Bałkany z Albatrosem

group-tour
Wycieczki objazdowe z polskim pilotem

Podczas tej wyprawy odkryjesz najpiękniejsze miejsca Chorwacji, Czarnogóry oraz Bośni i Hercegowiny.

Wybrzeże Adriatyku od zawsze przyciągało turystów nie tylko słoneczną pogodą,  doskonałym winem i jedzeniem, ale także wspaniałą architekturą. Znajdziemy tu  urokliwe nadmorskie miasta, z których wiele objętych zostało patronatem UNESCO ze względu na historyczną zabudowę Starego Miasta, imponujące pałace i  piękne kościoły. Jednak cały ten obszar ma do zaoferowania dużo więcej. Wystarczy nieznacznie oddalić się od wybrzeża, aby napotkać  cudowną przyrodę i historyczne zabytki, które zapierają dech w piersiach, ale także wiele miejsc przypominających o współczesnej i często bardzo krwawej historii tego regionu.

Podczas naszej podróży wzdłuż wybrzeża Adriatyku połączymy obcowanie z naturą ze zwiedzaniem  świetnie zachowanych średniowiecznych miast Kotor i Budva w Czarnogórze. Z kolei w Bośni i Hercegowinie odwiedzimy miasto Mostar i jego słynny kamienny most oraz zajrzymy za żelazną kurtynę, gdy odwiedzimy tajny przeciwatomowy bunkier Tito w Konjicu. Zatrzymamy się również w lokalnej winnicy, skosztujemy fantastycznej szynki z Njegusi i zobaczymy jak w okolicy produkuje się oliwę z oliwek i inne pyszności.

Tę pełną wrażeń wycieczkę zakończymy trzema relaksującymi dniami w Dubrowniku, gdzie będziemy podziwiać perłę wybrzeża Adriatyku z jej pięknymi placami i zabytkami.

Kliknij i powiększ mapę
 • Typ Wycieczki objazdowe

 • Pilot Polski

 • Wiza Nie

 • Szczepienia Nie

 • Waluta Marka zamienna (BAM), euro

Program wycieczki 8 dni
Dzień 1
Lot Warszawa - Dubrownik. Średniowieczne miasto Budva, Czarnogóra
Dzień 2
Królewskie miasto Cetynia, lokalna produkcja szynki, wspaniała trasa widokowa i spacer po Kotorze
Dzień 3
Budva - Trebinje - Blagaj - Mostar. Degustacja wina i klasztor derwiszów w Blagaj
Dzień 4
Mostar - Konjic - Mostar. Tajny bunkier Tito w Konjicu i zwiedzanie miasta Mostar
Dzień 5
Mostar - Delta Neretwy - Dubrownik. Rejs statkiem z muzyką i lunchem, przyjazd do Dubrownika
Dzień 6
Dubrownik. Spacer po mieście i czas do własnej dyspozycji
Dzień 7
Dubrownik. Dzień do własnej dyspozycji lub wycieczka do Konavle, zakupy lokalnych produktów, zwiedzanie zabytkowego młyna wodnego i pożegnalna kolacja
Dzień 8
Przelot Dubrownik – Warszawa

Zdjęcia

Kliknij zdjęcie, aby je powiększyć

Daty wyjazdu

Terminy Długość pobytu Cena Lotnisko wylotu Uwaga
6 998,–
Warszawa
Kliknij datę, aby zobaczyć program tej wycieczki

Program wycieczki

Pobierz pełen program Uwaga! Niektóre wycieczki różnią się programem. Zanim wydrukujesz, sprawdź, czy dokonałeś poprawnego wyboru daty wyjazdu.

Dzień 1
Lot Warszawa - Dubrownik. Średniowieczne miasto Budva, Czarnogóra (Przejazd 120 km)
Budva

Po wylądowaniu w Dubrowniku od razu skierujemy się dalej na południe w kierunku Czarnogóry i Budvy - starego miasta portowego nad Adriatykiem.

Budva została założona 2500 lat temu i tym samym jest najstarszym miastem na wybrzeżu adriatyckim. Stare miasto położone na wąskim przesmyku, otoczone jest weneckimi murami miejskimi. Perła Bałkan przyciąga turystów malowniczymi widokami, zabytkową starówką, wyjątkową roślinnością śródziemnomorską oraz wieloma piaszczystymi plażami. Największą uwagę przykuwa średniowieczna cytadela i mury obronne. Podczas naszego spaceru po zabytkowej, zamkniętej dla ruchu samochodowego starówce odwiedzimy m.in. najstarszą świątynię sakralną Czarnogóry czyli Kościół św. Marii in Punta z obleganym przez turystów obrazem Madonna de Punta, Konkatedrę św. Jana Chrzciciela czy XIX wieczną cerkiew św. Trójcy

Późnym popołudniem dotrzemy do naszego hotelu na obrzeżach starego miasta, gdzie zakończymy dzień smaczną kolacją.

Dzień 2
Królewskie miasto Cetynia, lokalna produkcja szynki, wspaniała trasa widokowa i spacer po Kotorze (Przejazd 100 km)
Kotor

Po  śniadaniu udamy się do Cetyni - jednego z najpiękniejszych i najważniejszych historycznie miast Czarnogóry. To spokojne i odrobinę senne miasteczko, położone jest w pięknej okolicy masywu gór Lovcen. Cetynia to dawna stolica Czarnogóry (w latach 1878-1918 była stolicą niepodległego Królestwa Czarnogóry). Zwiedzimy tu Pałac Króla Mikołaja, który obecnie został przekształcony w muzeum. Król Mikołaj jest jedną z najważniejszych postaci w najnowszej historii kraju a rządził Czarnogórą w latach 1860-1918. To małe muzeum pozwoli nam zapoznać się z  burzliwą historią kraju. W Cetyni zobaczymy również Pałac Królewski, który jest zdecydowanie najskromniejszą budowlą tego typu w Europie.

W drodze powrotnej przejedziemy nowo wybudowaną drogą przez góry, gdzie zatrzymamy się w małej, przytulnej wiosce Njegusi, znanej z  wyrobu suszonych szynek, których oczywiście będziemy mieli okazję skosztować. Po degustacji  wyruszymy w absolutnie fantastyczną trasę widokową ponad Zatoką Kotorską. Ta trasa - tzw. droga królewska ma niecałe 9 km, a podczas przejazdu do pokonamy aż 18 ostrych zakrętów.
Na końcu tej drogi znajduje się miasto Kotor otoczone wapiennymi górami. Starówka w Kotorze i fortyfikacje miejskie zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1979 roku, co  łatwo zrozumieć zwiedzając to fantastycznie zachowane miasto.

Stare Miasto pochodzi z XIV i XV wieku i jest unikalnym przykładem średniowiecznej zabudowy. Brukowane i marmurowe uliczki tworzą labirynt poprzecinany pięknymi placami. Na jednym z placów znajduje się symbol miasta, Katedra św. Tryfona, która pochodzi z końca XII wieku. Podczas naszej wycieczki po Kotorze zanurzymy się w jego historię i przyjrzymy się z bliska wielu średniowiecznym budynkom.

Po dniu pełnym wrażeń późnym popołudniem wrócimy na nocleg do Budvy.

Dzień 3
Budva - Trebinje - Blagaj - Mostar. Degustacja wina i klasztor derwiszów w Blagaj (Przejazd 220 km)
Trebinje

Dziś żegnamy się z Czarnogórą i witamy Bośnię i Hercegowinę. Pierwszym naszym przystankiem jest miasteczko Trebinje, pięknie położone nad rzeką Trebisnjica, którą przecina imponujący XVI-wieczny most Arslanagic. Okolica słynie z produkcji wina więc oczywiście my również udamy się na degustację trunku, który od wieków produkowany jest na tym obszarze.

Następnie udamy się w kierunku Blagaj, do klasztoru derwiszów. W blagajskim tekke derwiszów już nie ma, a jedyne co po nich pozostało, to urokliwie położona budowla u stóp niesamowitego urwiska. Najprościej mówiąc derwisze to muzułmańscy mnisi, którzy lubią tańczyć, a tak poważnie derwisz to członek muzułmańskiego bractwa religijnego o charakterze mistycznym. Bractwa derwiszów zaczęły powstawać w XI wieku i opierały się na doktrynie sufizmu. Klasztor jest pięknie położony nad brzegiem rzeki Buna i był użytkowany przez derwiszów od połowy XVII wieku. Pod rządami komunistycznymi religia muzułmańska była zakazana, klasztor został przekształcony w Jugosłowiańskie Muzeum Narodowe. W latach 90. część kompleksu popadła w ruinę, ale z pomocą lokalnych organizacji muzułmańskich klasztor został odbudowany na początku 2010 r. i udostępniony do zwiedzania. Pobliskie miasto Blagaj to miasto osmańskie z zupełnie innym układem architektonicznym niż pozostałe miasta, które odwiedziliśmy wzdłuż Adriatyku.

Późnym popołudniem udamy się w kierunku Mostaru, gdzie spędzimy noc. Miasto położone jest nad rzeką Neretwa,  liczy 113 000 mieszkańców  i jest piątym co do wielkości miastem Bośni i Hercegowiny. Historyczne centrum miasta, położone po obu stronach rzeki Neretwy  zostało zbudowane w okresie osmańskim.

Dzień 4
Mostar - Konjic - Mostar. Tajny bunkier Tito w Konjicu i zwiedzanie miasta Mostar (Przejazd 140 km)
Bunkier Tito w Konjicu

Dzisiejszy dzień zaczynamy od przejazdu około 70 km na północ od Mostaru do jednego z najdziwniejszych budynków na całych Bałkanach, tajnego przeciwatomowego bunkru Tito w Konjicu. Współczesna historia byłej Jugosławii jest ściśle z jednym człowiekiem, Josipem Broz Tito. Tito urodził się w 1892 roku i dorastał w ciężkich warunkach. Jego matka była Słowenką a ojciec Chorwatem. Nic nie wskazywało na to, że Tito stanie się najbardziej wpływową osobistością na Bałkanach w XX wieku. Jako partyzant w czasie II wojny światowej Tito dorobił się fortuny, a po wojnie szybko awansował w strukturach komunistycznych, czego kulminacją było zdobycie fotela  prezydenta ówczesnej Jugosławii. Funkcję tą sprawował nieprzerwanie  w latach 1953-1980.

W małym mieście Konjic, w latach 1953-79, w najgłębszej tajemnicy, na zlecenie Tito, zbudowano bunkier, który mógł pomieścić najważniejsze osobistości Jugosławii w przypadku ataku nuklearnego. Z miejscem dla ponad 350 osób i łącznej powierzchni 6,4 km2 bunkier był trzecią co do wielkości inwestycją w Jugosławii podczas całego panowania Tito.

Po zwiedzaniu udamy się na obiad, podczas którego spróbujemy lokalnych specjałów, a następnie wrócimy do Mostaru. Resztę dnia spędzimy w tym wyjątkowo pięknym i świetnie zachowanym, średniowiecznym mieście. Oczywiście zobaczymy też słynny Stari Most (4 metry szerokości, 30 metrów długości, a wysokość nad lustrem wody to 24 metry). Stary most jest symbolem Mostaru i wspaniałym przykładem architektury osmańskiej. To dzieło architekta o nazwisku Sinan, który zaprojektował także najważniejsze meczety w Stambule. Pierwotna konstrukcja powstała w 1566 roku i przez 427 lat swojej historii przetrwała szereg wojennych zawirowań. Aż do czasów wojny z lat 90. XX wieku. Stąpając współcześnie po Starym Moście w Mostarze nie spacerujemy po oryginalnej konstrukcji. Ta runęła do wód rzeki Neretwy dokładnie 9 listopada 1993 roku, po ciężkim ostrzale mostu przez chorwacką armię, która atakowała wtedy wschodnią część miasta. Poza stosem kamieni, do rzeki runęło ponad 400-letnie, otomańskie dziedzictwo kulturowe. Stary Most odbudowano dzięki międzynarodowemu wsparciu i otwarto ponownie 23 lipca 2004 r. Aktualnie obiekt znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Reszta dnia jest do Państwa dyspozycji. Warto wybrać się na spacer po starym mieście i poczuć wieczorny spokój, kiedy jednodniowi turyści opuszczą miasto. Jest tu wiele bardzo dobrych restauracji i kawiarni, które przyciągają smaczną, lokalną kuchnią i mnóstwem dobrego wina.

Dzień 5
Mostar - Delta Neretwy - Dubrownik. Rejs statkiem z muzyką i lunchem, przyjazd do Dubrownika (Przejazd 150 km)
Dubrownik

Dzisiejszy dzień to pożegnanie Bośni i Hercegowiny i spotkanie z Chorwacją. W drodze do Dubrownika zatrzymamy się w delcie Neretwy, gdzie rzeka wpada do Adriatyku. Jest to wyjątkowo żyzny obszar, na którym uprawia się wiele rodzajów warzyw, owoców, roślin. Ptaki wędrowne gromadzą się tu wiosną i jesienią, a w wodzie rzeki rozmnaża się wiele gatunków ryb. Mniejszymi łodziami udamy się w rejs po delcie skąd będziemy podziwiać tę malowniczą okolicę. Podczas rejsu zjemy lunch składający się z lokalnych przysmaków, a posiłek umilać nam będzie bałkańska muzyka.

Następnie pojedziemy dalej w kierunku Dubrownika, który z pewnością zachwyci nas swoim pięknem i elegancją. Widok na Stradun, główną ulicę wyłożoną marmurowym kamieniem, a także liczne barokowe pałace i mury miejskie robią wrażenie na każdym gościu przybywającym do tego najpiękniejszego miasta nad Adriatykiem.

Zatrzymamy się w hotelu, położonym w nowszej części Dubrownika. Po chwili relaksu spotykamy się w hotelowej restauracji na zasłużonej kolacji.

Dzień 6
Dubrownik. Spacer po mieście i czas do własnej dyspozycji
Stare Miasto, Dubrownik

Historia Dubrownika rozpoczyna się w VI wieku, kiedy plemiona Chorwackie przybyły w te rejony, aby uciekając przed barbarzyńcami. Utworzyły one szereg małych osad, które stopniowo na przestrzeni wieków łączyły się ze sobą, tworząc miasto osłonięte słynnymi już dziś murami obronnymi. Epoka prawdziwego dobrobytu Dubrownika rozpoczęła się w XV wieku, wraz z proklamacją Republiki Raguzy, zwanej również Republiką Dubrownicką. Była to niezależna republika arystokratyczna z własnymi organami państwowymi, własną walutą oraz flagą z podobizną św. Błażeja, patrona miasta. Republika Raguzy była pierwszym krajem europejskim, w którym zniesiono niewolnictwo. Dubrownik miał własną flotę handlową utrzymująca połączenia z Egiptem, Bliskim Wschodem, Sycylią, Francją, Hiszpanią oraz Stambułem i dzięki temu był jednym najbardziej cenionych partnerów handlowych na świecie.

Jednak w XVII wieku, po czasach dobrobytu nastąpił głęboki kryzys polityczny i gospodarczy. Jego kulminacją było silne trzęsienie ziemi w 1667 roku, które niemal doszczętnie zniszczyło miasto oraz epidemia dżumy, podczas której zmarło 80% mieszkańców miasta. W 1808 r. Republika otrzymała śmiertelny cios, gdy armia Napoleona wkroczyła do miasta. W latach 1815-1918 Dubrownik był częścią Cesarstwa Austro-Węgierskiego, a następnie stał się częścią królestwa, które miało stać się Jugosławią.

Za rządów marszałka Tito, Dubrownik stał się kurortem znanym na całym świecie. Niestety, wojna jugosłowiańska przyczyniła się do ogromnych zniszczeń nie tylko w Dubrowniku, ale całej Chorwacji. W wielu miejscach są tego ślady do dnia dzisiejszego. W październiku 1991 roku Dubrownik zaatakowały wojska serbskie i czarnogórskie. Oblężenie trwało do maja 1992 roku.

Dubrownik nadal pod wieloma względami czuje się niezależną republiką, oddzieloną od reszty Chorwacji zarówno geograficznie, jak i historycznie. Wjazd do miasta prowadzi przez miejską bramę Pile zbudowaną w 1537 roku. W średniowieczu miasto było co noc zamykane, a klucze oddawane były władcy miasta. W obrębie muru znajduje się Stradun, stara ulica handlowa miasta, która ciągnie się aż do starego rynku Luza.

Podczas naszego spaceru po mieście zobaczymy mury obronne, większość pałaców, placów i zabytkowych kościołów. W Dubrowniku warto wybrać się na spacer  właśnie po murach miejskich lub wjechać kolejką linową na szczyt ponad miastem, skąd widok jest oszałamiający na całe miasto. Ponadto można zwiedzić kilka muzeów - nasz pilot oczywiście udzieli Państwu wskazówek i informacji.

Dzień 7
Dubrownik. Dzień do własnej dyspozycji lub wycieczka do Konavle, zakupy lokalnych produktów, zwiedzanie zabytkowego młyna wodnego i pożegnalna kolacja
Plaża w Dubrowniku

Na dzisiaj zaplanowaliśmy dzień wypoczynku w Dubrowniku lub możliwość wykupienia półdniowej wycieczki w okolice Konavle. (Wycieczka nie jest wliczona w cenę wycieczki i należy ją zakupić osobno)

Około południa udamy się do Konavle – najbardziej na południe wysuniętego miejsca w Chorwacji w południowo-zachodniej części riwiery dubrownickiej. Bardzo widokowa trasa wiodąca wzdłuż wybrzeża, a później gór, zaprowadzi nas w głąb lądu. Zobaczymy m.in. pochodzącą z czasów Rzeczpospolitej Dubrownickiej twierdzę Sokol, położoną na przełęczy w kierunku Bośni i Hercegowiny, która została zbudowana na rzymskich ruinach, a swój rozkwit przeżywała w XV i XVI wieku, dopóki gwałtowne trzęsienie ziemi nie zmusiło lokalnych władców do ucieczki do Dubrownika. W okolicy znajduje się również bardzo piękny klasztor franciszkanów wybudowany w XV wieku. W pobliżu zobaczymy Drogę Napoleona, która jest pozostałością drogi zbudowanej przez jednego z generałów Napoleona podczas najazdu na okolicę na początku XIX wieku. W okolicy znajdują się również pozostałości rzymskiego wiaduktu, zabytki iliryjskie oraz wiele innych ciekawych miejsc, które pokazują znaczenie tego obszaru na przestrzeni wieków.

Odwiedzimy młyny wodne na rzece Ljuta, które w przeszłości miały ogromne znaczenie, ponieważ służyły do mielenia mąki i produkcji oliwy z oliwek. Wszystko to wygląda jak rodzaj skansenu, pracownicy występują w historycznych strojach, a my będziemy mieć okazję zobaczyć jak w przeszłości powstawały lokalne produkty, a może nawet skosztujemy niektórych z nich.

Naszą wycieczkę zakończymy posiłkiem w wykwintnej restauracji z widokiem na morze, po czym wrócimy do naszego hotelu w Dubrowniku.

Dzień 8
Przelot Dubrownik – Warszawa (Przejazd 20 km)

W zależności od godziny wylotu, udamy się na lotnisko w Dubrowniku i walizką pełną wrażeń z Półwyspu Bałkańskiego wrócimy do naszych domów.

Wycieczka fakultatywna do Konavle

Zakupy lokalnych produktów, zwiedzanie zabytkowego młyna wodnego i pożegnalną kolację. Dzień 7.

Dla żądnych przygód będzie dziś okazja wzięcia udziału w ekscytującej wycieczce.

Około południa udamy się na południe do Konavle – najbardziej wysuniętego na południe miejsca w Chorwacji w południowo-zachodniej części riwiery dubrownickiej. Bardzo widokowa trasa wzdłuż wybrzeża, a później gór, zaprowadzi nas w głąb lądu. Zobaczymy m.in. pochodzącą z czasów Rzeczpospolitej Dubrownickiej twierdzę Sokol, położoną na przełęczy w kierunku Bośni i Hercegowiny, która została zbudowana na rzymskich ruinach, swój rozkwit przeżywała w XV i XVI wieku, dopóki gwałtowne trzęsienie ziemi nie zmusiło lokalnych władców do ucieczki do Dubrownika. W okolicy znajduje się również bardzo piękny klasztor franciszkanów wybudowany w XV wieku. Na pobliskim polu zobaczymy Drogę Napoleona, która jest pozostałością drogi zbudowanej przez jednego z generałów Napoleona podczas najazdu na okolicę na początku XIX wieku. W okolicy znajdują się również pozostałości rzymskiego wiaduktu, zabytki iliryjskie oraz wiele innych ciekawych miejsc, które pokazują znaczenie tego obszaru na przestrzeni wieków.

Odwiedzimy młyny wodne na rzece Ljuta, które w przeszłości miały ogromne znaczenie, ponieważ służyły do mielenia mąki i produkcji oliwy z oliwek. Wszystko to wygląda jak rodzaj skansenu, pracownicy występują w historycznych strojach, a my będziemy mieć okazję zobaczyć jak w przeszłości powstawały lokalne produkty, a może nawet posmakujemy niektórych z nich.

Naszą wycieczkę zakończymy posiłkiem w restauracji z widokiem na morze, po czym wrócimy do naszego hotelu w Dubrowniku.

Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 15 uczestnikach.

Cena za osobę: 598 PLN

Informacja o cenie

Cena wycieczki

Od 6 998,– PLN za osobę w pokoju dwuosobowym.
Zobacz ceny dla wszystkich terminów

Dopłata do pokoju 1-osobowego

2023: 998,- PLN
2024: 1 498,- PLN

Cena zawiera
 • opiekę polskiego pilota
 • przelot rejsowy Warszawa – Dubrownik – Warszawa w klasie ekonomicznej w obie strony
 • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* w pokojach 2 - osobowych
 • śniadania: codziennie, obiady: 2,3,4,5 dzień, kolacje: 1,3,5 dzień
 • wycieczki i bilety wstępu wymienione w programie
 • transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej
 • ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
Cena nie zawiera
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego
 • napojów do posiłków
 • napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców
 • wydatków indywidualnych
 • wycieczki do Konavle z pożegnalną kolacją – dzień 7
 • wszystkiego, co nie zostało wymienione w "cenie zawiera"

Informacje praktyczne

Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się uczestników z Ogólne Warunki Imprez Turystycznych Albatros Travel A/S.

Informacje o podróży

Bagaż

Zalecamy zabranie ze sobą małego plecaka lub torby, ponieważ najczęściej dopiero wieczorem będzie dostęp do bagażu głównego. Nie ma konieczności zabierania ze sobą ręczników.

Liczba uczestników

Wymagane minimum uczestników to 15 osób. Albatros Travel zastrzega sobie prawo odwołania wycieczki w terminie do 14 dni przed datą jej rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby uczestników niż określona liczba minimalna. Jako organizator nie ponosimy odpowiedzialności odszkodowawczej tytułem ewentualnych strat, które uczestnicy mogą ponieść w związku z jej anulowaniem. Jesteśmy jedynie zobowiązani do zwrotu zapłaconej kwoty.

Z ręką na sercu

Hotel

Nasz hotel w Dubrowniku znajduje się w nowej części miasta, ma z wygodny i łatwy dostępem zarówno do morza jak i starego miasta. Autobusem publicznym podróż na stare miasto zajmuje około 10 minut. Jeśli zdecydują się Państwo na spacer, trzeba pokonać 2,5 km (30 minut)

Ogólne zasady podróży

Wymagania w zakresie sprawności fizycznej

Zgodnie z podstawową zasadą uczestnicy wycieczki muszą być samodzielni. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że nasze wycieczki zasadniczo nie są przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Nawet w przypadku podróży, w których przejazd odbywa się autokarem, koleją i statkiem, często konieczne jest dojście pieszo do atrakcji turystycznych. Podczas wielu spośród naszych wycieczek krajoznawczo-kulturowych jeden dzień zwiedzania nierzadko wiąże się z koniecznością przejścia dystansu przekraczającego 5 km.

Ubezpieczenie podróżne

Każdy uczestnik wycieczki organizowanej przez Albatros Travel w pakiecie posiada podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.Zalecamy, aby ubezpieczenie obejmowało także zwrot kosztów w razie uszkodzenia lub utraty bagażu.

Ubezpieczenie podróżne Allianz

Biuro Podróży Albatros Travel ubezpiecza grupy turystyczne w Allianz. W Polsce Allianz Worldwide Partners działa nieprzerwanie od ponad 20 lat, gwarantuje profesjonalną obsługę, od lat pomaga Klientom na całym świecie, obsługując 18 milionów spraw rocznie i odbierając blisko 50 milionów telefonów. W pakiecie wycieczki Albatros Travel gwarantujemy podstawowe ubezpieczenie KL i NNW. Zachęcamy do wyboru dodatkowej opcji ubepieczenia od chorób przewlekłych bądź od rezygnacji z wycieczki. Wykupienie takiego ubezpieczenia zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo podczas urlopu z naszym biurem.

Piloci Albatros Travel

Wycieczki organizowane przez biuro podrózy Albatros Travel prowadzone są przez polskich pilotów, którzy spotykają się z grupą na lotnisku przed wylotem lub po przylocie na miejsce docelowe. Miejsce spotkania z pilotem będzie określone w dokumentach podroży. Wszyscy piloci to osoby doświadczone, wykwalifikowane i starannie przez nas wybrane. 
Niektóre wycieczki odbywają się bez pilota podróży – w programie jest zawsze wyraźnie określone, czy wycieczka obejmuje pilota, czy nie.
Podczas wycieczek autokarowych, pilot dołączy do grupy najpóźniej w ostatnim miejscu zbiórki. Kierowca pomoże przy bagażach oraz wskaże miejsca w autokarze.

Dopłata za pokój i kajutę jednoosobową

Podane ceny wycieczek obowiązują w przypadku dwóch osób podróżujących wspólnie i mieszkających w dwuosobowych pokojach lub kajutach. W przypadku osób podróżujących w pojedynkę obowiązuje dopłata do pokoju i/lub kajuty jednoosobowej. Dopłata jest odzwierciedleniem cen, jakie otrzymujemy jako organizator podróży podczas zakupu pokojów i kajut u naszych partnerów. Pokój jednoosobowy jest zawsze proporcjonalnie droższy w przeliczeniu na osobę od pokoju dwuosobowego. Jest to zasada obowiązująca w branży turystycznej od wielu lat, dlatego należy ją traktować jako zwyczajową.
Dopłata określona jest zawsze w naszej ofercie.

Paszport

Pamiętaj, że termin ważności Twojego paszportu musi wynosić co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki. Wymóg ten dotyczy wszystkich naszych wycieczek, niezależnie od tego, czy w poszczególnych krajach wymagany jest krótszy okres. Jako organizator podróży stawiamy wymóg 6-miesięcznego okresu ważności, aby uniknąć sytuacji, gdy wymogi w danym kraju ulegną zmianie od czasu rezerwacji do chwili wylotu.

Podróż z małoletnimi

Jeśli zamierzasz jechać z dzieckiem, które nie jest Twoim dzieckiem (np. wnuk lub wnuczka), lub jeśli Twoje dziecko nosi inne nazwisko, niektóre kraje mogą odmówić wjazdu. W związku z tym może być konieczne zabranie ze sobą aktu urodzenia lub aktu urodzenia i zgody notarialnie poświadczonej i przetłumaczonej na język angielski zawierającej zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą, w języku angielskim oraz podpisanego oświadczenia zawierającego zezwolenie na podróż osoby małoletniej z daną osobą dorosłą. Należy również sprawdzić zasady dotyczące okresu ważności dokumentów – tzn. jaka ma być data ich wystawienia w stosunku do daty wyjazdu, jakich pieczątek wymagają itp.
Powyższe zasady obowiązują w Stanach Zjednoczonych, jednak nie ma ostatecznej listy krajów, w których są takie wymogi. W związku z tym zalecamy kontakt z najbliższą ambasadą lub konsulatem kraju, do którego się wybierasz, aby uzyskać stosowne informacje.

Miejsce w samolocie

Zwracamy uwagę, że linie lotnicze samodzielnie przydzielają miejsca w samolocie.

Posiłki specjalne

Posiłki specjalne podczas lotu, np. dla diabetyków lub wegetarian, należy zamawiać najpóźniej 45 dni przed wylotem. Należy zauważyć, że niektóre linie lotnicze naliczają opłaty za posiłki specjalne. Zawsze przekazujemy liniom lotniczym zamówienia na specjalne posiłki podczas lotu, lecz nie możemy ich zagwarantować.
Zasadniczo podczas naszych wycieczek nie ma możliwości zmówienia specjalnej diety, ponieważ zazwyczaj wycieczki obejmują wspólne posiłki, dla których menu jest ustalane i zamawiane wcześniej. W związku z tym należy się spodziewać takiego samego wyżywienia, jak pozostali uczestnicy. Chętnie zaznaczymy i przekażemy życzenia dotyczące specjalnej diety lub informacji o alergiach, jednak niestety nie możemy zagwarantować, że podawane posiłki będą uwzględniały specjalną dietę.

Miejsce w autokarze

Przy wycieczkach lotniczych Albatros Travel nie zapewnia podczas objazdu autokarem możliwości wyboru konkretnego miejsca w autokarze. 

Przy wycieczkach autokarowych istnieje możliwość, za dodatkową opłatą, rezerwacji wybranego miejsca w autokarze. Jeśli nie zdecydowaliście się Państwo na wybór miejsca przy zakupie wycieczki, można tego dokonać najpóźniej do 45 dni przed wyjazdem. W przypadku braku rezerwacji, miejsca w autokarze będą przydzielane według kolejności zgłoszeń.

Informacje o autokarze i cenach wybranych miejsc zawarte są w programie wycieczki.

Zastrzeżenia/zmiany

Zastrzegamy sobie prawo do zmian w programie. W Albatros Travel wraz z lokalnymi partnerami staramy się realizować wycieczkę dokładnie według programu. Jednak z uwagi na godziny otwarcia zabytków do zwiedzania lub okoliczności praktyczne może być konieczne zrealizowanie trasy wycieczki w innej kolejności niż podana w programie. Ponadto poszczególne punkty programu mogą zostać usunięte z powodu działania siły wyższej, takiej jak warunki atmosferyczne, warunki drogowe lub opóźnione loty. 
Wreszcie pragniemy zaznaczyć, że wszystkie wycieczki są na bieżąco kontrolowane i udoskonalane na podstawie opinii, które otrzymujemy po każdej wycieczce od przewodników i klientów. Kontrola wycieczki może zatem skutkować wprowadzeniem zmian w programie w okresie między datą jej wykupienia a datą wyjazdu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzyma aktualny program, który ma jak najlepiej służyć klientom i zapewnić sprawny przebieg wycieczki.
Wycieczka sprzedawana jest jako całościowy „pakiet” i niemożliwe jest uzyskanie refundacji za ewentualnie niewykorzystaną część tego pakietu.

Prosimy o zwrócenie uwagi, że warunkiem realizacji wycieczki jest zgłoszenie się określonej minimalnej liczby uczestników. W przypadku braku wymaganego minimum wpłacona kwota za wycieczkę zostanie Państwu zwrócona przed wyjazdem lub po powrocie, w zależności od terminu jej odwołania. 

Rated 5 out of 5 by from Wspaniały wyjazd zaostrzający apetyt na Bałkany To był niezapomniany wyjazd, szczególnie z racji wspaniałych krajobrazów, klimatu, urokliwych miast i miasteczek, poznania Bałkanów "w pigułce", no i creme de la creme - Dubrownik! Odwiedziliśmy trzy kraje - Czarnogórę, Bośnię i Hercegowinę i Chorwację, wszystko w zasięgu kilku godzin jazdy autokarem z postojami w co ciekawszych miejscach na trasie. Organizacja wycieczki wzorowa, wszystkie punkty programu wypełnione, nasz pilot Piotr wywiązywał się świetnie ze swoich obowiązków, profesjonalny, bardzo zaangażowany, dysponujący dużą wiedzą, w mojej opinii w pełni zasługuje na najwyższą ocenę. Lokalni przewodnicy też świetni, Polacy mieszkający od lat na Bałkanach, z dużym zasobem wiadomości i potrafiący je przekazać w przystępnej formie. Szczególne wyróżnienie należy się pani Paulinie oprowadzającej nas po Dubrowniku. Wg mnie stanowi wzór przewodnika godny do postawienia w Sevres jako wzorzec! Przekazanie w czasie paru godzin ogromnej ilości informacji w żartobliwy, niewymuszony i kulturalny sposób, tak, że same "wchodziły" nam do głów, to najwyższej klasy mistrzostwo. Do kompletu jeszcze nasz mistrz kierownicy - kierowca autokaru Radomir, pokazujący mistrzowskie umiejętności zwłaszcza przy zjeździe do Kotaru stromym zboczem, wąziutką drogą z ponad 25 serpentynami, na której samochody z przeciwka musiały się cofać żeby się wyminąć, a jednocześnie ustępujący drogi innym, gdzie tylko można było nas wyprzedzić przez samochody jadące za nami - kultura rzadko spotykana u polskich kierowców. Ale najważniejsze w całym wyjeździe to krajobrazy - góry schodzące do morza, zielone gaje i kolumny cyprysów, malownicze domki, meczety, cerkwie i kościoły, zabytkowe miasteczka i miasta, no i Dubrownik - perła Adriatyku i wg mnie jedyne takie miejsce w Europie i poza nią. Dodatkowa atrakcja warta uwagi to schowany wśród gór przeciwatomowy tajny bunkier Tito, wybudowany w latach 70-tych, zachowany w stanie funkcjonalnym do dziś, z działającymi instalacjami, zachowanym kompletnym wyposażeniem w stanie nienaruszonym - coś, czego chyba nigdzie nie da się jeszcze zobaczyć i zwiedzić. Generalnie - niezapomniane wrażenia okraszone setkami wykonanych zdjęć, z których każde jest warte zachowania. Z rzeczowych informacji - hotele dość dobre, czyste, standard w pełni wystarczający jak na objazdówkę. Jedzenie smaczne i wystarczające, w hotelach w formie bufetu, więc nikt głodny nie chodził. Rozkład posiłków zgodny z opisem, w niektórych dniach trzeba było skorzystać dodatkowo z restauracji żeby zjeść kolację, co w mojej opinii tylko podnosi atrakcyjność dając możliwość spróbowania lokalnych smacznych dań. Drobnym zgrzytem były zaśmiecone pobocza dróg i dzikie parkingi przy drogach, czego u nas już się nagminnie nie widzi, ale co kraj to obyczaj. Miejscowi sympatyczni i przyjaźni, zwłaszcza sprzedawcy ;-) Sporo z nich zna podstawowe słowa po polsku, a niektórzy mówią zupełnie nieźle w naszym języku (np. sprzedawca lodów w Mostarze przy uliczce do słynnego mostu). Podsumowując - bardzo udany wyjazd robiący apetyt na dalsze zwiedzanie Bałkanów. Albatros spisał się na pięć gwiazdek!
Date published: 2023-10-19
Rated 5 out of 5 by from Podróż w dramatyczne lata 90. i skomplikowaną współczesność. Piękne kraje! To już nasza 3. wycieczka z Albatrosem. Biuro trzyma wg nas wysokie standardy. Wszystko zorganizowane na czas. Trzy hotele po drodze - wszystko ok. Autokar z wybitnym kierowcą Radomirem. Pilot Piotr zaangażowany i super pomocny. Wszystkie punkty programu zrealizowane bez poślizgów. Troje dobrych przewodników lokalnych z językiem polskim (Budva, Mostar i Dubrownik) z rewelacyjną Polką w Dubrowniku. Skomplikowana historia z dramatycznymi wydarzeniami wojny w 1. połowie lat 90. Mimo, że Polska niedaleko, to z wielu rzeczy nie zdawaliśmy sobie sprawy. Bardzo pouczająca wyprawa. Piękne widoki z górskich tras, na których mistrzostwem wykazał się nasz kierowca. Do tego jeszcze bunkier Tito, dla tych którzy pamiętają czasy zimnej wojny - niezapomniane przeżycie. POLECAMY!
Date published: 2023-10-17
Rated 5 out of 5 by from Ciekawe i intrygujące miejsca Wyjazd udany pod każdym względem: poznawczym i towarzyskim. Wspaniałe widoki, miła atmosfera ,niezapomniane spotkania przy stole, bardzo dobra opieka pilota i profesjonalizm kierowcy.
Date published: 2023-10-16
Rated 5 out of 5 by from wspaniała wycieczka,b opiekuńczy pilot,duza wiedza jego w czasie zwiedzania Wycieczka urokliwa,dopisała pogoda,chociaż było pare wpadek biura podróży Albatros :hotel ANITA ,fatalna łazienka ,brak możliwości zawieszenia czegokolwiek,chociażby ręcznika.Najbardziej rozczarowała nas wycieczka do Konavie-zwłaszcza jej zakończenie w tzw Wykwintnej Restauracji z widokiem na morze,udaliśmy się nie w południe ,tylko wieczorem,a dotarliśmy jak zapadał zmrok,restauracja podrzędna ,położona wiele km od morza,obsługa niegrzeczna,posiłki ,zimne marnej jakości ,a trzeba na nie czekać prawie godzinę ,mogę polecić ta wycieczkę ,ale bez wycieczki fakultatywnej,która bede odradzała .
Date published: 2023-10-16
Rated 5 out of 5 by from Uczta dla zmysłów.Totalne zauroczenie krajobrazem i Dubrownikiem. Dokonałam właściwego wyboru.Bez zgiełku i tłumu turystów.
Date published: 2023-10-15
Rated 5 out of 5 by from wycieczka pełna wrażeń wycieczka która pieści wszystkie zmysły - smak dzięki lokalnej kuchni ,węch dzięki zapachowi kwitnących kwiatów pomarańczy ,wzrok dzięki podziwianiu cudownych widoków ,słuch dzięki rozróżnianiu śpiewów ptaków a wszystko niespiesznie i w komfortowych warunkach
Date published: 2022-05-10
Rated 5 out of 5 by from Udana wycieczka po nieznanych Bałkanach Wrażenia warte ceny
Date published: 2022-05-08
Rated 5 out of 5 by from super Jetem zadowolony. Transport wygodny, organizacja OK
Date published: 2022-05-08
 • y_2024, m_5, d_20, h_5
 • bvseo_bulk, prod_bvrr, vn_bulk_3.0.42
 • cp_1, bvpage1
 • co_hasreviews, tv_1, tr_8
 • loc_pl_PL, sid_HRRTR11, prod, sort_[SortEntry(order=SUBMISSION_TIME, direction=DESCENDING)]
 • clientName_albatros-travel

Albatros Oceny gości

Przy większości programów Albatros Travel podajemy średnią ocenę wycieczki uzyskaną od wszystkich jej uczestników. Ocena ta pochodzi od naszych klientów z wszystkich krajów skandynawskich. Poniżej zamieszczamy oceny i opinie polskich gości. Albatros przedstawia opinie o wycieczkach, aby pomóc klientom, dokonać świadomego wyboru kolejnej podróży. Przejrzystość i uczciwość jest dla nas bardzo ważna, aby zapewnić gościom najlepsze doświadczenia podróży. Wszystkie oceny są sprawdzane przez naszego zewnętrznego partnera Bazaarvoice, który gromadzi i nadzoruje ich poprawność. Albatros przestrzega surowych zasad Bazaarvoice odnośnie gromadzenia ocen oraz opinii i uzyskał Bazaarvoice Authentic Reviews Trustmark. Więcej informacji na stronie: www.bazaarvoice.com/trustmark

Podobne wycieczki