W cieniu Wezuwiusza – Neapol, Pompeje, Amalfi

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Historyczne bogactwa Neapolu, tragedia Pompejów, niespokojny i majestatyczny Wezuwiusz, malownicze wybrzeże Amalfi i wiele innych skarbów regionu Kampanii.

Podczas wycieczki poznamy największe atrakcje wybrzeża Zatoki Neapolitańskiej: jego zabytki, cuda przyrody, zachwycającą architekturę i zwyczaje mieszkańców. 

Z pilotem Albatros Travel odkryjemy wartość kulturalną i historyczną Neapolu, którego zespół zabytkowy wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy pięknie położone nad Morzem Tyrreńskim Sorrento, z jego olśniewającym widokiem na Zatokę Neapolitańską i majestatyczny Wezuwiusz. Poznamy pozostałości architektury oraz tragiczne losy mieszkańców Pompejów. Podróżując wzdłuż Półwyspu Sorrentyńskiego podziwiać będziemy wspaniałe krajobrazy oraz malowniczo położone na klifach miasteczka takie jak Sorrento, Positano i Amalfi.

Komu będzie mało wrażeń może się wybrać na opcjonalną wycieczkę na jedną z najpiękniejszych włoskich wysp – Capri. Oprócz atrakcji dla oka zaplanowaliśmy również uczty dla podniebienia takie jak degustacja wina i limoncello, czy słynna neapolitańska pizza. 

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Euro

Program wycieczki 6 dni
Dzień 1
Przelot do Neapolu. Przejazd do Sorrento, degustacja likieru limoncello. Przyjazd do hotelu
Dzień 2
Przejazd autokarem do portu, rejs statkiem do Positano i Amalfi oraz zwiedzanie.
Dzień 3
Czas wolny lub opcjonalny rejs na wyspę Capri 
Dzień 4
Zwiedzanie Neapolu i jego słynnej starówki wpisanej na listę UNESCO. Pizza na lunch
Dzień 5
Wizyta w Pompejach. Degustacja wina w lokalnej winnicy. Spacer do krateru Wezuwiusza
Dzień 6
Poranna wizyta w fabryce włoskiego makaronu w Gragnano, transfer na lotnisko i wylot do Polski

Hotele

Hotel Parco

Podczas wycieczek naszym priorytetem jest, aby zakwaterowanie naszych Gości było w pobliżu miejsc, które będą celem naszej podróży. Dzięki temu czas, który mamy do dyspozycji, wykorzystamy w możliwie najlepszy sposób. Z tego powodu na miejsce zakwaterowania wybraliśmy hotel Parco w małym, miasteczku Gragnano, słynącym z produkcji makaronu. Nie jest to typowo turystyczne miejsce więc będziemy mieli okazję zobaczyć jak żyją zwykli Włosi. W miejscowości nie ma za wielu miejsc, gdzie można by było wyjść na spacer czy na kawę, ale za to jest lokalny klimat, którego próżno szukać w bardziej komercyjnych miejscach. Albatros Travel współpracuje z hotelem Parco od wielu lat, a nasi goście doceniają miłą atmosferę jaka panuje w tym hotelu, który od początku swojego istnienia pozostaje w rękach tej samej rodziny.

Śniadania i kolacje podawane będą w hotelowej restauracji. We Włoszech powszechne są śniadania kontynentalne składające się z pieczywa, dżemu, wędlin, kawy i herbaty.
Wieczorem najczęściej będą mieć Państwo wybór między przystawkami takimi jak makaron lub zupa oraz daniami głównymi z mięsem lub rybą. 
Jedzenie jest smaczne a porcje obfite.

Wszystkie pokoje wyposażone są w telewizor i suszarkę do włosów, a w recepcji jest sejf. W łazienkach na wyposażeniu często zdarzają się cieńsze ręczniki, więc jeśli chcą Państwo grubsze ręczniki frotte, należy je zabrać z domu.

Adres hotelu:
Hotel Parco
SS 366 Castellammare di Stabia - Agerola - Amalfi 
80054 GRAGNANO(NA) 
Tel. +39 081 8715591
Fax +39 081 8722472
www.hotel-parco.it

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
4 998,–
Warszawa
6 wolnych miejsc
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Przelot do Neapolu. Przejazd do Sorrento, degustacja likieru limoncello. Przyjazd do hotelu
Najlepsze cytryny do wyrobu Limoncello rosną w Sorrento

Nasza włoska przygoda rozpocznie się przelotem do Neapolu. Po wylądowaniu od razu pojedziemy na wycieczkę, podczas której przywita nas region Kampanii, a konkretniej, swoje uroki zaprezentuje nam Półwysep Sorrentyński. Ten dzień będzie prawdziwą ucztą dla oka. Trasa przebiega drogą wijącą się wzdłuż klifów Zatoki Neapolitańskiej, a przed nami roztaczać się będą cudowne krajobrazy i widoki na morze. 
  
Zatrzymamy się w położonym nad Morzem Tyrreńskim malowniczym Sorrento.  
Miasteczko zostało założone przez Greków. W późniejszych wiekach przechodziło we władanie Etrusków, Syrakuzan i Samnitów, póki nie zostało podbite przez Rzymian. W czasach Imperium Rzymskiego Sorrento stanowiło popularne miejsce wypoczynku rzymskich patrycjuszy.  
Przeważa tu zabudowa w formie kilkupiętrowych kamienic. Część z nich została przebudowana na hotele, w wielu innych na parterze ulokowano restauracje serwujące lokalne przysmaki, których zdecydowanie warto spróbować. Będąc w Sorrento nie można ominąć Placu Tasso, na którym skupia się życie miejskie i turystyczne. Znajdziemy tu liczne restauracje i bary oraz pomnik Torquato Tasso, słynnego miejscowego poety. Warto przysiąść w lokalnej kawiarence podziwiając roztaczający się z placu wspaniały widok na skały, morze i wijącą się w dole drogę.  
  
Przyrodniczą ciekawostką Sorrento są szczeliny, które w wyniku wybuchu wulkanu kilkadziesiąt tysięcy lat temu podzieliły miasto na trzy części. Do dziś zachowała się jedna, w której można podziwiać stare młyny oraz drogę prowadzącą ku wybrzeżu. To Dolina Młynów, znajdująca się zaraz za placem Tasso.  
  
Warto też poznać najświętsze miejsce Sorrento, czyli niewielkich rozmiarów katedrę (Duomo dei San Filippo e Giacomo), w której chrzest otrzymał poeta Torquato Tasso.  

Następnie udamy się do rodzinnej wytwórni słynnego cytrynowego likieru limoncello, którego receptura pochodzi z Półwyspu Sorrentyńskiego. Nazwa limoncello dozwolona jest jedynie dla likierów zrobionych z cytryn z Sorrento IGP, które charakteryzują się dużym rozmiarem, grubą skórką oraz soczystym i bardzo kwaśnym miąższem. Ich imponujący smak i aromat to efekt wulkanicznych gleb, na których rosną. Likier produkuje się ze skórek cytrynowych, które są zalewane spirytusem.  
Limoncello jest symbolem włoskiego Bożego Narodzenia. Pije się go wtedy zwłaszcza do babki Panettone. Będziemy mieli okazję skosztować oraz dokonać zakupu tego wybornego trunku. 
Po obfitującym w wrażenia dniu udamy się do naszego hotelu w miejscowości Gragnano, pięknie położonej u stóp wulkanu Wezuwiusz..
Kolację zjemy w hotelu, który serwuje smaczne, włoskie posiłki.

Dzień 2
Przejazd autokarem do portu, rejs statkiem do Positano i Amalfi oraz zwiedzanie.
Positano

Po śniadaniu udamy się do portu i popłyniemy statkiem w rejs do Wybrzeża Amalfitańskiego, aby zwiedzić urokliwe miasta Positano i Amalfi. 

Położone na dwóch klifach miasteczko Positano wznosi się niemalże pionowo nad brzegiem morza. Na przestrzeni lat Positano przekształciło się z małej wioski rybackiej w jeden z najbardziej luksusowych kurortów Włoch. Znajdziemy tu eleganckie hotele i butiki, a także przepiękną architekturę pastelowych zabudowań położonych na stromym wzgórzu nad samym morzem. Miasto znane jest z także wyrobu płytek ceramicznych, które spotkamy tu na każdym kroku, co dodaje mu jeszcze więcej kolorytu. 
  
Niezwykle cennym zabytkiem architektury Positano jest kościół Santa Maria Assunta położony przy placu Flavio Gidia, ozdobiony przepięknymi złotymi ornamentami oraz kopułą pokrytą ceramicznymi płytkami. W ołtarzu przechowywany jest obraz patronki Positano – Czarnej Madonny, będący w istocie bizantyjską ikoną. 
  
Po pobycie w Positano będziemy kontynuować naszą wycieczkę wzdłuż Wybrzeża Amalfitańskiego charakteryzującego się kolorowymi, zawieszonymi na skałach miasteczkami, malowniczymi plażami ukrytymi w małych zatoczkach oraz słynną Amalfitaną, jedną z najbardziej panoramicznych dróg w Europie. Podczas tej wycieczki wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Wybrzeże Amalfi zaoferuje nam imponujące krajobrazy, w których majestatyczne, zielone góry łączą się z lazurowym, krystalicznie czystym morzem.  
  
Dotrzemy do Amalfi, miasteczka osadzonego na górskim zboczu, z mnóstwem klimatycznych, wąskich i stromych uliczek, kafejek oraz sklepików oferujących pamiątki i regionalne wyroby. Mieszkańcy Amalfi zamieszkują stare kamienice o pastelowych kolorach, ciasno ściśnięte pomiędzy morzem a otaczającymi wzgórzami.  
  
Odwiedzimy główny plac miasteczka – Piazza del Duomo. W samym sercu Amalfi znajdziemy modne kafejki i restauracje, idealne do przycupnięcia i poobserwowania życia toczącego się dokoła. Spacerując zobaczymy prawdziwy skarb i dumę Amalfi, imponującą katedrę Św. Andrzeja z IX wieku. Prowadzą do niej monumentalne schody o 62 stopniach, a wrażenie potęguje wspaniała fasada kościoła. Ozdobiona dwukolorowymi ornamentami, jest mieszanką wpływów arabskich i normańskich. Chętni będą mogli zwiedzić wnętrze katedry na własną rękę.
    
Późnym popołudniem wrócimy do hotelu, gdzie czekać na nas będzie kolacja.

Dzień 3
Czas wolny lub opcjonalny rejs na wyspę Capri 
Capri, Marina Grande

Tego dnia możemy spędzić czas wolny w Gragnano lub wybrać się z naszym pilotem na opcjonalny rejs na wyspę Capri (dodatkowo płatny 480 PLN / os i odbywa się przy minimum 25 uczestnikach).
  
Wyspa Capri zamieszkiwana już była w czasach prehistorycznych. Później stanowiła ważną bazę handlową Greków i Fenicjan, a następnie przeszła pod panowanie Imperium Rzymskiego. Była jednym z ulubionych miejsc pobytu cesarzy Oktawiana Augusta i Tyberiusza. Tyberiusz zbudował na niej 12 willi, nazwanych imionami olimpijskich bogów. Uroku Capri nie da się przecenić, obfituje tu wspaniała, śródziemnomorska roślinność, a wapienne góry sprzyjają tworzeniu się licznych jaskiń, łuków i tarasów. Piękne wybrzeże, plaże oraz wynurzające się z morza formacje skalne zachęcają do aktywnego wypoczynku i zwiedzania Capri. Wyspa podzielona jest na dwa główne ośrodki - miasta: Capri oraz Anacapri. 
  
Malownicze Anacapri, pełne małych, krętych uliczek, wzdłuż których ciągną się sklepy, kawiarenki i domy mieszkalne, oczaruje nas dominującą bielą zakrapianą kolorowymi dekoracjami i kwitnącymi roślinami. Dotrzemy tu na najwyższy szczyt na wyspie mierzący 589 m n.p.m. Z platformy widokowej podziwiać będziemy oszałamiające widoki na okolicę, a szczególnie na Faraglioni, jedną z największych atrakcji Capri. Są to cztery skały o ostrych kształtach wypiętrzające się z wody: Stella, Faraglione di mezzo, Scopolo i Monacone. 
  
Odwiedzimy także willę San Michele. W XIX wieku szwedzki pisarz Axel Munthe odrestaurował starą kaplicę poświęconą św. Michałowi stojącą na szczycie schodów, znanych jako Scala Fenicia, prowadzących z portu na północnym wybrzeżu wyspy do miejsca, gdzie w czasach rzymskich znajdowała się jedna z willi Tyberiusza, i przekształcił całość we wspaniałą rezydencję. Zobaczymy tu dobrze zachowane pomieszczenia z tamtego okresu oraz przepiękny ogród z widokiem na port Capri.  
  
Opuścimy Anacapri i pojedziemy do miasteczka Capri, drugiego ważnego ośrodka wyspy.  
Miejscowość Capri to urocze miejsce, pełne wąskich uliczek i malowniczych posesji z wejściami zdobionymi kwiatami, czy ręcznie malowanymi kaflami. Oczywiście, jak na Wybrzeże Amalfitańskie przystało, królują tu cytrynowe motywy. Będzie więc można kupić cytrynowe przysmaki i pamiątki. 
  
Udamy się na główny plac miasta, górujący nad częścią portową - Piazza Umberto I. Oczywiście znajdziemy tu mnóstwo sklepów i restauracji, ale również stąd można rozpocząć podróż po turystycznych i widokowych ścieżkach Capri. Jeden ze szlaków poprowadzi nas na górę Monte Tiberio, gdzie znajdują się ruiny - Villa Jovis, stanowiące idealny punkt widokowy na wyspę.  
  
Po południu wrócimy do hotelu.

Dzień 4
Zwiedzanie Neapolu i jego słynnej starówki wpisanej na listę UNESCO. Pizza na lunch
Może kawa z widokiem na Wezuwiusza?

Dziś przyszedł czas na poznanie stolicy Kampanii. Neapol to miasto kontrastów, historii i pysznej pizzy. Słynie przede wszystkim z największego w Europie historycznego Starego Miasta wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Składają się na nie wąskie uliczki poprzecinane placami, pełne zabytków, pomników, muzeów oraz wejść do podziemnego miasta. Na niepowtarzalną atmosferę miasta z pewnością wpływ ma również bliskość Pompejów, Wezuwiusza i wulkanicznych Pól Flegrejskich.  
  
Wśród atrakcji, które dzisiaj poznamy, będzie zamek dell’Ovo (Zamek Jajeczny), z którego murów obronnych rozpościera się widok na Neapol. Zamek połączony jest ze stałym lądem groblą, która jest ulubionym miejscem fotografujących się na tle zamku nowożeńców. Swą przedziwną nazwę zawdzięcza miejscowej legendzie, która głosi, że słynny poeta Wergiliusz posiadał magiczne jajko. Gdy umarł, pochowany został w Neapolu, a jajko przeniesiono do zamku i tam ukryto, aby dodatkowo ochraniało budowlę. Według miejscowych podań umieszczono je w szklanej karafce, dodatkowo wypełnionej wodą. Owa karafka miała znajdować się w żelaznej klatce, którą zawieszono na jednej z dębowych belek podtrzymujących strop w podziemiach zamku. Według tradycji, jeżeli jajko zostanie kiedykolwiek zniszczone, nie tylko zamek, lecz także cały Neapol zostanie dotknięty seriami kataklizmów i tragedii.
  
Inny z zamków, Castel Nuovo, to bastion królujący w portowym krajobrazie Neapolu. Jego strategiczne położenie od początku nadało mu charakter nie tylko rezydencji królewskiej, ale także twierdzy. Podczas panowania Roberta Anjou zamek stał się centrum kultury, oferując gościnność artystom, lekarzom i elitom, wśród których bywali tu Giotto, Petrarka czy Boccaccio. Był on także wielokrotnie oblężony i grabiony, przeszedł również mnóstwo modernizacji, przez co dzisiaj może pochwalić się swoimi bogatymi ekspozycjami oraz jeszcze bogatszą historią. Obecnie zamek jest miejscem wydarzeń kulturalnych, a także mieści się w nim Muzeum Miejskie.  
  
Wielu uważa, że najpiękniejszym miejscem Neapolu jest ciągnąca się wzdłuż Zatoki Neapolitańskiej promenada Lungomare. Można z niej podziwiać morze, skałki, a w tle majestatyczną sylwetkę Wezuwiusza. 
  
Od Lungomare prowadzi droga na Piazza del Plebiscito, placu zawdzięczającego swą nazwę plebiscytowi przeprowadzonemu w 1860 roku, a w wyniku którego Królestwo Obojga Sycylii zostało przyłączone do nowego wspólnego państwa włoskiego. Plac znajduje się bardzo blisko innych ciekawych miejsc, takich jak Pałac Królewski czy Teatr San Carlo. Warto pobłądzić tu wśród wąskich uliczek znajdując urocze kamieniczki i zaułki obwieszone praniem, małe, lokalne stragany ze świeżymi owocami i warzywami, a także rodzinne restauracje serwujące dania lokalnej kuchni. 
  
Na trasie naszej wycieczki znajdzie się także Galleria Umberto I, pasaż handlowy wybudowany w latach 1887-1891. Jest to wysoka i przestronna konstrukcja w kształcie krzyża, zwieńczona szklaną kopułą. Budynek wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. 
  
Zwiedzając słynne Stare Miasto Neaoplu turyści zwykle najwięcej czasu spędzają na dwóch ulicach: Spaccanapoli oraz równoległej do niej Via dei Tribunali, wzdłuż których znajduje się większość najważniejszych zabytków i atrakcji miasta. Zobaczymy, między innymi, pochodzącą z XI wieku dzwonnicę Campanile della Pietrasanta, będącą typowym przykładem włoskiej architektury sakralnej. Na Placu Gaetano (Piazza Gaetano) urzeknie nas masywna bazylika San Paolo Maggiore, która powstała w miejscu starożytnej świątyni Dioskurów (zachowały się z niej dwie korynckie kolumny wykorzystane przy fasadzie oraz marmury na wewnętrznych dekoracjach). 
  
Na obszarze historycznego centrum Neapolu działają dwa uliczne targowiska: Mercatino Della Pignasecca oraz Mercato di Porta Nolana. Oba zachowały swój autentyczny klimat i możemy zobaczyć tu, w jaki sposób Neapolitańczycy nabywają świeże owoce morza i warzywa. W pobliżu obu targowisk znajdziemy także sklepy z najlepszej jakości produktami jak lokalna szynka czy sery. Będziemy też mogli coś szybko przekąsić, bowiem Neapol słynie ze swoich szybkich dań i smażonych przysmaków, które podawane są w specjalnych rożkach (cuoppo).  
  
Jednak, jak każdy wie, najsłynniejszym daniem kuchni neapolitańskiej jest pizza, a konkretnie pizza napoletana. Została przyrządzona w 1889 roku na cześć królowej Włoch – Margherity di Savoia przez Raffaele Esposito. Pizza w Neapolu to coś więcej niż okrągły pieczony placek z sosem pomidorowym i serem mozarella. To część lokalnej kultury, co doceniła nawet organizacja UNESCO wpisując neapolitańską pizzę na listę światowego dziedzictwa niematerialnego. W składzie oprócz ciasta znajdziemy pomidory San Marzano, mozarellę di Bufala Campana oraz bazylię, których kolory symbolizują narodowe barwy Włoch. Jest to produkt certyfikowany, który powinien być wytwarzany z zachowaniem odpowiednich składników i procedur. 
  
Również i my będziemy mieli okazję skosztować prawdziwej neapolitańskiej pizzy podczas lunchu w lokalnej restauracji w mieście.  
  
Późnym popołudniem, po dniu pełnym wrażeń, wrócimy do hotelu.  

Dzień 5
Wizyta w Pompejach. Degustacja wina w lokalnej winnicy. Spacer do krateru Wezuwiusza
Starożytne Pompeje na tle Wezuwiusza

Podczas dzisiejszej wycieczki zwiedzimy znajdujące się na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO stanowisko archeologiczne Pompejów. Jest to punkt obowiązkowy na liście atrakcji regionu Kampanii.  
  
Pompeje zostały założone w VI wieku p.n.e. przez Osków, lud pochodzący ze środkowej Italii. Przez kolejne lata miasto przechodziło po kolei w ręce Greków, Etrusków i Samnitów, a pod koniec IV wieku p.n.e. po zawarciu układu z Rzymem Pompeje zyskały autonomię. Było to miasto portowe, które dzięki dużej produkcji oraz eksportowi oliwy i wina dynamicznie się rozwijało. Pompeje otoczone były około 3-kilometrowym murem obronnym, posiadały także system kanalizacyjny. Z uwagi na dogodne położenie oraz bogactwo przyciągały rzymskich patrycjuszy, którzy budowali tu swoje wille. 
  
Niestety dzień 24 sierpnia 79 roku zatrzymał historię miasta. W tym dniu nastąpił wybuch oddalonego o około 8 kilometrów wulkanu Wezuwiusz. Wiejący w stronę Pompejów wiatr skierował na miasto gorący wulkaniczny popiół oraz spadające rozżarzone kamienie, które zabijały ludzi i zwierzęta i podpalały budynki. Do miasta dotarły również trujące gazy, zabijając mieszkańców, którym nie udało się ewakuować. Erupcja Wezuwiusza trwała 3 dni, a miasto zostało całkowicie zasypane grubą warstwą popiołu i zniknęło na najbliższych 1700 lat. Jednakże katastrofa nie zrównała miasta z ziemią, lecz w znacznym stopniu je zakonserwowała, dzięki czemu w trakcie prac archeologicznych udało się wydobyć wiele elementów, takich jak freski czy mozaiki, w niemal nienaruszonym stanie. Podobnie jak same domy czy budynki, wiele z nich z zachowało się tak, jakby od wybuchu minął zaledwie tydzień. 
  
Wycieczka do Pompejów da nam unikalną możliwość zobaczenia starożytnego rzymskiego miasta i poznania stylu życia jego mieszkańców. Stanowisko archeologiczne pełne jest pozostałości antycznych świątyń, domów mieszkalnych i łaźni, pełnych zachwycających fragmentów fresków i mozaiki. O tragedii, która się tutaj rozegrała, świadczą odlewy zastygłych ludzi, dla których miasto stało się grobem. 
  
Po opuszczeniu Pompejów udamy się w kierunku Wezuwiusza. Po drodze zatrzymamy się jeszcze w okolicznej winnicy na degustację wina i lokalnych przysmaków. 
  
Wezuwiusz to jeden z pięciu najgroźniejszych wulkanów na ziemi, a teren wokół niego to najgęściej zaludniony region wulkaniczny świata. Wznosi się na wysokość 1281 metrów, średnica krateru wynosi ponad 500 metrów, a jego głębokość 230 metrów. Aktywność Wezuwiusza bez przerwy rejestruje i bada znajdujące się w połowie drogi na szczyt obserwatorium wulkaniczne - Osservatorio Vesuviano. 
  
Z parkingu dla autokarów udamy się pieszo do szczytu krateru. Trasa nie jest bardzo wymagająca i nie ma na niej stromych podejść. Już ze ścieżki prowadzącej na szczyt można podziwiać rozległe widoki w kierunku Neapolu, Zatoki Neapolitańskiej i Półwyspu Sorrentyńskiego. 
  
Późnym południem wrócimy do hotelu. 

Dzień 6
Poranna wizyta w fabryce włoskiego makaronu w Gragnano, transfer na lotnisko i wylot do Polski
Zatoka Neapolitańska

To ostatni dzień naszej wycieczki, którą zakończymy wizytą w fabryce markanu w Gragnano. Miejscowość, w której spędziliśmy ostatnie dni nazywane jest „Cittá della Pasta” czyli miastem makaronów i stanowi symbol najbardziej znanego i stabilnego przemysłu we Włoszech - produkcji makaronu. Pierwszej klasy makarony produkuje się tu od kilku stuleci, a od XIX wieku w mieście działa 140 większych lub mniejszych fabryk makaronów.

Odwiedzimy fabrykę produkującą ten wspaniały włoski specjał, który wkradł się do kuchni na całym świecie. Dowiemy się więcej o procesie produkcji makaronów najwyższej jakości, o różnych rodzajach makaronów oraz o tym, które rodzaje makaronów pasują do poszczególnych sosów. W przeszłości, na głównych ulicach miasta można było zobaczyć wiszący do wyschnięcia makaron. Dzisiaj do suszenia makaronu używa się piekarników. Robienie dobrego włoskiego makaronu to prawdziwa sztuka!

Zaopatrzeni we włoski makaron udamy się na lotnisko, skąd odlecimy do Polski.

Zapraszamy na całodniowy rejs na Capri

Malowniczą włoską wyspę położoną w Zatoce Neapolitańskiej na Morzu Tyrreńskim (więcej o wycieczce w opisie programu – dzień 3).

Wycieczkę należy zamówić najpóźniej 45 dni przed datą wyjazdu.  
Będzie zrealizowana przy minimum 25 chętnych. 

Cena: 480 zł/os

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 4 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego

798 PLN

Cena zawiera
 • Opiekę polskiego pilota   
 • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Neapol – Warszawa (na obu odcinkach z przesiadką) 
 • Zakwaterowanie w hotelu w pokoju 2-osobowym
 • Wyżywienie: 5 śniadań, 1 lunch (dzień 5), 5 kolacji (w dniach 1 - 5)  
 • Opłatę klimatyczną 
 • Wycieczki wymienione w programie oraz bilety wstępu: Pompeje, Wezuwiusz 
 • Degustację wina oraz limoncello   
 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW 
Cena nie zawiera 
 • Dopłaty do pokoju 1-osobowego    
 • Rejsu na wyspę Capri (480 PLN/os przy minimum 25 uczestnikach)  
 • Napojów do posiłków   
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i przewoźników  
 • Wydatków indywidualnych   
 • Wszystkiego co nie zostało wymienione w "Cena zawiera" 

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Liczba uczestników  

Wymagane minimum uczestników to 20 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.  

Więcej o Włoszech  

Więcej o Włoszech dowiesz się tu: www.albatros.pl/kierunki-podrozy/europa/wlochy  

Poczytaj między innymi o klimacie, pogodzie, różnicy czasu, napiwkach. Sprawdź czy potrzebujesz wizy lub szczepionek.

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Napiwki

Podczas wycieczek zetkniesz się z codziennym życiem i lokalnymi zwyczajami. W wielu krajach miejscowi przewodnicy i kierowcy spotykani w trakcie podróży oczekują drobnych sum, ponieważ wynagrodzenie pracowników branży usługowej często opiera się na napiwkach. W programie podróży określamy kwotę, jaką należy na nie przeznaczyć i prosimy, by wziąć to pod uwagę. Cena wycieczki nie uwzględnia napiwków, ponieważ jest to sprawa indywidualna, a zwyczaj dawania napiwków jest częścią kultury danego kraju, dlatego należy go uszanować. Dla formalności pragniemy zaznaczyć, że napiwki są oczywiście dobrowolne.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 5 out of 5 by from Wyjątkowa wyprawa. Wspaniała podróż, pełna atrakcji, kolorów, cytryn, szopek, słońca i pyszności. Odwiedzane miejsca są przepiękne z natury, a morsko-lądowy program wycieczki został tak skonstruowany, że mogliśmy cieszyć i oczy, i żołądki, nie nadwyrężając nadmiernie nóg i nie czując żadnej presji (często towarzyszącej podobnym eskapadom), żeby "zaliczyć, zdążyć i zrealizować”. Wręcz przeciwnie. Bardzo sprawnie połączono intensywne zwiedzanie ze spokojnym delektowaniem się lokalnymi przysmakami (farma k/ Sorrento, neapolitańska pizzeria, świetna winiarnia). Pomiędzy atrakcjami wymagającymi odrobiny wysiłku lub zwiększenia tempa były spokojne postoje, rejsy i degustacje. Hotel PARCO - bardzo przyjemny, serwowane tam jedzenie pyszne, a wszelkie transfery wygodne. Hotel może i jest na uboczu, ale po intensywnym dniu i w oczekiwaniu kolejnego, równie intensywnego, nie ma to specjalnego znaczenia. Wisienka na torcie tej wyprawy to fakultatywna wyprawa na Capri (a tam m.in. wjazd wyciągiem krzesełkowym tak, że wyżej już tylko niebo) – przepiękne wyspa, jedyna w swoim rodzaju. Przodkowie się nie mylili. Cała wycieczka nie byłaby jednak tak fantastyczna, gdyby nie nasza wspaniała pani AGATA – rewelacyjna pilotka, przemiła, z ogromną wiedzą, zarówno merytoryczną, jak i lingwistyczną, z wybitną kulturą osobistą, delikatnością i profesjonalizmem klasy „S”! Dziękujemy bardzo za opiekę, a Albatrosowi gratulujemy takiego współpracownika. Wycieczkę polecamy z całego serca! O Limoncello nie wspomnę… ;-)
Date published: 2022-11-23
Rated 5 out of 5 by from Niezapomniany pobyt w okolicach Neapolu Cały program wycieczki spełnił nasze oczekiwania - było to bardzo udane połączenie zwiedzania miejsc znanych z historii oraz atrakcyjnych turystycznie. Bardzo dobra organizacja przejazdów autobusami.
Date published: 2022-11-21
Rated 5 out of 5 by from Super wycieczka Świetnie poprowadzona przez Agatke wycieczka. Świetna atmosfera dzięki przewodniczce, która na dodatek robiła nam prezenciki. Ciekawe obiekty, intensywne zwiedzanie. Godna polecenia wyprawa, a z Agatka rewelacyjna
Date published: 2022-11-10
Rated 4 out of 5 by from Przepiękne wybrzeże program wycieczki obejmuje piękne wybrzeże jednak moim zdaniem lepszy były lot bezpośredni do Neapolu - chociąż są linie tanie więc może firma tego nie praktykuje, ale przez to jednak podróż wydłuża się wizyta pierwszego dnia po podróży w regionalnej winnicy moim zdaniem nie jest atrakcją warto byłoby więcej czasu poświęcić tego dnia na Sorrento i tam np zrobić degustację, podobnie jak wizyta ostatniego dnia w fabryce makaronu do której przyjechaliśmy za wcześnie było za wcześnie i też na zdecydowanie za długo na lotnisku zamiast na spokojnie wykwaterować się, pani Agata przewodniczka z duża wiedzą podziękowania za wizytę w kaplicy Sansevero !!!
Date published: 2022-10-31
Rated 5 out of 5 by from Cudowna podróż w świat pełen niespodzianek Fantastyczna wycieczka, super wybór miejsc i dodatkowych atrakcji. Wyjazd dostarczył mi niesamowitej ilości pozytywnych i niezapomnianych wrażeń i emocji. Przepiękne widoki, piękna pogoda, wspaniała grupa i cudowna Pilotka wycieczki, która emanowała pozytywną energią i empatią sprawiły, że już chciałabym odbyć kolejną wyprawę .
Date published: 2022-10-28
Rated 5 out of 5 by from Spełnienie marzeń Wycieczka bardzo ciekawa . To zasługa dobrej organizacji i wiedzy pani Agnieszki - naszej pilotki .Pani Agnieszka potrafiła przekazać nam ogrom informacji w niezwykle ciekawy sposób.Również pilotka lokalna pani Agata w Pompejach barwnie opowiadała o tym miejscu. Mieliśmy okazje skosztować włoskich smakołyków -w agrofarmie , winnicy i pizzerii- naprawdę niebo w gębie .Smaczne posiłki w hotelu .
Date published: 2022-10-24
Rated 4 out of 5 by from Niezwykła podróż Ciekawa wycieczka z bogatym programem
Date published: 2022-10-23
Rated 4 out of 5 by from Bardzo interesująca przygoda turystyczna Zapisaliśmy się w "ostatniej chwili" i bardzo się to opłaciło
Date published: 2022-10-21
 • y_2023, m_3, d_29, h_22
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.34
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_1, tr_20
 • loc_pl_PL, sid_ITRTR61, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki