Rejs po pięknym, modrym Dunaju

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Rejs po Dunaju przez Dolinę Wachau, Wiedeń, Budapeszt i Bratysławę, śladami Monarchii Habsburgów i wspaniałej architektury jaką po sobie pozostawili.

Żadna inna rzeka w Europie nie łączy tak wielu różnych kultur jak Dunaj. Od swojego źródła w południowych Niemczech płynie w kierunku wschodnim aż przez 10 krajów, by w końcu znaleźć ujście w Morzu Czarnym.  W swoim środkowym nurcie przepływa przez Austrię, Węgry i Słowację czyli dawne tereny Cesarstwo Austro-Węgier i to właśnie te kraje odwiedzimy podczas naszego rejsu na pokładzie statku MS Belvedere.
Odwiedzając piękne klasztory i katedry oraz podziwiając imponujące zabytki Wiednia, Budapesztu czy Bratysławy, z których wiele wpisanych jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO docenimy wielkość i potęgę Habsburgów. Usłyszymy także wiele  ciekawych historii o słynnej cesarzowej Sisi czy Franciszku Józefie.
A płynąc przez dolinę Wachau będziemy podziwiać wspaniałe krajobrazy z winnicami, urokliwymi małymi wioskami i majestatycznymi klifami.

W rejs udamy się na pokładzie wygodnego statku MS Bellejour w towarzystwie polskiego pilota.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Rejsy wycieczkowe, Rejsy rzeczne

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Euro, Forint węgierski

Program wycieczki 8 dni
Dzień 1
Wylot z Warszawy do Monachium w Niemczech. Przejazd do Pasawy i zaokrętowanie na statku
Dzień 2
Linz, Austria. Możliwość wycieczki do Steyr wybudowanego w stylach późnogotyckim i renesansowym
Dzień 3
Wiedeń, Austria. Opcjonalna wycieczka po historycznym centrum miasta: Pałac Hofburg, katedra Św. Szczepana, spacer eleganckim deptakiem Graben i Ringstrasse
Dzień 4
Budapeszt, Węgry. Zwiedzanie miasta i jego wspaniałej architektury (dodatkowo płatne)
Dzień 5
Budapeszt, Węgry. Możliwość wycieczki fakultatywnej do węgierskiej Puszty
Dzień 6
Bratysława, Słowacja. Opcjonalnie piesza wycieczka po Starym Mieście.
Dzień 7
Melk, Austria. Opcjonalna wycieczka do klasztoru benedyktynów Stift Melk
Dzień 8
Przypłynięcie do Pasawy, przejazd do Monachium i powrót do Warszawy

MS Belvedere

MS Belvedere to wygodny i nowoczesny statek rzeczny z miejscami dla 134 pasażerów na trzech pokładach.

Ciesz się wspaniałą atmosferą na pokładzie statku - w barze, w restauracji, na przestronnym tarasie lub we własnej kabinie.

Statek rzeczny MS Belvedere (126 metrów długości i 11,4 metra szerokości) łączy nowoczesny komfort z przytulną atmosferą. Z tarasu słonecznego, siedząc wygodnie na leżaku można podziwiać piękne widoki. Wszystkie posiłki (pełne wyżywienie) są podawane w restauracji statku w formie bufetu lub są serwowane do stolika.

Więcej o statku: https://www.albatros.pl/rodzaj-wycieczki/statek/ms-belvedere

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
8 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Monachium w Niemczech. Przejazd do Pasawy i zaokrętowanie na statku Wypłynięcie godz. 23:30
Statek rzeczny MS Bellejour

Spotkanie z pilotem Albatros Travel na lotnisku Okęcie w Warszawie i wylot do Monachium. Po wylądowaniu pojedziemy autokarem do miejscowości Pasawa położonej nad brzegiem Dunaju. Tutaj cumuje statek MS Belvedere, króry przez następne 8 dni stanie się naszym domem. Po zaokrętowaniu będzie czas wolny na odpoczynek i poznanie statku

Następnie spotkamy się na kolacji w restauracji na pokładzie statku.

Dzień 2
Linz, Austria. Możliwość wycieczki do Steyr wybudowanego w stylach późnogotyckim i renesansowym Przypłynięcie o godz. 07.30, wypłynięcie o godz. 18.00
Starółwka w Steyr, Austria

Rano dopłyniemy do austriackiego miasta Linz, które rozciąga się po obu stronach Dunaju i pomimo swojego pięknego położenia ma opinię mało atrakcyjnego, przemysłowego miasta. Jednak w ostatnich latach wiele się tutaj zmieniło.  Centrum miasta  przy Hauptplatz to obecnie urokliwe, tętniące życiem miejsce, otoczone budynkami z pięknymi  barokowymi i renesansowymi fasadami.  Nowsze inicjatywy, takie jak muzeum sztuki Lentos, Brucknerhaus i centrum Ars Electronica, sprawiły, że w 2009 roku Linz otrzymał tytuł Europejskiego Miasta Kultury. Dzisiejsza wycieczka dnia oferowana przez Albatros Travel prowadzi do położonego  nad rzekami Steyr i Enns miasta Steyr, będącego prawdziwą perłą na mapie Austrii. Miasto przesiąknięte jest historią, a jego początki sięgającą X wieku. Jednak największy rozkwit miasta nastąpił dopiero w XVI i XVII wieku, gdy miasto stało się ważnym ośrodkiem produkcji żelaza i broni, generując ogromne dochody. Obecnie potęga Steyr to już przeszłość, ale urok i historyczne znaczenie miasta pozostają niezmienione. (Dzisiejsza wycieczka nie jest wliczona w cenę rejsu. Wycieczkę zamawia się i opłaca na pokładzie statku).

Dzień 3
Wiedeń, Austria. Opcjonalna wycieczka po historycznym centrum miasta: Pałac Hofburg, katedra Św. Szczepana, spacer eleganckim deptakiem Graben i Ringstrasse Przypłynięcie o godz. 8:00, Wypłynięcie o godz. 22:30
Wiedeń, Austria

Centrum Wiednia to imponujące pałace z okresu świetności Cesarstwa Habsburgów i zielone parki. W Wiedniu spotykają się tradycja i nowoczesność: walce Straussa są grane nawet wtedy, kiedy na bal idą dwudziestolatkowie, a dawne cesarskie stajnie zostały wykorzystane do stworzenia Dzielnicy Muzeów w której siedzibę znalazły muzea, galerie, restauracje, kawiarnie i sklepy licznie odwiedzane przez turystów i mieszkańców Wiednia.

Starą część Wiednia otacza piękny bulwar Ringstrasse z wieloma wspaniałymi budynkami i to stąd rozpoczniemy w ramach wycieczki dnia naszą fascynującą pieszą wyprawę z pilotem Albatros Travel przez czarujące historyczne centrum Wiednia.

Zobaczymy imponującą gotycką katedrę Św. Szczepana i przejdziemy eleganckim Graben – jednym z głównych deptaków Wiednia ciągnącym się od placu Św. Michała, na którym archeolodzy znaleźli ruiny sięgające czasów rzymskich, w kierunku kompleksu Hofburg, aż do placu Bohaterów (Heldenplatz). Stoją tutaj posągi jeździeckie, przedstawiające dwóch znanych bohaterów austriackich: księcia Eugeniusza i arcyksięcia Karola l. W kompleksie Hofburg mieści się również słynna Hiszpańska Szkoła Jazdy Konnej, w której nadal kultywowane są dawne tradycje klasycznego jeździectwa, którego początki sięgają 400 lat wstecz.

Po południu będziemy mieć czas wolny, który można przeznaczyć np. na zwiedzanie pałacu Schönbrunn. Pałac był letnią rezydencją rodu Habsburgów, a w szczególności cesarzowej Elżbiety, znanej jako Sisi. Posiadający 1441 komnat pałac został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. To jeden z najważniejszych zabytków architektonicznych, kulturowych i historycznych Austrii. Ponad 300-letnia historia pałacu odzwierciedla gusta i zainteresowania zmieniających się monarchów.

(Wycieczka dnia nie jest zawarta w cenie wyjazdu. Istnieje możliwość wykupienia pakietu wycieczek – więcej informacji w dalszej części programu).

Dzień 4
Budapeszt, Węgry. Zwiedzanie miasta i jego wspaniałej architektury (dodatkowo płatne) Przypłynięcie o godz. 14:00
Budapeszt, Węgry

Wczesnym popołudniem dopłyniemy do jednego z najbardziej atrakcyjnych miejsc nad Dunajem – stolicy Węgier, Budapesztu, wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Około 1000 roku pierwszy król Węgier Stefan I przeprowadził chrystianizację kraju. W roku 1526 Turcy zajęli miasta Budę i Peszt, ważne ośrodki handlowe. Sułtan Sulejman I przekształcał kościoły w meczety, Turcy budowali również piękne łaźnie w stylu tureckich łaźni hammam oraz modernizowali fortyfikacje. Ślady tych działań są obecne do dzisiaj, a w architekturze Budapesztu widać wyraźne pozostałości z okresu, w którym inspiracje architektoniczne czerpano z Orientu.

Nazwa Budapeszt to połączenie nazw miast Budy i Pesztu, jednak współczesna stolica składa się właściwie aż z trzech miast: Budy, Pesztu i Óbuda (co oznacza „Stara Buda”). Zostały one połączone w całość w 1872 roku. To wtedy rozpoczął się złoty wiek miasta, którego kulminacja przypadła na okres otwarcia pierwszej w Europie kolei podziemnej (dzisiejsze metro). 

Pod koniec drugiej wojny światowej, a dokładnie od dnia 13 lutego 1945 r., cały Budapeszt znalazł się pod kontrolą oddziałów radzieckich. Węgry otrzymały socjalistyczny rząd, który był kontrolowany przez Sowietów. Około 10 lat później, najpierw studenci, a potem również wielu innych Węgrów, zjednoczyli się we wspólnych demonstracjach przeciwko rządowi, które jesienią 1956 r. przekształciły się w masowe powstanie na Węgrzech. Zanim ten wolnościowy zryw został zduszony, zginęło od 25 000 do 50 000 Węgrów i około 7 000 radzieckich żołnierzy.

Obrazy i wspomnienia z roku 1956 ożyły ponownie 16 czerwca 1989 r., kiedy setki tysięcy Węgrów wyszły na ulicę, by uczcić byłego premiera Węgier Imre Nagy, zhańbionego i straconego 31 lat wcześniej. Te demonstracje przyniosły nowe polityczne zmiany i poluzowanie żelaznej kurtyny na granicy węgiersko-austriackiej. Tysiące Niemców z Niemiec Wschodnich skorzystało z okazji, jaką dawała ta droga ucieczki z DDR, co zapoczątkowało upadek Związku Radzieckiego i Żelaznej Kurtyny.
Dzisiaj podczas spaceru z pilotem zwiedzimy miasto.

Budapeszt słynie od stuleci ze swoich uzdrowisk. To Rzymianie jako pierwsi odkryli 118 naturalnych źródeł, z których każdego dnia wytryskuje z głębi ziemi ponad 70 milionów litrów ciepłej wody termalnej. Od tamtego czasu źródła przyciągają licznych podróżnych.

Stolica Węgier ma do zaoferowania również wiele innych atrakcji, o czym będziemy mieli okazję się przekonać podczas naszej pieszej wycieczki po tym czarującym, przedzielonym na pół mieście. Buda i Peszt leżą po dwóch stronach rzeki Dunaj i łączy je osiem mostów. W Budzie znajdują się dwa główne wzgórza starej części miasta, a mianowicie Wzgórze Zamkowe z Zamkiem Królewskim i Góra Gellérta z cytadelą. 

(Wycieczka dnia nie jest zawarta w cenie wyjazdu. Istnieje możliwość wykupienia pakietu wycieczek – więcej informacji w dalszej części programu).

Dzień 5
Budapeszt, Węgry. Możliwość wycieczki fakultatywnej do węgierskiej Puszty Wypłynięcie o 14:00
Budapeszt, Węgry

Dzisiejsze przedpołudnie można spędzić na samodzielnym odkrywaniu aktrakcji Budapesztu.  
Alternatywnie można wykupić wycieczkę do węgierskiej Puszty. Puszta zwana w innych regionach prerią, pampą czy stepem to bezleśne tereny porośnięte trawą położone na obszarze Wielkiej Niziny Węgierskiej.  75 000 hektarów obszaru Puszty wpisane jest na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO stanowiąc doskonały przykład zachowanego w nienaruszonym stanie unikalnego krajobrazu. Zwierzęta gospodarskie pasły się tu od tysiącleci, a liczne ludy migrowały przez Karpaty i osiedlały się tutaj.

Na tych rozległych pustkowiach tylko od czasu do czasu można ujrzeć pojedyncze drzewo, zagajnik czy niewielką wioskę, a w harmonijnym krajobrazie prawie nie widać ludzkiej ingenercji. Dziś na Puszcie prawie nie ma stałych mieszkańców, tylko w okresie wypasu od kwietnia do października setki hodowców bydła wypasa tutaj swoje zwierzęta. Podczas wizyty na tym stepie można m.in. zobaczyć tradycyjny pokaz z udziałem koni. Jeśli będzie wystarczająca liczba uczestników, w wycieczce weźmie także udział polski pilot Albatros Travel.

(Ta wycieczka nie jest wliczona w cenę rejsu, należy ją zmówić i opłacić na pokładzie statku).

Dzień 6
Bratysława, Słowacja. Opcjonalnie piesza wycieczka po Starym Mieście. Przypłynięcie o godz. 8:00, wypłynięcie o godz. 14:00
Bratysława, Słowacja

Dziś nasz statek zacumuje w porcie w Bratysławie. To nie tylko największe miasto Słowacji, ale również stolica tego młodego państwa, które w swojej obecnej postaci powstało dopiero 01.01.1993 roku po rozpadzie Czechosłowacji.

Słowacja graniczy z Węgrami na południu i z Austrią na zachodzie, a Bratysława rozpościera się jak wachlarz na obu brzegach potężnego Dunaju u podnóża Małych Karpat. W miejscu, gdzie spotykają się góry i rzeka, dostrzeżemy zdobiące zbocza winnice. W starej części miasta można podziwiać wiele pięknych zabytków, które przetrwały zarówno panowanie austriacko-węgierskie, jak i czasy socjalistycznych rządów.

Dzięki swojemu położeniu na granicy między umiarkowaną i ciepłą strefą klimatyczną Bratysława zalicza się do najbardziej słonecznych miejsc Słowacji ze średnio 1.976 godzinami słońca w roku. Oznacza to wysokie prawdopodobieństwo, że nasz pobyt w tym mieście, które nie gości aż tylu turystów co Praga czy Budapeszt, ale ma równie wiele do zaoferowania, odbędzie się pod znakiem słonecznej pogody.
Do największych atrakcji Bratysławy należą starówka i zamek. Na Starym Mieście znajdziemy liczne muzea (np. Muzeum Miasta z przerażającą izbą tortur). 

Położony na wzgórzu nad brzegiem Dunaju zamek był w okresie od I do V wieku jednym ze strategicznych punktów Cesarstwa Rzymskiego. Warto wspiąć się na zamek, żeby popodziwiać piękne widoki. Na zamku znajduje się również Muzeum Historyczne Słowacji. 

Podczas dzisiejszej wycieczki dnia  udamy się z pilotem Albatros Travel  na piesze zwiedzanie starówki - Staré Mesto, podczas którego będziemy mogli zobaczyć piękne, rokokowe i barokowe kościoły, sąsiadujące ze wspaniałymi pałacami. Zobaczymy, między innymi, gotycką katedrę św. Marcina, która w okresie od 1563 do 1830 roku była miejscem koronacji królewskich.

Na ulicach w oczy rzucają się posągi i uliczni artyści, a życie mieszkańców toczy się w okolicy Ulicy Michalskiej z jej licznymi restauracjami i sklepami oraz Bramy Michalskiej – jedynej zachowanej bramy miejskiej w średniowiecznych umocnieniach miasta. Na szczycie otaczającej bramę wieży o wysokości 51 metrów znajduje się rzeźba Michała Archanioła. Współcześnie w wieży mieści się muzeum broni. 

Zakończymy wycieczkę przy moście Novy Most. Na wysokości 95 metrów pylon mostu jest zwieńczony tarasem o kształcie przypominającym „latający spodek”, z którego można podziwiać miasto i rzekę (słynny UFO Tower). Dziesięć metrów poniżej mieści się restauracja UFO, w której można kupić napoje i przekąski (bilet wstępu na UFO Tower nie jest wliczony w cenę wycieczki).

(Wycieczka dnia nie jest zawarta w cenie rejsu. Istnieje możliwość wykupienia pakietu wycieczek – więcej informacji w dalszej części programu).

Dzień 7
Melk, Austria. Opcjonalna wycieczka do klasztoru benedyktynów Stift Melk Przypłynięcie o godz. 7.30, wypłynięcie o godz. 13:30
Klasztor w Melku

W dniu dzisiejszym zatrzymamy się w austriackim Pöchlarn, skąd można się wybrać do małego miasteczka Melk, które słynie przede wszystkim z dobrze zachowanego Klasztoru Benedyktynów. Klasztor, majestatycznie wznoszący się na wzgórzu nad miastem, został założony w 1089 r. W XII wieku w klasztorze wybudowano szkołę, która nadal funkcjonuje. Biblioteka klasztorna była znana w średniowieczu ze swojej ogromnej kolekcji manuskryptów, a Umberto Eco umieścił ją w swojej słynnej powieści „Imię róży”. Na podstawie książki nakręcono także film z Seanem Connery w roli głównej, a jedna z głównych postaci nosi imię Adso z Melk co miało być hołdem złożonym słynnej, średniowiecznej bibliotece.

W XVIII wieku podupadły nieco klasztor odbudowano w klasycznym stylu barokowym i obecnie jest to jeden z najładniejszych i najlepiej zachowanych budynków barokowych w Europie.

Park klasztorny był ważną częścią życia klasztornego, dlatego też ogrody tworzą razem z zabudowaniami klasztornymi piękną i harmonijną całość. Park w obecnym kształcie został utworzony w 1750 r., jednak większość roślin pochodzi z 1822 r., kiedy to zostały zasadzone zgodnie z założeniami ogrodu angielskiego. 
Pawilon ogrodowy jest udekorowany z wielką wyobraźnią, a architekt Johann W. Bergl, którego prace można też podziwiać w Pałacu w Schonbrunn,  stworzył fantastyczne barokowe freski na których widać piękne sielskie krajobrazy pełne egzotycznych zwierząt i roślin, romantyczne sceny przeplatające się z dżunglą, Indianami czy drapieżnikami z Afryki.  Pawilon jest więc dość egzotycznym elementem w tym skądinąd tradycyjnym europejskim ogrodzie. Wreszcie, wisienka na torcie czyli część ogrodu klasztornego o wdzięcznej nazwie Rajski Ogród, gdzie przez cały rok zawsze rośnie coś pachnącego, leczniczego i kwitnącego. Rajski Ogród został odtworzony na podstawie rysunków pochodzących z IX wieku.

(Dzisiejsza wycieczka nie jest wliczona w cenę wycieczki. Istnieje możliwość wykupienia osobnego pakietu wycieczek, więcej informacji w dalszej części programu).

Dzień 8
Przypłynięcie do Pasawy, przejazd do Monachium i powrót do Warszawy Przypłynięcie o godz. 7:30

Po śniadaniu na statku i pożegnaniu się z załogą, pojedziemy na lotnisko w Monachium, skąd odlecimy samolotem do Polski.

Pakiet wycieczek

 • Półdniowa wycieczka w Wiedniu ze zwiedzaniem cesarskiego Wiednia
 • Półdniowa wycieczka w Budapeszcie i zwiedzanie miasta
 • Półdniowa wycieczka w Bratysławie - zwiedzanie Starego Miasta
 • Półdniowa wycieczka w Melk ze zwiedzaniem Klasztoru Benedyktynów

Cena: 768 zł/os

Pakiet wycieczek realizowany jest przy min. 20 uczestników.
Pakiet wycieczek odbywają się z polskim pilotem. Pakiet należy zakupić w domu nie później niż 75 dni przed wyjazdem

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 8 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do kabin jednoosobowych – cena za osobę
 • Kabina 1-osobowa, zewnętrzna, główny pokład:
  5 548 PLN
 • Kabina 1-osobowa, zewnętrzna, z balkonem francuskim, średni pokład:
  8 848 PLN
 • Kabina 1-osobowa, zewnętrzna, z balkonem francuskim, najwyższy pokład:
  11 848 PLN
Podwyższenie standardu kabiny - cena za osobę
 • Kabina 2-osobowa, zewnętrzna, z balkonem francuskim, średni pokład: 1 748 PLN/ os
 • Kabina 2-osobowa, zewnętrzna, z balkonem francuskim, najwyższy pokład: 3 348 PLN/ os
Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota
 • Bezpośredni przelot samolotem rejsowym w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Monachium - Warszawa
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów na statku wycieczkowym MS Belvedere w kabinie dwuosobowej z bulajem, na pokładzie głównym
 • Wyżywienie: pełne na statku od kolacji w dniu 1 do śniadania w dniu 8 oraz kawa i herbata do posiłków na statku 
 • Codzienne sprzątanie kabiny 
 • Ręczniki w kabinie
 • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW
Cena nie zawiera
 • Pakietu wycieczek i ewentualnych dodatkowych wycieczek i imprez nieprzewidzianych w programie
 • Dopłaty do kabiny jednoosobowej
 • Dopłaty do kabiny wyższej kategorii 
 • Ewentualnych posiłków na lądzie
 • Pozostałych napojów 
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (ok 5 Euro na osobę w przypadku wykupienia pakietu wycieczek)
 • Napiwków dla personelu na statku (ok 10-13 euro na osobę na nocleg) 
 • Wydatków indywidualnych
 • Wszystkiego, czego nie wymieniono w punkcie ”Cena zawiera”

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 25 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Bagaż

Dobrze wziąć ze sobą mały plecak lub torbę z myślą o wycieczkach, czasem całodniowych, kiedy swój właściwy bagaż zobaczymy ponownie dopiero wieczorem. Nie trzeba brać ze sobą ręcznika.

Dzieci

Dzieci poniżej 18 roku życia muszą podróżować i mieszkać z osobami dorosłymi.

Specjalne wymagania dotyczące stanu zdrowia

Zgodnie z regulaminem armatora mają Państwo obowiązek poinformować Albatros Travel o ewentualnej chorobie lub dolegliwościach, niepełnosprawności i niesprawnościach, ciąży i wszelkich innych problemach, które mogą mieć wpływ na Państwa samopoczucie bądź stan zdrowia podczas rejsu.
Wycieczka nie jest przeznaczona dla osób, które mają trudności z poruszaniem się
Niektóre z naszych wycieczek oraz zwiedzanie miast odbywa się pieszo, często schodzimy również ze statku, żeby udać się do centrum miasta. Z uwagi na to, że wiele starych dzielnic w miastach podlega ochronie i posiada wąskie brukowane uliczki, nie da się tam wjechać autokarem. Ponadto dzięki pieszym wycieczkom goście mogą lepiej wczuć się w atmosferę miejsc i lepiej poznać zwiedzane miasta. Mogą również korzystać ze środków komunikacji publicznej, takich jak tramwaj czy metro. W związku z tym uczestnicy wyjazdu muszą się liczyć z koniecznością pokonywania pieszo w spokojnym tempie dystansu wynoszącego około 6 km dziennie podczas zwiedzania miast, które trwa od 1½ do 2½ godziny. Od uczestników wycieczki wymagana jest więc mobilność, samowystarczalność i możliwość poruszania się bez pomocy.

Wycieczka nie jest przeznaczona dla osób, które mają trudności z poruszaniem się

Niektóre z naszych wycieczek oraz zwiedzanie miast odbywa się pieszo, często schodzimy również ze statku, żeby udać się do centrum miasta. Z uwagi na to, że wiele starych dzielnic w miastach podlega ochronie i posiada wąskie brukowane uliczki, nie da się tam wjechać autokarem. Ponadto dzięki pieszym wycieczkom goście mogą lepiej wczuć się w atmosferę miejsc i lepiej poznać zwiedzane miasta. Mogą również korzystać ze środków komunikacji publicznej, takich jak tramwaj czy metro. W związku z tym uczestnicy wyjazdu muszą się liczyć z koniecznością pokonywania pieszo w spokojnym tempie dystansu wynoszącego około 6 km dziennie podczas zwiedzania miast, które trwa od 1½ do 2½ godziny. Od uczestników wycieczki wymagana jest więc mobilność, samowystarczalność i możliwość poruszania się bez pomocy.

Wycieczki – półdniowe i całodzienne

Przyjęty jest podział na wycieczki półdniowe i całodzienne. Nie zawsze oznacza to jednak, że wycieczki trwają odpowiednio pół dnia lub cały dzień. Wycieczki półdniowe są najczęściej organizowane do południa lub po południu i nie zachodzą na porę posiłku. Z takich wycieczek uczestnicy wracają najczęściej o takiej porze, żeby zdążyć na lunch lub obiadokolację. Wycieczki trwają zazwyczaj 2-4 godziny. Wycieczka całodniowa trwa natomiast około 5-9 godzin i obejmuje również porę posiłku, który nie zawsze jest zawarty w cenie wycieczki. Dokładne informacje na temat posiłku są podawane w opisie danej wycieczki.

Poziom hałasu w kabinach

Z uwagi na to, że rejs odbywa się statkiem wyposażonym w silnik, nie da się uniknąć hałasu silnika podczas podróży – zwłaszcza podczas żeglugi/przepływania przez śluzy. Im bliżej silnika znajduje się kabina, tym hałas jest bardziej słyszalny. Jeśli jesteś szczególnie wrażliwy na hałas, zalecamy przeniesienie kabiny na jeden z górnych pokładów, dzięki czemu będziesz dalej od silnika i hałas będzie mniej słyszalny.

Z ręką na sercu

Nicko Cruises

Nicko Cruises to niemiecki armator dysponujący statkami trzy- i czterogwiazdkowymi, których komfort można porównać z hotelami tej samej kategorii. Statki różnią się wiekiem, wyposażeniem i kabinami, w związku z czym przed każdą podróżą należy zapoznać się z opisem poszczególnych statków. 

Goście na pokładzie to głównie mieszkańcy krajów skandynawskich i Niemiec. Przeważa język niemiecki, podczas niektórych rejsów język angielski. Grupie z biura Albatros zawsze towarzyszy polski pilot, który opiekuje się grupą i udziela informacji. Personel na statku mówi po angielsku i niemiecku.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 5 out of 5 by from piękny rejs Polecam ten całkowicie inny sposób zwiedzania osobom, które chcą odwiedzić kilka miejsc w krótkim czasie i do tego bez wysiłku. Rejs daje też możliwość całkowitego osobistego wyciszenia. Trzeba jednak być przygotowanym ciągły szum silnika statku i na mini łazienkę z mini, mini prysznicem. Obsługa i wyżywienie na statku, to prawie 5*. Ukłon w stronę przewodnika p. Piotra za profesjonalizm, zaangażowanie, dopasowanie extra oferty do potrzeb całej grupy i stworzenie rodzinnej atmosfery - dał nam poczucie komfortu.
Date published: 2023-10-16
Rated 5 out of 5 by from Rejs po Dunaju W miesiącu maju płynęliśmy z Wami po Renie. Wiedzieliśmy więc czego się spodziewać. Oceniamy rejs bardzo pozytywnie. bardzo dużo widzieliśmy w krótkim okresie czasu. Skierowaliście na rejs fantastycznego pilota. Olbrzymia wiedza i duża cierpliwość dla "podopiecznych". Pilot miał doskonałe relacje z obsługą statku co przełożyło się na wyjątkowe traktowanie polskiej grupy.
Date published: 2023-10-08
Rated 5 out of 5 by from Niezapomniana podróż Wspaniałe wrażenia dzięki fantastycznemu przewodnikowi, którym był p. Piotr Marek Dąbrowski.
Date published: 2023-10-05
 • y_2024, m_2, d_24, h_11
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.38
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_0, tr_3
 • loc_pl_PL, sid_ATCRI10, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki