva – Jaichy. Kąpiel w gorących źródłach i nocleg w tradycyjnych jurtach
Shyrdaki - ręcznie wykonane Kirgiskie dywany

Po śniadaniu pożegnamy się z naszymi gospodarzami w Tamdze i wyruszymy dalej w naszą środkowoazjatycką podróż. Pierwszym przystankiem tego dnia jest Kaji-Say, gdzie za miastem znajduje się nowo wybudowany obiekt basenowy z odkrytymi i krytymi basenami z gorącymi źródłami termalnymi. Tutaj można podziwiać piękny widok na jezioro Issyk-Kul i ośnieżone góry Tien-Shan, rozkoszując się kąpielą w ciepłej wodzie, bogatej w minerały.

Następnie kontynuujemy podróż do wioski Bokonbaevo,  gdzie znajduje się warsztat, w którym lokalne kobiety wykonują tradycyjne kirgiskie produkty z wojłoku (rodzaj filcu). Można tu prześledzić cały proces produkcji od wełny po produkt końcowy, którym są np. dywany Shyrdak. Zobaczymy unikalny kunszt rzemieślniczy, który jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta tutaj to również doskonała okazja, żeby zakupić z pierwszej ręki gotowe produkty.

Późnym popołudniem docieramy na nasz nocleg, który będzie różnił się od wszystkich poprzednich. Tej nocy zakwaterowani będziemy w tradycyjnych jurtach, które znane są także z Mongolii (w Mongolii te filcowe namioty nazywane są ger).

Podzieleni na mniejsze grupy, przenocujemy, tak, jak robią to ludy koczownicze w Środkowej Azji od stuleci.  Gdy w małych piecykach palić się już będzie ogień, a maty zostaną posłane kolorowymi dywanami i kołdrami, przyjdzie czas na odpoczynek.

Dzień 8
Minaret w mieście Burana, czas na ostatnie zakupy w Biszkeku i pożegnalna kolacja
Stara wieża w Buranie

Po śniadaniu wracamy do Biszkeku. W rzeczywistości podążymy starym Jedwabnym Szlakiem. Zatrzymamy się również w Buranie, mieście znanym w czasach Jedwabnego Szlaku jako Bałasagun. W X wieku było ono ważną stolicą państwa, którym rządziła dynastia Kara-Khanid. Zobaczymy tutaj wyjątkowy minaret z XI wieku różniący się znacznie od tych jakie znamy.

Po tym bardzo ciekawym przystanku kontynuujemy podróż do stolicy Biszkeku, gdzie popołudnie jest do Państwa dyspozycji. Dobrym pomysłem może być wizyta na jednym z wielu bazarów w Biszkeku, aby zrobić ostatnie zakupy. Sprzedawane jest tu tradycyjne rękodzieło, wyroby wełniane, czapki kalpak, koreańskie rękawiczki, jedwabne szaliki, ale też chińskie podróbki  i wiele innych produktów. Jednak bazary to nie tylko zakupy, ale w również jedzenie, gdzie w licznych budkach można kupić tradycyjne potrawy i przekąski.  Wieczorem spotkamy się na pożegnalnej kolacji, którą zjemy w jednej z najlepszych i najładniejszych restauracji w mieście.

Dzień 9
Wylot z Biszkek do Warszawy

Transfer na lotnisko i wylot do Polski.

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 10 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego

1 398 PLN

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa-Biszkek-Warszawa, w obie strony z przesiadką
 • Wycieczki zgodnie z programem
 • Zakwaterowanie: 
  • 2 noce w pokoju dwuosobowym w hotelu 4-gwiazdkowym w Biszkeku,
  • 2 x noce w pokoju dwuosobowym w pensjonacie w Tamadze
  • 2 x noce w pokoju dwuosobowym w lokalnym hotelu 3-4 gwiazdkowym w Karakol
  • 1 x nocleg w 4 -osobowej tradycyjnej jurcie 
 • Wyżywienie: 3 posiłki dziennie
 • Transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego
 • Napojów do posiłków
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (ok. 60 USD/os)
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego, czego nie wymieniono w „Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Wycieczka dla aktywnych!

Wycieczka wymaga dużo chodzenia, dlatego warunkiem udziału jest dobra forma fizyczna i możność przemieszczania się o własnych siłach. Nierówny teren utrudnia poruszanie się, w związku z czym wycieczka nie jest przeznaczona dla osób, które mają problemy z chodzeniem lub używają chodzika albo wózka inwalidzkiego.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 30 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Noclegi

W większych miastach będziemy nocować w hotelach 3-4 gwiazdkowych. W mniejszych miejscowościach nie ma zbyt dużego wyboru. Będziemy zatem przeważnie nocować w pensjonatach lub małych hotelach, a pokoje mogą różnić się wielkością i typem. Standard hoteli i pensjonatów poprawił się znacząco w ostatnim czasie. W prywatnych pensjonatach nie należy jednak spodziewać się luksusu, a goście muszą korzystać ze wspólnych łazienek i toalet. Z drugiej strony gościnność ludzi jest wspaniała i otrzymamy niepowtarzalną okazję, aby przebywać blisko miejscowej ludności. Pensjonaty prowadzone są przez rodziny i można spodziewać się smacznego lokalnego jedzenia przygotowanego przez gospodarza oraz miłych chwil spędzony z resztą rodziny, sąsiadami itp.  

Zaplanowaliśmy także nocleg w jurtach, które są tradycyjnymi kirgiskimi namiotami nomadów wykonanymi ze specjalnego filcu tzw. wojłoku. Będziemy zakwaterowani w jurtach 4 osobowych. Należy więc spodziewać się noclegu w jednym pomieszczeniu wspólnie z innymi osobami. Także łazienka i toaleta będzie wspólna.

Bagaż

Doradzamy zabrać ze sobą mały plecak lub torbę z myślą o całodniowych wycieczkach.

Dobrze zabrać ze sobą

Prosimy spakować obuwie oraz ubranie odpowiednie do aktywnego wypoczynku na łonie przyrody. Wieczorem w górach może być zarówno ciepło, jak i chłodno, dlatego trzeba pomyśleć o zabraniu polara lub ciepłego swetra, a także o kurtce przeciwdeszczowej. Dobrze mieć również kostium kąpielowy oraz ręcznik kąpielowy, które przydadzą się podczas kąpieli w jeziorze. W miejscach naszych noclegów zagwarantowane są ręczniki i pościel.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki